Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Phülöp válasza BobaHWSW (#1732) üzenetére


Phülöp
addikt

"Mostani project vege az tavasz kozepevel fog egybeesni."

Most tűnt csak fel, hogy - igaz, nemrég költöztél oda - milyen hamar felvetted a helyi nyelvjárást, és már tavasznak ejted az őszt.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1752) BobaHWSW válasza Phülöp (#1751) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hiaba no... Junius van, hideg es sokat esik.:D Ez itt a tel.

Szuleimet mar most kiakasztom vele es sose tudjak mikor mi van.

Nyelvjarasrol. Eddigi egyik legundoritobb tajszolas a kiwi...

Csikin -check in... Plusz meg mindig agyalnom kell, hogy a kajam jobb e vagy keseru (bitternek mondjak a bettert) meg ilyenek. Borzaszto.

[ Szerkesztve ]

(#1753) npera


npera
újonc

Nézegetem a Microserver gépeket. Most van valami Gen10 a kínálatban.

Ha jól értem, akkor ebben van 2 db DDR4 memória slot és kapok hozzá 8 gigát.
Nincs benne merevlemez és DVD-meghajtó.

Jól értelmezem, hogy kell bele valami rendszer meghajtó és 2-3-4 merevlemez, hogy azon legyenek az adatok?
Ha FreeNAS menne rá és ZFS fájlendszer, akkor 8 giga memória elég?

Mennyire hangos/halk egy ilyen? Most egy QNAP 4-lemezes NAS figyel a nappaliban és simán lehet aludni mellette. Ehhez képest hangos egy ilyen? 2 venti nyílást látok a hátulján. A nagy venti vélhetően csendes, de a kicsi az hajszárító?

(#1754) Phülöp válasza BobaHWSW (#1752) üzenetére


Phülöp
addikt

couchsurfing okán laktak nálunk kiwik, 3 nap után már kezdtem pár szót érteni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1755) b0rZ válasza npera (#1753) üzenetére


b0rZ
aktív tag

kár, hogy ájjemdé...

(trí, tú, ván, fájt! :D:D:D)

(#1756) LightBringeɍ válasza #09908736 (#1743) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Pedig itt se szedi senki, mert nem is tudod összeszedni. Minden nap nyírt fűnek a nyesedéke nem fog zavarni senkit egy tömött 3-4 cm-es gyep alján.

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#1757) LightBringeɍ válasza npera (#1753) üzenetére


LightBringeɍ
újonc

Sajnos kivették belőle az iLO-t és a procit az elején el kell döntened, mert nem cserélhető.

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#1758) npera válasza LightBringeɍ (#1757) üzenetére


npera
újonc

Mi az az iLO és mi történik, ha csak AMD van? Úgy nézem itt Svédországban csak AMD Opteron van.

(#1759) npera


npera
újonc

Mi van, ha az ember leül gondolkodni, összeválogat megfelelő alkatrészeket és épít egy NAS-t az alapoktól? Nagyon drága lesz vagy sokat fog fogyasztani?

Valami Micro-ITX méretű alaplapra gondoltam alacsony fogyasztású procival. Sok RAM, meg valami értelmes vezérlő. Vagy van kisebb alaplap?

Egy pici SSD rendszernek és egy olyan ház, amibe belefér egy passzív ház. Vagy keres az ember egy külső passzív "tégla" tápot. A házban lenne egy gigantikus lassú fordulatú venti, minden csak hűtőbordával hűtve.

Aztán rárakni FreeNAS rendszert és pár tucat segítségkérő hozzászólás után megszántok és segítetek beállítani. Vagy rájövök magam.

(#1760) BobaHWSW válasza Phülöp (#1754) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Amikor 3adszorra nemertettek a "dedpúl"-t majd fejukre csaptak es mondtak, hogy jaaaa, "didpol" akkor az fajt. De tenyleg az volt jo amikor megkerdeztek a masodik resz keserubb lett e (better/bitter).

Hja es ne probalj meg 19es hazszamra taxit rendelni mert nemfogjak vagni, hogy az utca miert olyan hosszu, hogy 910be menjenek... "Najntín" az nekik... "Najn" + "tin" = 9+10...

Most abbahagyom. Amcsi kollegak fejen latom legjobban, hogy nemtudjak mi a franc van. Hova jottek.

Deli sziget allitolag sokkal huzosabb. Na majd tavasszal meglatjuk.

(#1761) qnadam válasza npera (#1758) üzenetére


qnadam
veterán

az ilo jópofa holmi, van saját ip-je, egy webes felületen mutat diagnosztikát, melyik led világít-villog, a kijelző képét is tudja mutatni, mountolhatsz dvd-t, amiről bootolni is lehet, power meg reset gombot lehet nyomni. ja és mindezt kikapcsolt állapotban is. hasznos jószág, de otthoni körülmények között egyáltalán nem életfontosságú. ha távolról nem elérhető a gép, az jellemzően azért van, mert vagy net nincs, vagy áram, olyankor meg ilo sincs :)

építhetsz is nast, igazából ha microservert használsz, abból is egy pc alapú nas lesz. egyébként egy g7 simán elég lehet, az meg nem drága használtan. a freenas pedig biztos jó, de én gyűlöltem :) az istennek nem bírtam megoldani, hogy egy sok (mondjuk 50-nél több) fájlt tartalmazó mappát smb-vel ne több másodpercig nyissam meg. biztos van rá megoldás, de én nem találtam meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1762) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

A 2cellos Prágában is jól nyomta

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#1763) Chris Kiki válasza npera (#1753) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

ZFS-nél az ajánlás annyi Giga memória, ahány Tera tárhely.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#1764) Chris Kiki válasza npera (#1759) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Én építettem, OMV van rajta. Oprencernek nem kell külön meghajtó, nekem a torrentezős HDD-re van rakva. Ez folyton fut, ellentétben a minden egyéb dolgomat tároló Raid tömbbel, amely 2 óra inaktivitás után lekapcsolja magát. Így a fogyasztás elfogadható mértékű, persze soha nem lesz pariban egy Qnap, Synology, vagy akár egy ilyen HP szerverrel.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#1765) chris-77


chris-77
újonc

NOVA!
Írtad, hogy te úgy játszol (legalábbis ha jól emlékszem), hogy a játéknak HD-ra veszed a felbontását és hagyod, hogy a TV-n felskálázódjon a kép.
Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a játék grafikai beállításánál végzed el, vagy már a windows alapfelbontását úgy állítod be?
Illetőleg ha mondjuk FullHD egy tv 1920*1080, akkor milyen HD felbontást választasz?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1766) -NoVa- válasza chris-77 (#1765) üzenetére


-NoVa-
őstag

A windows megy natívan, a játék felbontását veszem lejjebb. Az a GPU-nak szinte mindegy, hogy vált-e felbontást, vagy egy 720p textúrát skáláz fel sokezer pixelesre.

TV-n meg eleve lanon streamelem a képet, Steam in-home streaming 720p-re véve.

(#1767) chris-77 válasza -NoVa- (#1766) üzenetére


chris-77
újonc

Konkrétan milyen felbontást állítsak akkor be? :U
Azért kérdem, mert vettem egy FullHD TV-t. Tegnap kipróbáltam vele a játékokat (FarCry5, Assassin's Creed Origins) FullHD felbontáson és még épp elfogadható 30-40 fps-t produkált..
Picit keveslem, meg ugye mi van akkor, ha kijön egy bikább VGA-t kívánó játék...

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1768) BobaHWSW válasza chris-77 (#1765) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ah, elfelejtett megnezni neked a 4k teven a fullhd felbontast. Hetvegen megcsinalom a tesztet!

(#1769) chris-77 válasza BobaHWSW (#1768) üzenetére


chris-77
újonc

:R

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1770) -NoVa- válasza chris-77 (#1767) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lépkedj a szabványok mentén, úgyis azokra optimalizálják a skálázásokat. Ha az 1080p-t nem bírja, 720p, ha az is sok, 720x576, ha az is sok, akkor 320x200 16 színben nyomod C64-en, és leszarod a frameratet.

Amúgy meg általában a full ultra detail beállításokat felejtsd el, legtöbbször nem lesz tőle tényleg szebb, csak a HW igény nő drasztikusan. Játékfüggő persze, de pont a FarCry motor elég jól ki van vesézve pl Digitalfoundry-n, hogy melyik beállítás mennyiben befolyásolja a látványt, mennyiben a frameratet.

Ha meg jó a játék (pont a Far Cry 5 ne lenne kiváló? :) ), nagyon hamar eltűnik a grafika, és marad az élmény.

(#1771) chris-77 válasza -NoVa- (#1770) üzenetére


chris-77
újonc

"Ha meg jó a játék (pont a Far Cry 5 ne lenne kiváló? :) ), nagyon hamar eltűnik a grafika, és marad az élmény."

720p-nél konkrétan melyik felbontásra gondolsz? :F

Valahol tudom, hogy igazad van, nade megszoktam, hogy fullosan játszottam eddig...
Például egy helikopterből, repülőből nézve a világot nagyon nem mindegy nekem, hogy mennyire életszerű a látótáv és kidolgozott felülről az egész táj, ami elédtárul..
Így csak úgy kedvtelésből repkedni is óriási élmény..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1772) Samott válasza chris-77 (#1771) üzenetére


Samott
addikt

"720p-nél konkrétan melyik felbontásra gondolsz?"

Gondolom 1280x720 - milyen masra gondolhatna?

Samott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#1773) BobaHWSW válasza chris-77 (#1771) üzenetére


BobaHWSW
újonc

1280*720 tunik olyan szabvany szerusegnek.

(#1774) chris-77


chris-77
újonc

Köszikösz ;)

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1775) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Hardware gear blog...

Ma kollegam behozta az uj 15inches surface book2jet. Surface pro4et valtott le.

Hu. Ritkan jon ram ennyire a kellkellkellkell...

(#1776) -NoVa- válasza BobaHWSW (#1760) üzenetére


-NoVa-
őstag

Day - die áthallás is megvan gondolom? Todie, mondie, saturdie, you sun of a biach. :)

(#1777) BobaHWSW válasza -NoVa- (#1776) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Err...

-Did you come to die?

-No, yesterday.

De ez picit ausztralba hanyatlo mar. De jah, màndi-val kezdeni a napot az...hm... Sweet as.

De itt majd nem minden "as"... Sweet as, cool as, easy as...

[ Szerkesztve ]

(#1778) -NoVa- válasza BobaHWSW (#1775) üzenetére


-NoVa-
őstag

Adide. Nagyonadide az a gép. Bah. A Keletiből meg mára ért ide 13 nap alatt ez, úgyhogy drágaszágok topic, és este kezdődhet a long time fülesreview:

Rendes DAC-ra losslessel majd jöhő héten küldöm rá, addig telefon meg 320K streaming zene.

(#1779) BobaHWSW válasza -NoVa- (#1778) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem all furan a fulben? Olyan mintha 90 fokban kiallna.

(#1780) -NoVa- válasza BobaHWSW (#1779) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kb egy centire áll el a kábel, pont arra elég, hogy nem hallod vissza a saját borostád súrlódását. Pár nap után kiderül, hogy ez most előny vagy sem.

Első tippem az, hogy asztalnál ülve ideális, ahol amúgy is elvárom a minőséget, mászkálásra meg úgyis inkább a drótless Soundmagic E10BT-t használom, vagy a Carbo Tenore-t fül mögött vitt kábellel, hogy minimalizáljam a súrlódási zajokat. Nagyjából így:

(#1781) BobaHWSW válasza -NoVa- (#1780) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hm, erdekes. Na majd szamolj be. En csak edzeskor hasznalok ilyen fulbedughato olcso vacak parezer forintos sonyt. Van egy dragabb parszaz dollaros beats cuccom de azt cegtol kaptam meg Londonban karacsonyra, penzt tuti nem adtam volna erte.

(#1782) chris-77 válasza -NoVa- (#1780) üzenetére


chris-77
újonc

"fül mögött vitt kábellel, hogy minimalizáljam a súrlódási zajokat."

Na én pont emiatt is hanyagolom ezeket az agybadugósakat..
Annyira viszi ezeket a hangokat is, hogy konkrétan a lépéseim dübörgését is visszahallom velük..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#1783) Phülöp válasza -NoVa- (#1776) üzenetére


Phülöp
addikt

- Did you come to die?

- No, yesterday.

/ejj, lemaradtam

akkor itt egy kis ausztrál akcentus

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1784) qnadam válasza chris-77 (#1782) üzenetére


qnadam
veterán

kábelfüggő a dolog jelentős részben, és ha elvezeted a füled mögött (ha olyan a kialakítása, hogy meg tudod tenni), akkor ez a probléma meg is szűnik.

de ha egy csipesszel lerögzíted a nyakad környékén, már az is sokat segít.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1785) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Ja es ha mar 4k...

https://youtu.be/1ZA2jm9qYZ8

Dpreview - fuji xt100

Ezen a videon is remekul kijon a 4k teven a kulonbseg ha felvaltok fullhdrol 4kra.

(#1786) -NoVa- válasza BobaHWSW (#1781) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én szeretem próbálgatni az olcsó IEM-eket, rengeteget fejlesztettek. Tulajdonképpen amit 10 éve 100$ környékén árultak, pl a Klipsch S4, azt a minőséget most 20$ alatt megkapni, pl a Xiaomi Pro HD. Csak ez 10 éve kiemelkedő volt, most meg van fölötte is választék, ahol azelőtt alig 1-2 gyártó volt horrorisztikus árú cuccokkal.

Gyakorlatilag a Carbo Tenore-vel a Japánok kicsi méretben nagyon könnyű anyagokat használva, a gyártástechnikát és a hangolást végletekig optimalizálva a hagyományos olcsó membrános fülesből eszméletlen csodát csináltak olcsón. Extrém olcsón.

Losslessel, AudioQuest DragonFly DAC-ra dugva egy Grado GR10-el hasonlítottuk össze, és nem az volt a konklúzió, hogy egy 500$ -os fülest méregetünk egy 45$-oshoz. Kihallottuk a tökéletesre hangolt balanced armature karakteriszikának az előnyét a hasonlóan végletekig reszelgetett dynamic driverhez képest, és ennyi, de ha százalékban kéne megfogalmazni a különbséget, jó DAC-ról hajtva losslessel ha 100% a Grado, 90% a Carbo Tenore és a Bose QC35 is, miközben a Klipsch a többivel az alsó 50%-on osztozik. Telefonról 320KBites streaming zenével meghajtva megszűnik minden különbség, szinte teljesen ugyanúgy szól a 2 agybadugós cucc. Az én használati szokásaimmal meg külön előny, hogy nem félek zsebrevágni, feltekerni a kábelét, legfeljebb évente rendelek újat.

Az összehasonlításhoz, meg úgy általában is Comply Comfort szivacsos dugót használok a gyári szilikon helyett, jobb a hangszigetelése, és nem vezeti át a fülben lévő erek hangját sem, cserébe szintén évente kell ebből is venni egy szettet, mert fárad a szivacs.

Audiobuzulásról most egyelőre ennyi, ha hazaértem, kibontom az új játékszeremet, addig próbálok nem irreális előzetes elvárásokat generálni.

(#1787) BobaHWSW válasza -NoVa- (#1786) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Dragonflybol melyik van? Mostanaban agyaltam megrendelni az olcsobbik de majd uj generaciost. A piroasat talan. Az 1.2 upgradejet.

Plusz kollegam 250ert arulja oppo hse2-t vagy mit, arra nagyon faj a fogam (fulem). Azt kaptam kolcson egy hetvegere.

(#1788) -NoVa- válasza BobaHWSW (#1787) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sógoré, 1.2. Nekem az X-Fi HD elég, szintén valahol ott van az ár-minőség görbe ideális kompromisszuma környékén, és ott merem hagyni a bányában az asztalon.

Menj rá az Oppo-ra, amúgy talán kicsivel jobb is, meg ha már rákattant az agyad, kár ellenállni, előbb utóbb úgyis megveszed :)

(#1789) Phülöp válasza BobaHWSW (#1787) üzenetére


Phülöp
addikt

az első generációsat mindenképpen hanyagold, azt csak akkor érdemes, ha ingyen odaadják

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1791) scaurus


scaurus
újonc

Egy elpuskázott helyzetben adott frappáns válasz:
[link]

[ Szerkesztve ]

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#1792) Phülöp válasza scaurus (#1791) üzenetére


Phülöp
addikt

állítólag múvészet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1793) BobaHWSW válasza Phülöp (#1789) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Aaaa, bocsanat. Feketet neztem, az az olcsobb.

Igy is oke?

150+posta a fekete, vagy 250 hasznaltam az oppo. Melyik legyen?

Ceges hasznalat, telefonrol.

Szerk. Oppo pontos tipus a ha-2

[ Szerkesztve ]

(#1794) Phülöp válasza BobaHWSW (#1793) üzenetére


Phülöp
addikt

Másikkal nincs tapasztalatom, de az első szériás (fekete) dragonfly-t a NAD erősítőm beépített DAC-ja is lemosta a színről - pedig az se egy komoly cucc, főleg az eredeti firmware-rel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1795) BobaHWSW válasza Phülöp (#1794) üzenetére


BobaHWSW
újonc

A fekete az harmadik szerias.

Volt az 1, 1.2 aztan a red es black.

[ Szerkesztve ]

(#1796) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Hajlok az oppora 250ert. Ujonan 650ert vagy mennyiert mar nem.

(#1797) npera válasza Chris Kiki (#1763) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm!

(#1798) npera válasza Chris Kiki (#1764) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm!

Nem sürgős a dolog, csak agyalok. Most van egy QNAP TS-419P II talán. A végét mindig elfelejtem. A 419-re emlékszem. Van benne 2 db 3 terás vinyó. Még 2011-ben vettem, azóta fut sima mirrorban egyfolytában.

Torrent nincs rajta, de a gyerekek erről néznek mesét és egy kis backup van rajta a fontosabb doksikról. Tudom, hogy egy backup nem backup, de most ez van.

Ha a vinyókat cserélni kell, akkor alighanem valami jóval nagyobb lemezek mennek bele, de csak kettő darab. A RAID5-től picit félek ilyen hardveres kártyás cuccnál. Ha megmurdal az alaplap rajta, akkor az egész tömb megy a kukába. Ami nem annyira mókás.

Ezért lehet, hogy idővel nem lenne teljesen hülyeség egy szoftveres RAID-re épülő ZFS-es tömb. Még egy régi fórumon volt egy eléggé hozzáértő srác, aki linkelt egy SUN doksit a ZFS-ről és akkor még volt időm ilyesmit olvasgatni. Végigolvastam és el voltam varázsolva a cucctól. Viszont a hálózati beállításokhoz teljesen segg vagyok és nem mertem saját NAS-t építeni. Így lett a QNAP.

Egy HP kocka és rajta FreeNAS viszont már nem lenne teljesen hülyeség. Nézegettem rivjúkat róla és nem annyira nagyon komplikált, bár a router és a NAS közötti IP-címes móka lehet megtréfál. De ha az készen van, akkor utána már a klikkelgetős részét megoldom. Tudok kreálni valami RAID tömböt, aztán arra mehet mindenféle share és júzerek és jogosultságok. Akkor nem vegyülnek a gyerekek meséi és az én autós-motoros videóim, valamint asszony még véletlenül sem tudja letörölni a top gear gyűjteményt, mert Jeremy Clarkson nem a kedvence :)

Ahogy nézem van rajta mindenféle olyan szolgáltatás, ami manapság standard. Tud szimulálni Time Machinet asszony laptopjának, mehet rajta multimedia szerver, ha lesz Sonos lejátszó és még tovább is tudja backupolni magát felhőbe. Akkor lesz tényleges backup végre.

Mire ezt végigagyalom, majd eldöntöm magam addigra alighanem kijön a Gen11 és Gen12 Microserver, de nem sietünk sehova.... :)

(#1799) Phülöp válasza BobaHWSW (#1795) üzenetére


Phülöp
addikt

mármint a neve IS fekete, nem csak a színe :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1800) didyman válasza Phülöp (#1783) üzenetére


didyman
őstag

Istenem, de marha.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.