Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42601) eattila


eattila
csendes tag

Nem tudom mondtam e már, hogy itt a cégnél van egy vitrin. Van benne vagy 6 c64, egy zx81, atari, stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42602) hobizoli válasza WiZARD (#42600) üzenetére


hobizoli
nagyúr

erdekes egy hozzaallas egy fonoktol...
gondolom ha nala a festo is igy dolgozna, hogy egy szoba kifestese 5 napig tart, abban sem latna semmi kivetni valot a vegen elszamolt munkaorakban...

több drón kell ;P

(#42603) Jahno válasza Samott (#42551) üzenetére


Jahno
őstag

Valamiről blogolni kell. Nincs olyan szolgáltató sem a világon, amirol nem sírnak. Tegnap mentem a DPD pontra, csávó mondja, hogy milyen lassú a cég, itt a kupac csomag, 3 napja nem járt erre a futár és nem vette fel. Megkérdeztem egy futárt második verziónak, az is mondja, hogy jajj, idén már fel sem vesz semmit így főleg nem ér oda, tolják a szerződéseseket és kész. Szerintem nem vokt igazuk, pedig meggyőzőnek tűnt, meg hát még ott is dolgozik, csak tudja. Szerinted?

(#42604) Samott válasza WiZARD (#42600) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk az egyik szomszedos projekten van egy srac, az ennek pont az ellenkezoje, megkapja a heti melot es este szol hogy kesz van. Es jo amit csinal, nem osszecsapja. Szoval a tobbiek elegge utaljak mert rossz fenyt vet rajuk. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42605) Jahno válasza eattila (#42601) üzenetére


Jahno
őstag

Szééép! Nem nézegetni kell, hanem néha nyomkodni.

(#42606) eattila válasza Samott (#42604) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is pesszimistán becsülöm meg a ráfordított órákat általában. Legutóbb volt egy projekt, 60 óra volt rá, 12 alatt megvolt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42607) eattila válasza Jahno (#42605) üzenetére


eattila
csendes tag

Á, engem ez nem érdekel. Normál játékot is elvétve nyomkodok. Nincs se időm, se energiám még egy hobbira. Bár ebbe az esetlegesen sikeres fegyvervizsga majd bekavarhat :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42608) Samott válasza eattila (#42606) üzenetére


Samott
addikt

Ja, lehet igy, csak akkor meg nem biztos hogy megrendelik. A fejlesztok egyebkent is szopoagon vannak, mert estimalniuk kell, de menetkozben minden is valtozik. Mondjuk a vilagnak ezen a felen soha semmi nem volt tervezheto, szoval a verunkben van az alkalmazkodokepesseg. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42609) Jahno válasza hobizoli (#42602) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk elobb-utóbb mindenhol felmerült a /darab. Nova és Gömbibá is tudna mit mesélni. Az most esetemben úgy működik, hogy ha kifestesz 4 fürdőszobát más kifest 2 darab 500 lakásos társasházat kompletten, akkor 2 darab. Hiába van benne 500 fürdő. Valamint darabnak megy a megtervezési, felmérési oldala, ezt is egyszerűbb 4 fürdőszobára megoldani. Ott is csak az idő számít. Tök mindegy mi van mögötte.

(#42610) Jahno válasza ncc1701 (#42593) üzenetére


Jahno
őstag

Az úgyis szopó, de megdumáljuk később (:-

(#42611) eattila válasza Samott (#42608) üzenetére


eattila
csendes tag

Előre megrendelték, kaptak ajánlatot. Ennyike. De itt is változik általában minden is. Sőt, fel kell készülni jövőbeli fejleszthetőségre is.Szóval ez épp szerencsésen jött ki, de általában éppen benne vagyunk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42612) #09908736


#09908736
törölt tag

Utolsó Win frissítés óta olyan szinten nyögvenyelős az RDP VPNen keresztül, hogy lassan már a munkám elvégését veszélyezteti.
Hallottatok valami nyígásról a neten, hogy valami el lett cseszve?

(#42613) Jahno válasza eattila (#42607) üzenetére


Jahno
őstag

Atatrin nincs is normál játék :-D

(#42614) eattila válasza Jahno (#42613) üzenetére


eattila
csendes tag

És ezt én honnan tudjam? Sose játszottam vele :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42615) Jahno


Jahno
őstag

Én egyszer megmarkolok egy auditort és csak úgy simán kibelezem.

(#42616) Samott válasza eattila (#42611) üzenetére


Samott
addikt

Persze, ha bianko csekket adnak akkor lehet kenyelmesen tervezni az idot. Nalunk ez ugy megy hogy elmondjak mit kernek (de jo is lenne) ezt megestimaljak a sracok hogy mennyi melo lenne es ebbol vegul megrendelik azt amire jut penzuk. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42617) Samott válasza #09908736 (#42612) üzenetére


Samott
addikt

Azt hiszem az UDP protokolt kell letiltani az RDP kapcsan. De ezt a rendszergazdik okoskodtak ki, ennyire nem vagyok benne. De errefele keresgelj.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42618) eattila válasza Samott (#42616) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem biankó, csak kalkuláltunk, adtunk rá árajánlatot, elfogadták. Nekik óráról nem beszéltünk. Kész lett, kfizették, EOS.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42619) Samott válasza eattila (#42618) üzenetére


Samott
addikt

Lenyegi kulonbseg nincs, az ar az oratol fugg gondolom nalatok is. Mi is arajanlatot adunk de ha sok ora akkor sok penz is lesz. Es akkor nem biztos hogy megis kell nekik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42620) npera válasza Jahno (#42615) üzenetére


npera
újonc

Ne mondj már ilyeneket. Egy jó audit a kulcsa a sikernek.

(#42621) Jahno válasza npera (#42620) üzenetére


Jahno
őstag

Asap.

(#42622) eattila válasza Samott (#42619) üzenetére


eattila
csendes tag

Nincs. Csak ők az árat látják. És attól még eltartott pár hétig összerakni, mert mindenféle infóra vártunk. De megrendelték, és ennyi. Amúgy ha mindent meg kellett volna írni újra, akkor lett volna annyi amire árat kaptak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42623) FőDudu válasza eattila (#42622) üzenetére


FőDudu
addikt

Gondolod a banki mobilappot fejleszto ismerosom nem ugyanazt adja el kulonbozo bankoknak? ;)

Mas GUI, de a motor ugyanaz alatta.

FőDudu

(#42624) qnadam válasza FőDudu (#42623) üzenetére


qnadam
veterán

itthon a legtöbb netbank is electra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42625) eattila válasza FőDudu (#42623) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem gondolom. Én mondjuk nem komplett rendszerről beszélek. Inkább ilyen kit. Ezt ebből, azt abból, másik design a frontendre, kis reszelés, és bumm, kész.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#42626) npera válasza Jahno (#42621) üzenetére


npera
újonc

Most én is tudnék vicceseket mesélni, csak annyira titkos, hogy nagyon. Nem audit, de ez is jó móka.

(#42627) Jahno válasza FőDudu (#42623) üzenetére


Jahno
őstag

Ez 20+ éve így van. Érdekes módon felhasználói szemmel mégis bankonként különböznek. Akkor még be lehetett sétálni és megfejteni a fejelsztőkkel. Most meg aki nem tudja, két üzemeltető közül az egyik simán letagadná, hogy pld. a Commerzbank kliensnek bármi köze is lehet a K&Hhoz. Vagy most az új Gránit. PEdig elvileg "ugyanaz".

(#42628) FőDudu


FőDudu
addikt

(#42629) FőDudu válasza npera (#42620) üzenetére


FőDudu
addikt

Audit, nyomonkovethetoseg, teljesitmeny ertekeles. Egyenes ut a nagy bonuszok fele... ;)
TTTT mond valamit?

FőDudu

(#42630) FőDudu


FőDudu
addikt

Yesss, megjott az utolso ajandek kezbesiteserol is az SMS.(postatol jon, hogy holnap kezbesitik).

Azaz holnap meg is erkezik..

Tin Hifi T4 viszont azota sem mozdult. 25-e ota dispatched to overseas...
Meg szerencse, hogy nem ajandeknak szantam.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#42631) Jahno válasza FőDudu (#42628) üzenetére


Jahno
őstag

Kb. 40 éve idehaza is lehetett, azóta csak külföldön láttam hasonlót. Most majd nem élő erő, hanem robot rakja össze a cuccokat, nagy kaland. Más témákban nem jött be, drága és nyűgös, valami majd lesz.

(#42632) Jahno


Jahno
őstag

"FELADATOK:
• Bemutatja az ügyfeleknek az innovatív startup projekteket, melyekben aktív tulajdonossá válhat az ügyfél."

(#42633) FőDudu válasza Jahno (#42632) üzenetére


FőDudu
addikt

Ennel meg az elozoekben emlitett utcan parfumot arulo hazalougynok is kisebb szemetseg....

FőDudu

(#42634) Jahno válasza FőDudu (#42633) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből élnek, mióta világ a világ. 2021 nyár közepén már nyígni fognak a befektetők, legkésőbb 2023 őszig becsukják a boltot. Addig el lehet lenni a zavarosban.

(#42635) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Game konzol

több drón kell ;P

(#42636) Jahno válasza hobizoli (#42635) üzenetére


Jahno
őstag

Egyre jobban működnek, ez a 6os vállalható, de azért vannak bugok és anyázás faktor.

(#42637) zetor2000 válasza FőDudu (#42628) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a növényi alapú cucc nem helyettesítheti a rendes marhahúspogácsát. Annak van egy csomó olyan tulajdonsága, ami ennek nincs. Nem azt mondom, hogy ennek nincs piaca, de egy rendes burgerba marhahús kell, nem ilyen rettenet.
Nameg a kézi sütés, és a jellegzetes cuccok összeállítása is macerás ezzel a robotgéppel. Egy rendes majonézt nem kever ki, egy hagymalekvárt se főz össze, a paradicsomkarika / hagyma / akármi saláta is random benne, meg a cseddár...
Messze van ez a "mindjárt piacra dobjuktól".

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42638) Samott válasza zetor2000 (#42637) üzenetére


Samott
addikt

Nem mindenki olyan igenyes a hamburgerere mint te, kollega probalta a Burger King vega burgeret (ezzel a huspotlo izevel) azt mondta egy teljesen jo, atlagos burger volt. Az a reteg aki tobbet var el egy burgertol mint amit egy gyorsetteremben megkap az nem celkozonseg. Nekik eleg az a tomeg, akinek megfelel a meki meg a bk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42639) hobizoli


hobizoli
nagyúr

TLSA reszveny 400USD felett
~72Mrd USD a ceg erteke ezzel

több drón kell ;P

(#42640) Jahno válasza Samott (#42638) üzenetére


Jahno
őstag

Meki és BK eleve két külön kaszt a kivitelben.

(#42641) Jahno válasza zetor2000 (#42637) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt a hús nélküli húst majd itt-ott ki fogom próbálni.

(#42642) hobizoli válasza Jahno (#42640) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajaja, a BK faszabb :DDD

több drón kell ;P

(#42643) zetor2000 válasza Samott (#42638) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az ilyen vega burgerpótlékokat még nem próbáltam, az az igazság. Lehet, hogy egy ilyen gyorséttermi akármivel felveszi a kesztyűt, de azért a húspogács az csak húspogácsa.
De ha már burger, akkor minima valami felkapott hipszter foodtruckos kézműves akármi - 18+ dkg husival, vagy a rendesen megcsinált saját. Csak az rohadt időigényes. És nehéz egyet csinálni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42644) Jahno válasza zetor2000 (#42643) üzenetére


Jahno
őstag

Haladó kategóriás kolléga azt mondja egész jóféle.

18 deka meg kezdésnek jó csak :-D

(#42645) zetor2000 válasza hobizoli (#42642) üzenetére


zetor2000
senior tag

Napokban próbáltam valami Angus XT-t a BK-ban, és hát... nem rossz, de az árát elmérték. 1600 vagy hogy, és annyira azért nem okés. Ma vettem egy fél grillcsirkét, ez volt valami 700Ft, mellé be lehet tolni egy sört, meg valami kenyérfélét meg savanyút, és árban akkor van ott az ember, mint ez a burger. Viszont laktatóbb - és van mellé 1sör is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42646) FőDudu válasza zetor2000 (#42637) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg nem kostoltam a novenyi alapu hamburger pogacsakat. Nem vitt ra a lelek.
Sokan kostoltak, nem mondanak rosszakat rola.

Kb mindenutt kaphato mar - burgerestol a Lidl-ig.
Meg sok a vega/vegan/es egyeb vallasossag amik miatt nem eszik az emberek a hust.

Nyilvan ez is egy szeker most amit tolni kell ;)
Sokan sok penzt tettek bele, ujdonsag, be kell vezetni a koztudatba.

Felreteve a viccet:
Amikor black angus pogacsabol keszitem a burgert, ott erezhetoen jobb az iz a sima marhahushoz kepest. Amit mostanaban ki is lapitok, ahogy a pleskavicanal csinaljak.
1-1.5 cm vastag (megsutve), de nagyobb atmeroju lesz a vegen. Hamarabb megsul, nem lesz nyers a belseje sem. Nem szeretem az olyan burgert amiben a hus 2-3cm vagy annal is vastagabb es kisebb atmeroju a zsomlenel. Azt soha az eletben nem suti meg ahogy en szeretem. Ugy szeretem ha a hus kilog...

FőDudu

(#42647) FőDudu válasza Jahno (#42640) üzenetére


FőDudu
addikt

Wendys volt a fasza. Kar, hogy azok kivonultak!

FőDudu

(#42648) zetor2000 válasza Jahno (#42644) üzenetére


zetor2000
senior tag

18 deka+ ... azaz nagyobb(egyenlő). Több lehet... :)
Facsén nézett ki jól egy Zing jópár éve, 3 husival. A Guitar Hero... akkor még nem volt franchise, csak a truck. Akkor mondta a srác, hogy az ~60 dkg marha (meg a buci, meg a töltelék)... maradtam a sima duplahúsosnál, de lehet befért volna még egy szelet.
Manapság 40dkg steak nekem elég, kevés körettel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42649) ncc1701 válasza FőDudu (#42646) üzenetére


ncc1701
veterán

Van az a fajta műhús, ami valódi húsból áll, állat nélkül növesztik. Abban több jövőt látok.

(#42650) zetor2000 válasza FőDudu (#42646) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, ha laposabb a hús, hamarabb át tud sülni. Cserébe szélesebb zsömle kell... :) Ha vastag a hús , akkor inkább pulled pork... igaz az malac.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.