Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176901) Freddycom válasza bigmasterg (#176897) üzenetére


Freddycom
őstag

Még vmikor régen írogattam így össze, illetve bontottam szét (nyilván nem saját magamtól). Szerdán is mentem, mert úgy volt h nem lesz jó a csütörtök, de végül lejutottam a terembe akkor is, viszont érzem ma is a boogie-t a lábamban h le kéne menni.

Hétfő - felsőtest
Kedd - alsótest
Szerda - pihi
Csütörtök - mell/hát
Péntek - kar/váll
Szombat - pihi
Vasárnap - pihi

(#176902) Qtya123 válasza bigmasterg (#176897) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem azért jó, mert nem kell felcsatolnom tolódzkodáshoz a tárcsát, ott van az a súly nekem gyárilag. :D
Múltkor haver is húzta fel a súlymellényt a futás előtt, mondtam neki, hogy látod az enyém mennyivel modernebb cucc, sokkal testhez simulóbb, mint a tiéd.

Amúgy az az érdekes, hogy nekem jobban ment a tolódzkodás régebben, amikor 114-115 kg voltam, mint most 107-108 kg-os súlyommal.
Mondjuk mostanában nem is csináltam, kímélem a vállam.

[ Szerkesztve ]

(#176903) aelod válasza Qtya123 (#176902) üzenetére


aelod
veterán

Én egyáltalán nem szoktam tolóckodni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176904) JoolsNOS válasza aelod (#176903) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Váll miatt, vagy egyéb okból?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#176905) aelod válasza JoolsNOS (#176904) üzenetére


aelod
veterán

Váll gyilok eléggé.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176906) S e t h válasza bigmasterg (#176897) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kedvenc gyakorlatom.

20 éve még csajjal a hátamon csináltam, most már csak 3x60 ismétlés mellnap végén, sosem hagynám ki.
Szoktam volt mondani anno, csak ezzel a két sittes gyakorlattal már formás felsőtestet lehet csinálni( tolódzkodás és húzódzkodás).

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#176907) Macka


Macka
veterán

Kriko kupa 2022 🤣🤣🤣

(#176908) aelod válasza Macka (#176907) üzenetére


aelod
veterán

Ajjj...ezt miért kell!?
Mondjuk sosem volt egy színvonalas verseny.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176909) Macka válasza aelod (#176908) üzenetére


Macka
veterán

Hát ez jó kérdés.
Mondjuk vannak jó formák nagyon.

(#176910) g4mer


g4mer
senior tag

Ti hogy vagytok vele, milyen gyakran van értelme beiktatni pár nap - egy hét pihenőt? Nyilván a nyarakénti 1 hét nyaralásnál pihenni akar az ember, de szerintem jót tesz néha 1 hét full pihi.

Sic Parvis Magna

(#176911) benfolds válasza Macka (#176907) üzenetére


benfolds
őstag

azért ez eléggé photoshop gyanús.

(#176912) bigmasterg válasza g4mer (#176910) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha már nem megy tovább a progresszió, akkor érdemes lehet egy deload hetet beiktatni és utána új edzési ciklust kezdeni.
Esetleg ha érzed a kiégés jeleit, akkor is érdemes pihenőt tartani, vagy visszavenni a terhelésből és pár könnyű napot beiktatni.
Ez egyénenként eltérő. Attól is függ, hogy amúgy mennyire stresszes a konditermen kívüli élete az embernek, mennyire tudja kipihenni magát, mennyire tud regenerálódni.

(#176913) Macka válasza benfolds (#176911) üzenetére


Macka
veterán

Pedig nem.

(#176914) Woodslave válasza Macka (#176907) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Erre amúgy egy indokot tudnék elfogadni. Vki qrva kövér volt és ezzel motiválta magát és a végén volt töke felállni a színpadra. De mondjuk akkor is elég lett volna azt mondani lefogytam ügyes vagyok ;] . De tudjuk az x faktornak is van első 5 része :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176915) g4mer válasza bigmasterg (#176912) üzenetére


g4mer
senior tag

nálam 2-3 havonta van egy ilyen időszak, de egy hét elég szokott lenni, hogy utána teljes lendülettel belevágjak megint.

Stresszről: a kondizás a stressz levezetése számomra :D

Sic Parvis Magna

(#176916) Qtya123 válasza g4mer (#176915) üzenetére


Qtya123
őstag

Nálam is. Mert kb olyan időközönként sikerül meghúzni a hátam... :DDD

Most is az volt a képlet, hogy szerdán megrángattam egy beszorult ajtót, estére éreztem, hogy kicsit piszkál a hátam. Mikor még nincs baj, de érzed, hogy valami nem az igazi.
Csütörtökön edzettem, nem volt még gond. Szombaton futottam és a futás végén megtoltam, ami kifér a csövön, erre az utolsó métereken beleszúrt a hátamba, de még a nem túl tartósan fennmaradó módon. De érted, futás közben... Nem ám a súlyok alatt.

Ma el is mentem edzeni, nem fájt, de megfogtam egy padot, odébb raktam és belenyilallt azzal a mértékkel, amiből tudtam, hogy most pár napig megint nincs semmi érdemi fizikai aktivitás és egyenes derékkal hajolok majd le mindenért, ha nem akarok rosszat magamnak.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#176917) Cs1csó válasza Qtya123 (#176916) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, ez a hatfajdalom mit takar? Nem valami gerinc probléma? Arra a grrinctorna és a legjobb és megtanulni úgy "mozogni" hogy ne legyen ebből baj.

(#176918) BPeti2


BPeti2
csendes tag

Sziasztok, engedjétek meg, hogy figyelmetekbe ajánljam Fitness Science sorozatunkat, melynek legutóbbi részében a táplálék-kiegészítő piac rejtelmeibe ástuk bele magunkat.
Mesélek benne arról, hogy honnan indult a kiegészítők ipara, illetve saját tapasztalataimmal mutatom be annak árnyoldalait, valamint a valóban működő termékeit is:

[link]

(#176919) fahrii


fahrii
őstag

Felhúzáshoz keresnék valami sípcsontvédőt, mivel a rúd állandóan felhasítja a lábamat. Tudtok ajánlani valamit erre a célra? :R

(#176920) marked one94 válasza fahrii (#176919) üzenetére


marked one94
őstag

Sportszár amit a focistak is használnak.

You'll Never Walk Alone

(#176921) g4mer válasza fahrii (#176919) üzenetére


g4mer
senior tag

trap bar -ral próbáld ki, ha van a teremben

Sic Parvis Magna

(#176922) bigmasterg válasza g4mer (#176921) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az egy másik gyakorlat és másképpen terhel.

Felhúzáshoz nekem a hosszú nadrág, hosszú szárú zokni, illetve komoressziós futó szár vált be. Annyi hogy előbb utóbb mindegyiket el fogja koptatni a rúd.

(#176923) benfolds válasza Qtya123 (#176916) üzenetére


benfolds
őstag

nem az ősszel és tavasszal esedékes megfázásról van szó? nálam ez megy mindig. a hirtelen jött őszi hideg, illetve a csalóka, tavaszi meleg, amikor hirtelen nekivetkőzöl nagy nekibuzdulásodban azt eredményezi, hogy megfázik a hátam, derekam, és nagyon könnyen jön az idegszál becsípődés. mostanában minden nap úgy kelek fel, hogy az első mozdulatnál azt érezem, hogy annyi a napnak, aztán ha óvatosan elkezdem kimozogni, akkor nincs gond, de sokszor rezeg a léc.

runtastic megint küldött egy korrekt hírlevelet.

(#176924) aelod válasza fahrii (#176919) üzenetére


aelod
veterán

Sosem szedte le nekem. Lehet sz*rul húztam :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176925) fahrii válasza aelod (#176924) üzenetére


fahrii
őstag

Szarul húztad. :DDD
Köszi a tippeket.

(#176926) Qtya123 válasza benfolds (#176923) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem. Ez a becsípődés független attól. Eleve az állva bicepsz kétkezessel gyakorlatot el kellett hagyom, mert az rendszeresen odavert neki.

Az ilyen olyan rángatásoktól, meg attól jön elő, ha magam előtt tartok valamit és pont úgy fordulok/mozdulok vele.

Még úgy jó 8 éve egy állva bicepsznél jött elő, akkor úgy fájt utána napokig bizonyos mozdulatoknál, hogy bekönnyeztem. Azóta nem az igazi és nagyon vigyázós, mert különben könnyen előjön. Annyira azóta sem fájt, mint legelőször, de valami elcsesződött és nem tudják mi.

Masszőr úgy ahogy segít, viszont csontkováccsal nem voltam előrébb. Dokinál is voltam, röntgeneztek, hogy nincs-e gerincsérv, de szerencsére nincs.

[ Szerkesztve ]

(#176927) bigmasterg válasza Qtya123 (#176926) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha falnak dőlve csinálod az állva bicepszet, ezzel kizárva a testből belemozgást akkor is rossz?

(#176928) Qtya123 válasza bigmasterg (#176927) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, sőt még könnyebben előjön.
Nem azzal van baj sajnos, hogy lengedezek, mint a nyárfalevél.

Csak tippelgetek én is, mert az orvos is, hogy esetleg valamelyik gerinc mellett futó izom rövidebb az egyik oldalon, mint a másikon és így mikor elölről "húzza" valami a testem, akkor ez van.

Érdekes, mert hátazástól nem jön elő egyáltalán.

(#176929) g4mer


g4mer
senior tag

Kongatják a vészharangot a termek? [link] :U

Sic Parvis Magna

(#176930) aelod válasza Qtya123 (#176926) üzenetére


aelod
veterán

Én minden gerincre vertikális, és gerincre merőleges azaz húzó terhelést elhagytam.
Klasszik guggolás, álló bicó, döntött törzsű evezés, álló vádli stb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176931) Cs1csó válasza Qtya123 (#176928) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor nem marad más mint pl. a Scott pados bicepszezes.

(#176932) Qtya123 válasza aelod (#176930) üzenetére


Qtya123
őstag

Neked is volt ilyen gondod, vagy csak megelőzés képpen?

Álló vádlit én is elhagytam, ott is éreztem néha kicsit a hátamban a gondot.

Guggolás helyett mit kezdtél el? Nekem a lábtoló annyira nem jön be.

Illetve a bicepsz amúgy is nehezen fejlődik nekem, az állva egykezes az jó gyakorlat volt, attól fejlődött a legtöbbet, scott pad van helyette, de jobb volt az állva bicepsz.

(#176933) aelod válasza Qtya123 (#176932) üzenetére


aelod
veterán

Cs1csó
Azért ennél van jóval több opció is. :K

Qtya123

Döntött törzsű evezésnél jött elő valami, utána lehajolni nem tudtam rá 2 napra.

Guggolás helyett mit kezdtél el? Nekem a lábtoló annyira nem jön be.

Goblet guggolással kezdtem kézi súlyzóval, ott némi progressziót is tudtam felmutatni egészen 75 kilóig. Lábtolót a sérülés után 3 héttel kezdtem totál az elejéről (csak a platform) most egész szépen tudom terhelni. Bolgár guggolás, itt is volt progresszió 50kilós kézivel már stabilan megy a 8-10 ismétlés lábanként. Meg ülő feszítő, az is panasz mentes. Hajlító már neccesebb ott nincs merev lábas csak fekvő hajlító, vagy hiperhajlítás farizom/hajlító centrikusan. Vádlira meg csak ülő vádli van (lényegében semmi különbség nincs az álló és az ülő között). Soha nem volt még ilyen jó lábam hozzáteszem :D

az állva egykezes az jó gyakorlat volt, attól fejlődött a legtöbbet, scott pad van helyette, de jobb volt az állva bicepsz.

Bicepsznél én spider curl-t csinálok. Ott nincs egózás. Ha állva ment próbáld ki ülve a karhajlítást kézi súlyzókkal (nincs olyan, hogy egy kezes ;) ) váltva vagy párosan. Én még a végére páros felső csigás karhajlítást is csinálok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176935) aelod válasza headhunter (#176934) üzenetére


aelod
veterán

Derek idén meghívást kapott openbe nem? 212-ben senki nem fogja meg ha mégsem indulna openben. Breon kérdés, classic mezőny iszonyat erős de szerintem nem lesz top 3.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176936) Qtya123 válasza aelod (#176933) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi a tanácsokat.

Spider curl jónak tűnik, azt ki fogom próbálni.
Ülve szoktam bicepszezni kézi súlyzóval párosan, de nem teljesen egyenesen ülök, hanem meg van döntve némileg a pad.

Goblet guggolást azt hogyan csinálod 75 kg-al? Ahogy látom most a videókon kettlebellt, vagy kézi súlyzót kell tartani a mellkas előtt, 75 kg-os súlyt meg tudsz ott tartani?

[ Szerkesztve ]

(#176937) JoolsNOS válasza g4mer (#176929) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Remélem valamit kitalálnak. Én bőven elvagyok 15 fokban meg gyertyafényben, csak ne zárjon be. Múltkor is a kovid akasztotta meg az elég jó szériámat, most végre van motivációm menni.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#176938) aelod válasza Qtya123 (#176936) üzenetére


aelod
veterán

Goblet guggolást azt hogyan csinálod 75 kg-al? Ahogy látom most a videókon kettlebellt, vagy kézi súlyzót kell tartani a mellkas előtt, 75 kg-os súlyt meg tudsz ott tartani?

Nem teljesen goblet ezt nem jól írtam sorry. Két step pad kell hozzá, széles terpesz, térdek a lábfejjel 11és 2 óra irányában kifelé áll majd alsó madárfogásban két kézzel megfogod a kézi súlyzót függőlegesen (lógatod ha úgy tetszik) és így kivitelezed a guggolást. Nálunk 50kg a legnagyobb kézi de szerencsére pont akkora az átmérője mint egy 5-ös tárcsának így azt rá lehet tenni még pluszban. Szép kis tornyot lehet építeni vele :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176939) Qtya123 válasza aelod (#176938) üzenetére


Qtya123
őstag

Tehát akkor kb így, csak 2 step padon állva és kettlebell helyett egy darab kézi súlyzót fogsz meg két kézzel és ugyanebben a formában végzed a gyakorlatot, mint a képen?

[ Szerkesztve ]

(#176940) g4mer válasza JoolsNOS (#176937) üzenetére


g4mer
senior tag

anno amikor pince terembe jártam 10 évvel ezelőtt, ott nem volt fűtés. Télen nem is jártak le sokan, alkalmazottak téli kabátban voltak :D

Melegítőben ki lehetett bírni azért.

A nagyobb termek túlélik valószínűleg, kisebb vidéki termekre leszek kíváncsi.

Sic Parvis Magna

(#176941) aelod válasza Qtya123 (#176939) üzenetére


aelod
veterán

Igen viszont mélyen beleülök és nincs törzsből előre dőlés.
Megy majd pm.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176942) Qtya123 válasza aelod (#176941) üzenetére


Qtya123
őstag

:R

(#176943) F34R


F34R
nagyúr

Sracok nekem is szokott fajni a derekam, hatam.. a core izom erosites csak legenda a panaszok elmulasztasara?

(#176944) aelod válasza F34R (#176943) üzenetére


aelod
veterán

A kiváltó okot kell megvizsgálni. Lehet rossz tartás, szinte bármi.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176945) Cs1csó válasza F34R (#176943) üzenetére


Cs1csó
félisten

Schwarzenegger egyik könyvében olvastam, hogy egy ismerősének gerincproblémája volt (fájós derék) és olyan jól megerősítette a hátizmát ami "széthúzta" a gerincét, hogy a panaszai elmúltak. Nyilván ameddig meg tudja őrizni az izomtömegét addig nincs gond.

(#176946) Vitee válasza Qtya123 (#176939) üzenetére


Vitee
aktív tag

En kezisulyzoval szoktam a gobletet csinalni, igaz en rookie vagyok, meg nagyon gyenge meg a labam.
Otthon edzek meg jelenleg, 32 kiloval csinalom de azt kezben fogom, mellkasnal es olyan melyen probalok beulni ahogy tudok.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#176947) Angel2014 válasza DamianB (#176850) üzenetére


Angel2014
addikt

Voltál az új teremben?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#176948) benfolds válasza Cs1csó (#176945) üzenetére


benfolds
őstag

ezt meg tudom erősíteni. amióta gyúrok, azóta lényegesen kevesebbet fáj a derekam, mint azelőtt. lényegében már csak annyira fáj, amennyire muszáj neki (születésileg meg van csavarodva a gerincem deréktáji része). azelőtt volt olyan, hogy hónapokig nem bírtam fél percig egy helyben állni, egy pénztár előtti várakozástól már csillagokat láttam.

(#176949) benfolds válasza Qtya123 (#176926) üzenetére


benfolds
őstag

ha gyakorlat végrehajtása közben próbálsz arra a részre koncentrálni, ami fáj, akkor nem veszel észre rendellenes mozgást? úgy értem, hogy nem "csalsz" a mozdulattal? én guggolásnál veszem észre, hogy csalok, mozgatom a csípőmet oldal irányba. képtelen vagyok nem riszálni. lehet anatómiai oka van, izomok, gerinc, ínak, ízületek asszimetriája miatt nem tudod a gyakorlatot szabályosan végrehajtani, ezért egyenetlenül kapja a hátad a terhelést, ami idővel fájdalmassá válik az aránytalanul túlterhelt ponton. most úgy beszélek, mintha értenék hozzá, de ez csak egy saját feltételezés.

(#176950) benfolds válasza g4mer (#176929) üzenetére


benfolds
őstag

sajnos ez a probléma nincs most benne az első 100-ban szerintem. a konditermek azért nem adnak olyan nagyon sok embernek megélhetést. az meg nyilván nem szempont, hogy a gyúrósok megfizethető áron tudjanak bérletet venni. ha a termek spórolnak a költségeken (pl. nincs zuhany, törölköző, lejjebb tekerik a termosztátot stb.), az árakkal meg elmennek a tűréshatárig, akkor túl tudnak élni (nem én találtam ki, teremtulajok nyilatkozták).
voltam ma pár cba-ban, hogy eldobható zöldséges rekeszt kunyeráljak diótároláshoz. mindenhol az volt a válasz, hogy szokott lenni, de amióta felmentek az árak, azóta negyed annyi zöldség fogy, úgyhogy rekeszből is kevesebb van. pedig a zöldség nem lett sokkal drágább szerintem, inkább arról lehet szó, hogy nem a kenyérről meg a tejről mondanak le először, hanem pl. a zöldségről. érdekes dolgok lesznek itt a tavaszra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.