Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35801) -NoVa- válasza FőDudu (#35800) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem nincs ilyen gondom, de legalább akkor kezdheted megtapasztalni, miről áradozok nagyon:)

Amúgy BT/nemBT esetén más az EQ, nálad meg valami kavarodás lesz akkor, vagy a Note-ban bugos az LDAC implementáció. Aptx-HD van abban?

(#35802) FőDudu válasza -NoVa- (#35801) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs APTx-HD.

Majd meg nezelodok mi lehet az oka...

FőDudu

(#35804) Jahno válasza FőDudu (#35780) üzenetére


Jahno
őstag

Koenigsegg nyereményjáték sem sok megy a rádióban :-D

(#35805) Jahno válasza FőDudu (#35784) üzenetére


Jahno
őstag

Az hát, nálunk általában mennek a Dellek, de céges környezetben ezzel a dokkolós mókával mindenki beszopatja magát. A vicc az, hogy ha nem variálnák túl, akkor teljesen jól működne.

(#35806) -NoVa- válasza Jahno (#35805) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondjuk a céges security extrémen tolva elég jól elintéz bármit. Asszonynak ugyanolyan Dellje van, mint nekem, és neki a login is extrém lassú, VPN nélkül eleve offline, és dobja a BSOD-t néha. Az enyém csak SW fejlesztésre alkalmatlan a crowdstrike miatt, de stabil.

(#35807) BobaHWSW válasza Samott (#35781) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En alias es softimage irix nemtommi alatt. Jopofa. Aztan jott linux meg maya es vilagbeke.

(#35808) WiZARD


WiZARD
addikt

A kis hatótávú, melegedő akkus Leaf-be a héten eddig belement ~850 km, holnapra még 260-300 a terv...

hétfő itthon, kedd Győr-Bp-Győr, szerda környéken 1-2 dolog, csütörtök Győr-Sopron-Győr-Visegrád-Bp, ma Bp-Győr, holnap Győr-Várpalota-Köveskál-Győr

Egyik se volt túltervezve, reggel 85-90%-ra töltött autóval indultam, kedden kellett Bp-n tölteni egy villámon fél órát, csütörtökön Sopronban és Győrben is töltött amíg dolgomra mentem, meg holnap is kell majd egy 10 perces villámot tolni Veszprémben, hogy tuti hazaérjünk.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#35809) qnadam válasza Samott (#35798) üzenetére


qnadam
veterán

azon csodálkozom, hogy csak most.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35810) qnadam válasza Samott (#35781) üzenetére


qnadam
veterán

az sgi házak rettentően tetszenek. meg az imac g4 is, de azt még nagyobb szopás átgányolni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35811) Jahno válasza WiZARD (#35808) üzenetére


Jahno
őstag

Ha Budapesten töltöd, akkor okés. Tervezni kell. Házunk környékén van hozzá és ahogy látom eléggé üres, csak akkor este malmozzak el vele? Mai napom bele is fért volna egy elektromosba, és akkor ez most átlagon felüli volt. A többi innentől sima ügy, csak az évente sokkal több átlagon felüli a nagyon szopó, meg ha most innen menni kell valahova.

Pfff, azért jól néztem ki és még nem is csináltam semmit.

(#35812) zetor2000 válasza qnadam (#35810) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kettőt volt szerencsém megkendácsolni, de többet nem sz.ívesen foglalkozom vele. Meg egy PowerMac G5 házat is. Asse jobb.
A baj, hogy a G4 "egyedi" cucc, ahogy a G5 se sima ATX szabványú. És akkor ott van, hogy ez nem "villog" stand-by-ban, hanem pulzál, azaz az előlapi panelen van egy áramkör, amitől az előlapi csatit se egyszerű rámókolni. G5-nél szopás az optikai cucc gombja, mert az nincs, szoftverből kell intézni. G4nél meg az optikai meghajtók és a floppy/zip ("A" drive?) meghajtó helye van útban. Általában a memória akad bele, vagy a CPU hűtő is. Az se lehet akármekkora, mert ugye ha becsukod a házat, akkor ott van a tápegység. És a VGA helye is érdekes, nekem alaplapi volt, az nagy szopolást nem okozott, de a direkt vgaról lemondtam. Fél-1 centi miatt kéne új hátlapot faragni. De azt nem...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35813) Jahno válasza zetor2000 (#35812) üzenetére


Jahno
őstag

G5 azért már nem olyan durva. Én most lusta leszek alkotni, meg némi szerszám és egyéb is hiányzik, de összekaptam a sok éves gyűjtésem, aztán készül pár C64 meg árkád joy. Egyelőre egy arc beletolja villanyász dobozba, aztán jöhetnek a világítós LEDes tűzgombok és egyéb extra tuning:

(#35814) npera


npera
újonc

Na, ez izgalmas. Lejött egy Win10 frissítés, aztán újraindítás után feljött két figyelmeztetés, hogy adjak admin jogot két fájlnak, ami futni akar. Nem adtam.

- SS3Vc32.exe
- SS3svc64.exe

Mindkettő az Asus Sonic Suite és az Asus Sonic Studio része. Viszont rákeresve megoszló a megítélésük. Egy Microsoft fórumban azt írták, hogy lehet futtatni, egy másik találatnál viszont azt írták, hogy malware.

Most leszedtem az Asus Sonic Studiót a gépről, mivel úgysem használom, csak felment az alaplapi csomaggal.

Most nem jött fel újraindítás után a kérdés. A Windows Security szerint minden rendben van. Remélem nincs fertőzés a gépen.

(#35815) FőDudu válasza npera (#35814) üzenetére


FőDudu
addikt

KB4524147-et felejtsd el, tegnapi frissites.
Elkurja a start menut. Varj vele par hetet, hatha visszahivjak.

FőDudu

(#35816) Gabibácsi válasza Jahno (#35813) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ebből egyet kérek, meg egy gombot, adok cserébe madzagokat :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35817) scaurus


scaurus
újonc

Elárasztják a tajparaszt köcsögök a világot.

1.) Hogy égjen a pokol tüzén, aki kitalálta a hordozható/vezetéknélküli hangszórót.
Tegnap pl. Kecskeméten sétáltam estefelé a főtér közelében, két idióta picsa kézben tartott hangszóróval üvöltette a zenét.
(Nyilván nem szólt rájuk senki.)

2.) Hogy dögölne meg, aki újból divatba hozta a rollert.

Egy földszinti irodában dolgozom jelenleg, az akadálymentesített bejárót tizenéves suttyó köcsögök rollerrel ugratásra használják:
- kib@aszott zavaró, hogy zörögnek, csattognak és pofáznak,
- az állandó ugratástól a feljárót teszik tönkre, mert nemcsak a gumi résszel, hanem a fémrésszel is odacsapódnak.
Reggel, délben, este elzavarjuk őket, de mindig felbukkannak újabb parasztok.

F@sz ki van.

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#35818) Jahno válasza scaurus (#35817) üzenetére


Jahno
őstag

1. egyre durvább
2. legalább nem a gép előtt ülnek, ahogy azt a mai világban fikázni szokták, mert' semmi kimenő, jó levegő, csak a telefon nyomkodás. Több ja, de egyre több erre alkalmas park van.

(#35819) Jahno válasza Gabibácsi (#35816) üzenetére


Jahno
őstag

Egy gomb elég? Találtam teljesen jó színűeket is. Ráadásul Kína meglódult, amit eddig csak német/angol vonalon tudtál rendelni 1-2ezer/ darab áron +persze posta, abból 1ezresért 5 darabos szett jön mikrokapcsolóval együtt (igaz az elég vacak benne, de majd valami építős ismerősnek odaadom). Szóval pár szett úton van. Joyhoz vannak új Zippy mikrokapcsolók, de ami rajt van 30+ éves Cherry vagy Honeywell az is faszaság.

Vagy asztalossal csináltatok 6 dobozt. Neten is akad már 3D nyomott, üresen 8-10ezer. Menjenek már oda... Tanyán 1ezresért akadt villanyos doboz, most abba rakok egy prototípust. Mert eszembe jutott, hogy ha 2 hét múlva nem lesz C64 vagy +4 meg Amiga vagy valami, akkor nélküle nem sokat ér az egész buli.

(#35820) Jahno válasza Gabibácsi (#35816) üzenetére


Jahno
őstag

Találtam ilyet is, érdekes, hogy ebben Ebay/Ali kínálata nem éppen párhuzamos. Króm szélű:

(#35821) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#35785) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Elhiszem hogy mashol nincs gond, nálunk sok van, és az it semmit nem tud megoldani. Ezért mindenki maradna win7-en, ez van."

Ez jó eséllyel nem a Win10, hanem az ottani IT hibája. Persze ez Titeket nem kell, hogy vigasztaljon… :(

(#35822) FőDudu válasza Jahno (#35818) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek ma is talalt ilyen elektromos rollert a Lidl-ben. 350 Euro, valami Doc.Green ESA5000 tipusu.

350W motor az elso kereken, 7,2Ah akku, 20 centi koruli felfuvos gumi,de 5 oran at toltodik.
Az az 5 ora legyen 1 es rendeben is leszunk.

Egyelore lebeszeltem az elektromos rollerrol - van neki vagy 3 sima.

Es a besztof: mumuslampa rolleren:

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#35823) npera válasza FőDudu (#35822) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom, hogy Szlovéniában minek számít az ilyen KRESZ szerint. Ha kerékpár valami furcsa okból, akkor jó tudni, hogy EU-n belül a 250W feletti cuccok már segédmotorkerékpárnak minősülnek.

Max 250W és 25 km/h lehet a kerékpár esetén a teljesítmény és a sebesség. És muszáj tekerni, hogy menjen. Ha tekerés nélkül is hajt az elektromos motor, akkor megint segédmotorkerékpár.

(#35824) npera válasza scaurus (#35817) üzenetére


npera
újonc

Az ilyen BT-hangszórót üvöltető véglényeket szívlapáttal tudnám üdvözölni.

A roller még oké lenne, ha kulturáltan használnák kiépített gördeszkapályán. Akkor Ozzyman tud róluk compilationt csinálni év végén.

(#35825) FőDudu válasza npera (#35823) üzenetére


FőDudu
addikt

Siman Lidl arulja oket.
Nem neztem utana komolyabban, eszmben sincs ilyet venni a gyereknek.

Biciklizzen csak, az testmozgas.

Ma viszont a kikotoben lattunk egy akkora hajot, hogy felelmetes volt.
[link]

FőDudu

(#35826) zetor2000 válasza Jahno (#35813) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, G5 nem annyira szopó, és belemegy az ATX lap is, rendesen, igaz, fejjel lefelé, vagy megfelelő KIT rendelése esetén, némi vágással, normál állásban is. De rendelni nem szerettem volna, meg jobb, ha én vágom készre, mert az alkotás öröme...
De az előlapi panel az vicces volt, okozott némi gondot, mire ki/átkötöttem mindent. Érdekesség volt a táp, mert az az eredeti helyére ment, az eredeti dobozba, csak a felfogatását kellett megoldani, meg a kébelek szép kihozatalát.
Nem lehetetlen bedobozolni bele egy rendes PC alapot, de azért nem annyi, mint egy Stackerbe betenni egy mini-ITXet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35827) eattila


eattila
csendes tag

Vegul samsung smart tv-t vettem. 43col, 4k. 2+3 ev kiterjesztett garival. Ha torik is cserelik vagy kifizetik.
Az airplayen kimondottam meglepodtem. Nagy josag :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35828) Jahno válasza npera (#35823) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk valami agyas kitalálta, hogy egyik sem kerékpár, mert nem közvetlen mechanikus áttéttel hajtod a gépet. De ezt miből álmodta meg, azt nem értem.

(#35829) eattila válasza Jahno (#35828) üzenetére


eattila
csendes tag

Mai fotós. Sebtében, majdnem rohanva. Debrecen, Nagypiac. 35/1.8G-vel, 5.6-on.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35830) qnadam válasza npera (#35824) üzenetére


qnadam
veterán

mint régen a táskarádió :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35831) npera válasza qnadam (#35830) üzenetére


npera
újonc

Itt múltkor egy véglény felszállt a buszra csúcsidőben egy legnagyobb JBL hangszóróval és valami arab kecskeb*sz* "zenét" üvöltetett rajta. Rettentő közel volt hozzá, hogy leüssem és felnyomjam az ánuszába a hangszóróját.

Az utazóközönség teljes apátiája az ami táptalaj erre a fajta viselkedésre, senki nem szól, a járművezető nem állítja meg a járművet, szegény egyedül érkezett menekült gyermek hadd hallgassa a romantikus kecskeb*sz* sz*rját.

(#35832) Samott válasza npera (#35831) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk az tipikus, hogy minel szarabb zenet hallgat valaki, annal hangosabban teszi. Nem emlekszem hogy valaha belefutottam volna olyan szituba, hogy de jo ez a zene ami kiszurodik a fulesbol, vagy egy ilyen hangszorobol. Mindig szar izlesu emberek terhelnek masokat a hulladek zeneikkel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35833) zetor2000 válasza Samott (#35832) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én egyszer hallottam Nirvánát kiszűrődni - asszem a Smells like teen spiritet hallgatta egy csóka... elkezdtem én is bólogatni rá, meg az ujjammal dobolni a ritmust. De valóban nem jellemző, hogy számomra is fogyasztható zenét hallgatna valaki manapság, ilyen fülesekből kiszűrődve.
Az építkezésen, amin nemrég voltam, mindenféle népek (Ózdtól keletre élnek) eredeti nyelven hallgattak autentikus "mulatóst" / "lakodalmast" és a "halljakmeg" / "édesanyámfelvágomazereim" zenét, felváltva.
Érdekes volt, de dolgoztak rendesen.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35834) Jahno válasza npera (#35831) üzenetére


Jahno
őstag

Itt városban a mulatós zene van többségben...

(#35835) Gabibácsi válasza Jahno (#35819) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egy elég köszi.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35836) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#35821) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az viszont nem az it hibája hogy az összes új dell “dokkoló” szar. Kivétel nélkül, sorban döglődnek meg.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35837) Gabibácsi válasza Samott (#35832) üzenetére


Gabibácsi
tag

Utánuk szoktam kabálni hogy de szar zene. Hiszen megosztotta velem, jogom van megosztani a véleményem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35838) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megnéztük a Jokert... Zseniális.

(#35839) Jahno válasza Gabibácsi (#35836) üzenetére


Jahno
őstag

De. Ott valami nem kerek. Írtam is, hogy nálunk a cég felénél működik ugyanaz a vas, ugyanarról a raklapról. Másik felénél nem annyira :-/

(#35840) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ma elindítottam a call of dutyt, de felébredt a gyerek és mentünk star wars kiállításra. Ami kurvadrága volt,hármunknak majd 15 ezer, ellenben elég pici, nem interaktív. De azért a gyerek élvezte.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35841) Jahno válasza Gabibácsi (#35835) üzenetére


Jahno
őstag

Van olyan piros gomb fehér karimával amit már elkommuzált izé leittunk ötször. Ha az pont jó, akkor félre teszem. Nyilván nekem is az a stílus kellene (:- Teljesen jól választottál, tudsz valamit.

(#35842) Jahno válasza Gabibácsi (#35840) üzenetére


Jahno
őstag

Ha gyereknek jó, akkor minden jó. Én meg 2 órája nem tudok bootolós pent gyártani :-D Lúzer vagyok. Ellenben a Stunts elindult XP alatt, de nem bírom tesztelni, mert csöppet hangos és család kibelez.

(#35843) -NoVa- válasza Jahno (#35839) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tündérbolt dokkolóból az első nyűgös volt, nem kezelt se telefont, se displayport. Azt visszacseréltettem.
Most van 2, mindkettőn megy minden, Dex, Dell gép, meg a Mac is. MacOS és Samsung DEX alól csak 1 külső monitor megy, mert az valami szabványon túli hack, de a Win10 tudja a 2-3 monitoros módot is.

(#35844) npera


npera
újonc

Nézek Tesla Björnös videókat. Egy E-tron 1000 km-es teszt közben a töltés nem ment Ionity töltőn. 7:02-től nézzétek.

A záró pöcök beragad neki és rá sem tudja tolni a csatlakozót. Végül a géptetőt felnyitva megpróbálja a véznyitóval kihúzni a pöcköt, de az sem megy. Ezért végső elkeseredésében a lakáskulccsal kipilinckázza a pöcköt és utána tud tölteni.

Elsőre nem gondolnám, hogy egy 400VDC csatlakozóban fém lakáskulccsal matatni olyan jó ötlet, de természetesen csak úgy nincsen kiadva a magasfeszültség a csatlakozóra, ennél azért biztonságosabbak ezek a rendszerek.

10:02 után jön a megoldás.

(#35845) Jahno válasza -NoVa- (#35843) üzenetére


Jahno
őstag

TB-s nem túl gyakori, van egy tippem, hogy Gömbibánál is az USB-C van. Én utálom, de kb. műxik. Júzerek csöppet kényelmesek és funkcionálisan nem akarják érteni, szóval ehhez azért szoftverkörnyezet kellene. Ezen felül bőven jól működik.

(#35846) Gabibácsi válasza Jahno (#35842) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az vagy, amúgy dosboxban futtatod? Ja és mit szólsz ahhoz hogy lehet mégegy orosz csaj ideköltözik? Ebben már üzleti lehetőség van lassan.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35847) eattila válasza Samott (#35832) üzenetére


eattila
csendes tag

En sose ertem, hogy miert kell publikba tolni a zenet. Hangosan. Bringan is.
Idegesito es parasztsag is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35848) Jahno válasza Gabibácsi (#35846) üzenetére


Jahno
őstag

Csak véletlenül rákattintottam. Holnap lehet kirakom a teraszra és kipróbálom. De ugye nem a szőke néni? Ne mondjad, hogy most Rigában elcsavarták a fejét... Szegény.

(#35849) Gabibácsi válasza Jahno (#35848) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dede a szöszi. Mázlista haverjaink vannak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35850) Jahno válasza Gabibácsi (#35849) üzenetére


Jahno
őstag

Szegény csaj...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.