Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67851) npera


npera
újonc

Ha Google Photos alá szeretnék felrakni képeket, akkor van valami trükk?

Egy időben volt Photos app a mobilomon, aztán egy jó ideig nem. Kábé 5 év maradt ki asszem. Ezeket a lokálisan lementett képeket szeretném felrakni. Az az opció van, amikor picit ront rajta és "végtelen" a tárhely.

Pár kép után megáll a dolog és órákon át sem mozdul meg. Úgy próbáltam, hogy böngészőből upload a Google Photos felület alatt. Vagy csak behúztam. Egyik módon sem megy.

Akár a NAS-ról próbálom, akár lokálisan.

Hmmmm? Hmmmmm?

(#67852) npera válasza Jahno (#67849) üzenetére


npera
újonc

Király! A 24 méter durva tud lenni, ha hirelen jön. Időben elosztva már fájintos :C

(#67853) -NoVa- válasza npera (#67848) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha már audio, Zeos is rákapott a Legacy 3 + BTR5 párosra: link

(#67854) npera


npera
újonc

Zajlik az élet Göteborgban megint. Még lőttek is a kocsira.....

(#67855) npera válasza -NoVa- (#67853) üzenetére


npera
újonc

Zeos egy igazi állat! Remélem sosem változik meg :szivecskés szmájli: :C

(#67856) BobaHWSW válasza npera (#67847) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ranezek, nem ismertem. Jo a neve :D most ertem vissza bruncholasbol haverral. Szep az ido, 13fok napsuted es csak 35kmhs szel van. Megyek is motorozni amig lejar egy hosszura allitott mosas.

(#67857) Jahno válasza npera (#67852) üzenetére


Jahno
őstag

Esetleg lefelé még kellemes. Feltéve, ha nem túl függőleges. Feltoltam valami alkalmazást, mert egyre többször van szükségem mindenféle csiganyálra. Bár kicsit érdekes a használata, egyelőre bármibe is exportál, így nagy baj nem lehet. Kár, hogy a Google saját cucca megszűnt. Az egyszerű volt és jóság. Most meg a végén még Google Earthöt kell raknom a laptopra, hogy megnézegessem mit teljesítettünk és akkor majd mindenkit kápráztatok a csoda teljesítményeimmel :-D Aztán majd elmúlik.

Haversrác irigykedett is a katicás csengőmre, meg Ő sem ült 30 éve bicajos én azt mondta, hogy most kezdi érezni a karmát, a végén még bicajozni fog. Csak kár, hogy ilyen Vác környékéhez hasonló terepet nehéz találni.

(#67858) Phülöp válasza BobaHWSW (#67856) üzenetére


Phülöp
addikt

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67859) BobaHWSW válasza Phülöp (#67858) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:DD
Erdekes sorozat volt. Elso szezont megneztem anno.

(#67860) Phülöp válasza BobaHWSW (#67859) üzenetére


Phülöp
addikt

Utána még egy darabig kitartott, egészen addig a pontig, amíg az eredeti szereplőgárda ki nem kopott.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67861) Jahno válasza WiZARD (#67834) üzenetére


Jahno
őstag

Hát jahh. Ezt ebben a formában nehéz játszani. Bár máshol gyorsabban terjed, az érdekes, itt a népsűrűség csökkentésére viszont elég sok irodistát haza lehetne zavarni.

(#67862) qnadam válasza zetor2000 (#67798) üzenetére


qnadam
veterán

köszi!
xiaomi rutinom van (mi 3, redmi note pro 3, most a2 lite, családban csomó redmi), a miuival meg egész messzire nyúló múltam van (már a Jahnotól vett htc desire-ön is azt használtam).
a leírásod alapján tök rendben van ez a redmi note 8 is, csak kevés benne a kamera :DDD

a 130-es újracsomagolt (de két év garis) mi note 10-et persze elvitték, de eleve ennyit nem is akarnák rákölteni a projektre, viszont a kamerákban a potenciál tetszik (alap nagylátó, nagyonnagylátó, 2x tele, 5x tele). viszont a képfeldolgozás minősége helyenként nem az igazi, de annyira nem is tűnik vészesnek. a cpu állítólag a képfeldolgozásnál néha kevés kicsit, de ezt jó lenne élőben látni... hátránya még, hogy húsz deka, ami azért nagyon nem kevés.

esélyes még a mi 9, ami sokkal inkább csúcshardver, érezhetően könnyebb is, abból turbadonál volt 95-ért refurbished, és használtan is 85-95e pénz. tele kamera csak 2x van benne a normál és a nagylátó mellett

a mi 9t 70-80e használtan, abban tetszik, hogy egyáltalán nincs notch, viszont a nagyobb akksi miatt nehezebb, mint a mi 9. és gyengébb a cpu, de ez elvileg nem zavaró. kamerái ugyanazok, mint a 9-nek.

tulajdonságai alapján tetszetős még az oppo reno 3, de alig van róla normális teszt, a pro verzióról van több, meg az azonos nevű (de egészen más hardverű) ázsiai verzióról. a mediatek procitól félek kicsit, de lehet hogy ez manapság már alaptalan. ami tesztet találtam, az alapján a kamera oké, de csak a főkamerával készült három kép van fent, ami vállalhatatlanul kevés, pedig a notebookcheck tesztjei egyébként jók szoktak lenni.

hasonló a https://turbado.hu/telefonok/zte/zte-axon-10-pro-lte-dual-sim-6gb-ram-128gb-blue-eu [link] is, csak sokkal erősebb procival, egy teszt után az se tűnik rossznak, de a zte-től picit tartok annak ellenére, hogy az első okostelefonom is zte volt.

a kicsit régebbi huawei mate 20 pro összességében barátságosnak tűnik a használtan 80-100e árával, viszont elég ritka belőle a kétkártyás verzió, és ordenáré nagy notch van a tetején.

motorola one zoom: közepesen meggyőző képminőség :(

esetleg honor 20 pro. vagy esetleg mittudomén.
szerk: a google pixel 3 is kellemes. egy kamera van benne, viszont ami képfeldolgozást csinálnak vele, az oda-vissza lever mindenki mást. a probléma az, hogy szélesebb látószöget akkor se tudnak szimulálni :) meg a pixellel az android ájfonját akarják megcsinálni, sajnos árban is. meg csak úgy kétkártyás, hogy az egyik esim.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67863) eattila válasza Jahno (#67849) üzenetére


eattila
csendes tag

Az elvileg egy szimpla xml. De mar nem emlekszem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#67864) ncc1701 válasza WiZARD (#67834) üzenetére


ncc1701
veterán

De az sem fog menni, h novembertől megint bezárnak mindent mondjuk áprilisig. De gondolom azért vettek ennyi csilliárd lélegeztető gépet, h sok embert tudjanak egyszerre kezelni. Mert az látszik, h megfizetni nem akarják azt, h otthon maradj.

(#67865) ncc1701 válasza Gabibácsi (#67841) üzenetére


ncc1701
veterán

Oltás az nem így működik sajna. Még ha év végére lenne is, ott a gond, h kellene belőle mondjuk 7 milliárd adag. De legyen csak 3.5, a h1n1-et is max 50% adatja be, ebből lehet tippelni a felére. Ez olyan brutál szám, h nem lehet pár hónap, de év alatt sem produkálni. Szóval, először majd megkaphatják az állami erőszak szervezetek, tűzoltók, orvosok, tanárok, a többi pedig később. Az meg szerintem inkább 2022.
Második pedig, emlékszel az első genes h1n1 oltásra? Kicsit volt vele baki. Na, az első covidos adagot én tuti nem kérném.

[ Szerkesztve ]

(#67866) ncc1701 válasza eattila (#67844) üzenetére


ncc1701
veterán

Tök változó. Én úgy vagyok vele, h ha az eladón nincs, akkor rajtam sincs.

(#67867) ncc1701 válasza Jahno (#67849) üzenetére


ncc1701
veterán

Mi is annyit mentünk spannal tegnap, illetve kamuzok, mert 3 órán belül voltunk a 80km-en. :) Rekordot nem sikerült dönteni, de ugye reggel 6-kor indultunk gödről, sokan nem voltak.
Most tolom a reggelim, és megyek is tekerni egyet, míg hűvös van.

(#67868) ncc1701 válasza Jahno (#67861) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszonyéknál kiderült, h tök jól tudnak úgy dolgozni, h az alkalmazottak ~10%-a van bent. Folyamatosan emelkedik a rendelési állományuk, minden évben csúcsot döntenek. Szerinted mi történt? Júliustól mindenkinek be kell menni. És nem értjük, mindenkinek jobb volt így. Asszony sem foglalkozik ezzel a vírussal, de azért minek kockáztatni, nem?
Magamat már nem is említem, hót feleslegesen meresztem bent a seggem. Napi 70km kocsikázás feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#67869) WiZARD válasza ncc1701 (#67868) üzenetére


WiZARD
addikt

Én azt hittem felfogják a cégek, hogy működik a home office és meg fog maradni.

Mondjuk exmelóhelyemen már 4 éve elkezdték ebbe az irányba építeni a dolgokat, mindenki notebookot kapott asztali gép helyett és szinte korlátlanul lehetett home office-t tolni.
Megszokásból bejártam, aztán amikor elvették a parkolóhelyem és szóvá tettem akkor az volt rá a válasz hogy dolgozzak otthonról többet és minek járok be.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#67870) Gabibácsi válasza WiZARD (#67869) üzenetére


Gabibácsi
tag

En is azt hittem, erre új cégem is mondja hogy nem szereti a home officeot. Csodás.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67871) Gabibácsi válasza ncc1701 (#67865) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az oltás jó lesz pedig, nem kell mindenkinek beadatni, meg elég ha korlátozzák az utazgatást olyan országokból ahogy nincs.. de majd meglátjuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67872) Samott válasza Sipi- (#67850) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67873) zetor2000 válasza qnadam (#67862) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem nézz rá arra a Realme 2x-re!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#67874) npera válasza Jahno (#67857) üzenetére


npera
újonc

Nálam Strava fut. Eddig nem igazán volt vele probléma, nem eszik sok akksit sem.
Nemrég bontották szét fizetős és nem fizetős verzióra, én a simát használom.

Ha bringázok, akkor többnyire a Polar óra saját felvételét használom, de sétálás vagy hasonló nem bringa órás dolgokra király a Strava.

Én az egész családot felszereltem gombás témájú csengővel. A fiam egyfolytában csenget vele...

(#67875) npera


npera
újonc

Triatlonos bolhapiacon vagy egy gyerekméretű titán bringa. Szép, csak nagyon pici.

👉Titánium Opera Palladio (Pinarello gyártmány) vázszett, 55-ös méret (felső cső hossz), eredeti karbon villa (villanyak is karbon)
👉Campagnolo Centaur karbon szett
👉Mavic Cosmic kerékszett
👉FSA SL-K karbon hajtómű, FSA kerámia középcsapágy
👉Karbon kormány, Prologó Nago evo nyereg, Continental Ultra Sport 25mm gumik
Nagyon szép állapotban, rendkívül ritka darab, áron alul...

355k HUF

(#67876) qnadam válasza zetor2000 (#67873) üzenetére


qnadam
veterán

felmerült, de drága is (használtan 140, újonnan 170+), meg a képfeldolgozás minősége is határeset. egyébként tetszene :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67877) FőDudu válasza Gabibácsi (#67870) üzenetére


FőDudu
addikt

Vegul mi az uj ceg?

FőDudu

(#67878) npera válasza ncc1701 (#67868) üzenetére


npera
újonc

Nálunk a 60%-os munkarend alatt a burndown chart mutatta, hogy mekkora monumentális esés volt a hatékonyságban. Mondjuk a mi csoportunk főleg tesztel és rendszer integrál. Azzal, hogy a logisztikát támogató csoportok is lementek 60%-ra, de a rigek elvileg futottak tovább 7/24-ben igen sérülékeny lett az egész. Ha bármi megállt, akkor hirtelen látszott, hogy a hét 3-napos 5 helyett.

Az otthoni meló is korlátozottan működik azoknak, akik durva mennyiségű adaton mennek át és az otthoni kapcsolat egyszerűen nem elég hozzá.

Nekem működött részben, de bent egyszerűen jobban futnak a dolgok. Az állandó Teams meetinges daráló is durva, mert egész nap a fejeden van a headset és ülsz. Amikor bent vagy, akkor valamit mozogsz, de a home office egy iszonyatos taposómalon mozgás nélkül.

A legjobb volt, amikor kitalálták, hogy legyen virtuális fika Teamsen keresztül. És akkor kávézzunk és beszélgessünk. Na, ez hamar beállt a földbe. Még egy meeting, ahol lehet "beszélgetni".... Amikor egész nap meeting volt előtte is, mert 5 napnyi meetinget beraktak 3 napra.

Egy idő után a tentative lett a decline valójában, az accepted pedig a tentative.

Nálunk a home office vészmegoldásnak működik korlátozott ideig, de huzamosan fenntartani nehéz.

(#67879) Phülöp válasza npera (#67874) üzenetére


Phülöp
addikt

Követem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67880) Gabibácsi válasza FőDudu (#67877) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igazából a bala, de már nem úgy hívják. De nagyon erős kétségeim vannak, és a levelezésem az angol hr-rel... meg ugye ez az átvilágítósdi...
és egy hónapos processz, ezért tudok csak júli közepén kezdeni
remélem a managerem értelmes lesz legalább

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#67881) npera válasza Phülöp (#67879) üzenetére


npera
újonc

Viszont :R

Most néztem, hogy megváltozott a webes felület is, mióta szétválasztották kétfelé az "előfizetést".

Igazából ameddig valamennyire lehet követni, hogy mennyit mentem a két bringával addig elégedett vagyok. A nagyon advanced funkciókat eddig sem használtam benne.

(#67882) FőDudu


FőDudu
addikt

itt elkezdtek ellenorizni a maszkok viseleset a zart helyeken. Mennek sorra az uzleteken, szallodakon.

Szabalyszeges eseten 400 Euro bunti a dolgozonak, 4000 a cegnek.

Latogatonak is 400.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67883) Phülöp válasza Gabibácsi (#67880) üzenetére


Phülöp
addikt

Csütörtök óta van nekem is aláírt szerződésem, a nyári leállás után kezdek (w30). Amea kivett 2 hét szabadságot, így akkor hasznosan tudom addig tölteni az időt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67884) FőDudu válasza Gabibácsi (#67880) üzenetére


FőDudu
addikt

Amint nemzetkozi biztonsagi (beszallito) ceg lett, a ra vonatkozo szabalyok is megvaltoztak.

Ertheto, ha leinformaljak a dolgozokat, valoszinuleg a biztonsagi tanusitvanyuk resze az ilyen iranyu megfeleloseg.

Biztositani kell, hogy nem vesznek fel buntetett eloeletu, korozott, hacker, stb szemelyeket...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67885) FőDudu


FőDudu
addikt

Es a hazunk elotti kanyarban is a rendorseg folyamatosan villogja le a tilosban jaro (foleg nemet es osztrak) lakoautokat. Mar harom all es irjak nekik a birsagot.

Ugy tunik a hatosagok meguntak az atutazok szabalyszegeseit. Szoval ha erre jartok es olyan tablat lattok ,akkor inkabb ne kockaztassatok meg a behajtast. Ugy tunik bekemenyitenek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67886) qnadam válasza FőDudu (#67885) üzenetére


qnadam
veterán

a telefonkeresési helyzet egyre súlyosabb :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67887) WiZARD válasza qnadam (#67886) üzenetére


WiZARD
addikt

Mate20Pro-ra dobnék egy szavazatot ;)

3D arcfelismerése nagyon jó gyors, nagyon szerettem.
a 40W gyorstöltés is király, bármennyire is feleslegesnek gondoltam előtte (most P4XL rohadt lassúnak tűnik), és az infra is néha jó ha nem kell távirányítót túrni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#67888) FőDudu válasza qnadam (#67886) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom mit keresel, de most probaltunk A1 Alpha 20 telefont es nagyon rendben van.

48mpix kamera, 4000mAh akku, 3 napot kibir atlagban.
Ezt adjak kb ingyen a szolgaltatok most.

Edgetoedge screen, IPS, vekony, es legujabb android is van rajta.

De amugy ha kamerara gerjedsz, akkor meg mindig a nejem P30 Pro keszuleke a legjobb amit probaltam.
Jobban lat a sotetben, mint az emberi szem.... :C

Lehet ejjellatonak hasznalni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67889) FőDudu válasza WiZARD (#67887) üzenetére


FőDudu
addikt

p30 pro is valami 40 vagy 45 wattos toltest tud...
Es tenyleg kevesebb mint egy ora alatt feltolt...

FőDudu

(#67890) Jahno válasza WiZARD (#67869) üzenetére


Jahno
őstag

Van ahol felfogták. Aztán meg...

(#67891) Jahno válasza eattila (#67863) üzenetére


Jahno
őstag

Azt én tudom, cucc kimenti három féle formátumban is. Azért sikerült megnyitnom még online is:

(#67892) FőDudu válasza Jahno (#67890) üzenetére


FőDudu
addikt

Van ahol mondjuk a kenyes ugyfel adatok miatt nem hagyhatja el meg a kepe sem az epuletet, igy tavmunka kizart.

FőDudu

(#67893) qnadam válasza FőDudu (#67892) üzenetére


qnadam
veterán

ismerős anyakönyvvezető morgott is kicsit, hogy az anyakönyvet azért mégse érheti el otthonról :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67894) Samott válasza FőDudu (#67884) üzenetére


Samott
addikt

Background check, nalunk is van. Egy kor hogy felvegyenek egyaltalan es egy meg reszeltesebb kor, amit a kliens kovetel meg, hogy a mi projekteruletunkre egyaltalan bejohessen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67895) qnadam válasza FőDudu (#67888) üzenetére


qnadam
veterán

ha jól látom, az a1 alpha 20 az a zte axon 11 se ottani szolgáltatói verziója, csak gyengébb procival. akár jó is lehetne, de kapni se lehet, meg nincs benne tele kamera :)

a p30 pro tetszik, de az már jóval többe kerül, mint amennyit rászánnék. viszont a sima p30 nem tűnik rossz ötletnek, azt lehet hogy beírom a táblázatba.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67896) Jahno válasza ncc1701 (#67865) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ licensz van-e, most ahogy nézem 3 vagy több cég is befutó lehet, recept alapján elég gyorsan lehet ezt gyártani. És elsőre 7 milliárd sem kell, de kiderül. Idehaza logisztikailag beadni zűrösebb lesz, meg eleve sok okoska kimarad belőle, aki tiltakozik. Majd meglátjuk.

(#67897) JonesC válasza FőDudu (#67888) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ha a 4000 mA-es akksi kibír három napot, akkor azt max a zsebedben :D

(#67898) Jahno válasza FőDudu (#67892) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ezt nem kell mondani, én dolgoztam így és nem kevés céget ismerem, de nyilván nem erre gondoltam.

Meg van mikor nem hagyhatja el az adat az EU területét és ügyféllel erre külön szerződés van, majd szó nélkül alkalmaznak szerb távmunkásokat... De ezt csak úgy hallottam valahol, biztos nem igaz.

(#67899) npera válasza FőDudu (#67892) üzenetére


npera
újonc

Na jó, akkor a legjobb a fegyveripar egyes kiemelten titkos részei. Cimbora dolgozott úgy, hogy az íróasztalod mellett nem kis kerekes gurulós szekrényke van, hanem páncélszekrény. És ha kimész KV-ra vagy slozira vagy csak printelni (azt sem lehet akárhogy és akármennyit és akárhova), akkor addig el kell pakolnod mindent a páncélba és bezárni. Ha nem teszed, akkor nem sima enyje-benye van természetesen, mivel a dolgoknak van súlya.....

Ehhez képest amit én csinálok teljesen nyugis, elég egy WIN+L és mehetek rosálni vagy KV-zni.....

Papírok nincsenek, iratok nincsenek, mappák nincsenek.

(#67900) npera válasza qnadam (#67893) üzenetére


npera
újonc

Nincs virtuális motherbook? Akkor a motherbook driving az ilyen bejárós meló.

Mondjuk emlékszem, 2010. július 20-án (asszem ez a dátum :Y ) mi is odamentünk lábbal a törökbálinti hivatalba és nem volt virtualizálva a processz....

Úristen, akkor lassan jön a 10. évforduló. És még nem készültem.... :Y :Y :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.