Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70701) Phülöp válasza npera (#70700) üzenetére


Phülöp
addikt

Finnek annyival másabb népek a svédeknél, hogy a fél éves beszoktatás után ugyanúgy nem köszönnek vissza. Sőt, a az igazi finn visszalép a saját lakásába, ha a lépcsőházban egy időpontban indulunk a lift felé.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70702) Phülöp válasza -NoVa- (#70698) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt mondod, 20 dolcsi egy olyan ház, ami az én fülemhez van mintázva?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70703) FőDudu válasza npera (#70694) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalatok kell ho, nalunk nem. Mit csinaljanak vele? Bontsanak tengervizet?

FőDudu

(#70704) JonesC válasza npera (#70700) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem kell aggódni, egyre kevesebb svéd szomszéd lesz, és egyre több bevándorló.

(#70705) FőDudu válasza JonesC (#70704) üzenetére


FőDudu
addikt

Es ha azok kilepnek a folyosora, akkor npera lep vissza ;)

FőDudu

(#70706) Beba Snake válasza npera (#70694) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Szívószálhoz egy réges-régi jutalomkönyv a cucializmusból. 1971-ben kaptam általános isiben 8 évesen: "Málnaszörp és szalmaszál". Ennél még nem találtak ki környezetbarátabbat. ;)

A "zöldeknek" meg lóalkatrészt a seggükbe. A Veszprémi Vegyipari Egyetemen már az 1980-as években keményen nyomták a környezetvédelmi technológiákat. Aki nem tudta vizsgán, az repült, mint a fostos macska. Hol tartunk több mint 30 éve? Csak a sipákolás megy világszerte. Hányinger...

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#70707) WiZARD


WiZARD
addikt

Nekünk elég volt Budapestről Győrbe költözni hogy megtapasztaljuk hogy a szomszédok b@sznak köszönni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#70708) -NoVa- válasza Phülöp (#70702) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy jó adag kb 10 perc alatt szilikon/műanyaggá szilárduló gyurma.
link

26dB-t ír a csomagoláson, kb hihető. A jobb acryl CIEM-ek 30dB körül fognak meg. link

Részemről izolációban a ThieAudio Legacy 3 a nyerő, miközben hangra pontosan azt adja ki magából, mint a Sennheiser HD580. Ugyanaz a hangolás, tér, részletesség, minőség, csak az L3-mal az Árpád út mellett sétálva nem hallatszik bele a forgalom egyáltalán. Meg 120$ kb harmada árban. Viszont ezt másnak nem lehet garantálni, fülformán múlik minden, ahhoz meg messze vagy, hogy végigpróbáld a fülesesdobozomat izolációra mi az igazán jó neked.
Nekem most pont az ellenkezője lenne az érdekes, 0 izolációval valami szép hangú cucc, hogy a gyerekekre is tudjak figyelni home office közben, de azért valami fókuszsegítő zene szóljon jó minőségben.

(#70709) Beba Snake válasza npera (#70700) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A szaunában is jeget szarnak. :))
Az angol férfiak meg nem hidegvérűek, csak undorodnak az angol nőktől. (by Hofi)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#70710) npera válasza Phülöp (#70701) üzenetére


npera
újonc

Ja, ott van 4 millió finn eredetileg elég nagy számú km2-re, tehát ritkaság a másik ember. Legjobb vidéken, amikor mész országúton 90-el és negyed óránként jön egy autó szemben. Vagy még akkor sem. És ha megállsz valami benzinkútnál kávézni, akkor a helyi lakosok akár egy rajzfilmből is jöhettek volna..... :C

(#70711) npera válasza JonesC (#70704) üzenetére


npera
újonc

Ja, kihalnak a svédek és jönnek a bevándorlók. Itt a kis zárványban ahol lakunk (egy falu gyakorlatilag egy természetvédelmi park mellett/benne, elvágva a város többi részétől, de azért 25 perc alatt beérsz busszal a centrumba) eredetileg svédországi finn kisebbség élt, akik a Volvo különféle részlegeiben dolgoztak. Nekik építették az egész telepet. Ők voltak a 70-es években a bevándorlók és a furcsa emberek.

Na, a 90-es években aztán jöttek "furcsábbak" és a helyiek azóta is csak kapkodják a fejüket.

Itt a "telepen" van egy csomó közel-keleti Volvós melós és egyéb admin nép. Meg annál is több exjugó. Meg távol-keleti. És vagyunk mi is. A 6 házból álló sorban mindenki svéd, de van egy ház, ahol az apuka exjugó menekült, a feleség pedig svéd.

(#70712) npera válasza -NoVa- (#70708) üzenetére


npera
újonc

Bad news! Az urbanfun sold out. Túl sokat vártam.

Lehet akkor ebből egyből Legacy 3 lesz, aztán akkor így jártunk.

Neked egy K701 kell akkor. Minőségi hang, de teljesen nyitott és hallod a gyerekek rezdüléseit....

(#70713) npera válasza Beba Snake (#70709) üzenetére


npera
újonc

Így.

Hofi :R

(#70714) npera válasza WiZARD (#70707) üzenetére


npera
újonc

Skandinávok????? :Y

(#70715) npera válasza -NoVa- (#70708) üzenetére


npera
újonc

Nova, itt még van. Ez vajon hamis vagy ugyanaz?

(#70716) npera válasza FőDudu (#70705) üzenetére


npera
újonc

Ó, én valami csodálatosan toleráns és elfogadó vagyok.... ;) :C

(#70717) -NoVa- válasza npera (#70715) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kép alapján eredeti, aztán a csomag meg majd valamit tartalmaz.

(#70718) npera válasza -NoVa- (#70717) üzenetére


npera
újonc

True, true... Köszi a segítséget a leírásokkal mindenképpen! :R

Benyomtam, aztán lesz valami. Őszre megjön, aztán mire melóban megint 100% hangerő lesz addigra be tudom dugni agyba. Idővel lehet BTR5 is kell majd hozzá. Mondjuk akkor át kell szokjak mobilos zenére, jelenleg laposról hajtom a muzsikát.

(#70719) JonesC válasza npera (#70716) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez mondjuk nem derült ki az eddigiekből?
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#70720) npera


npera
újonc

"Svéd" drogcsempészeket kaptak el Iránban. Jáj, akkor most zsanettozzák majd őket rendesen.

(#70721) npera válasza JonesC (#70719) üzenetére


npera
újonc

Micsoda? Most összezavartál a kérdéssel.

(#70722) Jahno válasza npera (#70720) üzenetére


Jahno
őstag

Ez meg visszatérő jóember volt:

[link]

(#70723) npera válasza Jahno (#70722) üzenetére


npera
újonc

Okos srácnak tűnik. Sportcipő, kesztyű nélkül. 0:18-nál ahogy nézem visszavált és rádobja a kuplungot, be is szitál a gép picit alatta.

Kommentek is jók.

Tamás Katona
Már megint egy felfujt ügy!!!! Nem záróvonalon elözött ha jobban megnézed! Ahogy véget ér a záróvonal ott kezdi meg az elözést. Aki vezetett valaha nagy teljesitményü motort, az jól tudja, hogy ha odarántom neki a gázt, akaratom ellenére is megemeli az elejét. Ez nem egykerekezés! Egy nagymotor és egy autó gyorsulása között óriási a különbség. Legtöbbször nem is elözésröl beszélhetünk, inkább kikerülésröl! Sok hozzá nem értö, csámcsogó kommentelö. És mondom ezt én 67 évesen 50 év motorozással rengeteg 1000-es körüli nagymotorral a hátam mögött ! Jobbulást a srácnak, remélem felépül és ül még motorra!

Ja-ja-ja. Ha tök fogalmatlanul rángatod a gázt, akkor vagy elkapar vagy megemeli vagy kifarol alólad. Teljesen attól függ milyen dinamikai helyzetben van a gépjármű, milyen fokozatban, milyen fordulatszámról milyen dinamikával "rántja oda" a gázt.

Aki mondjuk képtelen finoman gyorsítani és lassítani, hanem csak padlófék és padlógáz létezik annak meg magyarázni is kár.

(#70724) Jahno válasza npera (#70723) üzenetére


Jahno
őstag

Eleve az eleje, hogy záróvonalon, forgalomtól elzárt területen előz, csak az ugye nincs rajt a felvételen, hogy igazából a szembe sávból érkezik be kocsi elé és nagy részük magyarázza, hogy ez szabályos. És az egykerekezéssel sincs semmi baj, különben sem volt olyan durva.

(#70725) JonesC válasza npera (#70721) üzenetére


JonesC
csendes tag

A svédeket is hülyék, meg a bevándorlók is :)

(#70726) JonesC válasza npera (#70723) üzenetére


JonesC
csendes tag

Még 50 év gyakorlattal is a motor vezényel, nem a sáfjőr.

(#70727) Gabibácsi válasza JonesC (#70726) üzenetére


Gabibácsi
tag

Voltunk bevándorlási hivatalban, nektek már nem kell

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70728) Jahno válasza Gabibácsi (#70727) üzenetére


Jahno
őstag

És mondtak valami bíztatót?

(#70729) Gabibácsi válasza Jahno (#70728) üzenetére


Gabibácsi
tag

kell sok papír , megint

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70730) npera válasza JonesC (#70726) üzenetére


npera
újonc

Ja. Olvastam már elég sok motoros fórumot és történetet. Valahogy elég sokan ott ragadnak le, hogy "húzni kell a szarvát" és aztán amikor valami helyzet van, akkor Winkler műveltető szerkezetű szótárából lehet meríteni valami passzintos szövegrészletet a szituáció leírására.... :C

"Írd bele az elöregedett gumit is, ami ősszel még állat, márciusban pedig műnyag, bakelit keménységű csúszós. Ami hülyeség, mert amelyik gumi ősszel még jó volt, az tavaszra sem romlik el. Csak amikor kimegy az első tavaszi motorozásra, eszetlenül esik egy nagyot. Az előadás, pedig az, hogy elkezdett megúszni a hátulja, kicsit tudtam tartani, és elfektettem. Így, cselekvőben. Az igazság pedig az, hogy köze sincs a motorozáshoz, hülye, mint a meredt fasz."

(#70731) npera válasza Gabibácsi (#70727) üzenetére


npera
újonc

Ott én is voltam....

Most ti másoltok engem??? :Y :C

(#70732) npera válasza Jahno (#70724) üzenetére


npera
újonc

Ja, hát így adta ki, motoron nem számít, különben is előz és az spéci helyzet. És a kedvencem, hogy aki még nem ment literes sportmotorral az ne is brekegjen.

Szerintem meg aki nem nyerte meg minimum 3x az Isle of Man TT-t vagy MotoGP szériát az ne brekegjen. És autós kérdésekben aki gyengébben vezet, mint mondjuk Ari Vatanen az ne brekegjen.... :C

(akkor mondjuk én is befoghatom jól :B )

(#70733) -NoVa- válasza npera (#70712) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt eddig tudja a Koss is, csak 40mm-es titán membránnal 50mm helyett. Ennél nyitottabb lenne a dolog, konkrétan vagy [ez], vagy megvan a kínai alkatrészbeszállító kontakt, és kis feláron ugyanilyen (de műanyag helyett alu) testbt kap Meze99 vagy Bowers&Wilkins drivereket, cserélhető kábelt, és addig játszom a szivacsokkal meg a csillapítóanyagokkal, amíg csodát nem teszek vele hangban. A planarommal is rengeteget játszottam, mire megtanultam a parametric EQ-t és a többi DSP tudást annyira, hogy az alapból jobb izéből kihoztam a döbbenetest.

(#70734) Phülöp válasza npera (#70710) üzenetére


Phülöp
addikt

Országúton 80-nal, de amúgy igen. Még itt Uusima-ban csak-csak, de odébb elvétve akad népesség.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70735) npera


npera
újonc

Boba, az új-zelandi drónos felfogás tényleg elég húzós. Xjet, alias Bruce most valami feljeletgetős idióta látókörébe került, aki felnyomja a videóit a repülésbiztonsági hatóságnál. Múltkor felrakott egy videót egy talált SD-kártyáról, hátha meglesz a tulajdonosa. És azt a videót is felnyomta az illető... :Y

(#70736) Jahno válasza npera (#70732) üzenetére


Jahno
őstag

Ha már motor, egyik tanyasi ismerős árulja a motorját, aztán ezek azok a cuccok, aminél még én is elidőzök 2 percnél többet a képek felett:

Átlag sportszirszarok nagyon nem motiválnak, valami különleges Ducati, vagy régebbi túra BMW az már okés.

(#70737) npera válasza -NoVa- (#70733) üzenetére


npera
újonc

Igazából bármilyen hifi próbálkozás csak a macska forró kása körüli keringéséhez hasonlatos, mert a végső megoldás az úgyis ez lesz....

Megfelelő bajusszal a káros rezonanciák is mitigálódnak és a hangzás tökéletes lesz :C

(#70738) npera válasza Jahno (#70736) üzenetére


npera
újonc

Úristen, ezzel én mekkorát tudnék taknyolni. Bemennék egy jobb kanyarba fogalmatlanul, próbálnám dönteni, aztán ott jönnék rá, hogy jobbra nem lehet dönteni az oldalkocsi miatt. Aztán fékezés, kormányrángatás, szukáblijáty, majd hempergés a porban.... :C

(#70739) npera válasza Phülöp (#70734) üzenetére


npera
újonc

Én Turku és Tampere körül mozogtam eddig, aztán Tamperén túl bementünk az erdőbe, ahol először keskenyebb aszfaltos út felezővonallal, majd anélkül, aztán még nagyjából jó murvás út, aztán keskenyebb murvás út, aztán már csak két keréknyom és közötte gaz. És végül odaértünk a volt munkatárs "kabinjához", amit az apukája épített. 7 épületből állt, amiből 3 épület szauna volt. Három különféle.

Ott horgásztunk szigonnyal és lámpával, meg szaunáztunk és ittunk is módjával. Khm-khm...

(#70740) Jahno válasza npera (#70738) üzenetére


Jahno
őstag

Ezzel nem érdemes olyan gyorsan menni, hogy eltanyázzá. Szerintem nem is kívánja a sebességet, mert úgy az igazi élménymotorozás, elpöfögsz vele a világba.

(#70741) npera


npera
újonc

Autós poszt, vigyázat :offtopic:

HZ kedvelni fogja a turbínát, Phülöp pedig a megmunkálást.

(#70742) npera válasza Jahno (#70740) üzenetére


npera
újonc

Ja, tudom. Másik volt munkatárs 1920 körüli angol motorkerékpárokat restaurált. Ők sem mentek gyorsan, de öccsével lebontottak egy kerítést oldalkocsival. A fékezés és kanyarodás dinamikája túl komplex volt egy kereszteződésben. De legalább a kerítést is tudták restaurálni utána ... :C

(#70743) hobizoli válasza npera (#70741) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja ez regi, meg a regi forumon is volt mar nagyon regen is

több drón kell ;P

(#70744) Beba Snake válasza npera (#70738) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Valamikor Gabibácsit tanítottam oroszul káromkodni... Nem adta tovább. Kisfaszom.

szhujá durák! jobb tvájú mátty. pizgyéc (lenéző hangsúllyal, amikor valaki nagyon elkúr valamit. mint a motoros a szuzit)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#70745) FőDudu


FőDudu
addikt

esz megall, digitalis SIRKO 444 :Y
[link]

FőDudu

(#70746) npera


npera
újonc

Asszony bringája nem volt túl drága, de most kellett hozzá még pár dolog:

- sárhányó (SKS Longboard 35)
- zár (Abus Bordo 6000 red)
- csomagtartó az oldaltáskához, ami a vázra is felmegy (RoseBikes sajátmárkás cucca)

A zár csinos, elvileg +3 km/h sebességet jelent Class 10 biztonsági osztályú...

(#70747) npera válasza FőDudu (#70745) üzenetére


npera
újonc

Most igazából segített volna, ha tudsz ékezeteket. Először azt hittem valami karóra...... :U

(#70748) npera válasza Beba Snake (#70744) üzenetére


npera
újonc

Ja, ruszki dashcam kompilációkban hallom őket gyakran... :C

(#70749) Phülöp válasza Phülöp (#70667) üzenetére


Phülöp
addikt

Teszteltem par vasat.

Sennheiser HD 4.40
Sennheiser HD 4.50
Sennheiser Momentum 2
Sony WH-1000XM3
Jabra Elite 85h

Egyik se tul fenyes mutatvany, igy inkabb valasztom a ceges 3M Peltor Optime zajvedot, amin belul egy Lypertek Tevi muzsikal, amint megerkezik vele a futar.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70750) Phülöp válasza npera (#70739) üzenetére


Phülöp
addikt

Az a kabin a mökki, nekem is kell hamarost.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.