Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112851) Samott válasza JonesC (#112849) üzenetére


Samott
addikt

Aha, majd nezzuk meg a jovoheten, ha lejar a hatarido. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112852) Jahno válasza Samott (#112841) üzenetére


Jahno
őstag

De ha egyszer van ügyfélkapud és mégis olvastad, akkor?

(#112853) Samott válasza Jahno (#112852) üzenetére


Samott
addikt

Nem olvastam, jott egy level a navtol, szokott jonni level a navtol, az szja kapcsan. Az raer majus kozepeig. De ha megnyitod a levelet abban se irjak hogy gepjarmuado, miert kellett volna arra gondolnom hogy azt kuldik igy ha az csekken szoktam kapni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112854) Sipi- válasza Samott (#112851) üzenetére


Sipi-
tag

Nem probléma, maximum jön egy felszólítás (ügyfélkapun keresztül) pár hét/hónap múlva, hogy adóhátralékod van.
Amikor még önkormányzatnál volt, akkor egyik ismerősnek következő év januárban szóltak, amikor meg akarta újítani a lakossági parkolási engedélyét. Nem volt bünti, befizette, adták az engedélyt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112855) Vodike válasza Sipi- (#112854) üzenetére


Vodike
tag

Nem ez a lenyeg. Hulye Orban meg a fidesz, igy akar tovabb gazdagodni, hogy nem szol Samottnak szemelyesen az adoja befizeteserol, aztan meg megbunteti es megtobb penzt tud lopni tole.

Szemet email, miert nem volt beleirva, hogy Samott olvasd el!!! :o

exTiga

(#112856) Samott válasza Sipi- (#112854) üzenetére


Samott
addikt

Ja, az okormanyzat is jol csinalta, par eve marc 20 magassagaban dobtak be egy ket nappal korabban postazott levelet, benne egy hatarozattla februar kozepi datummal, hogy marc 15-ig kell befizetni. Jegyzo csak pislogott amikor szamonkertem rajta... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112857) Samott válasza Vodike (#112855) üzenetére


Samott
addikt

Igen, atb*szos volt a kommunikacio, szarul szerveztek meg. Egesz egyszeruen nem lehet ezt igy csinalni. Az nem modszer hogy egyik naprol a masikra megfelelo tajekoztatas nelkul megvaltoztatunk egy ilyen dolgot. Es te vagy a hibas mert mi elb*sztuk.

"– De Mr. Dent, a tervek az elmúlt kilenc hónapban rendelkezésére álltak a helyi tervezőirodában!
– Ó, hogyne! Én is egyenesen odamentem, hogy megnézzem őket, mihelyst hallottam a dologról, tehát tegnap délután. Maguk aztán nem erőlködtek valami nagyon, hogy felhívják rájuk a figyelmet, ugye? Úgy értem, hogy például szóltak volna valakinek, vagy ilyesmi.
– De hiszen a tervek ki voltak állítva.
– Ki voltak állítva? Éppenséggel a pincébe kellett lemennem, hogy megtaláljam őket.
– Ott van a kiállítási részleg.
– Zseblámpával.
– Talán leszakadt a villanyvezeték.
– Meg a lépcső.
– Nézze, végül is megtalálta a feljegyzést, nem?
– Ó, hogyne – felelte Arthur –, megtaláltam. Egy használaton kívüli vécében elsuvasztott, bezárt iratszekrény fenekén volt kiállítva, az ajtón a következő felirattal: Vigyázz! A leopárd harap!"

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112858) cyberde válasza Samott (#112856) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nekem volt 3 éves gjadó elmaradásom is. Semmi következménye nem lett. Befizettem egyben, kamat/büntetés nélkül.

(#112859) Phülöp válasza Samott (#112853) üzenetére


Phülöp
addikt

Az, hogy az ügyfélkapus levélben csak értesítenek "valamiről", nem pedig magát a levelet mutatják, annak bizony a GDPR az oka, eu-n belül így megy.

Én az ingatlanadóval kapcsolatosan ennyit kaptam tegnap:



/tudom, nem ez a fő oka a felháborodásodnak (amit egyébként jogosnak érzek magam is)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112860) Samott válasza Phülöp (#112859) üzenetére


Samott
addikt

Tudod mi a fura? Hogy ott fogtam gyanut, hogy az a level megse az szja bevallasom lesz, amikor megjott ez:

Dokumentum főbb adatai
Dokumentum érkeztetési száma: *
Dokumentum típusa: 21SZJA tervezet elérhetősége
Elküldött fájl neve: 21SZJA tervezet elérhetősége_a.pdf
Dokumentum elektronikus lenyomata (Hash hexadecimális formában): *

Ugy nez ki a GDPR megse mukodik itthon teljesen.

A gepjarmuados doksi cime egy egyszer szamsor volt. Persze, ha az ugy nem biztonsagos ne kuldjek a doksit, de irjak mar bele miert keresnek. Az 1+1 szazalek elutalasarol is minden evben kuldenek egy ilyen doksit, azert se rohanok hogy megnezzem megis mi az.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112861) eattila válasza Samott (#112860) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ha barmit kuldenek a tarhelyre akkor megnezem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112862) npera válasza blueboi69 (#112781) üzenetére


npera
újonc

Jól lemaradtam a fórummal.

Ha ennyire rövid távokra használod, akkor lehet van értelme a PHEV-nek ha "muszáj" elektrifikálnod. De akkor még mindig elég combos a költség a megvételnél, aztán ugyanúgy hurcolod magaddal az ICE és HEV hajtásláncot.

Azt értem, hogy van kondícionálás, de ezek azért nem mindenfajta felhasználási profil mellett tudják "leműködni" magukat ahogy kellene. Lásd EGR és DPF problémák. A CVT pont elkezdi vonyíttatni a motort nagyobb nyomatékigényre.

Én alighanem hasonló távokban mozgok, ha kocsival megyek (nagyobb bevásárlás kábé 10 km), de a PHEV nálam teljesen kimarad az egyenletből. Én ICE, HEV, BEV lépésben gondolkodom.

(#112863) npera válasza Samott (#112826) üzenetére


npera
újonc

Én egyszer beraktam autogiróra a gépjárműadót, aztán látom a listában, hogy mikor fogják húzni, aztán húzzák. Az egész netbankon keresztül történik, nincs levél, nincs üzenet, csak megy magától. Úgy értem nem "magától", hanem magától. Tegeződjünk.... :C

(#112864) npera válasza Sipi- (#112829) üzenetére


npera
újonc

Ezt hogyan? Vagy miért?

(#112865) npera válasza blueboi69 (#112839) üzenetére


npera
újonc

Jó a reakciós ideje. Csikorgatja a kereket, miközben már eltolta az előtte levőt. Fittipaldi!!! :R

(#112866) npera válasza eattila (#112861) üzenetére


npera
újonc

Én a szöveges leveleket küldöm devpernullba, de ha képet küldenek, akkor azt megnézem. Ezt a kollégáimnak is mondtam, hogy szövegeset ne is küldjenek, mert nem érdekel.

(#112867) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Érdekességnek egy kis Simson nosztalgia?

Járműlopási toplista, 2021:

Simson 72 körözés
Opel 60
Suzuki 56
Volkswagen 48
Yamaha 34
Aprilia 33
Ford 33
Peugeot 25
Renault 22
Honda 21
Toyota 19
Fiat 19
Piaggio 18
Mercedes-Benz 18
Skoda 15
BMW 14
Audi 14
Mazda 12
Citroën 12
Keeway 11

[ Szerkesztve ]

(#112868) -NoVa- válasza JonesC (#112849) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én nem, miért macerálnak többmillió embert ezzel, ha egyszer van a NAV által ismert számlaszámunk. Vonják automatikusan, amit kell, adják vissza automatikusan amit kell, és hagyjanak békén a hülyeségeikkel, tényleg.

(#112869) Phülöp


Phülöp
addikt

#falusi blog

Nem nagyon akar véget érni a tél, így rendeltünk hét elején egy kis tüzifát pótlásnak. Ma meg is érkezett, a reggeli torna is megvolt vele.

Erre most:

Úgy látszik, csak ennyi kellett a tavaszhoz, de nem bánom, mert lesz még tél, a fa meg nem romlik meg álltában.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112870) Jahno válasza -NoVa- (#112867) üzenetére


Jahno
őstag

Most, hogy hiánycikk minden ismét nagyot fog fordulni az alkatrészek és olcsóbb kocsik miatt is.

(#112871) Jahno válasza Phülöp (#112869) üzenetére


Jahno
őstag

Itt süt a nap, azon jó idő van, amúgy 8 fok.

(#112872) -NoVa- válasza Jahno (#112870) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy 15A biztosíték cserélve, ha már alkatrészek. Újra van telefontöltés. Azt a Svédet, aki a torx-al rögzített burkolat alá tervezett biztosítékpanelt, innen is üdvözlöm.

(#112873) qnadam válasza cyberde (#112858) üzenetére


qnadam
veterán

nekem nem volt ilyen szerencsém :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112874) Jahno válasza Samott (#112860) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem tudom mi mikor jön, ha érkezik akkor elolvasom és próbálom értelmezni. A teszt mail címemre szoktam vicces dolgokat küldeni, ott már előre tudom mit kapok magamtól :C

(#112875) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112876) Grillo válasza -NoVa- (#112872) üzenetére


Grillo
senior tag

Az ismert példa alapján nem biztos, hogy svéd volt. :D

(#112877) Tim82 válasza Samott (#112860) üzenetére


Tim82
nagyúr

A NAV általában kétféle tájékoztatást küld: van általános tájékoztatás (az SZJA-s tájékoztató ilyen, rajtad kívül x milliónyi érintett adózó megkapta zsírugyanazt a tájékoztatót), meg van személyre/adózóra szóló, mint a gépjárműadóra vonatkozó adómegállapítás.

Az előbbi esetén bármiféle GDPR-re hivatkozni természetszerűleg értelmetlen. Az SZJA-s tájékoztató alapján annyi "adatodat" lehet megtudni, hogy fizetsz személyi jövedelemadót, x milliónyi másik adózóval együtt.

Az utóbbira javasolt megnézni, hogy ha valamilyen formában szerepel a kapott e-mailes értesítőben az adóazonosító jel (vagy nem magánszemély esetében az adószám), akkor az bizony személyre/adózóra szóló értesítés. A gépjárműadós NAV-os doksi címben is konkrétan amúgy 100%, hogy szerepel az adóazonosító jeled (azzal indul a doksi címe), de valószínűleg máshol is az e-mail értesítő szövegében is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112878) Samott válasza Tim82 (#112877) üzenetére


Samott
addikt

Ezt tokre ertem, de az miert okozott volna gondot, hogy azt a rohadt "gepjarmuado" kifejezes legalabb egyszer szerepeljen a levelben? Ha mar arrol kuld ertesitest. Ha mar GDPR, az inkabb serti, hogy clear textben beleirjak az adoazonosito jelem a levelbe.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112879) Tim82 válasza Samott (#112878) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt nem tudom megmondani, nem a NAV-nak dolgozom, nem látok rá, milyen policy alapján tüntetnek fel vagy hagynak ki konkrét, az adónemre vonatkozó információkat az értesítő e-mailjük szövegéből.

Azt nehezen tudom elképzelni, hogy önmagában az adóazonosító jel/adószám + név kombó valóban szenzitív, visszaélésre alkalmas adat lenne, de bevallom, nem tudom 100%-ig biztosra mondani. (Van rálátásom a témára, de nem tekintem teljesnek azt.)

Valószínű azért, hogy jogilag az meg volt futtatva a részükről alaposan, hogy milyen infók lehetnek milyen típusú értesítések esetén az értesítő e-mailben.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112880) -NoVa- válasza Tim82 (#112877) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg a harmadik fajta, amikor az autokrata főkomornyik kampányüzenetet küldet a NAV-on keresztül elvéve intéznényi jellegét.

(#112881) Tim82 válasza -NoVa- (#112880) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elnézést, ha nem voltam egyértelmű: én az elektronikusan, tárhelyre küldött doksikról írtam. Tudtommal az általad említett harmadik opció postai levél formában került kiküldésre, én legalábbis így kaptam meg, mint "célcsoport".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112882) eattila válasza npera (#112866) üzenetére


eattila
csendes tag

Én a postaládámat nézem meg havonta/kéthavonta. Már a fizikait, a lépcsőházban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112883) eattila válasza Phülöp (#112869) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt nincs ennyi fok. Se kint, se bent.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112884) Phülöp válasza eattila (#112883) üzenetére


Phülöp
addikt

A benti aránylag könnyen szabályozható. A képen még a tegnapi fűtés maradéka látszik, nem egészen 1 fokot csökkent a hőmérséklet azóta.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112885) eattila válasza Phülöp (#112884) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondjuk volt mibol :)

Ezert szerettem a kandallot az elozo hazban…. Jol be tudtam futeni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112886) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ha esetleg nem szeretnétek egy smaxot:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/s-max/ford_s-max_2.2_tdci_titanium-s_panorama-vonohorog-bor-7szemely-full-18044100

(#112887) Grillo válasza blueboi69 (#112886) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem akár még egy jó Subarura is becserélnék.

(#112888) npera


npera
újonc

Ma is voltam kinn repülni, erős szél volt. Kivittem a 3,5"-os gépet a Nano 4 kamerával és a TP3 2S-t a Racer 3 Nanóval. Az utóbbinak a képe nagyságrendekkel jobban észlelhetővé tesz mindent. A sima Nano 4 képe egyáltalán nem rossz, de a színek nagyon erősen központosulnak a barna körül, egyfajta 50 shades of brown a képe.

Ma szikrázó napsütésben nyomattam, de még ez sem segített neki igazán. A RunCam Racer 3 ehhez képest nagyon durván Trinitronos színekkel és elképesztő dinamikai tartománnyal (instant HDR) teljesen sci-fi képet ad, viszont mindent IS látni.

Ahogy megyek végig a kamerákon egyre inkább belátom, hogy racsingos kamerák képét szeretem a legjobban. Most már nagyon kíváncsi vagyok egy Predator 5 képére, mivel az a referencia a racsingos kamerák között.

(#112889) -NoVa- válasza Grillo (#112887) üzenetére


-NoVa-
őstag

Árban hasonló, nem kell sokat rátenni, de menet közben valahogy más érzés, ahogy döbbenten vigyorognak az első komolyabb gyorsítás után. A classic Model S-nél kicsit jobban indul, a P-nél már nem.

(#112890) WiZARD


WiZARD
addikt

Kicsi, szétment fejű csavart (3mm a feje) mivel tudok kiszedni? Kapok itthon valahol ehhez való kiszedőt?
(Elforog benne minden. Persze süllyesztett fejű, hogy megfogni se lehessen)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#112891) Grillo


Grillo
senior tag

Jól gondolom, hogy ha a 2014es Samu TV nem támogatott az új HBO Max app által, akkor ezt egy Chromecast-tal vagy valami hasonlóval át tudom hidalni?

(#112892) Jahno válasza WiZARD (#112890) üzenetére


Jahno
őstag

Szerszámos boltban kérj hozzá. Van olyan cucc ami megragad a fején, vagy kicsit megfúrja és visszafelé kell hajtani az akkus csavarozóval és kész is. Ha utána nem kell bele a csavar, akkor meg Dremellel le kell verni a fejét.

(#112893) Phülöp válasza WiZARD (#112890) üzenetére


Phülöp
addikt

balos fúróval, visszafelé forgatva, alacsony fordulaton

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112894) hobizoli válasza WiZARD (#112890) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az jo kicsi...
vmi torx fej nem megy bele?
kivegzett feju inbuszcsavart pl azzal szoktunk kiszedni


vagy létezik balos fúrószár is, es akkor annak forditva kell forognia
törött tőcsavart meg azzal
vmikor "beleakad" a keresztél, és úgy kitekeri a betört csavarrészt

több drón kell ;P

(#112895) WiZARD


WiZARD
addikt

Most kikapcsoltam a gépet, hogy kihűljön, hátha úgy könnyebb (bár csak 35-40 fok körüli melegen), még wd40-nel befújtam, hátha kicsit beszivárog és segít. Reggel nekiesek mindenféle csavarhúzóval, aztán max pihen a téma a hét közepéig.

3mm a fej, szóval fúrószárból 1.5-2mm környéke kéne.
Ahogy néztem nyugaton van 1257p Grabit ami jó lehetne, de mire az megjön, és amennyibe kerülne...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#112896) zetor2000 válasza WiZARD (#112890) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg ha egy laposfejű csavarhúzót képes vagy valamivel kiélezni, és azt beleverni, akkor talán... de ez csak tipp, nem tudom, mibe és hogyan ragadt be.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112897) hobizoli


hobizoli
nagyúr



:DDD

több drón kell ;P

(#112898) Bujdy81 válasza WiZARD (#112890) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Használd a hozzá való bitet és egy vékony gumit, vagy akár befőttes gumit tegyél a bit és a csavar közé. Van, amikor bejön...

(#112899) Phülöp válasza Bujdy81 (#112898) üzenetére


Phülöp
addikt

én azt még csak az ilyen "5minutes handycraft tricks" videókban láttam működni a youtube-on

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112900) npera


npera
újonc

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.