Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Phülöp válasza didyman (#1599) üzenetére


Phülöp
addikt

"Rád is rád fér a hízás"

nálam ritkán maradnak éhesen a vendégek

még ha csigával traktálom őket, akkor IS nem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1602) eattila válasza BobaHWSW (#1585) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha olyan koran kelek akkor mindegy van e gyerekem, mert olyankor meg alszik. A hasmenesem viszont nem.:DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1603) BobaHWSW válasza eattila (#1602) üzenetére


BobaHWSW
újonc

A mexikoi csilisbab 2018. Ne-vör for-gettt...

Vettem habanero paprikas marhahusos csilisbab konzervet a "get prepared" package reszekent.

Olyan helyen lakunk amit elsore fog egy nagy foldrenges elvagni.:D szoval ha jon a katasztrofa en akkor is vigan sikitva es konnyesve foshatok fent a kertben.

[ Szerkesztve ]

(#1604) zetor2000 válasza BobaHWSW (#1603) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kollega trinidadi skorpiót növeszt a melóhelyen, és terem rendesen.
2hete pénteken mondta, hogy "tegnap megkóstoltam, a végéból egy darabkát vágtam, és megettem"
Majd folytatta: "most már tudok beszélni" :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#1605) qnadam válasza didyman (#1599) üzenetére


qnadam
veterán

makka nemke, az agarak is csak megeszik őket

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1606) BobaHWSW válasza qnadam (#1605) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem ugy van az szerintem!:D

(#1607) BobaHWSW válasza zetor2000 (#1604) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En habanerot ultettem es kinott de borzasztoan keseru vacak ize lett.:(

(#1608) qnadam válasza BobaHWSW (#1606) üzenetére


qnadam
veterán

hát anyósnál azért necces volt kicsit, amikor az egyik állat enyhén véres pofával, a szája szélén pár szál macskaszőrrel és magára rettentő büszkén került elő :)
(a 20+ éves macska túlélte azért. hiába, nincs edzésben a kutya)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1609) Phülöp válasza qnadam (#1605) üzenetére


Phülöp
addikt

szerencsére a wizzair-nél lehet kutya nélkül is repülni

ryanair-t nem tudom, de megkérdezhetem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1610) Phülöp válasza zetor2000 (#1604) üzenetére


Phülöp
addikt

nálam olyan 5k-50k között kellemes, alatta minek, fölötte meg minek?

szerk: utánaolvastam, lentebb húztam

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1611) hobizoli válasza zetor2000 (#1604) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ismi a parjaval volt del-kelet azsiaban egy 3-4 hetes koruton anno, thaifoldon bementek egy etterembe, es nekik kell a csipos kaja, mert ok itthon azt eszik, es birjak, es kell, mert mar hiányzik nagyon a csipos kaja

nyilván lattak rajtuk, hogy europaiak, úgyhogy probaltak lebeszelni rola oket
de mi magyarok vagyunk es birjuk a csiposet nagyon, nem ugy mint a tobbi europai nemzet
jol van ecsém, na erre kihoztak nekik egy kajat

hat nagy nehezen legyurtek ugyan, de az meg neki is meredek cucc volt
az erejerol annyit, hogy amikor megettek, kijott a séf a konyharol es klasszikus tavolkeleti szokas szerint meghajolt elottuk, gondolom a tisztelete jelekent

de utana par napig nem ereztek a szajukat nagyon, meg nem nagyon volt kedvuk csiposet sem enni mast

:DDD

Carolina Reaper a legerosebb paprika tudtommal, az vmi 2.5millio scoville egyseg az ereje
a vegytiszta kapszaicin az 16millio, a magyar zold hegyes eros az olyan 8000 pont korul van ezen a skalan

több drón kell ;P

(#1612) eattila válasza BobaHWSW (#1603) üzenetére


eattila
csendes tag

Egyszer csináltam csilis babot. Nem csak a szósz csilis, de a babkonzerv IS! 2 kanál után éreztem, hogy valami nem kerek. 4 után meg... Azért ember voltam és megettem.:) (Nem szeretem a nagyon erőset)

Nagybátyámék fóliáznak. Egyszer hoztak hegyes erős zöldet. Az még úgy is marta a pofám, hogy az eret kivágtam belőle... Rettenet.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1613) BobaHWSW válasza eattila (#1612) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En voltam Londonban az indiai egyetemi bentlakasos suli menzajan beef vindaloo-t enni.

A fulem konkretan csengett es nem, hogy izzadtam hanem atleptem egy masodik szintre amikor is elkezd viszketni az ember.

Igen fura.

Indiai kollegak akik meg elvittek utana megtapsoltak es kaptam meleg kezfogast es dicsereteket, hogy fasza csavo vagyok. :D

Szeretem a csipos kajat. Jo az a wellingtoni hideh teli esteken.

(#1614) qnadam válasza Phülöp (#1609) üzenetére


qnadam
veterán

ryanairnél sikerült már :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1615) hobizoli válasza BobaHWSW (#1613) üzenetére


hobizoli
nagyúr

volt ez a fald fel amerikat sorozat vmelyik adon, talan a discovery-n

kamionos utvonalon egy etterem egy pihenonel
a soforok baszogattak a tulajt, hogy miert nincs vmi csipos kajaja
megunta a noszogatást, lett is egy specialitas

8 fasirtnyi daralt hus, 5 paprika van benne szinten ledaralva, osszedolgozva, abbol keszulnek a fasirtok kisutve

kb 15 perc alatt kell megenni, es utana asszem 5 percig nem ihatsz ra tejet, meg semmit se
a (tej)zsir oldja a kapszaicint es csokken a maro hatas
aki ezt kibirja, annak a fenykepe felkerul a dicsosegfalra

hat sok kep nemvolt meg ott a tizenpar ev alatt....

több drón kell ;P

(#1616) eattila válasza BobaHWSW (#1613) üzenetére


eattila
csendes tag

Egs:)

Én meghagyom másnak. Elvagyok csípős nélkül:) a húst is jól átsütve szeretem.

Bár mostanság az a baconbe göngyölt szűzérme amit a helyi étteremben csinálnak, az belül rózsaszín. Viszont iszonyat finom!!!! 2 alkalomból 3x azt eszünk:D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1617) eattila válasza hobizoli (#1615) üzenetére


eattila
csendes tag

Láttam valami ilyesmit. Csak ott a műsorvezető emberkedett. Nem emlékszem sikerült e neki, mert nem bírom az önsanyargatást sem:)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1618) -NoVa- válasza BobaHWSW (#1613) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bangkokban körém gyűlt egy egész étterem, mert a szomszéd asztalnál ülők meglátták, hogy leeszegetem a chilipaprikákat a kajáról látványos elpusztulás nélkül, és nem csulkik el a hangom sem tőle. Mondjuk helyben a mexikói étteremben a Gabko cuccoknál is rámszólt párszor a pincér, hogy biztosan tudom-e, hogy mi az, és mit csinálok épp. Pedig általában nem fűszerezek agyon semmit, sózásról is leszoktam, de néha megkívánom, és betolok vacsorára fél tucat gorgonzolával tömött jalepanot.

Még az LMI-nél hozott be egy kolléga saját termésből, a hegyéből egy mm-nyi szelettől piros lett és csuklott. Én meg egy kanadai kolléga meg egészben elrágcsáltuk, teljesen egyénfüggő az érzékenység.

(#1619) qnadam


qnadam
veterán

rosszul bírom a csípős dolgokat, bár mostanában mintha kezdenének olyan kolbászok szembejönni, amik a felirat szerint csípősek, aztán mégse :)

meanwhile: ~300 pendrive-ból huszonpár darab hibás lett első nekifutásra, aztán másodikra a hibásak kétharmada mégis felírható és visszaolvasható lett, az egész végére meg egy olyan maradt, ami elvérzett a h2testw-n... biztos bejáratódtak. igazából azt volna jó megtudni, hogy amikor elsőre hibásak, akkor rosszul kerülnek-e fel az adatok, vagy az olvasásnál csúsznak el, de rendesen tesztelni nem volt idő.
mondjuk tavaly amikor a nyűgösöket visszavittem a gyártóhoz (értsd ők hozzák be kínából, és nyomják rá, amit az ügyfél kíván), akkor elmondtam, hogy felírtam, hibás. első kérdés, megformáztam előtte? lezongoráztuk hamar, hogy erre szükség nemigen volt, mert image-et írtam fel. aztán nekiálltak tesztelni: felmásoltak egy pármegás fájlt, majd visszamásolták, és boldogan mutatták, hogy jó ez... jövőre külföldről rendelünk.

meanwhile2: nincs párás idő, dehogy. csak a nappali klímája csak tegnap éjjel óta gyűjtött össze úgy 10 liter kondenzvizet úgy, hogy ki volt kapcsolva, amikor aludtam. fasza.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1620) BobaHWSW válasza qnadam (#1619) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Uh, kondenzviz mennyiseg az kemeny.

Nalunk napi par oraban megy egy kozepes meretu paratlanito es 2-3 naponkent kell uriteni a 2literes edenyket. Eddig a legalacsonyabb paratartalom amit kiirt az 49% volt fozas, mosas+szaritas alatt esos idoben 76% volt a rekord asszem. De az igen extrem.

Elotte reggelente csupa viz volt az ablak meg szaritogep hasznalatakor is kost ipphogy paras.

Ocean part...

(#1621) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A pincében gyűlik napi 5+ liter össze a párátlanítóban, oda erősen elgondolkoztam, hogy kéne egy kondenzvízszivattyút beépíteni. Napi 2 ürítés elég macera, de ha nem csinálom, elkezd dohosodni és vizesedni.

(#1622) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

kipróbáltam a tömegközlekedést, nagyon durva ebben a melegben a 14-es villamos heringesdoboz :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#1623) eattila válasza Gabibácsi (#1622) üzenetére


eattila
csendes tag

Minden tömegköz durva nyáron, amin nincs légkondi. Egyszer vonaton folytogatott a tömény izzadtságszag....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1624) Gabibácsi válasza eattila (#1623) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lyully

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#1625) Sipi- válasza Gabibácsi (#1622) üzenetére


Sipi-
tag

Ez valami perverz 18+ előjátéka volt? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#1626) Sipi-


Sipi-
tag

Múlt héten a heti egy nap homeoffice-t megcseréltem heti egy nap office-ra. Ma bejöttem, de megállapítottam, hogy otthon ugyan kényelmetlenebb az asztal, viszont összeségében jobb otthonról.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#1627) hobizoli válasza -NoVa- (#1621) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miert nem vezeted ki siman az udvarra?

több drón kell ;P

(#1628) eattila válasza Gabibácsi (#1624) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, elírtam. Sorry. Csökkentett mód van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1629) -NoVa- válasza hobizoli (#1627) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez nem Ausztrália, hogy felmenjen a víz a pincéből a kertbe, itt a 2 méter szintkülönbséget felfelé kell megtennie. Vagy arra gondolsz, hogy akasszam ki a vízszintérzékelő mágnest, és ha megtelik a pince, a fölösleg már kimegy a szellőzőkürtőn?

(#1630) Sipi- válasza -NoVa- (#1629) üzenetére


Sipi-
tag

Vízszintérzékelő jelet ad a málnapc-nek az meg kapcsol egy relét ami a szivattyút működteti.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#1631) -NoVa- válasza Sipi- (#1630) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez már megint kicsit irreálissá teszi a költségvetést. Egy grundfos vízszintérzékelővel csövekkel vezérléssel mindennel 25k első keresésre, erre tényleg kár málnázni.

(#1632) Gabibácsi válasza Sipi- (#1625) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem, az hogy a kocsit a kipufogósnál hagytam :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#1633) Sipi- válasza -NoVa- (#1631) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy ezért a pénzért lemész naponta és kiöntöd :)

Ha ügyesebb vagy, akkor a gyereket megtanítod rá.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#1634) -NoVa- válasza Sipi- (#1633) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem :)

(#1635) LightBringeɍ


LightBringeɍ
újonc

Azt hiszem a végén csak ThinkPad lesz ebből. Nézegetem a garanciát is, stb. és MS sajnos elbújhat a Lenovo mögé a feltételeivel. A GPU-t meg úgyis csak ritkán használnám ki úgy igazán...

"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan

(#1636) JonesC válasza Sipi- (#1633) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk ez nem az az összeg amiért megéri rohangálni ürítgetni.

(#1637) Phülöp válasza LightBringeɍ (#1635) üzenetére


Phülöp
addikt

Használtan vettem egy T520-at vagy 3 éve, toltam rá egy Win7-et, azóta is rendben van. Didyman tegnap reggel kitakarította, most megint nem kell hozzányúlni pár évig. Jövő héten szerintem újrahúzom a Windows-t, csak a békesség kedvéért, meg talán karácsonyra meglepem magam +4GB RAM-mal meg egy vinyóval a DVD író helyett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1638) eattila válasza Phülöp (#1637) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem a mostani vinyo megy majd az optika helyére. A vinyó helyére meg egy ssd.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1639) Phülöp válasza eattila (#1638) üzenetére


Phülöp
addikt

ebben egy kis (128GB) SSD már van, rendszernek pont jó

meg egy ugyanakkora kisvinyó lóg USB-n, arra megy a letöltés

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1640) eattila válasza Phülöp (#1639) üzenetére


eattila
csendes tag

Perpill egy 250-es hdd van az enyemben. Usb-n.meg log rajta egy teras neha. Rendszernek is 250 kornyeki kell. Es akkor gyorsul is, meg az optika rovasara tar is lesz olyan dolgoknak, amiknek nem kell sebesseg. Film meg kep arhivum.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#1641) npera


npera
újonc

(#1642) qnadam válasza LightBringeɍ (#1635) üzenetére


qnadam
veterán

a dell házhozjövős gari is elég jó dolog :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1643) Phülöp válasza qnadam (#1642) üzenetére


Phülöp
addikt

én azt a garanciát szeretem legjobban, amire nincs szükség

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1644) zetor2000 válasza hobizoli (#1611) üzenetére


zetor2000
senior tag

Karolinától van már erősebb, de még nincs forgalomban. Asszem dragon's breath néven fut.

Nekem ennyire nem kell erős, megelégszem az erkélyen növő piri-pirivel, vagy mi az (kicsit nagyobb, mint a macskap*cse, de erősebb). Darálva patent, mindenki be tudja vele lőni a vasárnapi húslevest. Instant csíp, nem kell várni semmit, mire kiengedi az erejét.

Carolina magot tavaly rendeltem, elvetettem időben, kikelt, de nem volt időm locsolni (nem voltam idehaza), így kiszáradt az ültetvény. A saját, jó régi paprika bokorról is maradt pár paprika, annak a magjából lett a mostani. Az eredeti ~7 évet élt, utána szerintem kirohadt/elöregedett. Utolsó termése annyi volt, hogy nem győztem szüretelni. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#1645) qnadam válasza Phülöp (#1643) üzenetére


qnadam
veterán

én is, de ez valahogy mindig csak utólag derül ki.
mondjuk két thinkpad még van a háznál, ki kellene már szórni azokat is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1646) Grillo


Grillo
senior tag

Mivel itt értünk mindenhez IS, kinek milyen robotporszívóval van tapasztalata, és mit ajánl?
Tudom, hogy van kifejezetten erre is topik, de a hwswsek jobban tudják úgyis. :DDD

(#1647) BobaHWSW válasza qnadam (#1645) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Sose art a tobb laptop...:)

En valami wacom cintiq koppintason gondolkodok de estenkent paromnak kell a laptop szoval lehet inkabb maradni kene valami standalone cuccnal es vagy wacom mobil studio vagy uj surface pro kellene... Surface book nem jatszik. Idiota microsoft. Nem 100%ban az a toll erzekelo van benne mint a 2017es sp-ben ahogy kitudtam deriteni.

Azt mar meg se merem emliteni, hogy a 12.9es ipad pron is agyalok. :omg:

(#1648) zetor2000 válasza Grillo (#1646) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem semmilyennel. De kínai oldalakon nagyon nyomatják a Xiaomi félét. Nem tudom, milyen, de telefont, tv okosítót, fitnesz karkötőt, levegő tisztítót, webkamerát egész jókat csinál, szerintem ez sem lehet nagyon rossz. A másik, amit sokat láttam, az az iRoomba féle, de azt is csak reklám szinten láttam.

A legtöbb képes feltérképezni, hogy merre járt, és visszatalál a töltőjére is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#1649) qnadam válasza BobaHWSW (#1647) üzenetére


qnadam
veterán

oké, de ha csak a működőképeseket számolom (értsd beleteszek egy vinyót, bekapcs, működik), akkor is van hat. meg a dell workstation, meg a hp nas, meg a kínai minigép, meg a gigabyte minigép, meg a kínai w8 tablet... :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1650) zetor2000 válasza qnadam (#1649) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én most várok ilyen kínai cerkás laptopra. Gyakorlatilag megérkezett, a vámosoknál van, azt mondta a postás csocsesz, hogy a jövő hét végefelé talán nálam lesz. A tecsőn látottak ennyiért meggyőztek. A toll azért nem erőssége, de nyomásérzékeny, szerintem kijelölni jó lesz, de azért messze nem iPad pro / Surface / Cintiq színvonal. De nem is került annyiba. Fő feladata a web lesz, meg ha a géptől távol vagyok, akkor a kikpcsolódásho' szükséges tartalom fogyasztása.

Voyo i8 Max, klavi, toll, fólia, rendelve <70E, vám meg áfa a fene tudja mennyi, a pósta, ha eljár, akkor az +3E.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.