Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176401) aelod válasza benfolds (#176400) üzenetére


aelod
veterán

Évek óta nem volt rendes tél. Ez a közeljövőben sem fog változtatni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176402) Angel2014 válasza theooracy (#176398) üzenetére


Angel2014
addikt

Jó irányba?

Ez a szegedi termük. [link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#176403) benfolds válasza aelod (#176401) üzenetére


benfolds
őstag

ezt körülbelül egy milliószor nehezebb előre megmondani, mint augusztus 20-án délben azt, hogy aznap este milyen idő lesz.

(#176404) Woodslave válasza benfolds (#176400) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Többször gondoltam arra pár éve milyen szerencsés generáció vagyunk mondjuk nagyapámékhoz képest. Hát most kapjuk rendesen

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176405) Woodslave válasza aelod (#176401) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Egyetlen reményünk a globális felmelegedés lett :C :W

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176406) aelod válasza benfolds (#176403) üzenetére


aelod
veterán

Nem nehéz pedig. Nézd meg az elmúlt 4 évet. Nem nem abban a kontextusban ;]
Volt olyan december 24 ahol polóban flangáltam a teraszon 14 fokban. A tél eltolódott január február márciusra. Hó szinte alig és nem voltak azok az ordító -10 fokok. Most nyáron meg elolvadnak a Kádár kockák is nem, hogy a panelek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176407) HussarF válasza Woodslave (#176404) üzenetére

Ha ez a dolog érdekel titeket, ez egy elég jó cikk a témában:
Vége az olcsó élelmiszer korszakának?

(#176408) Woodslave válasza HussarF (#176407) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem érdekel. Ezért nézek csak m1-et ott még nem olyan xar a helyzet ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176409) HussarF válasza Woodslave (#176408) üzenetére

Ja, bocsi :DDD Akkor Soros! ;] :DDD

#176410 atee_13
Az az ő bajuk, meg amúgy is megérdemlik :D

[ Szerkesztve ]

(#176410) atee_13 válasza Woodslave (#176408) üzenetére


atee_13
őstag

Nem olyan szar? Ott nem úgy van, h a nyugat már éhen halva megfagyott? ;]

(#176411) Woodslave válasza atee_13 (#176410) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de. De nekünk a lejobb a világon. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176412) aelod válasza HussarF (#176407) üzenetére


aelod
veterán

Eddig sem volt olcsó. :N

#176408Woodslave

Cseles :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176413) atee_13


atee_13
őstag

(#176414) JoolsNOS válasza aleister (#176357) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezek a halálos adagot tartalmazzák? :U :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#176415) persil válasza JoolsNOS (#176414) üzenetére


persil
nagyúr

Ez tetszett. :D

De labjegyzet egyebkent az egyik jelentese, a masik meg, hogy az adott taperteknek nincs meghatarozott napi beviteli erteke. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#176416) bigmasterg válasza theooracy (#176397) üzenetére


bigmasterg
addikt

A compact whey egy amino spike-olt, kevert cucc.

Nyilván nem ezen múlik a Mr Olimpia. Fehérje - fehérje

(#176417) F34R válasza benfolds (#176399) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi a megosztast....
Nos erre az a velemenyem, hogy ezzel sem volna problema, ha a mostani fizetesek 40%-al nolnenek. :N Az meg kizart hogy husbol kevesebbet egyek, mert igy sem eszek valami sokat sajnos.

(#176418) Woodslave válasza bigmasterg (#176416) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezt miből gondolod. Elhiszem amúgy, csak most mondom megnézem az összetevő listát de onnan ezt nem tudom leszűrni.

aminosav keverék (L-glicin, L-glutamin, L-taurin) ja látom már :R

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176419) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok, nem tudom jó topic-e de nem találtam hasonlót.

Ha egy fehérjére ráírják, hogy "... rákféléket feldolgozó üzemben készült", akkor attól mennyire kell tartani, hogy keresztfertőzött lehet?

Pl a BioTech-esre is rá van írva, nemrég vettem észre, és már pár kis zacskóval elfogyott és eddig nem volt vele gond (halálosan allergiás vagyok a rákfélékre). Kell ettől tartani? Ha igen, akkor milyen más alternatíva lenne? Néztem a vega proteinjüket de arra is ugyan ez van írva, Scitec-esre is, Nutriversumos az kiesik (rosszul szoktam tőle lenni).

Előre is köszönöm! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#176420) persil válasza racskobalazs (#176419) üzenetére


persil
nagyúr

Semennyire, mindenre ra KELL irni, hogy az uzemben, ahol keszult elofordul mas is.
Ettol ne felj, felesleges.

Egy kazalnyi elelmiszeren olvashatod, hogy diofelek meg egyeb is elofordulhat benne (mert az uzemben/gyartoson van) megsem lattal meg olyat soha.

Szrk.: Ja varj, most olvasom, hogy allergias vagy a rakra. Ha ez tenyleg komoly(marmint az allergia sulyossagat tekintve), akkor nyilvan jobban figyelnek a helyedben azert a dologra es lehet kenytelen leszel olyat keresni, aminel ez semmilyen szinten nem fordulhat elo. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#176421) Cs1csó válasza racskobalazs (#176419) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy kicsit bonyolult. Először is elsősorban ez a leírás azért van ott, hogy jogilag védve legyenek. Másodsorban mert valamennyire igaz. Tehát lehet, hogy ez egy nagy üzem és ott feldolgoznak az említett alapanyagokból is és a két üzem nincs elzárva egymástól HERMETIKUSAN. Ugyanis egy ilyen teljes elkülönítés komoly pénzekbe kerül, ilyenkor nem csak az adott üzemben nem alkalmaznak ilyen alapanyagokat hanem a dolgozók is speciális védőfelszerelést használnak, hogy RÓLUK se jusson be allergén.

Én másik fehérjét választanék, sőt akár lehet paranoid - de a gyártónak is lehetne írni egy információs levelet, hogy
"allergiás vagyok a rákfélékre és egyes fehérje gyártók azt írják a termékük csomagolására, hogy "rákféléket feldolgozó üzemben készült" és az önök termékén ezt a figyelmeztetést nem látom tehát az önök terméke ilyen téren megbízható?"

persil-nek igaza lehet, persze elég csak a "rákféléket feldolgozó" üzemből átsétál a fehérjés részlegre a haverjához és ott dumcsiznak esetleg besegít a csomagolásba amíg az elugrik vécére stb. és meg is van a gond.

A gondolatmenetem vége, hogy inkább keress olyan amin nincs ilyen figyelmeztetés persze ez sem biztos ezért írtam hogy információkérő levelet is lehet írni.

Ha anafilaxiás sokkod is lehet akkor mindig legyen nálad az ilyen célra gyártott injekció. (talán "epipen"-nek hívják)

Amúgy addig kell keresgélni akár gyártót akár fehérje típust (tej, tojás, szója, marha) ameddig meg nem találod a megfelelőt amire nincs semmi panaszod.

[ Szerkesztve ]

(#176422) racskobalazs válasza Cs1csó (#176421) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a válaszát, akkor keresek másikat még mielőtt betalál egy amibe átmászott véletlen :)

"Ha anafilaxiás sokkod is lehet"
Eddig sose volt semmi gond, nem tudom milyen reakciót váltana ki, de vérvétel alapján valami elég magas érték jött ki, úgyhogy inkább ki se próbálnám.

"mindig legyen nálad az ilyen célra gyártott injekció"
Nemrég írattam fel, valahogy jött egy ilyen gondolat, hogy inkább legyen, biztos ami biztos. :)

Milyen ajánlott gyártók vannak még? Nem nagyon ismerek a fentebbi 3-mon kívül másikat. Annyi a feltétel, hogy azért Magyarországon viszonylag könnyen beszerezhető legyen, pl házhoz/csomagpontos szállítással, esetleg üzlettel valahol BP-n.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#176423) TomDeNemm


TomDeNemm
csendes tag

szép kis vita téma lett egy ártalmatlan multi-pro vásárból :DD nyilván 20 éve koxoló Kai Green receptorait nem fogja érezhetően megbolygatni egy 30 napos pack, akár az itt fórumozók között is 5x jobban figyel mindenki a tudatos életmódra, nem lesz jelentős különbség. de elindulni az egészséges életmód útján 1 vitamin pack nem ront, ha pedig segít akkor ok...

(#176427) aleister válasza JoolsNOS (#176414) üzenetére


aleister
veterán

Igen.
Én is meghaltam már tőle, de már elmúlt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#176428) abrtom87 válasza BÁ Nutrition (#176373) üzenetére


abrtom87
tag

Namat.

(#176429) aelod válasza abrtom87 (#176428) üzenetére


aelod
veterán

Miért zavar ez téged? Őszintén ki a bánatot érdekel? :D
Amúgy tényleg nem annyi mert én valóban 174 vagyok és nálam alacsonyabb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176430) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van egy olyan gondom, hogy a tenyeremen az ujjaim alatt a bőrön lévő megkeményedések eléggé fájnak ha rámarkolok. Pl lógós létramászásnál emiatt nem tudok végigmenni hacsak nem engedem kicsit lejjebb a fogást, hogy szinte csak az ujjaimmal markolok. Funkcionálisan csak húzódzkodásnál zavaró, de ezzel lehet valamit kezdeni? Régen szivacsot használtam, azzal jó, de próbálom mellőzni a "segédanyagokat".

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#176431) aelod válasza JoolsNOS (#176430) üzenetére


aelod
veterán

Lehet, kézápolásnak hívják. Kézkrém, és a megkeményedett bőrfelület eltávolítása.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176432) persil válasza JoolsNOS (#176430) üzenetére


persil
nagyúr

Nekem ez akkor szunt meg, amiota elkezdtem macebell-ezni. Erzem/latom ugyan a borkemenyedest, de "megerosodott a tenyerem" annyira, hogy pontosan nulla, amit eszreveszek belole, legyen az maszas, huzas, emeles, barmi.

Kis kremezessel meg a brezinai olej bacsa tenyerebol is babapopsit lehet csinalni. Apold, "vigyazz" ra es annyi.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#176433) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Köszi, kipróbálom.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#176434) abrtom87 válasza aelod (#176429) üzenetére


abrtom87
tag

Nem zavar, nem érdekel különösképpen csak válaszoltam a kérdésre. Attól ugyanolyan jó szakember lehet a tag, mindegy milyen magas, mekkora a bicepsze, stb. Csak furcsálom minek mást mondani, felesleges. Bár manapság a faceapp korában randira is félve megy az ember mert ki tudja milyen lesz a csaj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#176435) aelod válasza abrtom87 (#176434) üzenetére


aelod
veterán

Hát ha egyáltalán nő lesz ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176436) F34R válasza aelod (#176435) üzenetére


F34R
nagyúr

(#176437) Jim-X válasza F34R (#176436) üzenetére


Jim-X
őstag

A játék az nem játék!

(#176438) Angel2014 válasza aelod (#176435) üzenetére


Angel2014
addikt

Mai elfajult világban bármi elképzelhető. Faxa Barátnő

Ez is most derült ki. ;]


[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#176439) aelod válasza Jim-X (#176437) üzenetére


aelod
veterán

:DDD :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176440) F34R válasza Jim-X (#176437) üzenetére


F34R
nagyúr

awh shit, here we go again :DDD

(#176441) aleister válasza Angel2014 (#176438) üzenetére


aleister
veterán

A 21.század pinája a segg. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#176442) benfolds válasza aleister (#176441) üzenetére


benfolds
őstag

neki mindkettő van szerintem. :U

(#176443) rwin5


rwin5
őstag

Aki Puregoldos annak van infója róla, hogy mi a különbség a Whey protein és a Compact whey között? Első 9000 utóbbi 6500 Ft

Amit magamtól találtam, hogy Compactnak kicsit rosszabb az összetétele, de hobbi gyúrós szinten megéri árban a differenciát részemről. Bármi egyéb tudnivaló? :U

#176432persil: nekem 5 éves unokahugi nem szereti fogni a kezem, mert azt mondta olyan, mintha sebes lenne a tenyerem :D

[ Szerkesztve ]

(#176444) Stauffenberg válasza rwin5 (#176443) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Compact Whey 1kg
1g fehérje: 8,65 Ft

Whey Protein 1kg
1g fehérje: 11,82 Ft

Előbbi új cucc, bevezető áron van, utóbbinak meg alacsonyabb a szénhidrát tartalma és tartalmaz L-Taurint is. Vedd az olcsóbbat nyugodtan, én is ebből tankolok fel legközelebb ha elfogy a Nutriversum izolátumom, annak az egyetlen előnye, hogy eléggé nagy a koncentrációja, így több porció jön ki egy adott kiszerelésből, de olyan béna poros állaga van, nem annyira szeretem, meg hát összegödényeződtek...

(#176445) m3tr0 válasza rwin5 (#176443) üzenetére


m3tr0
senior tag

További tudnivaló a Compact-ról, ,hogy finom,jól oldódik.
Én vaníliás és belga csoki ízben vettem,sztem megéri. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#176446) Stauffenberg válasza m3tr0 (#176445) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet rápróbálok a vaníliásra, mert eddig több gyártót kipróbáltam és mind tök béna volt, pedig a Lidl saját márkás (SciTec által gyártott) vaníliás király volt, mint egy Mekis géppel púzott műfagyi a szikkadt tölcsérben! :D

(#176447) Woodslave válasza Stauffenberg (#176444) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:U aha Bigmaster írta már, hogy amino spikingos fehérje.

[link]

Amino spiking is the act of using low grade amino acids (usually L-Taurine and/or L-Glycine) to bump up the overall protein content of a powder.

We the consumer don’t want this because Taurine and Glycine are very bad at stimulating muscle protein synthesis. Along with L-Arginine and L-Glutamine (among other less popular aminos), these amino acids are known as conditional or nonessential amino acids, meaning our body can produce them. What we want in our protein powder is known as essential amino acids, as our bodies cannot produce them and are essential to our health, wellness and gains in the gym (most importantly of course)

Nyilván egy átbaxás megint, de lexarjuk mert olcsóbb. Persze nem ezen múlik a mr. O. cím lehet még az se hogy izmos lesz-e valaki.

Kiváncsi vagyok amúgy, hogy mennyit tesz ki ez a tényleges fehérje tartalmából. De abban majdnem biztos vagyok, hogy a két fehére "hasznosanyag" tartalmában közelít ugyanahhoz az árhoz.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#176448) aelod válasza rwin5 (#176443) üzenetére


aelod
veterán

Vedd az olcsóbbat nyugodtan. 2. körben rendeltem már és nem sok difi van a drágábbhoz képest. Ugyan olyan jól oldódik és finom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176449) szabi325


szabi325
tag

Valakinek van tapasztalata olyan webshoppal ahol elfogadnak SZÉP kártyát és lehet Scitec vagy Pure Gold termékeket rendelni ?

(#176450) rwin5 válasza aelod (#176448) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi mindenkinek, maradok a kommentek alapján az olcsóbbnál.

Néztem most a konkurenciát, aztán nagyon elszálltak az árak, és mivel én hobbi szinten tolom ezért nem ragaszkodom a drágábbhoz. :R

m3tr0, Stauffenberg :R

szerintem egy 4-5 kg-val betankolok, mert októbertől az a gyanúm, hogy megint nő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.