Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41051) Jahno válasza Gabibácsi (#41038) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem merek mit mondani, 14ker felé volt pár zűrös megálló, de ne legyünk már ennyire izék, hogy 2 centi hó és némi fennakadás oszt Guga-módra világ végét sírunk. Asszonyt megkérdeztem, Ö is simán beért dolgozni. Kicsit túl sirjuk már a dolgokat.

(#41052) vkp válasza Phülöp (#41048) üzenetére


vkp
aktív tag

Nagyon nem sajnos. Univer facebook oldalán fent volt a lista, hogy hol, én haller utcai univer coopban vettem, ma délután volt még kb. fél raklap. Após kecskeméten se a dobó körúti se a piaci univerben nem kapott...

(#41053) Jahno válasza FőDudu (#41041) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezeket sosem értettem, de sokan mások sem.

(#41054) Jahno válasza zetor2000 (#41049) üzenetére


Jahno
őstag

Kőccsön nekem is akad, főleg mert egy polc erejéig 3 éve ott van qnadam szomszédjában :P

(#41055) npera válasza FőDudu (#41029) üzenetére


npera
újonc

Nekem két AKG "fejesem" van. Egy K240 a melóban bohóckodni, az félig nyitott. Van elég basszusa, nem az a trinitronos dobhártya benyomós, hanem inkább telt és kellemes. Lehet hallgatni órákat, nem kapok tőle fejfájást a basszustól. Még a laptop is ki tudja hajtani, annyira egyszerű kihajtani. Nem kell hozzá több Wattos erőlködő.

Itthon pedig van a K701 (még Made in Austria, ahogy a rendes referencia cuccok), ami teljesen nyitott. Elég durván szól kifelé is, ez irodában nem lenne piskóta a többieknek, amikor szólna a Pantera vagy valami elektronikus modulált őrület. Ezért elég kevés basszusa van alapból. De fel lehet nyomni utólag, ha lenne rá igény. Akkor azért mozgatja a levegőt. De annyira szép hangja van alapból, hogy nincs igényem több basszusra. A kis SMSL DAC és erősítő tolja a jelet bele, kegyetlen jó páros.

Ezzel annyit tudnék upgradelni, hogy a vennék egy Schiit fejes erősítőt a balanced DAC modullal és elöl nagy XLR-el. Aztán átmoddolnám a K701-est XLR-re, akkor lenne külön földelés a két oldalnak. Aztán hawaii.

Most bakelittal nem kezdek el makettkodni, mert a gyerekek lepusztítanák az egészet. Majd egyszer. Talán.

(#41056) npera válasza FőDudu (#41032) üzenetére


npera
újonc

Van némi autóipari referenciám, amihez tudok vonatkoztatni. Érvelek egyet, aztán meglátjuk. Bevásárlószatyorra átszámítva elég sok szatyorni pénz volt a kis motorka. Az piszkálja a csőrömet, hogy ez egy olyan alkatrész, aminek tipikusan a dressed engine és a base engine körüli élettartama kellene legyen. Tehát legalább 240k km, de adott esetben akár 350k km. És legalább 15 év.

Ez lóf*szt hozott a fentiekből, 4 év és 33k km és kábé heti 2 alkalom semmiféle módon nem lehet terhelő. Nem állt sokat a kocsi, de nem is egyfolytában tekerem az indítót. Elképesztő kímélő módon vezetem a gépet, nem tépem hidegen és ügyelek minden lehetséges vonatkozásra, amiről a belsőégésű motorokkal kapcsolatban van ismeretem. Asszony nincsen úgy kímélve, mint ez a rízskályha.

Szóval ez csak azért mehetett tönkre, mert az adott alkatrész egy fos volt. És akkor viszont ezen nem kell nekik pénzt keresni. Itt elvi kérdés van.

Először a svéd Toyota kap levelet, aztán az európai, aztán a japán. Időm van, én ráérek :C

(#41057) npera válasza Jahno (#41053) üzenetére


npera
újonc

Én nem nőttem fel. Csak megöregedtem. Nagy különbség :C

(#41058) Jahno válasza Phülöp (#41048) üzenetére


Jahno
őstag

Hjahh, akkor abból lehet jut nekem is :-P Fakót is hívjam inni? Abból mondjuk Borkuckó lesz. Az olyan baráti, mint a Práter volt. Szekszárdi bor, bizserevíz, rum, agaraknak alap beugró, minimál dizájn :-P

Ma úgyis visszakaptam valami routert amit 10 éve kapott kőccsön pár napra. Ez ilyen.

(#41059) FőDudu válasza npera (#41056) üzenetére


FőDudu
addikt

En csak annyit mondtam, hogy Magyarorszagon annyit kapnal, hogy: 'menny anyadba szarrago paraszt, mit kepzelsz, garancia lejart, kussoljal' :)

Kiderul mennyire ugyfel kozpontu az ottani markakepviselet.
Amugy majd kivancsi leszek melyik all hozza normalisan. Az orszagos/europai/'Jappan'.
Utobbiban biztos vagyok - elobbiekben nem.

En is morcos lettem volna ha a Zafiraban nem garanciaban cserelnek valtot 12e KM utan...

Van az a helyzet amikor az ember ugy felbaszodik, hogy akkor is tovabb csinalja ha meg az ugyved is ova inti... Nekem az Autodoc-os gyujtotrafok voltak a begyemben....
Nem az ara, mert leszarom (mas hulyesegekre is elkoltok annyit), hanem nehogy mar ilyen konnyen lehuzzanak....

FőDudu

(#41060) halapidori válasza qnadam (#41045) üzenetére


halapidori
csendes tag

Én nem igazán hiszek az "otthonra, alkalmi használatra jó lesz" szerszámgépekben. Bérlés?
Persze azzal szívsz dolgozol, amivel szeretnél:)

(#41061) Jahno válasza npera (#41057) üzenetére


Jahno
őstag

Most megy a mellméregetés a videójátékos csoportban is, hogy mi az ideológia és ki a nagy király :-P

Amúgy mindegy, nálam nagyobb király csak egy forgalomirányító lehet és kész!

(#41062) Jahno válasza FőDudu (#41059) üzenetére


Jahno
őstag

Mer folyton lenézed az országot és kitalálsz baromságokat úgy a fotelből.

Itt is akad központ az ügyfélnek meg egyéb faszom.

(#41063) Jahno válasza halapidori (#41060) üzenetére


Jahno
őstag

3 alkalommal kifizeti a gépet. El kell menni, időre vissza is adni, néha letét, csiribiri. Passz. Én sokszor írtam a Hunyadit 10ezer körül, azzal komplett házakat raktak össze. Aztán jönnek a Makitások, hogy mert ja. Az ja, csak más liga.

(#41064) FőDudu válasza halapidori (#41060) üzenetére


FőDudu
addikt

Erted a csiziot. Szerszambol csak jot. Kulonben idot vesztesz.
Ha olyan munkafazis van, nem szegyen kolcsonkerni/berelni egy munkahoz valo gepet.
Meghalalja. Szar furoval monolit fodembe furkalni kinszenvedes - komoly gepnek meg 20s/luk. Amiota egyszer ismerosnek segitettem ilyesmiben megtanultam, hogy inkabb legyen tulbiztositva a gep (adott munkanal komolyabb nem art), de szarabb semmikepp.

FőDudu

(#41065) FőDudu válasza Jahno (#41062) üzenetére


FőDudu
addikt

Le hat, ugy szar ahogy van ;)
Be kene szantani es resetelni - akkor talan elheto lenne.

FőDudu

(#41066) qnadam válasza FőDudu (#41064) üzenetére


qnadam
veterán

egyrészt ami van (csak haldoklik), az 2 J ütőerőt tud állítólag, és azzal is hamar megvan egy lik. ha a húszezres 5,5 J-jának csak a fele igaz, az pont elég a feladatra.
másrészt a tízezres akkus csavarozó is pont megfelel arra, amire eddig használtuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41067) Bujdy81 válasza WiZARD (#40857) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha megnézed a Ford F-350-ből is van olyan, hogy 3200 kg önsúly, 3490 kg összsúly. Miközben felférnek egy Smart a platóra...

(#41068) Bujdy81 válasza FőDudu (#40868) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ismerek olyat, akinek az volt a munkája, hogy egészségügyi mintákat (vért, szövetmintát, stb.) szállított Budapest-Belgium viszonylatban. Ott számított az idő, ezért repülő nem jöhetett szóba, hanem autóval oldotta meg...

(#41069) qnadam válasza zetor2000 (#41049) üzenetére


qnadam
veterán

köszönöm, félek, hogy ez kissé túlzás lenne ötös lyukak fúrására :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41070) Phülöp válasza qnadam (#41069) üzenetére


Phülöp
addikt

A fúrással előállított lyukak hivatalos megnevezése a furat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41071) Sipi-


Sipi-
tag

Spotify family előfizetés miként megy? Ellneőrízgeti, hogy kb. egy helyen vannak-e az aktivált account-ok?
Mi van ha megrendelem az egyik helyen, de napközben máshol vagyok, majd bónuszként el is költözök oda, ahol egyébként napközben szoktam lenni. Asszony is jönne velem persze :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#41072) Jahno válasza Bujdy81 (#41068) üzenetére


Jahno
őstag

No de ezt milyen gyakran? Felére már ezer éve működtek az MPL futáros és egyéb hasonló éjjelnappalos szállítások, repülővel és kiegészítő logisztikával ehhez az úthoz képest fillérből és gyorsabban megoldhatóbb kb. bármit bármerre Európába. Hétvégén is. Szóval érdekesen hangzik. Ráció biztos van benne, de pár szállítás után a nettó kocsifutás időtartama is lassabbra jönne ki. Odafelé szerintem millimétere stimmel kollégáknak a Genf/Amsterdam/Köln vonalaival, ami egy nap autózás, kocsiból kifolyás, feldőlés, aztán visszakódorgás megrakva vagy üresen. Folyamatában nem egyszerű, de vannak hasonló románok a világban akik fel is csavarodnak erre-arra.

Lassan 10 éve jártam Amsterdamban, akkor délután 3kor itt megvásárolt cucc 1 tank benya áráért másnap szombat reggel 7re a szállás ajtajában landolt és ezt itt-ott ismételni is lehetett, vagy csak cuccot küldtem, szerencsére én már nem voltam ott. Belgium közepe 10-15 óra nettó autóval, ezt ha nem éppen vasárnapi lehetetlen időpontban kell leküzdeni, akkor ennyi idő alatt olcsóbban teljesíti egy futárszolgálat, amiben helyi futár, repülő és satöbbi van. Bár az ördög a részletben lakozik meg a nettó/bruttó szállítási időkben.

(#41073) Jahno válasza Sipi- (#41071) üzenetére


Jahno
őstag

Miért ellenőrizné? Loginra szól.

(#41074) Jahno válasza Phülöp (#41070) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúbaze, ezzel most jóféle gépiparis emlékek jöttek. Nem is tudom mikor hallottam utoljára.

(#41075) Jahno válasza qnadam (#41069) üzenetére


Jahno
őstag

Ehhez kalapács sem kell...

(#41076) Jahno válasza FőDudu (#41064) üzenetére


Jahno
őstag

Definiálkjuk a jót és saccoljuk be, hogy ki az aki egyhuzamban 20 lukat fúr, aztán holnap még 5x20at, majd jövő héten még többet. 10ezres valami cuccal ilyen luk az 5 másodperc a legdurvább panelba is, míg kavicsot/vasat nem fogsz. Mindent túl szeretnél biztosítani, mert egyszer segítettél ismerősnek? Ugyan :-D

(#41077) Jahno válasza FőDudu (#41065) üzenetére


Jahno
őstag

Jajaja, velünk együtt, de lásd kivel van dolgod, közel 1.5 órát elvertem ezzel, hogy megkeressem (lenne még pár, de nincs értelme):

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146386939&t=9097047

Akinek a fotómasináját kisebb előítélet, hasonló ország-ekézés és egyéb megfejtés mellett a szervíz pusztán jófejségből meggyógyította. Mert azok olyanok.

Legközelebb majd lehet azt mondja, hogy csiribiri, meg izé, vagy ha úgyis ez a nézőpont, hogy itt minden szar, akkor legyen minden szar és tojunk rá. Szóval mész már a picsába és még kétszer. Aztán max. teszünk szmájlit.

(#41078) BobaHWSW válasza Jahno (#41073) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Lakcimet ker.

(#41079) Jahno válasza BobaHWSW (#41078) üzenetére


Jahno
őstag

Az meg ugyanaz. Mivel ellenőrzi, hogy éppen merre vagy a mobillal?

(#41080) Jahno válasza FőDudu (#41032) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor olvasnivaló:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146355290&t=9097047

Ja, link lemaradt. Linkbaze:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#41081) Jahno válasza FőDudu (#41065) üzenetére


Jahno
őstag

De ezek a gyagyások is magyarhonban élnek, akik közül egy teljesen névtelen összedobta a pakkot. Tessék értelmezni a sorokat, oszt akkor most felszívom magam és még jobban beszállok a buliba. Csakazértis.

Ha nem esne le, akkor tippelős játék jöhet-e? Az illető fizetésének kb. mekkora hányadát ittam el ma este?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153136030&t=9020881

[link]

[ Szerkesztve ]

(#41082) zetor2000 válasza qnadam (#41069) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, az lehet... :)
De ha van 5ös SDS Plus szárad, akkor be tudjuk fogni :) Picit hangos, de csak rövid időre, üt egyet-kettőt. és lehet gipszelni a szomszéd oldaláról is. :DD
Ha kéne, itt van a pinyóban, viheted. Kézben nem vinném sehova, autó/jogsi meg nekem eggyel kevesebb van. BKVval jött haza, de nem volt egyszerű.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41083) Sipi- válasza Jahno (#41076) üzenetére


Sipi-
tag

Villanyszerelő nálam Parkside (Lidl saját márja) fúrókalapácsot használt.
Én vettem egy Bosch-t, az is csak 24ezer volt két fúró- és kér vésőszárral együtt, kofferban, SDS Plus-os fejjel.
Nem mondom, hogy szükségem volt rá, de azt a pár furatot szépen és gyorsan megcsinálta, amire eddig kellett. De azt egy barkácsáruház sajátmárkás is meg tudta volna :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#41084) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, orosz hírekben is benne voltunk a hóval :)
Amúgy ma a jazzyben valami szakértő nyilatkozott hogy minden baj az autósok miatt van. Mert azok állják el az utat a hóban, kiemelve hogy a négyévszakos gumisok is milyen hülyék. Szerintem meg a nyárigumis troli állt keresztbe a Dózsán, lezárva az egész utat, meg a vonatok dugították be a nyugatit. De ő a szakértő, biztos igaza van.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41085) Sipi- válasza Gabibácsi (#41084) üzenetére


Sipi-
tag

Én nem éreztem, hogy az autós közlekedésben olyan gáz lett volna. Üllői út kicsit latyakos volt reggel, Hungária, M3, M2 meg már tiszta 10 órakor. Forgalom némileg lassabb volt a városban, de nem vészesen.
A vonatok beálltak, de az már akkor is megáll, ha egy pillangó rászáll az egyik vezetékre.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#41086) npera válasza Phülöp (#41070) üzenetére


npera
újonc

Az nem függ az alakjától is? Ha szép egyenletes hengeres alakú, akkor furat. Ha pedig csipkés szélű és kábé 90-fokos kúpszögű egyenetlen kráter nagy felületre kiterjedő pusztítással, akkor "lyuk"....

(#41087) Phülöp válasza BobaHWSW (#41078) üzenetére


Phülöp
addikt

Nyáron volt valami hír, hogy IP-is akarnak csekkolni folyamatosan, hogy valóban egy helyen lakó családtagok használják-e, nem pedig alkalmilag hatosával összecsődült emberek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41088) FőDudu válasza Phülöp (#41087) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem aktivalaskor lakcimet kerdezett es GPS alapjan valoban megnezte ott tartozkodik-e a hozzaadott csaladtag. Laptopon nem is ment az aktivalas, mobilon viszont igen. Tenyleg kerte a helymeghatarozas engedelyezeset.

Meglepodtem, de pont ott voltunk mindharman igy nem volt gond.

FőDudu

(#41089) FőDudu válasza Gabibácsi (#41084) üzenetére


FőDudu
addikt

Amikor negyevszakos vagy teligumit neztem asszony kocsijara, meg mindig volt olyan teszt ahol negyevszakos vs nyarigumit teszteltek teli utviszonyokon. Nyari telen szivas, teli nyaron kb jo, csak jobban kopik.

Crossclimate aktualis verzioja meg meg mindig a legjobbak kozott van. Ma is azt vennem.

FőDudu

(#41090) FőDudu válasza Sipi- (#41083) üzenetére


FőDudu
addikt

Parkside cuccai teljesen rendben vannak. Otthoni hasznalatra ritkan kell jobb.
Profi hasznalatra nyilvan van jobb. De az arkategoriajaban eleg verhetetlen.

FőDudu

(#41091) Phülöp válasza FőDudu (#41088) üzenetére


Phülöp
addikt

Én majd arra leszek kíváncsi, hogy a magyar IP, ami alapján a Tidal megszabta az előfizetési díjat, egyszeri ellenőrzés során lett-e bemérve, vagy később, a használat során változva a díj is változik-e. Elvileg nem kéne. Az Eurosport is olcsóbb magyar IP-ről, de az mindig csak egy hónapra szól az esetemben. Amennyire tudom ráadásul, a Tidal által elérhető tartalom ugyanaz mindenhol, ellentétben a Nettflix-szel például.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41092) FőDudu válasza Phülöp (#41091) üzenetére


FőDudu
addikt

Elvileg te tudsz VPN-en hazai IP cimmel netezni, nem?
Hangra jonak kell lennie, ugyis pufferel az osszes ilyen lejatszo.

FőDudu

(#41093) Phülöp válasza FőDudu (#41092) üzenetére


Phülöp
addikt

Elvileg igen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41094) Samott válasza Gabibácsi (#41084) üzenetére


Samott
addikt

Azt a faszit en is hallottam, egy vicc volt az egesz. Nem csodalkoztam volna ha azt mondja hogy mindenki menjen inkabb biciklivel.

Tegnap ocsem diakjai kozul volt olyan aki be se ert vonattal. Mi meg 20 percet kestunk kocsival. Eleve 5 centi ho esett, nem kene katasztrofafilmet jatszani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#41095) Samott válasza Phülöp (#41093) üzenetére


Samott
addikt

Gyakorlatilag meg nem megy a bbc iplayer meg a hulu angol meg amcsi vpn ip-vel. :( Ugy nez ki mar ok is ismerik az ip tartomanyokat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#41096) Samott válasza vkp (#41052) üzenetére


Samott
addikt

Koszi a tippet, a haller utcai (a nagyvarad ternel van, ugy egyszerubb) coopban most reggel meg volt egy asztalnyi. Amugy kib.szott draga az a bolt, minden 30%-al tobbe kerul mint mashol... Melosok kiszurtak a szallagon a szaloncukrot valtottunk nehany szot rola, aztan amikor fizettem az egyik majdnem rosszul lett az ara miatt. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#41097) -NoVa- válasza FőDudu (#41090) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mostanában a Lux-Tools 14.4V li-iion ütvefúrót járatom kb mindenre, tojáshabtól csavaron át (állítható nyomatékos) fúrásig, elegendő. Mellé egy IXO, az is jól tud jönni. Faházban meg pár nagyobb konnektoros játékszer.
A rezgőfűrésznek már nagy rajongója vagyok, ennek örömére építhetek majd vele valaki favázas árnyékolót a bejárathoz, mert a mostani behúzható ponyvája csíkokban szakad szét a ragasztás mentén, a behúzómotor döglött, a rögzítőcsavarjai meg elnyalódtak kicsit, így eleve alátámasztva használtuk. Kertes házban nem szabad feltenni a mi tud még elromlani kérdést...:)
Apropó, bedöglött az egyik bojler is.

(#41098) qnadam válasza FőDudu (#41089) üzenetére


qnadam
veterán

a téli nyáron nem jó, próbáltam. persze nem annyira, mint a nyári télen, de nem az igazi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41099) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Elemet kell csereljek a kocsikulcsban. Kell valamitol feljek vagy uccu neki?

Van ketto, gondoltam egyszerre csak egyet barmolok el.

Ilyen kulcs nelkul tavolsag alapjan nyitos ize.

(#41100) qnadam válasza Phülöp (#41087) üzenetére


qnadam
veterán

négyfős családunk (kb tényleg az. nőm, húgom, férje) három helyen lakik, egyelőre nem volt gond belőle.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.