Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70801) FőDudu válasza Jahno (#70800) üzenetére


FőDudu
addikt

En akkor folytam ebbe bele, amikor felraktam a UPC direkt antennajat.
Illetve a belterit megvettuk kartyastul a Teszkoban, aztan a hazon (mashol) levo (es nem hasznalt) antennat raktam at a mi teraszunkra es allitottam be. Sikerult, mert rohadt nagy viharnak kell lennie, hogy adas kimaradas legyen.

Ez tan Thor holdon van, nem Astra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#70802) Bujdy81 válasza FőDudu (#70791) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Két amerikainak az ESPN neten nézése nem okoz nektek gondot. Ellenben ha sok amerikai száll meg nálatok és nincsen ESPN (amit egyébként Európában is elég sokan néznek/néznének), akkor van gond a kínálattal...

(#70803) Jahno válasza FőDudu (#70798) üzenetére


Jahno
őstag

Létezik még egyáltalán magyar cég :-O Mármint azon kívül, ahol dolgozom?

(#70804) Sipi- válasza Jahno (#70796) üzenetére


Sipi-
tag

Így megvan bizonyíthatóan, hogy mely kártyákba ment kábel, melyek voltak aktívak. Ennyi gépnél és kártyánál biztos volt tartalék is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70805) qnadam válasza FőDudu (#70789) üzenetére


qnadam
veterán

olyan iptv tudtommal nincs magyarországon, amit csak úgy számítógéppel elkezelgetsz.
ha mittomén 8 csatornát tud enkódolni egy gép egyszerre (ami már eleve nagyon sok), a 88 csatornához már alapból 11 gépet igényel. a magyar tévéadókat össze lehet szedni kettő, max 3 holdról (ha semmi nem kábelen jön), tehát valószínűleg jóval több adót kezeltek egyszerre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70806) hobizoli válasza FőDudu (#70769) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja csak amire ez elerheto lesz ertelmes darabszamban pont beindul a berlini Tesla uzem is, es maris importVAM nelkuli aron tud gyartani helyben Musk, csokkentve ezzel az M3 arat, kozelebb kerulve arban ehhez

szerintem arra tobben kivarnak mar a leendo BEV vevok kozul, mert azt mar "ismerik" mit tud
kulonben erre a ID3-ra is akkora elojegyzes lenne mar most is, mint a haz

vagy pl emlekezz a Tesla M3-ra felvettek par nap alatt 400k db elorendelest csak az USA-bol, most ID3-nal meg elmult majdnem egy ev a bejelentese ota, es meg se szagoljak ezeket a szamokat...

asszem a handras-s vlog-ban van szo rola, hogy 80db ide szant ID3-bol 70 meg elerheto itthon

több drón kell ;P

(#70807) Jahno válasza FőDudu (#70801) üzenetére


Jahno
őstag

UPC direct már újhullámos, valamikor KGST végén ment fel az Astra, akkor még tudtam. Azóta 1a-t legalább kétszer le is cserélték, most hajítottuk ki a beltérijét. Gondolkoztam, hogy csak úgy simán az udvaron megnézem van-e valami analóg élet de inkább aztán nem.

(#70808) qnadam válasza Jahno (#70807) üzenetére


qnadam
veterán

nincs.
dél-amerikában van még pár kósza, errefelé már elmúlt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70809) npera


npera
újonc

Autogefühl rivjú VW ID.3-ról.

3/4 óra, popcorn legyen nálatok.

(#70810) npera válasza FőDudu (#70769) üzenetére


npera
újonc

Hát az átlagtól mindenképpen. Már láttam egyet-mást az iparban, olyan részleteken is fennakadok, ami másnak fel sem tűnik. Aztán azt ne vitassuk, hogy ez előny-e vagy hátrány... :B

Szeptemberig kábé lópikulát fognak kijavítani és kiküldeni OTA a tömegeknek, de azt el tudom képzelni, hogy gőzerővel dolgoznak a hibák kijavításán. Egy év múlva már viszont lehet belőle valami. Addig el is fognak adni belőle elég komoly mennyiséget.

(#70811) npera válasza BobaHWSW (#70772) üzenetére


npera
újonc

Építs egy LR trikoptert, az garantáltan oda megy, ahova akarod, mert semmiféle korlátozás nincs benne.

(#70812) FőDudu válasza Bujdy81 (#70802) üzenetére


FőDudu
addikt

Amit Europaban legalisan lehet ESPN-kent fogni annak tartalmilag koze nincs az amerikaihoz. Ennek foleg jogdijas oka van, senki nem fizeti ki a jogdijat amit az orszagon beluli kozvetites utan fizetnenek az anyaorszagban.

Ugyanezt csinalja a RAI is. Ha az olaszoknal sport kozvetites megy, akkor a muholdon fekete a kep. Megpedig azert, mert ugyanigy nem fizeti ki a jogdijat az orszagon kivuli sugarzasert.

Annal is csak az orszagon belul forgalmazott SKY kartya lenne a megoldas dedikalt vevovel - de az ugye megint illegalis orszagon kivul szallodaban felhasznalva. Szerzodest meg nem kotnek ilyenre. Probaltuk.

Tehat ha akarnank sem lehetne azt az ESPN tartalmat a mi rendszerunkon megjeleniteni, amit az egyszeru vendeg otthonrol streamelne maganak (ha hagynank).

Es itt jon a tobbseg erdeke: igenis le lesz love az otthonrol streameles a szallodai halozatba (ahogy a torrent is durvan korlatozva van), mert nem kerunk penzt az internet szolgaltatasert de az a dolgunk, hogy a tobbseg rendesen tudja hasznalni az internetet es ne par sportrajongo nezzen 4K-ban amerikai kozvetitest otthonrol streamelve.
Ennyi, a tobbseg erdeke megkivanja.

Ertem, hogy te sport rajongo vagy, de ugyanugy ahogy a SKY vetelere sincs megfelelo megoldas a szallodak reszere (az olasz premium sport kozvetitesek) , ugy az ESPN es egyeb amerikai csatornak vetelere sincs.
Nem azert mert nem fizetnenk ki, azert, mert ok (az ESPN tulajdonosai) nem teszik ezt lehetove.

Illegalis meg VPN-es dolgokkal nem foglalkoz(hat)unk.
Ha valaki nagyon fuggo, akkor nezheti online, a sajat elofizujaval. Letezik ESPN player.

A problema foleg technikai jellegu - az otthonrol streamelo cuccok altalaban a leheto legjobb minoseget toljak (ami kijon az otthoni vevobol, mert ugye a stream atkonvertalasa mar durvan eroforras igenyes lenne), az meg iszonyatos savszelesseget igenyel.
A mai cuccoknal mar alap a fullhd vagy eppen a 4K.

Es szinte biztos lehetsz benne, hogy nem 1 elofizut neznek tizen, hanem mindenki a sajatjat. Azaz 10x ugyanaz a kontent 10 kulonbozo streamben.

FőDudu

(#70813) FőDudu válasza qnadam (#70805) üzenetére


FőDudu
addikt

Sat.hu foruman azert eleg sok szaaktudas osszegyult az IPTV vetellel kapcsolatban ;)

FőDudu

(#70814) FőDudu válasza npera (#70810) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertem, hogy az nem hiba, ha az ablaknal nyomaja a kikonyokles kozben a kezet.
Allitsa feljebb az ulest, vagy egyeb. Ez egyeni problema.

A cikkben nem volt mukodest komolyan befolyasolo megjegyzes - fekezesi erzest kiveve.
Ami egy meg nem jelent autonal valoszinuleg meg siman valtozni fog.

Nyilvan elso szerias valamit normalis ember nem vesz meg ;)

A szopjon mas mottom itt fokepp igaz...

FőDudu

(#70815) npera válasza FőDudu (#70814) üzenetére


npera
újonc

Mondom, nekem a cikkből teljesen más következtetés jön le, mint neked.

(#70816) FőDudu válasza npera (#70815) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet. Nekem egy pozitiv kicsengesu beharangozas a cikk summazata.

Te meg csak azt nezed mibe lwhet belekotni ;)

FőDudu

(#70817) Jahno válasza FőDudu (#70812) üzenetére


Jahno
őstag

Otthoni streamelő cuccokkal néha az volt a bajom, hogy nagyon lebutította, aztán kaptak pár megabitet. Máskor meg itt magyarázzátok, hogy pfúúúúú itten prémiumkodás megy és szolgáltattok, most meg pár megabiten fennakadunk? Youtubeot meg nézhet?

(#70818) FőDudu válasza Jahno (#70817) üzenetére


FőDudu
addikt

Hagyjuk.
Nalunk ez van, ha nem tetszik, nem kell ide jonni.

Unom mar, hogy mindenbe belkotottok.
4x1G csak eleg 200 vendegnek, nem?

Csak ha jon par ilyen kocsog, akkor nem. Tehat tiltjuk.
Ennyi.

FőDudu

(#70819) Jahno válasza FőDudu (#70791) üzenetére


Jahno
őstag

Juteszembe, földrész érdekes lesz, mert itteni sportkocsma simán előszedi a tányérosTVről. Engem mondjuk pont nem érdekelne, csak régebben amerikai kollégát érdekelte a saját csapata és még a bostoni baszd előre FC kis meccsét is le tudták akasztani műholdról.

(#70820) Grillo válasza BobaHWSW (#70772) üzenetére


Grillo
senior tag

Én itthon egy katonai reptérhez nem túl közel próbálkoztam, de ott 60m volt a max, aztán ahogy átléptem a "határt", emelkedett szépen újra.
Mondjuk valójában teljesen igazuk van.

(#70821) npera válasza FőDudu (#70816) üzenetére


npera
újonc

Ismét teljesen máshogy látjuk a dolgokat, de ez sem baj. Ettől színes a világ :C

(#70822) Sipi- válasza FőDudu (#70818) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet innen okoskodni, de úgyis az lesz amit bekonfigolsz/bekonfigoltatsz :D
Én szállodában soha sem kapcsolom be a TV-t, nem azért megyek oda.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70823) Jahno válasza Sipi- (#70822) üzenetére


Jahno
őstag

Azért itt-ott szoptam már, hogy este 7től vacsora után mi a fenét csináljak, ha nem akarok itt ülni a gép előtt és eszet osztani. Kimentem, bementem, lementem a bárba, felmentem, lementem a bárba. Ez legalább drága mulatság :-D

(#70824) Phülöp


Phülöp
addikt

link

Valószínűleg valakinek a qrvannyát.
Bevásárlás után tűnt fel, valószínűleg ma történt. A kamera előtt parkoltunk, elvileg van róla felvétel. A bolt managere csekkolja a felvételt, ha talál valamit, akkor hív, oszt 'megy a feljelentés'.
Ha nem ma történt, akkor leves. Mondjuk elég feltűnő helyen van (bal eleje), szerintem észrevettük volna, ha korábbi a sérülés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70825) Sipi- válasza Jahno (#70823) üzenetére


Sipi-
tag

Eleve 7re nem végzünk a vacsival :) Vacsi után séta a környéken, utána srácok fürdenek, fekszenek, másnapi program kitalálása, kulacsok elmosása, táska összekészítése másnapra a programtól függően. Ha barátokkal megyünk, akkor a gyerekek lefektetése utána társasjáték szokott lenni.
Szóval találunk elfoglaltságot.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70826) Jahno válasza Sipi- (#70825) üzenetére


Jahno
őstag

Este 6kor kibasznak az irodából, 6:05-6:20 közt a szálláson vagyok, még pont tömeg előtt meg lehet kajálni, főleg ha ebéd sem nagyon volt. Ugye kinek mi, mert Angliában amikor értelmes helyen volt szállásom akkor párszor bóklásztam, hogy legalább megázzak és megnézzem az üres falut, Amerikában még ennyi opció sem nagyon van, ki lehetett menni a ház mögé és meglesni a parkolót :C

(#70827) vkp válasza Phülöp (#70824) üzenetére


vkp
aktív tag

Arra a sárvédőre egyébként is ráfért volna a lakatolás, így legalább lesz esély rá, hogy valaki kifizeti helyetted :DD

(#70828) qnadam válasza FőDudu (#70813) üzenetére


qnadam
veterán

persze, de az nem legális. ha nem legális, akkor meg bizonytalan. bizonytalan bejövő jelre nem építünk szolgáltatást :) saját vételnél nem tűnik el a szolgáltató, nem akadozik a kép, nem tűnnek el és nem költöznek más címekre a streamek...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70829) Phülöp válasza vkp (#70827) üzenetére


Phülöp
addikt

20 éves autó, a széltől is óvjuk, karbantartjuk (nem jahno-szinten költünk rá, de azért folyamatosan áldozunk rá)
erre jön egy faxparaszt, és megoldja

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70830) Gabibácsi válasza Phülöp (#70829) üzenetére


Gabibácsi
tag

Sajnos nem tudsz mit tenni, max kidühöngöd magad. Nekem is horpasztották meg így az astrát, pedig nagyon vigyáztam rá. Legutóbb meg egy furgonos törte szét az elejét, és esélyem sincs hogy szerezzek egy ugyanolyan vauxhall hűtőrácsot, a tök jó motorháztetőm helyett meg lett egy szétrohadt bontott.. ez egy tárgy, elhiszem hogy bosszantó, de próbáld meg leszarni, tudom, nehéz :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70831) Gabibácsi válasza Jahno (#70826) üzenetére


Gabibácsi
tag

Amerikában max boltba tudtunk elmenni, kocsival.
hétvégén szerencsére elmentünk a stone mountain parkba, ott tudtunk sétálni, amúgy lehetetlen volt,

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70832) Gabibácsi válasza Sipi- (#70825) üzenetére


Gabibácsi
tag

Micsoda szigorú rend. Mi inkább pihizünk oszt lesz ami lesz, eldöntjük reggel :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70833) Gabibácsi válasza Jahno (#70803) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az enyim asszem magyar :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70834) Jahno válasza Gabibácsi (#70831) üzenetére


Jahno
őstag

Ott nekem kocsim sem volt, néha kolléga kicsit simogatott, elvitt zabálni/sörre, de minden nap azért nem várhattam el. Anglia dettó, főleg mikor a város szélén tengődtem. Meg a város is olyan, hogy kétszer körbejártam egy este és az elég is volt, legalább megtaláltam az egyetlen nyitva is tartó helyet :C

Vonattal is elmentem inni egy sört, csak tartósan azt sem érdemes művelni:

Először még feltöltős kártyával is baszakodtam a tömegközön, az még egy szép kerek összegre sikeredett, aztán mikor bevezették a kártyázást, az már barátibb volt, talán valami 7 Fontba került az egész nap. Előtte gyalogoltam amerre csak tudtam.

(#70835) vkp válasza Phülöp (#70829) üzenetére


vkp
aktív tag

Jahno lomját már akkor kohóba kellett volna dobni amikor utoljára láttam :DD
Viszont a tiéden már kezdte enni a rozsda a sárvédőívet, így jobb, hogy most ki lesz javítva (remélhetőleg). Egyébként nem azzal van a baj, hogy 20 éves az autó, hanem a karbantartás hiánya. Meg ugye Jahno esetében az utcai életmód sem segít rajta. Pláne amikor elmegy kocsmába, aztán két hét múlva találja meg valahol a városban az elhagyott autót :D

(#70836) Sipi- válasza Gabibácsi (#70832) üzenetére


Sipi-
tag

Nincs ebben semmi szigorúság. A kulacsokat el kell mosni, ha használni akarjuk másnap, a programot meg ki kell találni, mert ha reggel ötletelünk rajta, akkor délben sem indulunk el :) Akkor meg már késő egy hosszabb túrát elkezdeni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70837) Phülöp válasza vkp (#70835) üzenetére


Phülöp
addikt

Az első 18 évről nincsenek konkrét információim, az utolsó kettőben viszont jutott rozsdaellenes tevékenység vastagon.
Ha kicsit beleszámolok, csak erre elment pont annyi, mint amennyiért az autót vettük 2 éve.
Tényleg, az adásvételit nem is mutattam még:

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70838) vkp válasza Phülöp (#70837) üzenetére


vkp
aktív tag

Anyámnak egy 18 éves F Astrája van, sima 1.4-es 8 szelepes motorral, nagyjából a világból is kimegy. Tipikus rozsdák ki lettek rajta javítva, azon kívül gombokból fenntartható.

(#70839) Phülöp válasza vkp (#70838) üzenetére


Phülöp
addikt

mi a folyamat közepén vagyunk egyelőre, de alakul
minden másra meg ott a qashquai

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70840) Jahno válasza Sipi- (#70836) üzenetére


Jahno
őstag

Délben pont jó indulni bármihez is. Jövő héten kiderül milyen terveket tudunk csinálni. Lesz pár adhoc dolog és sok semmittevés. Szállás mellett van fröccsöző innentől kezdve nagy baj nem lehet :C

(#70841) Jahno válasza Phülöp (#70839) üzenetére


Jahno
őstag

No majd a végén összesítünk :DD Beszerzés jónak néz ki az biztos, aztán majd mondhatod a kinti árfekvést is. Lehet ott is pont ideje lengéscsillapítókat és kipuffot cserélni, onnantól meg nincs megállás :(

(#70842) Sipi- válasza Jahno (#70840) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, dél már van amikor késő. 3 éve voltuk az Alacsony Tátrában, felmentünk felvonóval a Chopok-ra. Itt elcsesztük azzal, hogy pont dél volt amikor elindultunk a kinézett körtúrára. Majdnem megáztunk párszor, aztán végül csak sikerült elkapni egy normális esőt is, elég jól eláztunk. Először még próbáltuk a tócsákat kerülgetni, utána már nem érdekelt senkit és ment, ahogy bírt. Két részre szakadtunk végül: mi négyen (2 felnőtt, 6 és 9 éves gyerek) és a másik két család (4 felnőtt, 5 gyerek 4 és 9 év közöttiek). Az utolsó lefelé menő felvonót lekéstük, de a szerencsénkre a felvonónál volt egy fapados hotel, ahol volt meleg étel és ágy, fűtés, innivaló. Ezek nagy kincset értek a szétázott gyerekeknek és nekünk is. Másnap még meleg reggeli is volt :)
A csapat másik tagjai nem voltak ilyen szerencsések, mert Ők elindultak le a hegyről. Végül leértek valahogy egy étteremig, sötétben (fejlámpák nélkül), szétázva, szétfagyva. Este 11 után indult el a két apuka a hegy túloldalán lévő kocsikért taxival, volt kb. hajnal 2 mire visszaértek a szállásra a családdal. Ami meglepő, hogy egyik gyerek sem fázott meg és azóta is úgy emlegetik, hogy nagyon jó volt, menjünk vissza máskor is. :C
Ezen a túrán sokat tanultunk:
- időben kell indulni, nehéz és ismeretlen terephez meg főleg
- legyen gps-es navi (Locus map tök jó, mindig használom azóta) és mobilakku hosszabb túrához
- útvonalat jól át kell nézni előre, reálisan
- 2 kicsi fejlámpa elfér a táska aljában :D
- pótruha zacskóban legyen, különben semmit sem ér (bár az úgy volt ennél is)

Egyébként nagyon szép hely a Chopok, el fogunk menni még egyszer biztos és megcsináljuk a túrát rendesen, de a nyitás utáni első felvonóval indulunk a hegyre fel :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#70843) Jahno válasza Sipi- (#70842) üzenetére


Jahno
őstag

Mobilakku és lámpa akkor is van nálam, ha csak így vagyok akárhol, de ezek az új kínai szarok mindig meg bírnak tréfálni, ha állásában lemerülnek.

Többit nem tudom, ilyesmikre nem vetemedem és néha nagyon el bírok tévedni, aztán van mikor telefonon navigálok mást ismeretlen terepen.

Tátrát és pár dolgot azért majd idővel meg kellene néznem :DDD

(#70844) ncc1701 válasza vkp (#70827) üzenetére


ncc1701
veterán

Bontóból egyszerűbb másikat venni, az pont simán cserélhető.

(#70845) vkp válasza ncc1701 (#70844) üzenetére


vkp
aktív tag

Akkor is kell Sanyi aki leszedi a régit, felrakja az újat, meg Hapci Benő, ha nem találtál ugyanolyan színben. Meg 20 éves autónál az is benne van, hogy az összes rohad ami a bontóban van.

(#70846) Jahno válasza ncc1701 (#70844) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyanolyan rozsdásat. Bár ezt lehet Igaz meg tudja csinálni, mert ügyesebb, mint én, enyémet a lakatolós ember rakta rá. És még nem színes, de "majd".

(#70847) Gabibácsi válasza ncc1701 (#70844) üzenetére


Gabibácsi
tag

Már nem fog. Astrára sincs normális, a legkommerszebb fehér színben. Én egy horpadtat vettem, jobb mintha rozsdás lenne.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#70848) ncc1701 válasza Gabibácsi (#70847) üzenetére


ncc1701
veterán

Az ciki. Anno még az utángyártott elemre is azt mondták, h inkább ne, mert nem passzol.

(#70849) Jahno válasza ncc1701 (#70848) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig a bontottat jobban össze szokták baszni. Attól függ mennyire rendesen szeretnéd felrakni, mikor körbenéztem akkor kb. az volt, amit a szerelők emlegettek, hogy élére állítva egy csomó cucc, tetején fél autó, aztán már törik is bele egy él, horpad ésatöbi.

Néha maffia az egész, mindenki megszerzi a bármit, vagy ha nincs akkor is lesz, utána egy baszért megkerülöd a világot és nem is biztos, hogy olcsóbb, mint az új. Jó ég tudja, pár érdekes kocsinál nagy a szórás és érdemes, másiknál meg nem érted. Nekem a két sárvédő 28ezer pénz volt szerelésekkel, de még nincs lefestve. Ott megoszlanak a vélemények a folytatásról, mert valami köztes állapotot csak el kellene érnem a "lefújjuk okosba' a ház előtt" és a "kb. 100as lesz a fényezés, ha jót szeretnénk" közt.

(#70850) ncc1701 válasza Jahno (#70849) üzenetére


ncc1701
veterán

Régi autónál én úgy lennék vele, h ha bontott, akkor kb akármilyen szinű jó, mert annyi idióta van, h úgyis megtörik, és akkor legalább a fényezést nem buktad.
Uzukira plö 50e volt a sárvédő elem. Nem is vészes, többre tippeltem volna. Két elem fényezése 100e, ezek bruttóban, márkaszervizes árak, nem vészes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.