Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112801) zetor2000 válasza Jahno (#112775) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt a speedzone YT csatornáján valamelyik nap egy adás, amiben Vályi mester előadta, hogy melyik autógyár mit hagyott hátra, az mibe került, stb. Akkor mondták, hogy az orosz piac mérete ~1-1,5M autó / év. Amit a Skoda termelt oda, azt most felveszi az európai piac, mert nincs itt se autó. Ezt nagyjából látni is.

Ma mondja egy kollega, hogy vett pár éve egy verdát ~700K Ft-ért, most elmenne 1.3M-ért, lassan ott tart, hogy vagyonosodási vizsgálat elé néz :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112802) Samott válasza zetor2000 (#112801) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, oroszorszag ilyen szempontbol se "nagy", az olasz piac is kb. ekkora.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112803) Vodike


Vodike
tag

Haverom airbnb-s hazat most vette ki 3 ukran modell csaj. Eddig birtak Kievben. Embereiket besoroztak, azok nem tudtak elmenekulni. Mondta az egyik csaj, hogy eddig nem volt annyira para, de most mar meguntak. Most varjak mikor mehetnek vissza, de bizonytalan idore vettek ki a hazat.

Epp kint voltam az ingatlanban szerelni, amikor befordultak a csajok ket Range Roverrel es 3 kutyaval :)

Eleg zaklatottak voltak, igy mi is eljottunk inkabb, pihenjenek.

exTiga

(#112804) hobizoli válasza zetor2000 (#112801) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Toyota meg gyart.... aztan, jon a Cancel kultura rajuk is ezert, lehet nagyon beszopjak ezt

több drón kell ;P

(#112805) zetor2000 válasza hobizoli (#112804) üzenetére


zetor2000
senior tag

A nyugati autógyártók kb. leálltak, azt mondták, hogy a Renault van szar passzban, mert a Gaz - Renault félig ez - félig az. Úgyhogy az működik valahogy.
De még a Jappánok is kihátráltak részben onnan, Honda, meg még másik 2, amit említettek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112806) zetor2000 válasza Samott (#112802) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én azt nem értem, hogy annakidején, a "szovjet" érában a harckocsi fejlesztés egyik kiemelkedő része a mai Ukrajnában volt. Meg egy csomó teherautóé is - ha nem is "fejlesztették", de ukrán összeszerelés volt. Ezekkel mi a rák lett? Feladták / leálltak?
Azért hadiipari költések minden országban vannak, meg ha már, akkor elvitték onnan azokat a harckocsikat?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112807) Samott válasza zetor2000 (#112806) üzenetére


Samott
addikt

Pont most lesz mindenki szamara nyilvanvalo hogy a harckocsi mint mufaj halott dolog. Mint annakidejen a csatahajoknak, ezeknek is lejart az ideje. Egy katona, ket kilometerrol is kepes kicsinalni egy ilyen vaskoporsot. Es akkor a bayraktarrol meg nem is beszeltunk. Senki nem fejleszt, vagy gyart ilyet (kiveve a korrupcios bevasarlasokat mint peldaul a mi leopard ketteseinket).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112808) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#112809) Jahno válasza zetor2000 (#112806) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem értek sok mindent, sörüket nem ismerem, de terjednek az oldalas listák, hogy eddig mi jött Ukrajnából. Okés, de akkor miért volt olyan szegény ország?

(#112810) -NoVa- válasza Jahno (#112809) üzenetére


-NoVa-
őstag

Átlagban nem szegény, csak a vagyoneloszlás durván aránytalan, és oligarcha kiskirályok kezében van az egész kb. Aztán a nép megelégelte, és a helyi MKKP nyerte 70%-os előnnyel a választásokat, hátha más lesz, na ez van most.

(#112811) Samott


Samott
addikt

Volt itt korabban egy kis legvedelmis, radaros nosztalgiazas, ehhez mit szoltok?

Már kétszer is riasztották a magyar Gripeneket pénteken, de a gyanús jelek ellenére nem találtak semmit a légtérben

Elvileg atrepult Kecskemet meg Paks kozeleben is es semmit nem tettek... ennyit tud a magyar sereg?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112812) Samott


Samott
addikt

Ja es meg egy: gepjarmuadot mindenki befizette? Mert a kib.szott nav nem kuld am levelet meg csekket mint korabban. Csak egy uzenet jott emaliben hogy kuldtek egy uj dokumentumot a tarhelyemre. Kedd a hatarido ra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112813) Jahno válasza Samott (#112812) üzenetére


Jahno
őstag

XXI. század, mi a baj a modernizálással? Tudod, felhő meg minden :C

(#112814) Jahno válasza -NoVa- (#112810) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk pár hét és unalmas lesz a hírekben is, hogy mit lőttek szét, jön majd valami új. És fújunk az ukránokra, mert dől a gazdaság, sokan jönnének ide és elveszik a melónkat.

Meglátjuk.

(#112815) Jahno válasza Samott (#112811) üzenetére


Jahno
őstag

Hümmögünk rajta, mert cucc nem kicsi, de ha alacsonyra szállással verte át a világot, akkor szívás, ha ukrán azért szívás, ha orosz akkor meg azért. Minket meg egy átlag kis házi drón miatt basztatnak.

(#112816) Samott válasza Jahno (#112813) üzenetére


Samott
addikt

Hogy nem egy emailt kuldtek, hogy kattints ide, hogy befizesd. Hogy nincs egy kib*szott nagy gomb a nav oldalan hogy itt fizess te paraszt. Pdf eleve mit keres a XXI szazadban?

Olyan nagy dolog lenne, hogy a nav oldalan ugyfelkapus bejelentkezes utan lenne egy olyan lap hogy ezt es ezt az adot kell onnek befizetnie ennyi lesz kattintoson ide a bankkartyas fizeteshez. Barmelyik sz*ros webshop kepes erre de az allamigazgatas nem.

Ez jott toluk:

Dokumentum főbb adatai
Dokumentum érkeztetési száma: *
Dokumentum típusa: Adómegállapítás
Elküldött fájl neve: *.pdf
Dokumentum elektronikus lenyomata (Hash hexadecimális formában): *

Ebbol te tudod, hogy gepjarmuado fizetest kernek szamon rajtad? Nevetseges elb*szott burokratak ezek egytol egyig.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112817) Jahno válasza Samott (#112816) üzenetére


Jahno
őstag

PDFet hitelesen alá lehet írni, dokumentumkezelőkben tárolni.

Többit nem tudom, sok ismerősnek már sikerült, szóval nem lehet az olyan bonyolult, meg persze csapból is ez folyik. Hétvégén kipróbálom, lehet nekem is sikerülni fog :C

(#112818) Samott válasza Jahno (#112817) üzenetére


Samott
addikt

Atutalassal lehet fizetni, de kartyaval egyszerubb lenne. Azert szoltam, hogy aki eddig varta a csekket (mint en, mert tavaly meg azt kuldtek), az ne lepodjon meg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112819) Vodike válasza Samott (#112812) üzenetére


Vodike
tag

Persze, ki lett kommunikalva (en radioban hallottam), hogy most ilyen lesz. Megjott a mail, pdf letolt, kifizet. Mar nem is tudom mikor volt, 1 honapja talan?

Szerencsere nem csekket kuldtek, mert azt vagy szuleimhez kuldik ahonnan evek ota kijelentleztem vagy ide hozzank, ahol meg a postas teveszti el folyamatosan a hazszamokat.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#112820) zetor2000 válasza Samott (#112816) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem tudom, a Megoldás Mozgalom mit szeretne, de Gattyánnak ebben igaza van, hogy digitálisan van hova fejlődni.
Az általad vázolt 'probléma' vagy 'szituáció' erre egyértelműen rávilágít. És valóban, lehetne gomb, hogy küldjetek csekket, mert nincs internetbankom / bankszámlám... vagy egy 'befizetem" gomb, és akkor kapsz a fizetésre vonatkozó információt / felületet. Tisztára XX. sz. vége lenne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112821) Samott válasza zetor2000 (#112820) üzenetére


Samott
addikt

Nincs olyan hogy megoldas mozgalom. A valasztas utan fel fognak szivodni mint a tobbi kamupart.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112822) zetor2000 válasza Samott (#112821) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pláne.
Mindenesetre a digitalizációs megoldások területén - ami az államigazgatással kapcsolatos ügyintézést illeti - van mit fejleszteni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112823) Samott válasza Vodike (#112819) üzenetére


Samott
addikt

Ja volt valami a radioban, de mi kozom hozza? Nekem eddig csekket kuldtek, miert kene barmit is tennem? Ez f.szsag, hogy megvaltoztatjak a default beallitast.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112824) Vodike válasza Samott (#112823) üzenetére


Vodike
tag

Mindenkinek szolt a kommunikacio akinek eddig csekket kuldtek. Azert, mert te ignoraltad, attol meg szoltak elore, hogy ez lesz.

exTiga

(#112825) Grillo válasza Samott (#112818) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, láttam, hogy jött valami, de nem nyitottam meg. Bezzeg az önkormi az ingatlanadót lelevelezte.

(#112826) Samott válasza Vodike (#112824) üzenetére


Samott
addikt

Elveszett a zajban, ilyesmit nem lehet csinalni. De most megkerestem: Fontos változásra hívta fel a figyelmet az adóhivatal

Ez alapjan megis mire kellett volna gondolnom? Eddig is csekket kaptam, miert kellene SMS-t kuldenem? Miert kellett volna arra gondolnom, hogy bamit is kell tennem?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112827) eattila válasza Samott (#112812) üzenetére


eattila
csendes tag

A nav eddig se kuldott ilyet. De ugyfelkapuba kaptam ertesitest ahogy te is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112828) eattila válasza Jahno (#112817) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondjuk az online fizetes hianyaert asszak mar meg. Mert mert fogalmazni se tudnak. Tulfizetes; -25000. Namost ez nyelvtanilag azt jelenti nekem, hogy alul fizettem.

Es a szamla apijukrol es ugyfelszolgalatukrol inkabb nem beszelek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112829) Sipi-


Sipi-
tag

Ma reggeli akció (saját felvétel)

Megálltam, hogy adok telefonszámot, ha kell. De az S-Max-os azt mondta nem sérült a kocsi, nem kell semmi. A középső azt mondta, hogy "elrepedt kicsit, de úgyis cserélni kell". Az öreg a Kia-val megúszta betétlap nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112830) Sipi- válasza Samott (#112812) üzenetére


Sipi-
tag

Minek küldjön levelet, ha van ügyfélkapu. Beállítottam az utalást napra, azt hiszem tegnap utaltam el. Beállítottam a szeptemberit is előre :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112831) Vodike válasza Sipi- (#112830) üzenetére


Vodike
tag

Ennyi, nem egy rocket science. 2 percnel nem foglalkoztam vele tobbet egyik autonal sem.

exTiga

(#112832) Samott válasza Sipi- (#112829) üzenetére


Samott
addikt

Az a rohadt Tesla onvezeto rendszer megszivatta a Kia-st.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112833) Samott válasza eattila (#112827) üzenetére


Samott
addikt

De, kuldott, tavaly postai levelet kaptam toluk ket csekkel. Ahogy a korabbi evekben is csak akkor az onkormanyzattol. Es iden se lett volna gond ha postai level jon arrol hogy mostantol ez elektronikusan megy. Jovoheten ebbol meg balhe lesz szerintem, mert egy ilyen modositast nem lehet arra bazirozni, hogy a radiban elbofognek valami felinformaciot rola.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112834) Samott


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112835) eattila válasza Samott (#112833) üzenetére


eattila
csendes tag

A legtobb tajekoztatas csak kozlonyben jelenik meg. Majd megkeredezem asszonyt, onkormanyzat ado osztalyan dolgozik

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112836) blueboi69 válasza Vodike (#112803) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"bla bla bla 3 ukrán modell csaj bla bla bla"

link?

:DDD

(#112837) blueboi69 válasza Jahno (#112809) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is ezen csodálkozom, hogy mennyi minden jön tőlük. Mondjuk nem ártana, ha mindenre lenne backup vagy több beszerzési forrás, márcsak az árverseny miatt is. Mint pl a kábelkorbások gyártása. Nyilván ha nincs másol nikkel az más.

(#112838) blueboi69 válasza Samott (#112823) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pár hete a csapból is ez folyt, nálunk pl az önkormányzat is a fb oldalán kiírta. Haladunk a korral na.
Meg különbenis küldtek emailt.

(#112839) blueboi69 válasza Sipi- (#112829) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kemény :O Gázbalépett véletlenül vagy mi?

(#112840) blueboi69 válasza Samott (#112834) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez jó :DDD

(#112841) Samott válasza blueboi69 (#112838) üzenetére


Samott
addikt

Fb oldal, most komolyan? Azt irtak hogy aki csekket ker az jelezze. En eddig is csekket kaptam, miert kellett volna barmit is tennem? Azt nem irtak, hogy senkinek nem kuldenek semmit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112842) eattila válasza Samott (#112841) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem az egyertelmu hogy ha van ugyfelakpud akkor oda megy ertesites. Ha nincs, akkor posta.

De lehet nekem alacsonyak az elvarasaim.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112843) Sipi- válasza Samott (#112841) üzenetére


Sipi-
tag

Te most csak kötözködsz vagy tényleg ennyire ellenállsz a fejlődésnek, egyszerűsítésnek?
Amikor a papíralapú szja bevallásról váltottak abevjava-ra, vagy amikor az abevjava-->online váltás volt nem küldtek levelet, mégis tudtad. Hívjanak is fel mindenkit telefonon? :F
Olvass emaileket, olvass online hírportálokat és képben leszel. Egyébként csekket sem kellett volna küldeniük minden évben, mert benne volt a levélben, hogy csak akkor küldenek következő évben, ha változás történik a díjban.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112844) Sipi- válasza Samott (#112841) üzenetére


Sipi-
tag

(Sajnos) az FB oldal mára már hivatalos információközlő platformá vált. Kormány is ott közli az infókat a néppel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112845) Samott válasza eattila (#112842) üzenetére


Samott
addikt

Tavaly is volt mar ugyfelkapum es megse oda kaptam. Mondom, nem logikus amit csinaltak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112846) Sipi- válasza blueboi69 (#112839) üzenetére


Sipi-
tag

Valami olyasmi lehetett, mert még kapart is ahogy eltolta a Swiftet. :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112847) Sipi- válasza Samott (#112845) üzenetére


Sipi-
tag

Megspóroltak néhány tonna papírt. Én örülök neki, nem szeretem a postai leveleket. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112848) Samott válasza Sipi- (#112843) üzenetére


Samott
addikt

Csak a tajekoztast hianyolom, nem lehat arra bazirozni hogy mindenki figyeli a radiot. Es belinkeltem a hir rola, abbol nem az jon le hogy mostantol mindenkinek igy kuldik. Hanem hogy hogyan kell kerni a csekket. De azt nem irjak benne hogy mostantol az nem kap csekkeit aki eddig igy kapta.

Legalabb egy ertesitest a hagyomanyos modon kellett volna kuldeni, hogy mostantol ne igy vard, mert eddig igy kaptad. En is lattam az emailt, az volt az egyetlen lenyege hogy adomegallapitas, elkonyveltem magamban hogy megcsinaltak az SZJA bevallasomat, azzal raerek majus 20-ig. Eszembe se jutott hogy a gepjarmuadohoz barmi koze van. Es nem is irtak a levelben.

Irtam hogy hogy kellett volna, hogy lehetne jobban: ertesites hogy be kell fizetni a gepjarmuadot, itt lepjen be. Ugyfelkapus azonositas utan bankkartyas fizetes es tul is vagyunk rajta. De ok nem ezt csinaltak, ez nem fejlodes ez csak balf.szkodas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112849) JonesC válasza Samott (#112848) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk ezzel kábé rajtad kívül mindenki elégedett.

(#112850) Vodike válasza blueboi69 (#112836) üzenetére


Vodike
tag

Majd ha megyek ki befejezni a melot :DDD

3 het utan vegre megjott az engedely a fazis bovitesre, yeah

[ Szerkesztve ]

exTiga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.