Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113301) WiZARD


WiZARD
addikt

Ha valaki nagyon izgult volna a csavarom miatt... :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113302) eattila válasza WiZARD (#113301) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobb kint mint bent! :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113303) eattila


eattila
csendes tag

Hamarabb értünk haza Kecsóról, és mivel 14 fok volt, toltam egy bemelegítő és bringateszt kört. Megnéztem az új bringatutat a városban, mert valamivel helyetetsíteni kell a berekfürdői szakaszt, mivel épp le van zárva felújítás miatt....

Közútra nem mentem, mert sisakom még nincs. viszont az alapos hajtás tisztítás miatt buknám a freehub soundcheck-et, baromi halk a cucc :D És szépen, könnyen vált.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113304) Bujdy81 válasza WiZARD (#113301) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Bázz, végre tudok enni a gyomorideg elmúltával! ;) :D

Mi lett a megfejtés? Megfelelő irányba fúró fúrószár?

(#113305) Bujdy81 válasza eattila (#113303) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Közútra nem mentem, mert sisakom még nincs. "

Egyrészt piros pont, másrészt nem tudtam, hogy a kerékpárút puhább aszfaltból van... ;) :P

(#113306) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Szombaton elmentek a vendégek a lakásból. Úgy volt, hogy jön helyettük a családfő sógora (6 fős család), de kiderült, hogy nekik is van 1,5 hónapra szállásuk, így a családfő testvéréék jönnek. Apa, anya, három gyerek. Opció lett volna még a családfő unokatestvére is, de azok hat felnőtt lettek volna, az már necces a lakásban.

Bárhonnan elő tudnak húzni a cilinderből egy rokon családot. Romák, na! :D Ellenben a családfő vázolta, hogy akkor jönnek a tesójáék öten, az apának már szerzett melót is!

Asszony most van a lakásban, komoly rendrakás kell...
Valamennyi kenyér bepenészedett a kenyértartóba és a tusfürdő kupakját sem csukták vissza! :Y

Ellenben több tartós élelmiszert hagytak, mint amennyit vittünk nekik, mert a fehérvári családsegítő is vitt és költözéskor mondták, hogy "annyit viszünk, ami kell, jusson másnak is!".

(#113307) WiZARD válasza Bujdy81 (#113304) üzenetére


WiZARD
addikt

https://www.gepdepo.hu/keziszerszam/szerelo-szerszam/dugokulcs-keszlet/neo-tortcsavar-kihajto-keszlet-2-7-5mm-10-reszes-09-609.html

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113308) eattila válasza Bujdy81 (#113305) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem puhább, csak kevesebb rajta a kemény autó :D
De hazudok, mert voltam közúton, városban, ahol nincs bringaút. Városon kívül nem merészkedek autók közé még.

Sisakot meg vennem kell, rendelésben nem bízok. Sokra rá sincs írva, csak hogy L/XL. Én meg azt tudom, hogy 58 centi a fejem. :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113309) Sipi- válasza Bujdy81 (#113304) üzenetére


Sipi-
tag

Én is tudok végre ma este aludni :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113310) Jahno válasza eattila (#113308) üzenetére


Jahno
őstag

Most gatyát keresek porban fetrengéshez, ott is bajban vagyok mert bekedvenceltem párat amit meg kellene nézni, erre utólag vettem észre, hogy szlovák webbót. Nyaff.

No meg haver este linkelt egy ilyet [link]

Mondván akció van, ennyiért adnak hatot. Össze is álltunk, megvettem, csak a vártnál is kisebb.

Néha nem árt valami alsó gépállás, ha ilyen 1-2ezresért lenne hozzá hasonló tartó, az jó lenne. Többet nem ér, bár múltkor a legújabb iPhone támasztotta meg élén és síkban is, annál minden is jobb megoldás lenne.

(#113311) Phülöp válasza eattila (#113308) üzenetére


Phülöp
addikt

Rudy Project Strym

ennél jobb nem kell

M-es méret

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113312) Phülöp válasza WiZARD (#113301) üzenetére


Phülöp
addikt

akkor lemondom a hét végére szóló repjegyemet, nem kellek hozzá

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113313) blueboi69 válasza WiZARD (#113301) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fura sapkája van annak a fűrónak.
Egyébként most jut eszembe, hogy van ilyen csavarkiszedő izém, olyan mint egy fúrószerűség, csak ellenkező irányú menet van rajta. Egyszer kellett régen és azóta sem használtam.

De ha visszatekered a csavart akkor a kiszedőt elpostázom Igunak, hogy átadhassa neked személyesen!

(#113314) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Itt voltak ma napelemet szerelni végre :C
Holnap is jönnek. Két szaki az szentségelt kicsit, mert nem adta ki, mint a felmérés során amit az ajánlatadó igért és nem akartak szivatni, ha már ez lett vállalva, akkor ez lett vállalva, kénytelenek megoldani. Aztán elfogyott vmi kampó, srác elment 80km-re lévő telephelyre, majd hozott olyat ami nem jó, úgyhogy mehetett még egy kört :D
Így mindezekkel együttvéve nem sikerült ma befejezni, de mázli, hogy holnap tudnak jönni, mert egyébként erősen be vannak táblázva.
Szóval remélem holnap már múkodni fog a dolog.
Két fickó mászott a tetőn, de kb úgy mozogtak, mint ahogy én a földön. Persze se kötél se sisak se semmilyen védőfelszerelés nem volt rajtuk. De látszott, hogy nem ma kezdték.
Konzolok, inverter, kábelek a helyükön, holnapra már ténylegesen csak a panelek és a panelek bekötése és az inverter beüzemelése marad.
Úgy jöttek ide, hogy reggel 8kor kezdenek ma és 2kor már húznak el, ehhez képest ez nagyon nem jött össze, de IJ.

(#113315) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#113314) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

és így utólag hogy látod neked ez hány hét lett volna? :)

(#113316) Samott válasza blueboi69 (#113314) üzenetére


Samott
addikt

Ugy nez ki ennek ez a menete, nalam se sikerult mindent kihozni az elso nap. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113317) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#113315) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sok hétvége, de más az amikor az ember magának csinálja. Mármint menet közben képes lennék kompromisszumokat kötni magammal.

A gond az volt, hogy aki kijött felmérni nőci, ő a feönökasszony. Nem is mérte le a szarufákat sem, meg semmit, csak úgy fotó alapján berajzolta, hogy miképp tud elrendezni annyi panelt, amennyi felfér. Elbíbelődött szerintem vele, mert a panelek fele az fektetve lesz, a többi meg nem, dehát ilyen ez a tető, ez van.

Szóval ők megkapták, hogy ez a terv, nosza. Felmentek, aztán a szarufák meg nem ott voltak ahol meg lett álmodva és nem tudtak úgy rögzíteni, ahogy a rajzon nézett ki.
Namost ha ez velem történik, akkor a ott a tetőn eldöntöm, hogy akkor máshogy lesz ez lerakva, és jóccakát :) Ettől függetlenül, tuti, hogy nekem sokkal több nap belement volna, pláne egyedül. Sztem netto 1 hétnyi munkára saccolnám ugyanezt, úgy, hogy nem láttam még, hogyan kell.

(#113318) blueboi69 válasza Samott (#113316) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó volt, a villanyász elment a kampóért, mert menetközben elfogyott. Vitt egyet mintának. Megjött, hogy hozott belőle 80at. Ránéznek az ácsok, hát izé, nemjót hoztál. Szóval neki a raktárban a minta alapján szart adtak, ő meg nem nézte össze, csak elhozta, úgyhogy mehetett még egy kört....

Viszont örültek, hogy türelmes voltam és kompromisszumkész, mert mondták, hogy olyan ügyfeleik vannak, hogy borzasztó, néha úgy érzik otthagynák az egész szakmát a bánatba.

Legjobb story, hogy kiküldték őket bövítésre, 4panelt kell felrakni a többi mellé. Helyben derült, ki hogy a tulaj azt szeretné, hogy a meglévőkkel egybefusson az összes panel, így a meglévőket mind le kell szerelni ,hogy a konzolokat arrébbrakják fél méterrel. Mondták, hogy sorry ez ma nem fér bele, nem így készültek, visszamennek pár nappal később, a tulaj meg nekiállt anyázni, meg mondani, hogy akkor a kiesett áramtermelést azt ki fogja neki megfizetni... :W
Hihetetlen milyen emberek vannak.

(#113319) eattila válasza Jahno (#113310) üzenetére


eattila
csendes tag

Az fasza! én is nézegettem. Darabja mennyi? Bár a pixi az elég jó nekem, alig használom azt is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113320) eattila válasza Phülöp (#113311) üzenetére


eattila
csendes tag

Bringás szemcsim van 2. De rendeltem most aliról is. A sisak meg jó, de nem az én árkategóriám :D Használt Giro-kat nézegettem...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113321) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#113315) üzenetére


eattila
csendes tag

Az összes? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113322) Bujdy81 válasza Samott (#113316) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor nálunk csoda történt, mert egy nap alatt végeztek. :D

(#113323) Bujdy81 válasza blueboi69 (#113318) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én már várom, hogy a bővítésnél anyázzanak, hogy az egyik tetőrészről a másikra át kell pakolni az összes panelt, hogy az új panelek elférjenek a másik tetőrészen. :D

(#113324) Bujdy81 válasza eattila (#113320) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A semminél a Decathlonos is jobb!

Én rendeltem wiggle-ről anno, mikor hiber akciós volt (meg nem ilyen fos a forint) kb. 6500 Ft-ra jött ki egy Carnac márkájú. A lényeg, hogy ha nem vagy szemüveges, akkor visoros sisakot vegyél! Már bemelegítés közben (35 km/h :D) is fasza, ha nem megnyomod, még jobbabb! :D

Kapják be, már az olcsó sisakból nincsen visoros, csak abból, ami 80 EUR visorral!. :(

(#113325) blueboi69 válasza Bujdy81 (#113323) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is így tervezem, hogy majd pakolászás lesz... Viszont annyiból jó, hogy ha a panelméretek nem változnak, akkor azért az nem annyira sok meló, mert az ottmaradó konzolokra mennek az új panelek.

(#113326) eattila válasza Bujdy81 (#113324) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet az lesz, mert fel kell próbálnom.

35? Lejtőn megyek annyit. Lefelé persze :D Szemüveges vagyok, de bringázáshoz napszemcsit húzok, mert amúgy látok 2 szemmel jól. 15 kilós cross-trekking bringával nekem eddigi top speed 42 volt. Lejtőn, hátszéllel :D Szóval nem egyszint :D már a tied meg az enyém :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113327) -NoVa- válasza eattila (#113326) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kerekítés kérdése:

(#113328) eattila válasza -NoVa- (#113327) üzenetére


eattila
csendes tag

Jó, ha átállítom a kerékméretet a komplyúteren, akkor szélvészvagyok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113329) Jahno válasza eattila (#113319) üzenetére


Jahno
őstag

Kb. 1500ra jött ki. Pixi az sukár cucc, de most filmeztem és lehet valami Manfrotto monosteady kellene. Ebayen van 7ezresért, így gyorsan elgyengültem és nem vettem meg :DD

(#113330) npera válasza WiZARD (#113301) üzenetére


npera
újonc

Ez mibe volt beletörve? KV-őrlő vagy KV-főző?

(#113331) npera válasza Bujdy81 (#113305) üzenetére


npera
újonc

Én sisakot hordok, hogy ne pampogjon senki, de igazából szerintem semmi értelme nincs. Úgyis előbb töröm el a gerincem, vagy a nyakam nyeklik rossz irányba, mint hogy a fejemnek legyen valami baja.

És nem csak a levegőbe beszélek. Estem úgy még kemping bringával, hogy közel merőleges kormányszöggel akartam manőverezni egy kocsibeállón és az első kerék "megszökött" oldalra, én meg hanyatt estem gyakorlatilag fejmagasságból a betonra tompítás nélkül. A fejem hátul egész "puha lett" érzetre és alighanem kaptam egy agyrázkódást, mert elmentek a színek és durván szédültem.

Egyszer pedig tompítás nélkül orra este szintén betonra, amikor az első kerék kicsúszott országúti bringával. Aki látott már az tudja, hogy mennyire ferde az orrom. Ettől ferde.

Semmiféle maradandó károsodás nem lett belőle. Semmiféle maradandó károsodás nem lett belőle. Aki ismer, az tudja, hogy így is van. Aki ismer, az tudja, hogy így is van.

Egy előnye van a sisaknak: lehet rá kamerát rakni, tehát hordom :C

(#113332) npera válasza eattila (#113308) üzenetére


npera
újonc

Golflabda méretű fejed van? :U :C

Nekem 65-ös a sisakom, helyben nem is volt sehol, Német(h)ből kellett rendeljek... :B

(#113333) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Aktuális nemkeletipályaudvari hírek. BOK csarnoknál a biztonsági orkok próbálják rutinból elhajtani az adományozókat, nem kell semmi. Bent a Máltai szeretetszolgálat illetékes embere meg persze az ellenkezőjét, hogy dehogyisnem, szeretettel várják a bármit, csak a döntéshozóknak kell 2-3 nap mire megértik, hogy nem tudják ezt segítség nélkül összeszervezni. Ruhát, takarót most nem vesznek át, dörmi meg folyadék, pelenkák, ilyesmik mennek, de azt sem lehet egyszerűen bejuttatni. Iskolai szülőcsoportban próbálnak most behajtási engedélyt szerezni egy autóra/sofőrre, hogy megoldható legyen batchelve egy autóval egyszerre leadás anélkül, hogy minden alkalommal meg kelljen küzdeni az összes portással és biztonságival újra és újra.

(#113334) npera válasza Phülöp (#113311) üzenetére


npera
újonc

Temposisak nélkül egy métert sem....

(#113335) eattila válasza npera (#113332) üzenetére


eattila
csendes tag

Nemmm. Csak nem vagyok yeti :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113336) eattila válasza -NoVa- (#113333) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez annyira tipikus.....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113337) Jahno válasza -NoVa- (#113333) üzenetére


Jahno
őstag

Agyfaszt csináltak, de add le a Nyugati óra alatt és akkor még kikavarják.

(#113338) Grillo válasza npera (#113331) üzenetére


Grillo
senior tag

Én egyszer még a sukár Piaggio mopedemmel estem a szédítő végsebesség közeli 45 km/h sebességgel. Volt rajtam bukósisak, na az nem ért le egyedül. Leért a cipőm orra, két tenyerem, a térdeim, a jobb könyököm, és a hátamon csúsztam hosszan. Ezeket jórészt fedte a bőrcucc, mármint a saját gyári kiadás (a rövidgatya és a póló nem), a hátam megúszta a hátizsákomnak köszönhetően (NoFear márkájú volt, óh jeee).
Utána huzamosabb ideig kellett 2 naponta cserélni a kötést, leginkább a jobb térdem és a könyököm kapott, azt élmény volt, mikor a balesetin másnap a nővér letépte a kötést a sebbel együtt. Profin, gyakorlottan. A szeme sem rebbent. Neki.

(#113339) WiZARD válasza npera (#113330) üzenetére


WiZARD
addikt

Törve nem volt, ilyen rövid. Csak a feje ment szét.
Mythos One kv-őrlő, így 10 nap után már nagyon panaszkodtak a lányok, hogy szeretnék visszakapni, a tartalékért nincsenek oda...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113340) Jahno válasza npera (#113330) üzenetére


Jahno
őstag

Azt én is szétkaptam hétvégén, ki is maradt (szerintem) 2 rugós alkatrész, de jobban műxik, mint előtte. Addig nem érdekel így nem basztatom. Már futtában kerestem hozzá pöcköt és lehet kitalálom, hogy egyáltalán kimaradt-e vagy sem mert azt sem tudom pontosan :-D

(#113341) eattila válasza Grillo (#113338) üzenetére


eattila
csendes tag

Van valmi brit bringas futar ceg, ott tilos a sisak. Mert a statisztika szernt a legtonn balesetet sisakos bringasok szenvedik el. Mert ott kotelezo :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113342) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Wizard, neked melyik Leaf volt az amivel akksi nyűgöd volt? :F

(#113343) npera válasza blueboi69 (#113342) üzenetére


npera
újonc

Egy jó kis iMiev nem lenne jobb?

Nézd milyen vagány ferdén szemből...

2 extra székkel (!) 6-személyes :C

(#113344) npera


npera
újonc

(#113345) blueboi69 válasza npera (#113343) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De, full nyerő, aha :D Ja nem.

Még az outlander is erősen szóba került, mert helyi közlekedésben megy elektromosan, aztán ha messzebbre akarunk menni, akkor meg benzintemető. Én nem választanám, de asszony hozzászokott a nagy smax-hoz és mostmár minden más kicsinek tűnik. :U

(#113346) Phülöp válasza npera (#113343) üzenetére


Phülöp
addikt

Van ott nektek vmi helyi kisautó, abból lett valami?
Parszir volt a hírekben, utoljára talán vagy másfél-két éve találkoztam vele.

Szerk: meg is van

Uniti

Ahogy látom, elhalt a dolog.

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113347) WiZARD válasza blueboi69 (#113342) üzenetére


WiZARD
addikt

40es

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113348) qnadam válasza eattila (#113319) üzenetére


qnadam
veterán

pixi nekem is van, kamera talán ha kétszer volt rajta, kis monitort viszont tök ügyesen tud tartani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#113349) eattila válasza qnadam (#113348) üzenetére


eattila
csendes tag

Itthoni makros projektekhez hasznaltam. A7s meg helios elvan rajta.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113350) qnadam válasza npera (#113343) üzenetére


qnadam
veterán

esetleg egy jó kis bluecar?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.