Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71901) zetor2000


zetor2000
senior tag

npera is lebukott (méghogy bérelt furgont, meg elvágta a léceket...):


:))

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71902) Jahno válasza FőDudu (#71900) üzenetére


Jahno
őstag

Max. 3 napig tart, az olyan bonyolult?

(#71903) A. Crowley válasza FőDudu (#71894) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nem. Emiatt rengeteg a kérdés, a dilemma. Emiatt valami olyan kell, amit akkor, ha beüt valami krach, akkor is el lehet úgy adni, hogy nem tesszük magunkat padlóra.

(#71904) A. Crowley válasza WiZARD (#71898) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nálunk a kiinduló gondolat: 8 osztályos gimnázium, úgyhogy alapesetben még 7 évet ide jár a gyerek. Jó lenne, ha olyan környékre mennénk, ahonnan emberi léptékben meg lehet közelíteni az iskolát, hogy kiváltsuk az anyataxit. Emiatt Győrújbarát pl. pont a másik oldal.
Bácsa, Kisbácsa, Víziváros, Révfalu.

(#71905) A. Crowley válasza zetor2000 (#71899) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mi akkor Indesitet vettünk - 70cm széles hűtő kellett, 180cm magas minimum, alulfagyasztós, Indesit-Ariston-Siemens-Liebherr létezett ilyen típus. Még mindig megy anyósoméknál.

(#71906) WiZARD válasza A. Crowley (#71904) üzenetére


WiZARD
addikt

Egy darabig nekem is ez volt az indok, hogy Győrújbaráttal aláírom hogy 18 évig mi hordjuk mindenhova, kivéve ha tényleg lesz teljesen önvezető Tesla pár év múlva :D

De meglévő, iskolás gyerekkel más. Nekünk még általános iskola is ~7 év. Addig meg bármi történhet.

Bácsán néztünk telket, addig jónak is tűnt, amíg fel nem hívta ismerős a figyelmünket arra hogy milyen szagok vannak ha épp a szennyvíztisztító telep felől fúj a szél. Szóval ott óvatosan, főleg a Kisbajcs felé eső szélével.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71907) Gabibácsi válasza eattila (#71868) üzenetére


Gabibácsi
tag

Asse, csak a modernek :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71908) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Megvolt a bevandorlási hivatal, elvileg minden papír be van adva. Várunk.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71909) FőDudu válasza Gabibácsi (#71908) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval hurokba dugtad a fejedet. Megint. Vadasz, vadasz... :C

FőDudu

(#71910) FőDudu válasza Jahno (#71902) üzenetére


FőDudu
addikt

Es ha Kuszaszem kozben elinflalja a Forintot? :Y
Akkor bukjak rajta?

FőDudu

(#71911) Gabibácsi válasza FőDudu (#71909) üzenetére


Gabibácsi
tag

Csak egy évre, nem kell aggódni :DDD mindig csak egy év

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71912) FőDudu válasza A. Crowley (#71903) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre nincs jo megoldas.
Max az, ha van annyi tartalekotok (mindig) ami 1-2 evre eleg.

De ez a ritkabb eset - haz epitesnel altalaban nincs zsebben a haz ara plusz 2 evnyi penz a csalad fenntartasara. Meg ugyis sokkal tobb lesz az elsore kalulaltnal.

FőDudu

(#71913) WiZARD válasza FőDudu (#71910) üzenetére


WiZARD
addikt

A sima bankokkal már eleve buktál rajta csomót, innen már pár napon nem múlik...

Hívd fel a bankot, kérdezd meg lehet-e akár egyedi áron váltani, stb. Simán lehet hogy csak azt alkalmazásban van korlátozva.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71914) Jahno válasza Gabibácsi (#71908) üzenetére


Jahno
őstag

Lesz ott még iratpótlás gazdagon :O

Engem meg felhívott ezer éve nem látott haversrác, még ős-Indexen ekéztük egymást meg a többieket, hogy mi a fene, merre vagyok, mert igazából azt sem tudja mit tudnék csinálni munkaügyileg, de Ő ott nyomja a nyócórást a Váci úti rabszolgasoron, aztán ha szeptembertől lenne kedvem újabb céget tönkreverni, akkor beszélgessünk róla.

Most várok :-D

(#71915) Jahno válasza FőDudu (#71910) üzenetére


Jahno
őstag

Attól nem félek, de mást lehet? Vedd úgy, hogy előtte meg nyertél rajta.

(#71916) Jahno válasza Gabibácsi (#71911) üzenetére


Jahno
őstag

Télleg, kb. 1 éve most kaptál reggelit.

(#71917) FőDudu válasza Jahno (#71915) üzenetére


FőDudu
addikt

Most 350 alatt at tudom valtani, nem tartok attol, hogy hamarosan az ala megy tartosan ;)

FőDudu

(#71918) blueboi69 válasza BobaHWSW (#71877) üzenetére


blueboi69
csendes tag

'azzeg én soha a büdös picsába nem vágytam sehova utazni a világon, meg megnézni bármilyen híres nevezetességet is a tömegnyomor közepette, de ezekkel a képekkel, kb most így felkerült a listámra, hogy egyszer eljutni oda a világvégére ezt megnézni szabad szemmel is.
Elképesztően szép tájak vannak ott. :Y

(#71919) Jahno válasza blueboi69 (#71918) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt emlegetem tegnap óta, és akkor tessék, kb. 4 óra kocsival, elérhető tájon. Út eleje zöld mezős, fás, aztán a vége sziklás. Vagy amit akarsz :-D Vannak kevésbé haladó, szintemelkedés nélküli darabok, ahol itt az ösvény, két hegycsúcs közt át is megy:

[link]

Én most mondtam fotós havercsajnak, hogy elméletem lesz, esetleg érdekli-e, erre kiderült, hogy mindent is tud mert itt nőtt fel :Y

(#71920) Gabibácsi válasza Jahno (#71914) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem lesz, már egyszer lejátszottuk... most volt az iratpótlás, 6 havi banki tranzakció kivonat, munkahelyi papírok , biztosítás kellett még, és lefordíttattuk angolra amit lehetett, ne az orosszal szenvedjenek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71921) Gabibácsi válasza Jahno (#71916) üzenetére


Gabibácsi
tag

Reggelit?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71922) Jahno válasza Gabibácsi (#71921) üzenetére


Jahno
őstag

Volt valami, hogy két orosz néni egy szál semmiben sürgölődik és reggelit kapsz, vagy valami hasonló. Mindig is tudtál élni :C

(#71923) Gabibácsi válasza Jahno (#71922) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jaaa, igen, az augusztusban volt..
omlett volt, meg valami kék hálóing, meg egy piros is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71924) Jahno válasza Gabibácsi (#71921) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom én! Még itt is írtad a TPS jelentésben :C

[link]

Csak aztán a szőke ciklon mindent letarolt és maradt inkább a KGSTben.

(#71925) Gabibácsi válasza Jahno (#71924) üzenetére


Gabibácsi
tag

Állat

sajnos nem szeretem a szőkéket
pedig olyan otthoni tornázós videókat rakosgat fel tecsőre hogy eléggé felháborító

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71926) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#71686) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Neked egy oldscool országútid van, igaz? Azon biztos, hogy kell kormányt cserélni, mert a kormányszárból elvileg van hosszabb is.

(#71927) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#71926) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, 60-as évekbeli.
akkor le kell mérnem az átmérőt és nézhetek másik, hosszabb kormányt?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71928) ncc1701 válasza blueboi69 (#71918) üzenetére


ncc1701
veterán

Osztrák alpok is teli van ilyen helyekkel. :) Qrva lusta vagyok ide képeket betenni, de beszarsz, olyan szép.

(#71929) ncc1701 válasza Gabibácsi (#71927) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, a kormány történet, pláne egy régi bicón baromira nem egyszerű. Én azt inkább szakitól kérdezném meg, botrány, mennyi szabvány van.

(#71930) Jahno válasza ncc1701 (#71928) üzenetére


Jahno
őstag

Dolomitok meg aztán végképp, csak az nekem hatótávra nem adja ki. 800 kilométer, kicsit ráfeszülősebb, mint az, hogy 300 kilométer a Tátra közepe. Elég beverni a kugli keresőbe, nem az a baj, csak idő legyen meg pénz lóvéra :DD

Ez annak az ösvénynek a valamelyik folytatása, még a kedvemért le is kövezték, hogy ne tévedjek el:

[link]

Aztán fele annyi autózás időben, pénzben, egyébben. Több jut sörre, adunk a hatékonyságnak. És ez megint egy kocka, abból a sok 100 négyzetkilométerből :DDD

(#71931) blueboi69 válasza ncc1701 (#71928) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen valóban! Az, az elérhető listán van, újzéland marad álom :)

(#71932) Jahno válasza blueboi69 (#71931) üzenetére


Jahno
őstag

Izland elérhető, bár ott lét is "drága" bír lenni, akad pár ismerős aki már lassan hazajár oda is. Ezeket azért nem mindig értem, mert aki elmegy occsó repjeggyel és ismerősnél száll meg az még okés, de aki havonta 2 helyen felbukkan a világ valamelyik részén azt sem munkaügyileg, sem költségvetésben nem tudom hova tenni.

Nekem még tán Svájc is álom, bár reálisan látom és nem álmodozom róla túl sokat. Minden drága, 1ezer kilométer, koncepciót is kár megalkotni, de bármelyik régió 10 legjobb hegy, hágó, látnivaló, hasonlóra keresel akkor akad ott minden. Asszonyt meg sem érdekli annyira, így még nehezebb a történet.

Ismerősöktől lehet jegyzetelni, aztán meglesni a térképen, hátha elérhető, abból sok kialakul.

Svájcban Furkapass, Matterhorn, ajajjj, van mit ott is.

(#71933) npera válasza Bujdy81 (#71851) üzenetére


npera
újonc

Szerintem a tisztántartás még csak országútin is fontos, a 2-est könnyebb szétszedni.

Eddig az 53/39 is felment bárhol nekem, pedig rá kellett feküdni a kormányra, hogy ne dőljek hátra.

Felnifék is jó, de abból indultam ki, hogy MTB-t is nézett és akar majd menni nem csak aszfalton is. Lehet félreértettem a kiindulási szempontokat.

(#71934) npera válasza Bujdy81 (#71861) üzenetére


npera
újonc

Itt jó keskeny a telek, nincs sok hely a sufni és a kerítés között. Ott munkálkodom. A ház és a sufni között is van kis hely, ott tudok fűrészelni.

(#71935) Phülöp válasza npera (#71934) üzenetére


Phülöp
addikt

Többek közt ezért se akarunk sorházi lakást. Van kerted, de mégsincs.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71936) ncc1701 válasza npera (#71933) üzenetére


ncc1701
veterán

Én mutatok neked olyan siratófalat, h tuti nem mész fel 39-es első tányérral. Persze feltéve, h hátul is outi sorod van. Nekem évente 1x kell elöl a 26-os lánckerék, de akkor a hiánya esetében tolhatnám. Plusz én nem szeretem kajaból taposni a bicót, mert félek, h valamit letörök/elhajtok.

(#71937) Jahno válasza Phülöp (#71935) üzenetére


Jahno
őstag

Haversrácnál Hollandiában volt ilyen sorházi cucc mini kerttel, de szerintem annyi pont elég lenne. Sufni a sarokban, egy jó medence kifér és mellette még a 10 fős bográcsozós bulinak is akad hely, vagy szinte bárminek. Cserébe kevesebb a meló. Aztán Amerikában láttam a másik végleteket, bár ott a meló egy részét kiadják bérbe. Egyik kolléga évi tán 2x2 hetet is szabadságolt, hogy fakitermeléssel maszekoljon, másik arc meg fizetett az üzemeltetésért, aztán számolhatta a többszörösét kitermelések után. Azért mikor ilyen "ez itt a kertem" és nem látszik a vége, az megint más szint.

(#71938) blueboi69 válasza Phülöp (#71935) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Apám pont most költözött ilyen sorházba, teljesen jó. Mondjuk ő a szélén van és neki 1.5x olyan széles a kertje mint a többieké.
Budaörsön mi is sorházban laktunk, szintén szélén, nekünk 3x akkora volt a kert mint a többieké, de valahogy el tudtunk volna viselni a többit is.

Van egy régi cimborám, kiderült, hogy itt lakik ő is Velencén (már amikor nem vmelyik európai nagyvárosban hesszöl éppen). Épít családi házakat itt a környéken, egyszerre 2-3 építkezés megy neki és évek óta ezt csinálja. Szokásos 1telek (600-800nm) és erre épül vmi ikerház.
Kérdeztem tőle, hogy bazzeg miért van ez a trend, hogy egy ekkora telek meg van felezve kocsibejáró+ garázs mindkét lakáshoz, stb és marad kb 80-100nm telekrész max.
Aszondja nem fogom elhinni, de erre van igény. Akik eddig panelban nyomorogtak, most CSOK-al ezt tudják megvenni és kurvára örülnek, hogy van hova kirakni a gyereknek a medencét és körbe is tudnak menni körülötte és van hova parkolniuk és ennyi, nem kell nekik több.
Én eléggé csodálkoztam. Mienk is ikerház, 1000es telken, de nincs közös út, meg ilyenek, nagyon jó az elrendezés.
Aztán ha minden összejön akkor végre megvehetjük a mögöttünk lévő telekből is 300nm-t, és akkor a teraszról valszeg nem látni a végét, de ugyanakkor kertészetes csoportban meg bírom mikor ilyen 3-4000nm-re keresnek traktoros fűnyírót már meg mikor mondja hogy most kicsit kivágtak pár gyümölcsfát már a kertben, (80db fa minusz) és még maradt is bőven kisebb erdő.... szóval az már tényleg másik szint. Én szerintem 1embernek, család mellett az ilyen 3-500nm az még gondozható terület. Nálunk a fele fű csak, a többi mindenféle sziklakert, bokros rész stb. Szokták dicsérni, akik átjönnek, nem az a tipikus friss építkezés utáni standard kert, hogy az egész fű, aztán körbe néhány tuja/leylandi kezdemény ami majd 5-8év múlva fog valahogy kinézni.

(#71939) eattila válasza npera (#71933) üzenetére


eattila
csendes tag

Sosem szedtem még ezt szét. Nem is fogom szerintem....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71940) Phülöp válasza blueboi69 (#71938) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt nem kell majd sokat nyírni a füvet:

link

Fél 6-kor van jelenésem, estére okosabb leszek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71941) eattila válasza blueboi69 (#71938) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg kis udvarnak kicsi a karbantartási igénye is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71942) eattila válasza Phülöp (#71940) üzenetére


eattila
csendes tag

Drukk!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71943) blueboi69 válasza Phülöp (#71940) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Korrekt erdő!

(#71944) A. Crowley válasza WiZARD (#71906) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Azt mondd meg nekem, hogy generálkivitelezővel dolgozol, vagy hogy?

(#71945) Jahno válasza Phülöp (#71940) üzenetére


Jahno
őstag

És bicajjal kell kimenni a kertkapuig?

(#71946) WiZARD válasza A. Crowley (#71944) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, generálkivitelezővel.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71947) blueboi69 válasza A. Crowley (#71944) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kb csak azzal lehet. Ha magadnak keresed a brigádokat, akkor kb 3-6év egy családi ház építése....
Most olvastam ezt a vizivárost, hát bakker ez olyan burzsuj hely, hogy rá kellett keresnem, hogy hol van :) Szmog közepén :C

(#71948) FőDudu válasza Jahno (#71945) üzenetére


FőDudu
addikt

Miutan elzavartad a medveket es renszarvasokat... :C

FőDudu

(#71949) Jahno válasza blueboi69 (#71947) üzenetére


Jahno
őstag

Az nagyon nem a szmog közepe. Egyszer megnézhetnéd. De jahh, egy szint biztos van ott, ez ilyen (:-

(#71950) A. Crowley válasza Jahno (#71932) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Csak kis ízelítő, 2017. júniusából.
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.