Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68301) Samott válasza npera (#68300) üzenetére


Samott
addikt

Aztan majd ugyis jon a balta cybertruck amirol ugy pattan le mindenki mas mint egy betonfalrol. A benne uloket, vagy ami marad beloluk, meg majd kicsapatjak magasnyomasu mosoval. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#68302) npera válasza Samott (#68301) üzenetére


npera
újonc

Ó, ha be vannak kötve, akkor nem lesz gond. A sík tábla "géptető" elvileg nem jön be a szélvédőn, hogy levágja a torzót félmagasan. Egyben lesznek, csak a leszakadt belső szervek miatt picit folyik mindenféle váladék minden testnyíláson keresztül. Szóval takarítani kell és a temetés sem lesz nyitott koporsós.

De mindent a formatervért.

(#68303) ezittketto válasza -NoVa- (#68290) üzenetére


ezittketto
csendes tag

De az ilyennek, hogy a p.csába lehet jogosítványa???!! :F :((( :((( :(((
Nyugtass meg kérlek, hogy ezek után ő már nem vezet!

[ Szerkesztve ]

(#68304) blueboi69 válasza ncc1701 (#68286) üzenetére


blueboi69
csendes tag

hinnye részvét. kocsiért is.
de ennek alapján nem mentél gyorsan és nem lett személyi sérülés. járóképes az autó vagy azért annyira nem?

(#68305) eattila válasza Gabibácsi (#68226) üzenetére


eattila
csendes tag

A lányomat még altatni kell néha. Van, hogy köztünk alszik el, van, hogy a saját ágyában mese után, vagy egyedül... Mióta alig van itthon, ez a rutin nyilván romlott. De ha felébred éjjel, akkor átjön, akár öntudatlanul is. Próbáljuk lenevelni, de ez van.

És ahogy Nova mondta, a válász az igen fura dolgokat tud művelni egy gyerek agyával/érzéseivel. A megoldás vagy kivárás, vagy ha nem derogál, akkor gyerek pszichológus.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68306) zetor2000 válasza ncc1701 (#68286) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ér ennyit az autó? mármint 1M-t, hogy megjavítsák?
Nem tudom, mennyi idős.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68307) eattila


eattila
csendes tag

A bojler kész. Ketté volt törve benne valami membrán, meg a végét járta a láng ellenőrző bimetál cucc. Meg ki lett mosva. És jó ideig ekrestünk gázszag forrását is, de a műszer egy csatlakozásnál se jelzett semmi. Meg a szivárgás felfedő spray sem.
De megcsinálta. 20k.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68308) ncc1701 válasza blueboi69 (#68304) üzenetére


ncc1701
veterán

Köszi. :) Á, semmi komoly, szerintem 1 métert mehettem, a srác mondjuk 5-10-et. Talán 10-15-re gyorsulhattam, fene tudja. De járni lehet vele, és ha nem is figyeled meg, akkor nem is látni, anyának elküldtem a képet, ő nem is látta elsőre, h mi van.
Ezzel akartam menni osztrákba jövő héten, mert halkabb, meg kevesebbet eszik, mint a yaris, de hát b terv. Holnap lesz kárfelmérés, meglátjuk mi lesz, megrendelik a cuccot, elég sok a márkaszervíz munkája mostanában.

Azért még van egy olyan álmom, h jövő héten megcsinálják, akkor úgysem kell a kocsi, de nem bízom benne.

[ Szerkesztve ]

(#68309) ncc1701 válasza zetor2000 (#68306) üzenetére


ncc1701
veterán

Tavaly márciusi swift. Ha most akarsz venni egy swiftet, ott kezdődik, h 4M. Úgyhogy ja, ér, 1 éves autónál még nem is avultatnak, ha jól tudom.

(#68310) ncc1701 válasza eattila (#68307) üzenetére


ncc1701
veterán

Akartam is írni, h bojler csere necces lehet, ilyenkor sokan inkább vellanyt tesznek fel, mert kitalálják plö, h új kémény + bélelés is kell.

(#68311) -NoVa- válasza ezittketto (#68303) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megnyugtatlak, épp nem ezen a kontinensen vezet. Azért akad belőle egy pármillió ezen a kontinensen is, ugyanis semennyire nem rendlívüli ez a fajta pánikreakció. Kb átlagos, csak nem mindenki kerül olyan helyzetbe, hogy kiderüljön. Mögötte is akad mellette 1-200k levezetett kilométer, többnyire város.

(#68312) ezittketto válasza -NoVa- (#68311) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Döbbenet.. :(
Pedig ez így leírva kb az ön és közveszélyes kategóriába sorolandó szerintem..

(#68313) ncc1701 válasza ezittketto (#68312) üzenetére


ncc1701
veterán

Volt kollega pedig belement fék nélkül a piros lámpánál elötte álló autóba. Azt mondta, h tökéletes rövidzár, nem jutott eszébe, h fékeznie kellene. Vannak ilyenek. Amíg nem vagy ilyen szituban, nem tudhatod, hogyan reagálsz.

(#68314) npera válasza ezittketto (#68303) üzenetére


npera
újonc

Nem néztél még ilyen kompilációkat? Nagyon sok ember vezet különféle kihívásokkal. Vagy nincs elég rutin, vagy pánik esetén lefagynak és marad az utolsó adott pedálállás vagy esetleg full knyomása random pedáloknak.

A forgalomban nyugodtan kiindulhatsz abból, hogy vész esetén a sofőrök kábé fele már csak egy utasként viselkedik és lesz, ami lesz. A legtöbb ember még fékezni sem tud erősen. Esetleg fékeznek egy közepesen erőset, aztán ha sikerült annyira erőset fékezni, hogy az ABS elkezd kattogni, akkor felengedik (!) a féket. Aztán fékezés és kitérés egyszerre még inkább ritka. Inkább akadály meredten bámulása, majd telibeverése az átlagos. Az, hogy sikít vagy ordít közben irreleváns....

(#68315) ezittketto válasza ncc1701 (#68313) üzenetére


ezittketto
csendes tag

De NoVa azt írta, hogy többször egymás után csinálta ugyanazt, nem egyszer ijedtében, vagy véletlenül.. Azért az már nagyon durva..

(#68316) Sipi- válasza ncc1701 (#68308) üzenetére


Sipi-
tag

Ha használható a kocsi, akkor nagyon gyorsan intézd a kárfelmérést és utána mehetsz vele. A szerviznek úgysem lesz szabad időpontja két héten belül.
KGFB-re a kárfelmérő néhány napon belül ki szokott jönni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#68317) ezittketto válasza npera (#68314) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nem néztél még ilyen kompilációkat?
De néztem és bizony arra jutottam ott is, hogy nagyon sokaknak soha többé nem szabadna a kormány mögé ülni, sőt már a jogosítványt sem szabadott volna megkapniuk..

(#68318) ncc1701 válasza Sipi- (#68316) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, tudom, az elöttem levő fszinak valami augsztus közepét mondtak.

(#68319) eattila válasza ncc1701 (#68310) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, mondta most a szerezlő, hogy ha új kell akkor villany. Vagy ha fejlesztenék, akkor kombi, és akkor kémény bélés, meg direkt levegő kintről.
+ terveztetés+eszköz+szerelés.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68320) eattila válasza ezittketto (#68315) üzenetére


eattila
csendes tag

Attól az még rövidzárlat. A pánik ilyen. Én legutóbb az Egri várban pánikoltam be. Börtönmúzeum, legutolsó föld alatti helyiség. A szellőztető mocskosul zúgott. alig emrtem bemenni. Ha a gyerek nem megy oda, én sem. Ez ilyen. A kazamatákba le se mentem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68321) Jahno válasza ezittketto (#68312) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig szerintem simán össze lehet hozni, receptoroknál kicsit belassul és megkeveredik a csatorna aztán kész is. Más mikor hülye, meg más mikor akkor éppen a biológia rakja össze helyette a hülyeséget.

(#68322) Phülöp válasza eattila (#68319) üzenetére


Phülöp
addikt

és ez akkor igazán szép összeg, ha a sokemeletes ház aljaban laksz, és senki másnak nincs igénye ilyesmire fölötted

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#68323) ezittketto válasza eattila (#68320) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Najó de ezzel te nem veszélyeztettél senkit..

Meg ugye nyilván NoVa sógornője sem sejthette az eset előtt, hogy neki ilyen pánikreakciója lehet. Viszont azt, hogy ő még egy ilyen után is nyugodt lelkiismerettel vezet, meg hogy ezt számára valaki ezután egyáltalán megengedi neki, azt kikérem a társadalom nevében!!

[ Szerkesztve ]

(#68324) Jahno válasza ezittketto (#68323) üzenetére


Jahno
őstag

Előbb-utóbb én is megcsinálom, ésvagy. Esetleg mikor szerelő 1esben vagy valahol hagyja a kocsit én meglepődök miért indul el és nyomok rá egy kövér gázt. Azért hétvégén autópályán kikerültem egy mókust, de volt helyem. Elsőnek úgy nézett ki, mint ha valami szemetet fújna a a szél, pont kerék elé. Oszt persze megállt, de ha visszafordul akkor jobb a békesség alapon kinyúvasztom de szerencsére aztán előre futott. Asszem :-D

(#68325) ezittketto válasza Jahno (#68324) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Akkor mégegyszer. Nálam ez b@szta ki igazán a biztosítékot:

"finoman belemenés utáni padlógáz volt, automatával lefulladás nélkül. 3x. A 3. után az előtte lévő autóból kiszállt a fazon feltartott kezekkel"

Ha ez nálad vagy esetleg egyszer ne adj isten nálam is ez lesz a reakció, akkor szerintem semmi keresnivalónk nem lehet tovább a vezetői ülésben..

(#68326) -NoVa- válasza ezittketto (#68325) üzenetére


-NoVa-
őstag

Erre tudom pl ezt hozni:
[link]

Rendőr, rutinnal, vezetéstechnikai trainingekkel, és amikor lehúzódott volna megnézni, miért rángat az autó, a fék helyett a gázt kezdte nyomni, aztán tövig, padlógázzal maradt lélekjelenléte felhívni a rendőrséget. És közben egy pillanatra sem vette le a lábát a gázról. A szőnyegügyet ezért hagyák a Toyota PR-esei, hogy lenyugtassák a sajtót és a közvéleményt, utána viszonylag sok pszichológus beszélt a jelenségről. Szóval nyugodtan kezelheted a helyzetet így, az emberek túlnyomó többsége hirtelen pánikban hasonlóan elcseszetten fog reagálni, akár repetatív is, amíg ki nem zökkentik.

Vagy ott volt egy régi ex, aki paintballpályán megbotlott, és ijedtében tarkónlőtt közvetlen közelről. Nyolcszor.

(#68327) ezittketto válasza -NoVa- (#68326) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hát erre csak azt tudom mondani, hogy szerintem egy ilyen után neki -mármint a rendőrnek- sem szabadna tovább vezetnie..

(#68328) -NoVa- válasza ezittketto (#68327) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az teljesült, családostól kilapultak és elégtek hamar.

(#68329) eattila válasza Phülöp (#68322) üzenetére


eattila
csendes tag

Egyedi kemeny van mindenkinek. Elvileg. 3.-on lakok 4 emeletbol. Ismeros a foldszintrol huzatta be a beles csovet...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68330) eattila válasza ezittketto (#68323) üzenetére


eattila
csendes tag

Mar tudja. Kezelni is tudhatja. En is lehettem volna veszelyforras. Van akinek sose derul ki az ilyen baja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68331) Jahno válasza eattila (#68320) üzenetére


Jahno
őstag

Ez szerintem kicsit más, nem mersz bemenni nem mersze és kész, de mi lett volna ha meglátod a sötétséget és úgy meglepődsz, hogy ijedtedben mellbe rúgod az ott bámészkodó óvodást?

(#68332) ezittketto válasza eattila (#68330) üzenetére


ezittketto
csendes tag

A kérdés már csak az, hogy ha viszont kiderül, akkor miért mehet minden úgy tovább, mintha mi se történt volna...

(#68333) ezittketto válasza Jahno (#68331) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jó felé kapizsgálsz amúgy..

(#68334) ezittketto válasza -NoVa- (#68328) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Sajnálom.. :( Pont ezért mondom, hogy az ilyen már ismert reakciójú embereknek nincs semmi keresnivalójuk az utakon

(#68335) Jahno válasza ezittketto (#68332) üzenetére


Jahno
őstag

Ehz is fogta magát, kettőt nem kérdezett, hogy jajjmivan csak úgy elhúzott :-O

[link]

(#68336) -NoVa- válasza ezittketto (#68334) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minden embernek lehet ilyen pillanata, ahogy azok, akiknek volt ilyen pillanata valamikor, simán voltak előtte/utána x alkalommal hasonló helyzetben, amikor nem így működtek. Ezt magyarázom, teljesen természetes üzemszerű dolog ez is.

(#68337) zetor2000 válasza Jahno (#68335) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kérdezett semmit, csak pár közlekedési szabályt megszegett.
Gondolom, ha a szeme az autópályán van, és nem éppen csacsog vagy élőzik a facsén, vagy valami ilyesmi, hanem figyel, és eszméleténél is van, akkor kikerüli, ahogy a többiek. Meg nem tolatgatunk az autópályán, és a belső sávban csak úgy se szállunk ki "csak úgy" a verdából. De ha már belement az előtte lévő akármibe, azért annyit mondhatott volna, hogy Jónapot!

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68338) WiZARD


WiZARD
addikt

Az ápr 21-én USAban feladott csomagom trackingje most frissült először 2.5 hónap után. A magyar vámosoknál bukkant elő.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68339) eattila válasza Jahno (#68331) üzenetére


eattila
csendes tag

Másképp mondom. Tériszonyom van. Mégis vezetek kacskaringós hegyi utakon. néha félek is. De ismerem a problémát, és úgy megyek, hogy ne legyen gond.
Az előbbi esetnél is, nem tudtam, hogy ilyen hatással lesz rám. Kimentem, eldönöttem, hogy ezzel mit kell kezdeni és kész. Bementem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68340) npera válasza eattila (#68305) üzenetére


npera
újonc

Most jöttek vissza nagyszülőktől, lányom azóta felriad éjszaka vagy elalvás előtt sír. Ha odafekhet valamelyikünk mellé, akkor seperc alatt elalszik, aztán át lehet rakni a saját ágyába.

Ez sem megy csak úgy dirák delta.

(#68341) zetor2000 válasza eattila (#68339) üzenetére


zetor2000
senior tag

Előtte mindig meg kell inni 2-3 felest, hogy ne legyen baj?... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68342) zetor2000 válasza WiZARD (#68338) üzenetére


zetor2000
senior tag

Na, a csávók belehúztak.
Nekem az április közepén rendelt csomagom elvileg 2hete ideért, pedig nem. Most megy a matek a kínaival, hogy merre is van. Ha megsürgeti, és kihozzák, akkor jó, ha nem, akkor hétfőn ebay/paypal visszautal. Nem nagy összeg, csak miért nincs itt a termék?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68343) Jahno válasza zetor2000 (#68337) üzenetére


Jahno
őstag

"De ha már belement az előtte lévő akármibe, azért annyit mondhatott volna, hogy Jónapot!"

Ezt furcsállottam, hogy legalább integetett volna ott a jómunkásnak. Nem tudom mennyire hangtalan a cucc, lehet észre sem vették de azért csak szólni kellett volna, hogy hát behorpasztottam itt a baszt, akkor innen és innen jöttem, mi legyen?

(#68344) npera válasza zetor2000 (#68342) üzenetére


npera
újonc

Úristen!

Májusban rendeltem csomagot USA-ból és USPS szerint most van Brüsszelben. Egy hónapig csak Los Angeles vonzáskörzetében fociztak a csomaggal.

Kíváncsi vagyok milyen vám és büntetőadó kerül rá majd. A kínai csomagokra van speciális büntetőadó, a vámon és ÁFÁ-n túl persze. De amcsi csomagot még nem rendeltem amióta elkezdték szankcionálni a külföldi csomagokat, így most kíváncsi vagyok. Lehet USA mentesül a büntető illeték alól, mert alapvetően a WISH csomagokat akarták visszavágni a svédek.

(#68345) npera


npera
újonc

Svájcban maximum 95 dB a motoroknak....

alt="" title=""

A svájci Szociáldemokrata Párt képviselője, Gabriela Suter (mondjuk pont ezzel a névvel a motorozás ellen? :D:D:D) minden 95 dB-nél hangosabb motort kitiltana az országból. Szerinte követni kell Tirol példáját, mert a zajos motorok a nyári hétvégéken zavarják az Alpok nyugalmát.

"A Parlament számos zajcsökkentő javaslatot visszadobott eddig, mondván, a zajszintet korlátozó törvényeknek meg kell feleniük az EU irányelveinek, hogy ne veszélyeztessék az EU-val kötött szárazföldi közlekedési megállapodásokat. Mivel a tiroli vezetés meglépte ezt, nyilvánvaló, hogy lehetséges az EU-val összhangban 95 dB felső limitet bevezetni." - mondta Suter.

: Flame ON :

Én szeretem a belsőégésű motorok hangját, de az öncélúan hangos kipufogókat én sem kedvelem. Amikor jön hátulról a motor és az agyam már úgy becsüli, hogy mindjárt elmegy mellettem, mert képtelenség, hogy ennél is hangosabb legyen. Aztán csak hangosabb és végül kábé hangrobbanás amikor lehagy az nem annyira vicces. Mondjuk kerékpárról. De amikor kocsi ablakán keresztül is olyan hangja van, hogy asszony és a gyerek megriad, akkor az már tényleg l'art pour l'art szerintem.

A loud pipes save lifes se teljesen áll meg, mert ha az üvöltő hangon múlik csak, hogy elcsapnak-e akkor alighanem a relatív gyorshajtás is erősen megvalósul. Főleg a mai világban, amikor a sofőrök ANC-s fülessel vagy bedugós izével vezetnek hiába üvölt a kipufogó. Csak a közelben lakók életét teszi pokollá.

[ Szerkesztve ]

(#68346) -NoVa- válasza npera (#68345) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt csak halkan súgom meg, hogy pl a Bose ANC a szirénát transzparensen áthozza, mert alarm kategóriának ítéli meg, és nemhogy nem oltja ki, még a saját passzív szigetelését is ellensúlyozza, úgy játssza át, mintha nem lenne rajtad fejhallgató. A motorok kipufogóját viszont nem tekinti alarmnak, úgyhogy kussba nyomja el. Tudom, volt már olyan migrénes fejfájásom, hogy én is ANC-s fejhallgatóval vezettem haza, hogy ne hányjak a monoton motorzúgástól.

(#68347) Samott válasza npera (#68345) üzenetére


Samott
addikt

Nagyon igazuk van, utszeli hangeromerest es zuzdaba az osszessel ami nem teljesiti a hatarertekeket. Ezert is lesz jo a villanyautozas, mert azok csendesebbek. Akinek meg ez a perverzioja, az viheti treleren a palyanapra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#68348) Samott


Samott
addikt

Hoppa-hoppa: Ügyészségi rajtaütés a Mozaik utcai vizsgaállomáson

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#68349) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#68350) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Napasztmek :W
Elvittem az autot a regi szerelomhoz. Azonnal ravagta, hogy csapagyas a motor.
Namost nem tudom az elozo faszkalap mit baszhatott el, de a budos geci kurva anyjat, hogy tobb kart okozott, mint hasznot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.