Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70151) -NoVa- válasza Jahno (#70143) üzenetére


-NoVa-
őstag

Forester,az magas. De orrleverés ellen akad a kertben jóféle Yamaha MT03 is eladó :)

(#70152) Jahno válasza Gabibácsi (#70150) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem a Bookingot lesném, írj egy mailt közvetlen, vagy reggel telefon. Szopó ez a nyár vége és nincs is sok szobájuk.

(#70153) qnadam


qnadam
veterán

mindeközben: van ncore és bithu is.
az index támogatását meg lelőttem. remélem, hogy augusztusban már lesz mit támogatni helyette.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70154) Jahno


Jahno
őstag

Ezt még régebben tesóéknál képeztem, keresd a hibát:

Vidék :C

(#70155) BobaHWSW válasza -NoVa- (#70151) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Az nem rossz kezdesnek. Nem hasznalod?

(#70156) PELLE válasza Jahno (#70154) üzenetére


PELLE
tag

Hibát kerestem, de szerintem te a késre gondolsz. ;)

(#70157) Gabibácsi válasza qnadam (#70153) üzenetére


Gabibácsi
tag

Most akkor a dk bevásárolta magát, és kirúgta a momentumost, aztán a többi momentumos is elment? Aztán kimentek tüntetni hogy diktatúra van? Eddig ennyi infot találtam.
Ez az egész megint egy cirkusz, ostoba politika. Az emberek meg bedőltek neki. De legalább megtartották a prideot,

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70158) Samott válasza Gabibácsi (#70157) üzenetére


Samott
addikt

Nem hiszem, hogy erdemes beszopni a fideszmedia hulyesegeit, okosabb vagy te ennel. Ne olvass olyan szarokat.

Azon gondolkozom hogy a tobbivel mi lesz? Vol ott forum, totalcar sot meg kevesbe fontos emailcimem is.

Szerk, tegnap kritizaltad a szinvonalukat, erre: "Nem arról van szó, hogy különlegesen magas színvonalú az index.hu. Különlegesen magas színvonalú újságot egy nagyon szűk réteg lenne hajlandó elolvasni, az index.hu kicsit felületes, de ezt a felületességet ellensúlyozza a hitelessége. Elkezdik a sztorikat, lehet rájuk építeni gondolatot, publit, narratívát. Kell az index.hu, hogy összerakd a híreket. Nem neked kell, kedves túledukált Olvasóm, hanem a középmagyar felső széle közepének, mert az a célcsoport."

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70159) JonesC válasza Samott (#70158) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez kicsit azért furaság :D

Nem kell korrektor, mert akkor kevesebben olvassák?

(#70160) eattila válasza Gabibácsi (#70150) üzenetére


eattila
csendes tag

Booking velencere is azt mondta nekem. Aztan sajat weboldalan olcsobban, jobb aron megis volt. Booking es ilyenek kapnak egy mennyiseget oszt jonapot. Attol hagynak maguknak is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70161) Sipi- válasza eattila (#70160) üzenetére


Sipi-
tag

Direktben olcsóbb is általában. Nagymaroson a második szállásunk bookingon 96,6 ezer ett volna, közvetlenül felhívva foglaltunk és így végül 60 ezret fizettünk.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70162) FőDudu válasza Sipi- (#70161) üzenetére


FőDudu
addikt

Booking 15-20% jutalekkal dolgozik - annyit mindig enged a kiado, ha kozvetlenul nala foglalsz. A booking kenyelmes, de miert fizetned ha nem szukseges? ;)

Direkt foglalas szinte mindig sokkal olcsobb - bar van trukkos szerzodes is amikor kikotik, hogy a kiado nem lehet olcsobb naluk. Na az a szemetseg...

FőDudu

(#70163) npera válasza Jahno (#70154) üzenetére


npera
újonc

Elég sokáig tartott, de végül meglett :C

(#70164) eattila válasza Sipi- (#70161) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekünk most a szeptemberi egy 20-assal lett olcsóbb booking nélkül.

Valamelyiknél még azt is jelezte, hogy nincs arra az időszakra már szoba. Vagy valami ilyesmi. Mondjuk én eddig is szallas.hu-t használtam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70165) npera


npera
újonc

Hát ez nem egy nagy motorka.

12 mm átmérő és 2,5 mm magasság az aktív részen.

(#70166) -NoVa- válasza BobaHWSW (#70155) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem fér rá fel 2 gyerek, és a privát szabadidő luxusára még kell pár évet várnom :)

(#70167) FőDudu válasza -NoVa- (#70166) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyszer beszelgettem valakivel aki azt mondta, hogy alig varja, hogy a gyerek 18 eves legyen, mert akkor vget er az o szakasza es onnantol szabad lesz.

Eleg fura egy gondolkodasmod....

FőDudu

(#70168) Phülöp válasza FőDudu (#70162) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez természetesen nem igaz.
Az utóbbi néhány évben elég sok országban foglaltunk szállást, és elvétve kaptunk jobb ajánlatot direktben, mint a booking-on.
A "mindig" szó saját tapasztalat alapján cáfolva.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70169) Phülöp válasza FőDudu (#70167) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem teljesen igaza van. Kívülállóként ezt látom nagyon sok gyerekes családban. Főleg a kamaszkor viseli meg a szülőket, néha alig várják már, hogy elengedhessék a gyerek kezét, és picit tudjanak saját életet is élni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70170) FőDudu válasza Phülöp (#70168) üzenetére


FőDudu
addikt

A kisebb szallasadokkal altalaban alairatjak a masodikkent emlegetett szemetseget.
Onnantol valoban nem adhatja olcsobban, mert a booking vegzi az 'ingyenes' marketingjet es nelkule kb. ehen halna....

FőDudu

(#70171) -NoVa- válasza FőDudu (#70167) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem ér véget, és nem 18, de azért egész más szinten igényli a közelséget és a foglalkozást egy négyéves, mint egy 10. Kergetőzés, fára mászás, véres száj kimosása, jegelése esés után, meseolvasás végtelen, ölben ringatás, legozás, homokozás, sárban ugrálás most fontosabb, mint a motorozás és egyéb később is csinálható hobbik. Ezt nem lehet később, bepótolni sem lehet utólag.

(#70172) -NoVa- válasza npera (#70165) üzenetére


-NoVa-
őstag

Úgy nézem, az önfeledt veszélytelen repülés egyik szent grálját tartod az ujjaidon :)

[ Szerkesztve ]

(#70173) Sipi- válasza Phülöp (#70169) üzenetére


Sipi-
tag

Nincs általános recept, sokan sokféleképpen élik meg a szülői létet. Régi mondás, hogy "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond". Ez részben igaz is. De inkább más jellegűek a problémák. Nem az, hogy ki tudja-e fújni rendesen az orrát, elesik-e a biciklivel, hanem, hogy pl. felveszik-e a kiválasztott suliba.
Egy kollégám mondta régebben, hogy a huszonéves lánya elvégezte a fősulit, de még nem dolgozik. Viccesen mondta, hogy igazán MVP lehetne már. MVP=MásValaki Problémája :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70174) eattila válasza FőDudu (#70167) üzenetére


eattila
csendes tag

En is hallottam mastol, mikor panaszkodtam, hogy alig van itthon a leany, hogy de jo nekunk... Es mindig csak azt mondom ra, hogy nekem ez nem jo, mert en szeretem a gyerekem...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70175) eattila válasza -NoVa- (#70171) üzenetére


eattila
csendes tag

Amugy sem. Szuleim, nagyszuleim ugyan ugy foglalkoznak velunk es aggodnak ertunk. Pedig 38 leszek iden.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70176) Jahno válasza FőDudu (#70162) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt már egyszer próbáltuk mondani, hogy a mindig az elég erős és akad jócskán, mikor a Booking olcsóbb, mert nem értjük miért, mert csak.

Mondjuk a szerződésekhez lövésem nincs, én csak az árakat lesem, ajánlatot kérek és foglalok, valahogy így állok és azért amit lehetett azt összehasonlítottam mindennel is:

(#70177) Jahno válasza FőDudu (#70170) üzenetére


Jahno
őstag

Kisebb szállásadót Bookingon/egyében (van még foglalásom hotels.com-on AirBNB-n meg mindenféle helyen) kívül sokszor meg sem találod, vagy gyakorlod a Google fordítót erősen, mellé még levelezgetsz is valamilyen értelmetlen nyelvű valakivel az pont nem hiányzik senkinek.

(#70178) -NoVa- válasza Jahno (#70177) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán indulás előtt pár órával Bookingon olyan áresésekkel lehet random szállást fogni, hogy ihajj. Volt, hogy út közben foglaltunk csak.

(#70179) Jahno válasza -NoVa- (#70178) üzenetére


Jahno
őstag

Én azt sosem kockáztatnám, vagy éppen nézegettem, de inkább a hely fogyott és nem az ára.

(#70180) -NoVa- válasza Jahno (#70179) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert te szállodákat nézel, apartma mindig van bőven.

(#70181) Phülöp válasza FőDudu (#70170) üzenetére


Phülöp
addikt

Es mi altalaban kis hoteleket valasztunk. Jogos.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70182) Phülöp válasza Jahno (#70177) üzenetére


Phülöp
addikt

Bookingon foglaltunk aznapi szallast Finnorszagban. A tulaj nem beszelt angolul, finnul is csak kicsit. Ellenben orosz volt, ugyhogy nem volt nagy gond. Lassan Gabibacsira kepzem magam...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70183) Jahno válasza -NoVa- (#70180) üzenetére


Jahno
őstag

Pont nem. Mindent is nézek, de apartman előnyben.

(#70184) Jahno válasza Phülöp (#70181) üzenetére


Jahno
őstag

Én is, mert minek nekem a nagy?

(#70185) WiZARD


WiZARD
addikt

Nekem elmúlt évek külföldi nyaralásaihoz a https://www.restplatzboerse.at jött be.
Last minute-be is fogtunk ki jót, de előre tervezve/foglalva is jó áron volt.
Innen Győrből tök8 hogy Ferihegy vagy Schwechat

Külföld esetén elárazott dolgokat is érdemes nézni, bár rengeteget kell átnézni és várni hogy olyanba fusson bele az ember, ami számára megfelelő és azonnal, gondolkodás nélkül fizetni, mielőtt javítják.
Egyszer lőttem szállást valós 83% kedvezménnyel, mázli volt, meg fizetett irodában ülés mellett volt idő ezt böngészni :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#70186) Phülöp válasza Jahno (#70184) üzenetére


Phülöp
addikt

Legutóbb a tóparti faház is a booking-on jött szembe, teljesen rendben volt a privát stranddal, csónakkal meg a szaunával. Az volt a legolcsóbb szállásunk idén.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70187) npera válasza -NoVa- (#70172) üzenetére


npera
újonc

Igen, most akkor van:

- motor
- prop
- kamera mount

Jön idefelé egy Runcam Nano 3, de nem tudom, hogy még a jó lencsés vagy már az új (rosszabb) lencsés. Igazából majdnem mindegy, mert ha a rosszabb, akkor a jobbat nem próbáltam és nem tudom összevetni. Rivjú alapján erősen figyelve látható a különbség összevetve split screen, de ha csak úgy repülsz vele akkor azért vélhetően repülhető a "rosszabb" is.

Most várom, hogy Kabab kirakja az új AIO boardot, mert valamin nagyon dolgozik és emlegette egy videójában, de aztán nem akart többet mondani, mert még nem final.

Most van 2-féle board, ami kapható:

- Diatone Mamba
- Jhemcu

Kábé 7,5 gramm mindenkettő. Az első simán csak jó, a második állítólag állati jó. De! A másodikról hiányzik a megfelelő kondi, így rá kell forrasztani egy jó kondit, különben a motorok teljesen elszállnak az oszcillációtól.

Lásd:

NOTE:
This board has been assessed by the community to have surprisingly good quality components but the board does not have enough capacitance on board for high powered systems. Specifically the 2203 motor on 4S. Be sure to use a good low ESR capacitor with at least 24v and 1000uf specifics. Make sure to solder it directly to the battery lead pads on the board and NOT at the battery connector. Do not solder the skinny capacitor legs directly to the board. Use a short length of 20awg wire no longer than 22mm. This is literally the difference between a quad that flies and a quad that burns all it's motors shooting to the moon in a blizzard of oscillations.

A shuriken formájú régi AIO boardok jóval gyengébbek voltak, de a tömegük 3 gramm alatt van. Ez 4-5 gramm nyereség.

Most abban reménykedem, hogy a hazárdírozásom működni fog és amikor megjelenik az új AIO board, akkor még kapható a váz. Máskülönben mehet megint 2 külön order.

Igazából már nem hiányzik sok a géphez:

- váz
- AIO
- akksi
- VTX

(#70188) Jahno válasza Phülöp (#70186) üzenetére


Jahno
őstag

Én mindent végignyomkodok, nagyobb szállodákat is meg szoktam nézni a környéken és néha érdemes egész addig, míg van rendes végösszeg a kártyás fizetés előtt. Ilyen faház erősen bejönne, mikor mi a követelmény. Prágánál annyi volt, hogy város felé legyen, sok hely ott vagy környéken és lehető legolcsóbb minimál kiadással. Így lett egy 10 ágyas szobánk. Máltán a környéken nem néztem meg, csak azt, hogy a cégeshez legyen közel. Nekünk az enyhén koleszos kivitel bőven megfelelt a bulinegyed szélén (azt is tönkretettem gyorsan). Most Baján főtéren lesz 4csillagos szálloda, bár egyes szolgáltatásai nem érdekelnek. Párizsban külvárosi, állomás közeli parkolós helyet kerestünk, később inkább a város közepén parkolósat. Bergamóban sok évvel ezelőtt meg kb. ismeretlen volt mindenféle AirBNB és a többi, így korlátos lehetőségekbe futottunk, ahogy Duduék környékén is. Ezeken a helyeken lassan észbe is kapnak, de sűrű lenne most elmesélni az összes szállást meg a mikor mit. Olaszoknál kempinges faházban voltunk, Tenerifén apartmanos mindenfélés, Barcelona/Malaga környékén feltétel volt a minimál konyha, aztán végül egész szép lett belőle. Görögöknél meg erősen számított a kis földszintes mini terasz.

(#70189) Gabibácsi válasza Samott (#70158) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem szoptam be semmit, csak kicsit utánaolvastam
aki beszopott valamit az a pride csőcselék :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70190) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Fura ez, nekem bookingon meg olcsóbb volt általában
főleg most már pénzt is kapok a foglalások után

miskolctapolcát is bookingon foglaltam , olcsón

de akkor az összes szállodát amit mondtatok végigkattintom közvetlenül, köszi

jahno te meg kabbe :) ittam a barlangfürdőben zip stoutot

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70191) Samott válasza Gabibácsi (#70189) üzenetére


Samott
addikt

Oszt hol olvasta utana? Origon, prosti sracoknal? Legyen mar eszed, mondtam mar hogy ne hulyitsd magad ezekkel a szarokkal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#70192) Sipi- válasza Gabibácsi (#70190) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem telefonálj, szállodákban 24 órás recepció szokott lenni. De nekem volt amikor szombat éjjel kaptam választ az emailes ajánlatkérésemre.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70193) Gabibácsi válasza Samott (#70191) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egyiknél sem. Ezek a te világodban vannak. De cáfolhatod hogy Gyurcsány bevásárolta magát :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70194) Jahno válasza Sipi- (#70192) üzenetére


Jahno
őstag

Kisebb helyen holt időben a recepciós intézi, aztán van ahol külön pár főnyi kereskedős csoport van, azoktól csak nappal fogsz választ kapni.

(#70195) Sipi- válasza Jahno (#70194) üzenetére


Sipi-
tag

Azt viszont a recepciós is meg tudja mondani, hogy van-e szabad szobájuk adott időszakra.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70196) FőDudu válasza Jahno (#70188) üzenetére


FőDudu
addikt

szomszed borasz tegnap rakott fel apartmant facsera. Nejem megosztotta, keresd meg. Annal jobb hely nincs ;)

FőDudu

(#70197) Jahno válasza FőDudu (#70196) üzenetére


Jahno
őstag

Már láttam (:- De azért 5+ vagy több évvel ezelőtt nehezen találtál ilyesmiket és most sincs akkora dömping.

(#70198) FőDudu válasza Sipi- (#70195) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk pl. nem. A recepciosnak nem kell tudnia az eppen aktualis arakat es akciokat.

Hivja a szobafoglalast munkaidoben, vagy foglaljon weben. Utobbi online, ha ott van akkor van, ha ott nincs akkor max a lemondasban vagy varolistaban remenykedhet.

FőDudu

(#70199) FőDudu válasza Jahno (#70197) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs hat. Itt nem a kulfoldi a cel kozonseg.
A belfoldi turizmus nalunk most nagyon megy.
Nem csak a kormany turista voucherje miatt, egyebkent is inkabb belfoldon nyaralnak az emberek.

Koztes szomszed is azt mondta, iden nem mennek sehova, augusztusban azt a 2 hetet eltoltik itt.
Ezert epult a medence. Lepadloztak korulotte, van vilagitas, zuhany, napagy, stb. Oda vezettek vizet, aramot, stb. Sok munkat beletettek.

Eddig evente hajokaztak ( nagyobb hajoval korut ide-oda), most Covid miatt itt pihennek.

FőDudu

(#70200) FőDudu válasza FőDudu (#70198) üzenetére


FőDudu
addikt

azt meg tudja mondani van-e szoba, de arat nem fog tudni mondani es foglalast sem vesz fel.
Nem latja at az arkepzest, nem az o dolga.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.