Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70501) Grillo válasza Jahno (#70500) üzenetére


Grillo
senior tag

Most mér? Gyorsabban odaérek és szabályos. Onnan eljönni meg nem azzal kell.

(#70502) BobaHWSW válasza Jahno (#70486) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nocsak nocsak... nocsak... nikont szidtad erosen sokat, de q sony az meg bezzeg mi? ;]

(#70503) Jahno válasza BobaHWSW (#70502) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mindig szidtam, ez ilyen nem is tudom, mert mostanában meg a csoffadt 7D-s Canon kezd bejönni, aminek aztán megint semmi értelme magyarázata nincs, ha ilyen 10 éves alapban is ócskavas valami :-D

Nikonnál ez a baromi pozitív:

Sony egyelőre változó, de már közvetlen környéken is megütötte az a szintet, ami mellett nem lehet elmenni.

Ez pld. ismerősé, de a net is tele van ilyen képekkel, meg mikor kezd döglődni akkor elég jellegzetes a hibája és egyre több fotós csoportban jön elő, hogy "ez vajon mi lehet". Aztán megy az ötletelés, de látszik rajt, hogy zárhiba. Van ahol reljesen össze is kócolódnak a redőnyök 8-10ezer expó után.

Ami érdekesen nem vicces és lehet más gép is csinálja, de még ott nem futottam bele, hogy jó pár váz nem hajlandó elindulni ilyenolyan error, kész, kikapcs/bekapcs. Annál kisebb rázkódásra is kiakadhat a szenzorstabi, amit laza kocogtatással lehet visszaugrasztani a helyére :-O

(#70504) npera válasza Gabibácsi (#70498) üzenetére


npera
újonc

Öcsém ott él, de más nincs. Borzongató izgalommal tölt el a vezetési stílusuk.

(#70505) eattila válasza BobaHWSW (#70502) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem értem amúgy ezt a fujj nikon dolgot. Nekem teszi a dolgát, már a 3. nikon. Oké, a D60-al hetktikusan indult a kapcsolatunk.

Bár most agyalok valami olcsóbb canon vázon, hogy több m42-es obit tudjak feldobni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70506) Jahno válasza eattila (#70505) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem csak arra emlékszik, hogy én sem bírtam megmegyarázni, hogy a D750 miért nem tetszik, pedig egész jó szettet kaptam kölcsön (1.4/85 és 2/200assal, csak kihasználni nem tudtam :-D), meg tán a 7DMK-II Canon helyett is inkább a Panával buziskodtam. Akkor jött a Sony mániám, amire erősen rábuktam, mászkáltam is vele elég sokat, meg nézegettem a szettet, hogy mi merre és vitatkoztunk nke-vel hülyeségeken. D7100 környékét meg egy csomó más Nikont szoktam emlegetni, hogy azok még mindig többet érnek, mint most első sarki Canon 2000D belépő, ami mindan sarkon szembejön és jajj... Meg érdekes, hogy az alap D3200assal milyen jó éjszakai égboltot lehetett csinálni, mikor a mikéntjéről fogalmam sem volt, csak próbálkoztunk. Na jó, a 11-16os Tokina rásegített, de akkor is egy 8 éves olcsó cuccról beszélünk :-O

(#70507) eattila válasza Jahno (#70506) üzenetére


eattila
csendes tag

D3100-at én is túl faszának éreztem. Valahogy jobban tudtam vele MF-ben használni a gépet.

D750-et nem is értem. Kb mind ugyan úgy műxik, max nagyobb. Bár D7100-at takarítottam nemrég, kicsit fura volt, pedig nekem D7000 van. Meg D5300-at is takarítottam most. Azzal mondjuk nem volt bajom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70508) Samott


Samott
addikt

#comic pictures


Elvileg OKJ pincer tananyag de se megerositeni, se cafolni nem tudom. :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70509) JonesC válasza Samott (#70508) üzenetére


JonesC
csendes tag

npera is innen szokott idézni :D

(#70510) Beba Snake válasza Samott (#70508) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Mire ezt Kalányos János 50 éves munkanélküli kazánfűtő megtanulja... :DD :))
Addigra még Gyurcsánynak is lovasszobra lesz a Kossuth téren. :K :DD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#70511) Samott válasza Beba Snake (#70510) üzenetére


Samott
addikt

Tok ertelmetlen az egesz, mire jut vele ha bemagolja mint egy verset? Es ha a vevo nem pont azt mondja? Nem pont ott lakik? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70512) Beba Snake válasza Samott (#70511) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Tökmindegy. Az indiaiak is kb. ennyit tudnak angolul. No meg abban a "rokonságban" mindenki így beszél. :DDD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#70513) FőDudu válasza Samott (#70508) üzenetére


FőDudu
addikt

Robotkepzo, alapfok ;)

FőDudu

(#70514) Jahno válasza Samott (#70508) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor a 1151et magyarul kapja?

(#70515) FőDudu


FőDudu
addikt

Vitaindito:

Nejem szerint nem nagyon hordanak maszkot Budapesten az uzletekben.
Sot. Volt bio piacon Dunakeszin, ott nem csak maszk, de kesztyu se volt az arusokon.

Ez altalanos, vagy csak bizonyos helyeken szarnak a higieniara es az eloirasokra?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#70516) FőDudu válasza Jahno (#70514) üzenetére


FőDudu
addikt

A nadort is, mit gondoltal....

FőDudu

(#70517) Jahno válasza FőDudu (#70515) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ melyik felét szeretnéd meglátni, de az "általban" az kb. nagyobb része hord, sőt. BKV-n pár ember nem, bár most éeppen nem voltam délelőtt a keszi Tecsóban, így nehéz ügy de azért pár közértbe be szoktam esni itt-ott. Szóval szerintem ennyit a "nem angyon"-ról.

(#70518) FőDudu válasza Jahno (#70517) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet mi vagyunk itt hozzaszokva a maszkhoz es a kesztyuben kiszolgalashoz - egy ido utan szemet szur, ha nem ugy csinaljak.

De valahol jogos, hogy ne a retkes penzt fogdoso kezevel nyuljon az etelhez az elado. Nem?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#70519) Jahno válasza FőDudu (#70518) üzenetére


Jahno
őstag

Pénzzel a pénztáros foglalkozik és nem a húspultos. Utóbbi sok helyen ezer éve kesztyűvel dolgozik, de ez már ilyen bőcsészi magasságos elmélkedés lesz. Me szinte kerek két éve raktam be róla tényfeltárós, oknyomozós fényképet :-D

(#70520) ncc1701 válasza FőDudu (#70515) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyobb üzletekben, ahonnan a biztonsági őr kizavar, ott felveszik a népek a szájkosarat, de nagyon sok le is veszi, ahogy beér, vagy lehúzza a szájára, tokára. Kissebb üzletekben, barkácsbolt, benzinkút, senki, az ott dolgozók sem. Nem is kérik.
Piacon eladó nem hordja, két piacra járok. Néha látni egy ufó vásárlót, aki felveszi, megsütötte a nap, vagy mi lehet. :)
Melegben még kevésbé fogják felvenni, de ez várható volt.

(#70521) ncc1701 válasza FőDudu (#70518) üzenetére


ncc1701
veterán

Eddig is így volt, ahol így csinálták, mégsem lett bajod. Elvileg mondjuk igazad van, de a pénztáros plö a lidliben már a becsomagolt mindenfélét fogdossa. A hús is olyan, h kisütöd.

De pont erre írtam tegnap, h a kollega mennyire parázott a vírustól, de a kocsija tiszta penész volt. És fogadjunk, most is mindenki ül a tiszta retek autóban, s eszébe nem jut takarítani. Vagy otthon.

(#70522) Jahno válasza ncc1701 (#70520) üzenetére


Jahno
őstag

" Kissebb üzletekben, barkácsbolt, benzinkút, senki, az ott dolgozók sem. Nem is kérik."

Vagy üvöltve kizavarják :-P

(#70523) JonesC válasza FőDudu (#70518) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ahol olyan, ott a pénzt is ugyanazzal a kesztyűvel fogja, mint a cuccot.

De nem érdemes túlgondolni, zöldséget úgyis megmosod, a többinek meg eldobod a csomagolását úgyis.

(#70524) Jahno válasza ncc1701 (#70521) üzenetére


Jahno
őstag

De hisz kollégádnak sem lett baja.

(#70525) FőDudu válasza ncc1701 (#70520) üzenetére


FőDudu
addikt

Kulteren nem is kotelezo, ott ne is hordjak ha nincs epp veszelyhelyzet.
Belteren itt eleg jol hordjak - mondjuk en kb 3-5 uzletben jarok hetente, szoval nem egy nagyon szerte agazo mintavetel.

Viszont pl. benzinkutra mindenki ugy ment be, hogy maszk elo, arcra fel.
Es meg mindig 1.00 a 95-os benya ara. :C

FőDudu

(#70526) WiZARD válasza FőDudu (#70515) üzenetére


WiZARD
addikt

Győri Pennyben a mögöttem lévőnek szóltak hogy nem szolgálják ki, mert nincs rajta maszk.
Járkálhat a boltban és fogdoshat mindent, de fizetni nem tud maszk nélkül.

Ismerős hasonlóról panaszkodott egy bpi Zara-nál, próbálhatott, még segítettek is neki méretet találni, de amikor fizetni akart maszk nélkül akkor mondták hogy nem lehet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#70527) FőDudu válasza WiZARD (#70526) üzenetére


FőDudu
addikt

Valahol jogos, hiszen a kasszakat tan kotelezo kamerazni, azon meg visszakeresheto a tortenes. Arra meg senki nem kerheti a penztarost, hogy szabalyt szegjen a kedveert.

Gondolom felre lehet tetetni es utolag erte menni. Maszkot viselve.

FőDudu

(#70528) Samott válasza Jahno (#70514) üzenetére


Samott
addikt

Hat ez az. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70529) Gabibácsi válasza Samott (#70508) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tuti nem. Ez ilyen lokális dolog lehet, odaadja az étterem a pincérnek... láttam hasonlót még régen... szerencsére én már akkor tudtam németül eléggé, angolul meg pláne jobban

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70530) FőDudu válasza JonesC (#70523) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami hazi tepertot es abalt szalonnat vettek ismerosnek.
Ott mar azert gaz lehet a puszta kezes tapizasbol.

Mindegy. Erre a fagyis is papir gallert hasznal a tolcser megfogasanal.
Sok ertelme nincs igy termelni a szemetet, de higienikusabb.

Lattam par elborultabb megoldast: rozsdamentes szivoszal ami elmoshato.
No ennek a tisztitasaval kapcsolatban lennenek aggalyaim. Egy jo ragacsos lottyot a szivoszalbol kimosni eleg jo kihivas lehet.

Akkor mar inkabb a kemenyitobol keszult verzio, az lebomlik. Csak ne a poharban lagyuljon meg amikor instapicsa masfel orat ul 1 kola mellett ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#70531) Gabibácsi válasza FőDudu (#70515) üzenetére


Gabibácsi
tag

Biopiacon legutóbb még maszk és kesztyű is volt sok emberen, de amúgy egy parkolóban van ideiglenesen, drive in rendszerben.
boltokban változó, legutóbb tescoban mindenkin volt maszk, kivéve a hangosan ordibálő ocsmány félmajom cigánycsaládot.
Mol benzinkúton senkin nem volt masz csak rajtam
ömv-n 50%
szóval változö, de a lesli félék miatt lazul a fegyelem , az tuti

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70532) Gabibácsi válasza Jahno (#70522) üzenetére


Gabibácsi
tag

Legutóbb óra ékszerből is kizavarták a fickót aki maszk nélkül jött be utánam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70533) Gabibácsi válasza Jahno (#70524) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem sem halt bele kollégám, meg másik kollégám apja sem.
ja de

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70534) Gabibácsi válasza JonesC (#70523) üzenetére


Gabibácsi
tag

Be kéne tiltani tényleg a kp-t
kártyával nincs érintkezés, fogdosás sem legalább

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70535) FőDudu válasza Gabibácsi (#70534) üzenetére


FőDudu
addikt

Ja. Sokszor maceras az apro utani keresgeles.
Ha lenne valami altalanosan mukodo megoldas, az nagy elore lepes lenne.

Itt par arusnal a piacon is lehet kartyaval fizetni - de leginkabb a piacozas miatt szokott nalam lenni KP. Meg parkolas miatt kell 10-20 cent. Bar azt lehet mobil appal is.

FőDudu

(#70536) Jahno válasza FőDudu (#70530) üzenetére


Jahno
őstag

"Erre a fagyis is papir gallert hasznal a tolcser megfogasanal."

Fél Európában így van ám (:-

Tepertőt meg általában kanállal merik.

(#70537) Samott válasza Gabibácsi (#70534) üzenetére


Samott
addikt

Januártól majdnem mindenhol lehet majd kártyával fizetni

Akar egy forintot is, ahol van penztargep ott lesz kartyaolvaso is.

Csak ugye a szabaly az hogy keszpenzt ingyen vehetsz fel, elektronikusan meg ugye fizetheted a tranzakcios illeteket.

Beszeltunk mar errol, bizonyos osszeghatar felett koteleozove kene tenni, hogy csak elektronikusan fizetheto.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70538) -NoVa- válasza Gabibácsi (#70531) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lazul, itt is a kerületben. Azért séta közben egyre több, mostanában elhanyqgoltabb kertű házon látok piros covid lockdown ragacsot, szóval a lazítás is eredményes.

(#70539) Jahno válasza Gabibácsi (#70533) üzenetére


Jahno
őstag

Én a penészre mondtam, nem értem mit aggódik miatta, műhiszti az egész.

(#70540) Jahno válasza -NoVa- (#70538) üzenetére


Jahno
őstag

Legalább lassan osonkodik előre és nem kell hirtelen becsukni a fél országot. Ez is valami.

(#70541) FőDudu válasza -NoVa- (#70538) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy erted, hogy az igenytelenek (nemtorodomok) kapjak el fokent? ;)

FőDudu

(#70542) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Videókonvertálásban kérnék egy kis segítséget.
Volna egy 4K-s tecső videó, amit az IDM valamiért oknál fogva csak MKV-ban hajlandó letölteni.. (1080p-ig megvannak az mp4-es linkek is amúgy)
Szóval van egy 4K-s MKV-m, amit szeretnék minél veszteségmentesebben és minél gyorsabban mp4-é alakítani.
Elvben találtam is rá egy egyszerű és nagyszerű módszert, amit a VLC-vel meg lehet csinálni, de az a gondom, hogy nem jön össze.
Látszólag szépen végigmegy a konvertálási folyamat, de a vége egy 160KB-os fájl lesz :(

Tudnátok segíteni, hogy mi okozhatja ezt, vagy hogy esetleg van-e egy hasonló egyszerű módszer/program, amivel megoldhatnám?

Előre is köszi :)

(#70543) Samott válasza ezittketto (#70542) üzenetére


Samott
addikt

Ne konvertalgass, tsmuxer a baratod. Az mkv meg az mp4 is csak egy konterner. At kell rakni a streameket vele.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70544) FőDudu válasza Jahno (#70539) üzenetére


FőDudu
addikt

Ki mire erzekeny.
Van annyi asztmas es kruppos gyerek, hogy rossz nezni.
Mondjuk utobbi tan pont virusfertozes eredmenye.

Bezzeg a mi idonkben....

FőDudu

(#70545) ezittketto válasza Samott (#70543) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nem is nagyon akartam :)

Ennek egyszerű a használata? Tudsz esetleg benne segíteni?

(#70546) eattila válasza Samott (#70537) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha kártyával fizetsz, nincs illeték. Én úgy tudom. A boltnak viszont fizetni kell pár %-ot, ha nála fizetnek kártyával.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70547) ncc1701 válasza Jahno (#70524) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom. A penész úgy tudom, h idővel fejti ki a hatását. Én nem kérek belőle, inkább szabin leszek, visszaadom a kocsiját ma. Péntekre igérték a sajátot, úgyis még van 3x nap szabim, addig rakok otthon téglát, meg áztatom a seggem, grillezek. Tán még van kis angus a fagyóban is..

(#70548) eattila válasza FőDudu (#70544) üzenetére


eattila
csendes tag

Laktam csecsmővel penészedő lakásban. Penészedett a szekrény, a kabát a fogason, stbstb. El is költöztünk. És igen sok dolgot kellett kidobni. Ágyneműk, ruhák stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70549) ncc1701 válasza Gabibácsi (#70531) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát meg tán kicsit azért is, mert nincs lófasz sem. Napi esetszám folyamat csökken, hivatalos betegek száma már csak alig pár 100. Egy egész országban.

(#70550) Samott válasza ezittketto (#70545) üzenetére


Samott
addikt

Most nezem hogy ez csak szetszedi a streameket, mp4-be muxolni pont nem tud. Rakj fel egy MeGUI-t, az tud szetszedni meg osszerakni is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.