Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71401) FőDudu válasza Sipi- (#71375) üzenetére


FőDudu
addikt

Dehogynem. Nekunk meg a grill racsa is befer, pedig az 54x37cm. ;)
Csak nem gondolod, hogy kezzel mosogatjuk...

Mondjuk utobbit azert befujom a gyeri tisztito cuccaval, aztan szepen lemegy rola minden.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#71402) FőDudu válasza -NoVa- (#71400) üzenetére


FőDudu
addikt

Minket supportalo ceg is Marciusig HO-t tol.
Ezert inkabb minden emberke megadta a magan szamat, ne kelljen a kozpontosnak szopnia a kapcsolagatas/atiranyitas/hivoszamkijelzeseltunik haromszogben...

Nekem meg mertek adni, mert tudjak, hogy ugysem hivom oket ha nem egetoen surgos.

FőDudu

(#71403) Sipi- válasza -NoVa- (#71400) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk nem volt szó a homeoffice-ról már 1-2 hónapja, akkor is csak annyi, hogy ne számítsunk arra, hogy idén bemegyünk az irodába. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#71404) -NoVa- válasza Sipi- (#71403) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről jobb. Egészségeseb a kaja, jobb a munkakörnyezet, a levegő, szóval felőlem fixen maradhat így.

(#71405) FőDudu


FőDudu
addikt

Na kezd alakulni...

Uj Zoe (Life R110 (gondolom legalapabb modell), 169 Euro per ho leasing.
7500Km havi included, biztositas, matrica, regisztracio, szervizeles included.

A durvabb verzio (R135 Intens - ami 28e Eur) az 250 korulre jon ki.
(havi 70-100 eurot eltankolok most is, biztositas is kb 40, regisztracio is evi 200 korul, matrica is havi 10 kb., szoval 90-100 euro pluszert miert ne uljek egy uj elektromos autoba?)

Ez mar kezd jo lenni - igaz nem megyek ennyit egy honapban.
Viszont cegnel ingyen tudnam tolteni.
Meg kell meg ragni, hogy merre vannak toltok es otthonra milyet lehet/erdemes.

(persze ez az akkuberlos tortenet - de igazabol nem erdekes)
Meg persze ki is kene probalni... - de itt Koperben van Renault, szoval majd beugrunk.

FőDudu

(#71406) Sipi- válasza FőDudu (#71405) üzenetére


Sipi-
tag

Az évi 1-2 hosszú távra meg bérelsz/kérsz cégeset?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#71407) FőDudu válasza Sipi- (#71406) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen. Arra a par napra belefer akar a berles is.

Amugy durva miket lehet konfiguralni a mai autokon.

Sajat akku 8300 euro.
Gyorstoltes (50KW) 1000 Euro.
Ehhez kepest a 9 hangszoros Bose cucc 400Euroert semmi.
Tolto kabel is 400 Euro. 6.5 meter

Es van mindenfele kormany hutes, futes, valami vese melegitos masszirozos akarmi is ( nem telnesen ertettem).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#71408) ncc1701 válasza FőDudu (#71401) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, nálunk ez nem működne. Borona tárcsa fene tudja, mekkora, de van vagy 60cm, és alsó hangon 20kg. :)

(#71409) FőDudu válasza ncc1701 (#71408) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont tudom, mert kiprobaltam ;)

Ez 2 darabba szedheto alapbol, de 3 darab van mert rendeltem hozza rostlapot is.
Igy 3 darabban megy be az a kb 10kg ontottvas lap amin elvileg valami keramia bevonat van.

FőDudu

(#71410) Jahno válasza FőDudu (#71405) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ahhoz képest, hogy elvileg nem mész semerre nem is olyan kevés a 100 Euro. Határeset.

(#71411) FőDudu válasza Jahno (#71410) üzenetére


FőDudu
addikt

500km + csak a bejaras egy honapban. Meg melle meg megyek is a csaladdal osszevissza.
Olyan 1000Km biztosan megvan havonta - nem szoktam irni.

FőDudu

(#71412) npera válasza FőDudu (#71405) üzenetére


npera
újonc

Valaki fotózzon már le, amikor mellette állsz és miután beszálltál. Szerintem ez parádés lesz. Amennyire én meg tudtam állapítani az a gépkocsi nem túl nagy.

De ha kiveszed az ülést, akkor talán. A kép illusztráció...

:C

(#71413) npera válasza Jahno (#71410) üzenetére


npera
újonc

Így lehet igazán jót spórolni. Lízing, sok extra, aztán jól nem menni sehova. Akkor csak úgy csilingelnek a garasok :C

Én eléggé falusi vonzáskörzetű vagyok, bár ma pont belevertem elképesztő távokat a kocsiba.

Blog:

- Reggel elvittem a lányomat iskolába. Persze bringával.
- Utána reggeli, majd irány a Hornbach. Ez 3,4 km oda. Aztán irány haza, kiraktam a fűrészt, most ott díszeleg a nappaliban.
- Utána irány a Bauhaus, az már komolyabb táv. 6,6 km oda. Onnan szintén haza.
- Otthon átraktam a mosást a szárítóba, aztán irány a LIDL. De előtte fel kellett venni csomagot is. Szóval először ICA, az 1,2 km. Onnan a LIDL 4,1 km. Onnan pedig irány haza. Az is 4,1 km.
- utána volt 25 percem kontemplálódni, aztán bringázhattam a kiscsajért az iskolába. Ay 440 méter bringával. Kocsival is lehetne menni, akkor 9,2 km lenne körbe a tájvédelmi körzet körül.

(#71414) npera


npera
újonc

Csomagküldés update:

Aliexpress csomagot megfogta a vám, pedig az is hollandus trackinggal jött. A COVID alatt és előtt rendelt Banggood csomagok azt hiszem talán kivétel nélkül átcsusszantak valami féreglyukon keresztül holland trackinggel.

Nova örülhet, megjöttek a rádióra a hüvelykes irányításhoz a tapicskolók. Eddig még azt sem tudtam eldönteni, hogy thumber vagyok-e vagy pincher. Vagy csak egyszerűen olyan kényelmetlen a táv, hogy egyik sem működik igazán. Vagy a kezem túl nagy vagy furcsa eloszlású....

(#71415) FőDudu válasza npera (#71413) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyan 100 Euro korul kapok 'benzinpenzt'.

Kivancsi lennek, az mekkora parasztsag lenne ha cegnel toltenek es meg benzinpenzt is kapnek.. (mert ugye nem benzinpenz hivatalosan, hanem bejarasi tamogatas... (prevoz na delo))

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#71416) npera


npera
újonc

Beirut.

Itt volt az épület:

És ennyit maradt:

Állítólag egy vitatott jogviszonyú teherhajóról lepakolt műtrágyát becsűrték egymás tetejére egy raktárba és valami 6 éve ott állt az egész. Viszonylag szakszerűtlenül tárolva. Hát most már nem kell tárolni.

Valami elképesztő pusztítást csinált a lökéshullám.

(#71417) npera válasza FőDudu (#71415) üzenetére


npera
újonc

Ha az adóhivatal nem tiltja, akkor szabad. Ez olyan, mint a KRESZ. Ha nem tiltják, akkor szabad.

(#71418) ncc1701 válasza npera (#71412) üzenetére


ncc1701
veterán

Dudunak Yaris volt a cégautója, és most van egy swiftjük is. Meglepő, de bal 1-ben kb minden autó kényelmes.

(#71419) npera válasza ncc1701 (#71418) üzenetére


npera
újonc

Hát nekem nem minden autó, de ha bizonyos magasság és végtag hosszúság alatt alighanem kitágulnak a lehetőségek.

(#71420) npera


npera
újonc

(#71421) FőDudu válasza npera (#71419) üzenetére


FőDudu
addikt

186 magas es nem egy nadszal alkat vagyok...

FőDudu

(#71422) ncc1701 válasza npera (#71419) üzenetére


ncc1701
veterán

Jogos, értem én. Bár a Dudu is van vagy 190 körül. Nekem is jólesne, ha ki lehetne húzni a swift(yaris) kormányát egy 4-5 centit, de így is elvagyok.

(#71423) FőDudu válasza npera (#71420) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt valami eleg meredek akciokkal nyomul a Volvo.
Van olyan modell aminel kb 25-30e euro a kedvezmeny.

( mondjuk en annal tobbet nem is igazan szanok az autora, max ha ilyen 2 evente kicserelos leasing megoldasban)

FőDudu

(#71424) FőDudu válasza ncc1701 (#71418) üzenetére


FőDudu
addikt

3 antosban altalaban elferek jol.
Igaz apam autoja az ellen pelda.

Az a 208 vagy 207 kurva szuk.

FőDudu

(#71425) zetor2000 válasza npera (#71362) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet venni offline office-t, Office 2016 és Office 2019 a nevük. Vagy ugyanez, csak Pro a vége, pontosan nem tudom. Ezek olyasmik, mint a 2010, más kicsit a felület, és telepítés után aktiválni kell. Vagy online MS szerveren, vagy céges KMS szerveren, vagy telefonon át, de igényli. Utána jönnek a frissítések, és működik örökélet, meg amíg jár a támogatás. Nem havidíjas.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71426) FőDudu válasza zetor2000 (#71425) üzenetére


FőDudu
addikt

https://msguides.com/
Ezeknek sajat kulcs szerveruk van es azzal aktivalva mukodik kb az osszes MS szoftver.

Valoszinuleg full illegal, de ingyenes.

FőDudu

(#71427) zetor2000 válasza FőDudu (#71426) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én legális terméket ajánlottam. Kalózt nyilván lehet "szerezni", de megoldásnak nem mondhatom, hogy nyúljon egyet... Az nem túl fair. Amúgy ja, van az nCore-n, mindenféle.
Microsoftnak van valami Key Management akármilye, amit céges környezetbe szánt, annak annyi a baja, hogy asszem delta T időnként látni kell a szervert, azaz 1x-1x csatlakozni kell valahogy arra a szerver környezetre, hogy az aktiváció megmaradjon. Ez asszem félév, de lehet változó, nem tudom, csak hallottam róla.

Helyi gépre telepített aktiválósból csak 3-4 az, ami megvan, hogy ha kéne, honnan lehet szerezni, de idehaza nem nagyon kell, bent meg van céges.

Most ami olyan, az melóba valami videó és hang vágó cucc, ha minden jól megy, akkor lesz Adobe CC All Apps+Stock (Adobe Creative Cloud minden terméke plusz az Adobe Stock Photos, asszem), ebben van Premiere meg akármik, meg Vegas valamit is nézegetem, hogy sokkal egyszerűbb, mint a Premiere, de kinek mi. Meg SoundForge-t is. Aztán ha megveszik örülök, ha nem, akkor meg majd széttárom a kezem, és hümmögök, vagy mutogatok, hogy én mondtam, hogy kell, de nem vették meg. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71428) FőDudu válasza zetor2000 (#71427) üzenetére


FőDudu
addikt

Cegesben van mind, Adobe CC is.
Az meg azon mukodik amin bejelentkezunk az accounttal.

FőDudu

(#71429) zetor2000 válasza FőDudu (#71426) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez az msguides meg kicsit ilyen "büdös". Ha kikapcsolják a szervert, mert csak, akkor szia... :D Én nem merném rábízni az aktiválást, akkor már inkább egy aktivátor, úgyis van belőle doszt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71430) FőDudu válasza FőDudu (#71428) üzenetére


FőDudu
addikt

Itthonit meg vettem neten. Az is mukodik.

Goodoffer24.com

FőDudu

(#71431) npera válasza zetor2000 (#71425) üzenetére


npera
újonc

Köszi! Olvasok erről is, aztán kitaláljuk. Minimum 2 gépen futna itthon. Ha valami "családi" licensz az előnyös.

(#71432) npera


npera
újonc

Nem tudom írtam-e, hogy a hőpunepa az örök vadászmezőkre távozott. Egy 10 évnél idősebb Mitsubishi Heavy cucc.

Sikerült elérni a jóembert, akinek a céges matricája volt rajta. Ő még most is dolgozik, bár nyugdíjas. Emlékezett a házra, 10 éve ő nem telepítette a gépet, hanem odébbmozgatták a külső egységet. A ház faláról levették és a kiülő korláta mögé került, hogy a kiülőre nem fújja a levegőt. Szóval a gép még régebbi.

Most Daikin gépeket telepít, de van Panaszkodik is ha arra van igény. A Daikint javasolta, kiválasztottunk egy Caldo XRH30 modellt. Ez tűnt a legcsendesebbnek.

Most még nyáron nekiállunk a cserének, hogy őszre már fusson. A klíma része nem fontos, de a fűtés nagyon.

(#71433) hobizoli válasza npera (#71416) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ablakuveges cegeknek most lesz meloja egy ideig... :U

több drón kell ;P

(#71434) -NoVa- válasza npera (#71432) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó cucc. Nekünk is Daikin van, bírom az automatikus megoldásait. Automatikusan odarohanok alá egy seprűnyéllel bekapcsolás után, mert elnyalta a nyitómotor szervóját kicsit, és rá kell segíteni kézzel, hogy meg tudja emelni az előlapját. A hazai support az 2 cég, és egyik sem akar vele foglalkozni. Úgyhogy marad az automatika.

(#71435) hobizoli válasza npera (#71330) üzenetére


hobizoli
nagyúr

6 hengeres dizel, ket csigaval

több drón kell ;P

(#71436) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

A mai vacsorán már röhögtem, ezek alulmúlós versenyt rendeznek magukkal :D
még szerencse hogy gyerek élvezi a nyaralást, amúgy morci lennék
vadasmártás ehetetlenül édes volt, a rántotthús száraz, a gulyásleves egy gyereknek ehetetlenül csípős.
szóval adtam neki palacsintát meg dinnyét, így neki egy fantasztikus vacsoraként maradt meg...

én is betömtem egy csomó dinnyét a leves után

pincérnek nem sikerült negyedóra alatt sem az asztalunknál megjelenni, úgyhogy a szomszéd asztaltól egy fickóval kimentünk a recepcióhoz hogy rendelnénk italt... utána a főpincér odaküldött egy lánykát és rendelhettünk a dinnyéhez :D
narancslevet ittam, mert a tegnapi csapolt sör egyszer elég volt, azon kívül meg dobozos dreher volt, üveges semmi :DDD

dudu ezt ne olvasd el, jah már késő

viszont ebédelni tripadvisor szerinti legjobb étterembe mentünk, és isteni volt, gyerek még távozóban is kiabált a pincérnek hogy ez tízmillió pontot ért

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71437) zetor2000 válasza npera (#71432) üzenetére


zetor2000
senior tag

Előző melóhelyen ilyesmik voltak fenn. 24/7 mentek, mindenféle olyan helyen, ahol ez volt az igény, kábé 5 évente motort cseréltek bennük, a beltéri oldalon. Szóval nálatok kábé örök élet lesz. Gondolom, nem használjátok 24/7ben. Ha tudod, vagy van olyan opció, esetleg egy wifis/internetes megoldással kérd, akkor hazafelé jövet már hűtött/fűtött ingatlan tud várni, vagy távolról ki tudod kapcsolni. Meg lehet szabályozni is, hogy mennyire dolgozzon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71438) zetor2000 válasza Gabibácsi (#71436) üzenetére


zetor2000
senior tag

Milyen helyen vagy? egy nevet szeretnék, hogy elkerüljem.
Ha jól tippelek, ennél még a Waczak szálló (Fawlty Towers) is jobban teljesít. Ott legalább mókás a spanyol pincér.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71439) Gabibácsi válasza zetor2000 (#71438) üzenetére


Gabibácsi
tag

A tegnapi pincérlány legalább bögyös volt :DD
kéhlek ez 9.1-es értékelésű a szallas.hu-n
thermál hotel garden hajdúszoboszló
tripadvisoron nem találtam, azért nem, mert hotel victoria néven van fent, a tábláját láttam a kertben leszedve
nagyon jó hely, olcsó időutazás, gyere csak :Y

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71440) npera válasza -NoVa- (#71434) üzenetére


npera
újonc

Ah! Azt hittem ilyesmit megpatkolsz valami metal gear RC szervóval.

Nem tudom milyen lesz, kapunk rá 5 év garit amit meg lehet majd hosszabbítani 10 évre.

(#71441) Sipi- válasza zetor2000 (#71437) üzenetére


Sipi-
tag

Apósoméknak meghalt a klímájuk néhány hete. Éves tisztításra (lenyúlásra) mindig "ugrott" a klímás, a javításra már nem akart, hogy 12 éves géppel mit akarnak már. Másik megnézte, adott kb. 220ezres ajánlatot a javításra. Inkább újat vesznek némileg drágábban (dual kültéri, 2 beltéri).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#71442) npera válasza hobizoli (#71435) üzenetére


npera
újonc

Finn kollégának volt ilyesmi, 530d gépkocsi, azon egy turbííína volt. Melóba menet tök hideg volt a motor és 10 litert evett. Amikor Finnországba mentünk vele horgászni lámpával és szigonnyal, akkor az alacsony tempomatos sebesség mellett valami 5-el kezdődött a fogyasztás. Ő havonta legalább 1x ment egy nagyobb kört a kocsival, hogy a DPF kiégjen. Lehetett hallani és hátul ülve érezni is amikor beindult a morajlás.

(#71443) npera válasza zetor2000 (#71437) üzenetére


npera
újonc

Majd el kell olvassam mit tud. Ha be lehet állítani profilokat a fűtésre az mondjuk előny.
A mostani nyáron gyakorlatilag csak szellőztetett, mert nem klímázunk. Télen pedig fűtött.

(#71444) Phülöp válasza FőDudu (#71405) üzenetére


Phülöp
addikt

Biztos, hogy havonta annyi? Gyors gugli nekem itt nem nagyon ad elektromos vasat havi 700 alatt. Annyival azért nem drágább Finnország...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71445) zetor2000 válasza npera (#71443) üzenetére


zetor2000
senior tag

A mostaniakat valami kommunikációs modullal el lehet látni. Persze akadnak kivételek, de egy ilyesmi megoldás csak előny, szerintem. Max nem konfigurálod be.
Amikor én vettem az én klímámat (~15-18 éve) már akkor filóztam, hogy ilyesmi legyen, vagy ne. Aztán egy csodás LG ArtCool Mirror lett. Nem lehet távolról vezérelni, csak egy infrás vezérlője van. De nem bántam meg, mert a többi klímához képest fényévekkel szebb, bár ez relatív.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71446) zetor2000 válasza Gabibácsi (#71439) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyanban Somoskőn voltam, pár éve, utolsó vendégek voltunk a szezonban, összesen négyen. Én az akkori asszonnyal, meg volt egy idősebb pár. Reggelire én ha tojást kértem, másnak már nem volt... Se virsli. Vagy ez, vagy az. :D Ingyen volt a szállás, a párom nyerte valami akármin, nekünk volt 3 napunk ottlenni. A táj gyönyörű, a szálloda meg olyan, mint gyerekkoromban az úttörőtábor... Szerintem nem nagyon áldoztak be nagy összeget, hogy cseréljenek mondjuk bútort, bár a matrac az ágyon kiba... kényelmes volt. De az ágy mint kábé a nagymamámé. És a többi is... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71447) FőDudu válasza Phülöp (#71444) üzenetére


FőDudu
addikt

Renault Zoe 169 Eur keresesre vagy 5 nyelven kiadja az ajanlatot a gugli. Francia, szloven, stb... Ugy tunik ez valami nemzetkozi akcio, nem helyi.

Ahogy mondtam ez valami alap verzio lehet, a komolyabb az mar 250 korul van.

FőDudu

(#71448) FőDudu válasza npera (#71432) üzenetére


FőDudu
addikt

Erdekes. Kollegamek hazat szigeteltek, ezert le kellett venni a kb 15 eves mitsubishi kulterit. Meg is halt ra par honapra. De a hutogep szerelo tudott bele valo kompit rendelni. Parszaz euro volt.

Valoszinuleg nalatok egyszerubb es jobb bevetel a klimasnak az uj cucc eladasa es az azon bezsebelt eves karbantartasi dij ami nelkul ugye nem el a garancia.....

FőDudu

(#71449) FőDudu válasza Gabibácsi (#71436) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez nalunk elegge elkepzelhetetlen.
Olyan van, hogy nem izlik az etel valakinek, de ugye akkor ker es kap mast. Nem jo taktika a vendeg morcosan hagyasa. Valami csak kedvere valo, ritka az igazi buvalbaszott sznob kocsog.

FőDudu

(#71450) Gabibácsi válasza FőDudu (#71449) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hidd el, itt is az egy normális helyen, de itt szerintem még lenin képet is találnék a falon :Y

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.