Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42301) Jahno válasza FőDudu (#42294) üzenetére


Jahno
őstag

Cég nagy része a helyi vezetékesről hív. Meg itt akad olyan fura kultúra, hogy a recepciósokat ugráltatják, felhívják, hogy hívjon fel és mondja meg ezt meg azt...

(#42302) eattila


eattila
csendes tag

Van olyan szárítógép, amit nem kell bekötni lefolyóba? Csak delej kell neki. Ha van, hogy hívják?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42303) FőDudu válasza Jahno (#42299) üzenetére


FőDudu
addikt

Ekkora volumenre keves a 3 fo. Szerintem.

Vagy kurvajol fizentek, vagy szeretsz szopni ;)

FőDudu

(#42304) -NoVa- válasza Jahno (#42299) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az 200%-kal nagyobb IT department, mint ami itt minket visz. Van egy Guszti, aztán ha épp nincs itt, a következő opció az már Bécsben van, de inkább távolabb, keletebbre és főleg délebbre kell nézelődni, valahol Andhra Pradesh környékén.

(#42305) FőDudu válasza eattila (#42302) üzenetére


FőDudu
addikt

Kb. mindegyik olyan. Csak akkor kezzel kell uriteni a benne levo viztartalyt.

FőDudu

(#42306) FőDudu válasza Jahno (#42301) üzenetére


FőDudu
addikt

Munkaido utan?
Es valaszolsz is? Ugy ertem valaszolsz es nem is fizetnek erte?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42307) -NoVa- válasza eattila (#42302) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hőszivattyús, az kipárologtatja.

(#42308) Jahno válasza FőDudu (#42296) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs ügyelet, de hívnak. Egyik főnök meg másban is sokkal gyengébb, nem mer szembeszállni és vitatkozni semmivel. Jó 1 éve még beugatott, most fél más szituban is, hogy a lábára lépnek. Másik nem érzi ezt vita tárgyának, ez van és kész, meg különben is a biznisznek mennie kell és jajj csak 1 percet kell megoldani. Nem így kezdődött a téma? Naugye. Aztán 5x1 perc az pont 4 óra. Többiben nem döntésképesek és nem lehet beleszólni, nem is értik az egészet és nincs rá terv.

Eleve fél napos a munkarend, átlagban 6-22 óra közt dolgoznak is, mert XXI. század, rugalmas és nem. Sokan melóznak szombaton/hétvégén, itt vannak a ledolgozós szombatok, elvileg szabályozva vannak, gyakorlatilag szopószorzós homályzóna.

Ügyeletet tudom, ismerem, azt is, hogy nagyobb helyeken miképpen működik és mi van leírva a tanaynagban :-D Itt is felvetettem, hogy kell egy helyi telefonmellék amit tudnak a júzerek és mindig máshoz van irányítva. Csak ez már A Megoldás, amit el kell dönteni, felelősséggel jár, meg különben is nem fontos, ne foglalkozzunk vele.

(#42309) Jahno válasza FőDudu (#42306) üzenetére


Jahno
őstag

Néha igen. Ezért sosem fizettek külön, nem is értem a kérdést. Túl sok nem volt, fele Tumoron csapódik le, mert én lenémítom a telefont és nem olvasok levelet. Legfeljebb hétfő reggel jön a cunami. 1-2 áramszünet ezazamaz azért lecsapódott, természetes, hogy ilyenekért nem fizetnek külön, miért is tennék? Tavaly szeptemberben még olyan fasszágokat is csináltam, hogy szabi alatt este lemelóztam kb. 6 órányi möhözéseket. Elvileg mindig 5 percnek indul, papíron annyi, indokolni sem bírod, megy a szopószorzó.

(#42310) FőDudu válasza Jahno (#42308) üzenetére


FőDudu
addikt

Amig szo nelkul megcsinaljatok a munkaidon kivuli melot, addig ne varjatok valtozast.
A cegnek kenyelmes, csak ti szivtok.

Meg kell erteniuk, hogy munkaidon kivul nincs munka - mutassak meg a szerzodesedben ahol erre kiternek. Ha nincs benne, akkor jogosan van a telefonod munkaidon kivul kikapcsolva.

Bocs, keresztelon voltam, focimeccsen, gozfurdoben, etteremben, berugva fetrengtem - senkinek semmi koze hozza miert nem dolgozol akkor amikor nem fizetnek erte.

Ha 24 oras rendelkezesre allast varnak el, akkor fizessek a megfelelo csapatot. Ez nem 1 fos tortenet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42311) ncc1701 válasza eattila (#42302) üzenetére


ncc1701
veterán

Vödör. :)

De nem mindenhol jó, ha párologtat, mert van kecó, ami nem bírja a túl nagy párát.

(#42312) qnadam válasza eattila (#42302) üzenetére


qnadam
veterán

csak olyan van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42313) FőDudu válasza ncc1701 (#42311) üzenetére


FőDudu
addikt

1-2 szaritas utan nem gaz kionteni a beepitett tartalyt (sem).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42314) qnadam válasza -NoVa- (#42307) üzenetére


qnadam
veterán

ami szárítógéppel találkoztam, az mind egy tartályba gyűjti a kondenzvizet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42315) FőDudu válasza qnadam (#42312) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem is felrebeszel Nova ;)

FőDudu

(#42316) Jahno válasza FőDudu (#42310) üzenetére


Jahno
őstag

Nem szó nélkül, csak ugye az van, hogy kicsit morogsz aztán megint és egy váratlan pillanatban eléd tolják a sétálót. Akkor mi van, akadt értelme? Meddig lehet elmenni és miben? Főleg ha most sírtál, hogy valaki a melóidő után nem vette fel a telefont :-D

(#42317) FőDudu válasza Jahno (#42316) üzenetére


FőDudu
addikt

A kollegalitas es a munkaidon kivuli munka az 2 kulon dolog.
Hogy erzekeltessem a kulonbseget:

Ha megkerdez tolem egy telefonszamot akkor segitek. Ha meg valami effektiv munkaval kilincsel, akkor munkaidoben. Vagy megcsinalja az ugyeletes.

Ha ezert kirugnak, annyit leakaszthatsz a cegrol amennyit az ugyveded nem szegyell kerni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42318) eattila válasza -NoVa- (#42307) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42319) eattila válasza FőDudu (#42313) üzenetére


eattila
csendes tag

Tehát akkor nincs olyan, ami direkbe van kötve egy lefolyóra, mint pl a mosógép? Sosem láttam még ilyet, ezért nem tudom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42320) Jahno válasza FőDudu (#42317) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ezért szoktak kirúgni (:- Amúgy sem kirúgás, hanem közös megegyezés és ügyvéddel vagdalkozni csak így forumon szoktak, mikor éppen behívnak valami mondvacsinált okkal "beszélgetni", akkor nyilván nincs az embernek ilyen nagy szája és munkáltató sokkal jobban előkészítette a dolgokat. Annak volt ideje.

De honnan tudjam előre, hogy telefonszámot fog kérdezni, vagy mi lesz a történet? És ha csak 1 perces kérdés de szombaton 100+ júzer letámad vele?

(#42321) FőDudu válasza eattila (#42319) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindet be lehet kotni a lefolyora.
Es mindben van egy tartaly is, ha nem kotned lefolyora.

Tokmindegy milyet veszel, lesz benne tartaly.

FőDudu

(#42322) ncc1701 válasza Jahno (#42320) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha már "beszélgetni" hívnak be, akkor már lehet bármekkora pofád.

(#42323) FőDudu válasza Jahno (#42320) üzenetére


FőDudu
addikt

Kell lenni standard dumanak, hogy 'most nincs munkaido' es/vagy 'nyisson ticketet' es/vagy 'egyebkent is munkaidoben van IT support'. Blablabla..

Amig erre nem mentek ra, addig johogy hivogatnak minden szarert, hiszen nekik az a kenyelmes.

Nem akadekoskodni akarok, a felhasznalo az ilyen.
De amig nem oldjatok meg hazon belul a gondot - legalabb irasban jelezve a HR/fonok fele - hogy ez mekkora merteku plusz munka, addig valtozas nyilvan nem lesz.
Ahogy mar mondtam, a cegnek igy kenyelmes, van par idiota aki mindent ingyen es barmikor megcsinal. Csak ez mar nem a garazsceg/startup kategoria amikor a maroknyi csapatbol barki/barmikor/barmit azonnal. Tehat illik erte fizetni.

Nyilvan Tumor is melletted allna ha ilyen genyosagban tornek a fejuket, O is elmehetne betegszabira azonnal (vagy lephetne veled egyutt).

Ha szemet a ceg, miert a munkavallalo legyen galans/tolerans/rendes?
Ami jar az jar - a ti ingyen munkatokon lesz valakinek nagyobb a nyeresege.
Te meg csak a stresszt kapod. Megeri?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42324) Jahno válasza ncc1701 (#42322) üzenetére


Jahno
őstag

Én tudom, sokat láttam, sokfelé dolgoztam :D Volt itt már minden, békéstől a vagdalkozósig, vagy portán sem engeték be a jómunkást, lent egy félreeső helyen papíroztak és átadták a privát cuccait. Cége válogatja ésvagy. Ott már mindegy, el van döntve.

(#42325) Jahno válasza FőDudu (#42323) üzenetére


Jahno
őstag

"De amig nem oldjatok meg hazon belul a gondot - legalabb irasban jelezve a HR/fonok fele -"

Volt már rá példa, írni sem kellett, de ezt már emlegettem. Érdekes lett a megoldása is ugye, mikor főnök tudott róla és ki akart állni mellette.

(#42326) FőDudu válasza Jahno (#42324) üzenetére


FőDudu
addikt

En is hallottam olyat (mas cegnel), hogy az IT igazgatot visszahivtak szabirol a vezerigazgato kirugasakor, mert biztosra akartak menni, hogy lemegy a dolog 10 perc alatt (es ugy fel lesz szamolva a zurge ahogy kell).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42327) FőDudu válasza Jahno (#42325) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval tudott a dolog.

Innentol lehet korlevelet irni, hogy munkaidon tuli hivasokra nincs kidolgozott ugyeleti rend, -> /dev/nul

Rogton lesz ra vagy egy lebaszas, vagy elkezdenek kidolgozni egy megoldast.

FőDudu

(#42328) eattila válasza FőDudu (#42321) üzenetére


eattila
csendes tag

Aha. Értem. Akkor a difi a húszivattyús és a kondenzációs között, hogy az előbbi elpárologtatja? Vagy csak a szárításhoz szükséges hőt nyeri másképp?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42329) FőDudu válasza eattila (#42328) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem parologtat semmit. Nova faszsagot beszel. ;)

Mi ertelme lenne a szaritobol a szarito helyisegebe kuldeni a nedvesseget?
Nem klima ez ahol szelloztetesnel elparologtatja a kivont nedvesseget.

Az egyetlen difi a hoszivattyus nagyobb hatasfoka.
Abban van egy mobil klima aminek a hatasfoka kb 400% azaz negyed annyi energiat fogyaszt mint egy futoszalas.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42330) eattila válasza FőDudu (#42327) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy behív a főnök, hogy ha így van, akkor lehet készülni a munkakeresésre. Aztán keresnek egy indokot, és viszonlátás. Munkaügyi per meg vagy nyer vagy nem. Náluk nagyobb a jogi apparátus.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42331) Jahno válasza FőDudu (#42327) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor jön a biznisz, hogy a dolgokat meg kell oldani és mekkorát bukik a cég vagy sem. És itt jöhegtsz az ügyvéddel, ha nem csinálsz meg csak úgy arányaiban egy "valamilyen" dolgot, ami arányaiban sincs azzal, hogy a cégnek jól kimutathatóan csináltál egy 50 milliós kárt, akkor ki lesz a hunyó?

Vagy júzer oldalról felétek pld, mit jelente egy olyan, hogy ha az egész hoteles divíziód alkalmazottjai úgy 800 kilométeres körzetben nem kapnák meg időben a fizetést?

Akkor hol húzzam meg a határt, mi a fontos?

(#42332) eattila válasza FőDudu (#42329) üzenetére


eattila
csendes tag

Értem. Köszi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42333) FőDudu válasza eattila (#42330) üzenetére


FőDudu
addikt

Latom mindenki fel kinyitni a szajat.

Akkor en itt be is fejezem a tanacsadast.
Sok szerencset kivanok a meggebedeshez ;)

FőDudu

(#42334) Jahno válasza eattila (#42330) üzenetére


Jahno
őstag

Megoldják, vagy meggyőznek. Kérdés szeretnél-e szopni? Pár jogi útvonalat is láttam, meg itteni niggerekkel is beszélőviszonyban vagyok, többiekkel is abban voltam. Ha már elmúlt 5 évben 1000+ kilépő papírt írtam alá akkor akad róla fogalmam, hogy ki a homályzónás, ki az aki megunta, ki az akitől féltek, ki az aki ment vagy mennie kellett ezért vagy amazért.

(#42335) Jahno válasza FőDudu (#42333) üzenetére


Jahno
őstag

Túl kicsi a mintavételed és nem láttál még olyat, hogy az őr dobja ki a júzert, meg amiket fent írtam. Addig lehet tanácsot adni, de mi így melózunk ám sokfelé és túloldalról nézve "működik" a dolog (:-

Vagy hányszor láttál olyat, hogy egyik reggel mész be és bejáratnál egy ideiglenes pult van, ahol 3 mondatban közlik, hogy előző este eladták a komplett céget, itt kellene aláírni, munkaviszony megszűnt, egyezzünk meg?

Lehet kapálózni, hogy mert az ügyvédem azt mondta, hogy ilyet hirtelen felindulásból, nyomás alatt ne írjunk alá, blábláblá. Haladóbb cégeknél 5-6-X darab különböző papír ott van előkészítve.

(#42336) FőDudu válasza Jahno (#42331) üzenetére


FőDudu
addikt

Komolyan nem ertelek.

Neked, mint munkavallalonak az a dolgod, hogy napi 8 oraban azt csinald amit kell.
Alkalmazottkent pedig foleg. Nem te dontod el, nem a te felelosseged.
Ezert van a fonokod, a fonokod fonoke, stb. Az o felelosseguk, hogy te mit es mikor csinalsz.
Ha valami surgos, majd ok szolnak, hogy azt kezdd eloszor. Ha nem fer bele a napi 8 oraba az nem a te hibad. Megtettel mindent ami toled telik, nyugodt lelkiismerettel mehetsz haza.

Ha bejon egy fejlesztes, akkor ahhoz illik biztositani az anyagi es a human eroforrast.
Ezeket illik menedzselni. Nalatok ez nem letezik, ugy latom mindent ravarrnak a meglevo alkalmazottakra es elvarjak, hogy meg legyen oldva.

Holott a helyes az lenne, hogy vesznek fel eleg embert aki kepes kielegitoen ellatni az adott feladatokat.

Pelda: nalunk cserelik a biztonsagi rendszert. Nem az IT fog 100 db IP kamerat kicserelni/felszerelni. Nyilvan kepesek lennenk ra. De nem a mi dolgunk.
Jon a kulsos es megcsinalja. Hozza a cuccot, felszereli, bekonfiguralja, uzemelteti.
IT-nak semmi koze hozza - meg a sajta switchuket is hozzak.

Ugyanez: gondolod mi csereltuk a TV-ket? Miert vesztegetnenk az idonket ilyesmivel?

Netan a szerverbe is mi rakjuk be a rendelt plusz memoriat es tarolot?
Majd jon a HP, berakja, garit ad, stb.

FőDudu

(#42337) -NoVa- válasza FőDudu (#42329) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fele faszság, fele igaz, sógorékén pont nem emlékeztem a tartályra, és nem volt levezetőcső. Párologtat az összes, csak a hőszivattyús kevesebbet, az csak a teljes lötyi kb 10%-át, miközben a hagyományos inkább 30%-át. A többi megy a tartályba. Sajátnál meg a csőbe, mert franc se épít gigantikus monolitot egy fürdőszoba közepén, hogy majd ott egymásból átpakoljam a ruhákat félidőben. Teregetőállvány meg 100%-ot párologtat, de nagyon energiahatékony. Bonyolult ez.

(#42338) Jahno válasza FőDudu (#42336) üzenetére


Jahno
őstag

"Ha valami surgos, majd ok szolnak, hogy azt kezdd eloszor. Ha nem fer bele a napi 8 oraba az nem a te hibad."

De és ezt utólag meg nem magyarázod, hogy ez volt meg az volt meg amaz volt. Ugyan. Munkád része, menjen, nem számít.

Amikor ott vagy és felsorolják, már fel sem sorolják és nincs hiba, csak valami mondvacsinált indokolás van és egybites út. Nem csak a nyócórásba, de határidőbe sem.

Általában nem csak TVket cserélünk, hanem bútort tologatunk és szerelünk, mert az olyan. Tegnap is meg volt, nem az IT része, hanem azért mert a cég része vagy és férfiember.

(#42339) #09908736 válasza ncc1701 (#42225) üzenetére


#09908736
törölt tag

Pont nem vagyok itthon. Pedig nagyon akartam menni.

(#42340) -NoVa- válasza Jahno (#42335) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kolléga mesélte navigációs hárombetűsről, hogy volt, hogy kiözönlöttek a HR-ről kérelmi papírokkal, amin alulírott _________ kérelmezett magának 25%-os munkabércsökkentést. Aztán hozzátették, hogy nem kötelező kérni, csak aki nem kér, azt kirúgják, elbukták az egyik fő fejőstehenüket, és ez van.

(#42341) FőDudu válasza -NoVa- (#42337) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk a vilag masik felet pont nem ismerem, amcsi es japan cuccokban meg siman mosnak hideg vizzel is...

FőDudu

(#42342) Jahno válasza -NoVa- (#42340) üzenetére


Jahno
őstag

Mindjárt iszom Velük... Valami robbant arrafelé, tavaly (?) még csábítottak aztán hamar elhalt, aztán inkább sok programozó kellett. Gombokat nyomkodni nem mennék oda, bagy megmondó projektes dolog viszont nem az én asztalom és ki tudja meddig tart, mikor jön A Változás.

Mellékesen ott is kicsi a világ. Éppen ott megmondóember az a srác, akinek a helyén vagyok a mostani hárombetűsnél és a Veled közös hárombetűsünknél lett volna mellettem dolgozó majd főnököm, az az itteni Dudu elődje volt a helyi hotelszakmában a cégcsoportban :-D Juteszembe, ott úgy ment a felmondása, hogy véletlenül CCzték Neki is a levelet, amiben meg kellett szervezni az akadálymentes eltávolítást. HR benézte, hogy srác is az IT része oszt ment minden mindenkinek pár hónapos határidővel :W

(#42343) eattila válasza Jahno (#42342) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is volt és van ott ismerős. Alig műxenek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42344) Jahno válasza eattila (#42343) üzenetére


Jahno
őstag

Igen? Teljesen nagy a szájuk és piac felé mást mutatnak. Mondjuk máshol sem jobb.

(#42345) -NoVa- válasza eattila (#42343) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mi legalább valahogy működünk, csak senki sem érti. Helyi vezetői infókban sem lehet bízni, az még akkor sem mond igazat, ha tüsszent. De soha nem is lehetett, fizetést meg kapunk rendesen.

(#42346) Jahno válasza -NoVa- (#42345) üzenetére


Jahno
őstag

"Helyi vezetői infókban sem lehet bízni,"

Abban amúgy mikor és hol lehetett? Aztán csodálkoznak, ha mindenki mindenkit hülyének néz és csak a politizálás megy?

Itt megint egész durva dolgok mennek. Hatalmi és céges fasságokról nem is beszélve, kérdés mikor esel bele a szórásba és leszel áldozat.

(#42347) eattila válasza Jahno (#42344) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb fél éves infó, nem tudom most hogy megy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42348) Jahno


Jahno
őstag

Ja, ha zene. Juteszembe, mint már én is oszlopos tagja a produkciónak is:

https://youtu.be/7Hv4mlcnZfA?t=161

Tudom, felvételre hangosítást keverni mindig nehéz....

(#42349) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Annyiban Jahnonak igaza van, hogy jellemzően itthon nem nagyon tudsz kardoskodni. Amit a cég elédtol, azt kénytelen vagy benyelni, vagy lelépsz.
Msárészről Dudunak is igaza van, szabadidő alatt nem kell telefonálni. Én is pl, kollégának felveszem a telefont, bár nekünk nincs semmi kritikus, tehát jellemzően baráti beszélgetés miatt hívjuk egymást, nem munka miatt, de korábban üzemeltetésen vlóban ez volt. Közvetlen kollégának felvettem, mert tuti nem bájcsevegni hív,hanem mert szüksége van a segítségemre, cserébe ez fordítva is műkdött.
Kisfőnök/szakmai vezeőtő is előző helyen úgy lépett le szabira, hogy megbeszéltük, csakis nekem fogja felvenni a telefont, senki másnak. Sosem éltem ezzel vissza, tényleg akkor hívtam amikor már nagyon gáz volt vmi. Vagy nem volt szükség felhívni.
Szóval lehet ezt értelmesen is kezelni.

(#42350) Jahno válasza blueboi69 (#42349) üzenetére


Jahno
őstag

"Annyiban Jahnonak igaza van, hogy jellemzően itthon nem nagyon tudsz kardoskodni."

Anglia, lengyelek, németek és más ország felé sem mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.