Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Ragnar95 válasza bbenec (#26850) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Küldenie kéne, ha be van állítva...
Rakd újra a progit, hátha utána jó lesz...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26852) Kommy válasza bbenec (#26850) üzenetére


Kommy
veterán

ha használsz fb messengert akkor a rendes facebook-ban kapcsol ki az adott jelzéseket amik az üzenetekről jönnek.

(#26853) bbenec


bbenec
tag

Újratettem már vagy 3x... az megoldotta rövid időre, utána megint nem volt jó. Volt olyan is hogy újratettem az Appot és nem lett jó, de egy újraindítás megoldotta, de ismét csak rövid időre :(

6.0.2. szoftverem van, lehet ez bugos még vagy nemtom...

(#26854) szentkuti11 válasza B-L-A-C-K (#26849) üzenetére


szentkuti11
addikt

Meg lehet szépen csinálni, csak mérhetetlen szo...szívás faktora van, de bumper alatt úgyse látszik.

(#26855) bbenec válasza Kommy (#26852) üzenetére


bbenec
tag

Ezt kipróbálom. Úgy érted hogy nyissam meg az App-ot és az Account Settings / Mobile push notifications-nél vegyem ki hogy az üzenetekről küldjön?

(#26856) Nescafé válasza vadászcsiga (#26742) üzenetére


Nescafé
őstag

Ez igaz :)

 iPhone 15 Pro

(#26857) Kommy válasza bbenec (#26855) üzenetére


Kommy
veterán

Igen erre gondoltam, tehát amit támogat a messenger azok ne legyenek a sima facebook-ban bekapcsolva, vagy pedig egy ideig mellőzd a sima messengert teszt címén

(#26858) bbenec


bbenec
tag

Kipróbáltam és nem működik úgysem :( Megkértem hogy írjanak rám páran, de semmi... viszont amint megnyitom a messengert, ott vannak az üzenetek. Meg nekem ezeket a piros számokat sem jeleníti meg maga a Facebook App ikonon sem, szóvel elég frusztáló.

(#26859) Tibee86 válasza bbenec (#26858) üzenetére


Tibee86
veterán

Gondolom igen, de beállítások-értesítéseknél be van kapcsolva minden?

(#26860) Ragnar95 válasza bbenec (#26858) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Biztos,h minden megfelelően van beállítva a Beállítások>Értesítések>Facebbok Messenger , illetve ugyanitt a Facebook alatt? Tehát minimum a jelvény-alkalmazásikon be van kapcsolva?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26861) bbenec


bbenec
tag

Minden be van állítva és be van kapcsolva :)

Egyedül az e-maileknél (Mail, Contacts, Calendar) ott nincs beállítva a Push, ott 15 percet állítottam be, de ez elvileg nem függ össze vagy igen?

(#26862) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!elloptak az iphonomat.Betudjak merni szerintetek valahogyan ?Vagy kilehet ugy utni ,h ne talalja meg a rendorseg ?

(#26863) snooze válasza kiki22 (#26862) üzenetére


snooze
veterán

hogy tudták ellopni??

GO Gunners!!!

(#26864) Ragnar95 válasza kiki22 (#26862) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Te magad is be tudod mérni Find My iPhone-al, ha neten van a teló, illetve a rendőrség is be tudja mérni (ha egyáltalán foglalkozik a dologgal), ha hálózatra lép a teló, de ha okos tolvajjal van dolgod, az lesz az első,h kikapcsolja a telót és így nem lehet bemérni sajna...
Lehetőleg azonnal menj el a rendőrségre bejelentést tenni, mivel minél több idő telik el a rablás után, annál kisebb lesz az esély a megtalálásra...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26865) Tibee86 válasza bbenec (#26861) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem függ össze. Furcsa, hogy miért nem működik nálad. Ha a 6.0.2-vel lenne a gond, akkor gondolom sokan jelezték volna rajtad kívűl is. Végső esetben egy restore, és újként beállítás, hátha.

(#26866) gAnDzs válasza Ragnar95 (#26864) üzenetére


gAnDzs
tag

Amugy így mellesleg van valami olyan progi telora ami megakadályozza h ne lehessen kikapcsolni?? Pl.: Parola Pro???

Siemens CX 65 --> Nokia 5200 --> Nokia 6120c --> HTC Desire --> Apple iPhone 4S

(#26867) bbenec


bbenec
tag

Hát sokat jelezték már:

http://www.facebook.com/help/community/question/?id=2741980325679

Ez egy csütörtöki post és vagy 15en már odaírták aztóa, hogy nekik sem megy. De más oldalakon és fórumokon is sokan panaszkodtak erre a problémára. Ami fura, hogy ugyanazon a típuson ugyananazzal a szoftverrel vagy mindenkinek működnie kéne vagy senkinek, nem?

(#26868) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

Találkoztatok már olyannal hogy az imessage gondol egyet és nem működik?

Ez már a második telefonom (Iphone 4) ami ezt a hibát generálja, de nem tudom mi lehet a baj.
Gondol egyet és nem küld és nem is fogad üzenetet, addig amíg ujra nem indítom a készüléket. Ezt eljátsza 2-3 naponta.

(#26869) Ragnar95 válasza gAnDzs (#26866) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs, mivel egyik AppStore-os progi sem nyúlhat bele a rendszerbe...
A Jelkódzár valamennyit véd, főleg a nem hozzáértő rablók ellen, bár nem tudom,h home+power-el nem lehet-e úgyis kikapcsolni a telót...
JB-el oldható meg, hogy eltűnjön a kikapcsoló csúszka, de a home+power úgy is kikapcsolja a telót...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26870) szilrobi válasza FireLord (#26868) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Nekem is folyton ezt csinálja t-mobile hálózattal, két i4 is, de újraindításra sem javul meg :U

(#26871) Kommy


Kommy
veterán

Az elmúlt időben a T-mobil ontja magából a DNS hibákat így nem jutnak el a megfelelő helyre a dolgok ezért nem működik elég sokszor az imessage, meg még jópár oldal/program.

(#26872) vadászcsiga válasza Kommy (#26871) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megbízhatatlan egy cucc ez az iMessage. Feleségem képes szabályosan kiakadni ha nem kapom meg az üzenetet, hiába mondom neki hogy ez nem a telefon hibája. Sajnos hiába van bekapcsolva a küldés sms-ként, általában nem küldi el úgy ha nem működik a szolgáltatás.

(#26873) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#26872) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem Vodánál tökéletes, a T-nél vannak csak gondok...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26874) anto válasza bbenec (#26867) üzenetére


anto
tag

Ugyan ez a gondom nekem is , ha mindenképpen nélkülözhetetlen az értesítés amíg kiderül ,hogy lehet megoldani a dolgot. Akkor az ebuddynál küldi az értesítést (bár ott meg maga a program az amiatt nem érdemes felrakni , max ha tényleg teljesen nélkülözhetetlen)

(#26875) icecave


icecave
Topikgazda

Valaki nem tolná fel dropboxba vagy bárhova a 6.1 b5-öt i5-re? Egy év, mire lejön a linkről (persze,ha az elején jt szedek, már rég lent lenne) :D

(#26876) kali válasza Ragnar95 (#26864) üzenetére


kali
legenda

nem a rendőrség méri be, hanem a szolgáltató - bizonyos esetekben a hatóság hivatalos megkeresése alapján -, de egy sima lopásnál nem jellemző, de még rablás estén sem annyira gyors és egyszerű a dolog... :(

(#26877) bbenec


bbenec
tag

Jó hát előbb utóbb valószínűleg megoldódik ez a notification dolog, de sok fórumon sok felhasználó írta hogy nekik sem jó az iOS 6-al, így valószínűleg hamarosan orvosolni fogják.

Az aksira visszatérve, megfigyeltem, hogy 100%-ról nem akar elmozdulni nagyon sokáig. Nálam most 56 minutes usage / 1 hour 33 minutes standby mód után is 100%-on van az aksi. Sőt azt is megfigyeltem, hogy 95% felett kb 5 percenként megy fel 1%-ot a töltés, míg előtte percenként 1-et, illetve amikor eléri a 100%-ot a battery doctor még utána is tölti vagy 30 percet és akkor írja ki hogy kész. Gondolom ezzel ti is így vagytok.

(#26878) Ragnar95 válasza kali (#26876) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, én is így értettem :B :D
Sajna valóban nem túl nagy az esély a teló megtalálására, amikor a testi sértéses ügyeket se vizsgálják ki rendesen, mit várunk "holmi" lopásnál... :(
Amúgy a szolgáltatóval te is beméretheted a telódat a tulajdonjog bizonyítása után?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26879) Okuyama


Okuyama
tag

Jó estét ,egy érdekességre lettem figyelmes i5 nél .Bár ahogy olvasgattam mások is észrevették ,mégpedig én azt tapasztaltam hogy a 4S szebb felvételt készít full hd-ban mint az i5 .Ezzel az a problémám hogy enyhén ! "szemcsés,zajos " a felvétel .Telefonon ez nemigazán látszik ,de pc-n annál inkább ! .Vannak itt nekem külön mappában 4S el készült felvételek és összehasonlítva a 4s-nél semmi zaj nem tapasztalható :( .Én abban reménykedem hogy ez frissítésnél javulni fog :(( Érdekesség képen ha csak fotózom akkor azzal semmi gond nincs :U

[ Szerkesztve ]

(#26880) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Sziasztok!
ami miért van, ha csatlakoztatom akkor ezt írja ki:"Egy iPhone észlelve, de nem azonosítható megfelelően,Kérjük válassza le majd csatlakoztassa újra..."
és akárhányszor fel akarok csatlakozni ezt írja

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#26881) irgum válasza Okuyama (#26879) üzenetére


irgum
addikt

Ha kevés a fény akkor lesz zajos. A mostani borongós időben könnyebben előfordul... Még nyáron csináltam egy tesztvideót: link

(#26882) bbenec


bbenec
tag

Ajánlhatnátok 1-2 jó kis app-ot privátban, még nagyon új nekem ez iOS :) Whatsapp, Időkép, Shazaam meg ilyen alapok megvannak, de szívesen vennék tippeket :) Köszi

(#26883) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Mitől lehet az, hogyha safari könyvjelzőknél megváltoztatom a sorrendet, azonnal visszaugrik az előtte lévő állapotra? Eléggé zavaró.

Köszi!

(#26884) Ragnar95 válasza skidrowkill (#26880) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bár elég nehéz volt értelmezni a kérdést a nyelvtan hibák halmozottsága miatt, de csak sikerült :U :)
Rakd újra az iTunest, az egyik kiegészítője települt rosszul valószínűleg, de az iTunes library-det mentsd le előtte!

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26885) nord_ válasza bbenec (#26882) üzenetére


nord_
veterán

Az érdeklődési kör nagyon nem mindegy. ;)
Mondanám, hogy sokat használom a Pedometer, Speed Test, TuneIn Radio, Port.tv, TomTom, Feeddler Pro RSS reader, Advanced English, Snapseed, Jogtár progikat, de lehet, hogy téged pont ezek nem érdekelnek.

(#26886) skidrowkill válasza Ragnar95 (#26884) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

hol találom meg az iTunes library-t? mi van benne hogy fontos lementeni?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#26887) Ragnar95 válasza skidrowkill (#26886) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

C:/Users/Documents/Music/iTunes alatt. Az tárolja az iTunes beállításaidat és ha nem mented le, akkor a telóról le akarná újrarakás után törölni az összes zenét, illetve a szinkronizációs beállítások is elvesznének többek között + a playlistek, stb...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26888) bbenec


bbenec
tag

Köszi, a TomTom-ról már hallottam, hogy jó, de most nézem 90 EUR? Hát annyit nem adok érte az biztos :) Eddig iGO 4.1.-es volt azt hiszem a Samsung-omon. Mi a legjobb ingyenes / olcsó navigációs szoftver? Magyarország ha van az elég, mondjuk Ausztria még jól jönne a síelés miatt :)

(#26889) szekfizsolt válasza bbenec (#26888) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Az IGO Magyarország és Románia pár ezer forint és szerintem nagyon jó, megéri. ...és még frissítik is rendesen... :)

(én Telenoros vagyok, nekem kb. 4000 ft-ba került, de ahogyan Blaise mondja, a két másik szolgáltatónak vannak ingyenes alternatívái is...)

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26890) Blaise válasza bbenec (#26888) üzenetére


Blaise
veterán

A T ingyen ad magyar térképes Navigont, a Voda pedig szintén ingyen magyar térképes iGo-t.

(#26891) privacy99 válasza bbenec (#26888) üzenetére


privacy99
senior tag

Apple Térképek.

(#26892) bigdady válasza bbenec (#26888) üzenetére


bigdady
nagyúr

ha vodás vagy akkor van ingyenes magyarországi igo by voda.
Tmobile-nak pedig asszem navigon

De inkább használj google maps-et és is azzal megyek mindenhová és kocsira is rá tud kapcsolódni és nem kapcsol ki a képernyő, mint pl a vodás igo-nál.

[ Szerkesztve ]

(#26893) Okuyama válasza irgum (#26881) üzenetére


Okuyama
tag

Nagyon szép a video :) ,nekem még 6.0 van rajta mindig .Egyébként a minap elég szép napos idő volt és úgy készítettem egy tesztvideót ,hát még mindig aztmondom az alapján hogy 4S-é szebb volt .Még fogom tesztelgetni és remélem én tévedtem

(#26894) Blaise válasza bbenec (#26888) üzenetére


Blaise
veterán

Ja, meg van még a Waze, net kell hozzá, de közösségi alapokon müködik, ha mások jelentenek, akkor mutatja ha valahol dugó vagy rendőr van.

(#26895) golya32


golya32
aktív tag

Van olyan jegyzet progi, ahol kézzel tudok írni, nem a billentyűzettel?

Waze progi szerintem nagyon jó a gps re.
Van ausztria is

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#26896) nord_


nord_
veterán

Sokat ér ezekkel lenti ajánlatokkal Ausztriában. ;)
Ha külföld is kell, akkor Navigon Kelet-EU, Sygic Közép-EU a legolcsóbb megoldás.
(A TomTom sajnos drága - bár most emeltek árat, eddig olcsóbb volt, lásd appshopper.com - de szerintem a legjobb offline navi.)

(#26897) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az iPhone 5-öm használati ideje úgy is nő, ha nem használom. Ennek mi lehet az oka?

Minden ki van kapcsolva (push, fetch, wifi, 3G stb), de így is nő. Programból is csak négyet hagytam rajta: az ingyenes Navigont és Igo ingyenest, Facebookot és Vibert. Kilőttem mindent, ami futhat a háttérben, kivéve a Vibert. De így is nő a használati idő a telóban.

Ha pedig a wifit és 3G-t bekapcsolva hagyom éjszakára, úgy 20%-ot legalább merül az akku. Amiatt gondolom, hogy a használati idő nő használat nélkül.

#26898: Köszi, kipróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

(#26898) bobooo válasza rayoliviero (#26897) üzenetére


bobooo
addikt

Valami beragadt.. home+power

(#26899) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Gondolkozom egy restore-on. ios 5.1.1-et még gond nélkül shsh vackolódás nélkül lehet restoreolni?
6-osra nem akarok frissíteni.

(#26900) kali válasza Ragnar95 (#26878) üzenetére


kali
legenda

sarkítva, dramatizálva és ironizálva; ha lenne is rá lehetőség - sokszor, még hatósági szinten sem egyszerű -, sokkal többe kerülne a leves, mint a hús...
szélsőséges példa a szolgáltatói - direkt nem írom, hogy melyikről van szó - hozzáállásra; nyomozás, szolgáltató számára gyorsban küldve egy megkeresés, sürgős jelzéssel - mert adott információ alapján lenne merre indulni -, és adott szolgáltató illetékese nem, hogy sürgősen nem válaszolt, de annyira segítőkész volt, hogy a törvényes határidő közel utolsó pillanatában adta meg a kért információkat... :(((
persze a rendőrség esetén is van ilyen, embere - is - válogatja, kivételesen szerencsés eset, ha minden oldalon a gyorsan és jól dolgozni akaró személy találkozik, így lehetne eredményesen fellépni!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.