Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42701) npera válasza WiZARD (#42689) üzenetére


npera
újonc

Ja, hogy ebben még nincsen OTA frissítés? Óóóó, az úgy kinosss...

Mondjuk egy gyakorlott staff az vidáman körberohan a laptoppal és CAN-dobozzal, aztán pitty-putty megfrissít tucatnyi kocsit egy délelőtt. Akár szakadó esőben is. Aztán mondjuk post-it lapokkal lehet jelölni a műszerfalon, hogy kész-e a frissítés. A zöld post-it az sikeres frissítés, a sárga az részben sikertelen, a pirosnál pedig még kapcsolódni sem sikerült az autóval.

Utána mondjuk drónnal körberepülnek és egyből van áttekintés és statisztika :C :Y

(#42702) Gabibácsi válasza qnadam (#42699) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vannak kivételek :) Nekem a gumik is vállalhatatlanok voltak rajta, mondjuk nyilván nem költött rá. 200-at hogy lecserélje, de műszakin sem ment volna át

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42703) ncc1701 válasza npera (#42701) üzenetére


ncc1701
veterán

És melyik szín jelöli azt, amikor elb@szódott az update, és nem indul a kocsi?

(#42704) qnadam válasza Gabibácsi (#42702) üzenetére


qnadam
veterán

gumi nekem téli volt rajta, ránézésre sok mintával és nem drámaian öregen, de amikor lecseréltem négyévszakosra, akkor a gumis mondta, hogy a hátsó goodyearek belső oldalán elkezdett már leválni a futófelület, azok mentek a levesbe. az első semperiteket meg még rossz érzés nélkül tudtam eladni, a vevő még örült is, hogy milyen jót kapott milyen olcsón.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42705) hobizoli válasza npera (#42701) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk nem ertem, hogy egy start up, hogy a banatba tudta 4 ev alatt osszerakni a Model S-t a nullarol az "onvezeto" szarsaggal egyutt, amikor meg indulaskor egyatalan gyaruk sem volt

több drón kell ;P

(#42706) Samott válasza ncc1701 (#42703) üzenetére


Samott
addikt

Arra nem teszunk post-it-et, szopjon vele mas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42707) Samott válasza hobizoli (#42705) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk az jellemzo hogy meg mindig a vegtermek a pelda es nem a ceg. Nem a Model S a lenyeg, meg nem a 3-as. Hanem a gigafactory meg a gyartosor. Ami csak addig volt hir amig szivtak vele, miota megy rendben mindenki kussol. Kinaban kevesebb mint egy ev alatt felhuztak egy gyarat a nullarol. Minden evben ment a rohigcseles a vesztesegukon, mikozben minden egyes eladott auton kerestek es a penz a gyarba, az akku gyarba ment. Felvasaroltak a nemet gyartasautomatizalo partneruket egy kanadai akku fejleszto ceget. Mindent ami fontos belul fejlesztenek, gyartanak... szornyulkodunk a nehany baleseten amit nem tudott elkerulni se az autopilot se a jarmuvezetoje, de ekozben merhetetlen valos kozlekedesi szituaciot begyujtenek. Hol tud ilyet barmelyik konkurensuk megcsinalni? Hogy fogjak azt a dog nagy Cybertruckot Model 3 arban gyartani, arulni? Ennyivel jarnak mindenki elott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42708) hobizoli válasza Samott (#42707) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, csak a VAG a vilag legnagyobb autogyartoja perpill, meg 80+ eves autogyartasi tapasztalatttal, vegtelen+1Mrd EUR penzzel, meg mernok es programozo hegyekkel, hasonlo ido alatt kifejlesztett autoval beleall fejjel egy ilyen sw hibaba, hogy honapokig egy telepre gyartanak autot, es maaaaajd fel ev mulva maaaaajd vmi lesz

ja es kozben messze nem tud olyan dolgokat, ami egy evek ota gyartott Model3 siman

ezek utan a kereke biztos nem esik majd ki?

több drón kell ;P

(#42709) Jahno válasza ncc1701 (#42695) üzenetére


Jahno
őstag

Múltkor írtam az 1 milliósat...

(#42710) Jahno válasza npera (#42701) üzenetére


Jahno
őstag

És az mennyire durva mikor egész nap csak frissíted a dobozokat, aminek másnap reggel hadrendbe kellene állnia, aztán este jön az napi parancs, hogy gyorsan inkább csináljuk vissza, mert a frissítés ennyivel rosszabb is lett, most ki is derült élesben.

(#42711) Jahno válasza FőDudu (#42681) üzenetére


Jahno
őstag

Fordítva kérdeztem, HRes ugrál a leendő alkalmazottnak, akkor bejönnél-e vasárnapi interjúkra?

(#42712) Jahno válasza FőDudu (#42682) üzenetére


Jahno
őstag

"Szerintem - a leirtak alapjan - a mostani helyenel csak jobb lehet."

Mondták ezt már kétszer :-D

(#42713) Jahno válasza Gabibácsi (#42686) üzenetére


Jahno
őstag

"mert annyiera sürge, akkor gyanús,"

Néhány helyen próbáltak kampányolni, hogy átállás, migráció, új projektek, cégek összevonása, szép kihívás, de nem akartam mondani, hogy ezek általában nem kihívásként csapódnak le, hanem szopolásként :-D

(#42714) Jahno válasza Samott (#42691) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap reggel majdnem írtam, hogy lassan a villanyos "otthoni" töltése miatt sem sírhatok, mert ház környékén hirtelen kinőtt vagy 5 töltő. Max. 10 perc gyaloglással több is, csak kicsit kell szívni a logisztikával. Aztán este már nem írtam meg, mert nézem a sort, mondom húha. Elintéztem pár dolgot, arrafelé kanyarodtam vissza és még ott vártak a töltésre. Ez már nem olyan nagy buli.

[ Szerkesztve ]

(#42715) FőDudu válasza Jahno (#42711) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem baljos elojel.
Marmint ha nem flexibilis az interjut illetoen.

Dolgozo van a HR-ert vagy forditva? Illene eldonteni.

FőDudu

(#42716) FőDudu válasza Jahno (#42713) üzenetére


FőDudu
addikt

Vegyenek fel adott projectre, sot, kulsoskent ahogy Bujdy tolja. Mi az akadalya?

Katat vagy valami szamlazos megoldast csak megoldod. Aztan johet a nagy le.

FőDudu

(#42717) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na vettem gumis csőbilincset, azt az egy fajtat ami volt, de méretben stimmel, majd meglátjuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42718) FőDudu válasza Gabibácsi (#42717) üzenetére


FőDudu
addikt

En meg kaptam pontyot...
Halaszlenak mar semmi akadalya.

Meg az ekszij spray is megjott. Kivancsi leszek er-e valamit.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42719) Jahno válasza FőDudu (#42715) üzenetére


Jahno
őstag

Melyik szempontból és ki legyen flexi? Melyiknek kell melyikért lenni? És ugye az első kör után már lehet nem csak HRes van. Ott egyiknél az órára kettő darab időpont lehetséges, vagy nap elején jövök melója előtt vagy nap végén és pont. Vagy csak hétfő/szerdák. Eddig teljesen alap, de hova is szeretnénk kilukadni, ki legyen kiért és ki legyen a flexibb?

(#42720) Jahno válasza FőDudu (#42716) üzenetére


Jahno
őstag

Nem lesz nagyobb lé, ez néha a munkavállalónak sem jó, meg sokszor a szolgáltatónak sem. Esetleg megbíz a projekttel olyan céget, aki majd az aktuális 12 különböző szakágat egyszerre tudja biztosítani. Meg a projekt sem fix ésvagy. Szóval nem tudom, én ezekben nem látok fantáziát, meg ahogy látom ilyenek nem is nagyon vannak a piacon. Most egyezkedtem másik céggel, az is inkább amit lehet azt házon belülre húzna és nem szeretnek kiszervezni, ellenben klasszikus SSCt építene, ahonnan fél Európát szeretnék ellátni. Meglátjuk.

(#42721) npera válasza FőDudu (#42655) üzenetére


npera
újonc

Ilyen itt is van a kisboltban. Próbáld ki úgy, hogy fogsz egy ilyen szeletet, teszel bele egy kis szalonnát, és 2 db kis csemege uborkát. Aztán fogpiszkálóval átszúrod. Ilyenekkel teleraksz egy serpenyőt, amit vajjal kikentél és megsztékeled. Só és bors mehet rá. Aztán amikor már kezd megpirulni a héja, akkor leöntöt tejszínnel (40%-os cuccal), majd felforralod a tejszínt és kész.

Főtt pityókával és erdei gyümölcsös szósszal nem teljesen kutyaütő.

Fast food, leszámítva az kábé 1 óra előzetes tekergetést.

(#42722) FőDudu válasza Jahno (#42719) üzenetére


FőDudu
addikt

Termeszetesen a HR alkalmazkodjon a leendo munkavallalohoz.
Kerdezzek meg mikor lenne alkalmas az interju a jelentkezo meglevo munkaidejevel osszeegyeztetendo. Felesleges szabit kivenni egy akarmilyen interju erdekeben.

Masodik korben (szakmai interju) mar nehezebb a dolog, oda mar leendo kollega/fonok is kellhet. De semmi sem lehetetlen.

Blackbelt hirdet mindenfele virtualis meg migralos munkalhetoseget.
Az nem jatszik neked?

FőDudu

(#42723) npera


npera
újonc

Kicsit visszatért az emberekbe vetett hitem.

Kivittem a családot a reptérre, aztán utána nagybevásárlás. Karácsonyi őrület, mindenki atom agresszíven törtet és küld el mindenki mást a k*rva anyjába, mert jön a szeretet ünnepe ugyebár.

A parkoló szélén a sorban volt egy rés, oda terveztem beállni. Amikor közeledtem, akkor láttam, hogy egy Kia SUV áll gyakorlatilag átlógva a fehér vonalon. De mivel bátor vagyok, ezért betoltam. A SUV-ban ült két fekete srác és bagóztak. Letekertem az ablakot és átszóltam nekik, hogy ki akarnak-e szállni, mert kevés lesz a hely. Nagy nehezen megértették mit akarok és kialakult egy diskurzus, megbeszéltük, hogy én be szeretnék parkolni oda, de ők miattam nehezen tudnak majd kiszállni, ezért ha ki akarnak szállni, akkor elállok. Mikor megértették, hogy nem köcsögölni jöttem velük, akkor már csak 32-fogas vigyorral mosolyogtak és bíztattak, hogy menjek nyugodtan, mert ők csak ott üldögélnek és nem akarnak kiszállni.

Mire visszamentem a szatyrokkal addigra szépen átrakták a SUV-ot a fehér vonalak közé és nem volt semmiféle sérülés a kocsin.

Pozitív energia!

(#42724) FőDudu válasza npera (#42721) üzenetére


FőDudu
addikt

Erdekesen hangzik - ilyen elkeszitesi modra tuti nem gondolnek magamtol.
Persze az erdekessegek is lehetnek jok - vanilia fagyi pl fasza a tokmag olajjal.

FőDudu

(#42725) FőDudu válasza npera (#42723) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet a helyi dealerekbe futottal bele.

Itt is eleg sok vasarlo volt, mennem kellett vagy 2 kort a Spar tetejen levo parkoloban mire lett uresedes.

Aztan erdekes modon halaspultban volt ponty - nezett is a csaj ki az a marha aki 2 egeszet megvesz (majdnem 4 kilo). Azok voltak a legnagyobb meretu halak.

FőDudu

(#42726) Jahno válasza FőDudu (#42722) üzenetére


Jahno
őstag

"Termeszetesen a HR alkalmazkodjon a leendo munkavallalohoz."

Ezért kérdeztrem, hogy Te mit szólnál ha kitalálnám, hogy vasárnap hajnal kettő órakor pont ráérek,. És akkor merrefelé ejtsük meg az interjút? Ott is normál irodai munkarend van, mint többynire mindenhol és kb. 8:00-16:30 közé lehet lőni. De akad olyan, ahova 9-16 óra közt NEM lehet menni. Előtte vagy utána akad egy hely, esetleg heti egy napban és kész.

Szabadság meg nagyjából kellene, elvégre nem tudsz 3 órákat csak úgy véletlenszerűen elmenni a melóhelyről. Néha 1-1 webes/telefonos lehetőség beesik, de az sem jellemző és napközben azt még kevésbé tudod megoldani, ha nehezebben jutsz haza, mint egy rendes élő interjúhoz. Bár néha elég csendes a Borkuckó, ott egyik sarokban meg lehetne néha csinálni, de mi van akkor, ha pont nem?

(#42727) qnadam válasza FőDudu (#42725) üzenetére


qnadam
veterán

sokszor hasonló helyzetben (de máskor is) kiderül, hogy a rosszarcú emberek nem is akkora parasztok, mint amekkorának kinéznek. plusz sokan értékelik, ha normálisan szólnak hozzájuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42728) FőDudu válasza Jahno (#42726) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk maskepp van, ahogy mar 100x elmondtam.
101x nem fogom.

FőDudu

(#42729) Jahno


Jahno
őstag

Na, utolsó nap délután. Mit tudunk már hónapok óta? Tessék. Laptopot akarok, VPN-t akarok de nem érek rá és sietek, ááááááá majmokbolygója. És megérkezett az utolsó felhasználó, akinek Win7es gépe volt, akkor ezt állítsam át Win10re, de siet...

(#42730) Jahno válasza FőDudu (#42728) üzenetére


Jahno
őstag

Itt meg azt próbálom magyarázni, hogy miképpen van, de sarkított alkalmazkodós példára egy vasárnap hajnali 2es interjút sem Te, sem a HR nem fog bevállani, de jó eséllyel akármi lazábbat Te sem.

(#42731) FőDudu válasza Jahno (#42729) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk csak uj wifi halozatot szeretnenek az elofal miatt.
Marmint van az a zold 'ize' amitnek valami speci wifi beallitas kell (az ontozojehez) es az ilyen belsos szirszaroknak fenntartott wifi nem jo hozza.

De nem surgos, majd januarban megkapja. ;)

Lattam rola az e-mailt.... meg is kaptak az OOO-t...

FőDudu

(#42732) FőDudu válasza Jahno (#42730) üzenetére


FőDudu
addikt

Viszont vasarnap delutan siman jarhato errefele...
Kotetlen munkaido mindket iranyba mukodik.

Dolgozhatok vasarnap is.Ha igeretes a jelolt - es nem olyan kreten amilyenenk a mai fiatalok tobbsegben - siman belefer egy vasarnapi interju is.

A rugalmassag mindket oldalrol legyen meg...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42733) Jahno válasza FőDudu (#42732) üzenetére


Jahno
őstag

Legtöbbnek nem kötetlen a munkaideje és nem szeretne évi 30 vasárnapot ezzel elverni. Túloldalon szerintem elég nagy igény lenne a szombat/vasárnapos lehetőségre, mert az munka mellett megoldhatóbb. Legfeljebb megkérdezem :-) Többieknél meg munkarend és nyitvatartási idő van és kész. Esetleg indokolja azzal, hogy mi légitársaság/németek/kutatók vagyunk, itt nincs egyéni szocproblémás kavarás. Egyik befutó cégnél pld. este 7 után annyira nincs mozgás, hogy ki is raknak az irodából. Hétvége sok szálon egyeztetve, indokolt esetben nagy karbantartásilag lehet, HR/interjú/egyéb ügyintézésre ott a munkaidő.

Aztán hiába mondod, hogy legyen meg, engem most speciel elég szűk keretek közé terelnek és nem nagyon van benne mozgás.

(#42734) hobizoli válasza FőDudu (#42732) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD
ezt nem gondolod komolyan itt

:U

több drón kell ;P

(#42735) Gabibácsi válasza FőDudu (#42722) üzenetére


Gabibácsi
tag

Blackbeltnél már voltam, hagyjuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42736) Gabibácsi válasza hobizoli (#42734) üzenetére


Gabibácsi
tag

Sehol
amúgy szerintem is a hr legyen rugalmasabb, legtöbbször nem jön össze a dolog, aztán mondom legyen telefon
a hr kör himihumi, semmire sem jó előszűrő úgyis csak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42737) FőDudu válasza hobizoli (#42734) üzenetére


FőDudu
addikt

Siman.

Ha szuksegem lenne egy megbizhato emberre es az addigi infok alapjan megfelelne, akkor tolem karacsonykor is talalkozhatunk megbeszelni a tovabbiakat.

Nem a szokvanyos faszkalap (fonok) vagyok aki miatt keptelenseg egy rendes interjut osszehozni. Mellesleg 10 percre sem lakom munkahelytol, szoval igy konnyu is.

Most is megyek gyerekkel ceges karacsonyra - kozben egyik kozeli kollegat is felkoszontom, mert vasarnap lesz szulinapja.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42738) Jahno válasza Gabibácsi (#42735) üzenetére


Jahno
őstag

Elég nyomulósnak tűnt, aztán majd kiderül. Lesz ott még pár köröm úgyis. Egyelőre mindenhol be kell mutatkozni, több helyen megfejtettük, hogy ha most nem is szeretnék ennyire konkrétan mozdulni, attól felmérik a lehetőségeket/tudást/angolt/kívánalmaim és majd később keresnek. Ezzel az első 1-2 kör kiváltható.

(#42739) FőDudu válasza Gabibácsi (#42736) üzenetére


FőDudu
addikt

De sokan mar odaig sem jutnak el az osszeegyeztethetetlen idopontok miatt.

FőDudu

(#42740) Jahno válasza Gabibácsi (#42736) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg tök értelmes recruiterekkel is találkoztam mondtam most a 2. és 3. vonalas HRnek, hogy teljesen jól informáltak, megtaláltuk a hangot, estébé.

Bár volt ahol a telefonos kisasszony mondta, hogy mire készüljek a következő HR vonalon és ne lepődjek meg az "érdekes lesz".

(#42741) Jahno válasza FőDudu (#42737) üzenetére


Jahno
őstag

Majd ha évente sok alkalommal kell ezt rendszeresen és folyamatosan megoldani és nem a cég mellett laknál, lehet más lenne az elképzelésed.

(#42742) Gabibácsi válasza FőDudu (#42739) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van amikor heti 3 akar interjúvolni engem. És egy sem lesz belőle, mert szabit nem veszek ki, pozícióleírást nem küld, inkább csak beszélgetni akar meg betenni az adatbázisába, arra meg nem pazarlom az időmet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42743) Jahno válasza Gabibácsi (#42742) üzenetére


Jahno
őstag

Ennél én konkrétabb vagyok és már mindegyik előre felvázolta, hogy kb. mivel foglalkozik a cég, hol van és "ugye nem gond, ha XY cég lesz, mert sokan a nevétől sírva menekülnek". Kb. cég, beosztás, munkakör első sorban adott volt, levélben kaptam részletet és kiírást. Néha pont ezzel keveredtem el, mert egyik nap több helyen is voltam, aztán másnap felhív valaki a sok közül, hogy "akkor folytassuk, ez meg az". Jó, de melyik? Bár volt aki hirtelen eltűnt, azt éppen most nem is bánom annyira, meg volt ahol 2+ pozit tettek elém, amelyik szimpatikusabb ott folytassuk, de megnézhetjük felületesen is és adnak gondolkozási időt. IT és a HR egyelőre szokta egymást utálni rendesen, de eddig pozitívam van.

(#42744) Jahno válasza Gabibácsi (#42742) üzenetére


Jahno
őstag

És most van egy olyan is, hogy nagyobb infós részleget szeretnének felállítani és olyan az elképzelés, hogy nem merik megszabni a munkaidőt, de ha van már valami főnökféle és alatta emberek akkor meghallagtnák a véleményünket. Lehet tájékozódtak a piacról, mert első elképzelés olyan volt, amire csak nemet kaptak volna. Én még meglátom, azért mondjuk 3 műszak elég erős váltás lenne, de 2. körig még elmegyek.

(#42745) FőDudu válasza Jahno (#42741) üzenetére


FőDudu
addikt

Amig nem atyauristen vagyok egy tobbezer fos csapat elen, addig inkabb magam valasztom ki a kollegaimat.

Nekem ennyit meger a dolog.

FőDudu

(#42746) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Klausztrofóbiásoknak minőségi kontent:
link

(#42747) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

60 centi széles, beépíthető mosogatógép kellene.
12+ terítések, minél több év garanciával.
Van esetleg ajánlás?

Első blikkre ezt néztem ki:

[link]

(#42748) Grillo


Grillo
senior tag

Na, nekem is vége idénre, bár a tegnap eltört két vízvezeték a várban, a vasútvonalon árokásás közben előkerült Árpád-kori ház, és a ma reggeli faültetés (Teofil lett a neve) alapján még simán bejöhet bármi 24 délelőttre. :DDD

Egy egy kurva hosszú év volt, és igen gyorsan eltelt.
Ha statisztikailag nézem, akkor jövő év végén másik céghez kell kerülnünk, vagy csak simán megszűnünk (de akkor a Karmelita is bezár :D ).

(#42749) zetor2000 válasza Bujdy81 (#42747) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt kicsit hozzáteszel, és több év a gar. Fontold meg...

Nekem még a Whirlpool for Ikea érából van valami legalapabb, azt nem ajánlom. Nincs vele baj, csak a belső felépítése nem - nagyon nem - optimális. További ellenajánlat a szomszédék Whirlpoolja ellen. Random hibakóddal leáll, és kifolyatja a vizet. A konyhába, vagy ahol van épp.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42750) FőDudu válasza Bujdy81 (#42747) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekunk Bosch SMV46MX01e van. Ez valami baszott halk verzio, siman lehetne mellette aludni.

Tan 5 ev gari van ra, olyan 500-550 Euro korul volt.

Tud olyat is, hogy nonstop mos, mint az ipariak. Igaz elotte fut vagy 20 percet.
Azaz par perc alatt egy komplett toltest elmos, aztan repeat it...

Nagyobb buliknal jol johet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.