Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35951) npera válasza Gabibácsi (#35947) üzenetére


npera
újonc

Gratulálok!

Ez nekem olyasminek tűnik, amit épített pályán érdemes használni. Ha kiviszed a porba és sárba a kertbe, akkor utána ki kell tisztítani. Nem tudom mennyire cserélhetően benne az alkatrészek (hajtáslánc és kormányzás), ezt érdemes körüljárni. RC-kocsikban még annyira sem (nem IS) vagyok otthon, mint quadkopterekben.

(#35952) Jahno válasza Gabibácsi (#35947) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem igen :-D

(#35953) Gabibácsi válasza npera (#35951) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, ez igaz, nyitott a motornál minden elektronika. Mondjuk én megoldok mindent IS :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35954) Gabibácsi válasza Jahno (#35952) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azt gondoltam :D Majd gyere ki egyszer a reptérre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35955) Jahno válasza Gabibácsi (#35954) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy a másik reptér, ahol van sok beton, aztán sárkánnyal is el lehet férni.

(#35956) Gabibácsi válasza Jahno (#35955) üzenetére


Gabibácsi
tag

a miénken is el lehet férni sárkánnyal , és rc repülősök is tobzódnak a másik végében :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35957) npera


npera
újonc

Nézem a Leaf 62 kWh 1000 km-es tesztjét. Durván belefutott a töltési limitbe a csóka. Az akksit feltornászta kábé 28 fokról induláskor picivel 50 fölé, aztán utána ott pilinckázott 45 fok felett egyfolytában. Egy idő után kamion mögött cammog, hogy hűtse az akksit, de akkor sem ment 44 fok Celsius alá. Töltéskor pedig leesik a töltési teljesítmény drasztikusan, mert az akksi leadja a power limitet a töltőnek.

Ennek hosszú útra nincs sok értelme, hacsak nem akar a benzinkút körül pingvinezni az ember. Egyedül vagy egy türelmes barátnővel ez még elmegy talán. Kisgyerekkel kábé felejtős.

Ennyi erővel a kisebb akksi teljesen elég bele, mert napi ingázásra és lassú töltésre az is tökéletes. A nagy akksitól nem lesz utazóautó belőle.

(#35958) hobizoli válasza WiZARD (#35917) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szonyegpadlo
mondjuk dragabb volt, mint a 12mm-s parketta lett volna, de puha, jo rajta mezitlab is setalni

több drón kell ;P

(#35959) hobizoli


hobizoli
nagyúr

jahno erre aszondjjal vmit léccilécciléccciiiiii

van egy LG Bluray lejatszo, van rajta ethernet port is
Ha bedugom a TP Link switch-be a UTP kabelet, ami a TP-Link routerrel van osszekotve, a routeren elmegy a net
ujrainditva a routert amikor ujra bebootol kb 10-12sec-g ujra van net, aztan elmegy ujra, a PC ki is irja, hogy nincs internetkapcsolat, es a router web-s oldala sem erheto el akkor, csak egy ujabb power off-on utan, es csak egy rovid ideig
viszont ahogy kihuzom a Bluray UTP-jet a TPlink switch-bol magatol helyre all minden, es a router is hibbbbatlanul muxik

plz input :DDD

több drón kell ;P

(#35960) Jahno válasza WiZARD (#35945) üzenetére


Jahno
őstag

És ki tudja mennyi milyen hamis olaj tekereg a piacon. Állítólag a fél világ érintett volt benne, csak mindig azok nem akiket faggattam.

(#35961) Jahno válasza hobizoli (#35959) üzenetére


Jahno
őstag

Meg kell lesni a leírását és a lejátszóba dugni egy laptopot, hátha van rajt okosban valami DHCP szerver és IP-t ad. Akadnak ilyen cuccok.

(#35962) Gabibácsi válasza hobizoli (#35959) üzenetére


Gabibácsi
tag

Műszaki hibára gyanakszom. Meg arra hogy a Bluray vackod is osztogat ip-ket vagy piros.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35963) WiZARD válasza ncc1701 (#35950) üzenetére


WiZARD
addikt

Nyilván lehet a hordóban jó is.
Csak kérdés, hogy van-e annyi hordó, ahány féle olaj kell, és pontosan mi van benne. Változtattak-e az adott szokáson, vagy továbbra is egyszerűbb 1 hordó 5w30, és mehet az mindenbe...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#35964) Jahno válasza WiZARD (#35963) üzenetére


Jahno
őstag

"és pontosan mi van benne."

Rá van írva, kiskerben is megveheted.

(#35965) FőDudu válasza FőDudu (#35938) üzenetére


FőDudu
addikt

Fogtam a BTR3 utolso firmware-t es ujra ratoltam.
Most jo.

Viszont azt vettem eszre, hogy ha bemegyek az android menujeben a hang beallitasoknal az Advanced Sound Settings menuben a Sound Quality and Effects ala (ahol a Dolby Atmos van), akkor egybol elszarodik a hang....

Valami olyasmi amit leirtal, de nem tudom behatarolni, nem latszik mi valtozik.
LDAC ki/bekapcsolasaval visszaall.

FőDudu

(#35966) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Orosz szintfelmérő, 40-ből 8 pont, büszke vagyok. Csak lehetetlen időpontban van, minden szerda 16.30. Kértem skype magántanár ajánlatot inkább.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35967) -NoVa- válasza FőDudu (#35965) üzenetére


-NoVa-
őstag

Personalised sound nincs bekapcsolva valami szarabb fülesre kalibrálva?

(#35968) Jahno válasza Gabibácsi (#35966) üzenetére


Jahno
őstag

Mik voltak? Igen, nem, sört, jók a csöcseid, még egy sört? Mi volt a másik három?

(#35969) FőDudu válasza -NoVa- (#35967) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs.
Olyan mintha a Dolby Atmost kapcsolatna ki/be.

Nem latszik, de amint belepek a menube a kozep/magas megvaltozik.

Hogy az LDAC-nak mi koze hozza azt nem tudom.
Ki/bekapcsolassal ujra jo lesz.

Eleve a Samsung EQ-ja hibas. Ha ott hozzanyulsz a 63hz-hez, akkor a tobbi tolodik el.
Nem a basszus lesz erosebb, hanem a tobbi freki tompabb (halkabb).
A magasnak nem lenne szabad valtozni a ha a 63Hz-et buzeralom.

Igy mar kb hasznalhato - ugysem akarom a Samsung fele EQ-t eroltetni.
Megprobalom ujra a Foobar-t, annak mukodik a beepitett eq-ja.

Az meg olyasmit nem mutat meg amit eddig hasznosnak talaltam (pl. bitratat).
Ha van 2-3 zene, akkor nehez megkeresni a legjobb minosegut.

Amugy is takaritanom kell a telefonon, van vagy 250GB FLAC rajta, kicsit ki kell pucolni....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#35970) FőDudu válasza Jahno (#35968) üzenetére


FőDudu
addikt

Bljaty, szuka, twaju maty.

FőDudu

(#35971) Gabibácsi válasza Jahno (#35968) üzenetére


Gabibácsi
tag

30 mondatot kiegészíteni, és nem volt egyszerű nekem, csomó szót nem is értettem csak kitaláltam kb mi lehet.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35972) -NoVa- válasza FőDudu (#35969) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lényeg, hogy megy. A Dolby Atmos is egyféle filterezett komplexebb EQ profil, szűrőkkel. Meg az EQ, és a personalized is, szóval az egészből kever a rendszer egyet, azt tölti rá.
Na ott van valami kavarás. A lényeg, hogy most jó a default.

(#35973) Gabibácsi válasza Jahno (#35968) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hétvégén kolbászfesztivál?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35974) zetor2000 válasza Jahno (#35900) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, hogy volt benn villany ennek a reflektornak, de nem néztem. Kinn az utcán fenn a falon, 2.5méteren, gondoltam, hogy nem kikapcsolható a villany, paráztam a létrán, le ne essek / meg ne rázzon a villany, megcsináltam, átkötöttem. De a villany ezek szerint nem fix volt, mert a kismegszakítókat néztem, de mind fenn volt, üzemszerű állapotban. Ismi is azt mondta, hogy be lett dugva valami, valahova.
Én azt gondolnám, hogy a fali cucc egy kismegszakítóról jön, és ha lekapcsolom, akkor nem működik. De hogy be kéne dugni a konektorba? Eszembe se jutna.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35975) zetor2000 válasza ncc1701 (#35912) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lerakáshoz javallott a kátrány, ha abba nyomod bele, sosem fog recsegni / ropogni, akárhogy szárad. Lerakáskor büdös, az tuti.
Letevéskor viszont lehet bele mintát vinni a sima halszálka minta helyett. Mégnagyobb macera, de szebb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35976) Jahno válasza Gabibácsi (#35973) üzenetére


Jahno
őstag

Saját szervezésen kívül mindent is bojkottálok. És rápihenek a jövő hétre :-P De ha nem hozod a főnököd, akkor megverünk. C64 joy építés alatt, lesz 2 prototípus, utána megálmodjuk mi kell és visszanézek az asztaloshoz, ahol 3 éve jártam.

(#35977) Gabibácsi válasza Jahno (#35976) üzenetére


Gabibácsi
tag

A főnökasszony kolbászfesztiválra akar menni :)
ja vettem villanyászdobozt joynak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35978) npera


npera
újonc

Most találtam meg egy videót, amire hívatkozik Tesla Björn egy másik klipben. Amikor lecsukja az 1500 km-t futott Model 3-at a havas pályán. Jól elintézte az elejét, nem csak a műanyag panel reccsent meg :Y

(#35979) ncc1701 válasza zetor2000 (#35975) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, ez valóban macera. De nagyon szépek. :)

(#35980) Jahno válasza Gabibácsi (#35977) üzenetére


Jahno
őstag

Város közepén tudok auditált helyeket. Többit tudja fene, nekem ez mindig azzal jár, hogy drágán nem mindig jót adnak és még tömeg is van. De egyszer nyilván ki kell próbálni. Joyhoz úton vannak fasza gombok is, meg adok amit kell, főleg ha belefaragod.

(#35981) qnadam


qnadam
veterán

asszem ez a mai napra beszippantott.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35982) Gabibácsi válasza Jahno (#35980) üzenetére


Gabibácsi
tag

Persze, de ez a vasúttörténeti park, amúgy is érdemes megnézni.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35983) Samott válasza npera (#35918) üzenetére


Samott
addikt

Most irtak itthon is: Önálló motorgyártó vállalatot alapít a Volvo és a Geely

Akkor teged most kiszerveztek kinaba? Vagy nem ezen a reszen dolgozol?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35984) npera válasza Samott (#35983) üzenetére


npera
újonc

Nem, én pontosan 2 éve váltottam a belsőégésű részlegről. Most egy másik helyen vagyok.

De a portáról hallom, hogy megy a susmus a vágóhídon erősen. A dízeles kollégákat megpróbálják átfésülni a benzinesbe, de egyrészt nem lehet mindenkit és nem is akar mindenki.

Viszont a benzines részleget is durván meg kell reformálni, mivel egyrészt megy az agile transformation, másrészt az elektrifikáció miatt jelentős változás van a követelményrendszerben. Most jön a dízel utána a benzines KERS piacra dobása, innentől csak elektrifikált modellek lesznek a kínálatban. De ez csak az első lépés egy 48V-os KERS-rendszerrel.

A jövőben intenzifikálják az elektrifikációt (az intenzifikációt a helyi sajtóból kölcsönöztem, nagyon pofás egy szó).

Most jön a Polestar 2, aztán az XC40 a Polestar 2 hajtásláncával, aztán a többi még fekete program és nincs róla hivatalos hír. Én csak fekete programokon vagyok.

(#35985) Samott válasza npera (#35984) üzenetére


Samott
addikt

Dizel azert gondolom mar nem sokaig lesz ott se. Ami meg fura volt hogy a Tesla lassan Volvo meretu gyarto lesz? 640e vs. 400e. Kezdenek latszani vegre.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35986) qnadam válasza npera (#35984) üzenetére


qnadam
veterán

A jövőben intenzifikálják az elektrifikációt (az intenzifikációt a helyi sajtóból kölcsönöztem, nagyon pofás egy szó).

persze, mert benne van a fika szó, ami ugye igen népszerű arrafelé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35987) #09908736


#09908736
törölt tag

Fantasztikus a műsor Győrben. :)
Már csak a popcorn hiányzik.

(#35988) npera válasza Samott (#35985) üzenetére


npera
újonc

A dízelt kiadták 19w16 SOP-vel, az "készen van". Persze egy motorprojekt sosem készül el az SOP idején, az APQP-folyamat szerint ugye támogatni kell később is, a különféle minőségi problémákat meg kell oldani. Tehát nem lehet a launch után már másnap szélnek ereszteni mindenkit. Aftermarket támogatás legalább 15 évig szükséges, hiába írják a facsén a hozzáértők, hogy ezeket a modern motorokat 1-2 évre tervezik, aztán szétperegnek.

A 48V-os KERS-es dízel után már nem lesz újabb dízel motorprojekt, tehát a dízel vonalat befejezték a Volvónál.

Most már csak benzines ICE van, de a DriveE-motorok 3. generációjától már abból is csak elektrifikált cucc lesz.

Ja, a Tesla jól nyomja. Amikor a Ford eladta a Volvót a Geelynek, akkor előtte kábé kifosztották a céget nagyon durván. Leküzdték a padlóla, de nagyon dulván, aztán amikor már semmi nem maradt leharácsolni, akkor eladták bagóért a Geelynek. Ott kábé csődközeli állapotok voltak, morálisan is padlón volt mindenki. Onnan csinálták meg a SPA-platformot és a CMA-platformot, hogy le tudják vetkőzni a FORD-os kötöttségeket, aztán mellette a DriveE motorokat, hogy ne a fantasztikusan fos FORD GTDi-motorokkal küzdjenek.

Az igaz, hogy a Volvo előtte is fejlesztett kocsikat és motorokat, tehát nem nulláról kellett felépíteni a fejlesztési kultúrát. A Tesla ezt nulláról kezdte. De a FORD kábé lenullázta a céget 2011-re. Nem a Tesla érdemeit akarom kicsinyíteni, inkább a perpektívába helyezni a svédek küzdelmét, hogy feljöttek a padlóról elég jól.

(#35989) npera válasza qnadam (#35986) üzenetére


npera
újonc

(#35990) Jahno válasza Samott (#35985) üzenetére


Jahno
őstag

Dízel/Toyota hírek kb. 2 éve mentek le.

(#35991) npera válasza #09908736 (#35987) üzenetére


npera
újonc

Istálló, gazemberség és hupákolás?

(#35992) Jahno válasza Gabibácsi (#35982) üzenetére


Jahno
őstag

Az jó ha. Majd egyszer megnézem civilben is. Ezzel a kolbász témával most adtál ötletet. Szomszéd faluban csak ilyen lazán adják és jó az alapanyag is:

(#35993) npera válasza Jahno (#35992) üzenetére


npera
újonc

Jääääääääj....... :C

Jó az arány a pityóka és a kolbász között. Bár a véres és a májas igazából köret, mert az nem hús. Szóval teljesen rendben van.... :R

(#35994) Samott válasza #09908736 (#35987) üzenetére


Samott
addikt

Figyeld meg mindezek ellenere csont nelkul ujravalasztjak. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35995) Samott válasza npera (#35988) üzenetére


Samott
addikt

Nekik legalabb sikerult, a GM kicsinalta a Saab-ot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35996) npera válasza #09908736 (#35987) üzenetére


npera
újonc

Ja, most olvasom. A csóka éjszakai pillangókkal ápoltatta magát és még le is filmezték? Micsoda példás családapa, csak az asszonyt kímélte.... :C

Feleségem nagymamája és egy barátnője (Rózsika néni) között zajlott egy ilyen beszélgetés egyszer. Nem baj, ha félrek*r a férj, mert addig is az asszonyt kíméli.... :C :Y

(#35997) #09908736 válasza Samott (#35994) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ja, nincsenek kétségeim.
Most épp a Jobbik mutatta meg, mennyire is gondolja komolyan ezt az ellenzékiséget, meghogy a fidesz monnyonle.

[ Szerkesztve ]

(#35998) Gabibácsi válasza #09908736 (#35987) üzenetére


Gabibácsi
tag

Te is mentél hajókázni? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35999) Sipi- válasza Gabibácsi (#35998) üzenetére


Sipi-
tag

Tartotta a kamerát :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#36000) npera


npera
újonc

Nova, minőségi kontent.

Minden van benne. Akció, misztikum, váratlan fordulatok. És még Boba is fully epprúvolja a CGI minőségét szerintem. Az animáció kifinomultsága minden korábbit a feledés homályába taszít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.