Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67351) Gabibácsi válasza eattila (#67338) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezer forint egy új állítható hangmagasságú.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67352) npera


npera
újonc

Elkeverték az eredményemet és nem kaptam értesítést a COVID-19 antitest tesztemről. De felhívtam őket és megtalálták a naplóban. Negatív lett a teszt, nincs a véremben antitest.

Akkor ezt is tudjuk.

(#67353) Jahno válasza FőDudu (#67349) üzenetére


Jahno
őstag

Baj típusa: nemműxik

Telefont megér, de úgyis látni akarjk, mert nem Gyucsókok és én is értelmesebbnek látom ha bontás után mondanának bármit. Akkor viszont már nem gondolhatom meg magam :( Lehet nem véletlen, hogy a piacon kb. mindenki egységárat mondott, így most 1+ hétre felfüggesztem a megfejtést.

(#67354) Jahno válasza npera (#67352) üzenetére


Jahno
őstag

És ha elkeverték, oszt másikat kaptál? Egy teszt nem teszt :R

(#67355) Jahno válasza Samott (#67350) üzenetére


Jahno
őstag

Óóóó, döntöttek a szerelőim már sokfélét, le is hülyéztetek miatta :-D

Aztán ha megírom mi lehet a bajom a bontókkal, akkor Bujdy is lehülyéz, hogy kifogást keresek és nem akarom megoldani a problémát. Szerelő is egész odáig ezt emlegette, míg be nem állítottam a jó drága alkatrésszel, ami szintén nem működött. Aztán kezét széttárva csak annyit tudott hozzátenni, hogy újabb számla ellenében ki tudja szerelni és csinálok vele amit akarok :DDD Elején még jó ötletnek tűnt, hogy tervezhető dolog ez is, alkatrész X forint, 3 napon belül futározzák, munkadíj Z költség, másnap kész, összeadom, rákerekítek +2 napot meg egy pukkasztott 5ezrest felárnak, kész is. Erre majdnem minden jó volt, csak nem 5ezrest kellett pukkasztani és semmi nem műxött, de legalább tökre tájékozódtam, közben el is ihattam volna vagy vehettem volna lottót meg ilyesmik :C

(#67356) npera válasza Jahno (#67249) üzenetére


npera
újonc

Ilyen?

1500 SEK körül van a BKY, a BBY az 2400-2700 SEK.

[ Szerkesztve ]

(#67357) zetor2000 válasza ezittketto (#67330) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van olyan teszter, ami kábel térképet rajzol, vagy megmondja, hogy az 1es az a túloldalon melyik. De ha valaki rendre elrontja, mert mondjuk a narancs érpárat eltéveszti a barnával, akkor az attól még erek összeköttetése szempontjából jó lesz, csak a kábel sodrása pont nem jó.
Az érpárkereső meg olyan, hogy ráteszed az egyik oldalon, mondjuk rendező oldalon, és a másik felével meg Pistike rohangál, hogy melyik aljzat az. Egy ilyen RF cucc, és "hujjog". :D Az egyszerűbbik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#67358) FőDudu válasza Jahno (#67353) üzenetére


FőDudu
addikt

Na de hogy nemmuxik?
Megallt es kesz, vagy elotte idoszakosan mukodott, netan visitott a tulterhelestol, stb..

Meg mindig azt mondom, Czobor utcat hivd fel, regeld el a problemat, max nem vallaljak.
Lehet mond egy azonnal viheto megoldast. Nert ugye apamnak se ott tekertek meg az uj inditomotort, hanem levette a polcrol a javitottat.

Szoval eselyed kicsit nagyobb, mint vakon bemenni autoalkatreszeshez es jot venni ;)

Szerelod vegye ki, vidd el vagy kuldjel rola kepet. Abbol baj nem lehet ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67359) FőDudu válasza Jahno (#67354) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg eleve, telefonon semmit nem hiszunk el. Lehet, csak le akartak razni.
'Haggyjalmarafaszsagoddal...' :C

FőDudu

(#67360) Samott válasza Jahno (#67355) üzenetére


Samott
addikt

Miert te keresed meg hozod az alkatreszt? Ez a szerelo dolga, azt hittem azert keresgelunk hogy tudd mennyi az annyi. Ha kokler a szerelo keres masikat, nekem a Fix-nel eddig meg mindent megoldottak. Bontot azert mondtam mert 2-300e forintos osszegek ropkodnek es ez a kocsid ertekenek a fele-harmada (no offence, az enyem is hasonlo koru, erteku).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67361) FőDudu válasza Samott (#67360) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezeken az 'uj' autokon mar nincs kurbli. Bezzeg a Lada, abban meg volt (anyag) ;)

FőDudu

(#67362) Jahno válasza npera (#67356) üzenetére


Jahno
őstag

Én eddig csak neten láttam, szerelőnél van 50 kilométerre szétbontva, de már rakja össze. Valami majdnem hasonló. Esetleg tök más :C

(#67363) zetor2000 válasza ezittketto (#67333) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fluke Versiv DSX-5000 meg 8000... olyan 8-10 miller alsó hangon.
Ha mindent megveszel hozzá, akkor egy igen tisztességes műszered van 1 évig, hogy optikai és rezes hálózatot hitelesen mérj. 1 év után hitelesíttetni kell, de ez benne van az árában. Vagy majd megmondják.
Mindenféle csatlakozót és mérőkábelt IS adnak mellé, meg hitelesíést, hogy JÓ a műszered.
Cserébe a cucc elment párezer mérést, és mindegyikhez fasza mérési jegyzőkönyet ad. amit oda lehet tenni a műszaki dokumentáció végére, hogy kéremszépen, amikor átadtuk, ilyen volt ez a végpont, meg ez, meg ezis, meg...

A mérésen túl bekötési rajzot is nyomtat, meg minden vackot lemér, amit beállítasz neki. Mint pl. vezetékhossz. És akkor nagyon nem tudnak lehúzni kábellel sem. Igen jóféle, és lehet bérelni is :D
Ha megveszed, akkor van olyan opció, hogyha hitelesíttetni kell, vagy valami baja van, akkor jönnek (!), hoznak (!) egy másik - jól működő - cuccot, és amíg a tied javul, addig használhatod a csereműszert... Szóval nem véletlen ilyen drága.
Ránézésre egy sárga-szürkéskék lószar doboz, amiből jön ki a kábel. És csipog, meg akármi. És telefonon mondják, hogy mikor merre menj, melyiket mérjed, akármi. "Csak úgy", hogy legyen, nem szokták megvenni, ahhoz drága. Szóval ez nem alaptartozéka egy szerelőládának.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#67364) Jahno válasza FőDudu (#67359) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, ezek szeretik a pénzt és meg szeretnék oldani. Különben is a helyi Unixba elmúlt pár éves átlagban én vittem a legtöbb pénzt :C

(#67365) Jahno válasza Samott (#67360) üzenetére


Jahno
őstag

Ez ilyen rossz hobbi, hogy én keresek, meg félig azért nem árt képben lenni. Szerintem nem kókler a szerelő, még akkor sem ha itt a múltban már mindegyiket lehülyéztétek. Csak azt nem, ahová az Indexes autós csoport küldött, mint Nagy Megoldóemberhez. Na, ott szerintem beszoptam :DDD

Szokásos bontóban nincs. Áááá, sok egyenletes.

(#67366) Jahno válasza zetor2000 (#67363) üzenetére


Jahno
őstag

"1 év után hitelesíttetni kell,"

És amikor még benne mozgolódtam, akkor a gyártónál lehetett megtenni, szóval haversrác felül 26 különféle műszerrel a repülőre és irány Svájc, Szingapúr oszt vissza (:- Volt amivel 6 havonta.

(#67367) vkp válasza Jahno (#67365) üzenetére


vkp
aktív tag

Fasznak neked szervó, egyél rendesen, el vagy puhulva :DD

(#67368) Jahno válasza npera (#67356) üzenetére


Jahno
őstag

Unixos oldalon ilyen, de a képeden álló van, ez meg fekszik:

És lehet a kép csak illusztráció :))

(#67369) Jahno válasza vkp (#67367) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ide is beengednek minden félnótást?

(#67370) zetor2000 válasza Jahno (#67366) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt nem olvastam anno, hogy ki hitelesíti, csak annyit, hogy kapsz a mókolás idejére cseredarabot, és nem kell jönnöd-menned, mert hozzák-viszik. Akár ha "on-site" vagy, oda is. Ezt (is) megfizettetik. De jóféle műszer.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#67371) Samott válasza Jahno (#67365) üzenetére


Samott
addikt

De ha jo a szerelod akkor miert nem az van, hogy ez a baja, ennyibe fog kerulni? Vagy hogy van bele alkatresz X-ert meg Y-ert, melyik legyen? Miert te visezed a lehet hogy nem is jo cuccot bele? Szerelonek tuti nagyobb kedvezmenye van a unixnal mint neked. Szerviz eleve nem szereti a hozott alkatreszt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67372) npera válasza Jahno (#67368) üzenetére


npera
újonc

A linken van pár különféle kóddal.

A logisztika innen elég hajmeresztő lenne, de ha minden kötél szakad, akkor szóljál.

A minőségét írják, az "utan anmärkning" az gyakorlatilag a megjegyzés nélküli állapot. A képekre kattintva az alig koszos.

Ez 146k km-t futott kocsiból van.

6R0 423 156 C
6R0 423 156
6R0 423 156 AB
BKY

(#67373) qnadam válasza vkp (#67367) üzenetére


qnadam
veterán

szegénynek így is elég melege lehet klíma nélkül, hát még ha izomból kellene kormányt tekernie.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67374) Jahno válasza Samott (#67371) üzenetére


Jahno
őstag

"Szerelonek tuti nagyobb kedvezmenye van a unixnal mint neked. Szerviz eleve nem szereti a hozott alkatreszt."

Ennek fele így van, de ezen is vitatkoztunk már. Eredetileg az van, ott veszi, nem szeret hozott anyagot bár szerintem néha egész olcsón számolja, nekem meg volt benne a logika, leadom, mond egy számot, kész. Aztán max. ment az ugrálás, hogy miért kell nívópálca és biztos átvertek :-D Meg egyre csúnyább számok is jöttek, vagy önállósította magát és egyeztetés nélkül kicserélte a fél autót.

Most ezért vittem másik szerelőhöz, hívjuk csak "ismerős"-nek. Unixban van kedvezményem (forgalom alapján is legmagasabb kategória, de most már Bárdinál is), régebben pont ezen ment az egyik matek, hogy miért hordom olyan helyre ahol csak mondanak egy számot és ezek a saját kedvezményes dolgok nem érvényesíthetők, míg máshol esetleg igen. Régi téma, nem tisztelem, merrefelé voltál? Akkoriban a 180ezres vezérlés cserét hobbista ismerős csinálta egy pakk sörért, de most már nem vállal ilyesmit. Ott az anyag picit drága lett, előfordul. Most meglátom, ha ez a pumpa 20ezer lenne akkor nem nagyon ugrálnék, de az első 400ezres ajánlatnál jóval kedvezőbbek is leverik a plafont :U

Befizetek inkább egy lámpa polírozásra (mielőtt felgyújtom) és 2 hét múlva folytköv, addig lehet szépen paramétereket és megoldási lehetőségeket gyűjteni, meg mindenféle vajákosokhoz időpontot kérni. Végén meglátjuk melyikkel jöttem ki jobban.

(#67375) Jahno válasza npera (#67372) üzenetére


Jahno
őstag

Még a színe is stimmel, csak nekem a J1 dísztárcsa hiányzik :Y Abból is kell majd, mert nyáron csúnyán elszállt. Nem is csattantan nagyot, de fizika tudta a kerületi sebességet és pillanat alatt leelőzött :-D

(#67376) npera válasza Jahno (#67375) üzenetére


npera
újonc

Ha csak ilyen 400k HUF-os punepák vannak és látunk a listán valamit 2k SEK alatt, akkor azért ne habozz szólni.

Nem tudom hány kg a punepa, de itt vannak a csomag árak.

(#67377) Jahno válasza npera (#67376) üzenetére


Jahno
őstag

Jóvan, köfi. Bár lassan jön az ősz, lehet mellé susströmminget nyomni, hogy haszna is legyen :-O Lehet körbenézek elmebajon, vagy valami német bontóban, csak hát nyaff, most megy 2ezer kilométert és megáll, vagy passz, nagyon meg kell pörgetni azt a rulettet és kiókumlálni a miazmást. Meg Te se szopj vele, inkább gyere inni :DD

(#67378) Phülöp válasza Jahno (#67377) üzenetére


Phülöp
addikt

Lassan ideje lenne elengedni ezt az autót.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67379) Jahno válasza Phülöp (#67378) üzenetére


Jahno
őstag

Ha előzőnél mondják a költséget és saccperkábé kitaláljuk a továbbit, akkor az lett volna, csak most így megint sakkmatt van. Pénzileg sem tudnám a következő 3 milliós (?) kiadást hova betervezni. Vagy valami lesz és pár évet kibírok szervó meg egyéb nélkül is. Most, hogy ki lett takarítva, fakk :U

(#67380) Gabibácsi válasza Jahno (#67368) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerezzek neked egyet? Ha igen szólj

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67381) Jahno válasza Gabibácsi (#67380) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene. Ablakmosónak mondjuk örültem, csak jó lenne ha a szervó tovább bírná :-D

Bontósok úgyis durvábbak, mint a maffia, ha egyiknél érdeklődöm akkor 1 óra múlva teljesen más felhív az ország túlsó végéből, akinek éppen van és hallotta a hiányát.

Most még szopószorzó az ide-oda autózgatás és állásidő is.

(#67382) npera


npera
újonc

Ez jó. Egy lokális csoportban egy csaj árul egy PowerMac G5-öt valami 80 gigás vinyóval és 256 mega rammal. A gép dekorációként volt "használva" és most el akarja rakni.

Berakott egy képet, amin a gép 2005-ös ára volt látható, akkor került picivel 14k SEK alatt. És a gép 2004-ből van.

Páran kijavították a csajt, hogy félrevezető ha licitet akar, de csak a 14k SEK-es ár van indikációnak megadva. Erre először felhúzta magát és elküldött mindenkit a 3,14-csába aztán berakott egy 1200 SEK-es induló licit árat. Még az is bátor, de már legalább nem 14k...

:C

(#67383) Jahno válasza npera (#67382) üzenetére


Jahno
őstag

Egy ilyet én is meghagytam dekorációnak. Bármelyik retró csoportban ha lázadoznak, hogy "minek dobod ki, kár érte" akkor jó előre látatlanban is cucc függetlenül helyből nappal vállalhatatlanul el merek küldeni bárkit a picsába, mondván nagyszájúak. Sokkal egyszerűbb, mint harcolni a hülyékkel :C

(#67384) Gabibácsi válasza Jahno (#67381) üzenetére


Gabibácsi
tag

A bontósok mind szart adnak, de nézd meg a bontoplaza.hu-t.
illetve ha keeskedő megy hozzájuk, adnak jót, ezért mondom, szólj, és megkérem a Janit, ma találkozom vele úgyis

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67385) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Na itt szopolás van az autóval. Az eddigi szerelővel meg volt beszélve, hogy ma viszem az autót, de 2napja nem bírom elérni, baszik visszahívni.
Szóval felhívtam a régi szerelőmet, akire vakon rábízom az autót. Sajnos idős forma, csak bízni tudok benne, hogy még bírni fogja a szereléseket. Vagy a fia átveszi.
Na sebaj, felhívom, vállalja az autót, a vásárolt alkatrészt nem köpködte meg, mondtam neki, hogy mi a helyzet éshogy mivel mindig elégedett voltam vele, így most autózok inkább 60-70km-t hozzá, de benne megbízom.

A gond az, hogy ő jövőhét közepére tudott időpontot adni, viszont 2nap múlva lejár az autón a műszaki vizsga. Így most jelenleg a futómű bajok miatt nem megy át, ami azt jelenti, hogy jövőhéten, lejárt műszakival kell az autót átteleportálni kb 70km-re, majd utána vissza is kell hozni...
És persze amint kaptam emailt 1hónapja, hogy lejár a műszaki, azonnal kezdtem keresni szerelőt, stb, csak ez a hülye gyökér miatt most ez borult. Persze legutóbb mondta, hogy nincs semmi para, mertmost a covid miatt vizsgázási moratórium van, stb, csakhogy azóta vége lett a járványnak, mert azt mondta az operatív törzs, hogy vége van és kész. És azoknak lett volna némi haladék, akiknak a járvány alatt jár le a műszaki.. szóval a műszaki állomáson is vakarták a fejüket, hogy most nem tudják ők sem, hogy mit lehet elfogadni és mit nem.

Megkockáztatom el kell vinni az autót lábon a szerelőhöz, csakhát ki kéne kerülni egy csomo véda kaput, meg autopálya, M0 kiesik...
:(

(#67386) Jahno válasza Gabibácsi (#67384) üzenetére


Jahno
őstag

Hümm, vannak 35-ért. Na megbeszélem itt, hogy melyik szálon menjen a dolog.

(#67387) Samott válasza blueboi69 (#67385) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem a muszaki miatt ne parazz. A jaravany miatt mindenfele haladekokat adtak, nezz utana hatha.

"Egészen pontosan a veszélyhelyzet alatt és annak megszüntetése utáni 15 napban lejáró műszaki vizsgák még fél évig érvényesek maradnak, hogy elkerüljék a tömeges vizsgáztatási hullámot." - ez meg belefer? Mikor ert veget?

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67388) Jahno válasza blueboi69 (#67385) üzenetére


Jahno
őstag

Vírusos izé miatt ez nem tologatható? Elég sok okmány lejárati határidőre türelmi kedvezményt adtak.

(#67389) Gabibácsi válasza Jahno (#67386) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem kérdezz meg egy szerelőt oszt vedd meg. Szerintem gari van ra.
én már rendeltem tőlük apróságokat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67390) blueboi69 válasza Samott (#67387) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Július 2-én jár le. Pontosan mikor lett vége a járványnak a kormány szerint?

Én úgy értelmeztem, hogy akinek a járávny ideje alatt járt le, annak van 15nap haladéka.
Nekem utána jár le.

A BM emailjéből idézek:
"Tájékoztatjuk, hogy a kihirdetett veszélyhelyzetre tekintettel a magyar állampolgárok Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányai a veszélyhelyzet megszűnését követő 15 napig érvényesek. Kérjük, hogy a veszélyhelyzetre tekintettel okmánya cseréjét a veszélyhelyzet megszűnését követően kezdeményezze."

Fél éves érvényességről sehol nem olvastam :((

(#67391) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Közben megnéztem, 6.18-án lett vége a vészhelyzetnek, ahhoz képest 14. napon jár le a forgalmi.

(#67392) Gabibácsi válasza blueboi69 (#67390) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nincs vége a járványnak szerintem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67393) Gabibácsi válasza blueboi69 (#67391) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkor kérj valami útvonalengedélyt, vagy esetleg valakivel vontasd oda

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67394) blueboi69 válasza Gabibácsi (#67392) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Persze, a vészhelyzet számít, nem a járvány, csak ez a fránya köznyelv.

(#67395) qnadam válasza blueboi69 (#67385) üzenetére


qnadam
veterán

ha kész az autó, okmányirodában kérsz papírt, amivel elmehetsz vizsgázni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67396) blueboi69 válasza Gabibácsi (#67393) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Útvonalengedélyt csak az otthonom és a legközelebbi vizsgaállomás között adnak 3500-ért az okmányirodában. Olyat nem kérhetek, hogy útvonal Bp-re, majd haza, majd utána vizsgaállomásra.
Ha lehetne, akkor kiváltanék ilyet és nyugodt lennék.

Vontatni is tilos érvényes műszaki nélküli autót. Teljesen legalálisan csak a tréler lehet ilyenkor.

Viszont éppenhogy, de beleesek a 15napba. Csakhát nem taáltam erre semmilyen kormányrendeletet vagy vármi hivatalof paragrafust, amire lehet hivatkozni, ha esetleg később jön a büntetés.

(#67397) Phülöp válasza blueboi69 (#67385) üzenetére


Phülöp
addikt

Esetleg elviszed hozzá, amíg van rajta műszaki, a szerelő meg levizsgáztatja, miután megszerelte?
Gondolom, július 2 után egyébként se használnád a lejárt műszaki okán, így nem lesz hiányérzeted autó nélkül.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67398) Jahno válasza Gabibácsi (#67392) üzenetére


Jahno
őstag

Annak nincs, csak a kihirdetett fokozati izének és volt valami törzs oszlatés és jogszabály visszavonáa is, amin előtte ugráltak.. Híreket most nem követem, tegnap kipróbáltam valami kommentháborúban, hogy kinél mennyire politikai ügy a maszk hordása és biza még bőven nem az eszük dönt. Júli 1től fizetős a parkolás is, szóval valami intézkedési szintet elértünk, háttérbe vonult a törzs is, de jó ég tudja. Majd elolvasom.

(#67399) blueboi69 válasza qnadam (#67395) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez oké, csak az autó nem itthon lesz kész, hanem addig is mozogni kell vele szerelőhöz. Ajj az ember legálisan akarja ezt elintézni, aztán alig van erre életszerű opció.

(#67400) Jahno válasza blueboi69 (#67391) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor még lerakhatod a szerelő háza előtt, utána meg útvonal engedély (:-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.