Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67801) ncc1701 válasza npera (#67785) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért mennek nyaralni az emberek, mert jövőre is ugyanez lesz, meg utána is. Aki elkapja, az úgyis elkapja, akkor legalább a nyaralás meglegyen.
Másrészt. Az itthon adatok alapján (is) a halálozási ráta vastagon 1% alatt van, és annak a 85%-a 65 év feletti, aki pedig nem megy nyaralni. Emlékezz a h1n1-re, mennyire verték a tamtamot, de arra nem ugrott rá a politika/média, és jól nem csináltak semmit. Na, annak a mortalitása 17%, és nem volt kb semmi.
Na, ezért (is) megy mindenki nyaralni, aki csak tud.

(#67802) ncc1701 válasza qnadam (#67791) üzenetére


ncc1701
veterán

Erőst nézegetem a note 10 pro telót.

(#67803) Jahno


Jahno
őstag

Jajj, vonat helyett pótló busz van. Harmadikra már jóra szálltam,aztán senki nem tudja merre vagyunk, mindenki itt kérdezgeti a másikat. Szerencsére a bicajjal is felfértem. Elég jól gépészkedik a pilóta, főleg itt falu széli fordulókban ahol busz, autó, minden összetalálkozik.

(#67804) FőDudu válasza npera (#67795) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet, de 150KW is maxra tolt barmekkora mai szemelyautot egy ora alatt ;)
Kiveve tan Wizard nissanja - mert az nem birja a gyorstoltest.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67805) FőDudu válasza Jahno (#67803) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt elindultam Koperbe, a hatarra olyan 6-7km lehetett a sor.
Visszafele masik iranybol jottem, ott nem volt gond - igaz en eleve a belso uton jottem haza.

Vettem egy 440 grammos Coleman palackot - az a tartalek, ha netan ebed keszites kozben urul ki az 5 kilos palack. Illetve az az utazo palack is, mert leiras szerint 4 orat lehet rola grillezni.

Bar valoszinuleg ez is annyira igaz, mint az autok fogyasztasi adatai. Grill adattablajan egonkent ir 300g/h fogyasztast - igy a ketto egyutt 600g ha maxon nyomatjuk.

FőDudu

(#67806) npera válasza FőDudu (#67804) üzenetére


npera
újonc

Elméletben igen. Aztán gyakorlatban van pár paraméter, ami a töltést szabályozza.

Wizard Leafja is simán tölthető gyorsan, csak ott is stimmelnie kell a paramétereknek.
Tesla Björn lenyomott a nagy akksis változattal 1000 km-t 15,5 óra alatt, 64,5 km/h-s átlagsebességgel. Gyorstöltés nélkül ez lehetetlen lett volna.

(#67807) zetor2000 válasza ncc1701 (#67802) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Mobilarena szerint ár/értékben van jobb.
Házon belül a Redmi Note 8 Pro és a Mi 9 / 9T, kintről meg Realme x2 pro, Samsung S10e. Persze nem rossz teló, a többiben nincs akkora felbontású kamera, de arra meg azt írták, hogy igazából semmilyen módban nem tökéletes.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#67808) Phülöp válasza Jahno (#67803) üzenetére


Phülöp
addikt

"... busz van. Harmadikra már jóra szálltam,aztán senki nem tudja merre vagyunk, mindenki itt kérdezgeti a másikat...
...Elég jól gépészkedik a pilóta, főleg itt falu széli fordulókban ahol busz, autó, minden összetalálkozik."

Málta?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67809) Gabibácsi válasza ncc1701 (#67799) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem az a baj, csak mi lesz ha közben nem tudtok visszajönni pl. Lutri..

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67810) eattila válasza Gabibácsi (#67809) üzenetére


eattila
csendes tag

Allampogarokat korabban is beengedtek. Max lassan ertek el a hatarig. Es 2 het karanten volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#67811) eattila


eattila
csendes tag

Itt mi mar mentunk 14 km-t labbal, mint a bogarak. A 6 eves lanyom nagyon jol birta. A var is erdekelte, a varban a kiallitasok is. Buszke vagyok ra :)

Ebed utan volt nemi medencezes. Aztan megint mentunk egy kisebb kort. Meg volt tekeros kormanyos 4 kereku ize is. 3-an rafertunk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#67812) npera


npera
újonc

Nova, good news!

Csináltam egy próba odaillesztést. Flexxel kivágtam a tejesdobozt, és mind a 3 gép belefér és nem borítja fel még az 5"-os sem. A szobában szőnyegen. A mezőn a fűben alighanem kell majd a bag-in-box is.

Nagyon profin néz ki, nem is tudom miért nem ilyenről indulnak az FPV racerek....

A doboz magasságát be kell trimmelni a fű magasságához idomítva, hogy ne látszódjon belőle feleslegese sok.

(#67813) npera


npera
újonc

Megértettem a triathlon lényegét. Ez a kép jól összefoglalja.

(#67814) FőDudu válasza npera (#67813) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy csapatom amikor beugrok a medencebe....
3 nap alatt a gyerkocok kipacsaltak vagy 15 centi vizet.
Az parolgassal egyutt kb 2m3.

FőDudu

(#67815) npera


npera
újonc

Falcon 9 rakéta 0:50 körül nagyon durván nyomja magából a HAARP és az 5G impulzusokat is. Itt a bizonyíték.

(#67816) npera válasza FőDudu (#67814) üzenetére


npera
újonc

Az pénzben mennyi. 4 EUR? Kockás füzetbe írni, 18 évesen behajtani :C

(#67817) Jahno válasza ncc1701 (#67801) üzenetére


Jahno
őstag

Há de minek minek mennek bárhová? Az fasság!

(#67818) eattila válasza ncc1701 (#67801) üzenetére


eattila
csendes tag

De senkit sem az zavar, hogy atmegy horvathba, aztan elkapja. Hanem hogy atmegy, aztan atviszi a virust.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#67819) npera


npera
újonc

Van az egyik göteborgi adok-veszek marketplace csoportban egy csóka, aki szerintem már nagyon durván szétcsapta magát. Mindenféle "szajréval" próbál meg kereskedni, gondolom a betevő belövésre való pénzt próbálja összeszedni.

Ősrégi számítógépes alkatrészek, vagy teljesen szétcsapott karóra, nagyon gatya mobil vagy bármi amit sikerült "kézbe kapnia".

A legutóbbi hírdetése szerintem nehezen fog elkelni. Egy hangszórót árul, a szöveg szerint már nincs rá szüksége és ezért akarja eladni. Ja.

(#67820) zetor2000 válasza npera (#67819) üzenetére


zetor2000
senior tag

De legalább mono. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#67821) WiZARD válasza FőDudu (#67804) üzenetére


WiZARD
addikt

Bírja az, de max 50kW. Így 10-80% az kb fél óra asszem.

Nagyon autó függő, hogy melyiket mennyivel lehet tölteni és milyen a töltési karakterisztika és az se biztos, hogy a gyorsabban töltő autóval gyorsabban lehet haladni.
Hiába tölt az Audi 150kW körül 80%ig, ha mellé sokat fogyaszt és egy lassabban töltő, de kevesebbet fogyasztó autóval azonos idő alatt így messzebb lehet eljutni.
Erre tök jók Björn 1000km tesztjei.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#67822) FőDudu válasza npera (#67816) üzenetére


FőDudu
addikt

1 Eur/m3. Kerti vizre nem kell csatornadijat fizetni.

FőDudu

(#67823) ncc1701 válasza zetor2000 (#67807) üzenetére


ncc1701
veterán

Viszont amoled, és 5300mAh akku. És a dxomark oldal szerint az a kamera azért eléggé durván a jók között van. Konkrétan a negyedik.

(#67824) ncc1701 válasza Gabibácsi (#67809) üzenetére


ncc1701
veterán

Naja, ez valóban necces, de kocsival csak pár óra. Majd résen kell lenni, de most oda-vissza nincs semmi gond. Persze indulás elött körbenézünk. Én sem szeretnék még 2 hét karantént.

(#67825) ncc1701 válasza eattila (#67818) üzenetére


ncc1701
veterán

Majd 2-3 év múlva megszokjátok ezt az állapotot, és ez sem fog zavarni. Lett egy ilyen vírus is a többi kockzat mellé, eggyel több ok arra, h odafigyeljen az ember magára. Naív feltételezés, h ez a vírus egyszercsak eltűnik magától. Még ha esetleg lesz oltás sem, mert az emberek jó része nem fogja beadatni.

(#67826) FőDudu válasza ncc1701 (#67824) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt mar tegnap 30 fertozottet talaltak, tehat terjed ismet.
Es ha itt terjed, akkor ott is fog - ha esetleg epp meg nem terjed ennyire.

Szerintem 1 heten belul ujabb szigoritasok lesznek Europa szerte...
Horvatoknal holnap lemegy a valasztas, hetfon meg lehet majd nezni a szamokat...
Tegnap talan 90 fertozottet talaltak...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67827) Phülöp válasza FőDudu (#67826) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt vidéken is lett hirtelen 3 pozitív teszt. Mármint a városban, nem az országban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67828) npera válasza FőDudu (#67826) üzenetére


npera
újonc

Itt tegnap 10 halott, tegnapelőtt 41, előtte 44. Majd kipótolják charter járatokon importált migránsokkal. Azok a járatok ugyanis nem álltak le a korona alatt sem. Hozzák a harmadik világból őket folyamatosan.

(#67829) FőDudu válasza Phülöp (#67827) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom mi lesz, a nyari szezon csak elkezdodott.

Mondjuk a magyarok se tudnak a seggukon maradni, iszonyat mennyisegu magyar van itt az Adrian. Nalunk vendegkent is erosen megugrott a magyarok aranya a tobbi nemzethez kepest. Es nem 2-3 napos nyaralas ahogy elozo evekben volt szokas. 7-10 napos foglalasok.
De szigoruan last minute foglalva.

Es ugyebar mar foglalni sem lehet hozzank, meg a csillarrol is vendegek lognanak, ha nem lenne a korlatozas a vendegek szamaban. Izzanak a szobafoglalas vonalai, de nincs mit tenni, tele vagyunk.

FőDudu

(#67830) Samott válasza FőDudu (#67829) üzenetére


Samott
addikt

Nalatok athuzzak az agynemut rendesen?

Sheets Weren’t Changed at Some Hotels During COVD-19

Fel nem foghatom, annyi a dolga hogy lecserelje, nem az ove nem az o koltsege ha mosni kell. Es megse.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67831) FőDudu válasza npera (#67828) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd az importal agysebeszek eltartjak a sved nyugdijasokat.
Jah, nem. Azokat most 'gyeritik' allamilag.

FőDudu

(#67832) Samott válasza npera (#67828) üzenetére


Samott
addikt

Itthon is lazulnak, az elmult napk termese: videki Spar mar se eladok se a vevok nem hordjak, Lidl-ben ket eladot lattam maszk nelkul es nehany vevot, Obi/Praktikerben is volt nehany maszk nelkuli vevo. Pedig meg mindig kotelezo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67833) Jahno válasza FőDudu (#67829) üzenetére


Jahno
őstag

Minek maradnánk?

(#67834) WiZARD válasza FőDudu (#67826) üzenetére


WiZARD
addikt

Kiváncsi vagyok milyen szigorítások lesznek.
Mert annak semmi értelme, hogy megint 2 hónapra bezárunk mindent utána 2 hónapra kinyitunk, utána megint terjed...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#67835) FőDudu válasza Samott (#67830) üzenetére


FőDudu
addikt

Van olyan mobil alkalmazas ami trackeli az agynemu cseret. HK hasznalja, azon csinalnak mindent (a minibar terhelestol a hibak jelenteseig, szobastatusz allitas, stb..). Nezi mennyit volt ott az adott brigad, statisztikazik, stb.

Szamolja azt is hol volt cserelve, x nap utan akkor is cserelik ha a vendeg nonstop benyomja a Do not Disturb gombot (hiszen latjak mikor van a vendeg a szobaban a szobakartya alapjan).

Egyetlen kivetel ha mar a becsekkolas soran kinyilvanitotta, hogy Covid-19 miatt nem lehet belepni a szobajaba. Ilyenkor kenytelenek uzenetet kuldeni, levelet hagyni, stb - hiszen a vendeg megtiltotta a szobaba belepest. Szoftver ilyenkor is tudja, hogy a szobaban volt-e csere es latjak, hogy cserelni kellene. Nem tudom volt-e mar ilyenre pelda, altalaban idoben cserelik a dolgokat. Azt hiszem 3 nap a maximum amig a cseret halasztgatni lehet.

Nap vegen osszesiti mennyi ilyenolyan agynemufajta kerult le, azt ugye a kulsos mosodaba elkuldik, illik a szamoknak stimmelnie (marmint a mosodas ugyis megszamolja mennyit mos). Nagyon durvan trackelik, hiszen nem nalunk mosodik es ezert koltsege van.

Termeszetesen nem lehet 100%-ra garantalni semmit, de ugye nem egyedul dolgoznak a HK-sok hanem parban. Most a Covid-19 miatt eleve durvabban takaritanak. Valoban torolgetik a taviranyitot/telefont/minden kapcsolot es egyeb feluletet amit a vendeg megerinthet. Amit lehet egy UV lampas tisztito dobozba tesznek a takaritas idejere.

Emellett egy hordozhato ozon generatort is visznek magukkal es azt is hasznaljak.
Pontosan nem tudom hogyan, mert valoszinuleg akkor mehet ha ok epp nincsenek a szobaban (mert furdot takaritanak vagy erkelyt).

Ez csak amit en tudok, de a Covid-19 miatti modositasok kezikonyve majdnem 100 oldal, szoval biztosan van ami nem jut eszembe.

FőDudu

(#67836) Samott válasza FőDudu (#67835) üzenetére


Samott
addikt

Ebben az volt a fura hogy az ujsagirok kijelentkeztek es egy masik vette ki ujra ugyanazt a szobat. Szoval ket vendeg kozt nem csereltek le...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67837) Phülöp válasza Samott (#67830) üzenetére


Phülöp
addikt

Amekkora nyomás van a takarítószemélyzeten a menedzsment irányából, nem fog extra munkát végezni ugyanazért a pénzért a bevándorló se. Fix idő van szobánként, eddig se fért bele minden.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67838) FőDudu válasza Phülöp (#67837) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk nem fix ido van, mert nem egyformak a szobak. Meg eleve a takaritok sem egyformak.

A szobakra van egy adott pontszam, az alapjan automatikusan osztja be a szoftver kinek melyik szoba jut. Probal kb ugyanannyi pontot adni minden parnak. De ez csak nalunk van igy - lehet mashol nagyobb a nyomas. A HK manager persze kezzel meg belenyulhat es igy tudja a gyorsabb parnak adni a tobb szobat ha kell.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67839) FőDudu válasza Samott (#67836) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mar nagy hiba.
Lehet, hogy nem aludtak az agyban, de akkor is illik cserelni.

Ugyanis utazo szoba az masfajta takaritasi proceduran megy at mint a marado.
Utazonal MINDIG van agynemu csere. Legalabbis nalunk.

Legalabbis a rendszerben elo van irva - tudom, mert velem egyutt allitottak be a marado/erkezo/utazo/vip/stb. HK taszkokat.

FőDudu

(#67840) npera


npera
újonc

Boba, 2 db "lakossági enduró" CRF250L megy Görögországból Mongólliába és vissza. Láthatóan alkalmatlanok komoly terepre :C

(#67841) Gabibácsi válasza ncc1701 (#67825) üzenetére


Gabibácsi
tag

Oltás szerintem lesz egy éven belül, aki meg nem adatja be max nem utazhat. De addig ki kell bírnunk, karantént sem kockáztatnék.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67842) Gabibácsi válasza Samott (#67832) üzenetére


Gabibácsi
tag

Majd szigorítják jobban. Ma Fehérváron kirándultunk , játekboltba is bementünk maszkban, erre az eladó is gyorsan felkapta.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67843) npera


npera
újonc

Nova, good news!

Eszembe jutott Jahno ajánlása még réges-régről, hogy miként kell rendesen videózni M4/3 Panaszkodik fényképezővel. És most megcsókolt a múzsa és megtaláltam az opciót.

Ezután már le tudtam forgatni a gyerekszobában a tesztvideót a mezős dramatikus quad kilövős videóhoz... :C

Zár 1/50-en, fény ami van, rekesz nyitva a teszt erejéig. Először 25 mm-es obival csináltam, az túl széles erre. De kíváncsi voltam, hogy mit lát a propellerkből a kamera. Aztán felraktam egy 50 mm-es obit, az már 100 mm egyenértékű. Ez már elég jó, de szerintem az igazság majd a 135 mm-es obival jön ki igazán. Az akkor 270 mm-nek felel meg.

Azzal már elég messze tudok menni a quadtól, hogy kijöjjön a telés perspektíva. És ha van jó kis súrolófény, akkor szerintem igen jól fog kinézni a háttér is elmosódva. Meg a quad persze. Mivel manuális az obi, így tutira nem fog az autófikus belekontárkodni, én magam tudok elcsűrni a fókuszt kézzel.

Most tanulmányozom át a felvételt mindjárt, hogy 1/4 tempóval miként adja magát. A hangot is le fogom lassítani, mert az az igazán jó móka. Tehénbőgés, mint a Rózsaszín Párducban.

(#67844) eattila válasza Samott (#67832) üzenetére


eattila
csendes tag

Karcagon mindenkin volt maszk altalaban. Benyakuton nem. Boltokban jobbara igen.

Itt Egerben bor boltban nem volt maszk. Dm-ben igen. Sparban nem voltunk. A varban meg koran mentunk, meg alig volt ember.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#67845) npera válasza npera (#67843) üzenetére


npera
újonc

Megvan a teszt. 1/4 sebesség picit darabos már, lehet próbálkozom majd más lassításokkal is.

A következtetés az, hogy ehhez kellene fény és vélhetően nem hülyeség a 135 mm-es obival kimenni. Csak álna már el az eső és sütne ki a Nap...

(#67846) Jahno válasza npera (#67819) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg ma ilyet láttam:

(#67847) npera


npera
újonc

Boba, láttál már Itchy Boots videót? A csaj egy Indiában vásárolt adventúrás géppel ment 60k km-t egyedül.

Valahogy neki is elég volt egy "lakossági enduro" 24,3 lóerős max teljesítménnyel. Pedig a Totalbike jól lesajnálta ezt is....

Az a baj, hogy ha picit is keményebb endurót kapnak, akkor meg már csak a sarokban vinnyognak magzatpózban.....

Kábé mint a fejben lefolytatott szado-mazo szexben, a terepezésnél is van egy elképzelés arról, hogy mégis meddig vagyok hajlandó elmenni. A Husqvarnával kiderült, hogy én már rég a biztonsági szót kiabálom, amikor ő még csak bemelegít.

(#67848) npera válasza Jahno (#67846) üzenetére


npera
újonc

Ez hajszárító vagy extrém high-end hifi? A draut mitt látom, hogy elektromos. Láthatóan értek hozzá :C :Y

(#67849) Jahno válasza npera (#67845) üzenetére


Jahno
őstag

Ma bicajozni voltunk, nyomtunk egy elég hárdkór 3+ órás túrát így nyárnyitónak. Volt benne 24 méter szintemelkedés is vagy mi. Ha itt elindítom faluban, akkor sebesség és szint is, mert dombon lakunk és vasútállomásig alig kellett tekerni, csak benyomtam a suhanó üzemmódot és kész :C Laptopon megpróbálom kielemezni a gpxkmzml valamelyik formátumát is.

(#67850) Sipi- válasza Samott (#67832) üzenetére


Sipi-
tag

Siófok mellett Balatonszéplak-felsőn Sparban mindenkin maszk, maszk nélkül elküld az eladó. Lidl-ben mindenkin maszk (1 árufeltöltőn nem volt). Pincéreken sehol sem láttam maszkot.
Emberek a parton sokkal-sokkal kevesebben vannak, mint szoktak lenni (2 napja pl. 10-en voltak a vízben amikor odaértünk). Egyik parton lévő étteremben hétközben az átlagnál kevesebben voltak, péntek-szombat-vasárnap viszont majdnem teljesen teli, néhány szabad asztal volt csak.
A Balaton vize egyik nap szép tiszta, máskor meg csupa hínár, kosz és úszkálnak benne a döglött halak :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.