Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) npera válasza chris-77 (#1184) üzenetére


npera
újonc

Ha megjön, akkor csinálok képet róluk a bringára installált állapotukban. Talán még akciófelvételt is a ripoff kamerámmal :Y

(#1202) Frawly válasza #09908736 (#1194) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyen tanár nálunk is volt anno. Valódi szakbarbár, iskolába tanulni jövünk, magánéletét mindenki otthon hagyja, bla-bla. Aztán szívózott olyan diákokkal is, akik előtte való nap országos versenyen szereztek érmet és az iskolát képviselték.

(#1203) Phülöp válasza npera (#1200) üzenetére


Phülöp
addikt

nem, ez ilyen hülye tanárnő volt

motiválásból elégtelen, leülhetsz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1204) npera válasza Phülöp (#1203) üzenetére


npera
újonc

Mondom, svéd feminista.

(#1205) Grillo válasza eattila (#1193) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, az gyorsan megvan. Kár, hogy a betörő egy héttel megelőzte a cserét... (még 2011-ben).

(#1206) npera


npera
újonc

Megfejtettem, hogy a kazetta leoldásához alkalmas körmös szerszám passzol a féktárcsa leoldásához is. Kegyetlen jó, akkor van szerszámom itthon, hogy lecseréljem a rotort :C

(#1207) eattila válasza Grillo (#1205) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerencsére itt nem. De egy rendes vasfuresszel ajtotok mellett haladva csak ido kerdese. Hiaba tizensok helyen zarodik a tokba. A tokot hab meg 12 csavar fogja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1208) Grillo válasza eattila (#1207) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem az a kérdés, hogy a te ajtódat be lehet-e törni, hanem a szomszédokéhoz képest mennyivel nehezebben/könnyebben.
Ha random akarnak valahova bemenni, úgyis a legkönnyebbet választják. Ha meg kinézték a lakást, akkor meg mindegy.

(#1209) npera válasza Grillo (#1208) üzenetére


npera
újonc

Itt az ötödiken lakó perzsa sráchoz törtek be másfél hónapja talán. Becsengettek valami kamu dumával egy nyuggerhez, az persze beengedte őket és utána seperc alatt felfeszítették az ajtót és utána dolgoztak a lakáson pár órát. Mindent felforgattak, aztán valami combosabb mennyiségű ékszerrel és készpénzzel távoztak.

Mondjuk az ilyet sem értem. Tart otthon egy vagyont, de nincs riasztó, csak egy sima standard ajtó a lakáson. És ráadásul éppen árultak valamit a helyi bolhapiacon és túl sok infót adtak meg képben a lakásról (látszott egy csomó értékes dolog a háttérben). Még azt is beleírták a hirdetésbe, hogy mikor nincsenek otthon.

Gyakorlatilag címre és időre mentek a tolvajok :U

(#1210) Phülöp válasza Grillo (#1208) üzenetére


Phülöp
addikt

jaja, a kisebb ellenállás felé mozdulnak, főleg lépcsőházakban, ahol bármikor jöhet egy valaki
még a 'sokpontos' biztonsági zárakat is szeretik, ha azokat egy zár nyitja

én úgy voltam vele, hogy ha már ajtó, csináljuk rendesen: 40x2.5 zártszelvény keret 160mm hosszú csavarokkal a betonba, 3 zár előre, 3 beforduló kiemelésgátló, az ajtó maga 40-es zártszelvény keretben 20-as zártszelvényrács, kitöltve tűzálló szigeteléssel, azon saválló lemez, azon a fa burkolat, hogy nézzen is ki valahogy
mellé riasztó, ami be van kötve a G4S-hez, pár mozgásérzékelő meg az ajtónyitás-figyelő
csak a mi szintünkön 2 lakást nyomtak fel a 8-ból, az egész házra vetítve kicsit többet

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1211) eattila válasza Grillo (#1208) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, hát a lépcsőházban 3-4 ajtó kivételével bárhová érdemesebb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1212) eattila válasza Phülöp (#1210) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez mondjuk karcag, nem csikágó. :)

Kiemelés gátló van. 2 zár van. 7cm vastag az ajtó. A korábbi egy sima ragasztott, üreges közepű rétegelt lemez ajtó volt.

Ja, keresztpánt eladó. Azt megmentettem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1213) Phülöp válasza eattila (#1212) üzenetére


Phülöp
addikt

jah, az kimaradt, hogy bent egy másfél méteres gyík meg egy tucat madárpók lakott :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1214) didyman válasza Phülöp (#1213) üzenetére


didyman
őstag

Nevelte volna rendes házőrzőnek őket.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1215) eattila válasza Phülöp (#1213) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt meg egy 11 eves majdnem vak, gerincmutott beagle. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1216) BobaHWSW válasza eattila (#1215) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Elias, android flickr appbol, hogy a legegyszerubb kiszedni ide linkelheto kep cimet?

(#1217) eattila válasza BobaHWSW (#1216) üzenetére


eattila
csendes tag

Jo kerdes. Reg nem hasznaltam. Share resznel nezd. De elegge korlatozott.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1218) Bujdy81 válasza #09908736 (#1199) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hány éves a gyermek?

(#1219) chris-77 válasza npera (#1201) üzenetére


chris-77
újonc

A fejen pörgőssel, ha kérhetem.. :R

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1220) Bujdy81 válasza Phülöp (#1210) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Van egy ismerős, aki olyan helyen dolgozik, hogy ha akció van, akkor nekik be KELL menni. Ő a jó fiúk oldalán áll.

Érdekel, hogy mi a szakmai véleménye, hogyan lehet megakadályozni a bejutás?

Kell venni egy alap biztonsági ajtót. Tök mindegy, hogy 3, vagy 333 ponton záródik az ajtó a kerethez, mert panelba pl. úgy mennek be, hogy egy faltörő kossal beütik az ajtót kerettel együtt...

A tuti a hevederzár! Legyen egy olyan, ami akar 10-15 centi hosszan túlér az ajtókereten mindkét irányban és az ajtó biztonságát az szavatolja, hogy mennyire van rögzítve a falhoz a hevederzár szélső végén. Ha az meg van csinálva rendesen, akkor kvázi lehetetlen bemenni. Azt mondta, hogy akkor ők is (akiknek kb. korlátlan pénzük van csiribiri eszközökre) előveszik a nagyflexet és zajonganak, mert nincsen más lehetőség...

(#1221) Bujdy81 válasza eattila (#1212) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi az a keresztpánt?

(#1222) Phülöp válasza Bujdy81 (#1221) üzenetére


Phülöp
addikt

szerintem hevederzár

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1223) eattila válasza Bujdy81 (#1221) üzenetére


eattila
csendes tag

Hevederzár ja.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1224) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kerti pipifotó:

[ Szerkesztve ]

(#1225) eattila válasza -NoVa- (#1224) üzenetére


eattila
csendes tag

Aranyos madár. Rozsdafarkú?

Viszont elég erős CA van balra a rácsokon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1226) -NoVa- válasza eattila (#1225) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 2x szorzóelőtét miatt lesz, a rácsot nem is néztem, csak a madarat. Az viszont rendesen belenagyítva is egész elfogadható.

(#1227) eattila válasza -NoVa- (#1226) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt láttam, belenagyítottam. Elég penge. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1228) Bujdy81 válasza eattila (#1223) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azt el ne add! Szereld fel és jó az (lásd korábbi hozzászólásom)! ;)

(#1229) eattila válasza Bujdy81 (#1228) üzenetére


eattila
csendes tag

Az új ajtóra nem jó. Egyrészt acél, másrészt szélesebb és vastagabb is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1230) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Hahó,

Tönkrement a kamera rendszer beltéri egysége és már a 700 soros rendszer is elavult, szóval kellene egy zsír új szettet venni. 2 vagy 4 MP-es IP kamerában gondolkodnék. Kérdés, mennyire agysebészet ennek a szerelése?

Pl. ha vennék egy ilyet:
[link]

Igazából csak az frusztrál, hogy nem vagyok benne biztos, hogy az UTP kábelt meg tudom rendesen szerelni hozzá, hogy üzembiztos legyen. A 4 MP-es kép vajon hány szálat eszik meg az UTP kábelből?

Ha valakinek van már kamera rendszere és van jobb ötlete, hogy milyet tegyünk fel, szívesen veszem a tanácsot! :)

(#1231) eattila válasza Bujdy81 (#1230) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt a cégnél hikvision kamerák vannak. Ip az összes. Bekötés az egyszerű, Kell utp aztán heló. Unnantól meg konfigolhatod webes felületen. A mieinkből pár automatán ftp-zi fel a képeket, meg mailt küldt aktív időszakon kívüli mozgáskor.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1232) -NoVa- válasza Bujdy81 (#1230) üzenetére


-NoVa-
őstag

UTP kábel szereléstől nem kell félni, főleg ha tömör falikábel (miért ne azt vennél fix telepítésre), hozzá való dugókkal. Célszerszámot meg tudok kölcsönadni, de szerintem akad hozzád közelebb is olyan, aki szintén.

(#1233) eattila válasza -NoVa- (#1232) üzenetére


eattila
csendes tag

Úgyis egyenesre kell kötni. Az meg nf-n-zf-k-kf-z-bf-b. Esetleg ha van egy teszter még kölcsön, akkor még biztosabb a sztori.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1234) -NoVa- válasza eattila (#1233) üzenetére


-NoVa-
őstag

Még azom is van. Elég éve kötöttem be otthon a gigabit, problémamentes azóta is.

(#1235) #09908736 válasza Bujdy81 (#1218) üzenetére


#09908736
törölt tag

"Hány éves a gyermek?"

Még csak 9, de a 10 évesekkel versenyzik, a bajnokságban meg a 10-11 évesekkel. Szóval jövőre már ő lesz az idős a korosztályban. :)

(#1236) BobaHWSW válasza -NoVa- (#1224) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jo a csip!

(#1237) Bujdy81 válasza -NoVa- (#1234) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Köszönöm az ajánlat!

8 darab ezresért kiviszik elvileg legkésőbb csütörtökön a házhoz a fogót és a tesztert, annyiért nem éri meg átutazni Mordorba (elhagyni a Dunántúlt) és kockáztatni, hogy a reggel 7-es érkezésemre Nyugat felől nem számítasz... ;)

(#1238) chris-77 válasza -NoVa- (#1224) üzenetére


chris-77
újonc

Fogalmam sincs mi az a CA, de a fotó nagyon faja!! :C

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1239) eattila válasza chris-77 (#1238) üzenetére


eattila
csendes tag

Kétség kívül faja :) Éles, jól exponált :) Meg jól is komponált :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1240) Gabibácsi válasza chris-77 (#1238) üzenetére


Gabibácsi
tag

Közép-Amerika? :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#1241) chris-77


chris-77
újonc

Honnan a bánatból tudhatom meg 100%-ra, hogy ennek-> [link] a tv-nek IPS-e a kijelzője, azon kívül, hogy az LG ügyfélszolgálata azt állítja? :F

Jahh és Jahno hova tűnt??!

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1242) Samott válasza chris-77 (#1241) üzenetére


Samott
addikt

Mivel az LG az IPS es az OLED zaszlovivoje, naluk mast nem nagyon kapsz. Ha oled lenne akkor az aran is latszana. :) esetleg itt

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1243) -NoVa- válasza chris-77 (#1241) üzenetére


-NoVa-
őstag

https://www.displayspecifications.com/en/model/fb54b59

Meg persze onnan, hogy minden módon kerülik a kontraszt, és a fényerő emlegetését, mert az IPS cuccok ebben igencsak gyengék a VA panelekhez képest. TV-ben többre értékelem a VA-t, monitorban meg funkciófüggő.

(#1244) chris-77 válasza -NoVa- (#1243) üzenetére


chris-77
újonc

Köszi. Ezt az oldalt én is megtaláltam, de valami nem stimmel szerintem vele, mert nem találtam olyan 49-50 colos LG Tv-t, ami szerinte nem IPS kijelzős...
Az ügyfélszolgálat szerint pedig a 2017-es modellek között csak az LJ610 LJ614 LJ615 és LJ624 az.
Az meg külön vicces, hogy a saját honlapjukon ezekről nemigazán látom az infót specifikációjukban.. :(

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1245) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

nekem két ips LG tv-m van, a kicsit monitornak használom c64/amigához, a nagy meg valami 4k izé
szerintem más nincs is náluk csak oled

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#1246) chris-77 válasza Gabibácsi (#1245) üzenetére


chris-77
újonc

Jahnóval mizu?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1247) Gabibácsi válasza chris-77 (#1246) üzenetére


Gabibácsi
tag

az indexes fórumon vagyunk, az a jobb hely :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#1248) -NoVa- válasza chris-77 (#1246) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rászakadt a munka a szokásos finom adagolásával. Közben intézi a háttérben a fórumot is, de ott sem rohannak a dolgok. Azért mutatott már igéretes screenshotokat, csak még jogosultságokra vár.

A másik végéről én is el voltam havazva, úgyhogy nem foglalkoztam már jópár napja sem az archívgyártással, sem a CSS túrással, szóval megfelelően szinkronizálva áll minden :)

(#1249) -NoVa- válasza Gabibácsi (#1247) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én meg épp elsztoriztam a RosszPCJatekok blogos FreddyD-nek, hogy hogy kollaboráltam a HEAT: Episode 1 elkészüléséhez :)

(#1250) Phülöp válasza Gabibácsi (#1240) üzenetére


Phülöp
addikt

CAlifornia

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.