Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176601) aelod válasza benfolds (#176597) üzenetére


aelod
veterán

Azért mert amikor én ettem akkor a sima sokkal olcsóbb volt mint a darált. És inkább magamnak daráltam.

Cs1csó

Nyugodj meg a zab is megdobja a vércukrod. Btw a vércukorszintnek semmi köze az éhség érzethez.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176602) Angel2014 válasza Cs1csó (#176600) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha azt a szelet kenyeret vagy kalácsot lefagyasztod kiveszed és felolvasztod ezzel megváltoztattad a glikémiás indexét így lassú felszívódásúvá tetted. A kenyeret tudod sütni is pirítósnak azzal is ezt éred el.

#176601) aelod

Ezeket honnan veszed előd?

Pont az IR határozza meg az éhségérzetet.

Van egy átlagos képzeletbeni vonal akkor étkezel helyesen ha a vonalhoz közelítesz.

Ha sok szénhidrátot eszel akkor kiugrik és eltér a vonaltól. Ha nem eszel akkor csökken vagy le is esik nagyon.
Ez az ingázás sem jó.

A zab , rízs, hiába sok ch de a vonal mellett tartja és nem engedi ugrálni a lassú felszívódás miatt.

Ha ugyan ezt megszel egy csokit vagy sütit akoor hírtelen kiugrik majd hírtelen esik és itt jön az IR szerepe mert ha esik akkor ez okozza az éhség érzetet is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#176603) Cs1csó válasza Angel2014 (#176602) üzenetére


Cs1csó
félisten

és aleod :R

(#176604) aelod válasza Angel2014 (#176602) üzenetére


aelod
veterán

Hát nem a csepeli tudományos folyóiratból ahonnan te :U:DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176605) F34R


F34R
nagyúr

Csak tudomanyos cikkekbol linkeljetek, en mar nem hiszek nektek ;] :P

(#176606) dnelb válasza benfolds (#176597) üzenetére


dnelb
veterán

a finom szemu verzio sincs nincs annyira ledarálva mint a kávédarálós megoldás, és igen én nem rágom egyáltalán ivás közben, minek hiszen por. kb 1 perc igy az egész reggeli azért csinálom igy

[ Szerkesztve ]

(#176607) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Ti mi alapján válaszátok meg a súlyt? Pl tudod hogy bicepszezel és nekiálsz pl 5kg, és ha abba tudsz belenyomni/húzni 7-12 akkor feljebb mentek? Addig amíg pl a 8-12kg ba megy olyan 6-8? Vagy épp olyan súlyba amig a vég olyan 6-8 ismt.
Én mostanság azt csinálom hogy próbálom megnézni hogy mi az a súlyt amivel olyan szabályos 3-4 ismt megy, és utána annak a 75% csinálom a szériát. Pl bicepszbe megy pl 20kg 2 ismt. Akkor annak a 75% 15kg és igyekszem 15kg olyan 6-8 ismt. Csinálni.( remélem nagyjából érthető mit kérdezek)

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#176608) Angel2014 válasza Dazsar (#176607) üzenetére


Angel2014
addikt

faxság ezt nézegetni úgy is érezni fogod.

A pihenőidőnek is köze van hozzá, illetve hány gyakorlatos a bicepszed.

Én állva bicepsz rúddal, beforgatós bicepsz egykezes súlyzóval, kalapácsos bicepsz. ás koncentrált bicepsz
.

Ha ezt meg tudod csinálni mindenből 5x12 -őt 40-50 mp pihenőidővel akkor már jó vagy! A súlyt mag meg úgy is beállítod magadnak hogy bírd az összeset.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#176609) Dazsar válasza Angel2014 (#176608) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Értem. De ha van egy olyan súly, amit rosszul kalkuláltál be, akkor azt bele számítod az adott sorozatban, vagy az olyan bemelegitő sorozatnak fogod fel? És ha ezt megcsinálod 3x? De inkább 2x, mert nagyjából már 2x tudod hogy mi az a súly ami kb jó lesz/lenne.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#176610) Woodslave válasza Dazsar (#176609) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mondjuk van egy edzésterv amit követsz és akkor nem kell minden edzésen kitalálni milyen súllyal dolgozz :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176611) Dazsar válasza Woodslave (#176610) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Igen, de rengeteg dolog befolyásolja hogy egy adott napon épp milyen súlyt bírsz el. Hiába tudtam tegnap 12kg 8 ismt. Csinálni ha 1 hét múlva csak a 8 kg ba megy a 8 ismt. Itt ügye közre játszik hogy mennyit aludtál, milyen stresszes volt a napod , kaja , esetleg folyadék stb stb

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#176612) Woodslave válasza Dazsar (#176611) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Akkor xarul csinálod az egészet no offense. Persze shit happens de ha van egy normális edzés program akkor ilyen nem fordul elő. Ha meg igen akkor az egész életviteled sajnos alkalmatlan arra hogy ezt a tevékenységet támogassa.

Vannak amúgy ilyen autoregulácios edzés tervek amik éppen a napi teljesítőképességhez igazítják a terhelést de mondjuk a példád elég extrém ilyen azért nem kellene legyen. Az előfordul hogy xarul aludtál nem ettél de akkor egy edzés xarabb és kész. Ha ez általános jelenség akkor baj van.

De akkor annyi hogy 20kgval nem 3*8 hanem 3*6 aztán a következő edzés jobb lesz de ha nem akkor ha ez számít meg kell nézni hol tudsz alakítani mármint az edzésen kívüli dolgokon

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176613) Dazsar válasza Woodslave (#176612) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Elméleti beszélgetést kezdeményeztem, ez nálam nem szokott előfordulni, vagy csak ritkán. :C

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#176614) Dazsar válasza Dazsar (#176613) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Illetve úgy tudom hogy a hipertrófia nem egyenlő az izom égéssel, tehát ha bicepszel csinálok egy 5kg 12 ismt. És ég az izom mint a pcsa, az nem egyenlő azzal ha pl 10kg csinálok 6 ismt vagy 8-at.?!

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#176615) bigmasterg válasza Dazsar (#176607) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ahogy Woodslave is írta, ha rendes terved van, akkor nincs olyan hogy egyik héten 8 ismétlés megy, másikon pedig 6 ugyanabba a súlyba.
Összetett gyakrolatoknál nem is igazán kellene rpe8 felé menni. Abba csak akkor lehet belebukni, ha valami nagyon nem okés az emberrel. (Nem aludt, nem evett, van valamilyen fájdalom, extra kötöttség stb).

Egy ízületes, egyszerűbb gyakorlatok kevésbé terhelik le az idegrendszert, ott nem kell mindig rpe7-8 körül maradni.

Ha meg progresszívan edzel (ami az egész edzés tervezés lényege) akkor nincs olyan, hogy rosszul kalkulálsz egy súlyt.

Szerk:
Nem kell "égnie" az izomnak a fejlődéshez. Sőt az izomláz sem jelenti azt hogy fejlődsz. Illetve az izomláz hiánya sem jelenti azt, hogy nem fejlődsz.

[ Szerkesztve ]

(#176616) Woodslave válasza Dazsar (#176613) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem baj akkor elméletileg :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176617) aelod válasza Dazsar (#176614) üzenetére


aelod
veterán

Volumen, intenzitás. Olvasgass.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176618) Dazsar válasza aelod (#176617) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Nőklapja pont dobott egy ilyet :C ;] ;]
Az a baj hogy sokat olvasok , és épp ezért basza szét a fejem hogy akkor most mivan "ballra v jobbra" nem egyszerű ez a sport, ezért kérdezek mindig "elméletileg" alapon
Illetve van olyan oldal ahol nagyjából jókat írnak? Mert b.builder nem sokszor szoktátok itt dicsérni

[ Szerkesztve ]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#176619) F34R válasza Dazsar (#176618) üzenetére


F34R
nagyúr

Buildert? vannak jo irasaik, de felesleges annyit tudni egy kezdonek. Meg ugy erzem hogy neha tok foloslegesen magyaraznak dolgokat, neha meg egyaltalan nem fejtik ki a temat.
szoval ilyen vegyes. itt hetkoznapi tapasztalatokat olvashatsz.

(#176620) Vitee válasza Angel2014 (#176608) üzenetére


Vitee
aktív tag

Miert jo ez a rovid pihenoido?
En is csinaltam ezt, de semmi ertelmet nem lattam, csak kevesbe birtam a kovetkezo setet.
Most 2.5 - 4 perces pihenoket tartok setek kozott es jobban birom.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#176621) aelod válasza Vitee (#176620) üzenetére


aelod
veterán

Mert az emberek többsége azt hiszi, hogy ezzel fokozza az edzése intenzitását. Ami nem igaz vagy legalábbis is nem úgy ahogy gondolja.

Dazsar

Akkor itt egy kis olvasni való:
The Muscle and Strength Pyramid: Training

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176622) OPiiPO válasza Vitee (#176620) üzenetére


OPiiPO
addikt

4 perces pihenőidő alatt kompletten kipihened magad, persze hogy jobban bírod a következő szettet. Perc körül tartott pihenőidővel magasabb intenzitással edzel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#176623) aelod válasza OPiiPO (#176622) üzenetére


aelod
veterán

Téves. A kevesebb pihenő idő nem egyenlő a magasabb intenzitással. Sőt a kevesebb pihenőidő nem fokozza a hipertrófiát, csak eltérést fog mutatni a központi idegrendszer fáradságában.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176624) OPiiPO válasza aelod (#176623) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szembemész az autópályán, de nem fogok veled vitatkozni ezen. Nyugodtan tarts 4 perces pihenőidőt, ha neked ez tetszik :K Én jobban szeretem az intenzív edzést, nem szeretek hosszú perceket mobilozni és beszélgetni két sorozat közben de látom hogy sokan csinálják ezt is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#176625) aelod válasza OPiiPO (#176624) üzenetére


aelod
veterán

Nem arról van szó, hogy mi tetszik nekem vagy neked hanem arról, hogy a pihenő időnek mint olyannak nem sok köze van az intenzitáshoz. Nyugodtan vitatkozz ha vannak érveid ;)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176626) bigmasterg válasza OPiiPO (#176624) üzenetére


bigmasterg
addikt

"kipihened magad, persze hogy jobban bírod a következő szettet."

Azaz egy edzésen több munkát tudsz elvégezni / nagyobb súlyokat tudsz megmozgatni, így jobban erősödsz és izmosodsz is.

Persze kinek mi a cél. Sok pihenővel az állóképesség nem fog úgy fejlődni. De azt is hatékonyabban lehet edzeni ha kifejezetten arra koncentrál az ember. Csak attól meg túl sok erő és izom fejlődést nem kell várni.

(#176627) OPiiPO válasza aelod (#176625) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem vitatkozom, utolsó dolog amibe belekezdnék, mindenki úgy edz ahogy akar.

#176626: kb., kinek mi a cél.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#176628) aelod válasza OPiiPO (#176627) üzenetére


aelod
veterán

Tiszta sor. Csak volt egy tárgyi tévedés amit kijavítottam.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176629) g4mer válasza Vitee (#176620) üzenetére


g4mer
senior tag

és így mennyi idő egy edzés neked?

Sic Parvis Magna

(#176630) OPiiPO válasza g4mer (#176629) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez engem is érdekelne, én spec elunnám magam ha 4 perc pihenőt tartanék két sorozat közt, ráadásul kb. ki is pihenném magam közben.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#176631) bigmasterg válasza OPiiPO (#176630) üzenetére


bigmasterg
addikt

Megnézném, hogy nehéz guggolást, vagy felhúzást hogyan csinálnád végig 4 perces pihenőkkel.

Kis izmoknál, mint bicpesz, váll, stb persze elég lehet. De tisztességesen odatett alapgyakorlatokat nem nagyon lehet így pörgetni.
Ha tudod pörgetni, akkor az nem volt nehéz. :)

(#176632) g4mer válasza bigmasterg (#176631) üzenetére


g4mer
senior tag

az ok, csak a kolléga nem fogalmazott pontosan, csak hogy ennyi pihenőt tart szettek között, de valószínűleg az alapgyakorlatokra értette.

Én nem számolom igazából, olyan 2,5-max3 perc lehet alapgyakorlatok között, amíg lemegy egy zeneszám fele :D

Sic Parvis Magna

(#176633) aelod válasza bigmasterg (#176631) üzenetére


aelod
veterán

Ha tudod pörgetni, akkor az nem volt nehéz. :)

:K :K :C

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176634) Vitee válasza g4mer (#176632) üzenetére


Vitee
aktív tag

2.5 - 4 perc pihenoket tartok, valoban gyakorlattol fugg.
Ahol 3.5 - 4 perc korul tartok, az a fekvenyomasok, vallbol nyomas, goblet squat, romanian deadlift, bulgarian split squat,
egykezes fureszeles.
A labas gyakorlatok utak en percekig lihegek :D
Sajat magamhoz kepest nagy sulyokkal csinalom, masnak nyilvan ezek lehet 14 evesen megvoltak...
Korabban en is a rovid 1-2 perces pihenokkel csinaltam, de ezt jobbnak erzem.

Igy egy edzes olyan atlag 1ora 30-40perc kornyeken szokott lenni.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#176635) Cs1csó válasza OPiiPO (#176627) üzenetére


Cs1csó
félisten

Én is a rövid pihenő híve vagyok hamarabb is végzek. Van hogy két sorozat között nyújtón az aktuális izmot.

[ Szerkesztve ]

(#176636) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Éreztétek már úgy, hogy hagyjátok az edzést a pics@ba?
Egyik ismerősöm hosszú évekig lejárt, csinálta is tisztességesen, majd nemrég azt mondta egyszerűen úgy megunta az állandó terembejárást, hogy elengedi az egészet. Pedig sokat fogyott vele és kezdett látszódni is, hogy nyomja rendesen.
Azóta úgy érzi mintha időmilliomos lenne kb. Munka után nincs ott a "indulj már el edzeni" kényszer, aminek köszönhetően, elmondása szerint sokkal nyugisabbak is a napjai.

Kicsit elgondolkodtam azért...elengedni így nem tudnám, valahogy mindig lehúz a terembe a ma nyomni kell érzés. De az biztos, hogy piszok sok időmet elviszi/hét.
Én akkor szoktam kisség meginogni, amikor látok pár arcot, akik belevágnak a kondis életforma sötét oldalába és tudjuk milyen segédeszközökkel olyan látványos fejlődést érnek el, hogy mindenki el van ájulva ezek meg persze azt se tudják ,hogy feszengjenek az éljenző közönség előtt. Mondjuk amikor leeresztenek akkor kissé vicces, hogy mindig valamilyen sérülésre hivatkoznak, hogy azért zsírosodtak be, tűnt el a focilabda váll stb ;] . Ez azok számára demotiváló lehet, akik naturálba tolják és azért ki is néznek valahogy...

(#176637) OPiiPO válasza Cs1csó (#176635) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nyújtás az alap két gyakorlat közt, csúnya dolgokba lehet belefutni nélküle.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#176638) aelod válasza OPiiPO (#176637) üzenetére


aelod
veterán

Pl.?

basaharc502

Mikor bejött a covid 2 hétig élveztem úgymond, hogy nem kell menni. De a kell is rossz szó rá. A 3. héten már nagyon mentem volna. Lett belőle több hét és összecsoffadás. Persze lehetett volna otthon is edzeni de azt "bohóckodásnak" éltem meg. Én azért járok elsősorban mert szeretem, az életem része. Most ha kimarad egy két edzés persze bosszús leszek miatta de nem dől össze a világ. Akiket meg említettél azok nagy lánggal égnek és hamar ki is alszanak.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176639) marked one94 válasza OPiiPO (#176637) üzenetére


marked one94
őstag

Ezeket honnan szeditek? :C Nem tudom elképzelni hogy egy oldalemeles előtt minek kene bicepszet nyújtani.

You'll Never Walk Alone

(#176640) marked one94 válasza basaharc502 (#176636) üzenetére


marked one94
őstag

Most járok kb a 2 hónapban hogy terem közelébe se mentem. Kezd mar hiányozni neha, de ha vissza is terek csak lazán es a versenyzést hagyom egy ideig. Nehéz volt magamnak bevallani de kiégett az edzés, és emiatt belevittem magam egy hülye sérülésbe amivel a hétköznapokban is szopok.

You'll Never Walk Alone

(#176641) aelod válasza marked one94 (#176639) üzenetére


aelod
veterán

Ilyent nem írt ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176642) OPiiPO válasza marked one94 (#176639) üzenetére


OPiiPO
addikt

Utána. Az hogy nem tudod elképzelni attól még létező kockázat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#176643) g4mer válasza basaharc502 (#176636) üzenetére


g4mer
senior tag

nálam volt ilyen, abbahagytam a terembe járást pár évre, de azért edzettem itthon egykezes súlyzókkal, fekvőzés stb.. azért az terhes torna szint egy normális edzéshez viszonyítva ugyebár :D

mondjuk én mellette építőipari melót csináltam, azért más érzés azután lemenni, mint egy egész napos home officeozás után.

Ami szerintem fontos, hogy ha kezdesz ráunni, válts termet. Új társaság, új környezet. Esetleg lepd meg magad új edzőcuccokkal.

És ami a legfontosabb, ne hasonlítsd magad koxmátyásékhoz, a legtöbb úgyis eltűnik a süllyesztőbe pár kúra után.

Sic Parvis Magna

(#176644) aelod válasza OPiiPO (#176642) üzenetére


aelod
veterán

Milyen kockázat?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176645) aelod válasza marked one94 (#176640) üzenetére


aelod
veterán

Mi történt? Persze, hogy kiégtél mert csak 3 gyakorlatot csinálsz ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176646) marked one94 válasza aelod (#176645) üzenetére


marked one94
őstag

Amúgy van benne valami :C :C
Az egyik hogy volt egy visszatérő csípő fenek probléma ami nem akart javulni, a másik meg hogy ahova jártam terem nem volt mar megfelelő az edzéshez. Ja meg kicsit munkafuggo is lettem így mindig dolgoztam.

You'll Never Walk Alone

(#176647) aelod válasza marked one94 (#176646) üzenetére


aelod
veterán

Jobbulást! Remélem nem komoly és helyre jössz. Edzeni pedig kell, végezz mást máshogyan ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176648) benfolds válasza basaharc502 (#176636) üzenetére


benfolds
őstag

ismerek egy csávót, aki a 90-es években kezdte, és most is csak akkor hagy ki edzést, ha beteg. nem tudom, hogy hogy csinálja. mondjuk 15 éve ismerem, pont ugyanúgy néz ki azóta. (jól, de nem egy izomkolosszus). nagyon ritka lehet az ilyen.

(#176649) aelod válasza benfolds (#176648) üzenetére


aelod
veterán

Kisebb nagyobb kihagyással én 19 éve edzem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176650) Woodslave válasza aelod (#176649) üzenetére


Woodslave
nagyúr

14 éve edzek de 10-et nyugodtan letagadhatok belőle :C /vagy 14-et :O :D

Mondjuk először 30 éve voltam és nagyjából minden életszakaszban edzettem de pont elég kihagyással

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.