Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41151) Jahno válasza ncc1701 (#41149) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is van egy TPLink routeresem, ahol forrást nem lehet beverni a tűzfalba, most matekozom, hogy lehet pár kisebb maradvány cégem Hamaki alá kellene rendezni.

(#41152) Jahno válasza FőDudu (#41147) üzenetére


Jahno
őstag

Azon is megy, de előbb még 40/10 volt.

(#41153) -NoVa- válasza Jahno (#41152) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az én mobilnetemre mondta a videochat problémát.

(#41154) Phülöp válasza eattila (#41135) üzenetére


Phülöp
addikt

Én valószínűleg nem mondtanám el, inkább magam dönteném el, mi lesz belőle, hiszen én kaptam. Mondjuk ráköltöm az asszonyra/családra, vagy csak vastagabb lesz a nyaralás, mint ahogy eredetileg terveztük.
Persze mindez elméleti kérdés - még sose kaptam prémiumot vagy év végi bónuszt.

Kutyás dolgot erősen sajnálom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41155) npera válasza FőDudu (#41107) üzenetére


npera
újonc

Azt még nem próbáltam, hogy a cégtől át tudom-e rakni a konyhába. Mert akkor meg tudom lepni asszonyt, ha úgy adódik.

(#41156) npera válasza Gabibácsi (#41109) üzenetére


npera
újonc

Ezt a koreográfiát látni akarom.

(#41157) npera válasza Sipi- (#41140) üzenetére


npera
újonc

Azonnal ikszelném a nem binárist és aztán fejtsék meg. Ahogy érzem magam :C

A PO-m ha nagyon kell slozira mennie és az összes férfi slozi foglalt akkor agilis módon átdefiniálja magát nőnek és megy sz*rni a nőibe. Ezt múltkor elmondta csoportmítingen és az egyik sötétzöld csaj fel is húzta magát. Biztos nagyon meghatja a csávót, ő az aki a 40 mm-es Bofors üteget kezeli a Stridsfordon90 nevű könnyű harckocsiban amikor éppen nem itt moonlightingol.

(#41158) npera válasza Sipi- (#41150) üzenetére


npera
újonc

Én csak disintegrationnel foglalkozom. Néha rapid disintegration.

(#41159) npera


npera
újonc

Nálunk lebegtetik, hogy talán lesz bónusz, de tutira nem lesz.

Állásokat nézem én is szorgalmasan, mert az fontos.

(#41160) FőDudu válasza npera (#41158) üzenetére


FőDudu
addikt

Szejjelzilalod, aztan kielemzik miert doglott meg?
Ronto Palkent alkalmaztak? :)

FőDudu

(#41161) FőDudu válasza npera (#41159) üzenetére


FőDudu
addikt

Tudni kell hol a helyed a huspiacon.
Mostanaban meg valami statisztikat is kuld a linkedin, hogy milyen kereso kifejezesekre milyen kifejezesek a profilodbol illettek.

Azaz ezeknek okos osszegyujtesevel lehetne egy olyan fake profilt csinalni amiert olre mennenek a fejvadaszok ;)

FőDudu

(#41162) eattila válasza Phülöp (#41154) üzenetére


eattila
csendes tag

Közös háztartás, közös gyerek, közös pénz. Nyilván van neki is számlája, meg nekem is. De attól miért ne tudhatná. Ő is arra költ amire akar, meg én is. Mivel családként funkcionálunk, megbeszéljük, hogy mi merre, de ennyi. Mert vagy a spórolt pénzünk lesz több, vagy elnyaraljuk. Vagy elkonyháljuk, fürdőszobáljuk. Ha nem jön még egy poronty. Mert ha jön, akkor meg lapátolás indul kertes kecóba.

Köszi. Sajnos jobb ez így.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41163) eattila válasza FőDudu (#41161) üzenetére


eattila
csendes tag

Engem is hívtak volna múlt héten interjúra az epam-hoz. De attól hogy js-ben megcsinálom amit meg kell, nem hívnám magam js programozónak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41164) Gabibácsi válasza eattila (#41163) üzenetére


Gabibácsi
tag

menj el hozzájuk , röhögd ki őket

nekem meg kész lesz az orosz vízumom jövőhéten

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41165) blueboi69 válasza Jahno (#41125) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én meg délelőtt elvittem a kutyát ivartalantani. Szegény elég kókadt még. Most meg ledőlök még a 3órás pogácsazabálós meeting előtt. Stresszes egy munkanap ez is. :C

(#41166) eattila válasza Gabibácsi (#41164) üzenetére


eattila
csendes tag

Áh, megírtam, hogy akkor sem nevezném magam js fejlesztőnek ha nagy arcom lenne. Megköszönte, és váltásra adnám a fejem, akkor szóljak, keres valamit.

Grat hozzá.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41167) eattila válasza blueboi69 (#41165) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem majd a macskát kell jövőre. Nem tudom mit lép majd rá, ha egyedül marad egyszercsak....
Még a lányomnak is el kell magyarázni, hogy hová lesz az eb. F_szom. Remek dolog. Asszon padlón lesz/van, én végig asszisztálhatok még egy kutya elalvást, meg temethetem el. Öröm a köbön.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41168) -NoVa- válasza FőDudu (#41161) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kell fake profil, az igaziért is hemzsegnek.

(#41169) Jahno válasza FőDudu (#41161) üzenetére


Jahno
őstag

Jó is a kamu profil, csak sajna sokan alapban olyat is keresnek a piacon. Aztán ha mindenki megtalál, akkor futod a felesleges köröket. Igazából az IT-HR közt örök feszkó lesz.

(#41170) Jahno válasza -NoVa- (#41168) üzenetére


Jahno
őstag

"Quick call, sir?"

(#41171) Samott válasza blueboi69 (#41165) üzenetére


Samott
addikt

Hat meg a kutyanak. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#41172) Jahno


Jahno
őstag

Linkedinen vajon szélnek merjen ereszteni az életrajzom? Hátha meglátja a mostani cég is?

(#41173) blueboi69 válasza eattila (#41167) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:(
Múltkor írtam az elaltatást, amit láttunk, eléggé megviselt minket, pedig nem is a mi kutyánk. Sajátnál valszeg hetekig full depresszisó lennék. Most is, ugyebár tudtam, hogy nem lesz baja és nemsokára visszatér az életbe, de totálisan kiütötte az altató. Szemét sem csukta le, csak kb 15sec után már a doki mondta, hogy óvatosan engedjem el, onnantól már nem mozdult.
És igen, egy gyereknek ezt elmagyarázni... Mi azért is döntöttünk úgy, hogy amikor az egyik már kezd öregedni, akkor veszünk egy kölyköt, mert az segít elterelni a figyelmet és feldolgozni.
Ráadásul az enyém munkakutya is, jártunk vele suliba, csomó közös aktivitásunk van heti szinten. Namost ez 10-15év után egyszercsak végeszakad, az valami elképzelhetetlenül borzalmas számomra.

(#41174) blueboi69 válasza Jahno (#41172) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oda alapból fel kell rakni és akkor nem gyanús, ha befrissíted :)

(#41175) #09908736 válasza eattila (#41163) üzenetére


#09908736
törölt tag

EPAM-mal kétszer jártam úgy, hogy interjú, majd eltűntek a ködben.

(#41176) Gabibácsi válasza #09908736 (#41175) üzenetére


Gabibácsi
tag

hihi, pacsi
kétszer voltam ott, egyszer sem válaszoltak
a második alkalmon elmeséltem hogy minek menjek, múltkor sem kellettem, kamu volt az egész
mondták hogy de most új emberek vannak, fasza lesz meg minden
elmentem, aztán megint nem hívtak vissza :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41177) eattila válasza blueboi69 (#41173) üzenetére


eattila
csendes tag

Mienknél már végeszakadt mikor a gerincét műtötték. Én is ezért mentem bele macskába. De attól a gyerek még szereti.
Én eddig 2 ilyet néztem végig. Mind a kettő az enyém volt. Az elsőnél a "doktor" inkább hentes volt, az eb sírt, stb. Lassan lett vége. Én is bőgtem. A második már humánus volt, de na, az is megütött. Ez is meg fog.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41178) eattila válasza #09908736 (#41175) üzenetére


eattila
csendes tag

Én voltam "náluk" java oktatáson is. Igaz kb felesleges volt. :D Mert nem használom, el is felejtettem mindent kb. Jó, nagyjából mindent.

Annó az ITSH hívott, akkor a főnök nője ott volt vezető, fel is hívta, hogy ne basszanak már ki vele :D Igaz nem is akartam oda menni tehát poén volt csak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41179) eattila válasza Gabibácsi (#41176) üzenetére


eattila
csendes tag

én jártam úgy, hogy voltam interjún, nem hívtak az adott határidőig. Vártam, aztán küldtem egy levelet, hogy úgy látom ők is olyan cég, akik nem szólnak ha nemleges a válasz. De visszaírtak, hogy még folyik a válogató, elhúzódott. Nyilván nem kellettem később :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41180) npera válasza Jahno (#41172) üzenetére


npera
újonc

Ha meglátják, akkor egyből + fizu. Kockázat semmi.

(#41181) npera válasza blueboi69 (#41173) üzenetére


npera
újonc

Én altattam már el macskát meg kutyát is. Meg volt -25 fokban hófúvásban talált macska, amit megpróbáltam feléleszteni de vége lett. Összesen talán 5 állatot kísértem utolsó útjára különféle összefüggésben. Nem egy élvezet, de túlságosan nem visel meg, ez a dolgok rendje.

Mondjuk én családtagok halálát is elég jól viselem. Összes nagyszülők, apám, feleségem apja, az ő nagymamája az eddigi lista. Lehet érzéketlen vagyok. Emberi kapcsolatokat nagyon könnyen engedek el.

Amikor anyám kutyáját kellett elaltatni, akkor a következő látogatásnál a gyerekek várták nagyon, hogy lássák a kutyát, de szépen elmagyaráztuk nekik az igazságot. A kutya öreg volt, beteg volt és elpusztult. Megértették és elfogadták.

Anyósoméknál van két munkakutya, hannóveri véreb mindkettő. Az idősebbnek kifelé áll a szénája, már nem tud igazán élesben vadászni, de még viszik magukkal hogy ott legyen. Ha beteg lesz és már nem lehet értelmes keretek között kezelni, akkor annak is jön az aranylövés.

Szerintem ameddig az állat nem szenved, akkor érdemes küzdeni érte és életben tartani. De elkezd szenvedni akkor bűnt kihúzni az életét mert megszoktuk, hogy ott van. Ne szenvedjen, legyen egy gyors vége és akkor méltósággal élt és nem szenvedve múlt ki szerencsétlen.

(#41182) Jahno válasza blueboi69 (#41174) üzenetére


Jahno
őstag

Az van most is, csak pár haversrác mondta, hogy szét is osztaná céltudatosan meg mindenfelé direktben.

(#41183) FőDudu válasza -NoVa- (#41168) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak mint 'experiment'....
Eszem agaban sincs meg tobb napi megtekintest es ajanlatot nezegetni.

FőDudu

(#41184) npera


npera
újonc

Ma délután kábé 2-kor a Scrum Master átvette a boardot és elkezdte kinyomtatni a kis cetliket és gemkapcsozza postitre, aztán megy fel a team boardra az egész.

Tök jó érzés, az utolsó kábé 2 hétben a IP-re készültünk, az utolsó hétben pedig én vezényeltem az egészet. Aztán most kifutott a hajó, elengedtem és megy magától. Ahogy a fagyasztós rajzfilmben éneklik, kerfulli let it góóóóóó...

Holnap és holnapután PI Event, akkor viszont lehet majd két pofára habzsolni az életet, kábé mindent el kell majd dönteni és prioritást szabni a dolgoknak.

Arra gondolok, hogy elenyésző időm lesz olvasni a fórumot, már-már a fórum rovására megy majd a meló :B

(#41185) FőDudu válasza Jahno (#41172) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan ra vannak allva a dolgozokra. Az a dolguk.
Mondjuk elotte kirughatod oket az ismerosok kozul, ugy kevesebb eselyuk lesz.

FőDudu

(#41186) FőDudu


FőDudu
addikt

Nalunk meg gyerek esett le ejjel az agyrol. Akkorat szol, hogy felriadtunk ra.
Aludt tovabb a foldon, de csak bementunk es visszaraktuk az agyara.

Reggel persze semmire sem emlekezett. Jo az alvokaja. :C

FőDudu

(#41187) Jahno válasza FőDudu (#41185) üzenetére


Jahno
őstag

Én ott át nem nézek ennyi ismerőst, meg azt, hogy ki kivelhogy.

Múlt héten beléptem, meglepődtem, hogy csomó ismerős haver lerokkant, visszaigazoltam mindenkit is és sok indiánt. Időnként hümmögtem a gép előtt, hogy jéééééé, ez is előkerült, az is, ez mekkora ember lett az hova került, ésatöbbi, aztán nyomtam ész nélkül a gombokat. HResek is érdekesek, vakhajnalban 2-4 óra közt simán visszaigazoltak egy pillanat alatt :-O

Volt akinek válaszoltam is, nem tudom fizetős fiókkal automatán nyomják-e az üzenetet, pár semmitmondó "szeretnénk ismertetni és közreműködni, ésatöbbi" Ok, működjünk :-D

(#41188) npera válasza FőDudu (#41186) üzenetére


npera
újonc

IKEA-ban van 99 SEK-ért egy ágykeretre rácsiptethető "léc", ami megvédi a leeséstől. Én is most vettem a múlt héten, mert a fiam leesett és akkorát szólt, mint az ágyú. Persze aludt tovább az is.

Asszony felriadt a hangra, de azért nézte tovább a sorozatát nyugodtan. Én megnéztem a kissrácot és beraktam az ágyba inkább. Szőnyegre esett, az melegen tartja, de azért jobb neki az ágyban aludni....

(#41189) FőDudu válasza Gabibácsi (#41176) üzenetére


FőDudu
addikt

csinaljatok fejvadaszokrol statisztikat - melyik a korrekt, melyik epit csak adatbazist, stb...

FőDudu

(#41190) FőDudu válasza npera (#41188) üzenetére


FőDudu
addikt

Van neki leeses gatloja. Az pukkant akkorat, hogy felriadtunk ra. Lovesunk nincs hogy tudott azzal egyutt leesni - mivel az vagy 30cm magas es kb fel meterrel nyulik be a matrac ala.

Ilyen L alaku akarmi.... Fem vazzal, haloval.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#41191) Jahno válasza FőDudu (#41189) üzenetére


Jahno
őstag

És ezt ki rakja össze, meg minek és tartja karban frissítésileg? Cégre menjen vagy névre? Gömbibá ismerőse értelmes volt, Swiconosok is, BAPosnál kifejezetten balfaszba futottam bele de lehet egyedi eset volt, meg ezekkel sajna nem jó arcoskodni és ez az egyik első számú baj. Gyöngyhalászék az etalon, csak nem az én szakterületem. EPAMnak meg sajátja van, legtöbb ilyen nem is válaszol, mosolyogva meg is magyarázzák, hogy mennyire nincs idejük ezzel foglalkozni. Közben ha alapban van egy értelmes belső ügyviteli rendszer, ahol nyilvántartanak (pld. Lufi és társai), ott úgyis bekattintják a folyamat végén és megy az automata levél. Adatbázist meg mindenki épít, némelyiket ledobod a tetőtől és azt is túléli, oszt visszamászik.

(#41192) -NoVa- válasza FőDudu (#41190) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem is olyan, de az ágyrácshoz belül még 2 gumipókkal fogattam, mert simán kitolja a fiam, mint egy fiókot. Durva közlekedési alvást művel, igazából amekkora teret kap, akkorában alszik, minden ponton többször áthaladva, kb mint egy robotporszívó.

(#41193) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én amikor nálam alszik, a kanapé párnáit teszem oda, arra essen :D De még sosem esett le, csak én egy paragép vagyok. Egyszer anno szállodában leesett , akkor fel sem kelt, csak arra amikor visszaraktam az ágyára

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41194) FőDudu válasza -NoVa- (#41192) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk nem tudja kitolni, mert az agykeret hatarolja oldalrol.
De lehet siman hozzadrotozom (netan kabelkotegelozom) az agyracshoz es sok szerencset a kovetkezo leeseshez ;)

FőDudu

(#41195) npera válasza -NoVa- (#41192) üzenetére


npera
újonc

Ez rá van fogatva csavarral az ágykeretre. Ehhez azért már roncsolni kell erősen, hogy lejöjjön.

(#41196) npera válasza FőDudu (#41194) üzenetére


npera
újonc

Industrial epoxy, mint a blúz brádörszben.

(#41197) Jahno


Jahno
őstag

Lehet a Linked profilt is rendbe kellene tennem valami ajánlás alapján. Igaz két külön fejvadász ebben sem fogja ugyanazt mondani, de majd hiszek a jobbaknak :-P

Tegnap túrtam odahaza, oszt miket nem találtam, összejött egy kisebb dosszié:

(#41198) -NoVa- válasza npera (#41195) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ismerem, de ezt fektében átugorja :D
Meg az ággyal sem kompatibilis, de a Flexához azért van jóféle duplaléces okosság. A másik meg a mi ágyunkra van téve, mert ha beteg, úgyis kitúr engem a padlóra, és lenyúlja a helyem. Igazából az ágy egy túlértékelt dolog :DDD .

(#41199) ncc1701 válasza Jahno (#41197) üzenetére


ncc1701
veterán

Ilyen régi szarokat én is összehúztam egybe. Oszt ott van valahol a muternál.

(#41200) qnadam válasza eattila (#41138) üzenetére


qnadam
veterán

az nem nehéz, mert mobilon 0/0-t garantálnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.