Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112351) Jahno válasza blueboi69 (#112345) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire durva, vagy most csak túlliheged?

(#112352) Jahno válasza zetor2000 (#112347) üzenetére


Jahno
őstag

Antonov megy, a Mirját nem tudom, hogy Mrinya vagy mittomén, de manapság annyit láttam, hogy szerintem már menni fog. Én mindig Mirjáztam, az magyarosabb.

(#112353) zetor2000 válasza Jahno (#112352) üzenetére


zetor2000
senior tag

Írd azt, hogy az a gci nagy repülő... tudni fogják. AN-225... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112354) Jahno válasza zetor2000 (#112353) üzenetére


Jahno
őstag

Elég ha azt mondod, hogy AZ Antonov. Mindenki tudja, hogy nem az Ancsa lesz az (:-

(#112355) eattila válasza blueboi69 (#112345) üzenetére


eattila
csendes tag

Ennyire allergiás rá?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112356) Samott


Samott
addikt

Russian attack helicopter Mi-35 (or Mi-24) shot down by Ukrainian forces

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112357) sutszi


sutszi
veterán

Nem tudom mi a szabály...ide lehet hardveraprós hirdetést bedobni? :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112358) Samott válasza sutszi (#112357) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom ha Subarut szabad arulni akkor azt is. Szerintem itt nem zavarna senkit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112359) hokuszpk válasza sutszi (#112357) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

van egy alig hasznalt elado orosz tank ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#112360) eattila válasza hokuszpk (#112359) üzenetére


eattila
csendes tag

Alig használt Mi-35

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112361) Samott válasza eattila (#112360) üzenetére


Samott
addikt

Lelottek kozben egy Szuhojt is, az egyik pilota tulelte.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112362) blueboi69 válasza zetor2000 (#112350) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Erre nincs gyógyszer. Aki laktózra allergiás annak kb hawaii van, mert mindenből van laktózmentes, meg laktáz enzimes tabletta meg az hamar kiűrül, max fosik egyet- kettőt.
A fiam tejfehérje érzékeny, és tejfehérje meg bármiben is szokott lenni, olyanok amikről nem is gondolnád.

A gluténnal meg még ismerkedünk, próbálunk fejben átállni. Arra nincs gyógyszer és baromi lassan űrül ki a szervezetből, akár fél-1év

(#112363) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Többen is kérdeztétek. Nincs látható tünete, még.
De ez ilyen csendes gyilkos, a bélrendszere van gyulladásban tőle.
És nem bináris, hogy akkor most kicsit még lehet, hanem teljesen ki kell zárni.

Legalábbis egyelőre ennyi tudunk.
Másik ovodarészben van egy kislány, neki azonnal kiütései lesznek, ott a tányért, evőeszközt viszi be magával, elmosni sem szabad bent, úgy koszosan elteszik zacskóba és viszi haza.

(#112364) qnadam válasza blueboi69 (#112363) üzenetére


qnadam
veterán

korábban Nova mesélt hasonló kellemes dolgokról, de ez lehet, hogy még a hávéesvén volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112365) zetor2000 válasza blueboi69 (#112362) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ouch...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112366) -NoVa- válasza qnadam (#112364) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jah, csak az búzaallergia volt, és kinőtte 2 év alatt. Ott is teljes gluténmentes étrendet toltunk azalatt, csak úgy lehet.
Mondjuk azóta sem péksütin élünk tésztával, szóval lesz Blueéknál zöldség meg hal bőven az asztalon, pár év és odajut, hogy a Fiat 500 nem is kicsi, az 500X meg még sok is :)

(#112367) Phülöp válasza -NoVa- (#112366) üzenetére


Phülöp
addikt

zöldség és hal jó
meg a saját vágódeszka és kés is
a miértje viszont nem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112368) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#112363) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

https://medicoverkorhaz.hu/blog/mi-a-kulonbseg-a-coliakias-es-nem-coliakias-glutenerzekenyseg-kozott/

Akkor nálatok melyik a 3ból?

(#112369) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#112368) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Milyen három? A cikkben kétféle van. Amúgy nemtudom, nem is tudtam, hogy kétféle van.
Megkérdezem asszonyt, de lehet ő sem tudja.

Voltunk vérvételen a HeimPálban, azt mondják, hogy ott van a legjobb cöliákia labor. Tegnap telefonáltunk és mondták, hogy a vérvételből a tesztje pozitív lett és mindenképpen gluténérzékeny.

A tejmentes dolgot egész jól megszokta, nyilván a mindenféle magtejek elég édesek ahhoz, hogy kellemes ízük legyen és viszonylag könnyű tejmentesen főzni is. Vannak egyébként vegán tejfölök meg sajkrémek, növényekből. Nem mondom, hogy jók, de na.
Ami rossz, hogy tejcsokiban is van tej, tehát sok sütemény/édesség kiesik.
Találtunk pl egy jó fánkot a spar-ban, az az egyik kedvence. Kb fél éve tartjuk ezt a tejmentes dolgot, de már kérdezgeti, hogy meddig lesz még érzékeny a tejre.
Namost ha kiderül, hogy mostmár nem eheti a 90%-át annak amit szeret, akkor eléggé le lesz törve. A tejre ráfogtuk, hogy fáj tőle a pocakja, ez egész jól feldolgozható, de a sok lisztes dolgot nem fogja érteni. Tejtől egyébként tejkiütése lesz, 1-2pötty.

Szóval majd pár hét múlva megyünk vissza a kórházba tanácsadásra, hátha ott többet tudnak mondani.
Viszont most elolvastam mégegyszer. A cöliákiás az vérből kimutatható és nála vérből mutatták ki, tehát akkor egész életen át tartó diéta. :(

(#112370) sutszi válasza hokuszpk (#112359) üzenetére


sutszi
veterán

Áh...ha tankom lenne nem itt lennék... zavarnám kifelé a ruszkikat, aztán legyen már végre béke...
Ehhez képest nekem két kisebb tétel lapul a fiókban.:
[G.SKILL Ripjaws V 2x16GB 3200MHz]
[ÚJ! 6pin PCI-E kábel hosszabbító szürke fekete harisnyázott]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112371) Jahno válasza sutszi (#112357) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom iható. Akkor 40 fok felett lehet. Esetleg 50 éves fotós cucc? SID chip?

(#112372) Phülöp válasza blueboi69 (#112369) üzenetére


Phülöp
addikt

sajnálom

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112373) cyberde


cyberde
csendes tag


Ha ~10 méterenként áll egy jármű, akkor az min 6-6500 jármű. Ha csak 10-20-30000 dollár / darab, akkor az laza 100-200 millió dollár bukta.

Persze, ha vannak köztük harci járművek is (tankok-gépesített tarackok-pszh-k-egyéb páncélozott holmik, rádiók/radarok/műszaki/eü járművek, stb.) akkor az bőven súrolhatja a milliárdos nagyságrendet is.

(#112374) npera válasza cyberde (#112373) üzenetére


npera
újonc

Tudom, hogy nagyon fotelből elmélkedek, de erről csak a kuwaiti háború végén az iraki menekülő géposzlop jutott eszembe. Amit több hullámban támadtak a szövetségesek. Ott elég csúnyán nézett ki minden.

Ha az ukránoknak lenne kapacitása (idő és/vagy eszköz), akkor pár fordulóból le lehetne az egészet nullázni. De ha a személyzet gyakorlatilag kénytelen feladni a logisztika miatt, akkor még csak tönkre sem kell tegyék őket, ott van tálcán az egész, csak át kell festeni a jelzéseket és kis karbantartás.

Persze most fotelből extrapolálok a végtelenbe.

(#112375) hobizoli válasza cyberde (#112373) üzenetére


hobizoli
nagyúr

par A-10-l nagyon helyre lehetne rakni ezeket...

mondjuk "veletlenul" kapnaknak abbol is 30db-t is, es az ukran legterbe ukran felsegjellel erkeznenek

több drón kell ;P

(#112376) zetor2000 válasza cyberde (#112373) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez kicsit olyan, mint a Gyalog-galoppban a fanyulas jelenet.
- Este Sir Lancelot, Galahad és én előbújunk a nyúlból.
- De a nyúl benn van, ti meg kinn.
- Erre nem gondoltam.
:D

Valami mellé mehetett, amikor ennyi "verdát" útnak indítottak. Tankereket nem tettek melléjük.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112377) WiZARD válasza npera (#112236) üzenetére


WiZARD
addikt

Asszem most állt össze nekem, hogy Te mostanában pontosan mivel is foglalkozol...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#112378) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112379) npera


npera
újonc

Ma is kinn voltam repülni a garázs mögött. Az egyik kigyorsításnál felrobbant az egyik propeller. Tisztán hallatszott a "KATTT!", miközben a szemüvegben elkezdett forogni a kép. Azonnal gáz le alapjáratra, mire a gép szépen stabilizálta magát és "levitorlázott". A kábé 5-centis fűbe hason landolt, gyakorlatilag "leszállt" magától. Semmi baja nem lett.

Az egész tőlem kábé 30 méterre történt, a prop egyik harmadát meg is találtam, a másik része nem tudom hova lett. Járkáltam picit a mezőn, de nem találtam. Lehet berepült az erdőbe.

A végén a logban valami 45k körüli max RPM is volt, gondolom a hirtelen terhelés nélkül futó motor fordulatszáma futott fel.

Ott a darabka a szőnyegen:

(#112380) npera válasza WiZARD (#112377) üzenetére


npera
újonc

Kiderült a turpisság :B :C

(#112381) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Help, plíz!

Ismerőssel vitában vagyunk, hogy Deutsch Tamás most vakon van-e vagy nem? Be tudná linkelni valaki a "fegyverátengedős" határozat pontos szövegét és a név szerinti szavazás jegyzőkönyvét?

Köki

(#112382) zetor2000


zetor2000
senior tag

Hülye kérdés...
Elgato Facecam / bármilyen más értelmes USB C csatlakozós webkamera ... van egy USB-C to HDMI + USB C töltő kábel.
Ha ezt a kombót összerakom, adok neki tápot, akkor fog adni a HDMI kijáraton képet?

Elgato Facecam
USB-C to HDMI+USB-C charger

Mindenhol az van, hogy " aktív eszköz" képét látom. Azaz laptop / PC / mobiltelefon / tablet - ezekben van akku. Nekem egy webkamera kéne, aminek van HDMI kijárata, és nem ócsáré a képe.
Egy pici "lyutyub" stúdió építése lenne a cél, minimális budgetből. Ehhez kéne kamera, meg mikrofon, meg hdmi switcher, meg akármi.
Nézegettem, hogy ne a legvacakabbak legyenek, Elgato mikrofon állványt, valami mikrofont, Atem Mini sorozatból valamit, meg egy ilyesmi kamerát...Azt az Elgato oldalán ott vigyorgott a Facecam, egész jókat írnak róla, de PC-t nem szeretnék a képbe, max külön bejátszónak. Meg ez azért mégiscsak fHD és nem 720p, mint a legtöbb laptop webkamerája.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112383) -NoVa- válasza Bujdy81 (#112381) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#112384) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Elromlott a Volvo, megbízhatatlan Svéd technika. Bal első defekt fémszilánktól, aztán a punepa (kompresszor) leverte a szivargyújtó biztosítékát.

(#112385) WiZARD válasza -NoVa- (#112383) üzenetére


WiZARD
addikt

A teljes dokumentum
De ez nem a fegyverátengedésről szól, hanem a "paks2/kémbank szankciókról".

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#112386) Jahno válasza -NoVa- (#112384) üzenetére


Jahno
őstag

Szivargyújtó biztosíték az jópofa, nekem is elment egy ideje, 20+ezer volt a biztitábla és némi melódíj is beleugrott hozzá. Persze cserébe megjavult a szervó, aminek még a lerohadt csatlakozóit is cserélni kellett. Bármihez hozzáérnek jönnek a múmiák.

(#112387) -NoVa- válasza WiZARD (#112385) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ja, már keverem, annyi hülyeséget csináltak mostanság, és tagadták le utólag vagy már előre és közben is. Asszem be kéne álljak hithű Fidesztrollnak, sokkal jobb helyen élnek, mint én, és sokkal jobb politikusaik vannak. Csodaország az, csak merre van?

(#112388) Jahno válasza npera (#112374) üzenetére


Jahno
őstag

Vezetési dolgoknak egy részét sosem értettem. Most sem értem a mostani időkben sem idehaza, külföldnél még pár dolog okés. Sorban építik a gyenge pontokat, hogy aztán nagy erőkkel védjék, meg igazából litániát lehetne róla írni, de majd nyáron a keszegezőben megdumáljuk.

(#112389) Jahno válasza -NoVa- (#112387) üzenetére


Jahno
őstag

Láttam reggel haverunk posztját, elég rosszul aludhatott és ahogy látom minimál gyógyszerét sem vette be. Ilyen agybajos vegetatív állapotban nem szeretnék élni akkor sem, ha vidéki házamban sok pénzem van és elvileg jól érzem magam, Mókusostól mindenestől.

(#112390) Phülöp válasza Jahno (#112389) üzenetére


Phülöp
addikt

Print screen vagy meg se történt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112391) Jahno válasza Phülöp (#112390) üzenetére


Jahno
őstag

Kger:

(#112392) Phülöp válasza Jahno (#112391) üzenetére


Phülöp
addikt

pfff

van baj vastagon

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112393) -NoVa- válasza Jahno (#112391) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a jó, hogy ők sem értik már az egészet, ezért nem tudják lereagálni, ha nem abba kötök bele, amibe gondolták, hogy bele fog kötni valami ellenzéki. Most próbálják a narratívájukba beleerőltetni ezt.

(#112394) Bujdy81 válasza -NoVa- (#112383) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Linket pls., ezt én is láttam az Újhelyi oldaláról. Bevallom az is jól jönne ha valaki elmagyarázná picit, hogyan működik az a dokumentumtár.

Kéne link a határozatról és a szavazási jegyzőkönyvről is...

(#112395) Jahno válasza Phülöp (#112392) üzenetére


Jahno
őstag

Ez még az eleje, csak ugye mást leugat, hogy ne gyűlölködjön, közben hasonló színvonalú dumával egyre mélyebbre zuhan. Meg persze semmi nem jó, amit AZOK csinálnak, de minden szép, amit EMEZEK. Ez a baj.

Látszik, hogy bedobnak valami témát, napi 2 posztot lenyom róla, jön a következő. Gondolkodás nulla, aki kérdezni mer az köcsög hívő.

(#112396) npera


npera
újonc

Ma volt egy propeller robbanás. A gázt lehúztam, aztán szépen levitorlázott a fűbe. Semmi baja nem lett, még a prop egyik harmadát is megtaláltam.

Sosem zuhantam le még vele, még csak meg sem lett ütve.

Lejárt a számláló. A fordulatszám felment 42,8k RPM-re a végén, gondolom amikor a prop már leesett és nem volt terhelés a motoron.

(#112397) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Bravo Vladimir Vladimirovich!
Putin is indeed a fucking effective model of management by objectives. Since the beginning of the invasion of Ukraine, he has managed to achieve the following:
* unite Ukraine
* to arm Ukraine with equipment from the West
* unite the West to a degree unheard of since the end of World War II
* strengthen NATO's eastern flank
* make a comedian statesman and hero of Europe
* expel Russia from practically all sports competitions
* sink your own stock exchange
* close Nord Stream 2
* bring Ukraine closer to EU membership
* kick your country out of the Swift system
* freeze your and your Oilgarkers' accounts
* make Switzerland abandon neutrality, and make Sweden and Finland think about joining NATO
* make Germany change its defense policy and its attitude towards Russia by 180 degrees

You are fuckin the best. You nailed it!

(#112398) npera


npera
újonc

(#112399) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#112400) qnadam válasza zetor2000 (#112382) üzenetére


qnadam
veterán

nem valószínű. de neked nem is webkamera kell :) hanem egy sima bármilyen videokamera, aminek van hdmi kimenete. azon még mikrofon is lesz, plusz van kijelzője, amin nézheti magát a művész.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.