Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176851) Sleed válasza Sterilzona (#176835) üzenetére


Sleed
aktív tag

Kipróbáltam tegnap, nekem 15 perc volt légkeveréssel 200 fokon.

(#176852) Sleed válasza Sterilzona (#176836) üzenetére


Sleed
aktív tag

A brokkolit én Airfryerben sütöm a fagyasztott zöldség programon 18-22 percig a mennyiségtől függően, majd utána serpenyőben vajon megpirítom, isteni finom lesz.
Valszeg sütőben is meg lehet oldani az első lépést, de ki kell tapasztalni.

(#176853) Woodslave válasza Sleed (#176851) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja nem tudtam mi írni mert ezt kivételesen nem mérem. Addig sütöm amíg ránézésre jónak nem tűnik

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176854) Sterilzona válasza Sleed (#176852) üzenetére


Sterilzona
senior tag

koszonoom :)

(#176855) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Van egy barátom, ismerősöm Somorjai Balázs M1 riportere volt, most újságíró is egyben aki fényképész lett. Elnyerte Robert Cappa Kortárs Fotográfiai Központ Budapest Forográfiai Ösztöndíját.

Olyan embereket keres akik panel lakásban élnek és ott is edzenek vagy edzettek a járvány időszak alatt.

Esetleg itt lenne valaki akinek kedve lenne a fotózáshoz? Ha igen írjatok rám.

Somorjai Balázs képei

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#176856) persil válasza Angel2014 (#176855) üzenetére


persil
nagyúr

Iszonyat jo kepek.

Szrk.: De Capa nevet egy p-vel irjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#176857) HussarF válasza Angel2014 (#176855) üzenetére

Gyerekkori barátod? :D

[ Szerkesztve ]

(#176858) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Esti "tvézős" nasinak mit szoktatok tolni? Nyáron annyira nem is de ilyenkor kezd hianyozni de tulsok plusz kalória se kéne

[ Szerkesztve ]

PSN:BiZzare_0 ️

(#176859) F34R válasza HussarF (#176857) üzenetére


F34R
nagyúr

Kigolyozod. :DD

(#176860) persil válasza @rglaaf (#176858) üzenetére


persil
nagyúr

Kesut nagyon szeretem, de alapvetoen egy kis csonthejas, vagy gyumolcs nem arthat meg esszeru kereteken belul.

Vagy - mondjuk en szeretem - a natur(tehat nem vajas, sajtos, blabla) pattogatott kukorica is eleg nullas es az amugy is tv ele valo.

Egyebkent, ha nincs az ember valami szigoru grammra szamolt dietan, akkor egy kis talka "barmi" belefer vegulis, ha egyebkent a mozgas es a tobbi etkezes rendben van.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#176861) Qtya123 válasza persil (#176856) üzenetére


Qtya123
őstag

Hát elég depresszíven hatnak ezek a képek, ahogy megnéztem őket.

Kissé olyan hatást kelt, hogy panel=fura emberek, lerúgott környezet. Amúgy is van sokakban egy előítélet a panellal/lakásokkal szemben, ez nem a másik irányba mozdítja ezt.

Finoman fogalmazva nem vidám képek.

[ Szerkesztve ]

(#176862) aelod válasza Qtya123 (#176861) üzenetére


aelod
veterán

Pedig egy milliót kóstál ma négyzetmétere...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176863) Qtya123 válasza aelod (#176862) üzenetére


Qtya123
őstag

Tudom. Még múlt évben sírt a szám, hogy milyen drágán vettünk, azóta még rosszabb.

(#176864) Vitee válasza @rglaaf (#176858) üzenetére


Vitee
aktív tag

Amit minden este tolok az a protein chips, protein bar, popcorn, szotyi.
A chips az 34 gramm talan egy zacsko es 20gr feherje, nem krumplibol van, iszonyat finomak es 140kcal egy zacsko.
Protein szeletek, valtozo 180-200 kcal 20gr feherjevel.
Amit meg szoktam, van kiscsomagos popcorn, 30 gramm korul es 100-110 kcal.
Es ami a kedvencem az a szotyi :D nincs jobb :DD

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#176865) @rglaaf válasza Vitee (#176864) üzenetére


@rglaaf
veterán

Köszi mindenkinek👍

PSN:BiZzare_0 ️

(#176866) benfolds válasza Qtya123 (#176861) üzenetére


benfolds
őstag

nem az a baj, hogy depresszív, hanem az, hogy hazug, nyomort esztétizáló szarok. gyűlölöm az ilyen képeket. ha pesten és panelban laknék, jelentkeznék és jól elküldeném a picsába, amikor meg akarná mondani, hogy milyen fejet vágjak, a papucsomat, pólómat hova tegyem. jöjjön oda, aztán mutassa meg a valóságot, bazmeg.

(#176867) benfolds válasza Qtya123 (#176863) üzenetére


benfolds
őstag

gyanítom, hogy egy év múlva lesz okod a sírásra, úgy be fognak esni az árak. már ha a kb. -20% számít valamit egy ilyen 6 éves rally után.

(#176868) -Skylake- válasza Qtya123 (#176861) üzenetére


-Skylake-
addikt

en az erkelyrol ralatok egy 10es panel erkelyeire, az alapjan ahogy azok kineznek en nem gondolom, hogy tul messze van a valosagtol ez a sorozat. vagy mondjuk fel lehet cammogni ingatlan.com-ra mondjuk es beszurni ezt a konkret "panel" kategoriat, az sem fog elesen elterni.
szemben az olyan mas tarsadalmakkal, mi mint "orszag" alapvetoen mindig ia csorok voltunk, az pedig hozza magaval bizonyos dolgok hianyat. ilyen peldaul, hogy itt a lakosakk tulnyomo tobbsegenek egyszeruen nincs szeperzeke peldaul, jogos is, hiszen penze sem volt soha arra, hogy a funkcionalitason tul az esztetikaert is fizessen.
ugyhogy nem gondolom, hogy ezekkel a kepekkel messze jarunk a valosagtol. nem erdemes abbol kiindulni, hogy Te szemelyesen kivetel vagy akkor biztos mindenki mas is. en is kivetel vagyok, de en sem ebbol indulok ki.
a legtobb (magasan a legtobb) olyan ember, aki mar konkretan probal erre figyelni (!!!!) az is 99%-ban egy IKEA-ig jut el, ami gyakorlatilag a lakberendezes nullpontja. funkcionalitas/esztetika szenpontjabol egy kkindulasi pont, nem egy "magassag". marpedig szerintem ne kezdjuk el megtippelni, hogy a lakossag mekkora resze az, aki mar legalabb ide eljutott, mert lesujtoan kicsi szam lesz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#176869) persil válasza Qtya123 (#176861) üzenetére


persil
nagyúr

Nem a vidamsag volt a lenyeg eleve szerintem. Szimplan artistically jo kepek.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#176870) Qtya123 válasza benfolds (#176867) üzenetére


Qtya123
őstag

-20% szerintem is benne lehet, de ezt lakhatásra vettük, így nem izgat, ha lefelé megy az ára, nem akarok realizálni hasznot belőle, nem befektetési vásárlás volt.

Sőt, ha esne, akkor még örülnék is, mert tervben van másik vétele is és jól jönne egy áresés utáni beszálló.

-Skylake-: "egy IKEA-ig jut el, ami gyakorlatilag a lakberendezes nullpontja."

Én csak múlt évben ismertem meg az IKEA-t, előtte sosem jártam benne. Na mondom most itt vagyunk a közelében, nézzük meg milyen ez, mert mindenki Isteníti.
Hát... Valóban nullpont. Vettem ott két kis irodai fiókos szekrényt, erősen véleményesnek tartom a minőségét.

De még ha jó is lenne, én többet oda nem mennék az biztos, mert nem való nekem a tömeg. Valami egészen hihetetlenül elképesztő mennyiségű ember volt ott. Ott lézengtek, ücsörögtek, ettek. Csak néztem, hogy ez valóban egy kib@szott hétvégi program egyeseknél?

Amúgy igen, nincs mindenkinek pénze felújításra, szép bútorokra ez egyértelmű. De én mindig azt mondom, hogy a tisztaság nem pénzkérdés. Ha valami nem is szép és új, attól még lehetne a körülményekhez képest tiszta.
Végtelenül taszító számomra, mikor koszos/rumlis egy lakás. A képeken volt jó néhány ilyen. És amíg a feleségem 82 éves nagymamájánál, akinek vezetékes vize sincs, csak fúrt kút, olyan tisztaság és jó illat van mindig, hogy a padlóról ehetnél, addig mondhat bárki bármit.

[ Szerkesztve ]

(#176871) -Skylake- válasza Qtya123 (#176870) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Csak néztem, hogy ez valóban egy kib@szott hétvégi program egyeseknél?"

Abszolút.

a szerk utáni részhez annyit, hogy ez már csak az alapvető igénytelenség, ami millio+1 témában megfigyelhető, főleg az olyan balkán helyeken mint mi is vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#176872) bigmasterg válasza Qtya123 (#176870) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ikea valóban legalja minőségben.
Csak ismerősöknél találkoztam ikeás bútorokkal, de nem adnék értük pénzt.

(#176873) aelod válasza Qtya123 (#176870) üzenetére


aelod
veterán

Én csak múlt évben ismertem meg az IKEA-t, előtte sosem jártam benne.

Miféle párod van neked? Nőknél egy program az ikeázás :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176874) marked one94 válasza aelod (#176873) üzenetére


marked one94
őstag

Akkor a DM, sinsay meg a pepco után az ikea jön? :O

You'll Never Walk Alone

(#176875) g4mer válasza Qtya123 (#176861) üzenetére


g4mer
senior tag

az a baj szerintem, hogy oké, az új vásárló átlag felett kereső, úgymond középosztálybeli réteg már a mai világban, de attól még a panel proli ott marad a szomszédban.

Megveszed 50 millióért a 2 szobás panelt a bikás parknál, felújíttatod horror áron, azt a feletted /alattad/melletted lévő meg úszik a poloskákban, 11kor még hangosan trappol feletted, oridbál egész nap, a szemetet szétszórja a szemétledobónál és társaik.

Sic Parvis Magna

(#176876) persil válasza g4mer (#176875) üzenetére


persil
nagyúr

Mondjuk azt itt gyorsan tegyuk hozza, hogy nagyon nem az atlag alatti keresettol, meg az olcsobb lakastol lesz valaki panelproli.

Gyakran pont az "ujgazdagek" a legnagyobb prolik, akiktol 11-kor nem tudsz aludni, meg aki szetszorja a szemetet a szemetledobonal.
Multkor beaztatta valami paraszt a fonokom lakasat felujitaskor es a kov. valaszt kapta: "mi a faszt kepzelsz te magadrol, 10 millamba van a felujitas, nem te vagy a legnagyobb gondom." Szalloige lett.

De tovabbra sem lehet altalanositani, a prolisagnak semmi koze a penzhez.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#176877) aelod válasza marked one94 (#176874) üzenetére


aelod
veterán

Nem. Az van az első helyen :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176878) g4mer válasza persil (#176876) üzenetére


g4mer
senior tag

én nem a pénzügyi helyzetükre értem a panel vagy akármilyen proliságot, hanem a viselkedélsükre, hozzáállásukra.

Például, hogy ki kellett írnom a szemétledobóba nálunk hogy használj zacskót( kiragasztottam egy full csomag zacskót ajándékba) , meg ne öntsd bele a porszívó porzsákjából a port, ne dobd el a cigicsikket az erkélyen és az ilyeneket elkövetőkre használom ezt a szót.

Ezek pedig nagyobb eséllyel a régi, első generációs lakókból- azok leszármazottaiból adódnak.

És ha szólsz az ilyennek: Én itt lakok amióta a ház épület, nekem ne mondja meg senki stb, és még jobban csinálja.

Sic Parvis Magna

(#176879) persil válasza g4mer (#176878) üzenetére


persil
nagyúr

"És ha szólsz az ilyennek: Én itt lakok amióta a ház épület, nekem ne mondja meg senki stb, és még jobban csinálja."

Hany ilyen buzi van, te jo eg. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#176880) Qtya123 válasza g4mer (#176875) üzenetére


Qtya123
őstag

Laktam egy ideig (igaz nem tulajként) új építésűben is, abban az időben, amikor még 7-8 millió Ft nagy pénz volt és korrekt lakást lehetett érte venni Debrecenben, akkor került ez 16 millióba.

A mélygarázsban felülreprezentálva a prémium autók, a lakásban nagy sarokkád, masszázsfunkció, minden.
És az ottlétem alatt ugyanazok a problémák álltak fenn, mint amit felsorolsz a panelnál.
A szemetesek összeb@szva, a felettem lakó random időközönként zörgött mindennel. Egy idő után meg a lépcsőházi előterek kezdtek kirakodóvásárok lenni, mert kitették oda a sok szarjukat.

A Prestige Towers Lakóparkban is megfordultam, igaz ott nem éltem. Ott meg a bulizó kurvák/drogosok/faszagyerekek zsongtak.

Nálunk jelenleg az ugorja meg sok itt lakó értelmi képességét, hogy melyik szelektív kukába melyik hulladék kerül.
Már képekkel, óriási szövegekkel, mindennel ki van írva/ábrázolva, hogy a kék fedelű a papír, a sárga a műanyag. De nem, még véletlenül sem a jóba dobálják sokan.

Nagyjából mindenhol ugyanolyan hülyék az emberek közösségben, csak a körítés más.

aelod: Ő sem szereti a tömeget. A ruhavásárlásokra meg megy szépen egyedül, tudja, hogy velem azt nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#176881) aelod válasza Qtya123 (#176880) üzenetére


aelod
veterán

Nálunk jelenleg az ugorja meg sok itt lakó értelmi képességét, hogy melyik szelektív kukába melyik hulladék kerül.
Már képekkel, óriási szövegekkel, mindennel ki van írva/ábrázolva, hogy a kék fedelű a papír, a sárga a műanyag. De nem, még véletlenül sem a jóba dobálják sokan.

Nálunk az, hogy egyáltalán kihúzza a kukát. Csak dobál bele és láss csodát "magától" kiürül mert mi kihúzzuk (jelenleg rajtunk kívül csak a szóban forgó albérlők és két idős néni lakik a társasházban és ha mi nem húzzuk ki akkor ott rohad, illetve home officeban van és egész nyáron a kukán volt a laptop az udvar közepére húzva úgy dolgozott....) . Az, hogy végig van csepegtetve a lépcsőház az éppen aktuális kávéval gyümilével éppen amit iszik mert lóbálja a poharat amikor felviszi. Jobb esetben mert a leveles szekrény tetején szokott csücsülni két napig (vagy amíg ki nem b&szom...) vagy a savanyú képoszta zacskóban egy villával stb.. Macskájuk felügyelet nélkül a lépcsőházban flangál, lent a pincében méreg van az egerek miatt. Hiába észt nem osztottak a diplomájukhoz. Negédesen eljátszák a toleránsat közben le se szarnak senkit és semmit. Nem kis összeugatás volt már a palival emiatt amikor az asszonnyal beszélt minősíthetetlenül nem sok kellett, hogy megborítsam de nyilván türtőztettem magam.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176882) F34R válasza aelod (#176881) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt elkepzeltem. :DDD Jo akkor megnyugszom hogy nem csak az en szomszedom egy taho paraszt... de az szoszerint mert itt falun kecske,birka, lo, kutyafarm melletem vagyon. :C

(#176883) vaakuum válasza Vitee (#176864) üzenetére


vaakuum
addikt

Popcornt milyet? Nekem a zacskós-mikrós az agyamra megy, fele soha nem pattog ki...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#176884) Cs1csó válasza vaakuum (#176883) üzenetére


Cs1csó
félisten

Filmezéshez szoktam volt a LIDL-ös saját márkásat venni. 3 csomag van egy dobozba csomagolva.

(#176885) Vitee válasza vaakuum (#176883) üzenetére


Vitee
aktív tag

Ez is olyan zacskos, van hogy 5 db nem pattog ki, van, hogy 10-15.
Olyan nincs szerencsere mint a nagyobb adagoknal, hogy a fele ki se pattog. Bar lehet a mikron is mulik, van rajta popcorn mod.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#176886) benfolds válasza aelod (#176881) üzenetére


benfolds
őstag

borítsd már meg egyszer, annyira ki vagyok éhezve az ilyen sztorikra. :DD

(#176887) benfolds válasza persil (#176876) üzenetére


benfolds
őstag

abban egyetértek, hogy a proliság szinonimája nem a csóróság, hanem inkább egyfajta szellemi igénytelenség. de azért be kell látni, hogy aki kevés pénzért, alja munkát végez, az kisebb eséllyel lesz kultúrember. igazából én annyiban még megengedő is vagyok, hogy azután, hogy egész nap húztad az igát, keverted a maltert, nem csoda, hogy ha hazamész, akkor nem csajkovszíjjal fogsz kikapcsolódni, hanem megiszol két borsodit, aztán megnézed a való világot, azon kívül meg leszarsz mindent és mindenkit. nem feltétlenül kell, hogy így legyen, de nem csodálkozom, ha így van. amúgy meg természetesen ismerek sok olyan embert, aki nagyon-nagyon szerény körülmények között él, mégis van benne tartás, igényes saját magával és a környezetével kapcsolatban.

a társasházi élet szépségei jó, hogy kimaradtak az életemből. pár éve majdnem elköltöztem egybe, de éreztem, hogy nem nekem való. pedig én vagyok az, aki éjjel 1-kor 11-kor baszkodja a súlyokat a földhöz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#176888) aelod válasza benfolds (#176886) üzenetére


aelod
veterán

Nyilván nem fogom mert akkor a melónak is búcsút inthetek, pedig direkt provokált is a szarházi. Az a baj, hogy mentálisan sérült, labilis. Nem egyszer hívtam már rájuk rendőrt mert idegösszeomlása volt és egész nap ordított, csapkodott, sírt, vihogott a nőjével aki meg passzív agresszív.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176889) g4mer válasza benfolds (#176886) üzenetére


g4mer
senior tag

az a baj, hogy az ilyen emberekben nincs betyátbecsület. Tudja, hogy ő provokálja a másikat, de ha kap egyet egyből rendőrt hívna, meg rohanna látleletet vetetni

Sic Parvis Magna

(#176890) Freddycom


Freddycom
őstag

Szevasztok! Lelkes újrakezdő vagyok, 4 napos edzéstervet csinálok 2 hete. Ma is mennék kondiba, mert egy kibaszott gépállat vagyok, ilyenkor mit érdemes beiktatni, futok a futópadon oszt' jóság van? Angel nevére azért rászűrök és elolvasom miről maradtam le az utóbbi pár évben. :D

[ Szerkesztve ]

(#176891) OPiiPO válasza Freddycom (#176890) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Angel nevére rászűrök és elolvasom" - jól teszed, a leghitelesebb forrást kell mindigis követni ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#176892) Jim-X válasza Freddycom (#176890) üzenetére


Jim-X
őstag

Pl. Esetleg mehetsz uszalyt pakolni. Aztan majd kerjuk a kepet csempevel a hatterben, hogy tudjuk mekkora a bico es mit szursz ;]

A játék az nem játék!

(#176893) aelod válasza Jim-X (#176892) üzenetére


aelod
veterán

:C :C

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176894) Cs1csó válasza Freddycom (#176890) üzenetére


Cs1csó
félisten

Meg egy kis hasazás pl. hasprés.

(#176895) marked one94 válasza Freddycom (#176890) üzenetére


marked one94
őstag

Max egy séta es egy kis dinamikus nyújtás.

You'll Never Walk Alone

(#176896) TomDeNemm válasza Freddycom (#176890) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

Monoton séta szerintem elég unalmas. 20 perc bicaj - 20 perc lépcsőző jó tud lenni, aztán mehet hasazás, esetleg vádli, végén nyújtással zárni.

(#176897) bigmasterg válasza Freddycom (#176890) üzenetére


bigmasterg
addikt

A 4 napos edzésterv mit jelent?
Ugye nem hétfőtől csütörtökig?
A ma is mennék, pedig már az 5. nap lenne?

Tipp: a rendes súlyzós edzést oszd szét és hagyj közöttük pihenő napot.

Más:
jó rég óta nem raktam semmit magamról (most eleve fókazsír felmászott, jó rég óta nem volt diéta), úgyhogy inkább itt egy kis tegnapi könnyű, deload-os tolódzkodás 27,5kg-al. [link]
Múlthéten 35kg-al a 8.ba belebuktam, így most kapott egy deload-ot.

szerk.: Most lehet belekötni, hogy szarul csinálom. :D

[ Szerkesztve ]

(#176898) aelod válasza bigmasterg (#176897) üzenetére


aelod
veterán

Vállad még bírja?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176899) F34R válasza bigmasterg (#176897) üzenetére


F34R
nagyúr

Joez nagyon is.. :D

(#176900) bigmasterg válasza aelod (#176898) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ezt (még?) igen.
Fekvenyomást szereti kevésbé.
Ahogy 100kg fölötti munkasorozatokra megyek, egy idő után ott kezd problémássá válni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.