Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42251) Jahno válasza eattila (#42241) üzenetére


Jahno
őstag

Legalább húzós alapok voltak alatta, vagy egy a nyöszörgés amit az újak tolnak? Kicsit kellene rajt alakítani és elmegy arab lakodalmasnak is azokkal a cincogásokkal :-D

Némelyik meg simán csak hipohopp1 vagy hiphop2 alapot használ.

Pusztul a világ, múltkor Ogly Gt is láttam az X faktorban...

(#42252) Gabibácsi válasza Jahno (#42250) üzenetére


Gabibácsi
tag

jah, sokszor mondja a drónt, de még azért kicsi hozzá

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42253) -NoVa- válasza Jahno (#42250) üzenetére


-NoVa-
őstag

Odébb van az, az akku sem szeret évekig állni, fejlődik is addig az egész, ráér. Én sem adok még a lányom kezébe wireless repülő cuccokat, csak vezetékest. Azzal jobban elvan, szél meg többet van, mint szélcsend.

(#42254) eattila válasza Jahno (#42251) üzenetére


eattila
csendes tag

Acapella nyomtuk főleg.

Ogly G xfaktoron kívül is szar. Sose bírtam. Az xfaktor meg csak egy promó volt, mert visszatért, és ingyen reklám.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42255) Jahno válasza blueboi69 (#42249) üzenetére


Jahno
őstag

Az ja. Tetkós, fehér inges, lenyalt hajú, pöcsét markolászva világfájdalmat vonyítós lány. Meg a klipp is akkora giccsre van fényelve, mint egy haladó esküvő.

Vagy már megjött az esze? Antifitnessz is így kezdte, akkor még azt is bírta mondani a főhős, hogy rokkerek :-D

(#42256) Jahno válasza Gabibácsi (#42252) üzenetére


Jahno
őstag

Dehogy vagy kicsi hozzá :-D

(#42257) Jahno válasza eattila (#42254) üzenetére


Jahno
őstag

Az azért megnéztem volna. A karcagi sittes arcok :DD Hö, khirálly.

(#42258) blueboi69 válasza eattila (#42254) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mondjuk az utolsó két szám, az "ez a város" magyarul meg németül is elég jó, és a Pillangók is. Leginkább azok a részek tetszenek amikor a csaj énekel :D
Meghallgattam pár régebbit is, mert az nekem kimaradt, a TKO-s idők. Hát az nagyon nem jön be.

(#42259) eattila válasza Jahno (#42257) üzenetére


eattila
csendes tag

Gimiben jo volt az. Tonnanyi szoveget irtam :D Volt elettapasztalat. Ja, nem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42260) eattila válasza blueboi69 (#42258) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem birom a faszit. A hangja is irrital. Szoval szerintem fos. Menjen kapalni inkabb :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42261) Jahno


Jahno
őstag

Ez jó lesz:

Fő feladatai: Karbantartja a cégeinek szervereit, webszerverét, RDS klienseit, teljes informatikai rendszerét.Részt vesz ügyviteli rendszer váltásában, és az új rendszer szakértőjévé válik. Kapcsolatot tart a telekommunikációs szolgáltatókkal.Képes elvégezni, vagy más programozókkal elvégeztetni szoftver fejlesztéseket (pl. HTML programok írása, adatbázisok kialakítása).Vállalja, hogy a informatikai rendszerében esetlegesen felmerülő hibákat, problémákat, azonnal megoldja akár este, vagy hétvégén is.

(#42262) Samott válasza Jahno (#42261) üzenetére


Samott
addikt

Villanyt nem kell szerelni? Meg csatornat tisztitani?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42263) Jahno válasza blueboi69 (#42258) üzenetére


Jahno
őstag

Meglestem ezt a pillangósat. Igyál valamit.

(#42264) Jahno válasza Samott (#42262) üzenetére


Jahno
őstag

Első az mindig is járt, nem kell külön kiírni, amúgy "egyéb karbantartási munkák az irodában, kertben és környékén" már több helyen szerepelt. Korrektek, legalább megírják előre.

(#42265) -NoVa- válasza eattila (#42260) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálam az egész genre kb halott a túltolt autotune miatt. Fogsz egy Billie Eilish szintű énekest, lerakod egy gitáros mellé, és értékelhető valami jön ki belőle, de befutott rapperből elvétve van analóg működőképes példány.

(#42266) qnadam válasza Samott (#42262) üzenetére


qnadam
veterán

mással elvégeztetni én is tudok!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42267) -NoVa- válasza Jahno (#42264) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért a szokásos fűnyírási és tetőfedési szerepkör mellé a fejlesztési vezető, vagy akár fejlesztő (web és db IS) az már teljes bullshit bingo. Gondolom olcsón is mindezt.

(#42268) Jahno válasza qnadam (#42266) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk ezek még azt sem :-D

(#42269) eattila válasza Jahno (#42261) üzenetére


eattila
csendes tag

HR-est megdádázni, mert a HTML az nem program. Hanem dokumentum leíró nyelv.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42270) eattila válasza -NoVa- (#42265) üzenetére


eattila
csendes tag

Arról nem is beszélve. Élőben, zene és autotune nélkül még szarabbul hangzott.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42271) eattila válasza qnadam (#42266) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is, csak nem mindig sikeres. Megmondom, hogy mit kell megcsinálni, hol van infó, aztán mégis kérdeznek. Én se kérdezhettem annó senkitől. Oldja meg, vagy menjen kapálni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42272) npera válasza Jahno (#42264) üzenetére


npera
újonc

Rügyfakadáskor dugványozni, úgy érted? Szerver migráció közben megjönnek a friss palánták és egyből ki a parkba dugványozni?

Mert az úgy eléggé agilis szervezés.

(#42273) FőDudu válasza qnadam (#42266) üzenetére


FőDudu
addikt

'Szopjon mas' jeligere gondolsz? ;)

FőDudu

(#42274) eattila válasza npera (#42272) üzenetére


eattila
csendes tag

Sata kábellel oltani a meggyfát. Az a nem semmi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42275) FőDudu válasza npera (#42272) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha epp nincs mivel szopnia a rendszereket illetoen, akkor rendszeresen elozzon a kertben (IS).

Fuvet is rendszeresen nyirni kell. Vagy nyiratni.

FőDudu

(#42276) FőDudu válasza Samott (#42262) üzenetére


FőDudu
addikt

Az alap. Amikor gepeket koltoztetnek, szerinted ki huzgalja a kanocot/hosszabbitot/kabelcsatornat?

FőDudu

(#42277) npera válasza eattila (#42274) üzenetére


npera
újonc

Egyik ágán megy terem, másikon meg SSD-diszkek?

(#42278) qnadam


qnadam
veterán

gengszter zoltán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42279) -NoVa- válasza qnadam (#42278) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ne piszkáld a 90-es éveket, még felbugyog.

(#42280) Jahno válasza eattila (#42269) üzenetére


Jahno
őstag

Informatika :-D

(#42281) FőDudu válasza -NoVa- (#42279) üzenetére


FőDudu
addikt

Mint 22 eves allamtikar helyettes es buszke papaja? ;)
Nalunk is problakoztak. Jott 2-3 nyikhaj, kaptak jo fizut.
Nemelyik meg igeretesnek is tunt (de szigoruan 9-17, ot utan 1 perccel mar nem vette fel a telefont - folyoson meg talalkoztam vele).
Aztan 3 honap alatt mind lelepett.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42282) Jahno válasza -NoVa- (#42279) üzenetére


Jahno
őstag

Múltat most inkább ne emlegessük, beszoptam valamit de rendesen. Ebben az is szívás, hogy nem tudom mit, de majd jövő hétre megírom. Maradtam volna inkább a múltban vaze. Fákin.

(#42283) Jahno válasza FőDudu (#42281) üzenetére


Jahno
őstag

Engem meg hajnalban hívott a bemondónéni, aztán kérdezte van-e magyar nyelvű életrajzom, mert itt csak ilyen angol van és az Nekik nem jó.

(#42284) Jahno válasza FőDudu (#42281) üzenetére


Jahno
őstag

" ot utan 1 perccel mar nem vette fel a telefont" Ha 8:59kor bent van dolgozóban, akkor okés. Te szoktad emlegetni a munkaidőt, nem? Lehet hamar eltanulták. Vagy olvasták, hogy hamar elmegy rugalmas keretek közé az egész. Havi 2 hét ügyelet, 7:30-02:00 közt meló és telefon. Papíron meg törzsidő vagy mi. Ismerjük ám a beetetést :-P

(#42285) FőDudu válasza Jahno (#42283) üzenetére


FőDudu
addikt

Mennyire hajnalban? Mert nem mindegy, hogy Japnbol vagy keleti partrol hivnak ;)

Idenre meg van vagy 2 ora melom, aztan mar csak pihengetek.
Persze minden beszallito holnap szeretne velem talalkozni, de pont nem az a nap amikor raerek.

Januarban meg majd zaras, stb....
Most ideje is kicsit pihizni, gyereket valami havas helyre is el kell meg vinni (ha mar en nem sielek vele).

FőDudu

(#42286) -NoVa- válasza FőDudu (#42281) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kell annyira messzire mennem, ovis szülinapi bulikon is durvult már el a helyzet annyira, hogy konkrétan kockás pitont rendezgettem egy 90-es évek sztárcsajbandaceleb énekesnő nyakában portréfotózáshoz, miközben az unokahúga a lányommal bowlingozott.

(#42287) FőDudu válasza Jahno (#42284) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegaknak azert altalaban valaszolunk. Hatha valami olyan amiben segithetunk es nem tart semeddig. Egy hivasra valaszolni nem faj, max attoljuk a munkat masnapra.

De ugy tunik uj generacioban nincs kollegalitas.

Olyan is volt, hogy megbeszeltunk valamit, elfelejtettek, felhivtam oket, nem valaszoltak.
Aztan Lidlben osszefutottunk. Na az nekik volt kinos.

FőDudu

(#42288) Gabibácsi válasza FőDudu (#42281) üzenetére


Gabibácsi
tag

Helyes, munkaidő is van.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#42289) FőDudu válasza Jahno (#42284) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugyelet annak van akinek benne van a szerzodeseben es fizetnek erte.
Tudok olyan orszagot ahol ez kb csitrilliardba kerul (pl. Svajc) es ezert ott nincs is hetvegi ugyelet (keszenlet) a legtobb cegnel. Folyamatos munkarend lehet, ugyelet viszont mas teszta es kurvadraga.

FőDudu

(#42290) npera válasza FőDudu (#42287) üzenetére


npera
újonc

Hogy definiálod a kollégát? Az a 10 ember, akivel egy részlegen vagytok vagy a teljes nagyvállalat összes lehetséges kollégája? Jahno esetén nem ugyanaz.

(#42291) Jahno válasza FőDudu (#42285) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem mindegy honnan hív, ha nekem hajnal van.

Idén? Ha meg bírom csinálni a követelmények felét, már az is meghazudtolja Newton törvényeit és mindenféle alapvető fizikát.

Dec 23 és 31 is dolgozgatni kellene, mert feladat van. Mondjuk nem tudom melyik az a júzer aki itt lesz, vagy éppen utolsó munkaóráját tölti le. Megint nem értik mi a különbség a papír és a gyakorlat közt.

(#42292) Jahno válasza FőDudu (#42287) üzenetére


Jahno
őstag

" es nem tart semeddig. Egy hivasra valaszolni nem faj, " Kb. 3 hete vasárnap 6 órás lett ez a "nem fáj" típusú hívás. De az sem mindegy, hogy ha folyamatosan lefoglalnak 2 percekre, mert ugye hétvégén nem megy a VPN, az izé, a bigyó. Bármelyik haladóbb csoportba bedobod a "just a quick call" stringet és mindenki tudja miről van szó. Napi 30 telefont évek alatt leredukáltam heti 20ra, ebből 15 kb. az asszony :-P

(#42293) Jahno válasza FőDudu (#42289) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is Svájcban csináltam ilyen munkarendet, ami mondjuk lepapírozva teljesen itt sem volt, csak "működött", mert fél éjszakát hülye telefonokra és SMSekre meg mailokra válaszolni nem fájt, kollégának belefér. Bár igazából készenlét lehetett és vagy. Ez sem volt megszabva, csak csinálni kellett.

(#42294) FőDudu válasza npera (#42290) üzenetére


FőDudu
addikt

Jogos kerdes.
Az a par ember akinek ceges mobilja van.
Azaz vezetoi beosztasban levo ember.
Nalunk nem sok. Nalatok biztosan tobb - de neked nincs is ceges mobilod, szoval nem kell felned...

Nyilvan nem valaszolunk munkaidon kivul a vezetekes telefonokrol jovo hivasokra (meg akkor sem ha tudjak a szamomat).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42295) -NoVa- válasza FőDudu (#42294) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mióta kiírja a telefonom a hívóra, hogy Suspected Spam, még jobb a világ.

(#42296) FőDudu válasza Jahno (#42292) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez nem a te dolgod.
Fonokod szervezze meg az ugyeletet, hivjak az epp aktualis ugyeletest.
Aki penzt kap az ugyeletert.

Persze ha nincs eleg ember es ezert valaki szopik....

FőDudu

(#42297) eattila válasza npera (#42277) üzenetére


eattila
csendes tag

Bármi :D Meggysata :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42298) FőDudu válasza -NoVa- (#42295) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk van egy ugynevezett chain of command (mashol Delegation of Empowerment/Authority).

No abban le van szabalyozva ki mit mikor miert csinalhat.
Kit kell hivni, milyen esetben, ki a jogosult, stb.

Elsore kurva bonyolult, mert sok eshetoseg van, de nem butasag egy ilyen dokumentum.

FőDudu

(#42299) Jahno válasza npera (#42290) üzenetére


Jahno
őstag

A részlegen kb. 3an vagyunk. IT-n belül.

Ez vállalható, Tumor mondjuk telefonon is olvas levelet, én nem. Próbálom leszoktatni a többiről is, de nehéz eset. Főnök tolja is, meg nem is, ha szabi akkor szabi, ha bajom van írok SMS-t és valamikor előkerül, mondván "jóvanja ne aggódjál". Következetes és nyugis arc, aztán vagy megszopjuk vagy pont nem.

Júzerek olyan 250 környékén "helyben" (ebből is pár 10? távmunkás), kb. 20 vagy valamennyi körül távoli iroda. Janem, 35+20, mert jött még egy iroda :-D Pár főnök, EU-s régió, másik régió, aztán az indiánok akik megszámolhatatlan mennyiségben tudják ugyanazt ugyanolyan és hasonló néven ismételgetni, meg időnként a nagyobb emberek odafentről , régiós megmondók, plusz partnerek és beszállítók, recepciósok hegyekben, épületüzemeltetés, szünetmentes, vas beszállító, vas elszállító, mentést elszállító, hulladékot elszállító, nyomtatósok, borítékolósok, kellékanyagosok, klímások, tüzesek, aztán amelyik cégeknek dolgozunk és annak a partnernek audit, dokumentáció, kimutatás kell, portok, engedély, konvertálás, feltöltés, SAP/banki és egyéb csiribiri ügyviteli rendszerek hegyekben az elmúlt 40 évből. És akkor amit ahány cégnél már láttunk, ha nevessem már ki a híres hotelinformatikát, hogy az mitől lenne olyan tudományos és extra bonyolult, amibe beleszületni kell és senki nem látott még olyat :-D

Valami biztos kimaradt. Néha megtalál 1-2 potenciális kereskedő aki valamit el akar adni és nem érti, hogy azt nem olyan egyszerű és nem is érdekel, de nem jellemző.

Ilyen szopós és tákolt rendszernél ennyi júzerrel fejetlenségben meg azért akad mit megfejteni, csak nehéz összehasonlítani.

(#42300) FőDudu válasza eattila (#42297) üzenetére


FőDudu
addikt

MeggySa(la)ta. Az jo is lehet...

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.