Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113451) Jahno válasza -NoVa- (#113448) üzenetére


Jahno
őstag

Munkáspártnak egyszer régen dolgoztam, ott magán a konferencián nem volt túl nagy baj. Nem egészen értették az internetet, azzal a másik párt direkt szívatta őket én meg persze megint a kettő közt, pedig már előre bonyolítottam, hogy lehetne megoldani :-D Ha erősen tippelni kellene, akkor modern dolgokat nem adnék a kezükbe, de valamiben biztos jók.

(#113452) Jahno válasza Phülöp (#113445) üzenetére


Jahno
őstag

Cert legyen a legnagyobb baj.

Az lehet azért van csukva, mert nem válaszol szolgáltatás, ott valami felhasználót/jelszót meg IP tartományt hozzá kell adni és persze legyen fent a csomag meg elindítva.

(#113453) Phülöp válasza Jahno (#113452) üzenetére


Phülöp
addikt

mostmár hogy látszik kintről a vas, akár be is nézhetnél teamviewer-en vagy egyéb. Csak egy sör idejére (tudom, annyi idő alatt be se tölt a weboldal)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113454) npera


npera
újonc

Gyár leáll megint meg nem határozott időre. Valami félvezető hiányzik, ami kellene legyen. Nova már elég részletesen ismeri a helyzetet az audiofil kontaktjai révén, akik közel vannak a tűzhöz.

Közben olyan durva kovid kitörés van Kínában, hogy bezárták a fejlesztőközpontot is egy időre, ami azt jelenti, hogy szinte mindenfajta termelés és logisztika is kábé letérdel az országban vélhetően.

Ez majd pár hónap múlva fog igazán ütni, amikorra a mostanság le nem gyártott vagy el nem küldött cuccok majd jól nem lesznek itt.

Teljesen agyhalott árak lesznek nyárra vélhetően, nem mondanám, hogy nagyon vágyom rá...

(#113455) Jahno válasza Phülöp (#113453) üzenetére


Jahno
őstag

Megfejthetjük. Bár TVnek nem kell külső elérhetőség (:-

(#113456) Jahno válasza npera (#113454) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg MACkel szívok, havernál már régóta nem nagyon akarja felismerni a merevlemezeket, persze mikor ráértem meg tervezhető lett volna akkor húzta az időt, most meg jajj megoldás kell de rögtön. Elsőre nem akarja felismerni, eldobja, kattog a fej, néha kihú-bedug is kell, aztán elindul. Persze smart be is írja, hogy sok felpörgés/leállás volt, egyéb hiba meg nincs, más gépen működik. Igaz ettől egy lemez már meghalt és ötletem nincs mit lehetne kezdeni az egésszel, de hát tudom, válts SSDre meg hasonlók lesznek.

(#113457) eattila válasza npera (#113454) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg majd ha a durva kovid kitörés kínából is kitör, megint....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113458) npera válasza Jahno (#113456) üzenetére


npera
újonc

Táp hiba nem lehet, ha csak abban a gépben döglődik? Egyenetlen feszültség nem igazán jó nekik.

Mondjuk Makkban tápot cserélni nem feltétlenül egyértelmű.

(#113459) npera válasza eattila (#113457) üzenetére


npera
újonc

Az már kinn van, amiatt nem aggódom. Csak ugye van valamilyen terjedési sebessége.

(#113460) Phülöp válasza Jahno (#113455) üzenetére


Phülöp
addikt

TV megy (mármint a rá kötött lejátszó), ellenben a VPN nem. Ha holnap délután jó neked, én bekészítem a söröket.
Meg válaszd ki az eszközt, amin be szeretnél jönni. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113461) eattila válasza Phülöp (#113460) üzenetére


eattila
csendes tag

TV szerintem a teamviewer akart lenni :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113462) eattila válasza npera (#113459) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor majd ha elér idáig.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113463) zetor2000 válasza Jahno (#113456) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha külső a merevlemez, akkor érdemes lehet önálló tápellátást adni nekik. Ez a felpörgé / leállás dolog az, ami terheli az USB kimenetet, ami talán a Maceken is van. Ha ezt kiváltja az ember egy külső táppal, akkor oké is lehet. Ha már felpörgött, akkor azért nincs baj, mert a mozgásban tartáshoz kisebb energia kell, azaz nem akar akkora áramot / telejsítményt felvenni az USBről. Vagy amire van dugva. USB 2.x jellemzően 5V 0.5A, azaz 2.5W, ami némelyik czombossabb meghajtót érzékenyen érinti, mert nem ennyi kéne neki. Főleg a régebbiek. 3.5" lemezeknél ez alap, hogy külső tápjuk van, mert azok 5V, 12V és némelyik még 3.3V-ot is kér. Az meg nincs USBn.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113464) zetor2000 válasza eattila (#113461) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vagy az Apple TV... vagy a TV Box, mert nálam az is a routeren (GPON cucc, de tud routolni is) lóg...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113465) Jahno válasza zetor2000 (#113463) üzenetére


Jahno
őstag

Már az első szívás után külsőt tápos még erősebb HUBra cseréltük a hóbelebancot.

(#113466) Phülöp válasza eattila (#113461) üzenetére


Phülöp
addikt

Na pfff

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113467) Jahno válasza npera (#113458) üzenetére


Jahno
őstag

Túl sok Mekem nincs, hogy ennyire próbálgassam ugye...

(#113468) eattila válasza zetor2000 (#113464) üzenetére


eattila
csendes tag

Apple tv-nek se kell port nyitas szvsz. Netflixnel se kell.
Tavmanagementhez meg TeamV kell. :)
Meg a kontextusbol is a teamviewer jon le nekem.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113469) zetor2000 válasza Jahno (#113465) üzenetére


zetor2000
senior tag

A külső táp szvsz a merevlemeznek kéne, nem a hubbabubbának, mert az lehet, lekorlátozza per port a teljesítményt, amit kiad ott. Ergo rákötsz szerencsétlenre egy 100Wos tápot, az meg kiad portonként 500mA-t. Ugyanott vagy, mint a Macnél, hogy kevés a delej a merevlemez életben tartásához.
Ha a 100Wos tápot a merevlemezre dugod, akkor az felszipákol mondjuk 5Wot (5V 1A), és a kommunikációra minimális energiaigényt áldoz ebből. Mondjuk 1mA-t.

Ez persze csak elvi okfejtés, lehet, teljesen más a gebasz oka, és cserélj(en) SSDre amúgy is. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113470) zetor2000 válasza -NoVa- (#113448) üzenetére


zetor2000
senior tag

Gyuszi bácsi legalább nem fordult ki önmagából...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113471) Jahno válasza zetor2000 (#113469) üzenetére


Jahno
őstag

Azért így a XX. században egy USB3 port... És ahhoz lehet létezik Y kábel, de olyat tökre nem láttam. Hibába is nehezen futottunk. Tök tudöja.

(#113472) zetor2000 válasza Jahno (#113471) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a XX. az pár éve XXI. lett. :D
USB3 elvben képes nagyobb teljesítmény leadásra, de ahhoz meg olyan kábel kell, ami "PD" képes. (Power Delivery) Ehhez ezt azért a csatlakozókat tartalmazó eszközöknek is kell tudnia. Mezei USB3 csati bekötése nem feltétlen alkalmas rá.
Ezekről a kábelekről meg tudod, hogy olyanok, mert vastagabbak, és nem alapáras... legtöbbet venni kell külön, mert nem alapeset.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113473) Phülöp


Phülöp
addikt

Úgy néz ki, megyek büntibe az enkóron.
A múltkor említettem, hogy lett kiskorsóm, le is töltöttem 16 bármit. Azóta a korsó eltűnt, visszaállt a 10 db-os limit.
Seed-elni nem fogok, fizetni se. Pár nap bünti lesz, azt 'leülöm a vétén' .
A staff nagyon rugalmasan állt egyébként a dologhoz, 2 szavas válaszuk volt a sztorira: seed, prémium. Az, hogy mitől változott meg a statuszom arra a pár napra, valahogy kimaradt a valaszból.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113474) Jahno válasza zetor2000 (#113472) üzenetére


Jahno
őstag

Azt ne mondjad, hogy amit a HDDhez adnak az nem lesz jó, főleg ha visszafelé mutogatok, hogy máshol meg műxik. És ezért írtam XX. századot, de lassan már sötét középkor lesz, ha ilyesmikkel kell kombinálni.

(#113475) qnadam válasza Phülöp (#113473) üzenetére


qnadam
veterán

úgy rémlik, hogy a bithun mindig is barátságosabb volt a hangnem. vagy csak nem nagyon volt dolgom velük :D

aztán nem tudom, hogy hány levelük esik be egy nap (legalább 7-800e regisztrált tag van), és engem mennyi után tartanának joggal parasztnak. igaz nem is vagyok se staff, se helpdesk... nem véletlenül :) bőven elég a helyi tízezres fb csoportban terelgetni a kreténeket :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#113476) Jahno válasza qnadam (#113475) üzenetére


Jahno
őstag

Viszont az Ncore szedi a pénzt is elég rendesen és ha fizetősnél megy valami félre akkor is basznak válaszolni meg bunkóznak.

(#113477) zetor2000 válasza Phülöp (#113473) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én a seed-et elintézem a NAS-sal.
Van rá qBittorrent kliens, az nagyjából működik, amire kell, bevált. Beállítottam, hogy amit leszed, azt 5ös arányig ossza, így nekem is marad elég sávszélesség. Ezzel a módszerrel benn vagyok az első 50K felhasználó közt, félúton, valahol.
A qBittorrent nagyjából olyan, mint egy átlag torrent kliens, magyarul is tud, meg mindent is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113478) -NoVa- válasza zetor2000 (#113477) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vedd figyelembe, hogy nálunk erre az artisjus miatt van némi büntetlenségi garancia a törvényekben, nála meg full illegál, és a VPN is csak picit javít a helyzeten. Nem a technikai rész hiányzik a seedből.

(#113479) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Hahó!

Help, plíz! 10 éves lányommal mennénk szombaton Pestre egész napra "egyke" programra. Az a kérdés, hogy hova érdemes menni. Ilyen Harry Potter stílusú étterem, gokart, interaktív múzeum (voltunk pl. a Csodák palotájában már) érdekelné első körben, de minden ötlet jól jön! :)

Köki

(#113480) Phülöp válasza zetor2000 (#113477) üzenetére


Phülöp
addikt

Engem meg megb.sznak szárazon, ha seedelek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113481) Samott válasza Phülöp (#113473) üzenetére


Samott
addikt

Ne kerulj szem ele. Nekem csak rossz tapasztalatom van ott a staff-al.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113482) Jahno válasza Bujdy81 (#113479) üzenetére


Jahno
őstag

Gokart szerintem Budaörs legyen, csak időben foglalj időpontot.

(#113483) -NoVa- válasza Samott (#113481) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondjuk alapvetően egy bűnszervezet customer supportjától mit is várunk?

(#113484) Phülöp válasza Samott (#113481) üzenetére


Phülöp
addikt

Jah, nem is küldtem el az embert a qrvannyába, inkább bevállalom a büntit, az úgyis időben korlátos csak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113485) Samott válasza -NoVa- (#113483) üzenetére


Samott
addikt

Akkoriban meg nem volt fizetos a moka. Meg artatlan szabadsagharcosok vittek a boltot. Csak hat a hatalom terhet nem mindenki viseli jol. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113486) Sipi- válasza Bujdy81 (#113479) üzenetére


Sipi-
tag

Suli nem lesz a gyereknek? Szombat munkanap ezen a héten.

Campona Tropicarium (bár jópár éve nem voltunk ott, akkor jó volt), szintén Campona-ban van LEGO-s élményközpont is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113487) Jahno válasza Samott (#113485) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy csak azt álmodták meg, hogy ha már foglalkozni kell vele, akkor miért ne szedje be érte a sápot.

(#113488) Samott válasza Jahno (#113487) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ugy lesz bunszervezet belole. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113489) Sipi-


Sipi-
tag

Eljárást indít az NMHH a TV2 szolgáltatójával szemben Gattyánék felvillanó reklámjai miatt

Ez is azt támasztja alá, hogy csak az ellenzéki bizonytalanokat megosztani jött létre a párt :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113490) Bujdy81 válasza Sipi- (#113486) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Suliban csak ügyelet lesz, szóval az nem para.
Meg felvették 8 osztályos gimibe, szóval leszarom már! :D

(#113491) Grillo válasza Phülöp (#113480) üzenetére


Grillo
senior tag

Küld át a torrentfájlokat, aztánnék visszatöltöm neked.

(#113492) Phülöp válasza Grillo (#113491) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi! Szerencsére nem gond ez így se.
Cimbora szokta nekem letölteni a cuccot, aztán megosztja, én meg áthúzom tőle. Havi néhány torrent szokott lenni, kivéve most, amikor - jóhiszeműen - nagyobb volt a csomag. Nem gyász, ha egy hónapra letiltanak, van mindenem, ami kell, tele a fagyasztó, macskakaját is nemrég rendeltünk. :) Csak nem tetszik az eset meg a kommunikáció.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113493) Sipi-


Sipi-
tag

Villanyászkérdés: van egy 12-13 éve épült lakás, az előszobában 3 kapcsolós alternatív kapcsolás. Szuperül lehet mindhárom kapcsolóval le-fel kapcsolgatni a két lámpát. Viszont ezek ledes lámpák és sötétben halványan világítanak. Megmértem a lámpánál és lekapcsolt állapotban van 20V AC a fázis és a nulla valamint a fázis és védőföld között.
A kapcsolók nem irányfényesek, de az egyik burkolatát leszedve úgy tűnik, hogy csak a kis benyomható kétlábas világító led hiányzik belőle (ennyi a különbség látszólag az irányfényes és ezek között). A kapcsolók márkája Legrand, típust nem tudom.
Mit lehet ezzel kezdeni? Maradjon így vagy cseréljem le mindhármat valami másik kapcsolóra?

Találtam is valamit:
https://legrand.hu/termekek/tippek-hasznos-megoldasok-villanyszereloknek/jelzofenyes-kapcsolok-es-led-vilagitas-problemaja
Nekem nem kell jelzőfény (és elvileg nincs is benne).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113494) Jahno válasza Sipi- (#113493) üzenetére


Jahno
őstag

"Megmértem a lámpánál és lekapcsolt állapotban van 20V AC a fázis és a nulla valamint a fázis és védőföld között."

Ez indukált fesz lesz, nem jelent semmit ha terhelés alatt eltűnik. Bár LEDnek halványan elég, átlagos multiméterrel nézve lehet az 50 vagy akármennyi is, nem mérvadó.

Ami érdekes, fázis és föld közt nem lehetne szakadás, az 230 volt és kész, meg jobb helyen egyből lecsattintja a Fít. 3 kapcsolós alternatívnál a nullát sem szokás kapcsolni, de ezt ki kellene deríteni, hogy mi nem kerek. Vagy a világítás áramkör átmegy-e a szomszéd dugaljhoz...

(#113495) Sipi- válasza Jahno (#113494) üzenetére


Sipi-
tag

Lekapcsolt lámpánál van a 20V, felkapcsolva gondolom megvan a 230, mert világít rendes fényerővel :)
Fi relé nincs...
Leszedtem a burkolatot, kettő egyforma, a harmadik kicsit másabb. De nem szedtem ki egyiket sem a falból.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113496) Jahno válasza Sipi- (#113495) üzenetére


Jahno
őstag

Lekapcsolt lámpánál értettem, nem jelent semmit. Ugyanaz, mint amikor lehúzod a pulóvered és 20ezer volt cikázik benne statikusan.

Fázis-föld közti az nem elírás és nulla-föld lett volna?

(#113497) Sipi- válasza Jahno (#113496) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, nulla (kék) és védőföld (ződsárga) között 0 V, fekete és bármelyik másik között 20V AC. De ez konstans, nem változik, órák alatt sem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113498) Samott


Samott
addikt

Lassan rafordulunk a vegjatekra:

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113499) blueboi69 válasza Sipi- (#113497) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez a normál működés. A null és a védőföld az össze kell legyen kötve.

(#113500) Jahno válasza blueboi69 (#113499) üzenetére


Jahno
őstag

Dudu is ebbe keveredett bele, mikor jött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.