Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35701) Sipi-


Sipi-
tag

A Rakuten és a Mastercard közös azonnali, bankkártyák közötti pénzküldős funkciója először a magyar Viber-felhasználók számára lesz elérhető, és várhatóan néhány nap múlva debütál. A Moneytou névre keresztelt szolgáltatás lényege, hogy a már meglévő Visa vagy Mastercard bankkártya - alkalmazáson belüli regisztrálása után, a Viber-felhasználók pénzt fogadhatnak és küldhetnek egymás között. A szolgáltatás nem lesz díjmentes, hiszen hétköznap és vasárnaponként a 3000 forintig történő utalások 79 forintba kerülnek majd. Lehet azonban kedvezményesen is utalni szombatonként, 49 forintos díjazással, ugyanezen összeghatáron belül. A 3000 forint fölötti utalásoknál az összeg 1,5 százalékát terhelik majd a felhasználóra.

Ez miért is érné meg? Ugyanúgy telefonról, mobilbankból ingyen utalok. Vagy Revoluttal is szét lehet osztani egy fizetés költségeit.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#35702) FőDudu válasza Gabibácsi (#35700) üzenetére


FőDudu
addikt

Eddig barmit kerestem ra az nem volt. Youtube az van.

FőDudu

(#35703) FőDudu válasza Sipi- (#35701) üzenetére


FőDudu
addikt

Van valam masik valutas utalos amit a paypal indit (vagy inditott).

Par napja volt hir.

FőDudu

(#35704) qnadam válasza Gabibácsi (#35700) üzenetére


qnadam
veterán

itt anyóséknál két lg tévé van. az egyik okos, a másik viszont rögtön akkor csinálja a dolgokat, amikor megnyomom a gombot :) legalábbis nekem nem tetszik annyira, hogy másodperceket kell várni egy epg-re.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35705) Gabibácsi válasza FőDudu (#35699) üzenetére


Gabibácsi
tag

Érdekes, nekem a gyerek fogja a switchet és játszik rajta :) Android felejtős

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35706) Gabibácsi válasza qnadam (#35704) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem is kettő van, az egyik okos, a másik nem. A nemokos a lassabb, pedig fullhd ips, nem ősrégi.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35707) Gabibácsi válasza FőDudu (#35702) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én nem kerestem androidos appokat a tv-mre, lehet nem vagyok sikeres.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35708) Gabibácsi válasza Sipi- (#35701) üzenetére


Gabibácsi
tag

Gondolom ilyen zs generációs fakebook gyerekeknek való ez, én sem értem mire jó.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35709) Samott válasza qnadam (#35704) üzenetére


Samott
addikt

Az en LG tv-m is lassucska, de 7 eves, olyan nagyon nem meglepo. Fura egyebkent mert altalaban az LG webos-et tartjak a legsikerultebb, legjobb TV UI-nak.

Android meg jo lehet idovel, de mar most arrol van szo hogy tobb reklamot akar nyomni rajta a google. Ami nem begyere.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35710) qnadam válasza Gabibácsi (#35706) üzenetére


qnadam
veterán

a nemokos valami full fapad 55"-os, a másik meg 4k webos izé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35711) Phülöp válasza Gabibácsi (#35706) üzenetére


Phülöp
addikt

Számomra az optimális tv az egy jó képet adó, megfelelő méretű kijelző, legalább 2 hdmi bemenettel. Minden más csak zavaró sallang.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#35712) Gabibácsi válasza Phülöp (#35711) üzenetére


Gabibácsi
tag

Számomra is. De már nem lehet nemokos tv-t venni. Amúgy a youtube app hasznos, azt használom benne, ipadon kikeresem, aztán egy klikkel átküldöm a tv-re.
Meg médialejátszóként használom. Más nincs rajta elindítva kb.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35713) -NoVa- válasza Gabibácsi (#35700) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vallásháború és sárdobálás TV OS terén is? Jöhet :D

Oprendszer mindegy, a droidos is instant bekapcsol, és adja a bemenetről a tartalmat, de legalább a Youtube kliense is működik. Aztán akár droid, akár WebOS, mindkettő egy frissítésektől nagyjából hamar elvágott biztonsági rés a nappaliban, ha belegondol az ember. Inkább nem gondol. Ott botneteskedhet a TV-m, ahol akar, csak hagyjon nekem is némi upload sávot.

Gaming news, kijött a Call of Duty mobilra, és hát izé, na. Tencent PUBG mobile alapokon, még szarabbul megdesignolt GUI, egyszerűsített bugyuta játékmenet, de legalább van egy előnye. A team deathmatcheknél eddig kb 50-5, 50-10 körüli aránnyal voltam győztes csapatokban, amiből legalább 40 killt én szereztem a csapatoknak. Azaz rászabadult egy halom noob, és kicsit kötetlen laza mészárlást lehet rendezni benne. A PUBG elment egy egészen más, és nagyon élvezetes irányba, ahol tényleg csak akkor lehet győzni, ha a 25-35 perces játszmát végigkoncentrálva a szerencsének nagyon sok taktikus helyezkedéssel, türelemmel és precizitással segítesz. De akkor az extázis. Random duo módban a legjobb, ott kénytelen a 2 ember összedolgozni, és van esély egy véletlen headshotot túlélni, ami solo-ban azonnali vég. Random 4 játékosnál úgyis 3 elmegy valami extrém zsúfolt kezdőpontra, ott kidőlnek, én meg egyedül mehetek csapatok ellen.

(#35714) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, vannak akik átálltak a cégnél a teams-re. Csodálatos, telepítenem kellett hogy belépjek, mert a legeslegújabb főnököm azt használja. Eszik fél gigát. Meeting után kilőttem. Cég egyik fele sima skype-ot használ, másik fele skype for businest. Páran teams-et (is). Nemoutlookos országok (balkán) lotust, nekik nincs skype for business csak skype.
Jahno elégedetten csettintene , ha megint itt lenne :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35715) Gabibácsi válasza -NoVa- (#35713) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na akkor majd kipróbálom, köszi :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35716) Vodike válasza Samott (#35680) üzenetére


Vodike
tag

A Telekomnak semmi marketingbüdzsét nem adtak, mert oldjuk meg magunk, nekik nincs ilyen költségkeretük..és ez az Apple International volt.

exTiga

(#35717) -NoVa- válasza Vodike (#35716) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jahogy úgy. Mégis mi a fasznak ugyebár, a T érdeke, hogy vegyenek tőle sok iPhone-t. Az Apple teljesen más módon, teljesen más felületen kontrolláltan költ reklámra, miért fizetne egy szolgáltatón keresztül szarabbért?

(#35718) Samott válasza Vodike (#35716) üzenetére


Samott
addikt

Az a Telekom, attol az alma mint ceg meg hirdethez ezerrel. TV-ben lattam mar reklamjukat, ha nem mondjak a vegen hogy telekomnal vegyem akkor nem hiszem hogy azt a telekom fizette.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35719) eattila


eattila
csendes tag

Köszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35720) eattila válasza Phülöp (#35711) üzenetére


eattila
csendes tag

Az okossága max annyiban lenne kihasználva, hogy hálóról nyomjon tartalmat. Nem akarok netezni rajta. Szép képe legyen, 40" (a 43 már túl nagy oda) Hdmi legyen. Usb legyen. Ennyit kell tudnia.
Csak van egy akciós JVC smart uhd-s akármi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35721) eattila


eattila
csendes tag

Amúgy most otthon egy 32-es GABA van. Annál kb bármi jobb :D Igaz, hogy teszi a dolgát 4-5 éve.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35722) JonesC válasza -NoVa- (#35698) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az én vagyok :)

(#35723) Jahno válasza Gabibácsi (#35700) üzenetére


Jahno
őstag

Na, azért nem kell rá semmilyen okos OS, ha csak használni szeretnéd (:-

(#35724) Jahno válasza eattila (#35721) üzenetére


Jahno
őstag

Ezen a Gaba/Navon vonalon néha meg lehet lepődni. Főleg mikor tartósabb, mint az LG.

(#35725) Jahno válasza Gabibácsi (#35714) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk van mellé még Webex és Yammer is. De ez csak tegnapi állapot, azóta lehet teljesen más a felállás. Asztali telefonokból is teamses lesz. Aztán jön majd a 2 faktoros móka, minden belépésnél hívogat.

(#35726) Samott válasza Jahno (#35724) üzenetére


Samott
addikt

Ha a bodon aljat kapargatjuk, akkor a TCL-et erdemes megnezni. 5 ev garit vallal ra a hazai forgalmazo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35727) Jahno válasza Phülöp (#35711) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, kb. 5 éve néztük is, hogy akadnak ilyenek, csak sokkal drágábbak. Azon meg már én is csak csendben anyáztam, hogy nem sokkal 30ezresekért árulták ki darabját, mikor összedőlt a cég. Bár haversrácnak szereztem használtan egy Metzet, abban a sok bemenet mellett az értelmes hangrendszer sem hátrány, még akkor is, ha akár külön is lehetne a TVtől.

(#35728) Jahno válasza Gabibácsi (#35712) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet nem okos TV-t venni, de drága.

(#35729) Jahno válasza Samott (#35726) üzenetére


Jahno
őstag

Alzás árakon morogtam is kicsit, hogy kb. 1 éves kavarás után kb. ennyibe került anyós TVje is, amiért itt tokvonóval újat lehet venni, de már mindegy. Így legalább van pár multifunkciós távirányítóm, jutott belőle szomszédnak :-D Mondjuk ez ilyen. Drágább modelljeik meg simán közelítik a többi neves és ismert cuccot, így abban a kategóriában azért már inkább nem.

(#35730) Phülöp válasza eattila (#35720) üzenetére


Phülöp
addikt

ha van egy jó kijelződ, akkor csak a forrást kell megoldanod, ami lehet játékkonzol, vagy 2évente az aktális mindenevő 10e Ft-os kínai CoreElec-es lejátszó (esetleg dual boot lehetőséggel androiddal is)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#35731) Phülöp válasza Jahno (#35727) üzenetére


Phülöp
addikt

emlékszem, ugyanúgy meg voltál lepődve, mint én

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#35732) eattila


eattila
csendes tag

Most is megoldom :) Csak ha már veszek újat, akkor előrébb is lépnék kicsit :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#35733) Jahno válasza Phülöp (#35731) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor a normálisabb cuccok árát ismertem és MMesen lepődtem meg, hogy mennyivel olcsóbb. Azóta sok helyre simán onnan veszünk cuccot, mert bírja és négyzetesen olcsóbb, még akkor is ha pár évente kiszórod. Amíg központi vezérlés, vékony kávával vagy káva nélkül keretbe építés, egyéb mambójambó, addig jó a kommersz vonal. Bár sajna kezdem megszokni ezt a túlvilágított mesterkélt színvinálgot, ami az átlag kommersz fos LCDkből kijön. Van odahaza egy "Sky" típusú kiváló márka, amit valahol Európa nyugati felén kidobtak, még tán annak a tompább színű panelja a kellemesebb, viszont ott meg kontraszt nincs.

(#35734) npera válasza hobizoli (#35671) üzenetére


npera
újonc

Ez egy adott modellre eső nyereség, ha jól gondolom.

A kóser vágóhídon is van modell, ami jól tejel. Pontos számot nem mondhatok, de szép szám az is. És abból sem tudnak eleget gyártani, annyira viszik.

(#35735) npera válasza FőDudu (#35674) üzenetére


npera
újonc

Fejleszteni nem szoktunk. Csak összedugjuk, amit megvettünk a piacról, jól túl van méretezve és csak hűteni kell.

De ez titok, nehogy elmondjátok másnak.

:C

(#35736) npera válasza Samott (#35689) üzenetére


npera
újonc

A NewsRoom megírta.

Volvo Car Group has signed long-term agreements with leading battery makers CATL and LG Chem to ensure the multi-billion dollar supply of lithium ion batteries over the coming decade for next generation Volvo and Polestar models.

The agreements cover the global supply of battery modules for all models on the upcoming SPA2 and the existing CMA modular vehicle platforms and represent a major step towards realising Volvo Cars’ ambitious electrification strategy.

(#35737) Phülöp


Phülöp
addikt

esik a hó
nem viccelek

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#35738) Jahno válasza FőDudu (#35674) üzenetére


Jahno
őstag

Igazából azt is lehetne csinálni, hogy a Lotus megrajzolja, adja az alvázat, a másik általad lenézett szereplő meg a többi belevalót. Összepattintják, mambójambó, Tesla logó, kész, ígérünk jó nagy hatótávot, aminek felét teljesíti is, aztán következő konferencián gyorsan megháromszorozzuk az ígéretet, de ellenőrizni már nem lehet mert sosem került gyártásba :-D

Aztán a mellette lévő márkákról nem is értette az ember, hogy ha már kb. 8 éve idehaza ki lehetett próbálni és rendszerámosan, kulcsrakészen volt belőle kicsi, családi és sportautós kivitel is, akkor hol hibázott a világegyetem.

Lehet megnézem vagy kikuglizom, mert a sport kivitel erősen hasonlít mindenre, simán lehet, hogy többiek is a Lotustól vettek mindent, vagy még a márkát és a gyártói kapacitást is érdemesebb volt eladni a Teslának. Utóbbiaknál annyi előny lett volna, hogy mivel EU-s cégek, itt hamar forgalomba kerülhetett volna. C30ast sem sejtem miért dőlt el, de van ilyen. Itt is egyszerű volt, meglévő modellbe raktak akkut, kis hűtést, kész is :-) Szóval mégis csak feltalálták 5+ éve...

(#35739) npera válasza Gabibácsi (#35714) üzenetére


npera
újonc

Nekünk még fut a Skype és már fut a Teams. Csak az én gépemen (a csoportból másnak nem) rendszeresen kifagy a Teams és onnantól Outlook alatt nem látszik a státusz és nem kapok üzeneteket. És elég gyakran elkezdi tekerni a procit 50-60%-on (i5-ös gépem van), amitől meg elkezd zúgni a venti izomból.

1-2 hónap és lelövik a Skype-ot teljesen, akkor lehet megjavul. Bár év végéig erőből kinyomják a Win10-et is minden gépre, akkor szerintem a legkisebb bajom lesz a Teams fagyása.

Az indusok itt érzésre semmit nem teszteltek le, aki Win10 gépet kap az egyfolytába nézegeti a BSOD-et, vagy sorban áll a walk-in support előtt. Akkor szoktak nyitni, amikor a bringatárolóból besétálok és látom a vidám arcokat.

(#35740) npera válasza Jahno (#35738) üzenetére


npera
újonc

A C30 nagyon egyszerű volt. Levették a polcról a komponenseket, összedugták és túlméretezték. Aztán hűtötték. Az aluház miatt EMC sem volt sosem.

A mérnökök csak mártogatták a fahéjas tekercset a KV-ba és üres idejükben hobbi projekteken dolgoztak.

Emiatt maradtak le úgy mindenkitől, hogy szinte semmiféle elektrifikált hajtásláncuk nincsen. Ja, várjál. Lassan már csak az lesz. A 3,14-csába, ez az elmélet sem működött...

P.s.: ma van a fahéjas tekercs napja, egész Svédországban ezt zabáljuk egész nap.

(#35741) Gabibácsi válasza Jahno (#35723) üzenetére


Gabibácsi
tag

De hogy töröljem le róla az OS-t? Merthogy nélküle már nincs

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35742) Gabibácsi válasza Jahno (#35725) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van Yammer is, az megy a spambe

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35743) Gabibácsi válasza Jahno (#35728) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jó, de akkor nyilván nem a drágát veszed.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35744) Phülöp válasza npera (#35740) üzenetére


Phülöp
addikt

Korvapuusti lesz az

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#35745) Gabibácsi válasza npera (#35739) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is fosok, ha kapok win10-es gépet, kb meg fog állni a munkám, ahogy látom a kollégákon

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35746) npera válasza Gabibácsi (#35745) üzenetére


npera
újonc

Szerintem az igen gáz, hogy képtelenek megoldani az energiagazdálkodás rendes telepítését, valami default ventizúgató driver van fenn a gépeken.

Az, hogy egy HP laptop képtelen kommunikálni hetekig egy HP port replikátorral szintén fura. Ott volt hónapok óta a port replikátor, már talán 2 éve váltottak a DELL dokkolóról HP port replikátorra.

Ha egy vadiúj HP laptop egy órás meeting alatt kábé 3x fagy ki úgy, hogy eltűnik a taskbar, az összes ikon, a kijelző lemegy valami 640x480 felbontásba és kábé fél perc mire megjelenik az új taskbar és az ikonok az asztalon, majd utána a rendes felbontás, akkor ez inkább tesztüzem, mint éles felhasználás.

A gyakori BSOD sem annyira vidám, ha élesben akarnál dolgozni.

(#35747) npera


npera
újonc

Hétfőn reggel töltöttem fel a szIfon XR-t 96%-ra, péntek ebéd előtt 31%-ra merült le.

Futott rajta minden, kedden és csütörtök este a gyerekek lerakása után még kábé 3/4 óra jutúb is ment rajta amíg asszonyt vártam, hogy hazaérjen a suliból.

Kíváncsi lettem, hogy mekkora akksi van benne. Meglepődtem.

A 6S-ben volt kábé 1,7 Ah, míg az XR 2,9 Ah. Majdnem duplája. Akkor érthető, hogy jobban megy.

Vélhetően az új proci kevesebbet eszik benne, az sem mindegy. Kábé 50 grammal nehezebb, ez egy nehéz és nagy disznó telefon a 6S-hez képest. Meglátjuk 2 év múlva hogyan muzsikál, eddig tetszik.

Egy kis nyűgésem van eddig. A kijelző felmegy a sarokba és felül-középen van a hangszóró. Ott nem fér el az akksi ikonja százalékkal, le kell húzni a státuszkijelzőt, hogy lássam a százalékot. Eddig nem találtam opciót hogy lehet-e százalékot kijelezni az asztalon normál nézetben.

(#35748) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Repteren eletemben eloszor kertek adjam le az utlevelem. Liszt feri. Atvilagitaskor. Ez micsoda...

(#35749) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#35748) üzenetére


Gabibácsi
tag

hogy érted hogy ADJAD LE ?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35750) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#35749) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bocs, ellenorzeskor atvilagitasra. Ki a kezembol.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.