Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68601) eattila válasza FőDudu (#68598) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez így van. Pl egri 4* nem volt annyira patent, mint a velencei 4* Csak Egerben volt mit csinálni, így elment. Velencén meg nem volt mit csinálni a városban. De elvoltunk a medencékben is. És egy ár kb. Velencére még megyünk majd :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68602) FőDudu válasza Jahno (#68587) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen magasito az enyemhez is letezik - persze az amcsik alufoliaba csomagolt csoves kukoricaval demozzak a funkciojat (indirekt hovel sutes)..

Itt ma csak csilis grillsajt, padlizsan, csirkehus es a hatszinsteak keszult.

Megittunk ra egy uveg Malvazijat, nem kell altato.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#68603) qnadam válasza Sipi- (#68539) üzenetére


qnadam
veterán

decathlon?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#68604) Jahno válasza eattila (#68596) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg poénból megnéztem pár balatoni étterem kínálatát és teljesen másképp néz ki, pár dolog még majdnem occsóbb, mint itt Pesten a sarki akárhol. Pizza/burger normálisnak kinéző helyen 1300-1100 körül és persze felette is akad feltéttől függően, leves 500-600 (fokhagyma/hallé), egy combosabb főétel mindennel 1400-2000 pénz, turistamenüs alapok 900-1300, gyros 900. Ez az égtől eléggé messze van. Igaz nem közvetlen a parton :U

Szállásnak meg max. occsó turistás családi apartman:

(#68605) FőDudu válasza qnadam (#68603) üzenetére


FőDudu
addikt

Szetfekezett Oxelo kereke.

FőDudu

(#68606) Jahno válasza FőDudu (#68605) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet megyek is Decathlonba. Kocsi mellett ez már aprópénz, asszonynak bejönni látszik, de a végén még párosával kell venni. Kicsivel lehet kipróbálok valami kerülő utat a cég felé, mert az a tömegköz most ilyen felesleges időpocsékolás. Mármint ebben a jó időben, mikor visszafelé még mást is lehetne csinálni, odafelé meg tovább aludni.

(#68607) Beba Snake válasza Jahno (#68587) üzenetére


Beba Snake
junior tag

De ökröt, azt nem tudnak sütni.
kell hozzá sok hely, kb. 36-48 óra, 12 izmos parasztlegény, meg ami bort azok meg bírnak időközben inni - kb. 500 liter - meg 6 db Toy-toy vécé, ami csurig tele lesz szarva.

Keszthely, 1980-as évek eleje, diáknapok az Agrártudományi Egyetemen. 1,5 liter vodka után aludtam egy órácskát, betoltam 2 ökörszeletet, betoltam 14 korsó sört, leittam még 50 embert az asztal alá, aztán reggelre kijózanodtam. :DDD (A sör kimosta a maradék töményet is.)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#68608) Jahno válasza Beba Snake (#68607) üzenetére


Jahno
őstag

Idehaza most malacra fogok gyúrni. Még idén meg lesz. Többi nem számít. Ökörsütésnek szerencsére csak a végét láttam, mert valamikor vakhajnalban kezdték. Igaz ez ilyen városias úri muri buli volt, semmi borozás. Aztán rendesebb helyen már én is meglepődtem, mikor borospohárból ment a pálinka, bor meg egyenest a kancsóból :Y

(#68609) Jahno


Jahno
őstag

Na, MOL Bubi. 100 forintos a havi bérlet, ennyiért megéri és kitaláltuk, hogy asszony elé megyek bicajjal és kipróbáljuk hosszabb távon a rollert. Ő lábbal hajt én meg vagányul feszítek a bicajon.

Jászain első felvételkor rögtön bénáztam egy kört, mert a saját telefonszámom írtam be. Ez egy véletlenszerű PIN megadása után sem akadt ki, hanem belépett a menübe :-O Ott közölte, hogy minden lejárt, adjam meg a bankkártyaszámom és a CVC kódot. Őőőő, ekkor jöttem rá, hogy ez nem az, de érdekes. Persze céges számom fejből nem tudom, PIN kód a másik telefonon, blááááá.

Végre.

Belépek, választok egy bicajt, kiszedem, nem tekerhető. Ajjjj, ebbe még bele kell jönni pedig futtában megnéztem és előre kipróbáltam a nyeregmagasságot is, csak a lánc volt szétesve.

A másik már működött, viszont összevissza váltott. Néha akkor, mikor nem akartam aztán amikor akartam akkor nem mindig. Nagyjából bevett egy 2est, 15 perc alatt el is értem az irodához. Busznak 11 vagy 15 perc lenne ez a táv is. Visszafelé nyáron 20 és tömegnyomor, ősztől még több. Leadtam fél órán belül, plusz összegbe nem került, megvártam a zasszonyt és a következő bérlésnél mindenféle kombinációra is azt mondja, hogy nincs ilyen felhasználó... Weben be bírtam lépni, holnap újra próbálom.

(#68611) Phülöp válasza qnadam (#68610) üzenetére


Phülöp
addikt

Én ezt csak Bob Dylan-től ismerem, azt hittem, az ő saját dala. A többit sose hallottam, de nem is bánom, mert nem vagyok oda érte.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#68612) Sipi- válasza qnadam (#68603) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt én is néztem, de a rózsaszín meghátráltatott. Végül rendeltem egyet egy paksi boltból, elvileg átvehető lesz 1-2 napon belül a 9. kerületben.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#68613) hobizoli válasza npera (#68502) üzenetére


hobizoli
nagyúr



UK-ban elo torok ismiek most vettek ezt a csippes ;] mk1 PuntoGT-t gorogbol

eleg csitti a powerdiagrammja, 8880rpm-nel meg nem maxol le, mert a piros csik meg emelkedik, de ott belefut a revlimiterbe :DDD

1.9 16v @1.9bar GTX3076R 510 lo
1.3bar-n is tud 440 paripat

az 1.9 16v:

"The final incarnation of the 128 SOHC engine was modified to use 16 valves and double overhead camshafts. The engine (using the designation "Torque") initially featured the bore-spacing, bore and stroke of the 1.6 L (1,581 cc) 159/160 series engine with a new 16 valve DOHC crossflow cylinder-head. To incorporate the extra oil-return-paths and symmetrical head (as opposed to the asymmetrical SOHC head) the cylinder-block was slightly revised making the DOHC head non-interchangeable with the previous incarnations of the 128 engine. It powered the Brava/Bravo, Marea and Multipla Fiat automobiles as well as the second-generation Lancia Delta. It was then replaced with a version based on the 1372 block with a longer stroke, displacing 1.6 L (1,596 cc), ending production in 2005. The same stroke of the later version was also used in Brazil with the earlier Torque block, giving birth to an 1.8 L (1,839 cc) version, used in the Linea."

[link]

az 1. tulmeretre furva mar 1857ccm a motor, ezert hivjak 1.9-nek
ezt csinaltuk mi is meg, csak SOHC 8v-kent :K


eccer, amikor kimentem vele a kiskunlachaza-i gyorsulasira korulnezni eppen akkor volt ott a Smoke&Charme dizel talalkozo is, joember aki a nezoket meg indulokat hivatott terelgetni, kerdezi:
-ez? indulo vagy nezo?
-ez 1.9 (mondjuk erre ratett meg a lapkas szelephezag beallitas is, jo varrogepes hangja volt alapjaraton)
-OK, akkor menjetek arra (mutatta az iranyt indulok fele... nem mintha nem tudtuk volna magunktol is)
havercsavo mellettem majdnem beserult, ugy rohogott, amikor elindultam a mukitol :DDD
nem akartam mondani neki, nem minden dizel, ami 1.9

ott meg csak ki kellett tolteni a pappert es nem volt kulon nevezesi dij is a dizel klubtali miatt, adtak egy rajtszam matricat is, amivel ki-be lehet jarni - ez volt a cel :K

több drón kell ;P

(#68614) ncc1701 válasza FőDudu (#68576) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt akartam írni. :) Valamikor pár hete hallgattam rádióban egy dietetiológus-táplálkozási szakit, szerinte be kellene tiltani a cukrot, mert az emberi szervezetnek semmi szüksége nincs rá, és csak káros.

(#68615) zetor2000 válasza qnadam (#68591) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez már sajna nem az sz éra, de van benne bugi. Lila-kék, de sima pc ház.

Vinyó az tera akatti, vagy egy 4lemezes NAS, 8 terával, de 3 lemez jelzi, hogy sokat pörgött. A NAS ARM alapú, Qnap.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68616) zetor2000 válasza ncc1701 (#68614) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ettél cukor nélkül készült baracklekvárt? Cukor nélküli kakaót?
Naugye :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68617) FőDudu válasza zetor2000 (#68616) üzenetére


FőDudu
addikt

kakaobol a Canderel teljesen rendben van.

FőDudu

(#68618) Phülöp válasza zetor2000 (#68616) üzenetére


Phülöp
addikt

Kb. 10 éve ettem utoljára baracklekvárt. Annyira nem hiányzik.
Mióta nem kávézok, és ízesítetlenül iszom a teát, szerintem kibírnám cukor nélkül. Sütibe persze jól jön, de igazából csak azért eszek ilyesmit, mert Amea lelkesen sütögeti őket. Ha nem tenné, meglennék sütemények nélkül is.
Sok egyéb dologban is van hozzáadott cukor (több mindenben, mint amit el tudok képzelni), így nehéz önerőből cukormentesen élni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#68619) npera válasza ncc1701 (#68614) üzenetére


npera
újonc

Cukrot önmagában valóban felesleges enni.

De mértékkel azért van pár alkalmazási módja. Műzlibe én szeretek tenni egy fél teáskanálnyi mézet. Az cukor. Gyümölcskeveréktől függően egy turmixba (7 deci joghurt vagy tej) is elfér fél kanál méz.

Lekvárt keveset eszem, szinte csak palacsintára megy. De cukor nélkül az sem menne.

Amit nem igazán értek meg és vélhetően sosem fog menni: itt kapható cukros víz. Az a neve, hogy cukros víz. És iskolás gyerekek isszák... :Y

(#68620) npera válasza Phülöp (#68618) üzenetére


npera
újonc

Én amióta "felnőtt" vagyok (lehetséges ez egyáltalán?) sosem cukroztam a teát vagy kávét. A kávéba mondjuk megy tej rendesen. Szinte egész életemben 3%-os tejet ittam, de 42-évesen átálltam a "közepes" tejre (itt mellanmjölk a neve) ami 1,5%-os. Asszony azt issza és mindig konfliktus volt belőle, hogy én nem veszek magamnak elég piros tejet (3%) és aztán megiszom a zöldet (1,5%).

Így akkor most másfeles zöld van itthon. Abból is van többféle és az ekológikus változatoknak jó az íze, így akkor átálltam arra.

Nálunk én sütök, asszony nem tud. Így sok sütemény nincs. Főleg pogácsa. Még a gyerekek előtt sütöttem Dobos tortát néha, de már nem. Nincs időm rá. Almáspitét néha, de ritkán.

Ha megállom, hogy egyek fagylaltot és csokit, akkor igazából nincs sok cukor abban, ami eszünk. Olyan aszkéta étrendem vélhetően sosem lesz, mint Leslienek.

(#68621) eattila válasza ncc1701 (#68614) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, betiltani. Rögtön. Alkoholt lehet kapni, az károsabb. Dohányt is lehet, az is károsabb. De a cukrot tiltsák már be. Az a baj, hogy felelőtlenül lehet faszságokat mondani bárhol.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68622) zetor2000 válasza eattila (#68621) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a szerencse, hogy a cukor erjedés útján alkohollá bomlik.
Ezt azért sok helyen felhasználják ebben az országban. :D
Kémiából nem voltam valami fényes, de azért amikor kellett, hoztam a szintet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68623) zetor2000 válasza FőDudu (#68617) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt olvasom a leírásában, hogy "hozzáadott cukrot nem tartalmaz", DE természetes cukrokat igen. :)
Nos, a kakaó nem valami magas cukortartalmú termés, szóval valami turpisság lesz ott.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68624) zetor2000 válasza npera (#68620) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az élesztő felfuttatásához is praktikus 1-2 evőkanál czukor. Ha már.
Dohos torta teteje meg kábé 99% cukor, ugye. Esetleg némi vajat tartalmaz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#68625) npera


npera
újonc

Olvasói levél Totalbike.hu oldalán.

A beíró problémáját értem, a rá kapott válasz is korrekt szerintem.
De a német törvényjavaslat "picit" radikális.

Münchenben jártunk, és a szokásos, kisebb dugók helyett óriási torlódások voltak. Motoros tüntetés miatt... Utánaolvasva kiderült, hogy a német törvényalkotók teljesen be akarják tiltani (ez a terv) az egész ország területén az ünnepnapi és munkaszüneti napi motorozást az egyre komolyabb zajterhelés miatt.

Wow! Azért ez erős. Pár hülye miatt az egész járműkategória rajongóit büntetik így.

Persze a másik oldal is erős érvekkel rendelkezik. A zajterhelés egészen agyhalott tud lenni herélt vagy direkt hangosra tervezett dobokkal. Egy jó példa Baron Von Grumble ősrégi videója, amikor valami egészen agyhalott dobot próbál ki egy régi KTM SuperDuke nyergében. A felvételen nehezen jön vissza a teljes dinamika, de azért lehet sejteni, hogy egy howitzer és a mennydörgés kereszteződéséből jön a hang.

(#68626) npera válasza zetor2000 (#68624) üzenetére


npera
újonc

Ja, a torta teteje egy vékony piskóta lap (van benne cukor), amire rá van öntve karamella. Ami cukor és vaj. Lájtos cucc.

Én úgy gondolom, hogy lehet cukrot enni mértékkel, de le is kell mozogni. Ha nem mozog valaki akkor koplalhat akármennyit, csak sorvadni fog. Anyám csinálja ezt. Úgy próbál vékony lenni, hogy csak elképesztően kalóriaszegény dolgokat eszik, de nem mozog pulzusemelő módon. Mondtam is neki már párszor, hogy tornázzon és kerékpározzon és vagy ússzon, mert ennek nem lesz jó vége, ha idősebb lesz. 52-es évjárat. Szóval még van esély javítani, de persze csak óvatosan felfuttatva az edzést, nem egyből triathlon...

(#68627) Phülöp válasza eattila (#68621) üzenetére


Phülöp
addikt

Most mondanám, hogy az alkohol miatt se lenne hiányérzetem, dohány miatt meg főleg.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#68628) ncc1701 válasza zetor2000 (#68616) üzenetére


ncc1701
veterán

Cukor nélküli kakaót minden nap iszom, a protein.buzz csokis fehérjéje kajak kakaó ízű. :) Lekvárt pedig nem eszek. Igazából gyümölcsöt is alig-alig, mert sok benne a fruktóz.

[ Szerkesztve ]

(#68629) ncc1701 válasza Phülöp (#68618) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk asszonyt nehéz volt leszoktatnom a sütögetésről. Utálok kaját kidobni, de azzal lett vége, h szimplán nem ettem belőle.

[ Szerkesztve ]

(#68630) ncc1701 válasza eattila (#68621) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem is a mérték a kulcs. :)

Mondjuk engem sem az alkohol, sem a dohány betiltása nem kergetne pánikba.

(#68631) eattila válasza zetor2000 (#68622) üzenetére


eattila
csendes tag

Cukor betiltással nem lesz kevesebb alkohol. Max megnő a cukorrépa vodka és hasonlók mennyisége...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68632) eattila válasza Phülöp (#68627) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem sem. De betiltani.... Lehet nem javasolni a fogyasztás mellőzését, csökkentését, de hogy "tilcsuk be mábe mer szerintem nem kell" azt ne már...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68633) eattila válasza ncc1701 (#68630) üzenetére


eattila
csendes tag

Engem sem. De ahogy az előbb írta a bajom radikális balf_sz véleményekkel van. Nem azzal, hogy egészségtelen és stb.

Mondjuk én pont nem teszek a KV-ba teába cukrot. Hanem a cukorra öntök némi kv-t, teát.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68634) npera válasza ncc1701 (#68629) üzenetére


npera
újonc

Egy ideig asszony kísérletezett mindenféle almáspitével, de hogy "ne hízlaljon". Végül lett valami zabpelyhes kulimász, aminek se íze, se bűze nem volt, de azért volt benne valamennyi vaj és cukor.

Kaját kidobni én is gyűlölök, de ott már egyszerűen nem ettem meg. Süteményt sütni nehéz kis adagot. Ha pedig sokat sütsz, akkor ha csak azért is megeszed, akkor csak hízlalod magad.

Ha valami vendégség van, akkor eloszlik a terhelés, de magunknak már nem csinálok süteményt.

A pogácsa bableveshez vagy hasonlóhoz elmegy, de abból is nehéz keveset csinálni.

A kenyérből sem eszek sokat, értelemszerűen reggeli szendót nehéz kenyér nélkül.

Almát cserébe igen sokat nyomunk. A lányom imád elmasírozni egy almával és egy répával, aztán azt rágcsálja.

(#68635) ncc1701 válasza npera (#68634) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz. Ez helyett azt, amaz helyett meg emezt, és ugye majdnem olyan...? Hát nem. Úgyhogy nálunk az van, h ha már nagyon kell sütni, mert szülinap, vagy hasonló, akkor megcsinálja rendes anyagokból, mint a nagymuterék, de keveset. Oszt akkor az jó is, meg árt is, de ritka, és kevés van.

(#68636) ncc1701 válasza eattila (#68633) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy ideig ittam kávét minimál mézzel, de már jó sok éve csak kapucsinó, minden nélkül. Nekem állat fura íze van, ha édes a kávé, nem jön be. Teát meg ha beteg vagyok, akkor sem. :)

(#68637) eattila válasza ncc1701 (#68636) üzenetére


eattila
csendes tag

Kinek mi. Én nem bírom a keserűt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68638) Gabibácsi válasza FőDudu (#68597) üzenetére


Gabibácsi
tag

Erkélyem sincs , csak ilyen kiállós francia :) de van rajta virágláda
paradicsomot próbáltam, nem éri meg, rengeteg víz kell a cserépbe naponta, és pár darab lesz.
bazsalikom és petrezselyem van, meg virágok :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#68639) Gabibácsi válasza ncc1701 (#68614) üzenetére


Gabibácsi
tag

A maszk nélküli embereket meg azonnal lelőni, legyünk kemények :Y :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#68640) Gabibácsi válasza npera (#68625) üzenetére


Gabibácsi
tag

Esetleg a kiherélt kipuffos meg felhajtott rendszámos idiótákat kéne kiszűrni, nem az egészet betiltani.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#68641) eattila válasza Gabibácsi (#68640) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg a rend őreinek megmozdulni az ilyenekre.... Mert pl itt ha én hallom, hogy üvöltő hangú motorral jaszkarizik valaki a városban, akkor a rendőrök is hallják. Akkor menjenek, és vonják felelősségre.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68642) npera válasza ncc1701 (#68635) üzenetére


npera
újonc

Japp.

És bár árban durva különbség van, de legjobb ha cukrászdából hoz az ember kis cupcake jellegű cuccokat (mini torta), akkor lehet egyet per személy és nem hatalmas adag tortát zabálni. Mert az meg túl sok lesz.

20-évesen még kábé bármit lehetett, most már csak hízok tőle. És az sokkal rosszabb hosszú távon, még ha rövid ideig élvezetes is a torta.

(#68643) npera válasza Gabibácsi (#68640) üzenetére


npera
újonc

Ja, de az macerás. Egyszerűbb fűnyíró elvet nyomni.

Kíváncsi vagyok mennyire megy ez át a gyakorlatban.

(#68644) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Tegnap elhoztam az autót A szerelőtől, lőrincről.
Megcsinált mindent korrektül amit megbeszéltünk, időre, ahogy mondta, annyiba került amennyit mondott, felhívott, amikor kész, stb.

Elöl szinte az egész futómű ki lett cserélve (lengéscsillapítót leszámítva), fékek is, hátsókat is rendberakta (fékkopásjelző volt leszakadva, kézifék), úgyhogy most már mehet műszakira.

Közben előkerült az előző faszkalap szerelő, hogy miben tud segíteni... nem mentem bele vitába, de úgy tűnik tagadja, hogy nála lett volna csapágyas a motor. Kerítek 3. ésvagy4. szerelőt is, aki legalább megnézi, hogy tényleg szerintük is csapágyas-e.

(#68645) eattila válasza blueboi69 (#68644) üzenetére


eattila
csendes tag

De nem gáz csapágyas motorral használni? Vagy az egyáltalán mit jelent?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#68646) Bujdy81 válasza ncc1701 (#68479) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

1) aki permanens adócsaló, az így járt
2) már többször mondtuk, hogy engedd el ezt az államháztartástant, nem teljesen látod át a dolgot, picit bonyolultabb, mint a fekvenyomás!

(#68647) Bujdy81 válasza FőDudu (#68445) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kinek adjanak vérhigítót? Nekem permanensen magasabb a hemoglobin szintem, mint a referencia tartomány, eddig két véradáson mondták, hogy vérhígítót kellene szednem. Pedig aki rendszeresen fut/kocog sokat, annak magas. Akkor én szedjek, vagy ne? ;)

(#68648) hobizoli válasza blueboi69 (#68644) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert ha csapagyas valoban, az elegge hallatszik jaro motornal, ugy meg nem kene jarni vele ilyen 250km-ket a szerelohoz

vagy akkor nem az

több drón kell ;P

(#68649) FőDudu válasza Bujdy81 (#68647) üzenetére


FőDudu
addikt

Komolyabb koronas ferozottnek.

FőDudu

(#68650) Jahno válasza FőDudu (#68649) üzenetére


Jahno
őstag

Azt meg most nem értem miért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.