Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41751) Jahno


Jahno
őstag

Alakul ez:

https://www.youtube.com/watch?v=-vhIg2tuJh0

Orczy/Kvassay tipikus jelenetekkel, ott a kereszteződés környékén 1-5 percet vagyok, de 5-10 autót simán meg lehet vágni. Aztán majd jönnek, hogy a kocsig rendőr vegzálja az ártatlan honpógárt :-D Tegyenek rendet, mert én is megállok a lámpánál, aztán hirtelen elémpofátlankodik még 4 autó úgy jobbról a semmiből, vagy ha megy a sor akkor bhúzza kanyarodósávból. És akad jó pár piroslámpás is :-O

(#41752) blueboi69 válasza Gabibácsi (#41746) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Minek ülsz ott? :F

(#41753) Jahno


Jahno
őstag

Rámszálltak a fejvadászok és a HResek, de nem is tudom melyik a jobb. Érdeklődés jó, jönnek a sáskák, de sorban dobálják a lehetetlennél lehetetlenebb időpontokat és még azonnal a héten hozzuk össze a valamit. Lassan jegyzetelnem kell, mert alig bírom követni, de sokan legalább teljesen jól leírják a pozíciót, már első körben lehet kérdezni (értékelhető válasz is jön), behatárolják a fizukat, elmondják az interjú menetét darabra résztvevőre. Javul a szakma, vagy mi a fene? Teljesen le vagyok nyűgözve.

Aztán jön a másik oldala, mikor Z cég közvetítene ki X céghez és esetleg hallottam-e róla, vagy magához a céghez kivitelben/helyben mit szólnék. Azt meg mégsem mondhattam, hogy valamennyire ismerős, IT fele miután lelépett rendszeresen itt rángatóztak a helyi kocsmában, a vezetőjük meg évek alatt heverte ki az ottani műszakot de még mindig görcsbe rándul bármilyen telefoncsörgéstől és Outlook hangtól :-/

Vagy amelyik álláshirdető portálon nem egészen így volt leírva és 5 éve pár havonta újra kirakják, ott már lehet előítéletem van.

Legfeljebb megint az lesz, amit Tassadar is mondott és remélem van róla mentés HWSWről, miszerint "itt ilyen nem lesz". Ott s hallottam párszor, előtte is, itt is párszor. Lett? Lett hát.

(#41754) Jahno válasza blueboi69 (#41752) üzenetére


Jahno
őstag

Bent kell lenni. Akármikor jöhet egy míting is, mondjuk Systemaxnál ugye még azt is beszoptam, hogy megnézték ki mikor nem volt az irodában, oszt rinyáltak miatta, én meg kereshettem vissza a levelezéseket, kiküldetéseket, egyebeket, hogy éppen Angliában voltam a cég másik felénél. Arról sosem akartak beszélni, hogy vasárnaponként miért jártunk be párosával 4 órákat rendezkedni. Az ilyesmi soha sehol senkit nem érdekelt. Múkod, pont.

(#41755) Gabibácsi válasza blueboi69 (#41752) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt gondolom nem komolyan kérded

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41756) Jahno válasza Gabibácsi (#41755) üzenetére


Jahno
őstag

Ügyvéd ismerős első számú ajánlása, hogy ha nem vagy elégedett a melóval, akkor meg ne csináld, hogy nem jársz be és lógsz. Annál még az is jobb, hogy félrészegen esel be, de ugye ha nem vagy, akkor nem jár a pénz. És egyéb retorziók.

Mondjuk vicces, nekem néha tűnnek el jogosultságok, de nem is nagyon ugrálok érte, ha lecsuknál az AD loginom akkor is napokig el bírnám látni magam csak tedd ide-oda, szerelős, kábelezős, adminisztratív dolgokkal. Be sem fejeződne már nőlne vissza a kupac :-D

(#41757) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Mexikói managerem megpróbálja gyorsítani a dolgot.
szegény

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41758) Jahno válasza Gabibácsi (#41757) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek nálunk kivételesen gyorsan mennek. Mert elvileg indián csinálja, gyakorlatban meg mi.

Annak általában nem szokott jó vége lenni, ha a manager valamit helyben próbál meggyorsítani, mert csak a hisztifaktor van belőle.

(#41759) eattila válasza Gabibácsi (#41757) üzenetére


eattila
csendes tag

Én meg ki se látszok a munkából. mind a 2 helyen. Pedig azt reméltem, hogy az év vége laza lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41760) FőDudu válasza Jahno (#41756) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma egy usernek beletelt vagy 2 oraba mire rajottunk mi az istenert nem megy a laptopja VPN-en... Jelszora meg kodra panaszkodott.

Jelszot cserelt, de csak a laposon. Majd utana nem tudott a domainhez csatlakozni VPN-en, hat kicsukta magat onnan is. Ezutan a gep valahogy elvesztette e trust-ot a domainnal, domainbol ki, domainba vissza. Useren jelszo reset. Majd mivel ezutan se lett jo, user disable/enable. No ekkor mar lokalisan be is tudott lepni, de VPN meg mindig nem ment (2fa kivagta). User unlock, uj TOTP kodot is csinaltunk neki es ez utan mar a VPN is mukodik.

Holnap majd tud jelszot cserelni, mert minimal password age=1. Azaz aznap amikor gepet kap meg nem tud mast szivatni a jajj lecsereltem es elfelejtettem a jelszavamat opcioval.

Eleg advanced level amit osszehozott.

A masik agyas meg bekapcsolta a ketfaktoros authentikaciot a Gmailben es valahogy nem tarolta el a TOTP kodot. Nem tudom hogyan, mert addig nem elesiti be amig be nem irja az aktualisan ervenyes kodot.

Szoval alacsony a kerites.

FőDudu

(#41761) Jahno válasza FőDudu (#41760) üzenetére


Jahno
őstag

Ez messze van az advancedtől és szívástól, 15 éve is megcsinálták, most meg, hogy elvileg van otthoni meló is meg nem is, teljesen általános a VPN/net/jelszócsere, szólt a gép/nem a szólt a gép dolgok kibarkóbázása. December utolsó hetére legalább 40 ilyen jutni fog. Úgyis tudjuk előre, te valami új vagy?

(#41762) FőDudu válasza Jahno (#41761) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen advanced azert ritkan fordul elo. Kizarja magat 3-4 rendszerbol amik elvileg SSO-val ezt megakadalyoznak, majd meg a gepet is kibassza a domainbol.

FőDudu

(#41763) zetor2000 válasza FőDudu (#41762) üzenetére


zetor2000
senior tag

Áh, felénk ez egy kezdő...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41764) Jahno válasza FőDudu (#41762) üzenetére


Jahno
őstag

Naponta. Ez teljesen átlag alatti szint. Gép nem mindig megy el domainból, az azért gyanús, de akad abból is bőven. Hiba leírása: nem megy a levelezés.

(#41765) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Feladtam a win10-et, mert már kb a farokméretemet is kérdezte (microsoft fiók, születési dátum, valami pin kód, na ekkor feladtam, nem tudom mi jöhet még) :) kap egy linuxot, ami next next finish, és működik

Vagy nekiadom a macbook airomat, ami szintén működik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41766) Gabibácsi válasza eattila (#41759) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én dec 18-tól szabin leszek január 8-ig :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41767) FőDudu válasza Gabibácsi (#41765) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet lokalis usert is csinalni, csak skippelni kell a MS marhasagot...

Eleg apro betus, de nem kell hozza online fiok...

FőDudu

(#41768) FőDudu válasza Gabibácsi (#41766) üzenetére


FőDudu
addikt

En is attol leszek szabin.
Jon egy teljes manager szures, csak hogy tudjam miamerre....

FőDudu

(#41769) Gabibácsi válasza FőDudu (#41767) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem lehet, kigugliztam, de nem lehet. Azt írja a telepítő hogy kötelező, és majd telepítés után törölhetem. Csináltam egyet, aztán jött hogy születési év, aztán meg pinkód, szintén mindkettő kötelező. Ekkor adtam fel, nem értem mi jogosítja őket erre fel, de komolyan.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41770) Jahno válasza Gabibácsi (#41766) üzenetére


Jahno
őstag

Jujj, ha holnap "dogozol", akkor lehet feladat lesz. Aztán majd osztozunk. Így haveri körrel le tudjuk fedni Nyugatitól-Nováig a lényeget, bár Ti lementek a sarokra és kész, nekem meg el kellene jutni a szomszéd utcáig :-P

Kalandra fel, karácsonyi kincskeresés:

"Holnap érkezik az első drop! Annyit súgok, hogy az ország bullshit szempontból talán legfrekventáltabb környékén, valahol a Váci úton kell résen lennetek majd, ha felbecsülhetetlen értékű, limitált kiadású IR bögréket és vászontáskákat akartok. Pontosabb infok holnap ugyanitt"

(#41771) Jahno válasza FőDudu (#41768) üzenetére


Jahno
őstag

Olyan mélynyugalmi állapotos melóban mi lehetne? Ma mondjuk az volt a gyanús, hogy el sem küldtek a picsába, de azért Tumornál kicsit elgurult a gyógyszer... Csöppet stresszes volt a csávó. Pedig semmi nem történt.

(#41772) Jahno válasza Gabibácsi (#41765) üzenetére


Jahno
őstag

Ehhez is csak érteni kellene, megnyomod, hogy kihagyod és fiók nélkül használod aztán kész is. Megreszeljem, vagy mi?

(#41773) ncc1701 válasza FőDudu (#41767) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz. Jól eldugták, gondolom nem véletlen, terelnek mindenkit az online-felhős marhaságuk felé.

(#41774) Sipi-


Sipi-
tag

Matek versenyfeladat: Hányféleképpen olvasható ki az ábrából a MATEK szó, ha a kiolvasás során a következő betűhöz egyet jobbra, egyet jobbra le vagy egyet jobbra fel lehet lépni?
M A T E K
M A T E
M A T
M A
M

A: 5
B: 26
C: 30
D: 35
E: Az előzöek közül egyik sem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#41775) hobizoli válasza Sipi- (#41774) üzenetére


hobizoli
nagyúr

E :DDD

több drón kell ;P

(#41776) Gabibácsi válasza Jahno (#41770) üzenetére


Gabibácsi
tag

Remélem ez valami vicc :) mi az az IR?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41777) Gabibácsi válasza Jahno (#41772) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ahha. Ennyire ne nézz hülyének, holnap majd lefényképezem neked , ha nem hiszed :) szerintem a telepítő lefrissítette magát, azért ilyen hülye

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41778) Jahno válasza Gabibácsi (#41776) üzenetére


Jahno
őstag

Irodai Rabszolga :-P

(#41779) Jahno válasza Gabibácsi (#41777) üzenetére


Jahno
őstag

Jóvanna. Én most azt próbálom megfejteni, hogy hol voltam és mit szerveztem a múltban ami demoscene vagy egyéb partinak minősül.

Mert valaki kirakta a Computer karácsonyos videót, aztán megy a nyáladzás, hogy jaaaaajdejóóóóvót, bezzegrégen vót C64 is. Én meg ajtóstul rontottam a szájukba, hogy van az most is. És akkor le sem buziztam egyik emulátorost sem, meg a többieket sem, hogy oszt min múlik, most mi nincs, vagy mire nincs lehetőség? Utazni is könnyebb, lóvés is akad, ezen ne múljon. Olyan kordokumentumokat ástam elő, hogy jajj:

Demóparty vazzzé. Előtte még volt valami bulink, akkor úgy hirtelen 26an aludtak a nappalinkban, majd gyorsan kihelyeztük máshova a történetet. Ahogy nézem ilyesmikkel nem állok egyedül.

(#41780) halapidori válasza Sipi- (#41774) üzenetére


halapidori
csendes tag

D

(#41781) halapidori válasza halapidori (#41780) üzenetére


halapidori
csendes tag

vagynem?

(#41782) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Azért egy win10 telepítés eléggé gyerekjáték. Na meg ha kérdez egy születési évet meg egy pinkódot akkor mivan? Nem nagy kaland, nehogymár ebbe belehaljál.
Na meg én nem láttam még olyan win10-et, ahol ne lehetett volna local fiókot létrehozni.

(#41783) eattila válasza Gabibácsi (#41766) üzenetére


eattila
csendes tag

Én 20-án dolgozom idén utoljára. és majd csak 6-án megyek. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41784) Jahno válasza eattila (#41783) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, akkor péntek délután felé már nekiállnak rohangálni, hogy jajj otthonról kell dolgoznom, laptop kell, VPN kell, minden kell, mi meg majd magyarázzuk, hogy nincs.

(#41785) eattila válasza Jahno (#41784) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem buziskodok ilyenekkel. Ha van gép, meg net, akkor tudok dolgozni.
Annyi kritérium van, hogy php, html vonalon csan win, mert különben lesz_pom magam a kiosztástól. minden másra (swift) ott a mac.

Mondjuk arra is új projektet kaptam, nincs api, de kell natív app. Oszt szórakozzal sessionokkel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41786) Jahno válasza eattila (#41785) üzenetére


Jahno
őstag

Itt úgy kezdődik, hogy nincs gép, szerencsétlennek megírja a HR, hogy szombaton nem melózunk és kötelező kiírni szabinak, a főnökétől meg kap egy levelet az utolsó pillanatban, hogy dolgozni kellene távolról is, oldja meg.

(#41787) eattila válasza Jahno (#41786) üzenetére


eattila
csendes tag

En mindnem forwardolnam a masik levelet es meccseljek le.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41788) Jahno válasza eattila (#41787) üzenetére


Jahno
őstag

Azt nem lehet, nem az Ő problémája, nem is értik.

De olyan volt már, hogy főnök felől lekúrtak, mondván nem adhatok ki laptopot, (meg nincs is), ezt megmondtam júzernek, az bemószerolt a főnökénél és lekúrtak, hogy miért nem adtam ki így nem tud dolgozni, bukjuk az Euródollár csitrilliókat. Aztán lebasztak, hogy ha nincs, akkor vegyek, majd akkor is lekúrtak mikor megrendeltem, azt visszadobták, majd benyeltem egy lekúrást amiért nem érkezett meg időben :-D És ezek kombinációi.

Ez már erőteljesen ládagyárra hasonlít, van olyan felhasználó akinek szerintem idén legalább 5x váltottunk asztali gép/laptop közt, meg az asztali gépét is még legalább négyszer újratelepítettük, mert éppen a másik a környezetben fog dolgozni és a régire természetesen soha többet nem lesz szükség. Ez úgy saccperkábé egész cégre vetítve eddig legalább 600 alkalommal fordult elő, de mikor a mai kérésre azt mondtam, hogy ez lesz a 601. és még idén biztos szüksége lesz rá, akkor én voltam a hülye...

Ami tele van kiürítjük, ami üres telerakjuk, csak így nehéz a másik irányba elszámolni a melóval is, mert ott azt látják, hogy egy felhasználó, felszerszámoztuk, beállítottuk, kész.

(#41789) Jahno


Jahno
őstag

Jajjj:

"Kedves Ügyfelünk!

A Mától Másképp Bankolok Stúdióban nem áll meg a munka.

Annak érdekében, hogy biztonságosan teljesüljenek online kártyás vásárlásai, 2020 januárban bevezetjük az úgynevezett erős ügyfél-hitelesítést ezen műveletek esetében is.

Így a vásárlási jóváhagyásokhoz a jövőben a legtöbb esetben szüksége lesz okostelefonjára.

A vásárlás jóváhagyásának legegyszerűbb módja az Erste MobilBank alkalmazás használata. Erről részletes tájékoztatást itt találhat:"

Örülök az ilyen bonyolításoknak. Főleg mert pár napja nem működik a kártyám, ezt lassan ki kellene derítenem.

(#41790) zetor2000 válasza eattila (#41783) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha minden jól megy, akkor én 23án leszek idén utoljára, utána meg február elején megyek...
De ahogy ismerem a munkahelyem, január másodikán fognak hívni, hogy mimerreésholkinek.

Van egy AV rendszer, amihez egyelőre én "értek" a legtöbbet, mert nyomkodtam már 2x. Nélkülözhetetlen lettem... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41791) FőDudu válasza Jahno (#41784) üzenetére


FőDudu
addikt

Elore korimel, hogy IT szabin lesz es igyjaras?

FőDudu

(#41792) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, K3 megjott. Hude pici es konnyu. Vacsorazok aztan johet a teszt.

(#41793) Gabibácsi válasza zetor2000 (#41790) üzenetére


Gabibácsi
tag

engem nyugodtan hívhatnak majd, nem veszem fel, épp a messzi Szovjetunióban leszek :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41794) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

bréking nyúz, be tudtam lépni a gépemre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41795) eattila válasza zetor2000 (#41790) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, hát az nem kizárt, hogy én is hivogatva leszek. Csomó új dolog került ki a kollégák kezébe. Módosított pénztár jelentés, csomagpontos rendszer összekötve a pénztár jelentéssel, szerződések kezelése, automata tárolása, stb. Lesz még ebből gebasz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41796) Samott válasza eattila (#41795) üzenetére


Samott
addikt

Tudjak a szamodat? Oreg hiba. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#41797) WiZARD válasza Jahno (#41789) üzenetére


WiZARD
addikt

OTP is ügyesen bevezette az extra hitelesítést sms-sel. Az más kérdés hogy van amikor online vásárláshoz az sms 40 perc után jön meg, akkor már b*szhatom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#41798) Gabibácsi válasza Samott (#41796) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tőlünk minden évben megkérdik, próbálkoznak, karácsony előtt, írjuk be a telszámunkat, ha az ünnepek alatt van valami. No de minek, mi történhet? Éleshez hozzáférésem sincs. Meg nincs céges telefonom, magánszámomat meg nem adom meg.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41799) Gabibácsi válasza WiZARD (#41797) üzenetére


Gabibácsi
tag

BB működik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41800) #09908736 válasza Sipi- (#41774) üzenetére


#09908736
törölt tag

Helyes válasz a C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.