Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112451) qnadam válasza Phülöp (#112450) üzenetére


qnadam
veterán

szülinapom nem látszik, névnapnál sajnos nem tudom elkerülni pár embertől (jellemzően olyanoktól, akikkel tizenéve nem beszéltem) azokat a posztokat, amikbe betaggeli az összes Ádámot december 24-én, hogy boldog névnapot. nem is akkor van :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112452) -NoVa- válasza eattila (#112446) üzenetére


-NoVa-
őstag

Két szereplős a dolog. Az egyik fele már annyi kompromitáló dolgot pakolt maga alá, hogy nincs más hátra, csak előre, mert ha belebukik, csúnya lesz. A másik meg egyszerűen be kell álljon mögé, mert az nem lehet, hogy évtizedes távlatban ekkora hibát kövessen el, kizárt, ő jól csinálta, tehát ez a jó út. Alap pszichológiai csapdák.

Mellé még ügyesen használják a mocskolódó propagandát, és szép magabiztosan állítják, hogy ők vannak többen, tehát aki a többség felé gravitál önálló gonodlatok nélkül, az hozzájuk menjen. Mindent összevetve teljesen érmefeldobás esélyekkel megy most az egész, aztán lehet nézelődni mindenféle távoli munkalehetőségekről, ha nem jó oldalra esett.

(#112453) Phülöp válasza qnadam (#112451) üzenetére


Phülöp
addikt

családon kívül nekem csak Lamex az, akitől kapok (és viszont) születésnapilag

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112454) qnadam


qnadam
veterán

ha valakinek hasznos infó: 16 gb háttértárra úgy megy fel az aktuális 32 bites w10 n ltsc, hogy bekapcsolt lemeztömörítés mellett még 4 gb szabad hely is marad.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112455) Jahno válasza blueboi69 (#112430) üzenetére


Jahno
őstag

És ha meghallgatja? Itt van Novával közös haverunk. Meglátja, aztán bármit csinál a másik oldal az nem jó és nyilván csak hülyeség lehet. Teljesen mindegy mi az.

Igaz néha nem is kell semmit csinálni, vagy pont fordítva, mert ha valamit csinálnak az baj és nem úgy kell, ha nem csinál valamit vagy bármit, akkor meg az a baj. Pld. érthetetlen sztori volt nekem az a kampány, ami szerint csövesekkel árasztották el Budapestet és hegyekben áll a szemét... Meg n+1 hasonló sztori.

(#112456) blueboi69 válasza Jahno (#112455) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Természetesen úgy értettem, hogy valaki nyitott legyen a dolgok megértésére, és kicsit objektívebben lássa a világot, ha több oldalról is megnézi ugyanazt.

Ha valaki teljesen vakon hisz valamiben/valakiben, azon tényleg nem lehet segíteni.

Én csak azt sajnálom, hogy pl a rezsicsökkentést is úgy fogják majd előadni, 4év múlva -ha a mostani ellenzék nyer -, hogy bezzeg az ő idejükben működött a rezsicsökkentés!

Ha most megint maradnak, akkor meg majd ráfogják a háborúra meg az akármire is, hogy a mocskos nyugat elvágta előlünk az orosz olcsó gázt, pedig ő megegyezett a főnökkel, hogy olcsón kapjuk. :U
Eddig nem akartam volna külföldre költözni, mostmár ott tartok, ha lenne pénzem, akkor nagyon erősen megfontolnám a dolgot.

(#112457) Samott


Samott
addikt

Kinoman rohogok:

A forint az ukranok penzehez kepest is gyengul. Oket konkretan ostromoljak az oroszok de a mi penzunk meg annal is szarabb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112458) qnadam válasza blueboi69 (#112456) üzenetére


qnadam
veterán

ez hosszú távon is ilyen, még mindig sokan mesélik párás szemmel, hogy óóó hát az előző rendszerben milyen jó is volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112459) WiZARD


WiZARD
addikt

óóó hogy a q életbe
A sberbankban lévő devizát március 2 árfolyamon forintra váltják és úgy utalják, majd valamikor.
343,29 USDHUF árfolyamot jelent, azaz 6,5% bukó eddig.
Ennyit arról hogy 100ezer EUR-ig garantálva van... :((

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#112460) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Apróság, az összes pénzváltó gondban van, dollár és Euro instant elfogy ahogy hozzák, általában egyben megveszi az összeset az első arrajáró, aki épp a szállításkor odajut.

(#112461) Jahno válasza -NoVa- (#112460) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor kezdődik:

(#112462) Jahno


Jahno
őstag

Na ha már lassan telepednek a szerverek akkor idebent haversráccal is nekiálltunk haditechnikáról megfejteni a bölcsességet. Azért ezt modernizálták rendesen, de mókás, hogy belül színes-szagos és még mindig kézi erővel kell letalpalni:

[link]

Bezzegrégen nem így nézett ki belülről és a forgó rész is egy jóval magasabb oszlopon volt.

(#112463) WiZARD válasza Jahno (#112461) üzenetére


WiZARD
addikt

Ma reggel voltam a fürdőszobaszalonban, srác épp járkált körbe és ragasztgatta a cetlit mindenhova, hogy EUR árfolyam miatt +10%.

(Mi szerencsére tavaly nyáron megvettünk mindent, mert a kivitelező mondta hogy sürgősen kell, hisz már kezdenének burkolni. Na ma reggel jött a burkoló kezdeni :DDD )

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#112464) Bujdy81 válasza WiZARD (#112463) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Amúgy a kivitelező - bár nem szándékosan, de - elég sokat spórolt nektek...

Persze, ha előre tudja az ütemtervet, akkor lehet, hogy nem vele szerződtetek volna...

(#112465) Jahno válasza WiZARD (#112463) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy hosszabb távon mi lesz? Jönnek az orosz menekültek is? Raktárakban lévő fotós cuccokat rendesebben ráönthetnék a feketepiacra.

(#112466) eattila válasza Phülöp (#112450) üzenetére


eattila
csendes tag

En se tudom magamtol mikor milyen nevnap van D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112467) hokuszpk válasza Jahno (#112429) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na az a yagi antennás a P18, olyanba ültem át a P12 -ből. azon kevesebb volt a yagi.
a másik a bólogató az meg talán egy P15 ja.
mellesleg a P12 is tudott magasságot mérni +-900méterre pontosan, a kiképzésen aszonta az oktató, hogy "saccometer", azóta több dologra is ráhúztam ezt a kifejezést. ( Pl : Ryzen timing calculator )

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#112468) hokuszpk válasza Sipi- (#112435) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valahol láttam azt a videot, amiből kivágták ezt a "harcba akarja küldeni a magyarokat" dumát.
szóval az elején aszonta, hogy ( nem szó szerint de nagyjából ) "Ha a Nato úgydönt, akkor a Nato tagság kötelez, szóval nagyon nincs mit agyalni, igen akkor Magyar katonákat is küldene"

van a másik a faszistás, az is frankón meg lett vágva, előtte van 1 perc, amíg felsorolja, hogy Orbán honnan hova jutott, aztán aszondja, hogy "Amit Orbán Viktor egy személyben képvisel", na innen indul a vágás, hogy "a kommunistákat, bla-bla-stb ... a faszistákat mi ebben a koalicioban külön-külön képviseljük".

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#112469) npera válasza hokuszpk (#112467) üzenetére


npera
újonc

+/- 900 méter pontosság nem is gond, ha elég durva robbanófej van a rakétán.

(#112470) npera válasza Jahno (#112465) üzenetére


npera
újonc

(#112471) Jahno válasza npera (#112469) üzenetére


Jahno
őstag

900 még sok, annyira durva azért kevés, meg hiába van lökéshullám, az ott nincs és a négyzetméterre eső repeszekkel operálnak. Mi időnkben volt az, hogy 4-5ezer repeszről 30ezerre emelték a fejben lévő adagot, így inkább utolsó kilométeren még megy a célkövetés és azt nem kell telibeverni, elég mellette 50-150 méterre robbani. Utasszállítót messzebbről is, mert nem manőverezik és elég nagy.

[ Szerkesztve ]

(#112472) Phülöp válasza Jahno (#112465) üzenetére


Phülöp
addikt

Furán hangzik, de itt már vannak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112473) Sipi-


Sipi-
tag

Telex cikk: Varga Mihály: A magyar forint is a brüsszeli szankciók áldozata

A címet elolvasva a pici gyerekek jutnak eszembe amikor csinált valamit, de egyből rávágja, hogy "nem én voltam", esetleg még azt is hozzáteszi, hogy a "Józsika csinálta". :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112474) eattila válasza Sipi- (#112473) üzenetére


eattila
csendes tag

Persze. Megint tatott szajjal mondogatjak, hogy put-in….

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112475) zetor2000 válasza qnadam (#112438) üzenetére


zetor2000
senior tag

Melyik az a csumpi akciókamera?
GoPro-t nézegettem, de az ~120-130. DJI-t is néztem, az se olcsóbb... :) SJCam nem tudom, mennyire akar HDMIn jelet adni. Videókamera ~200 körül indul... asszem. Puruttya fényképezőt is nézegettem, ami már értelmes, az is ~130-150, amiből kijön 2 Facecam... a fene tudja, lehet, pilotként kéne venni egyet, azt akkor az nem nagy bukó. Ha van vmi jobb, akkor mondd, szívesen tájékozódom.

"Megrendelői" oldalt én képviselném, azaz nekem kéne megmondani, kinek mi lesz a jó. De én is csak laikus vagyok a témában, rettenetesen sok YT cuccot nézegettem, hogy ki-mivel-hogyan streamel, mert odáig kb. ugyanaz. A mi felvételeink viszont nem YTre készülnének.

A PTZ kamera meg nem biztos, hogy drága, csak én próbálok meg valahol költséget faragni, mert van egy tól-ig keret, ami nem tudom, mennyire rugalmas. Ez egy ismeretlen komponens benne (a PTZ kamera+szerelése), nem merek addig nagy csodát álmodni.

A Mini a fene tudja... olcsó, és amire kell, még sok is. Ez ilyen 1x-1x lenne használva, nagy csodát nem kell vele tenni. Az Elgato kamerák csak kiegészítésnek kellenének, mert lehet, lenne egy -két olyan felvétel, amit én csinálnék, hogy mikor mit hogyan, és ahhoz még sok is.
Aztán lehet, hogy lesz pár PC/laptop bevonódva, csak az már nagy, meg sok a kábel, meg a minden... És egy valamirevaló értelmesebb, mai "korszerűbb" laptop ~350-400E Ft---> csillagos ég...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112476) Jahno válasza Sipi- (#112473) üzenetére


Jahno
őstag

Ma, Soros fater nem bírt vele, kellett hozzá egész Brüsszel is?

(#112477) Jahno


Jahno
őstag

No, hajnalban felszívtam magam, beáraztam a fotós cuccokat, pár dolgot inkább felfelé kerekítve, hogy alkuképes legyen vagy ha bizonytalan az arc, akkor kis obi vázzal együtt még olcsóbb, felőlem vigye minimál áron, csak haladjunk.

Erre ma estére elvittek egy csomót alku nélkül és nem kiabálom el, de holnap és pénteken megy utána a maradék. Aztán ennek egy részét visszarakom modernebb dologba, majd tervek szerint sörre is marad :C

Mai alkupozíciós különbözettel hirtelen felindulásból besétáltam Nyugatihoz a kutyás sátorba némi ellátmánnyal. Cerbona, víz, gyerek üdítők és bébi kaják. Személyzet annyira le volt sápadva, hogy azt sem tudták megmondani kérnek-e egy kávét, így mellette büféből vittem Nekik melegszendvicset. Ahogy néztem rájuk fért.

Szóval éves jó cselekedet letudva és kész. Érdekes, hogy Máltaiak, önkéntesek és hasonlók kint vannak, más senki, de elég rendezettnek tűnik a dolog. Látszik, hogy nincs főnök és projektvezető :-D Kiskölkök sírnak, többiek világ minden nyelvén mutogatnak. Teljesen más, mint amiket az ember köszin látott, pár rendőr ott van nézelődni, de semmi hőbörgés vagy lökdösődés nincs.

Valahogy Görény sem osztogatja a vitaminokat. Odahaza van még két EÜ ládám, napokban azt is bedobom.

(#112478) blueboi69 válasza -NoVa- (#112460) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miért nem revoluttal váltanak? Komolyan kérdezem amúgy.

(#112479) blueboi69 válasza WiZARD (#112459) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet megvan a 100ezer euro, csak nem fejenként, hanem összesen.

(#112480) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ma elmentem 3kereskedőhöz, megmutatni az smaxot, így ahogy van retkesen. Ebből 2 ugyanazt az árat mondta, végülis kicsivel kevesebbet, mint amire gondoltam, de a minimumnál többért.
Az egyikkel lebeszéltem, holnap viszem az autót, ő meg addigra kivesz lóvét. Nemtudom, hogy miért nem jó az utalás, de végülis mindegy.
Szóval úgy néz ki elmegy a maxi. Egyik szemem sír, a másikat kinyomtam.

(#112481) eattila válasza blueboi69 (#112480) üzenetére


eattila
csendes tag

Na. Legalabb nem szivod a fogad miatta tovabb

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112482) npera válasza Jahno (#112471) üzenetére


npera
újonc

Igen, tudom. Azért írtam, hogy nagyobb robbanófej kell. Mondjuk ilyen:

The Nike Hercules, initially designated SAM-A-25 and later MIM-14, was a surface-to-air missile (SAM) used by U.S. and NATO armed forces for medium- and high-altitude long-range air defense. It was normally armed with the W31 nuclear warhead, but could also be fitted with a conventional warhead for export use. Its warhead also allowed it to be used in a secondary surface-to-surface role, and the system also demonstrated its ability to hit other short-range missiles in flight.

(#112483) WiZARD válasza blueboi69 (#112480) üzenetére


WiZARD
addikt

Mi lesz helyette?

Az eladóval végül semmire se jutottál?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#112484) Vodike válasza blueboi69 (#112480) üzenetére


Vodike
tag

Mi lesz helyette? Wizard megelozott :)

Kereskedonek mondtad, hogy mar ne tekerje majd vissza, mert ez mar igy is meg van tekerve rendesen? :DD

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#112485) blueboi69 válasza WiZARD (#112483) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az eladóval ma reggel beszéltem, megint azzal jött, hogy akkor megcsinál ezt meg azt. :W
Kb elküldtem a faszba, aszondja hoz akkor vevőt rá. Mondom úgy hozod azt is, mint az alkatrészeket? Azóta nem válaszolt, ezért is rágtam be rá és mentem el random kereskedőhöz.

Hogy mi lesz helyette? Nemtudom. Ha menekülni kell, mert jönnek az oroszok, akkor gyorsan veszek vmi "olcsó" kisbuszt, amibe beférünk cuccokkal és első ránézésre nem lóg ki a bele.

A jobbik eset, hogy vége a háborgásnak odaát, kivárjuk, hogy legyen vmi jó PHEV jóáron.
Akár vmi prius 3 talán vagy vmi más, nemtudom, nincs konkrét. Az a baj, hogy a jó tisztán elektromos autók drágák még és alig is van belőlük, szóval egyelőre a PHEV lenne jó választás, mert azokból már van olcsóbb. Persze a mostani lóvéhoz hozzá kéne csapni 2-3millát, de lehet akkor stronozzuk a telekvásárlást, amit vagy megbánok vagy nem, de ahogy kilő az üzemanyag ára, inkább töltöm itthon napelemről az autót...
És ha elkezdenek emelkedi az árak, már nem rohannak az emberek sem benzines autót venni.

Addig meg ott a fiesta, gyakran utazunk abban is 4en +2 kutya, meghát amíg a bmw állt, akkoris kb 1évig szinte csak azt használtuk. Nem mondom, hogy befér sok cucc, de ki tud szolgálni még. Aztán ha hirtelen zuhannak az árak, akkor a fiestaval nem bukunk annyit, mint az smax-al.

Érdekes, az egyik kereskedő mondta, hogy az olcsóbb smaxokat viszik mint a cukrot, ma is kettőt adtak el. De ezek ilyen 1.5-2M közöttiek. Az egyiknek ami bent állt, lefotóztam az utasterét, hát vmi hányadék ahogy kinézett... Na mindegy, evvan :)

Végülis az 5éves tervben volt eddig EV autóra való váltás, hát most a háború ezt előrébbhozta.

(#112486) Phülöp válasza blueboi69 (#112485) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a telekrevalót nem raknám be értékvesztő projektbe.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112487) blueboi69 válasza Vodike (#112484) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem mondtam. Mondtam, hogy nézze meg, menjünk egy kört, akármi. Kb 5p alatt körbenézte mindegyik, de csak az számított, hogy km meg életkor. Az egyik festékrétegvastagságmérővel (de szép hosszú szó) megnézte, megállapította, hogy a jobb hátulja törött (ezt tudtam egyébként) ő adta a legkisebb árat. Az egyik (akitől a fiesta-t vettük) megkérdezte, hogy van-e vmi hibája, neki elmondtam a küszöbön a horpadást meghogy a kamera nem működik.

Ésbazmeg 3ból 2 azt kérdezte,hogy a felnikupakok megvannak-e. Nem is értem amúgy, totál leszarták, hogy mi működik rajta vagy lóg-e a bele az autónak. 3ból 1 kérte, hogy indítsam be. Mindnek mondtam, hogy ennyit mutat az óra, nincs szervízkönyv. Mind levágta, hogy kinti autó, mondták, hogy ebben van kockázat, mert azoknak nem ismert az előélete.
De alapvetően szerintem megvannak a szempontjaik, hogy mit néznek, ha az rendben, akkor jöhet az autó. Az extrákra nem is mozdultak rá.

Novának van igaza ismét. Kevés embert érdekli ezt.

Egyébként őszintén megmondták, hogy jól lőttem be az árát, ők is annyiért tudják majd eladni valszeg, de értelemszerűen nem adnak érte annyit. Kb 2-300al kevesebbet ajánlottak.
Nekem annyit megér a dolog, hogy ne jöjjön ide boldog-boldogtalan az autót nézegetni és problem solved.
Szóval effektíve, nem mondtam, hogy mennyi van benne (igazából én sem tudom pontosan), de nem is kérdezték. 1 kérdezte csak, hogy carvertical-on leellenőrizhető-e, mondtam, hogy azon megnéztem, de ott 10km szerepel összesen.

(#112488) blueboi69 válasza Phülöp (#112486) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Félreérthető, nem a telekreszánt összes pénz menne autóba, hanem mondjuk a 20%-a max.
Meg még valamennyiből lehet ki is iktatom a gázkazánt és akkor nem fog zavarni, hogy mennyit emelkednek a gázárak. :U

(#112489) blueboi69 válasza Phülöp (#112486) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja a másik meg, hogy a telek 2év alatt 3x lett drágább. Csak önkori az eladó, hatalmas nagy töketlenkedéssel.
Találtam nekik vevőt (közösen vennénk meg, utána kettéosztjuk) még decemberben, azóta sem sikerült eljutni semeddig.
Kerestek egy értékbecslőt aki a kiírt árnál is többet számolt ki, aminek hatására a polgármester mondta, hogy akkor megnézetteti egy igazságügyi szakértővel, mert túl magas az ár. Gondolom félt, hogy nem vesszük meg vagy csak igazságos szeretne lenni (nemfideszes, helyi független polgár). Éééééééés end of story. Ennyi történt 3-4hónap alatt, mégcsak testületi szavazás sem volt az eladásról, és ráadásul azt akarják, hogy árverés legyen, a kikiáltási árhoz kellett egyébként az értékbecslő...
Legutóbb azt hiszem nyáron vagy 1.5éve jutottunk el odáig hogy árverés lesz, amin egyedül én jelentem meg, tehát nagy tömeg nem volt, viszont nekem nincs pénzem az egész telekre. Mostmár ott tartunk, hogy a telekrész kb 30%-amit vennék, majdnem annyiba kerül mint 3éve az egész telek.
Szóval lehet ez a másik család aki építkezne ők is hagyják az egészet, vagy én lépek vissza, vagy valami, mert ahogy bedől most a gazdaság, simán lehet, hogy fél-1év múlva felére esik a telekár. :U

(#112490) hobizoli válasza blueboi69 (#112489) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ebbol akkkkkkkora szopo lesz 1-2 ev mulva....
tomegesen fognak bedolni a tulon-tul ertekelt ingatlanok, amiken tobb lesz a hitel, mint amit aktulisan er
vagy aszondja a bank, hogy 90 napon belul be kene kohogni egy 20-30milliot, hogy a hitelfedezeti arany ujra meglegyen
szerinted ki fogj tudni azt kikohhinteni?

több drón kell ;P

(#112491) Jahno válasza blueboi69 (#112485) üzenetére


Jahno
őstag

"de lehet akkor stronozzuk a telekvásárlást,"

Ha valaminek az értéke felfelé megy, akkor ez az. A kocsit meg drágán veszed, most alkatrészellátás és beszerzés is nehéz lesz, oszt csak amortizálod.

Már emelkednek az árak, csak gondoltam szólok :C

(#112492) Jahno válasza hobizoli (#112490) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, nem tudom miből interpoláltad. Vagy extra. Mindegy. Mambójambó. Meg hol 20 millió?

(#112493) hobizoli válasza Jahno (#112492) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2009-10-ben nem mentek le az arak?

szerinted a 120 milliora ertekelt 70 millios hitellel ketyego kegli hirtelen csak 80milliot erne, akkor a hitelezo bank majd nem fog semmit lepni?
ott az 50 millios onreszedbol volt az a buko, nem a hitelbol

több drón kell ;P

(#112494) Jahno válasza hobizoli (#112493) üzenetére


Jahno
őstag

És annó léptek? Én nem hallottam róla, de van rá egy söröm, hogy blubesz sem 120 millióra értékelt valamikkel zsugázik az operában. Akkor meg nem mindegy?

Ráadásul nálam is matek van, tesómmal kellene lepapírozni az örökséget, azt sem tudom merre az előre, de ugye mindenki itt bassza el, hogy nincs leírva, 20 év múlva meg sírnak a bíróságon és jajjsegíccsenek...

Ilyen felújított kecó, nyugati határ melletti kisváros, fele elvileg enyém és rendezkdeni kellene. Múlt héten hívott fel, hogy dumálni szeretne dolgokról és utána aláírjuk ügyvédnél. Most vakarózom:

(#112495) hobizoli válasza Jahno (#112494) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hugom munkatarsa kapott egy ilyen levelet 2011 korul, hogy 30 napon belul kohhintsen be 1.3 milliot, vagy felmondjak a hitelt
aztan a rokonsagbol tobben osszeadtak neki nagy nehezen
de nem kicsit volt kiborulva, mert egy hettel a hatarido elott meg csak 5-600k volt meg
akkor 10 millioert siman kaptal lakast Bp-n, sot, meg 7-8-ert is
csak az aranyokat nezd

vagom, hogy a Buleboi telke se 120 millio lenne, csak jelenlegi ingatlanarak mellett 120millio lassan egy atlagos csaladi haz ara Bp-n

multkor lattam egy epeitesi telek hirdetest 18ker-i Pestimren, saroktelek, 1050m2, kozmuvek az utcaban, azaz nincs a telekre bevezetve, ara meg 69.7 misi + AFA = 88
amire beviszed a kozmuveket ra, 90+
es ez meg akkor csak a telek :DDD

25% beepithetosege es ~7m-nel (vagy 7.5?) magasabb nem lehet az epulet es nem olyan helyen van, hogy kisetalsz a 2. sarokig es ott jar vmi tomegkozlekedesi akarmi, hanem ott meg legyen autod inkabb

amire van vmi epkezlab, aktualis szabvanyoknak megfelelo csaladi kero rajta, 150+ :DDD
aztan allandoan dragul a mindenfele epitoanyag is, m2-kent ~0.9-1 millioert epitik

több drón kell ;P

(#112496) Sipi- válasza WiZARD (#112483) üzenetére


Sipi-
tag

Minimum Galaxy, de igazából 9 személyes, hosszított Transit volna az igazi. Tetőkorlátos, hogy könnyű legyen dupla tetőboxot rakni rá :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112497) Bujdy81 válasza Jahno (#112477) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Mai alkupozíciós különbözettel hirtelen felindulásból besétáltam Nyugatihoz a kutyás sátorba némi ellátmánnyal. Cerbona, víz, gyerek üdítők és bébi kaják. Személyzet annyira le volt sápadva, hogy azt sem tudták megmondani kérnek-e egy kávét, így mellette büféből vittem Nekik melegszendvicset. Ahogy néztem rájuk fért."

Köszönjük a nép nevében is! :)

(#112498) Bujdy81 válasza Phülöp (#112486) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem vagy képben a magyar használtautó piaccal! ;)

Szomszéd 100 ezerrel többért adta el a Toyota Versot, mint amennyiért három éve vette...

(jó, tudom, egy ingatlanon többet kaszált volna, szóval igazad van, csak ez akkor is durva)

(#112499) Bujdy81 válasza cyberde (#112373) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Most olvastam, hogy az elejét és a végét kicsit meggyepálták az ukránok. Ebben az esetben mégnagyobb a kaki a ruszkiknak, mert akkor mozgatni nem tudják a konvojt, vagy ott kell hagyni, vagy folyamatosan etetni kell a népét.

Azt írják, hogy a teljes ukrán műveletre mozgósított gépi állomány 20%-a a konvojban van. Az azért elég meleg...

"Persze, ha vannak köztük harci járművek is (tankok-gépesített tarackok-pszh-k-egyéb páncélozott holmik, rádiók/radarok/műszaki/eü járművek, stb.) akkor az bőven súrolhatja a milliárdos nagyságrendet is. "

Tekintve, hogy tegnap publikáltak egy videót, hogy egy Bayraktar szétkap egy Buk rendszert támogató radart, inkább a 'B' opciód lesz a megfejtés... :D

(#112500) Bujdy81 válasza Sipi- (#112496) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Dupla box jóság! :)

Mondjuk sokkal könnyebb lett volna a sítábor, ha nem az érkezés utáni kipakolás után törik el a box egyetlen kulcsa és használható lett volna mindkettő... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.