Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71751) Samott válasza Gabibácsi (#71747) üzenetére


Samott
addikt

Ez az egesz varosban igy van, fizetos lesz egy kornyek az ott lakok a sokadik kocsit inkabb a a kornyezo, meg ingyenes utcaban tartjak, plusz az alberlok is atparkolnak, igy ott is zsufoltsag lesz. Igy az is fizetos lesz hamarosan. Es ez igy terjed. Mar reg nem a videkiek P+R-eznek hanem a kornyekben lakok szopatjak egymast. Csikos ucaja is fizetos lesz egy fel ev mulva.

Ekozben a belvarosban egy millat termel egy parkolohely evente, de az ott lako megkapja evi haromezer forintert. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#71752) hobizoli válasza Samott (#71742) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem itt a haztomboket kene atvarialni es akkor szellosebb lesz az egesz terulet a kutyaszar meg hugyszagu utcak helyett

minden masodikat letoljak, a 2x magasabb hazakat epitenek a meglevok helyett
egyuttal az ott lakoknak csinalnak az epuelt ala melygarazst es nem az utcan fognak allni



:DDD ;]

több drón kell ;P

(#71753) -NoVa- válasza Samott (#71746) üzenetére


-NoVa-
őstag

Virológus szerint uszoda, strand extrém veszélyes, csakhát ha nem nyitják meg, becsődöl az turisztikai ipar kompletten. És mivel jól bevásárolt a NER a turisztikai mindenből, a kommunikáció szerint KELL menni strandra :)

(#71754) zetor2000 válasza Jahno (#71739) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja. Az egyik alkoholmentes, ráadásul :D
Régebben ittam Hollandiában barnát, az a neve, hogy Heineken Oud Bruin, az olyan, hogy na. Nekem nem jött be, de nagyon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71755) hobizoli válasza -NoVa- (#71753) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, meg ott jol lehet tapsolni a szechenyii kartyakkal, amin most fel van halmozodva egy csomo ammo

több drón kell ;P

(#71756) Samott válasza hobizoli (#71752) üzenetére


Samott
addikt

Ja, nyilvan az autok miatt fogjak lebontani a belvarost. :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#71757) Jahno válasza Samott (#71746) üzenetére


Jahno
őstag

Az 500 fős rendezvény is úgy zűrös, ahogy van.

(#71758) Jahno válasza Gabibácsi (#71748) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, nagy helyen elég kitenni a táblát és majd aztán nem adja ki. Lassan megyünk állatkertbe, szerintem lesz ott pár helyen csoportosulás.

(#71759) Gabibácsi válasza hobizoli (#71752) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ja az így megy, kisajátítással :DDD

viccet félretéve, én nem engednék új irodaházat a munkahelyek számának megfelelő mélygarázshely építése nélkül építeni, és ugyanígy lakóházat sem a lakások számának duplájával

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71760) Gabibácsi válasza Jahno (#71758) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hajdúszoboszló meg tele volt lengyellel, legalább a csajok jók voltak :) de sokan voltak
asszony meg ha megy a gép, mehet mindenféle tesztre meg karanténba, jó lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71761) eattila válasza Gabibácsi (#71750) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindenhol limitált. A vízben levő klór meg elpusztítja a vírust. Legalábbis márciusban még elpuszította.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#71762) Samott válasza eattila (#71761) üzenetére


Samott
addikt

Termeszetes vizekben is?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#71763) JonesC


JonesC
csendes tag

Ha valaki szeretne egy zongorát, olcsón az szóljon :)

(#71764) hobizoli válasza Samott (#71756) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem az autok miatt, hanem a lakok miatt
autoktol nem lesz nagyobb hely a ter a szomszedos epuletek kozott, meg ugyanugy arnyekolni fogjak egymast, es zold terulet sem lesz semmivel sem tobb

meg ugyanugy 100 eves epuletek lesznek, amiket kb tobbe kerul felujitani lassan, mint egy ujat felhuzni

2x olyan magas epuletben nomal belmagassaggal 3x annyi lakast lehetne csinalni, amik pl nem egymasbol nyilnak a helysegek, mintha egy folyoso lenne az egesz
a felszabadulo terulet meg lehetne ter fakkal padokkal...ez most hol is van?
ugyanannyian vagy tobben laknanak ott, es akkor lesz elhetobb a terulet, nem ettol a gettotol, ami ott van perpill

több drón kell ;P

(#71765) FőDudu válasza Samott (#71751) üzenetére


FőDudu
addikt

Es emiatt rollereznek az emberek. Lerakja a kocsit a meg nem fizetos ovezet hataran, aztan jon a rollerezes a kongo utcakon a parkolasi dijas ovezetben a munkahelyig.

Rosszul tevedek?

Most eleg sok rollert nezegettem. Akinek nem jon be a tomegkozlekedes az akar a komolyabb rollereket is ki tudja gazdalkodni 2-3 havi parkolasi dij megsporolasa utan.
A komolyabbak olyan 700+ Eurotol vannak felfele. Ezek meg mindig 10-11 kilo korul vannak, de eros motor es nagy akku van bennuk. Siman vallra kaphatok, konnyen osszecsukhatok.
Pelda: E-TWOW GT.

FőDudu

(#71766) Gabibácsi válasza FőDudu (#71765) üzenetére


Gabibácsi
tag

De már nincsenek ilyen övezetek lassan...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71767) Samott válasza hobizoli (#71764) üzenetére


Samott
addikt

Figyelj, ha a hetvenes evekben nem romboltak a foldig az autok kedveert akkor mar nem is fogjak. A lakoknak meg megfelel igy, akinek nem teszik nagyobbat kap a belvarosi ingatlanaert ott, ahol meg parkolni is tud.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#71768) Gabibácsi válasza Samott (#71762) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mondjuk olyanban tavaly nyáron voltam csak, szóval passz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#71769) Jahno válasza eattila (#71761) üzenetére


Jahno
őstag

Novemberben is, csak idő kérdése. Viszont az alatt az idő alatt jobban terjed és nem egyszerű ja.

(#71770) FőDudu válasza -NoVa- (#71753) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet menni strandra. Uszodaba nem lehet.
Amugy szemelyenkent 1,5 meteres tavolsag van eloirva meg a vizben is :)
(20.oldal)

FőDudu

(#71771) Jahno válasza FőDudu (#71765) üzenetére


Jahno
őstag

Mi is ezen elmélkedünk jó ideje, de próbáld ki :-P Ilyen jó időben, meg esőben is. Meg általában, mert teljesen nem tudod kihagyni a tömegközt és csak úgy alap rollerezéshez nem is egyszerű az útvonal. A 2-3 havit meg újra kellene számolni, mert utoljára 12-14ezreket fizettünk havonta, abból sok még nem jön ki, de úgyis párhuzamosan fogod használni, meg akár én is mondhatom, hogy az V. kerületben 70ezer/hó egy alap parkolóhely bérlete, abból idén 10 hónapot megtakarítottam, de hol az a 700ezer ha tömegközzel járok ide-oda?

(#71772) Jahno válasza Gabibácsi (#71766) üzenetére


Jahno
őstag

Tessék, bejöhettél volna az újpesti P+Rig, HA még éppen van hely. Ha nincs, akkor fejvakarás. Onnan már csak 12 kilométer lenne rollerrel a cég, amit megpályáztál. És lehet vállon cipelni fel és le, de ezek érdekesek, hogy most pár roller csak a kocsi-lakás közt cipeltem, nem mindegyik olyan egyszerű ám, hogy vállra dobom és heló, vagy megmarkolom és kész, mert tengelye körül forog az összevissza. És van amit lehet húzni, vagy rendesen ki van találva, nahh, az lesz a drágább kategória. Még tesztelés alatt a folyamat, járdán ezért szopó, bringautak vonalvezetése meg egyszerűen agyrém, hogy mikor merre tűnik el és néha hol bukkan fel. Mondanám, hogy a cég-lakás közt csak egyszer kell jól kitalálni az útvonalat, de 2 havonta építenek valamit és elterelnek :W

(#71773) FőDudu válasza Gabibácsi (#71766) üzenetére


FőDudu
addikt

Emlekszem, meg a Fehervari uton laktam. Egyik nap meg nem fizetos ovezet, minden tele. Masnaptol foghezagos parkolas, volt hely boven.

Ha a lakok parkolasanak az elosegitese a cel, akkor mukodik.
Ha a penzbeszedes, akkor egyertelmuen nem mukodik.
Az emberek nem fognak 6-8 oranyi let bedobalni oradijas alapon.
Ha lenne egy fair napi dij, akkor talan.
De euronal dragabb oradijat senki nem fog kifizetni napi 8-9 oraban.

Nalunk is ritka, pedig itt nem tud mast csinalni a nyaralas alatt.
Nyaron felmegy 1,2 Eurora a tengerparthoz kozeli terulet oradija, de igy is reggel nyolckor mar nincs parkolo. Viszont elojonnek az ellenorok es minden szabalytalanul parkolot megbuntetnek. Mondjuk szezonon kivul ingyenes a parkolas. A parttol kicsit tavolabb (mondjuk 300 meterre) meg mar 10 cent per ora mindig.

FőDudu

(#71774) FőDudu válasza Jahno (#71771) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom. Szomszeddal beszelgettem tegnap mikor meglattak a gyerek uj rollerjet.
Azt mondja, a lanya Ljubljanaban azt csinalja, hogy autoval elmennek a fizetos terulet hataraig, ott leparkolnak. Lanya es unoka rollerre szall (ketten egyre! ami ugye tilos) es ugy mennek iskolaba. Aztan gyerek marad a suliban, lanya tovabb gurul dolgozni.

En is meglatom lehet-e rollerrel menni a munkaba. Tegnap probabol raaltam, elbir, emelkedon is ment, szoval jonak tunik. Nem gondoltam, hogy kiprobalom, de most szoget utott a fejembe.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#71775) -NoVa- válasza FőDudu (#71765) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán a céges tűzvédelmi mindenféle miatt a rollert a mélygarázsban szabad csak lezárni, irodába felvinni tilos. Legalábbis asszonyéknál, ott már belegondoltak, mekkora arányban gyulladnak fel töltéskor az olcsóbbak, kell-e a kockázat, meg persze ingyen áram a dolgozónak.

(#71776) Jahno válasza FőDudu (#71774) üzenetére


Jahno
őstag

Itt gondolom nem 9 kilométerre van a fizetős hely határa és nem kell útközben átrongyolni 7 aluljárón vagy akad-e olyan kerékpárútnak nevezett akármi, ami alpaban is csak Pahéróval járható, rollerrel még balesetveszélyesebb. Vagy, mint nálunk volt, ha kötelező lenne a mélygarázsban tárolni és mire lejutsz arra gyalog is bőven előbbre leszel. Úgyis mindig a hely adja, én is nézegetem, hogy felém mire lehetne használni és honnan, de nem akar összejönni, még ha lenne 100+ezresem egy gépre akkor sem biztos. Cégek is teljesen jól variálnak, előzőleg valami hipszter lakberendező pont azt tanácsolta, hogy legyen a kétkerekű közel a munkaállomáshoz, mert az otthonos, gyors, mi és a technika együtt, az más életérzés, blábláblá, ott érdemes tárolni. Aztán lett tároló a szinten, aztán 4 emelettel lentebb az alagspor túlvégén, aztán ment a fejvakarás, hogy mi lenne ha a 200 méterrel odébb lévő parkolóházban kellene tárolni az ilyesmiket. Nálunk meg pár hét és új alak jön az egész hivatal élére, ki tudja itt mit alakít :C Egyszer a koszolásra fogják, második alkalommal a balesetvédelemre, aztán jön a munkavédelmis, hogy háááááizéééé, akkut tölteni csak az akku szobában lehet, betonfal, könnyűszerkezetes tető, oltórendszer, szakképesítés. Akkor is ha már nem savas ólomakkuk vannak. Csak meg ne hallja, hogy Lipo, mert attól még jobban rázza a víz :-D

(#71777) zetor2000 válasza Jahno (#71776) üzenetére


zetor2000
senior tag

És a laptopok beépített akkujáról mi a véleménye? Régebbi Vaio-k vagy mik hibája volt, de biztos más gépeké is, esetlegesen a maiaké is, hogy püffed az akku egy ideig, aztán gyullad.
Szerencsés esetben kicsit lángol, rossz esetben felgyújt valamit.

Azt azért nem lehet megoldani, hogy a laptop / tablet / telefon akkuszobában legyen, mert akkor az elég zsúfolt lenne. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71778) Jahno válasza zetor2000 (#71777) üzenetére


Jahno
őstag

Jajjvaze, mikor egyik gyagya kereskedő meglátta a púpisat és mondtuk, hogy ez van, előfordul, akkor pillanatokon belül nekiállt föcsögni, hogy tiltsák be, többet ilyet ne vegyünk és jelentsük fel a viszonteladót és kérjünk kártérítést és és és.... Mondom jó, de akkor kezdjük a másik felén, hogy mindegyik ilyen és ha ez az akku már 4 évvel ezelőtt nem lett volna kuka, akkor cseréljük és nem hagyjuk a gépben most semmi dráma nem lenne, szóval lehet menni a nagy emberhez, hogy ez milyen veszélyes és ne a szállítót meg a ki tudja meg kit köpködjük, hanem legyen karbantartás és beruházás.... Na, ez már nem tetszett Neki annyira. Fel irodát tűzveszélyesen vittük, sorban szedtük ki az akkukat, volt ahol azért kékültzöldült a gép meg nyomta a billentyűzetet és alaplapot...

(#71779) hobizoli válasza Samott (#71767) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat nem is a autok miatt kene most sem, hanem a lakok zoldteruleti igenyei miatt

csak vhogy nem latom a felszabadulo zoldteruleteket ott az autok nelkul :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#71780) qnadam válasza Jahno (#71776) üzenetére


qnadam
veterán

a fizetőövezet határa errefelé újpest-központ, de az ugye tele van a falusiak autóival...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#71781) zetor2000 válasza Jahno (#71778) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár laptopot én is használhatóvá tettem, mert kiszedtem a púpos akkut.
A benti sajátommal kezdtem. Kábé olyan püffedt lett az akku, mint a laptop összecsukva, de a gépben lakott. Az enyém nem kapott másik akkut, de mindezidáig tökéletesen működik, és nagyon korrekt kis gép. Valami Acer Aspire V7. i7/8GB/256SSD, 15" fHD.
Egy pár hasonszőrű is jött a közelembe, szintén ilyen bajokkal. Ezek közt volt olyan, ami már bajos is lett, valami hiba is fellépett használat közben. Általában a kijelző csíkozódott.
Meg volt pár Samsung Series 9, aminél pillangó szárny alakú lett a touchpad 2 gombja, mert az akku nyumta alulról.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71782) FőDudu válasza zetor2000 (#71781) üzenetére


FőDudu
addikt

2015-os MBP alja mar nem.sik. Par napja vettem eszre, hogy billeg. Pedig nem hianyzik laba, szoval valahol puposodik.

FőDudu

(#71783) zetor2000


zetor2000
senior tag

Most kaptam, hátha nem ismeritek a legújabb Covid19 teszt, otthoni körülmények közt:
"Nyiss ki egy üveg sört és szagold meg. Ha érzed a sör illatát, az csodás, mivel a koronavírus egyik tünete a szaglásvesztés. Ezek után kóstold meg. Ha érzed a sör ízét, az nagyon jó, mivel a koronavírus másik tünete az ízlés elvesztése. Tegnap este 12-szer teszteltem magam, és mind a 12 alkalommal negatív lett. Ma viszont úgy néz ki meg kell ismételnem a tesztet, mivel kicsit fáj a fejem, és ez szintén a koronavírus tünete!
Ui.: lehet hideg fröccsel is tesztelni."

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71784) zetor2000 válasza FőDudu (#71782) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha 5 év alatt lett púpos, az korrekt. A cégeseink 2-3 év alatt produkálják a hízást. Nem almás, de nem is belépő notik. Valami közepes, vagy felső közép. Márka az változik, épp mit sikerült venni, nincs preferencia.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#71785) Phülöp


Phülöp
addikt

Jól értelmezem, hogy ha hálózati áramról megy a laptop, akkor érdemes akksi nélkül használni?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71786) qnadam válasza zetor2000 (#71783) üzenetére


qnadam
veterán

a legjobb covid teszt az, amit a megbízó költségére csinálnak meg. mondjuk nem jeleztek vissza semmit, de ha pozitív lett volna, csak szólnak :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#71787) FőDudu válasza Phülöp (#71785) üzenetére


FőDudu
addikt

Ujabbakbol mar nem veheto ki az akku.
Mar a T490 is fix akkus.

FőDudu

(#71788) Jahno válasza Phülöp (#71785) üzenetére


Jahno
őstag

Ez változó és hitvitás, van amit szoftver szabályoz, van ami ilyenkor folyamatosan tölt, de igazából az akkunak az állás sem jó, néha kicsit meríteni kell. Aztán van amelyik gépből kivenni sem tudod, vagy akku a laptop hátsó lába. Én azt mondom használni kell, ahogy kiadja és kész, kár túlbonyolítani. Ha elfárad, akkor kivenni és cserélni. Nálunk ez nem lett betartva, 6+ éves vasak 24 órásban lógtak a hálózaton, aztán a félhalott akku már a polcon állva töltés nélkül is felfúvódott volna...

(#71789) qnadam válasza Phülöp (#71785) üzenetére


qnadam
veterán

sok laptop akksi nélkül visszábbveszi a teljesítményét, szóval nem. viszont érdemes valami olyasmit beállítani, hogy mondjuk 70%-ig tölt, és csak akkor kezd tölteni, ha 50% alá esik a töltöttség. így csak ritkán kell rátöltenie, és az idő legnagyobb részében kb tárolási feszültégen áll az akku.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#71790) JonesC válasza hobizoli (#71764) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem mindenkinek az a normál belmagasság ami neked. Van aki a négy méter körülit szereti.

(#71791) Samott válasza hobizoli (#71779) üzenetére


Samott
addikt

Ha csak a parkolo autok felenek helyen zold lenne mar nem panaszkodhatna senki. Iszonyat sok helyet foglal egy auto. Es ideje nagyreszeben csak all egy helyben. Kozteruleten ami viragagyas, fa is lehetne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#71792) Jahno válasza Samott (#71791) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy éppen kocsma. Amúgy teljesen mindegy, ez a ződagyú réteg bármiért is panaszkodna és a minden is kevés lenne.

(#71793) Phülöp válasza qnadam (#71789) üzenetére


Phülöp
addikt

Sokadszor kérek segítséget a T520 dolgában : hogyanmiként?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71794) sutszi válasza Phülöp (#71793) üzenetére


sutszi
veterán

Ha Win10-et használsz, akkor Lenovo Vantage-ben tudod beállítani, ami A MS Store-ból telepíthető.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71795) hobizoli válasza Samott (#71791) üzenetére


hobizoli
nagyúr

el is kepzeltem hirtelen most a Wesselenyi utcaban a fa meg a viragagyas sorokat... janem :DDD :C

több drón kell ;P

(#71796) hobizoli válasza JonesC (#71790) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aha, de

meg van aki szereti a dohos, hugyszagu, kukaszagu bejaratos, gangos hazakat is, mert az olyan póóóóógári

több drón kell ;P

(#71797) Phülöp válasza sutszi (#71794) üzenetére


Phülöp
addikt

Természetesen Win7-et használok, és ez már így is marad ezen a gépen. 5 éve vettem használtan, már nem sok van neki hátra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71798) Jahno válasza Phülöp (#71793) üzenetére


Jahno
őstag

Jobb alul ahol az akku százalékot mutatja elég arra bökni, de nem is annyira a típus számít, hanem az OS meg, hogy fel vannak-e rakva a gyári cuccai. Mert igazából alapban rinyálni szokott, hogy kalibráld be és állíts rajt valamit, ettől egyszeri júzer megijed és leveri az alkalmazást. Pedig ott akku állapotát, futamidőt is mutat, kalibrálni bírod, meg ehhez profilokat, hogy ha odahaza töltőn lóg, akkor 95%-os állapot esetén még ne töltögessen 5%ot és menjen bele a ciklus. IBM legjobb cucca 20 éve. De én sem mindig használom :-D

[link]

(#71799) Phülöp válasza Jahno (#71798) üzenetére


Phülöp
addikt

Életem első (és egyben utolsó) laptopja, sose láttam rajta hasonlót se. Mondjuk, nem is matattam az akksi dolgait sose, csak használtam. Mostanában már inkább csak kéthetente, mint hetente kapcsolom be. Ezért is kérdeztem, hogy vegyem-e ki az akksit inkább.
A gyári cuccokat egyszer qnadam átküldte egy csomagban, de abból tán csak a lan driver ugrott fel, más nem hiányzott a megszokott használathoz.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71800) Samott válasza hobizoli (#71795) üzenetére


Samott
addikt

A Tompa utcat ajanlom figyelmedbe, talan segit elkepzelni hogyan is lehet: utcakep

Bar arra akar jarhattal is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.