Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35151) Jahno válasza Gabibácsi (#35089) üzenetére


Jahno
őstag

Hány éves vagy cula?

Pedig ez a csávó nagy király. Igaz a mostani jelenetekből úgy sejtem, hogy nekem túl hihetetlen műanyag lesz az egész.

(#35152) Jahno


Jahno
őstag

Hümm, kellene nekem nyomkövetős okosóra. Amibe SIMet teszek és jelent. EKG, mélyalvásfigyelő, geyéb szirszar nem igény és ne kelljen mobilhoz pattintani. És kell egy ennél okosabb is, az nem árt ha mindenféle más funkciókat is tud, de jó lenne ha önállóan működne, vagy naponta le lehetne tölteni róla a vackokat. Ott akadok le, hogy mobilhoz egyelőre nem lehet hozzákötni, de mindegyik erre gyúr és még SMS-t is olvashatsz rajta, ami pont megint nem érdekel.

(#35153) eattila válasza Jahno (#35152) üzenetére


eattila
csendes tag

Elobbit lehet tudok. Hugomek is vettek a fiuknak meg a foni is a gyerekeinek

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35154) Jahno válasza eattila (#35153) üzenetére


Jahno
őstag

Na, kérdezz valami típust, linket nekem.

(#35155) Gabibácsi válasza Jahno (#35151) üzenetére


Gabibácsi
tag

mondj jó filmjét

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35156) Gabibácsi válasza Jahno (#35152) üzenetére


Gabibácsi
tag

Anyukád eltévedt Moszkvában vagy mi van? Asszony mondta hogy meghívtad valami izére, mondtam hogy az a kocsma lesz, ne aggódjon :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35157) -NoVa- válasza Gabibácsi (#35155) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bright,
I am Legend,
A Hancock-ot is simán mondom jónak
I Robot

De ha nagyon minőségit akarsz, ott a Legend of Bagger Vance.

Részemről a MIB, Bad Boys, Függetlenség napja is jó, nem kell minden filmbe dráma és komolyság.

(#35158) Jahno válasza Gabibácsi (#35156) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, meg 3 hét múlvára is (:-

(#35159) Jahno válasza Gabibácsi (#35155) üzenetére


Jahno
őstag

Randiguru, Huncut felhőcske, Én a robot, Közellenség, Függetlenség napja, Sötét zsaruk... Hány éves vagy cula?

(#35160) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#35155) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Boldogsag nyomaban.

Drama, nem akcio nem komedia vigjatek, kokemeny szineszi melo es iszonyat kemeny film szerintem. Van benne erzelmi hullam vasut amit szulokent meg durvabban lehet megelni lehet.

(#35161) Gabibácsi válasza -NoVa- (#35157) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezeket inkább elrontotta, akár jó filmek is lehettek volna :D
A Legend of -ot nem láttam, majd megnézem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35162) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#35160) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megnézem majd köszi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35163) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#35162) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bevallalom a szidast ha nem jo de nagyon remelem, hogy nem furdok be az ajanlasommal. :D

(#35164) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#35163) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha dráma és kemény, szerintem nem lesz gond :)

Asszony még nem látta az In Bruges-t , letöltöttem angolul, megnéztük, megint meglepődtem hogy lehet ennyire jó vígjáték valami egyszerre, és kemény elgondolkoztató dráma.
3-szor már tuti láttam, először moziban, majdnem nem néztem meg a hülye magyar címe miatt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35165) -NoVa- válasza BobaHWSW (#35160) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jah, hogy az miért nem ugrott be elsőre :).
IMDB-n átpörgetve még ott a Concussion is, ne maradjon le.

Aztán ez is olyan, mint Mark Wahlberg, több egyszerű vígjátékot vállal, de valakinek azt is kell, különben a mozi komoly bácsik nyakkendős sznobkodásává züllene. Azért a Pain & Gain miatt neki is bármit meg lehet bocsátani, az remekmű :D
De még Ben Stillerből is kijött egy The Secret Life of Walter Mitty, igazából több filmjét nem is kell megnézni, ebből az egyből extrapolálva színészlegenda lehetne.

(#35166) Samott válasza -NoVa- (#35157) üzenetére


Samott
addikt

En mondjuk az "I am Legend"-et kifejezetten utaltam, mert pont a lenyeg veszett el belole. Az eredeti sztoriban sokkal tobb van, nem egy szimpla, buta zombifilm.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35167) Samott


Samott
addikt

Ti ertitek ezt? Még idén tesztrepülésre indulhat a Starship űrhajó

Az egesz olyan mint egy steampunk szobor. mindennel szembemegy amit eddig az ukutatasrol tudtunk. Mukodhet, vagy bloff?

Es Tesla Model 3 teszt Karottatol: "Amerikában áprilistól júniusig másfélszer annyi Tesla Model 3 fogyott, mint 2-es 3-as, 4-es és 5-ös BMW együttvéve. Több mint kettőször annyi, mint ahány Audi A3, A4, A5 és A6 mindösszesen. Merci dettó."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35168) -NoVa- válasza Samott (#35166) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez mondjuk a World War Z-re fokozottabban igaz, de ez általában nem a színész hibája. Brad Pittet sem írjuk le miatta teljesen. Most pl Tarantino új filmjében messze a legjobb karakter.

(#35169) -NoVa- válasza Samott (#35167) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eddig (ok, a hidegháború végéig) az űrkutatást a hadiipar hajtotta, nem volt piaci jelentősége. Tulajdonképpen gyorsabb és pontosabb és nagyobb töltetet szállító rakétákat kellett előállítani, amit békeidőben másra használhattak, egyben jó eszköz a technikai fölény mérésére/demonstrálására.

Most viszont már rég átment a hadiipar az informatikai/mikroelektronikai fölény felé, mióta atomfegyverekkel már lassan 75 éve tartják egymást tárgyaláskényszerben a nagyhatalmak.
A zűrkutatás meg most már piaci feladat (bányavállalati rózsaszín jövőkép), nem árt ha nem egyszerhasználatos eldobható drága dolgokkal tesszük. Emiatt közelítik meg teljesen másképp az egészet, és jól teszik.

Azért John Carmack próbálkozása sem volt rossz, 10 éve már volt holdraszállásképes cuccuk, csak jegelte a céget, mert nem sikerült gazdaságosan üzembiztosra kihozni, belátható időn belül, nagyot bukni nem akart. Ebből kimenekült mérnökök valami befektetővel Exos Aerospace néven átvették a tudást, meg megvették az eszközparkot, és azóta is ezen vergődnek visszafogott eredményekkel.

(#35170) eattila válasza Jahno (#35154) üzenetére


eattila
csendes tag

[link] Ilyen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35171) npera


npera
újonc

Kaptam új melós telőt, egy kisebbik tárhelyű iPhone XR. Felfedeztem, hogy a dobozában volt 2 db Apple matrica, így egyből ragasztottam egyet a melós HP laptop fedelére a HP-jel mellé. Így könnyebb lesz felismerni, ha csak úgy le van rakva egy szobában. Gondolkodtam, hogy a HP-jelre ragasztom rá, de mivel nem teljesen sík a fedél és a jel, így inkább mellé raktam. Így lesz igazán egyedi…

A régi övtáskába nem fér bele sajnos, most akkor vehetek egy újat. Krusell lesz alighanem.

(#35172) Jahno válasza eattila (#35170) üzenetére


Jahno
őstag

Aztabüdöskurvaélet. Ennyiért kipróblok pár kínai cuccot és inkább visszakérem az árát :-D Igaz 2-3 darabbal átlag 1.5 évig simán el lehet lenni, mire ideér és megfejtődik.

(#35173) eattila válasza Jahno (#35172) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, az ára igen durva. De ő ilyet vett a gyerekeinek. Igaz, akkor még drágább volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35174) Samott válasza -NoVa- (#35169) üzenetére


Samott
addikt

Persze, ami repul a SpaceX-tol az rendben is van. De ez a cucc tul nagy es ha jol ertem a foldrol indulo urhajoval akar a Marson leszallni. Egy fokozattal. Meg ilyenek.

Ha az urben szerelne ossze bolygokozi urhajot meg tobbfokozatu, ujrafelhasznalhato cuccokkal vinne fel az alkatreszeket akkor ertenem. De ez igy nekem nagyon steampunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35175) ncc1701 válasza Samott (#35167) üzenetére


ncc1701
veterán

Meg fogja csinálni. Őt akkor is hülyézték, meg lehetetlenezték, mikor mondta, h újrahasznosítható rakétákat fognak fellőni. Oszt tessék, most már ott tartanak, h az orrkúpot is kapdossák elfele.

(#35176) Jahno válasza ncc1701 (#35175) üzenetére


Jahno
őstag

Abból a lehülyézésből pont kimaradtam, de ugye a rakéta nem volt új cucc, inkább az a szopó, hogy kis garázscég alig bírt egyről a kettőre jutni, ez bevásárolta magát és mindenki letérdel előtte.

(#35177) -NoVa- válasza Samott (#35174) üzenetére


-NoVa-
őstag

Félreérted, nem egy fokozattal. Ez csak a felső fele, az alján egy már bevállt, visszajönni és leszállni képes hordozórakéta viszi ki a légkörből.

(#35178) Jahno


Jahno
őstag

(#35179) Gabibácsi válasza Jahno (#35176) üzenetére


Gabibácsi
tag

A rakéta új cucc volt, és visszaérkeztek együtt, úgy ahogy senki más nem tudta megcsinálni.
Csak ők a nulláról, mint a kocsit is. De ezek csak tények, fikázni könnyebb :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35180) Samott válasza -NoVa- (#35177) üzenetére


Samott
addikt

Az mar egy fokkal jobb... :) De nem az lenne a logikus amit en irtam? Szepen darabokban felvinni a bolygokozi jarmu darabjait, osszeszerelni es arrol is csak egy leszallo egyseg megy le a Marsra. Es persze mindezt tobbszor felhasznalni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35181) -NoVa- válasza Samott (#35180) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Mars kb 40%-os gravitációja miatt nem feltétlenül. Az egyetlen plusz tömeg, amit még le kell fékezni a marsnál, az a hazajutáshoz és a leszálláshoz szükséges üzemanyag, de az jelentéktelen a Marsról felszálláshoz szükséges üzemanyag tömegéhez képest, és az ott ennek a lefékezéséhez szükséges üzemanyagéhoz. Ha viszont ezt még szétbontanánk két egységre, az egy olyan plusz tömeget jelentene, amit az első indulásnál a földről kéne sokkal rosszabb hatásfokon legyőzni.

De az űrkutatáshoz sem értek, óraszámban elenyésző arányt tudtam eddig olyan projectre könyvelni :)

(#35182) Jahno válasza Samott (#35180) üzenetére


Jahno
őstag

De ez olyan kőkorszaki lenne, ahogy mások is kitalálták már.

(#35183) -NoVa- válasza Samott (#35180) üzenetére


-NoVa-
őstag

A másik fontos ok, ami miatt tényleg minél hamarabb ki kell lőni az összes Marsra menő űrhajót, az a mérnöki kapacitás:

(#35184) qnadam


qnadam
veterán

akinek esetleg nagyobb területet kell lefednie wifivel óccsón, szeretettel tudom ajánlani a tp-link eap* eszközöket egy omada controllerrel, egész korrektül működik. mondjuk ez egy családi ház két szintje két ap-val, de akkor is :)
a projekt költségvetése 10e forint volt (2 ap használtan), meg pár rövid utp (a poe táp miatt szükséges plusz kábelek miatt), és adott volt a folyamatosan működő gép.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35185) Gabibácsi válasza qnadam (#35184) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerdán jössz?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35186) npera válasza qnadam (#35184) üzenetére


npera
újonc

Nekem szerintem pont egy EAP110 szolgáltat itthon. Egész jól.

(#35187) Jahno válasza qnadam (#35184) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, ezt még cégnél és havernál is le kell sakkozni. Egyik kicsi emeletre berakott 4 APt. Persze csak úgy alaprajzról. Így most több AP lesz, mint júzer :-)

Havernak meg már 10 éve emlegettem az Ubikutyát, hogy az már akkor is jó volt mikor még önálló cuccként működött meg a fos Java felülettel, aztán időnként megvilágosodik, vett egy drágább Archert, most mondom meglesem az Ubikutyát és kitalálom, de azért még küldözgeti róla a marketing videókat és úgy csinál mint ha soha ki sem mondtam volna, de sejti, hogy padláson jó lesz. 5 gigával. Nem érti, hogy nagy trükk nincs, amerre tudok menni kábellel és ahogy a lefedettség adja, de kb. 1 darab elég lesz középre a háznak. Már előre tudom sírni fog, mert nem gigabites a mobilján :-)

(#35188) hobizoli válasza Samott (#35167) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a múltheti Karotta közlöny videó alatt egy komment:

"A másik, hogy kinevetni a sátort, nekem egy grafikus ismerősöm mondta anno: Nem attól a grafikustól kell tartanom szakmai ellenfélként, aki felvonultatja a legdrágább és mennyíségben rengeteg ceruzával rendelkezőtől, hanem attól aki csak egy darab "B" ceruzával jelenik meg. Aki ugyanis ezzel is olyan grafikát készít egy megmérettetésen, ami értékelhető, .... Na az tud rajzolni!! az az igazi ellenfél... s lásd, be is igazolódik itt is"

:C :K

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#35189) Jahno válasza hobizoli (#35188) üzenetére


Jahno
őstag

Hasonlít a duma arra, hogy "aki tud az csumpi fényképezővel is a legjobbat és nem a technika számít" dumára. Aztán annak azért kezébe adnám egyikmásik gépem nappal, egy teljesen egyszerű feladattal, amit nem fog tudni megoldani, csak a komolyabb vassal. Hát azért általában így van ez, mert aki egy darab B-s ceruzával kurvára tud, az egy komoly rendes művész szettel még jobban fog tudni és kevesebbet anyázik.

(#35190) qnadam válasza Jahno (#35189) üzenetére


qnadam
veterán

cheap camera challege

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35191) qnadam válasza Jahno (#35187) üzenetére


qnadam
veterán

annyira nem súlyos a helyzet, itt két emelet, két ap.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35192) Jahno válasza qnadam (#35191) üzenetére


Jahno
őstag

Itt sem lenne, pinyó sarkában lévő basz majdnem lefedi a házat, csak hát ja...

(#35193) qnadam válasza Gabibácsi (#35185) üzenetére


qnadam
veterán

lehet. de lehet, hogy a felújítás foglyul ejtette a routered.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35194) Jahno válasza qnadam (#35190) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ezeket ismerem, meg az itthoni klónájt is, amikor kivitt pár jóféle lámpát, napokig PSezett és elmondhatta, hogy hú, meg lehetett csinálni. de állj oda a kerítés elé és csinálj a 100D-vel egy olyan vízszintes képet, mint amit egy modernebb vassal. És az legyen a képen, amit akarsz, sem több, sem kevesebb, mert ugye a keresője azért csal egy csöppet.

(#35195) qnadam válasza Jahno (#35192) üzenetére


qnadam
veterán

itt is lefedett mindent az emeleti, csak voltak helyek a földszinten, ahol a 10-20 mbps volt a maximum. most 40 mhz-es csatornákkal is 80-90 a plafon, az is csak szerencsésebb esetben.
mondjuk eddig a netkapcsolat is 15/1 volt, szóval a mostani egész isteni az eddigiekhez képest.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35196) eattila válasza qnadam (#35190) üzenetére


eattila
csendes tag

Ilyet valamelyik magyar ismertebb névvel is csináltak. Valami kék autót lőtt meg, de azért megtámogatta pár fényforrással.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35197) Gabibácsi válasza qnadam (#35193) üzenetére


Gabibácsi
tag

pedig már úgy vártam rá, epekedve, minden nap róla álmodva

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35198) Gabibácsi válasza Jahno (#35194) üzenetére


Gabibácsi
tag

én pl bármivel tudok ugyanolyan szar képet csinálni
iphonnal kicsit jobbat, mert hülyebiztosabb :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35199) WiZARD válasza eattila (#35196) üzenetére


WiZARD
addikt

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#35200) eattila válasza WiZARD (#35199) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, ez az.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.