Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Ragnar95 válasza r3dsnake (#26300) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez teljesen igaz, én sem andám 3GS alá, főleg,h kb 10k az árkülönbség a 3G és 3GS között és annyit bőven megér a 3GS....DE ha már olcsón iPhone, inkább 3G, mint 2G, főleg, ha javítani kell... :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26302) flierqqq


flierqqq
tag

Tekintsünk el attól, hogy megéri vagy sem, megjavítani a 2G-t..

Lehet abból bármilyen probléma, hogy nincs összeragasztva a digi és az a LCD?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#26303) manchester85 válasza flierqqq (#26302) üzenetére


manchester85
addikt

Lehet. És ha már segítséget kérsz, akkor vegyél picit visszább szerintem. Senkinek nem jár alanyi jogon válasz semmire. A véleményemet pedig úgy gondolom, elmondhatom, ha már időt fecsérelek rád. :)

szerk:

Pl. gondolom megsérül az LCD, kifolyik a kristály, mint a legtöbb 2G-ben, nem reagál az érintésre, beporosodik a kijelző (hisz gyárilag egyben lenne) meg egyáltalán fogalmam sincs, működik-e a készülék vezérlése. Nem vagyok szakértő, csak a véleményemet mondom, de ha anno az Apple összeragasztva gyártotta le, és az összes profi szerviz is csak egyben cseréli, akkor nem hiszem, hogy te minden probléma nélkül fogod tudni használni a két külön beszerzett alkatrészt. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#26304) flierqqq válasza manchester85 (#26303) üzenetére


flierqqq
tag

Jó! :) Bocsáss meg nekem..
És mégis milyen jellegű probléma?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#26305) Kashim válasza flierqqq (#26299) üzenetére


Kashim
őstag

Nem tudom, annyi biztos, hogy az üvegen rajt kell hogy legyen, arról semmiképp ne szedd le. Szerintem annál a régi szériánál még nem forrt össze annyira a két technológia, hogy teljesen egyként kezeljék. Talán működhet, de lehet, hogy lötyögni fog az egész, fogalmam nincs. Nem szedtem még szét 2G-t. Újaknál ez semmiképp nem járható út, nem hiába árulják és kezelik őket egyben.
Most már ha "szétbarmoltad" rakd össze külön, aztán nézd meg működik-e, de ezt meg ezt mindenképp nézd át előtte.
Amúgy van képzett iPhone szerelő ismerősöm, bemutathatlak neki aztán ő elmondja a véleményét a dologról.

[ Szerkesztve ]

(#26306) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Itt nem ertem miert irtak, hogy a beta 3-ban van LTE Valojaban pedig meg a beta 4-ben sincs...

(#26307) ittakary válasza rayoliviero (#26306) üzenetére


ittakary
nagyúr

Azért mert idióták :)

Ez a legszarabb Apple dolgokkal foglalkozó oldal kb ebben az országban... ez kb a hatszázadik ilyen fail cikkük :D

(#26308) rayoliviero válasza ittakary (#26307) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ertem, ezt jo tudni az oldalrol, koszi.

(#26309) walakii válasza ittakary (#26285) üzenetére


walakii
tag

Bocs hogy olyat kérdeztem ami neked triviális. :U

Mindenki másnak pedig köszönöm :)

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#26310) gofry válasza Okuyama (#26271) üzenetére


gofry
senior tag

Én most állandó 3G+wifi néha bluetooth kapcsolat mellett 21% -nál járok 4,5 óra használat és 2 nap készenlét mellett. i5 6.02

(#26311) Brumi˘ válasza gofry (#26310) üzenetére


Brumi˘
addikt

3g, wifi on, főleg wifi netezés + telefonálással:


(I5 6.0.2)

(#26312) BossBoss válasza Brumi˘ (#26311) üzenetére


BossBoss
őstag

Nekem hasonló használattal max 5 óra. Pedig nem is játszok. Nem tudom, hogy csinaljátok. :D

(#26313) czgh


czgh
tag

Sziasztok

A problémám a következő lenne, amire megoldást várok:

Volt egy számítógépem régen, arra dugtam rá 3G-meg, biztonsági mentés, sync, stb lefutott. Lecseréltem 4-re, rámászott a sok szép kép + beállítás, örültem.

Lecseréltem a számítógépemet. Rádugom a telót és egyszerűen nem fut le a telefon szinkronizálása. 2/5 biztonsági mentésnél nem megy tovább a csík. Annyi cucc van a telón, hogy lassabban másolja fel a gépre, vagy ez a 11-es itunes hülyéskedik velem, vagy mi lehet a probléma? Valami ötlet?

Legfőképp az aggaszt, hogy nincs jelenleg a gépemen biztonsági mentésem és nem lennék boldog, ha elszállna a telóm és szükség lenne egy restore-ra.. mert ugye nincs honnan...

A telefon egy 16 gigás 4, félig van megpakolva, nincs JB

Valaki tudna valami építő jellegű hozzászólással segíteni? :( :F

(#26314) bandigno válasza czgh (#26313) üzenetére


bandigno
senior tag

ha az új gépre nem vitted át az iTunes könyvtárat a régi gépről, akkor marad az iCloud backup!

(#26315) bandigno válasza bandigno (#26314) üzenetére


bandigno
senior tag

azt elfelejtettem hozzátenni, hogy HA erről az állapotról akarsz mentést!

gondolom iTunes törlés és újrainstall megvolt, újraindítások, stb hasonló praktikák, mint pl másik kábel és másik usb port?

[ Szerkesztve ]

(#26316) czgh válasza bandigno (#26315) üzenetére


czgh
tag

kábelem egy van, de 4 port között ugrálok és igen, erről az állapotról szeretnék mentést.
Bár nem vagyok teljes mértékben kibékülve ezzel az új itunes-al... De igen, volt már újra téve azóta. vagy estleg lehet win 8 is hibás? ..

(#26317) privacy99 válasza BossBoss (#26312) üzenetére


privacy99
senior tag

100%-ra töltöd, minden appot kinyomsz, fényerő minimumának a lehető legkissebbet állítod be, és 3 óránként olyan 2 percig megnézed a mail-eket meg telefonálsz egyet. Simán meglesz ez az üzemidő. Ja és csak wifi, otthonról, vagy munkahelyről/suliból nem mész el, csak wifi mert az jóval kevesebbet fogyaszt tapasztalataim alapján.

Röviden: Ha használod a telefont, nem érsz el ilyen értékeket. Ez csak azoknak van, akik vagy marhára unják az iOS-t vagy leszarják a telefont (vagy dolgoznak, és nem telóznak közben, meg utána otthon se, vagy csak szimplán alszanak 3 napig). Nekem ez az első iPhone-om, szanaszét használom, 2 nap készenlét?? esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#26318) czgh válasza czgh (#26316) üzenetére


czgh
tag

iCloudra csak wi-fi szinkron van? .. csak mert itunesban rámentem biztonsági mentés icloudba, le is fut, de nem történik semmi, az icloudomban meg nem mutat semmiféle biztonsági mentést.

(#26319) BossBoss válasza privacy99 (#26317) üzenetére


BossBoss
őstag

Nekem a sokadik iphone-om, de mindegyikek szar volt az üzemidő. :DD Amúgy egyet értek veled teljes mértékben!

czgh:

iCloud-ban jelzi az időpontot amikor az utolsó biztonsági mentés készült.

[ Szerkesztve ]

(#26320) czgh válasza BossBoss (#26319) üzenetére


czgh
tag

az volt írva, hogy ismeretlen, mivel icloudot sosem használtam. egész egyszeűen csak gépre dugdostam. De mivel új a gép és nem hoztam magammal itunes mappát, így nem akarja simán lementeni a gépre. Most beüzemeltem ezt az icloudot, de csak wi-fin szinkronizál és tetülassú... 7 órát ír :(

(#26321) czgh válasza czgh (#26320) üzenetére


czgh
tag

Köszi mindenkinek. Dühömben még egyszer újraraktam ezt a szerencsétlen iTunest, és kinyomtam az iCloudot, mert nem volt kedvem 7 órát várni, meg nincs szükségem rá, hogy a videóimat napokig másolgassa, letörölni meg még nem akarom. Visszaállítottam, hogy készítsen a gépre mentést és most egész egyszerűen lefutott.. .vagy én csináltam valamit eddig rosszul, vagy a biztonsági mentés rossz, vagy én nemtudom... de végigmászott a csík... foghatom itunesra, win8-ra, kábelre, usb-portra.. de inkább rejtély :) .. Köszi mégegyszer a segítségeket

(#26322) Brumi˘ válasza BossBoss (#26312) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nálam egyszerű a képlet kevés pusholó app van fent, de ami igazán sokat hozott fb messenger és viber száműzése, meg hogy van végre rendes wifi lefedettség melóhelyen is.

Szerk.: fényerőt automatán használom.

[ Szerkesztve ]

(#26323) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy jól működő hívásrögzítőt?

Köszi

(#26324) Brumi˘ válasza kircsi28 (#26323) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nincs ilyen app ios-re.

(#26325) kircsi28 válasza Brumi˘ (#26324) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Ezt szomorúan hallom, azért köszönöm

(#26326) skidrowkill válasza Brumi˘ (#26311) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

neked hogy jelenik így meg a t-mobile felirat?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#26327) Brumi˘ válasza skidrowkill (#26326) üzenetére


Brumi˘
addikt

Így [link]

(#26328) Badb0y válasza BossBoss (#26312) üzenetére


Badb0y
addikt

Én se, sztem basszus keveset telefonáltok. Vagy én nem tudom.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26329) Badb0y válasza privacy99 (#26317) üzenetére


Badb0y
addikt

Így ok. Tegnap kiptóbáltam, hogy csak edge+ha kellett wifi bekaps, nagyon szépen kibírta a napot.

Ma teszek egy próbát, hogy wifit folyamatosan bekapcsolva tartom, de csak edge, kíváncsi vagyok, mi lesz. Kibírja-e a napot.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26330) ZooLee válasza Badb0y (#26329) üzenetére


ZooLee
őstag

Ott valami egyedi 3G hálózati probléma lesz. Nekem folyamatosan be van kapcsolva minden (3G, Wifi, BT, GPS), viszonylag keveset telefonálok, de a BT-t legalább 1-1,5 órát használom naponta (kihangosító, hangszóró) lejátszással, napközben 3G-n megy a telefon, otthon wifi-n lóg, frissítek, játszogatok, levelezek, stb. és a másfél napot kibírja.
Helyileg milyen területen vagy egyébként, belvárosi, külvárosi vidéki részen, esetleg határ mentén? Sokat mozogsz vagy egy helyben maradsz?

[ Szerkesztve ]

(#26331) Badb0y válasza ZooLee (#26330) üzenetére


Badb0y
addikt

Helyben vagyok, irodában, Szfváron, nem belváros, hanem város széle nagyjából. De belvárosban is ugyanaz a hiba.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26332) Badb0y válasza Badb0y (#26329) üzenetére


Badb0y
addikt

wifi 1 órája nincs kikapcsolva, reggel 7 ótale van húzva töltőről, de még 100%, úgy néz ki jól lekapcsolja wifit, amikor nem használom.

Persze ma még sokat nem használtam.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26333) sly54 válasza Möhe (#26291) üzenetére


sly54
tag

Hagyd Őket az előzmények között,onnan egy koppintás

(#26334) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

iPhone 5 6.0.2 és már nem először fordul elő, hogy nem akar csatlakozni a saját wifimre. Hetente előjön ez. Néha a telefont, néha a routert kell újraindítani, valamit mindig. De más wifiken se az igazi, elég gyenge, van hogy pár méterre már csak 2 csík a wifi, de lent az udvaron meg egy.
Az eggyel korábbi szoftvernél még rosszabb volt.

Másnál is van ez?

Megint újra kellett indítani az iPhone-t :W

[ Szerkesztve ]

(#26335) Badb0y válasza Kalandor (#26334) üzenetére


Badb0y
addikt

Én előző telefonomnál tapasztaltam ezt. Ahol keverve vannak a router-ben a csatornák, ott volt esély, hogy ez előfordult.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26336) Kalandor válasza Badb0y (#26335) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ahol keverve vannak a router-ben a csatornák, ott volt esély, hogy ez előfordult.
Ezt hogy érted? :R

madgie: nem, soha. Vagy kikapcsolom vagy lehalkítom.

[ Szerkesztve ]

(#26337) madgie válasza Kalandor (#26334) üzenetére


madgie
titán

Repülő módba nem szoktad tenni? Nekem akkor szokott meghülyülni néha a cucc, mikor lekapcsolom a repülőmódot (és akkor rebootolni kell).

(#26338) madgie válasza Kalandor (#26336) üzenetére


madgie
titán

Gondolom arra érti, hogy ha mondjuk társasházban sok a wifi router, így összeakadhatnak a csatornák. Alapesetben Auto állásban van a routereknél ez, de be lehet manuálisan lőni a wireless settingsben (végig kell pötyögni, hogy melyikkel jó). Persze ez mind nem érvényes, ha nincs a közelben más wifije.

(#26339) Badb0y válasza madgie (#26338) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen, erre gondoltam.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26340) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy iPhone töltés közben néha kiirja, hogy "Charging not supported with this accessory"? Gyári töltővel töltöm a telefont. Ma reggel mikor felkeltem ugyanez az üzenet fogadott, tény, hogy 100%-ot mutatott csak nem töltőtte. De viszont multkor 40% körül dugtam be és 10 percre rá nem töltötte tovább csak ha kihúztam és visszadugtam.

iPhone 5 amúgy.

Ha valakinek van valami tippje rá akkor segítsen már, előre is köszönöm!

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#26341) Blaise válasza heidrich (#26340) üzenetére


Blaise
veterán

Meg kell igazitani a csatlakozót bedugáskor, néha szokott ilyet kiirni.

(#26342) Gergőke88 válasza heidrich (#26340) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem ugyanezt eljátszotta már párszor az I5. Ez az új fajta csatlakozó nemigazán "szorul" úgy bele, és ha nem jól érintkezik kiírja.

(#26343) BossBoss válasza czgh (#26321) üzenetére


BossBoss
őstag

éjszakára töltőre teszed és szépen elvégzi a backupot amíg alszol. Ne pánikolj. Easy! ;)

[ Szerkesztve ]

(#26344) heidrich válasza Gergőke88 (#26342) üzenetére


heidrich
senior tag

Értem köszi majd megnézem. Viszont érdekes mert ha bepattan rendesen a csatlakozóba akkor jónak kéne lennie.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#26345) czgh válasza BossBoss (#26343) üzenetére


czgh
tag

Köszi, végül lefutott, de attól még bosszantott. Vagy lefutott, de rosszul? :) az az érzésem, hogy azért szórakozott, mert van rajta jópár videó, aztán míg azokat elmentegeti magának az eltartott pár óráig... de köszi :)

(#26346) M@te


M@te
senior tag

ez az új itunes megőrjít. akárhányszor csatlakoztatom a telefonom mert fel szeretnék másolni pár képet gépről, rámegyek hogy szinkron és rögtön elkezd felmásolni 3 alkalmazást amit már rég letöröltem (és csak utána a képeket) hol lehet ezt kiiktatni? nem találok olyat hogy alkalmazásokat ne szinkronizáljon és ezt a 3-at sem tudom kitörölni.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#26347) madgie


madgie
titán

Ööö, hol is lehet lecsekkolni, milyen függő a telefon? Ebay-en kellene megoldani a dolgot, de tudni kéne, honnan lett véve. Most olyan megoldással használja, amiről nem illik itt beszélni (gevey).

(#26348) peugeotmate válasza madgie (#26347) üzenetére


peugeotmate
őstag

Itt. Azonban nem mindig pontos.

[ Szerkesztve ]

meg

(#26349) Kalandor válasza madgie (#26338) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az rémlik, hogy egyszer hozzányúltam, de auto állás nincs a routerben, csak 1-12 és kész. mintha 8-on lett volna 6-7 éve, amikor megvettem, de ez nem 100%.

(#26350) Xero válasza Kalandor (#26349) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem ártana megnézni, hogy a környéken milyen csatornán van még más.
A titkosítással sem butaság játszani. Az is bekavarhat.

Maga a router milyen pontosan?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.