Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69701) FőDudu


FőDudu
addikt

Bujdynak reszvetem!

Sajnos a demokracia ilyen. Mindenkinek ugyanannyit er a szavazati joga. Amcsiknal pl. jol elbasztak. Ott ugye eleve oltas meg tudomany ellenes a tanulatlan reteg, szoval siman bevettek, hogy nem okoz ez semmit.
Aztan most pont a fiatalok az a reteg ahol erosen fertozodnek.

Amugy virustol fuggetlenul az egeszsegugy fura helyzetben van. Infuziot pl. csak orvos vagy mentos kothet be, aposomnal amikor kiszaradas szelen volt, akkor nem hagytak, hogy a felesege - aki egeszsegugyi dolgozo es naponta ad injekciokat a fogaszaton - kosse be otthon az infuziot. Mert nem szakorvos aki ezzel fogalkozik.... Eszemmegall.

Persze orvos es mentos nem jon hazhoz infuziot bekotni, talan valami hospice haznal lehetett volna kopogtatni. De addigra meg meghalt.

FőDudu

(#69702) Jahno válasza FőDudu (#69700) üzenetére


Jahno
őstag

Annál azért sűrűbb.

(#69703) zetor2000 válasza FőDudu (#69700) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, annyira önterülő - ez a Padlopon CN72 - hogy kiöntöd, és amennyire sikerül, elterül.
Azt ne várja senki, hogy kiönti, és mint a medencét a víz, teljesen síkban kiteríti. Nem. Nem ilyen. Állagra olyan, mint a sűrű sár.
Kiöntöd, és egy darabon elterül. Akkor fogod a fogazott glettvasat, és simítod, hogy ide is - oda is jusson. Aztán, amikor látod, hogy mennyi az annyi, akkor kéne másik adag, amit lehet teríteni, meg a glettvassal simogatni. Amikor ezzel megvagy, akkor tüskés hengerrel át kell menni rajta, ez olyasmi mint a teddy, csak nem festékezhető réteg van rajta, hanem tüskék. Ez kiszedi a keveréskor bekerült légbuborékokat, és a határfelületeket elsimítja, ha még olyan az anyag.
De gyorsan kell(ene) vele bánni, mert 2-3 óra után járható, egy nap után meg elvben kész, burkolható, ha nem túl vastag. Én lusta vagyok kicsit, meg azért eléggé fárasztó (meg meleg) volt, amikor csináltam, meg épp ráértem. De haver "beleköpött a levesembe", és az első adag már kellően megszilárdult, hogy ne legyen túl szép. Előtte persze valami diszperziós alapozóval be kell oltani az aljzatbetonyt, hogy ne akarjon nagyon porolni többet, meg a Padlopon is kössön hozzá,

Szóval, én épp eleget készítettem volna elő, csak sikerült kicsit megszáradnia. Mindegy, az eredmény nagyságrendekkel jobb, mint volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69704) Jahno válasza npera (#69697) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, az a jóféle olasz fagyis megszűnt :-/ Szerencsére van még hely a listán és akadnak környéken dolgok, de azért na.

(#69705) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ja hát akinek háza van.. :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#69706) eattila válasza FőDudu (#69700) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért nem árt rásegíteni. De az önterülő nem azt jelenti, hogy kiöntöd középre, aztán magától elterül x nm-re.... Csak magától, egyengetés nélkül beáll vízszintbe.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69707) zetor2000 válasza eattila (#69706) üzenetére


zetor2000
senior tag

Érthetően a padloponozásról. Ez ugyan Baumit termék, ami nem pont "padlopon", mert az Henkel termék, de jól elmagyarázza a mit-hogyant, meg látni, mi merre terül, mi miért kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69708) FőDudu


FőDudu
addikt

Bithumennel mi van?
Rajuk ment az Artisjus?

FőDudu

(#69709) npera válasza Bujdy81 (#69669) üzenetére


npera
újonc

Fogadd őszinte részvétemet.

(#69710) npera válasza Jahno (#69704) üzenetére


npera
újonc

Ha a Hoppácska és valami jó hamburgeres, meg a csepeli csodaétterem (a halas hely) működik, akkor kábé boldog is vagyok.

Itt olyan gasztronómiai mélyrepülés van, hogy teljesen nullára "kalibrált" ízlelőbimbókkal jövök majd :C

(#69711) eattila válasza zetor2000 (#69707) üzenetére


eattila
csendes tag

Voltam burkolonal SM. Igaz kb 20 eve. De voltam. Keresztapam burkolo. Lattam hogy csinalta. En mondjuk csak kevertem es hordtam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69712) Jahno válasza npera (#69710) üzenetére


Jahno
őstag

Halas most alakul a város közelebbi felén is, de majd még kerekítünk. Csepelen továbbra is a palacsinta erős :-P Meg hát a belvárosi diszkótoros és a faszaládé... Jó burgeres van bőven, az nőtt errefelé is. Meg másik fajta koncepcionális fagyizó.

(#69713) eattila válasza npera (#69710) üzenetére


eattila
csendes tag

En is foleg magamnak gasztrozok. Vagy rendelek valami pulled port izet.
De tegnap piritott csirkemell darabok volt a vacsora slata agyon. Ma meg grillezett virsli sajtos csevap szeru cuccal es salataval.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69714) zetor2000 válasza eattila (#69711) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hmmm.. lehet Dudunak kellett volna címezni. Burkolni nem próbáltam még, max 1-2 szendvicset befelé.

Ez a SM ez remélem nem BDSM... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69715) npera


npera
újonc

Elfelejtettem írni, hogy az egy napos használat után sikerült megnyekkentenem a magasnyomású mosó "markolatát". Van több darabja, a magasnyomású csövet bele kell kattintani egy "pisztolyba", amibe aztán különféle hosszúságú toldalékokat (akár fix vagy teleszkópikus) lehet belekattintani. Van egy nyomás ellen geometriával záró csavarós interfész, aztán a biztonság kedvéért egy élénk színű menetes műanyagot kell rácsavarni, akkor a biztonsági zár is zárja.

Ez nyekkent meg a toldalék végén.

Lehet, hogy én csavartam túl a teljesen nyitott állapotán vagy csak hibás darab volt. Egyszerűen képtelen voltam újra bezárni rajta a biztonsági zárat (élénk sárgás gyűrű a végén). Működik így is, de ha a padlómosót teszem rá és véletlenül elcsavarom, akkor azért extrém esetben leoldhat miközben a nyomást adja rá a gép.

Elmentem a boltba, vittem magammal a blokkot, a darabot, valamint a bemutató kedvéért egy dűznit. Elmagyaráztam a srácnak, hogy mi a baj.

Mondta, hogy menjek be és nézzek körül, hogy van-e ilyen darab, aztán ha van, akkor kicserélik. Kaptam egy cédulát, hogy viszem magammal a két darab saját alkatrészemet, ne legyen baj kifelé. Találtam egy bemutató darabot, de a katalógusban volt cseredarab is. Egy híján 700 ropogós svéd kori. Akkor kimentem újra, kiálltam a sort (rögtön voltak előttem öten), aztán egy másik ügyfélszolgálatosnak elmagyaráztam az egészet előről.

A csaj mondta, hogy a legjobb, ha én megveszem magamnak a neten (még volt 2 db belőle), de ad egy ajándékutalványt, amire rárakja az árát és a csomagküldés költségét. Tehát egy 750 koris kártyát kaptam. A régi darabot pedig vihettem magammal Isten hírével.

Most akkor tudok mosni, csak óvatosan kell manőverezni a markolattal és délután berendeltem a cuccot, így talán a héten még meg is jön.

Királyság, nagyon elégedett vagyok a szolgáltatással.

A gép maga kegyetlen jó. 94 dB elvileg, de nem tűnik hangosnak. Csak akkor megy a motor, amikor elhúzom a ravaszt, egyébként csak vár csendben. Valami 4-dugattyús fém punepa van benne, remélem tartós lesz.

(#69716) npera válasza eattila (#69713) üzenetére


npera
újonc

Mi most elég sok csirkét ettünk, pulled formában. A lányom imádja a húslevest és a legegyszerűbb csirkéből főzni neki. Aztán a csirkét kiveszem, széthuzigálom kézzel (innentől pulled) és fokhagymán megpirítom. Aztán toljuk tatzikivel és ajvarral. Meg burekkel.

(#69717) eattila válasza zetor2000 (#69714) üzenetére


eattila
csendes tag

Seged Munkas :D

En jobbara csak fugaztam. A vegere tudtam lyukat vagni meretre flexxel. Meg harapofogoval is. Ennyi a skillem :D vagyis ennyi volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69718) eattila válasza npera (#69716) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezer eve nem foztem levest. Mondjuk alig van itthon a gyerek. Francos virus....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69719) Jahno válasza zetor2000 (#69714) üzenetére


Jahno
őstag

Szendvics az a hidegburkolás.

(#69720) npera válasza eattila (#69718) üzenetére


npera
újonc

Én állati sokat főzök mióta asszony diplomamunkát ír. Mondjuk a leves elképesztően könnyű. Zöldség, hús, felforralni, fűszer, "gáz" le, főzés 2 órát. Aztán Nova után szabadon profit :C

(#69721) Jahno válasza eattila (#69717) üzenetére


Jahno
őstag

Mondtam itt pár arcnak, hogy van 10+ négyzet kültéri lapom ami pont elég a teraszra és persze mindenki azzal masszíroz, hogy kövezzem le magamnak. Háthógyne.

(#69722) Jahno válasza eattila (#69718) üzenetére


Jahno
őstag

Főzés meg miazmás az asszony dolga, bár mostanság beengednek a konyhába mióta ezt a Tefalos izét szereztük. Azt én is meg tudom rakni bármivel, maxra tekerem a hangerőt, 20 perc és profit :C

Ez lett a mai felosztás, mikor rákérdeztem melyik az enyém akkor kiröhögtek :-D

(#69723) zetor2000 válasza Jahno (#69719) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úh... és a melegszendvics? :D
(most nem 2 férfi közt a 3ik, hanem a másik, a szelet kenyér a grillsütőben, mindenféle sonka meg krém és sajt ráolvasztva)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69724) Jahno válasza zetor2000 (#69723) üzenetére


Jahno
őstag

Az melegburkolás.

(#69725) Samott


Samott
addikt

Nem ertem, hogy egy villanyautonak miert igy nez ki a "motortere":


Mikozben a csomagtarto:

Hat nem lenne ez a cucc jobb helyen az elso csomagterben? Mar ha lenne ilyene neki.

Peugeot E-208

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#69726) eattila válasza npera (#69720) üzenetére


eattila
csendes tag

Miota a gyerek alig van itthon, en kevesebbett. De azert hetvegente osszedobok ezt azt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69727) eattila válasza Jahno (#69721) üzenetére


eattila
csendes tag

Probalkozni lehet :D En nem mernem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69728) blueboi69 válasza Bujdy81 (#69669) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uhh ezt így reggel elolvasni elég meredek volt. Őszinte részvétem! :(

Nem fogja megérteni, sajnos hiába. Én az egyik baráti társaságból vesztettem el így egy régi havert (mármint csak a társaságból tűnt el, de egészséges még), mert még a járvány elején besértődött, hogy rászóltunk többen is, hogy hülyeség amit csinál. Eljárkált mindenhova, se maszk se kézfertőtlenítő, se semmi. Merthát másokon sincs, meg különbenis hülyeség. Elmondtuk neki, hogy itt felénk kb mindenki maszkban jár a boltokban, stb, csak röhögött, hogy mekkora baromság. Aztán elmondtuk neki értelmesen, nem kurvaanyázva, hogy miért fontos ez. Besértődött és eltűnt. Kb 1hónapra rá már mindenkinek mindenhol kötelező volt a maszk használtat, de addig nem jutott el, hogy azt mondja, bocs igazatok volt. Kb 4hónapja nem beszéltünk vele.
Pedig szakmabeli IT-s, nagyon okos értelmes srác....
Elképesztő, hogy ennyire meg tudja osztani az embereket ez.

(#69729) -NoVa- válasza blueboi69 (#69728) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igényel némi komplexebb stratégiai gondolkodást, meg nem egyoldalú információfeldolgozást, akinek ez nem megy, annak könnyebb azt mondani, hogy pánik. Megvan a bizsergető kis önvisszacsatolás is, hogy ő mennyivel okosabb, mint az a sok hülye, és ettől máris boldogsághormonban fürdőzik ott a Dunning-Kruger görbe csúcspontján egyensúlyozva, a saját vállát veregetve.

(#69730) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én tegnap megkaptam hogy maszkhívő vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#69731) npera válasza Samott (#69725) üzenetére


npera
újonc

Nagy különbség van az eleve BEV-nek készült platformok és az ICE vagy HEV platformok között.

A váznyúlványok, a subframe és az akksitálca elhelyezése miatt a csomagtér és a frunk teljesen eltérő lehet.

Az sem mindegy, hogy az elektromos gép, az osztómű és az inverter milyen konfigurációban készül. Mert abból sem egyféle létezik. Ha jól csinálják, akkor jut hely frunknak. Ha egymás tetejére pakolnak mindent, akkor olyan lesz, mint a Leaf vagy a Rözsó E-208.

Szerintem BEV esetén frunk nélkül adni egy hatalmas szívás az olyan felhasználóknak, akik nem tudnak otthon tölteni vagy olyan töltőről ami kábellel rendelkezik. Mert akkor veheted elő a saját kábeledet, aztán a sz@ros-hugyos-hányásos járdán van a kábel a töltés alatt, amit utána a kis zsakettkabátoddal és posztónadrágoddal (elegánd honpolgári öltözet, ugyebár) felöltözve felnyalábolhatsz a járdáról, majd tekerheted össze és rakhatod be a normál csomagtérbe. És az sem megoldás, hogy van egy álpadló és alatta van a cucc, mert ha mondjuk bevásároltál és a csomagtérben vannak dolgok, akkor azokat kiveheted, hogy az okádék koszos kábelt berakd az álpadló alá.

És értem, hogy egy BEV-et alapvetően nem kell egyfolytában tölteni és az átlag polgár heteket tud menni 30-80% között, de egy tipikus városi kisautó BEV lényeg pont az, hogy az elvileg sűrűn fellelhető töltőpontok között tudsz adhoc tölteni akár csak fél órát is, ha éppen a körmösnél körmöznek. Vagy a házmester elküldött borbélyhoz. Hogy legyünk dzsenderneutrálisak... :C :C

(#69732) npera válasza Gabibácsi (#69730) üzenetére


npera
újonc

Szektás!!!! RS232!!!

(#69733) npera válasza Jahno (#69721) üzenetére


npera
újonc

Csak leterítesz egy posztót, rá kavics, kiszórod a köveket, picit ütögeted gumikalapáccsal, aztán kész. Utána kis sör és profit.

Vagy nem? :C

Én most kezdem el majd megcsinálni a sufni felújításához az Excelt. A fűrészgépet nem úszom meg, és akkor lehet egyből pattintok majd olyan térdvédőt, amivel lehet térdelni a kövön is, amikor fűrészelek meg csinálok mindenfélét. Ha esetleg később munkainterjúra kell menni, akkor is hasznosítható.... :C :Y

(#69734) blueboi69 válasza npera (#69733) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én még 2éve vettem ilyesmi térdvédőt a lidl-be, nem bántam meg! Nem kell túlpörögni a dolgot.

(#69735) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ti sokat jártok a kék psztrigába :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#69736) blueboi69 válasza Gabibácsi (#69735) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kék pisztráng? Neeem, de jól jön autószereléshez, kertészkedéshez, akármi. Legutóbb öntözőrendszert kellett szerelni, jó volt fél napig ebben térdelni.

(#69737) Jahno válasza Gabibácsi (#69730) üzenetére


Jahno
őstag

Vissza kell kérdezni, hogy az olyan, mint a sör?

(#69738) Gabibácsi válasza blueboi69 (#69736) üzenetére


Gabibácsi
tag

Osztriga, bocsi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#69739) WiZARD válasza Samott (#69725) üzenetére


WiZARD
addikt

Na az ilyenek miatt is mondom, hogy a Tesla fényévekre van a többiektől.

Leaf is hasonló (ahogy npera is írta), bár ott kicsit tágasabb a hely elöl. Leafhez láttam már DIY kábeltartót a "motortérbe", de azt meg annyira körülményes használni, hogy értelmét nem látom. (egy nyomorult gépháztető tartó teleszkóp sincs, kézzel kell valami fémrudat beakasztani)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#69740) Samott válasza WiZARD (#69739) üzenetére


Samott
addikt

De a Leafnek meg csak benzines verzioja sincs. Azt miert nem terveztek rendes villanyautonak? Honda E detto.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#69741) FőDudu válasza npera (#69733) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap lattam valami ajanlatban, egy muanyag keretet amit foldre rlerakva, betonnal megboritva szepen feltoltenek. Majd a kerete felemelve szep, kulonallo kovek maradnak.
Aztan forditanak 90 fokot, es ujra. Egesz pofas, kulonallo kovekbol allo jardat ontottek vele....

Ma medence pucevalas. Tegnap eszrevettem, hogy valami voros por van benne. Ugy tunik valami szaharai homokot hozhatott valamelyik utobbi eso. Leulepszik az aljara ha a punepa nem megy, aztan bele gyalogolva szepen felkeveredik. Finom homok, mert a homokszuro nem szuri ki, hiaba szivatom fel. Szoval ma urites allasba kapcsolom a szurot, aztan a felszivott mindenseg megy egyeesen a csatornaba. Mas otletem nincs.

Pedig elvileg a homokszuroben levo homok szemcsemerete 0,7-1,2mm - illetve a tanusitvany szerint ivoviz minosegu szurest csinal. Szoval nem ertem. Viszont az uritessel tuti kikerul a medencebol. :C

FőDudu

(#69742) FőDudu válasza WiZARD (#69739) üzenetére


FőDudu
addikt

Swift is olyan. Vernem agyon a tervezojet! :C
Mit kell sporolni 2db 10 euros szarral...

FőDudu

(#69743) FőDudu válasza Samott (#69740) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk a Model S orraban levo vodor szeru csomagtarto is nahhhh.
Legalabb valami, de messze van a meretes csomagtartotol.
Inkabb egy biciklire rakhato kosarra emlekeztet.

FőDudu

(#69744) eattila válasza FőDudu (#69742) üzenetére


eattila
csendes tag

Karcos az arany kiskanál? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69745) Sipi- válasza FőDudu (#69741) üzenetére


Sipi-
tag

Ehhez hasonló keretet Apukám is csinált 20+ éve, amikor az udvarban csinálták a bejárót. Két oldalt betoncsík, közte pedig a fű térkőhöz hasonló formában. Ott a fix részek kiöntésére csinálták ezt a formát.

Barátunk is vett 4,3 méter átmérőjű medencét. Gyári papírszűrővel küzdött 2-3 hétig, de nem volt jó. Végül vett egy normális homokszűrőt, beüzemelte és pár óra múlva már szép tiszta volt a víz. Csak hideg, mert a nap meg nem sütött napok óta :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#69746) Jahno válasza WiZARD (#69739) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a fenti ez elég zorall. Kia az bejövős. És még sok más is.

(#69747) hobizoli válasza WiZARD (#69739) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk a Tesla-ban kicsit tobb a hely is, mert akkora

egy honapja kb Martonvasarnal utolert Mr Nehezlab, akkora volt az S, hogy a ket fenyszorojat lattam ket oldalt a tukrokben
neztem is eloszor mi szar ez a qrva szeles tepsi :F

Milyen kis kicsinek tunik a 3-s mellett is egy V40... :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#69748) JonesC válasza hobizoli (#69747) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk a V40-et nem is tervezték nagynak.

(#69749) Sipi-


Sipi-
tag

Olasz ügyféllel másfél órás küzdés volt, hogy 3 kábelt átdugjon egyik gépből a másikba. Már írom neki, hogy szerintem másik ügyfélen dolgozunk, mert én még mindig a régi gépet érem el, erre beírja, hogy Ő még nem kötött át semmit. Bazz, startpisztolyra vártál eddig? :W

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#69750) Jahno válasza Sipi- (#69749) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd ha lesz egy közös melód BTvel vagy valami haladóval, akkor lehet sírni. Mellé még két indián kapcsolat és kész is, a hét elmegy vele csak a főnök nem mindig tolerálja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.