Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42151) Jahno válasza FőDudu (#42149) üzenetére


Jahno
őstag

"Nalunk ev kozben nincs modositas."

Tavasszal terveztük meg a Merakit, amit aztán lemondtak, hogy nem lesz, majd hirtelen megérkezett a vas és bevezetés előtt pár nappal szóltak, hogy nyom gomb, jövünk csináljuk.

Pár hete még nem tudtam, hogy a komplett telefonközpontot kiszórjuk és Teamses megoldásra megyünk át. Pár percdíj és 1-2 dolog olcsóbb lesz, haviról és egyéb bevezetésekről nincs infóm.

Mellé eddig tilos volt a Wifi, most hirtelen "van", de hivatalosan nem is nagyon tudunk semmit, Tumornak egyik indián mondott egy WPA kulcsot, beírtuk, műxik. Sem NTLM, SSO, certes izé, vagy implementáció nincs, csak így kinőtt a földből aztán infóra várunk 3 hónapja.

És akkor szoftverfejlesztés/projektes cégek után még azt emlegettem, hogy ezen a könyvelős/ügyvédi vonalon sok változás nem lehet. Ja, cseréljük le a Dynamicsot, legyen ez, legyen az, vezessük be az izét, menjük át arra, visszakettő padlógáz. Csak úgy agilisen.

Systemaxnál is volt keret, aztán év közepén kitalálták, hogy akkor nesze gyorsan virtualizáció és VDI. Na jó, azok hülyék voltak. Evonál legalább a piac megkövetelte, nyilván ha igény van amit meg tudnak oldani, akkor megoldják. Ahhoz befektetés és szervezés kell. Igaz ember csak később kaptunk, mikor nekem főleg késő volt. Felmondásom napján hirdették ki az igét :-D

(#42152) Jahno válasza vkp (#41978) üzenetére


Jahno
őstag

Az nekem mintha a forrásból letörölt cuccokat nem törölte volna le mentésből, így meg kicsi egyirányú volt a dolog. Vagy nem tudom miért szelektáltam ki, pedig robocopy után ez volt az első, amit megnyomkodtam.

(#42153) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

megnéztem és nem értem ezt az e10 rinyát, nagyítóval kell keresni olyan kocsit amibe nem jó. Jellemzően kőkorszaki fiat meg ilyenek.
opelnél pl egy db motor érintett, az egyik 2.2
lehet még a zsigulik is bírják

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42154) ncc1701 válasza Gabibácsi (#42153) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, én is néztem, F Astra teljesen OK, pedig az valami 1992-es cucc.

(#42155) eattila válasza ncc1701 (#42154) üzenetére


eattila
csendes tag

Toyotabol is valami 2 avensis erintett

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42156) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Szóval akkor a csikós flotta érintett csak magyarországon

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42157) JonesC válasza Gabibácsi (#42153) üzenetére


JonesC
csendes tag

Enyémnél ott van a betöltőnél az E5 meg az E10 is, úgyhogy erről ennyit.

(#42158) ncc1701 válasza Gabibácsi (#42156) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, beválasztotta az 1.6-os avensist is, bár az talán rendben van az e10-re.

(#42159) eattila


eattila
csendes tag

Jupiter 37a-s gyors kör

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42160) hobizoli válasza Gabibácsi (#42153) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, mi evekig jartunk 100% E85 uzemben, semmi baja nem volt tole semminek

lambdara kikorrigalja az ECU, amit ki kell

több drón kell ;P

(#42161) Jahno válasza eattila (#42159) üzenetére


Jahno
őstag

Ajajj, itt is nézegettem a deres/jeges mindenfélét, de most még a nyári esküvős képekkel szívok, akkukat töltöttem, portalanítottam, de semmi termelés. Rábeszéltek, hogy ne legyen annyira sűrűre leválogatva és átnézik az összes képet. Gyenge pillanatomban rábólintottam oszt csak a tortavágásról van vagy 30 darab :-D Aztán mondhatják, hogy ne csinálj sokat, de több 100as nagyságrendben vágnak hülye fejet, félremegy valami, belelógnak a képbe, estébé.

Már rájöttem, hogy eredetileg is úgy kellett volna felmásolni a kártyákat, hogy előzmény, vonulás, szertartás 1-2-3, csoportképek, buli, csókolom. Így meg ömlesztve a 2-3 gép cucca, aztán nem győztem ide-oda lapozni közte. Egy részére a preset működött, de az sem túl jellemző. Mindig tanul az ember.

Jövő hét? Hétfőn haveri körös mókázás + sör, kedden videójátékos egyesület megszümntető gyűlés, szerdán maszekolok, csütörtök karácsonyi buli, péntek karácsonyi buli, szombat este minimál maszek meló de sokat kell pakolni... Vasárnap lehet eljutunk Almásfüzitőre fotózni aztán ha az nem jön össze akkor környéken van egy tanösvény. És akkor jönnek az ilyen ezt kellene, azt kellene dolgok, hátpersze :-D

(#42162) eattila válasza Jahno (#42161) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez kb 40 perc volt. Der nem volt. Meleg van. Mult heten is lekestem a deres dolgokat meg azelott is. De az uj taskaval mar allvanyozni is konnyebb.

Eskuvot nem tudom, penzert nem fotozok. Vagy azt lovom amit akarok es ugy ahogy akarom (leginkabb ahogy sikerul :D) vagy sehogy.

Jovo het nekem munka. Nappal es este is. Egyreszt uj projekt amivel mar haladtam, de csak jo lenne tvOS-re is. Oszt szeptemberben meg iosre se tudtam semmit.

Viszont legy fegyverismereti vizsga. Nem is draga. Lehet benevezek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42163) qnadam válasza Jahno (#42161) üzenetére


qnadam
veterán

elbasztad. leválogatod azokat, amik egyáltalán szóba jöhetnek, és csak azokat adod át válogatásra.

kártyamenedzsment: ha több gép anyaga van, akkor át kell nevezni a képeket exif alapján óra-perc-másodperc formátumra, és rögtön egymás mellé kerülnek a dolgok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42164) Samott válasza hobizoli (#42160) üzenetére


Samott
addikt

Ezekkel van gond:

• Barchetta: 1.8 16V
• Bravo/Brava (182): 1.6 16V
• Doblò: 1.6 16V
• Marea: 1.6 16V, 2.0 16V
• Multipla: 1.6 16V
• Palio: 1.6 16V
• Punto (188): 1.8 16V
• Stilo: 1.6 16V (1.596 cm3), 1.8 16V, 2.4 20V

Ez harom motor ha jol szamolom. Gondolom egy motorcsalad.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42165) zetor2000 válasza Samott (#42164) üzenetére


zetor2000
senior tag

4 az a 3. 1.6 16V, 1.8 16V, 2.0 16V és 2.4 20V.
Mareánál van a 2.0 és Stilo nál a 2.4. A többi 1.6 vagy 1.8.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42166) Jahno válasza qnadam (#42163) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ezt sejtettem már az elején, válogatásra sem akartam átadni, kapnak mindegyik szituból X darab képet, kész. Aztán kicsit erősködtek, nekem meg engedni kellett.

Átnevezést nem akartam, mert mert csak ráadásul még egy DNG konverteren is át kellett zavarni mindent, aztán import. Most már kb. kitaláltam. Azért átnvezésre lesek valamit, az máshol lesz jó :-P

(#42167) Jahno válasza eattila (#42162) üzenetére


Jahno
őstag

"penzert nem fotozok. Vagy azt lovom amit akarok es ugy ahogy akarom "

Itt is az volt a koncepció, mondjuk vacsorát, üveg viszkot és benyaköltséget azért kaptam. Valahol ki kell próbálni az elméletet.

(#42168) zetor2000 válasza Jahno (#42167) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem ma ismi adott egy 20ast, mert nyomogattam a gépét. Mondjuk lett eredménye, amit szeretett volna használni, most megint tudja. De nem akartam elfogadni, de a lelke megnyugtatása végett mégiscsak. Megítgértem, hogy veszek bebőle sört is.
Azt most lefoglaltam egy PC házat, az lehet, ajándék lesz egyszer. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42169) qnadam válasza Jahno (#42166) üzenetére


qnadam
veterán

a dng konvertert egy egészen kicsit se érdekli a név :) sőt a rendes képkezelők átnevezés nélkül is tudnak exif alapján rendezni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42170) eattila válasza Jahno (#42167) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor úgy mondom, megrendelésre. Én találom ki mit akarok, mert ha az alany, akkor abból igények és követelés lehet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42171) Jahno válasza eattila (#42170) üzenetére


Jahno
őstag

Én egyelőre kifogtam a vidéki lányokat, ahogy nézem elképzelése nincs, minden mindegy, legyen rajta és nézzen ki, a többi nem számít. Aztán majd nyugtával a végét, de kérdezgetem melyik kivitel/színvilág a szimpatikus, vagy legyen-e ilyen-olyan feketefehér kép, aztán figyelmen kívül marad, csak küldjem és kész.

(#42172) FőDudu


FőDudu
addikt

Gyerekszaj: apa megtalaltam a kapalapatodat.

Lehet tippelni mi volt a gyerek kezeben.

Amugy durva, hogy olaszok mennyivel olcsobbak. Gyerek iPadja 100 Euroval volt olcsobb (legujabb 10,2" 128GB 429 Euro) es alapbol 2 ev garival adjak. Nem baj, vettem rajta itunes kartyat. Az mondjuk erdekes cucc. Leolvassa a vonalkodot a kartyarol es ad egy nyugtat amin az aktivalo kod van. Azaz mar nem lekaparos vagy elore generalt - akkor jon a kod ha eladja.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42173) eattila válasza Jahno (#42171) üzenetére


eattila
csendes tag

Az a jó. Nincs elvárás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42174) npera


npera
újonc

Ma reggel 9:20-ra vittem a fiamat úszni, most volt az utolsó órája a kurzusnak. A kissrác tudását tekintve mehetne a következő szintre, de a kora miatt még nem. Így folytatja a mostani kurzust, de ha betölti az 5-öt, akkor mehet tovább.

A kiscsajnak tegnap volt az utolsó órája. A követelmény az volt, hogy 10 métert ússzon segítség nélkül. És megcsinálta! A kis büdös ráadásul úgy úszik, hogy a feje a vízben van és csak levegőt venni emeli ki. Néha belekeverte a mellúszás lábtempójába a gyorsot, de aztán szólt neki a tanár és utána már jól nyomta.

A fiam úszása után hazajöttünk, aztán egyből lehetett felvenni a csajokat (kiscsaj és barátnője), aztán irány a természettudományos múzeum. 3 aktivitást végigcsináltak, aztán kaja. Én addig otthon főztem és takarítottam. Aztán 3-ra vissza értük, majd a barátnő itt volt játszani 6-ig. Aztán hazavittem a művésznőt, majd utána szabadfoglalkozás. Ami további takarítás, meg házimunka.

7-kor csak néztem 1000-yardos nézéssel. Most leültem a gép elé, benyomtam az SMSL SD-793-ast, fel a fejre az AKG K701-et, aztán szól a Testamant - Return to the Apocalyptic City albuma.

Még hiányzott a Spotify kedvenceim közül, egy ideje nem is hallgattam a nótájukat. Holnap melóban kifújom a port a K240-ből.

(#42175) Jahno válasza eattila (#42173) üzenetére


Jahno
őstag

És közben lekonyult egy gép, meg mindenféle műszaki hibákba futottam bele. Néha nem ártott volna futtában belenézni és nagyítani, de menyecsketánc pld. elég rövid volt és mind lecsó. Többibe meg a videós haver lógott bele, de csúnyán. Azért akadt kép, láttál is párat :-P

(#42176) eattila válasza Jahno (#42175) üzenetére


eattila
csendes tag

Erre nem tudok mit mondani :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42177) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova,

Nem gondoltam volna de igencsak megszerettem a samu earbudsokat. A hangjuk teljesen elfogadhato, es iszonyat konnyu nem is erzem rajtam van par perc utan ez ami nyaron legjobb nem sul ra a fulemre.

Azthiszem megtartom.

Fiio k3 pro. Egyertelmuen jobbnak erzem mint a dragonfly blacket. Sztem dragonfly marad itthon fio meg jon be velem cegbe.

Arcok csoves erositoket tartanak az asztalukom, ennyi belefer

(#42178) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova 2: Borderlands3at megvenni hiba volt. Igen jo. A sounstrack is zsenialis es a jatek is megbizsergeti az addikcios sejtjeimet.

(#42179) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Kérdés, ha már mindenhez is értünk :)
Lemezvágó olló kéne gipszkarton fémprofilok vágásához. Van olyan olló, hogy egyenes, balos, jobbos. Mi a különbség ezek közt?

(#42180) Jahno válasza blueboi69 (#42179) üzenetére


Jahno
őstag

Politikai hovatartozás?

(#42181) blueboi69 válasza Jahno (#42180) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nice try. Viszont akkor tudni kéne, hogy a fémprofilok hová tartoznak, elvégre egy balos profilt csak egy jobbos olló tud széjjelvágni. :))

(#42182) Sipi- válasza blueboi69 (#42179) üzenetére


Sipi-
tag

A különbség, hogy merre gördbül az olló vége (vagy egyenes).
Vidéki vagy, házban élsz: vágd flex-el! De csakis szombaton vagy vasárnap, 8 előtti kezdéssel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#42183) Jahno válasza blueboi69 (#42181) üzenetére


Jahno
őstag

Nézd meg képen merre görbült, aztán végy egyenest.

(#42184) eattila válasza blueboi69 (#42179) üzenetére


eattila
csendes tag

Görbülővel ívet tudsz vágni egyszerűbben. Egyenessel meg pont nem. Ennyike.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42185) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Köszi mindenkinek! Akkor nekem egyenes kell.
Képen pont nem látszódott, mert mindig oldalról van fotózva, így ez eszembe sem jutott, hogy bárki is ívet akarna vágni. Mondjuk logikus, nem mindig egyenesen kell vágni.
Flexem is van, vághatnék azzal is, de a lemezolloó elegánsabb megoldás :D

(#42186) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Mondjuk ha a jobbos megfordítom akkor meg balra felé fog vágni. Vagy nem?

(#42187) ncc1701 válasza blueboi69 (#42186) üzenetére


ncc1701
veterán

Másik kézbe fogva, magad felé szokták úgy használni. De pár ezres egy lemezvágó olló, veszel egy másik kezest, és nem kell bénázni. Nem véletlen van, hogy van piros, meg zöld nyelű.

Amúgy meg az a diffi, h mikor vágja az anyagot, akkor a vágott anyag lefele, vagy felfele megy-e. A jobbos, meg ballos a tükörképe egymásnak. Általában megveszik a jobbos piros nyelűt, mert a népek 90%-a jobb kezes, oszt valahogy majd kiszenvedik vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#42188) Sipi- válasza blueboi69 (#42185) üzenetére


Sipi-
tag

Én lemezollóval daraboltam szét az álmennyezetből megmaradt lemezeket, nem volt egyszerű. Először kicsikre akartam vágni, hogy kidobom a kukába. De végül inkább elvágtam kb. méteres darabokra és elvittem egy közeli vastelepre leadni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#42189) npera válasza Samott (#42164) üzenetére


npera
újonc

Csikósnak van egy pici Alfája is, az is megdöglik az E10-től? Mert akkor még várni kéne a bevezetéssel 30-40 évet.... :C

(#42190) -NoVa- válasza BobaHWSW (#42177) üzenetére


-NoVa-
őstag

Buds: Amikor kijött, egyértelműen a dobogó első 2 helyén osztozkodott a Jabra Elite Active 65t-vel. Jó cucc, elég jól szól, és elég kényelmes ahhoz, hogy ne legyen érdemes lecserélni másik TWS-re. Azóta kijött pár jobb is, de annyival azért nem. Plusz a telefonnal korrekt szimbiózisban működik, több nem is kell tőle. Napi használatban van, ha nem épp asztalnál ülve hallgatok zenét. Ott meg ugye ez szól felfoghatatlanul csodásan:
Itt pl az asztalukon csöves erősítőket tartó kolléga most kicsit gyűlöl miatta, és építi az újabb, nagyobb és csövesebb, 1W körüli teljesítményt leadni képes füleserősítőjét, mert meghallotta, mit hoz ki a 10x-es teljesítmény ebből a kis szarból. Ugyan itt most a nyári meleg miatti befülledés nem veszélyeztet, de mégis eléggé leszoktam a fejhallgatókról, nem is szól ilyen jól, és kényelmetlenebb is. Vagy ha beleugranék a 300$-os Koss electrostaticba, amit most EU-ba nyom a MassDrop, akkor is kényelmetlenebb :)

FiiOnak meg örülök, hogy bevált, az kb pont a te fejhallgatóidhoz való kategória.

(#42191) blueboi69 válasza ncc1701 (#42187) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aha. ELmentem bótba, de ott sem tudta az eladó :D Vettem egy egyenest, azzal nem tudok mellényúlni. Szépen viszi a profilt.

(#42192) ncc1701 válasza blueboi69 (#42191) üzenetére


ncc1701
veterán

Profilnál nincs jelentősége, jobb kezes vagy, azt használod. Csak mikor bazi nagy lemezt fágsz hosszan, akkor nem mindegy, merre megyen.

(#42193) blueboi69 válasza ncc1701 (#42192) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ez volt a tippem nekem is, ezért lehetett megdöntve a vágási élhez képest a nyele, hogy elférjen a kezed a lemez közepén is. De attól még sztem ugyanúgy fogom mindnkét kézben :) na sebaj, mostmár ilyet vettem, úgysem jellemző, hogy nagy lemezt vagdossak, arra az elmúlt tizensok szerelős év alatt sem volt szükségem.

(#42194) Samott válasza npera (#42189) üzenetére


Samott
addikt

Euro 3 alatt semmit nem garantalnak. Regi auto mas markaknal is veszelyeztetett.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42195) npera válasza Samott (#42194) üzenetére


npera
újonc

Akkor ez vélhetően határeset...

(#42196) Jahno válasza FőDudu (#42149) üzenetére


Jahno
őstag

Meg is jött az az 1-2 ember, akik kb. 5en vannak. Még nem tudjuk, így nyilván múlt pénteken sem tudhattunk volna. Szóval aki másik ma érkezett és tudtuk, annak el is vettük a laptopják, kapott egy régi elfekvő asztalit, hogy az extra csapatnak legyen laptopja.

Így elmúlt 2 hónap alatt szerintem már 20nál tartunk csak a vidéki irodában. Gondolom azt most nyomják és sok embert fel tud szívn. Mi meg itt boldogok vagyunk.

(#42197) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Most, hogy jön a meleg, felkerültek a téligumik a Volvora. A Honda holnapután kap egy szett CrossClimatet.

(#42198) Jahno válasza -NoVa- (#42197) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, Honda. Megszakértettem az új CRV-t. Érdekes állat, ide faluba azért nem kellene, mert csöppet nagy. De pont azért tetszetős, mert nagy. Ennek nem nagyon ér le az alja és szép kockásan lehet bele pakolni :wub:

(#42199) npera válasza -NoVa- (#42197) üzenetére


npera
újonc

Én még nem raktam fel a szöges gumit. A bringára persze, a kocsi nem annyira érdekel.

+6 és +8 fok között ingadozik a hőmérséklet nappal, mellé ömlik az eső. Még nincs értelme a szegecsesnek, csak csörömpöl a szegecs az úton és borzasztó vele dönteni a bringát.

Sejtem, hogy ha ez így megy tovább, akkor január vagy február durván hideg lesz, de ilyen a popszakma.

(#42200) npera


npera
újonc

Ma visszajött a PO a kiküldetésből. Már örültem, hogy akkor leadhatom a feladatot és feleződik a meetingek száma.

A srác leült kávét inni reggel, aztán még meg sem itta, de már hívták az oviból, hogy a fia leokádta a reggelizőasztalt és akkor kezdődik neki egy 48-órás karantén. A srác a kabátot sem vette le, mehetett is haza a gyerekre vigyázni.

Akkor legkorábban szerdán tudom leadni a feladatot. Nájsz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.