Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70451) npera válasza -NoVa- (#70428) üzenetére


npera
újonc

A trükk az, hogy a sufni teteje lejt, így két oldalán minden deszka eltérő hosszúságú. Szóval előre levágatni megfelelő méretre mókás lenne.

Körfűrész nekem sem kell, az picit félelmetes.

(#70452) npera válasza Sipi- (#70430) üzenetére


npera
újonc

Szerintem a svéd áraktól hátrahőkölnél, ha ezt emberrel akarnád megcsináltatni. Ha saját magad csinálod az peanut a vállalkozóhoz árához képest.

Az utána következő menet a kerítés a hát előtt és mögött. Aztán pedig lassan jön majd a hátsó fa dekk is, az sem egy dekopíros művelet lesz.

(#70453) npera válasza Jahno (#70434) üzenetére


npera
újonc

Ja, az valami csodajó volt. Valahol meg is vannak a képek. Ez a város egyik legnagyobb bérlakás kiadójának valami alvállalkozója volt. Sosem láttam őket érdemben, mert mindig akkor dolgoztak, amikor én melóztam a portán.

Ez az átadott meló volt. Velünk mondjuk nem vetették át, csak át lett adva.

Itt egy fagyasztó volt 30 évig, de csináltak belőle egy szekrényt. És a narancs-barna gempa a hátsó falon az a 30-éves konyhai zsiradék és por egyben.

Itt pár generációnyi díszléc találkozik. A végtelenben.

Ez a mosogató alatt volt, a 30 éve aktuális tűzhely mérete más, így odébbrakták az egyik fiókos részt. És kimaradt egy kis padló. Jó lesz az úgy.

A konyhai munkalap le volt csöpögtetve malterral és festékkel, ami rá is száradt jól. Az egészet kábé csak lehányták és kész volt.

(#70454) Jahno


Jahno
őstag

Na, ezért kell az autós lízinges cégektől is konkrét, írásos ajánlatot kérni. Itt volt egy mega kedvező balatoni hírlevél, gondotlam akkor kitöltöm.

Visszaigazolva nincs az a szoba, csak egy picit drágább, de valahogy az árak is elcsúsztak:

"Létszám: 1 felnőtt és 1 gyermek (életkor: 6)
Ár a felnőtteknek: 101.500 Ft / 1 felnőtt / 5 éj
Gyerekár: 50.750 Ft / 1 gyermek (6 éves) / 5 éj"

(#70455) FőDudu válasza Jahno (#70454) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig ranezesre a DS3 Crossback tetszetos darab....
Aztan ennyit tudok rola. Az orra kicsit Lexis hibridnek tunik...

Epp szembejott az egyik hirdetesben. Citromom ugysem volt meg....

Aztan ugyis lesz vele valami gebasz.... mert olyan nincs, hogy valami stimmeljen.

Reggel felraktam a kotyogost viz nelkul.... 10 perc utan gyanus volt, hogy hol a kave illat..

Es szet tudtam szedni anelkul, hogy szetegettem volna a kezemet. :C

Igy jar aki hagyja, hogy a neje elrakja a kapszulas kavegepet a spajzba ;)

FőDudu

(#70456) JonesC válasza FőDudu (#70455) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ahhoz nagyon vészhelyzet kellene, hogy én kotyogósban főtt kávét igyak.

(#70457) Jahno válasza FőDudu (#70455) üzenetére


Jahno
őstag

Nem azon múlik, hogy tetszetős-e, hanem ott lesz reklámban a havi 500 Euró, és majd a pontos ajánlatban kérnek egy 2ezer Eurós belépti díjat, meg pár más apróbetűs, kezelési költség, ilyenolyan miazmás és leshetünk. Vagy benne van a szervíz, de adott helyről hozzák-viszik és az adott hely kiindulási pontja hozzád képest pont 40 kilométerre lesz.

(#70458) Jahno válasza JonesC (#70456) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig az tökre menő és mindenhol hallom, hogy csak ez az igazi. Bláááá. Azért itt Budai pékségben rászoktattak a jóra. Az magas léc. Egyébről meg nem nyilatkozom. Főleg mikor a céges nyomgombos talán még a tömítéseket is belefőzi :C

(#70459) eattila válasza FőDudu (#70455) üzenetére


eattila
csendes tag

Én egyszer főztem víz nélkül kotyogósban. Tömítés reccs, a füle éppen nem, de nem volt sok híja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#70460) FőDudu válasza eattila (#70459) üzenetére


FőDudu
addikt

lett volna Nescafe is, abbol is a jo fajta (Grand Aroma).
De mondom csak meg tudom csinalni....
Majdnem igazam lett. :C

FőDudu

(#70461) FőDudu


FőDudu
addikt

[link]

Ez a csoka biztos tud kezbol kitartva fotozni is....
Tobb kilometerre levo celpontot lezerrel elvakitani kicsit biztos kezet igenyel. Meg akkor is, ha a sugar meteresre tagul.

FőDudu

(#70462) FőDudu válasza Jahno (#70458) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem azert rakta el a kapszulast. Mert a kotyogos az igazi.

Mondjuk ez a kicsi Bialetti, az aluminium.
Ez valami 2-4 szemelyes.

Van a nagyobb, a rozsdamentes acel, az tan 4-6 szemelyes. Az is a spajzban lakik.

FőDudu

(#70463) FőDudu válasza npera (#70453) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez meg a magyar kokanyoknal is ocsmanyabb.
Nem is ertem, ilyen taknyolast nem csinal akiben van egy csepp erzek a minosegi munkahoz. Ha meg nincs, akkor ki fizeti meg ezeket?

FőDudu

(#70464) qnadam válasza FőDudu (#70461) üzenetére


qnadam
veterán

ahogy van eszköz a stabil fotózásra, úgy van a lézer stabilan tartására is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70465) FőDudu válasza qnadam (#70464) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy tengeren hanykolodo tengeralattjaro fedelzeten? ;)
Na ott kell a profi gimbal....

FőDudu

(#70466) Jahno válasza FőDudu (#70465) üzenetére


Jahno
őstag

Tengeralattjáró elég stabil :-P

(#70467) Jahno válasza qnadam (#70464) üzenetére


Jahno
őstag

TDK! Nekem is nova mutatta, azóta emberkedem vele :C

(#70468) -NoVa- válasza FőDudu (#70461) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fotóztam a holdat kézből 850mm-essel holdat, az még egyszerű. Viszont rá tudok mutatni a lényegre bármilyen messziről, az már precizebb :)

(#70469) Jahno válasza FőDudu (#70461) üzenetére


Jahno
őstag

Viszont lehet vele pásztázni. Túl nagy pászma nem lehet belőle, ahhoz kicsi a fegyver. Szép az biztos, kipróbálnám de van rá egy söröm, hogy ebben már mindenféle okosság van és optikai mellé valami elektronikus célra vezetés is.

Vagy csak ijesztegetik vele a civileket és van egy, automata torony fegyver ami megoldja :C

(#70470) Jahno válasza -NoVa- (#70468) üzenetére


Jahno
őstag

Ott csak a manuális fókusz a szívás. Most mg fotós csoportos megmondók miatt 1000mm feletti portréra gyúrok.

(#70471) -NoVa- válasza Jahno (#70470) üzenetére


-NoVa-
őstag

1050mm-t tudok csinálni, de a 400mm-es 2 előtéttel már elég mosott lesz. Volt Swarovski 1200mm SLR adapterrel, az poén.

(#70472) Jahno válasza -NoVa- (#70471) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk kérdés a valós mm, vagy érzékelőből számolt. Nekem 800as obim meg volt, akkor az ugye 1600as kivágás. De távra ugyanaz.

Boba főnöke csinált a holddal ilyen állatságokat, hogy sokszorozó meg minden. Az határozottan működött :C

(#70473) -NoVa- válasza Jahno (#70472) üzenetére


-NoVa-
őstag

1Dx + 400mm + 2x + 1.4x szorzó, szóval az elvileg.

(#70474) npera válasza FőDudu (#70461) üzenetére


npera
újonc

Ja, csak ne legyen füst vagy pára vagy szálló vízpermet. Ami tengeren pont nem ritka. De mondjuk egynek jó.

(#70475) npera válasza FőDudu (#70463) üzenetére


npera
újonc

Svédország olyan korrupt, mint állat, azon belül Göteborg egy külön gócpont. Itt minden lehetséges. Valami alvállalkozónak az alvállalkozója odataknyolja, az átvétel lefut okosba, aztán a cég fizet.

Mindezt úgy csinálták, hogy mi még ott laktunk egy fél éves csecsemővel és egy 2-éves gyerekkel. Jó móka volt. A végén írtam egy egész oldalas levelet a cégnek, akitől béreltük, hogy most lőtt ki a biztosíték. Bemondtam nekik, hogy ennyi szopatás után (kértük, hogy várjanak 3 hetet és akkor már ki is költöztünk volna és lett volna közel egy hónapjuk a munkára) nem akarom kifizetni az utolsó hónapot és ők fogják kitakarítani ezt sz@rt, mert én nem fogok festéket és maltert kapargatni.

A levelemet elég hamar eszkalálták valami körzeti felügyeleti igazgatóhoz a lokális irodából, aztán azzal megalkudtam, hogy kifizetem az utolsó bért, de a végső takarítást ők csinálják. Ez mondjuk jó üzlet is volt, mert ha olyan standard szerint kell kitakarítanod, hogy a következő bérlő ne pampogjon, akkor az kisipari módszerekkel kábé 2 nap és elképesztő mennyiségű hagyományos takarítószer. Ha meg céget bérelsz fel, akkor az svéd áron fut. A malter és festék nélkül még kijött volna kábé másfél havi bérleti díjból, de azzal a károkozással amit a "mesterek"' csináltak szerintem lett volna felár rendesen.

Nehéz szavakban leírni mennyire jó érzés volt leadni végül a kulcsokat a helyi irodában, miután mindent kipakoltunk.

(#70476) npera válasza qnadam (#70464) üzenetére


npera
újonc

Az tutira lucifer.

(#70477) npera válasza FőDudu (#70465) üzenetére


npera
újonc

Stabilabb az, mint gondolnád.

(#70478) FőDudu válasza npera (#70475) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig Svedorszag mar nyugat ...
:C

FőDudu

(#70479) npera


npera
újonc

Ez nem tudom hogyan jött fel, de k*rva jó!

SOYES S7+ 400mAh 1.5 inches Anti-lost bluetooth Dialer Ultra-thin Portable Mini Card Phone - Green

(#70480) npera válasza FőDudu (#70478) üzenetére


npera
újonc

Az a szindróma :Y

(#70481) FőDudu válasza npera (#70480) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt meg olyan meleg van, hogy azon is gondolkodnom kell belemenjek-e a medencebe ;)
Most csak 31 fok van, a het tobbi napjara meg melegebbet mondanak.

Azt hiszem megvarom az esti 20 fok koruli huvost, aztan locsolok.
Addig jol elvagyok idebent.

FőDudu

(#70482) Jahno válasza FőDudu (#70463) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk legalább úgy szar valami, hogy jónak néz ki :W

(#70483) Jahno válasza FőDudu (#70481) üzenetére


Jahno
őstag

Majd ajánlanék egy jó HÉVet napon, vagy valami. Az meleg. Többire ott a MC.

(#70484) npera válasza FőDudu (#70481) üzenetére


npera
újonc

Itt simán van 30-35 fok is hétvégén. 15-17 szombaton és ugyanannyi vasárnap.

Mondjuk most kezd bedurranni az idő, ma 22-fokon tetőzött a hőmérséklet. Mellé persze úgy süt a Nap, hogy megolvadsz, így kell a póló és a napsapka. Gyerekek vedelik a vizet a játszótéren, mint a gép.

(#70485) Sipi-


Sipi-
tag

Nemrég majdnem összetörték a Yarisunkat, benne velem. Odaértem a lámpához, megálltam és éppen zöldre váltott én meg elindultam. Egy postás nagy dobozos elhúzott még előttem keresztbe, utána meg még egy C4 Picasso is. Addigra én már a kereszteződésben voltam rendesen, 1-2 méterrel ment el előttem. Minden lámpa fölé kellene figyelő, hogy ha piroson megy át, akkor 150ezer forintos fizetési felszólítás automatikusan megy. Lassacskán már ott tartunk, hogy 5 másodperce zöldnél is meg kell állni és körülnézni. :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70486) Jahno válasza npera (#70341) üzenetére


Jahno
őstag

Yujjj :wub: Meg sokszor wub.

Ha lehet válogatni, akkor valami Bronica vagy occsóbb Mamiya. És akkor jó arc voltam, mert tizede ár alatt megúszod, mint ha Sonyt mondtam volna. Sonyra meg előbb-utóbb sajátból is költök, csak jöjjön végre a nyugdíj :-D Bronicát viszont sosem vennék csak úgy hirtelen felindulásból, pedig kellene...

Az, hogy 635 vagy 645 vagy mifene, azon szerintem nem veszünk össze:

Főleg mert most az A7-III úgy néz ki, hogy kevés expóval is csúnya szériahibákba fut bele, csoportban is sorban döglik meg és más technikai csoportokban is sorban jönnek a hasonló hibák. Jópárnak már lejárt a garija is, aztán nem egészen olyan elegánsan intézik, mint pld. a Nikon tette a D600at, hogy nem a legdrágább cucca volt és kb. 7 évig akkor is támogatta, cserélte ha a hibajelenség nem jött elő...

Ez a Sonys meg eléggé odabasz :-/

(#70487) hobizoli válasza Sipi- (#70485) üzenetére


hobizoli
nagyúr

puttoval anno igy tortek ossze, mert az egy Yaris-nal jobb lendulettel volt kepes elindulni...

több drón kell ;P

(#70488) npera válasza Sipi- (#70485) üzenetére


npera
újonc

Ez elég szomorú, mert így a közlekedés alapvető bizalmi elve vész el.

Göteborgban az alap, hogy mikor nekem zöld, akkor még 2-3-4 autó (napszaktól függően) átmegy keresztbe. Nekik akkor már legalább 2 másodperce masszívan piros volt ugye.....

Én sz@rrábüntetném az ilyet. Svédországban a piroson áthajtás jogsi el. És pénzbünti. De annyira kevés rendőr jut közlekedést ellenőrizni, hogy gyakorlatilag azt csinálsz amit akarsz. És a kedves polgárok ezzel élnek is.

(#70489) Jahno válasza npera (#70488) üzenetére


Jahno
őstag

Itt most megy a szopatás, már drónnal is ellenőrzik. Azt nem látják, mint a rendőrautót. Betolják a kereszteződés fölé kamerázni, aztán pógárt 200 méterrel odább leintik és mutatják a felvételt.

Bár a rendőrautó sem érdekel semmit, éjjel míg vettem pár baklavát hazaútra, addig egy román furgon kanyarodott 4 sávon át a tilosban, amit rögtön le is intettek. Erre kereszteződés közepén villogó rendőrautó mellett még ketten el akartak sunnyogni a tilosban... Észmegáll vaze. Aki ennyire hülye az tényleg csengessen.

Múlt hát amúgy is erős volt az ittas, jogsi nélküli, autóúton szembe sávban közlekedőkkel.

(#70490) hobizoli válasza Jahno (#70489) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a legutobbi pofatlanitas videoban, amit asszem fokent szegeden vettek fel, all a ket motorosrendor a balra kanyaradoban, mellette a joember az egyenes iranyban at a piroson
egybol utana mentek es kiszedtek

jar a dabzs :C :U

az meg hogy vki a civic rendor autonal atmegy, mert nem latja a rendort... de baze, ket motorosrendor mellett? ehhez mennyire kell hulyenek lenni

több drón kell ;P

(#70491) Phülöp válasza Jahno (#70489) üzenetére


Phülöp
addikt

időzítés kérdése. Akkor kell a kereszteződésbe érni, amikor akkucsere van. És piros.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70492) Jahno válasza hobizoli (#70490) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, ezt lesem. Intenek ki a sorból valakit, vagy sorban szednek ki hármat, erre a barom negyediknek is belemegy szájjal abba :U Meg szirénézó rendőrautót próbál záróvonalon megelőzni... Ááááááaaaaaa. Adják csak, tuti bevétel, mert ahogy nézem ezek örökké és tovább teremnek.

(#70493) npera válasza Jahno (#70489) üzenetére


npera
újonc

Ez mondjuk k*rva jó :C

A drónt még gyalog is alig hallod a városi zajban, specifikusan kell nézni és keresni az égen, hogy lássad. Kocsiból pedig semmit nem látsz vagy hallasz.

(#70494) zetor2000 válasza npera (#70475) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem ilyen melóért kábé lefejeznének, és utána elégetnének. Vagy fordítva.
Amit meg tudunk oldani úgy, hogy az jó is, az szép is. Amit meg tudunk oldani, hogy nem jó, az legalább kábé szép. A többihez bele sem fogunk .

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#70495) npera


npera
újonc

2:29-től figyeljétek. A lengyel csóka valami elképesztő eleganciával "száll ki" a kocsiból. Bámulatos.

(#70496) WiZARD válasza npera (#70493) üzenetére


WiZARD
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#70497) npera válasza WiZARD (#70496) üzenetére


npera
újonc

Ó, ez álomszép.

(#70498) Gabibácsi válasza npera (#70495) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nagyon gyanús vagy, megint ugyanazt nézed mint én
neked is van lengyel érdekeltséged?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70499) Grillo válasza Jahno (#70406) üzenetére


Grillo
senior tag

Eh, csak lamentálok, hogy valamit vehetnék a szülinapomra, ami lassan 2 hónapja volt. :DDD

De valójában meg kéne javíttatnom a robogót, és elhúzni vele, ahova csak lehet.

(#70500) Jahno válasza Grillo (#70499) üzenetére


Jahno
őstag

De miért robogóval mennél kocsmába?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.