Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70751) eattila válasza npera (#70746) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyem kerekeibol holnapra kiszedik a tojasokat. Meg lovok hozza egy komputert meg egy rendes kulacsot es kesz. Aztan mar csak az ules csovet kell mozgasra birni, hogy kicsit feljebb allitsam :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70752) Sipi-


Sipi-
tag

Szüleim telefonvásárlása megfordult, nem kell nyomógombos telefon mégsem. Új okostelefon kell Anyukámnak, Apukám meg megkapja az övét :) Mit volna érdemes venni kb. 50ezer forintig, aminek jó a kamerája (hobbifotózás) és esetleg tud gyorstöltést is?
Most Redmi 6-ja van, de a kamerája elvesztette a fókuszt és homályos képeket csinál. Pár hónapja 1-2 hónapra megjavult, de megint elromlott. Természetesen a gari lejárata után jelentkezett a hiba először.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70753) eattila válasza Sipi- (#70752) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom 50 be belefer e, de redmi 9? A 8-asrol kollega igen rosszakat mondott.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70754) Jahno válasza Sipi- (#70752) üzenetére


Jahno
őstag

Eustockon kinézet egy valami Xiaot, oszt max. segítek megvenni.

(#70755) Jahno válasza FőDudu (#70745) üzenetére


Jahno
őstag

Van ez ideheza régóta. És NFCs is.

(#70756) qnadam válasza Jahno (#70754) üzenetére


qnadam
veterán

vagy megveszi turbadonál ugyanannyiért :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70757) Gabibácsi válasza npera (#70731) üzenetére


Gabibácsi
tag

Orosz vagy? :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70758) Gabibácsi válasza Beba Snake (#70744) üzenetére


Gabibácsi
tag

Engem most sokkal csinosabb illető tanít oroszul káromkodni, nem szivarozó robotok :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70759) Beba Snake válasza Gabibácsi (#70758) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Gratula. ;)
Nekem lengyel volt az orosztanárnőm, a 20 ezres kisvárosban 10 ezer férfi nyála csorgott utána. :DDD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#70760) Sipi- válasza eattila (#70753) üzenetére


Sipi-
tag

Redmi 6 van most és a bizalom kicsit megingott a Redmi sorozat után, hogy 1 év és kevés után meghalt a kamerája.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70761) npera válasza Gabibácsi (#70757) üzenetére


npera
újonc

Most gyűjtök egy jó Adidas suhogósra, hogy tudjak így ülni...

(#70762) npera válasza Sipi- (#70760) üzenetére


npera
újonc

Én telefonból teljesen elvesztettem a fonalat. iPhone SE, de az gondolom 4x annyi pénz.

(#70763) Samott válasza npera (#70761) üzenetére


Samott
addikt

Abban nem ulni szoktak :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70764) eattila válasza Sipi- (#70760) üzenetére


eattila
csendes tag

A 6-os az eléggé a kínálat alja. Feleségemnek 6A van. kb 2 éve. Én is keresem neki az utódot.
Az ő kamerája is homályosodik néha.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70765) Gabibácsi válasza Beba Snake (#70759) üzenetére


Gabibácsi
tag

Volt lengyel is, szőke, csak a férje nagyon féltékeny volt, nem értem miért :DDD ja es nem tudott oroszul, nem azért látogatott me :Y

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70766) Gabibácsi válasza npera (#70761) üzenetére


Gabibácsi
tag

Meg fogsz lepődni, itt több ilyen adidasos suhogóst látok mint pl Moszkvában :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70767) Gabibácsi válasza eattila (#70764) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkor ez a kamera által homályosan hivatalos telefonja is lehetne

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70768) npera


npera
újonc

ID3 TC teszt. Hááát... Ez még nagyon nincsen kész. De gondolom többet várni nem tudtak már....

(#70769) FőDudu válasza npera (#70768) üzenetére


FőDudu
addikt

Te valami parhuzamos univerzumban elsz?
Azt irjak, hogy fasza es zsenialis huzasai vannak es tuti siker lesz.

Par extra kesobb jon (projektoros lofasz es tarsai).
Feket meg majd ugyis megmagyarazzak, hogy ontanulo es vezetotol fugg blablabla...
Aztan ugyis mindenki megszokja aki vezeti.

Nagy es kenyelmes belter, eleg csomitarto, nem akad fenn a fekvorendoron, kiterjedt szervizhalozat - ennyi kell a vasarlonak. A tobbi sallang.

Szeptemberben kiprobalhato, addigra minden jelenleg kifogaszolt dolgot 100x ki lehet javitani.

FőDudu

(#70770) Samott válasza FőDudu (#70769) üzenetére


Samott
addikt

En egy nemet tesztet lattam, ott a kopogos muanyagoat kifogasoltak es a fedelzeti rendszert. Jol mondja npera ez ilyen elsogeneracios bughalom, aztan majd a rancfelvarrassal rendberakjak. Nagy ceg a VW elobb-utobb belejonnek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70771) BobaHWSW válasza npera (#70730) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En a tel utanu motorozast azzal javitom, hogy telen is motorozok. Mondjuk a tel itt kutyafule. Ma belement a motorba 360 kilometer kb.

(#70772) BobaHWSW válasza npera (#70735) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ujzeland eleg kemenyen veszi ezt. Nekem a mavicom nem megy 4meternel feljebb a kertben mert repter van a kozelben. Egy airshare nevu appal ossze lehet kotni, ott kell repulesi engedelyt kerni a dronera es akkor repulhetek.

Department of conservationnal is engedely koteles. Amit meg nem adnak meg. Ellehetlenitik az egeszet.

Sarkanyt se lehet amugy reptetni.:)

(#70773) -NoVa- válasza BobaHWSW (#70772) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából ha jó minőségű felvétel kell magasról, akkor felszigszalagozol egy GoPro-t egy hosszabb karbon horgászbotra, és feltartod. 4 méter az már bőven elég a kis 120mm-es gépemmel száguldozni földközelben, bár egy klasszikus powerloopra már jönne is az anonim feljelentés :)

(#70774) ezittketto válasza qnadam (#70670) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Na ez volt a nekem is a sejtésem..
Közben meg is leltem a gyors megoldást.
Ismét a jó öreg ffmpeg mentett meg.. Isten áldja a programozóit!! :R

(#70775) ezittketto válasza -NoVa- (#70708) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nekem most pont az ellenkezője lenne az érdekes, 0 izolációval valami szép hangú cucc, hogy a gyerekekre is tudjak figyelni home office közben, de azért valami fókuszsegítő zene szóljon jó minőségben.

Tudom ajánlani, az általad nekem ajánlott Koss UR40-et :D

(#70776) -NoVa- válasza ezittketto (#70775) üzenetére


-NoVa-
őstag

:DDD
Ugyanitt Subaru eladó.

Kivett driverráccsal, hátsó szivaccsal, és velúrpárnával egész jó, meg lassan cserélhető kábelt is kap, de azért van még feljebb is jó hangú izé :)

(#70777) eattila válasza Gabibácsi (#70767) üzenetére


eattila
csendes tag

Akár. eddig 2-ből kettő :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70778) qnadam válasza ezittketto (#70774) üzenetére


qnadam
veterán

és innentől akár handbrake-kel is meglett volna, ami mégiscsak kényelmesebb :D de (hacsak nem vágni akarod az anyagot) szerintem semmi hátrányt nem jelent, ha a cucc mkv konténerben van mp4 helyett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70779) ezittketto válasza qnadam (#70778) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Premiere-ben szerettem volna vágni.

A handbrake-t is megpróbáltam, de nem jöttem rá, hogy hogy lehet teljes átkonvertálás nélkül megoldani vele a problémát.

ffmpeg-ben át kellett alakítanom webm-be és még fel is kellett telepítenem pluszban az fnord féle webm plugint is a kodekek miatt..
Nem kevés időmbe telt mire kisilabizáltam a megoldást.. :(

[ Szerkesztve ]

(#70780) qnadam válasza ezittketto (#70779) üzenetére


qnadam
veterán

az egész ffmpeg mókát ki lehet hagyni, ha letöltéskor külön hagyod a sávokat :) (youtube-dl tud ilyet például).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70781) ezittketto válasza qnadam (#70780) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Köszi a tippet ;) Majd legközelebb kipróbálom akkor azt is. :)
Nekem eddig az IDM nagyon bevált kb mindenhez.

(#70782) WiZARD


WiZARD
addikt

dlágaszág

a ~10 éves agyatlan mindennek nekimenős roomba után űrtechnológia ez a lidaros, feltérképezős, ésszel takarítós dolog. Plusz halkabb, jobban szív, hajat se tekeri fel az összeset és még fel is mossa a lakást.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#70783) Jahno


Jahno
őstag

Na, utolsó de a múltkori 300ezres árfekvésűnél benyomtam az igényt aug helyett szeptemberre:

Ugyaninnen csak augusztus helyett szeptemberre:

Létszám: 1 felnőtt és 1 gyermek (életkor: 6)
Ár a felnőtteknek: 84.500 Ft / 1 felnőtt / 5 éj
Gyerekár: 84.500 Ft / 1 gyermek (6 éves) / 5 éj

Az kemény, hogy fele áron adják.

(#70784) Gabibácsi válasza Jahno (#70783) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, csak szeptemberben már jellemzően van iskola...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70785) Samott


Samott
addikt

Kaptunk levelet, veget ert a kotelezo home office, de kerik, hogy akinek megoldhato, az ev vegeig dolgozzon otthonrol. Gondolom felmerik, mennyi irodat mondunk fel jovore.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70786) Samott


Samott
addikt

Ehh: Lekapcsolták a kalóztévét a NAV nyomozói - ez melyik "ceg" lehetett?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70787) qnadam válasza WiZARD (#70782) üzenetére


qnadam
veterán

a cipőfűzőket meg a kábelvégeket szereti magára tekerni, egyébként kiváló holmi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70788) qnadam válasza Samott (#70786) üzenetére


qnadam
veterán

azért ennél feltűnőbbek már csak akkor lettek volna, ha neonreklámot tesznek a ház tetejére :D
viszont ránézésre ez nem 88 tévéadót kezel (ahhoz nem kell ennyi gép, de ennyi műholdvevő sem), de akkor meg több gigabites vonal van behúzva a házba? ha letömöríti átlag két megabitre csatornánként a streameket, még akkor is elég sok sáv kell már ahhoz is, hogy minden stream egy példányban kimenjen a helyről. 600 milla bevételhez meg nagyon sok ügyfél kell hosszú időre...
az meg igen csinos a végén, hogy milyen szép intelligensen kötötték le az antennakábeleket a gépekről :)

szerk: Az ötletgazda egy nagykanizsai férfi volt, aki saját otthonában az édesanyja tévészolgáltatását szerette volna nézni. Ehhez talált egy szerverszolgáltatót.

ez konkrétan hülyeség, más helyen lévő tévészolgáltatás nézéséhez nem kell köztes szolgáltató.

a kommentek közt meg megy az ajnár, hogy mekkora szakértelem kellhetett ehhez :))

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70789) FőDudu válasza qnadam (#70788) üzenetére


FőDudu
addikt

Slingbox kb hasonlot tudna (es meg a belterit is vezerli infraval ha kell) - irtjuk is tuzzel/vassal. Ne nezegesse az otthoni TV cssatornait a szallodai wifin, mert ez a szemetseg barmennyi savszelesseget felzabal (4K stream az mar combos savszelesseg). Rosszabb mint a torrent. Jon 5-10 ilyen ESPN rajongo es lathatoan megy fel a savszelesseg igeny ;)

Amugy ez valami nagyon amator banda lehetett.
Minek ennyi gep?
Meg eleve, annyi eszuk sem volt, hogy valami IPTV szolgaltato streamjet konvertalja at online es csokolom....

Meg ugye lehet kapni olyan LNB tartot is amitol 2-3-4-8 muhold jon majd egy tanyeron.
Azaz a lathato antennak szamat lehetett volna durvan csokkenteni.

FőDudu

(#70790) Gabibácsi válasza FőDudu (#70789) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kell adni jó csatornákat a tv-n a szállodában... errefelé gagyi német szarokkal vannak tele sajna a szállodák

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70791) FőDudu válasza Gabibácsi (#70790) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a baj, hogy ez a sok amerikai .... meg van orulve az ESPN es hasonlo csatornakert.
Ezeket senki nem nezi Europaban, nem is igen elerhetok.

Van kb 1000 TV csatornank - tenyleg minden fele akad - de nincsenek amerikai sport csatornak mert azt ezen a foldreszen nem sugarozzak. Idoeltolodas es mas tipusu sport megy Europaban. Gondolom ez lehet az oka. Nekunk tok mindegy lenne, hogy rajta van-e a TV-n vagy nincs.

A Tv csatornaink kozul kb hatvan az full HD, nehany 4K. Azaz a kinalattal nincs gond. Szerintem. A TV az mind 4K.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#70792) Sipi- válasza Samott (#70786) üzenetére


Sipi-
tag

Van ennek a videónak hangja nálatok?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70793) Sipi-


Sipi-
tag

Az ablakba rakható és egy mozdulattal kiszedhető szúnyogháló baromi jó találmány. 4-et fél óra alatt lemostam, most száradnak a napon.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70794) Samott válasza Sipi- (#70792) üzenetére


Samott
addikt

Nem neztem a videot, de most nincs hangja.

A barbarok frankon elcsiptek a koaxkabelt a tunerkartyaknal? :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70795) Jahno válasza FőDudu (#70789) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem /csatorna / gép lehetett az opció.

IPTVset lehet nehezebb lenne, nem olyan stabil, ésatöbbi, kódolás, változtatás, csiribiri. Jó ez, hogy antennából kijön a jel és kész örökélet lenne, míg ki nem jön a NAV.

"amitol 2-3-4-8 muhold jon majd egy tanyeron."

Nem is műhold, hanem a fejet kapcsolni kell, szóval csatorna lesz az, de ha megnézed a mellékletet akkor így volt, saccperkábé 4 csatornásak voltak.

(#70796) Jahno válasza Samott (#70794) üzenetére


Jahno
őstag

100 ilyen kitekerésnél az simán 2 óra is van pluszban, lehet én sem szopnék vele külön :-D

(#70797) Jahno válasza Samott (#70785) üzenetére


Jahno
őstag

Itt minden munkaszerződés módosítással jár, most megy a matek havi 10-10 napos elosztásra.

(#70798) FőDudu válasza Jahno (#70797) üzenetére


FőDudu
addikt

Magyar ismerossel beszeltem, naluk atalltak 4 napos munkahetre. Azaz 2 honap alatt 8 nap szabad (pluszban). De persze ha lehet csak otot vegyenek ki a 2 honap alatt, mert dolgozni azt kellene... :C

Imadom az ilyen magyaros megoldasokat! :C

Masik pelda: nejem okmanyirodaba ment (kocsit atiratni). Hivatalosan kilenckor nyitnak (weboldal szerint), odament kilenc elott joval, helyszinen kiderult, hogy nyolckor nyitnak. Ezert voltak mar vagy huszan a nejem elott. Menjen vissza holnap reggel. Mondtam neki, miert nem foglalt idopontot...

FőDudu

(#70799) FőDudu válasza Jahno (#70795) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Az en fejemben 2 kulon vevo van. Tan 0,3 fokkal eltolva.
Azaz egyszerre kepes 2 kulon muholdat venni - persze 2 kulon belterivel.
(meg olyan is van, hogy ugyanazt veszi de 2-4-8 csatornat 2-4-8 belterivel)

Es letezik 4-8 fejes tarto is.
Azaz 4-8 muholdat kepes egyszerre venni - ami 4-8 kulonbozo csatornat jelent.

FőDudu

(#70800) Jahno válasza FőDudu (#70799) üzenetére


Jahno
őstag

És manapság már unicable a divatosabb. Csak ugye a monoblokkhoz bazi nagy antenna kell, nem annyira az igazi, de legalább már a holdak is közel vannak egymáshoz és mióta digitális a világ azóta egyszerűbb. Most hétvégén dobtam ki odahaza a forgató vezérlését, az így modern szemmel azért elég félelmetesen vacak.

Most téma miatt meg is nézem az utód műholdakat, mert mostanában foglalmam sincs mennyi időre tervezik és mi váltotta le az akkori cuccokt, vagy az akkut felváltotta-e benne valami okosabb megoldás. Astráknál azért belement pár ciklus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.