Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69401) npera válasza Beba Snake (#69399) üzenetére


npera
újonc

Azt megoldottam hamar a vázon :B

Egyszer egy letámasztásnál elcsúszott és dőlt, aztán végigkaristolta a felső csövet egy kő, amire esett. Aztán párszor ráesett az ABUS zár vége a vázra, van a lakkon pár folytonossági hiba már.... :B

Amit most a közeli jövőben megfelelő méretű csövek alkalmazásával szeretnék megoldani (a szó szoros értelmében!) az az egyik oldali pedál hajtókarba belerohadása és a hajtókar hajtóművel való összerohadása. Kíváncsi vagyok, hogy mi fog előbb engedni. Az imbuszkulcs vagy a menet. Esetleg beletöröm-e a menetet.

A másik oldalon még szét tudtam szedni és bezsírozni, de az egyik összerohadt.

(#69402) FőDudu válasza Beba Snake (#69399) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert rosszat vettel. Nekem az is rozsdamentes.

Amugy most a nejem attert egy kisebbre (ami valoszinuleg alu, de festett), mert nem iszunk meg 4-6 adag kavet es amugy is csak frissen szereti.

Nekem mindegy, siman megiszom a 2 naposat is tejeskavenak ;)
Igenytelen kollegista beutes, de ha mar vagy 8-9 evig kolis voltam, akkor ragadt is ram valami.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#69403) npera


npera
újonc

Ma egy robogós gyereket el tudtam volna nyomni kocsival ha nem figyelek. Mentünk családdal úszni, első kereszteződés utcából kifelé menet egy jobbkezes. Balról senki nem szokta megadni, mert hülyék mint a segg. Teligázzal veretnek át a kereszteződésen. Ma is óvatosan közelítettem, egyesbe visszaváltok ott és kábé STOP-táblaként kezelem az egészet.

Hallom, hogy jön egy moped és a gázt modulálja. Egyből sejtettem, hogy ez alighanem egy keréken jön. Úgy is lett, effendi gyerek hátsó kerékre kiemelve átveretett a kereszteződésen kábé 40-el. Mivel sejtettem a hangból, hogy ez lesz ezért nem kanyarodtam ki elé, pedig lehetett volna, mivel jobbkéz ugye.

Amikor elhúzott előttem és kifordultam, akkor rádudáltam. Erre farolva megáll és várja, hogy lehessen problémázni. Odahajtottam mellé és nyugodt hangon elmondtam neki, hogy veszélyes, ami művel, jobbkéz lett volna, nem ad esélyt sem magának, hogy manőverezni tudjon. A gyerek teljesen meglepődött, hogy valamiféle kommunikáció volt, csak habogott össze-vissza. Aztán mondtam neki, hogy figyeljen oda, hogy mit csinál, mert hatalmasat fog zakózni.

Utána elhajtott, persze egyből felhúzta hátsó kerékre utána is. De legalább egy belátható egyenes szakaszon csinálta, nem jobbkezes kereszteződésben.

Kíváncsi vagyok, hogy ha majd ott bandáznak a haverjaival a falu terén, akkor felismer-e... :C

(#69404) qnadam válasza FőDudu (#69387) üzenetére


qnadam
veterán

még a mozik nagy részében se vetítenek 4k-ban, pedig ott nagyobb vászon van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69405) zetor2000 válasza qnadam (#69404) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem van színes, szélesvásznú, magyarul beszélő kollégám, aki akkorákat vetít,. hogy a 4K az max egy pixel... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69406) FőDudu válasza zetor2000 (#69405) üzenetére


FőDudu
addikt

nalunk a szomszed gyerek vetit olyanokat, hogy rajta mar 2 koronavirus tesztet csinaltak ;)

Mert kepes nyar kozepen torok gyulladast kapni...

FőDudu

(#69407) hobizoli válasza npera (#69401) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk az ilyen osszerohados tortenesek megelozhetoek azzal, hogy zsirral van osszerakva meg megkenve menet... :K

több drón kell ;P

(#69408) JonesC válasza Beba Snake (#69399) üzenetére


JonesC
csendes tag

Semtex.

Elsőre szétjön.

(#69409) Beba Snake válasza JonesC (#69408) üzenetére


Beba Snake
junior tag

- házibarkács módon készített higanyfulminát, robbanózselatin (glicerintrinitrát és nitrocellulóz keveréke némi trotilőrleménnyel feldúsítva), RDX, C4 és még folytathatnám... :DDD

Csak sem a szomszédok, sem a TEK nem díjazná. ;) :K

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#69410) JonesC válasza Beba Snake (#69409) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk megfelelő adagban a szomszédok véleményét indiferenssé teszi :D

(#69411) FőDudu


FőDudu
addikt

ma reggel kimentem a teraszra es szembe talaltam magam egy masfel meteres vadallattal ;)

Oz vagy szarvas lehetett, tolem kb. 10 meterre.
Nosteny volt, nem volt agancsa/szarva.
Teljesen rozsdavoros szinu, a seggen sem volt feher folt.

Nem ertem miert jonnek fel a teraszunk elotti kis haromszog alaku teruletre. Minden oldalarol olyan emekledo van, amit ember 2 labon nem tud megmaszni (csak negykezlab). Igaz, nekik 4 labuk van.

FőDudu

(#69412) Sipi- válasza FőDudu (#69411) üzenetére


Sipi-
tag

Holnap vadpörkölt lesz az ebéd? :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#69413) Beba Snake válasza JonesC (#69410) üzenetére


Beba Snake
junior tag

12-17 éves koromban a város véleménye volt indifferens. Fekete lőport gyártottam, sokat, belőle meg petárdákat és rakétákat. Nem robbantottam/gyújtottam fel senkit/semmit, de azért félelemmel vegyes tisztelettel öveztek. (5 év alatt kb. 150-200 kg fekete lőport gyártottam.) :K

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#69414) JonesC válasza Beba Snake (#69413) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az már egy ostromhoz is elég :D

Salétromsav nem volt kéznél? Lőgyapotot viszonylag egyszerű gyártani, és elég jól kezelhető.

(#69415) FőDudu válasza Sipi- (#69412) üzenetére


FőDudu
addikt

Elszaladt. Puskam meg nincs.

FőDudu

(#69416) Beba Snake válasza JonesC (#69414) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Muternak feltűnt volna, hogy nagyon fogy a vatta. :DDD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#69417) zetor2000 válasza Beba Snake (#69413) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezzel a szokással ezek szerint nem vagyok egyedül. Mondjuk én ekkora volument nem csináltam, max. 20-30 dkg-t, de amit az művelt, az szép szilveszter csinált.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a fekete lőpor rendes előállításához az ipar használ nagyméretű őrlőket, amik odahaza messze nincsenek. Onnan tudom, mert olvastam a megfelelő irodalmat. :) Abban az van, hogy 20 tonnás kövek közt őrlik finomra a komponenseket. Azért a sima mozsaras módszer is megfelelt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69418) zetor2000 válasza FőDudu (#69411) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kollegám kertjét vaddisznók látogatják, azt mondta, széttúrták a tűzrakó helyét, mert valami maradékot találtak. Ő se rendelkezik megfelelő szerszámmal, hogy vaddisznó pörkölt legyen. :(

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69419) qnadam


qnadam
veterán

így áll meg a fűrész hirtelen, ha belenyúlnak. elég durva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69420) Jahno válasza qnadam (#69419) üzenetére


Jahno
őstag

Szerencsétlen szerszám. De szép az a piropatronos megoldás. Biztos occsó.

(#69421) qnadam válasza Jahno (#69420) üzenetére


qnadam
veterán

azt nem tudom, de egy ilyen brake cartridge 80$. mondjuk az ember ujja ennyit bőven megér.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69422) Samott válasza qnadam (#69419) üzenetére


Samott
addikt

Ha van benne ilyen cucc. Itthon kapni hasonlot?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#69423) -NoVa- válasza Jahno (#69420) üzenetére


-NoVa-
őstag

Értelmesebb fűrészes emberek hosszú nyelű fadarabot használnak, azzal tolják/tartják a fűrészelendő darabot. Az kb ingyen van.

(#69424) npera


npera
újonc

0:33-nál a bácsi "megtartotta magát karból", mert a biztonsági övet csak a hülyék használják.....

Ott pihen a gépkocsi mellett picit és gondolkodik, hogy mi volt a hiba... :U

Az utána következő Krazos konvojos téma eredményét a gyengébb idegzetűek inkább csévéljék át. 1:27-től nyugisabb részek jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#69425) JonesC válasza qnadam (#69419) üzenetére


JonesC
csendes tag

Hát ez jó szar gép, még egy virslit se lehet felkarikázni vele

(#69426) npera válasza hobizoli (#69407) üzenetére


npera
újonc

Ja, most már tudom. Amikor megvettem, akkor csak elkezdtem használni, aztán apránként tanultam meg a saját kezű karbantartás fogásait. Mire a zsíros részhez értem addigra már összerohadt egy oldalon.... :B

(#69427) FőDudu válasza qnadam (#69419) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugyes. Ugyebar egy rezgokort hangol el a test kapacitiv rahatasa... (aka. erinto gombos tevek a gyerekkorunkban).

Kivancsi lennek vizesebb faval nincsenek-e anomaliak.

Gyengebbek kedveert: nem a hust erzekeli, lathato amikor tolja a virslit es rajta van a keze.
Kulonben nem mukodne. Marmint ha nem lenne rajta a keze, akkor durvan atvagna a virslit.

Ha mar igy megfejtettuk, mi van, ha felhuz a jomunkas egy komolyabb vedokesztyut?
Azon sem az elektromossag, sem a kapacitiv hatas nem feltetlenul jut at olyan mertekben...

FőDudu

(#69428) npera válasza qnadam (#69421) üzenetére


npera
újonc

Majd lesz aliexpresszen olcsón 3 dodoért, aztán good luck with that... :C

(#69429) zetor2000 válasza FőDudu (#69427) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor jönnek az érdekes perek :D Mert tönkretette a fűrészlapot. :D
Szerintem valami ilyesmi kitétel lehet a használati útmutatójában is. Az ötlet persze szerintem kva jó. Alkalmazni kéne a hasonló termékekben.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69430) zetor2000 válasza npera (#69428) üzenetére


zetor2000
senior tag

3$, de 5 db-os csomagban, és ingyen posta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69431) Phülöp válasza qnadam (#69419) üzenetére


Phülöp
addikt

Sose az volt a kérdés, hogy hogyan áll meg, hanem az, hogy honnan tudja, hogy mostantól embert vágunk, nem fát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#69432) Jahno válasza Phülöp (#69431) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem Bosch szabadalom lesz (:- Víz, érhálózat, hőmérséklet, még a csontról is másképp verődik vissza az UH meg a többi. Egyszer régen olvastam.

(#69433) FőDudu válasza Jahno (#69432) üzenetére


FőDudu
addikt

Es persze 2025-tol mar nem lehet fureszt e technologia nelkul eladni, hiszen fo a biztonsag.

FőDudu

(#69434) npera válasza FőDudu (#69433) üzenetére


npera
újonc

Régi Trabant gyáras német dokumentumfilmet láttad?

Az a rész amikor a két csóka fürge mozdulatokkal levágja egy tetőpanel szendvicsről a felesleget egy picit nagyobb szalagfűrész mellett állva borzongató. 25:22-től skubizzad.

Van pár része a gyártási folyamatnak, amit kicsit hunyorítva a pokol valamelyik bugyrának is el lehetne képzelni.

(#69436) FőDudu válasza npera (#69434) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor meg nem volt divat a polkorrektseg meg mindenfele biztonsagi eloiras...

FőDudu

(#69437) npera válasza FőDudu (#69436) üzenetére


npera
újonc

Maga honekker szelleme vigyázott minden jó munkásemberre :DDD

(#69438) FőDudu válasza npera (#69435) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma belefutottam egy powerbankba, ami 20000mAh kapacitassal 150Wh kiveheto teljesitmenyt igert. Valami 4x21700 Tesla grafen akkukat hasznalnak.
Allitolag 1 ora alatt feltoltheto.

chargeasap.com

Draga es sosem hallottam meg ilyen akkukrol - igaz nem kovetem az akku technologia fejlodeset.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#69439) npera válasza FőDudu (#69438) üzenetére


npera
újonc

Puding próbája az evés :C

(#69440) ncc1701


ncc1701
veterán

Jöttünk haza, természetesen parndorfba be kellett mennie asszonynak shoppingolni. Ennél több embert egy kupacban nem is tudom, mikor láttam utoljára. Tán bécsben a vásár idején. Mindenki a másik seggében, elképesztő.

(#69441) FőDudu


FőDudu
addikt

Vettem borju szegyet, meg mindenfele fuszert.
Kineztem egy dijoni pacot, szoval pacolas lesz...

Boltba menet durva sor volt a turisztokkal...
[link]
Megebedeltem, azzal is telt az ido. Nejem ugysincs itthon.

Vissza persze nem arra jottem.

FőDudu

(#69442) FőDudu válasza ncc1701 (#69440) üzenetére


FőDudu
addikt

Asszony is hazaugrott az anyjaert. Inkabb gyorsan elhozza, tippre a karacsonyi csaladi osszejevetel ugrani fog.

Most csaladot latogatnak. Szulinap. Holnap detto.
Zetor: sajnos nem fert be a suto.

FőDudu

(#69443) Sipi- válasza -NoVa- (#69423) üzenetére


Sipi-
tag

A valódi asztalosnak nincs 10 teljes ujja a két kezén.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#69444) eattila


eattila
csendes tag

Ma vásároltunk bútort kollégának. Meg fel is vittük. Az én gépem húzta a futót. mire visszaértünk, megjelent a csekken a dzsinn. Gyorsan ki is ovlasta másik kollega. Katalizátor. Toyotánál az igen zsebbenyúlós. De miután kitörölte, még mentem vagy 110km-t, és nem jött elő eddig. Holnap még lesz egy karika, aztán meglátuk,

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69445) FőDudu válasza eattila (#69444) üzenetére


FőDudu
addikt

WOT-nel nincs lambda szabalyzas.
Azaz padlozasnal szinte akarmelyik autoval ki lehet iratni...
Foleg egy jo vontatassal vagy emelkedon dongetessel.

FőDudu

(#69446) eattila válasza FőDudu (#69445) üzenetére


eattila
csendes tag

Szabályosan vontattam. Na jó, 80-as tempóval óra szerint. Igaz nagy utánfutó volt. Ponyvás. Még Y-t is toltam vele. De szerintem is a terhelés adta meg neki.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#69447) FőDudu


FőDudu
addikt

Miben pacoljak? Van mindenfele zarhato uveg vagy muanyag doboz - de sokan a zarhato zacskot javasoljak mint pacolasra alkalmasabb eszkozt. Na olyanom nincs.

Max ha a visszazarhato fagyasztott zoldseges zacsit hasznalom...
Malna, afonya olyanban van gyarilag.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#69448) zetor2000 válasza FőDudu (#69442) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sebaj.
Azt nem tudom, forintot adjak-e, vagy váltsak jurót? Majd ha aktuális lesz...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69449) zetor2000 válasza FőDudu (#69447) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én most egy fémtálat használok pácra, holnap mézes-mustáros oldalast sütök.
Régebben pácoltam (?) bárányt nejlonzacskóban, jól rásimogatva, hogy mindenhol érje a cuccz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#69450) ncc1701 válasza FőDudu (#69442) üzenetére


ncc1701
veterán

Amin meglepődtem, h mennyi román tartott keletnek. Tudtommal ezek már szerda óta be sem jöhetnek az országba, vagy csak 2 negatív lelettel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.