Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113551) Phülöp válasza npera (#113550) üzenetére


Phülöp
addikt

Multidrive S, jelentsen ez bármit is.
Tán valami fokozatmentes varrógépmotor?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113553) Phülöp válasza qnadam (#113552) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez jól hangzik, köszönöm.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113554) Bujdy81 válasza Phülöp (#113530) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"TOYOTA AVENSIS"

Idáig olvastam, jó lesz! Nyilván ha törött és/vagy járt a Holdon, akkor nem, de maga a típus kiváló szerintem! :)

(#113555) qnadam


qnadam
veterán

lassan újult erővel retteghetünk az utakon

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#113556) hobizoli válasza qnadam (#113555) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyik magyar kamionos ceg jar hozzank fulop-szigeteki(!) soforokkel

2019 nyaran jottek a tobben egy evre
2019 vegen 2020 elejen befigyelt a Covid19 szitu, na ok azota nem voltak otthon... aztan most 2022 van mar
notebook-n "beszelgetnek" az otthoniakkal, csak hat abban is van egy kis idoeltolodas


na ezek utan sirdogaljon am barmelyik magyar nemzetkozizo kamionos, hogy mar 1-2 hete nem volt otthon :DDD

több drón kell ;P

(#113557) eattila válasza Sipi- (#113534) üzenetére


eattila
csendes tag

Toyota, nem olcso. De 1.8 benzin, nagy. A lesdsor tenyleg ronda.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113558) eattila válasza qnadam (#113555) üzenetére


eattila
csendes tag

Fasza lesz!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113559) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Butcher Babies - Monster Ball

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113560) npera válasza eattila (#113557) üzenetére


npera
újonc

Skandináv kocsikon a LEDsor nem árt, mert ha vidéken jársz, akkor éjszaka a komolyabb vadforgalom miatt praktikus. Inkább legyen "ronda" az extra világítás, mint hogy befigyeljen a jávorszarvas a szélvédőn....

(#113561) npera válasza Phülöp (#113551) üzenetére


npera
újonc

Ha az, amire gondolok, akkor az patent. Csak a helyén kell kezelni és nem szupersportkocsis élményt várni tőle. Közlekedésre teljesen jó.

(#113562) Phülöp válasza npera (#113560) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, ledsor (gyakorlatilag reflektor üzemmód) elterjedt feature vidéken. És hasznos.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113563) eattila válasza npera (#113560) üzenetére


eattila
csendes tag

Én a nagyobb északi ködöt okoltam. Gondoltam, hogy praktikum és nem esztétikum :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113564) Sipi- válasza eattila (#113563) üzenetére


Sipi-
tag

Mivel esztétikumnak ronda, így csak hasznos lehet :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113565) eattila válasza Sipi- (#113564) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, én láttam már ronda esztétikumot :D Kinek a pap, kinek a papné....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113566) eattila válasza Phülöp (#113559) üzenetére


eattila
csendes tag

re #mithallgatszmost:

Centrtal Cee

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113567) Samott


Samott
addikt

#enkerekelnezest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113568) Phülöp válasza Samott (#113567) üzenetére


Phülöp
addikt

Édesjóistenem, gyerele

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113569) eattila válasza Samott (#113567) üzenetére


eattila
csendes tag

Ómályfákinggád!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113570) -NoVa- válasza Samott (#113567) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van miért.

(#113571) Sipi- válasza eattila (#113569) üzenetére


Sipi-
tag

:F Nekem ehhez még korán van...

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113572) eattila válasza Sipi- (#113571) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem mindig. Bár erre pont rájöttem, hogy mit akart a költő.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113573) A. Crowley válasza eattila (#113508) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nálunk ledes GU10 derengett, kicseréltem őket, azóta megszűnt.

(#113574) Sipi- válasza eattila (#113572) üzenetére


Sipi-
tag

Megnéztem megint, reggeli után leesett. De ez gyenge volt. Eléggé.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113575) A. Crowley válasza hobizoli (#113556) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mi balinéz masszázsra járunk, ott is 2-3 évre jönnek a masszőrök, csak neten látják a családot, minden pénzt hazaküldenek, a gyerekeik gyakorlatilag nélkülük nőnek fel. De valahogy nem rottyannak bele, teljesen más életfelfogásuk van.

(#113576) A. Crowley válasza Sipi- (#113571) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekem is. Pedig jó lenne egyet röhögni.

(#113577) eattila válasza Sipi- (#113574) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem mondtam, hogy jó :D Csak hogy fájt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113578) Samott válasza eattila (#113577) üzenetére


Samott
addikt

Az volt a cel, ne csak nekem fajjon. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113579) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Hm, kis politikai szösszenet. Miért erőltetik, hogy válassz oldalt a háború témában? Én azt gondolom, hogy a mi szempontunkból az ukránok is megérik a pénzüket (lásd ukrán maffia itthon), nem lehet egyszerűen háborúellenesnek lenni? Nem értek egyet semelyik oldallal ahogy viselkedik, ráadásul az ukránok most nagyon úgy viselkednek, hogy berántsák a NATO-t a konfliktusba, az oroszokat meg úgy ismerjük, szóval egyik sem szimpatikus.
Inkább az a döbbenet, hogy a 21. században még mindig úgy gondolják emberek, hogy fegyverekkel és más emberek megölésével meg lehet bármit is oldani.
Szóval én NOWAR vagyok, de egyik oldalon sem állok.

(#113580) eattila válasza A. Crowley (#113579) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindig erről volt szó. ha nem velünk, ellenünk. Amúgy meg Ukrajnát megtámadták. És gyerekek és ártatlan emberek halnak meg. Értem, hogy maffia, meg párhuzam, de ha téged utálnak valahol az ország politikája miatt, az se igazságos, mert magyar maffia is van, meg magyar politikusok, de mi közöd hozzájuk? Őket meg ölik, mindenük elveszik, és kb ökológiai katasztrófa szélén táncol európa, ha nem a világ.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113581) Sipi- válasza A. Crowley (#113579) üzenetére


Sipi-
tag

Én nem akarok állást foglalni, csak nyugodjanak le a p...@ba.
Ukránok és a magyar kormány is "megéri a pénzét", kölcsönösen igyekeztek kicseszni egymással. Ukrán munkások nélkül meg leállna az építkezések nagy része :DD (és még sok minden más, pl. élelmiszeriparból is mentek haza)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113582) Sipi-


Sipi-
tag

Asszonyt vagyis a telefonját elérte ma reggel a tipikus farzseb-baleset.
Most rizsben pihen, bár gyanítom, hogy semmit sem fog érni (kikapcsolás előtt látszott, hogy a képernyő alsó része furcsán néz ki). Mennyi idő után próbáljuk meg bekapcsolni?

Érdekes, mert az én telefonom néhány nap alatt kiszáradt és azóta is jó, de az nem közvetlen vizet kapott, hanem tartósan vizes környezetben volt 3-4 órát (esőben túráztunk és a kabátzseb is vizes volt már belül is egy idő után). Akkor a kamera bepárásodott meg elég furcsa hangon szólalt meg a waze :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113583) Jahno válasza A. Crowley (#113579) üzenetére


Jahno
őstag

Mondtam én az elején, hogy ukránokat sem kell félteni és tudnak kavarni, meg ha most segítünk akkor nem öntenek több hulladékot a Tiszába?

Az ország az fogy rendesen és pusztul, most majd lehet kívülállóként mindenféle enszes/eus megoldásokért meg segélyért folyamodni és ha ennyire onnan látták el a fél világot termékkel, nyersanyaggal, akkor miért volt kvázi szegény ország?

Összefüggéseiben meg úgysem látjuk az egészet, idehaza most kisebb-nagyobb karakterek hőzöngenek és kavarják a szart. Egyik pofázik, hogy ne vegyünk oroszoktól gázt, de hát ahhoz kellene 3-4-5-X Paks, hogy ki tudjuk egyensúlyozni vellannyal, meg arra sem 5 perc felkészülni.

Itt van arc, tegnap óta mindenhol is kampányol, hogy jajj eltiltották a civileket, meg mindenkit (el sem olvastam rendesen, elég volt az előző pár posztja és hír, csak ez webes):

[link]

Röviden meg? Tök tudja mi volt, pár ismerőst megkérdeztem, akad aki rendszeresen ír onnan és ott van mindenki aki eddig, Őt magát lehet kibaszták valami miatt mert tényleg hülye volt, de Bikemaffia, MKKP, MA, mindenki jön-megy és csinálja a dolgát. Sátrad nem lehet, kicsit központilag intézik, hogy ki hova mit merre menjen és kész, de van orvos, kisállatos és legalább meleg, nem úgy, mint a Keletiben. Van ami jobb, van ami egyelőre kavarodós, de sokan teljesen a világ végét adják elő, ami nem úgy van és csak egy részét lehet objektíve ellenőrizni.

Ha ilyen egyszerű dolgokban is kavarja a szart a média meg a politika, akkor mit várjunk olyan dolgokban, amibe bele sem látunk semennyire?

(#113584) -NoVa- válasza A. Crowley (#113579) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt 2 konkrét oldal van, és az nem Orosz vagy Ukrán, hanem elvek. A határozott agresszióelítélés, beleállva bármi szankciókba, vagy a nagyhatalmak szabadrablásának elismerése, ami egyben annak is az elfogadása, hogy velünk is szabad hasonlót, ha épp úgy adja ki. Az óriási propagandazaj ellenére ami most történik, az egy elítélt el nem fogadott lerohanás, felrúgva minden nemzetközi egyezményt. Óriási propagandaerőt fordítanak a relativizálásra, USA-t és Afganisztánt emlegetve (ami egy előzetes ENSZ egyeztetéssel elfogadott dolog volt), a Budapest memorandumot, amit érdekes módon eddig csak az Oroszok rúgtak fel 2014-ben és azóta, nálunk emiatt nem telepítettek komolyabb fegyverzetet, és így tovább. Szóval GDI vs NOD.

Úgy érzem V. Iktor, soha meg nem koronázott önjelölt lator király egyértelmű állást foglalt, és nem csak én érzem úgy, komoly nemzetközi figyelem fordul most felé. Még egy hét, és kifejezhetjük a véleményünket.

(#113585) Phülöp


Phülöp
addikt

Én tartom magam ahhoz, amit vagy 2-3 hete is írtam: a ruszkikat ki kell picsázni, legyen vége a háborúnak, az ártatlan civilek leöldösének, a városok lerombolásának. Majd EZUTÁN nézzünk az ukránok körmére. Addig viszont nagyjából minden segítséget adjunk meg nekik a túléléshez.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113586) blueboi69 válasza A. Crowley (#113579) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez igen érdekes téma, ugyanis nem ilyen egyértelmű.
Ukránoknak most picit nehéz helyzetük van a fronton és van az elnökön némi nyomás. Ő most azt teszi, ami szerintem is helyes ebben az esetben. Nem adja fel, nem hátrál meg azonnal, nem menekül el. Ez az embereket is motiválja, nemtudom ott lokálisan milyen beszédeket tart vagy bármi, de látszólag az emberek kűzdeni akarnak a hazájukért.
Másrészről nyugat felé folyamatosan segítséget kér. Országoktól is külön-külön, EU-tól is, NATO-tól is. Az jobb lenne, ha szépen csendben ülne ott és várná a végzetét? Igenis kutya kötelessége a szomszédoktól segítséget kérnie, és ebben reménykedik, hogy ha mögéáll a NATO, akkor az oroszok hazarohannak. Ez rövidtávon működhet, közép és hosszabbtávon viszont garantálja azt, hogy Put-in ezt globális fenyegetésnek vegye és ki tudja mit indítana el... Ezt senki nem akarja.
Másrészről sajnos most a választások miatt Orbánnak minden kapóra jön, ugyanis mindenféle látszattevékenységgel és ügyes kommunikációval mégtöbb követőt tud szerezni és a bizonytalanokat is maga mellé állítja, ezzel a megvédjük a családokat politikával.
Addig már kevés fideszes jut el, hogy tulajdonképpen ő saját maga tolta a lakosságot és a családokat egy ilyen kiszolgáltatottság felé, ugyanis kurvára nem kellene egy ilyen elmebeteggel üzletelni és ennyire függni az oroszoktól.
Ha 10-12éve nem döntötte volna romba a panelprogramot és a lakosságot is abban támogatná, hogy korszerűsítse és szigetelje a meglévő házakat, akkor most pont leszarná mindenki, hogy picit drágul a gáz, ha eleve keveset is fogyasztanak. De erre épült mindene, hogy szarjuk le a szigetelést meg a korszerűsítést, majd ő ellintézi, hogy olcsó gáz jöjjön és majd a rezsicsökkentés az megold mindent. Hát ez most szépen romba is dől...
A nap és szélerőműveket évekkel ezelőtt kellett volna elkezdeni támogatni, nem csak lakossági oldalról.
És most persze, hogy nem akar állást foglalni, mert fél a gazdájától, hosszútávon meg az EU sem felejt, hogy amikor össze kéne fogni, akkor ő a családvédelemre hivatkozva pinginezett. A nagy faszt, a saját politikáját próbálja megvédeni, mert ha nem smúzol Putinnal, nem lesz olcsó gáz és kőolaj akkor baszhatja a rezsicsökkentést.
Én legalábbis így látom.

(#113587) Jahno válasza Phülöp (#113585) üzenetére


Jahno
őstag

Ez így vállalható, csak ez a "ruszkikat ki kell picsázni" az olyan homályzónás. Sokan vakarják rajt a fejüket az biztos.

Pórnép meg már így is szidja Amerikát meg olyan elméleteket talál ki, hogy csak pislogok.

Eddig nem is sejtettem, hogy mennyi Putyin-hívő van idehaza, de az is érdekes kórkép, ha a múltkori kútba esett gyerek mellett ezrek sírtak és nyomták a gyertyás képeket, meg jajj szegény és áldott legyen odafent, most meg ugyanezek azt írják az ukrán bulira, hogy megérdemelték és úgy kell Nekik? El van itt baszódva sokminden.

(#113588) Phülöp válasza Jahno (#113587) üzenetére


Phülöp
addikt

Jah, most Oroszország a világ fidesze.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113589) Jahno válasza blueboi69 (#113586) üzenetére


Jahno
őstag

Panelprogram szerintem nem ilyen egyszerű. És éppen ez a nyűg, hogy van sok lakó, mind másképp gondolkozna, de ránézésre olyan befektetések lennének, ami sosem térül meg, vagy megtérülne, de nem az én zsebembe jön vissza, akkor meg minek legyen jobb. Nálunk elég sok dolog lement önerőből, néhány minimál felújítás és közös területeken ablakcsere, fűtés korszerűsítés, a közös tömb kapott egy modern GÁZkazános megoldást, aztán majd kiderül. Akkor ésszerű volt, de ha megnézed csomó minden másban is így működik a világpiac. magadnak nem nagyon tudsz energiát gyártani, az meg ezer éve sem jött be, hogy nem létező alapanyagból, pénzből a vas és acél meg mikroelektronika országa legyünk.

(#113590) Phülöp válasza A. Crowley (#113576) üzenetére


Phülöp
addikt

Tessék. Hanggal persze.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113591) -NoVa- válasza Phülöp (#113590) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt megkönnyeztem. Minőségi kontent.

(#113592) ezittketto válasza zetor2000 (#113522) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Sosem hallottam még erről. Ez hogyan működik a valóságban?

(#113593) ezittketto válasza -NoVa- (#113525) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ha lemond, akkor fasza, de ez az ő döntése..
Nem híres erről a magyar politika..

(#113594) A. Crowley válasza eattila (#113580) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

"Amúgy meg Ukrajnát megtámadták. És gyerekek és ártatlan emberek halnak meg. "' - ezt pont betakarja az a hozzáállásom, hogy NOWAR. Ne háborúzzatok wazz. Ettől még nem értek egyet egyik féllel sem, de azzal sem, hogy mindenféle bxlfxsz felkiáltással bevonulok valahova katonai erővel, majd szétbombázom az országot békefenntartás címszóval.

(#113595) eattila válasza A. Crowley (#113594) üzenetére


eattila
csendes tag

Értem én. A többi arra vonatkozott, hogy az ukránok, meg a maffiájuk. Nem a civilek azok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113596) blueboi69 válasza Jahno (#113589) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" ránézésre olyan befektetések lennének, ami sosem térül meg, vagy megtérülne, de nem az én zsebembe jön vissza, akkor meg minek legyen jobb"

Nos hát ez nem ilyen egyszerű. Egyrészt a befektetés megtérülési ideje csak az aktuális áraktól függ, látod, ha felmegy a gáz és villany ára, akkor egy napelemrendszer az eddigi 10év helyett megtérül 2év alatt kb.

Másrészt ne csak magadra gondolj. Oké, nálatok nincsen gyerek, de a világ nagyrésze az családos és valakire hagyná a világot és jó lenne ha vigyáznánk erre a bolygóra, elvégre csak egy van belőle....
Szóval a mindenféle támogatás a hatékony és gazdaságos működés irányába az mindenkinek jó hosszútávon. Az a hozzállás, hogy nekem mindegy, meg a nekem nem lesz jobb, ez pont lehúzza az egész társadalmat. Ne legyél te sem ilyen önző, nem csak te élsz ezen a földön.

(#113597) A. Crowley válasza eattila (#113595) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Jaja, ezért mondom, hogy civilek bombázása hol oldja meg azt, amivel indokolták a bevonulást?
Le kéne cserélni az összes politikust a gcibe.

Amúgy más kérdés: szerintetek ebben a helyzetben ha nyer az ellenzék, lesz bármi mozgástere? Komolyan mondom, szerintem üresebb az államkassza, mint az én zsebem volt a főiskolás időszakban pénteken hazamenetelkor.
Néha azt gondolom, hagyni kell a fideszre ráomolni az egész szart, amit felépítettek, de vajon nincs máris késő, hogy ebből még lehessen valami?

(#113598) eattila válasza A. Crowley (#113597) üzenetére


eattila
csendes tag

Sehol. Azt kb bárki tudja, akinek 3-nál több IQ-ja van, hogy kamu.

Ha most nem a ők nyernek valami csoda folytán, akkor 4 év múlva fognak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113599) -NoVa- válasza A. Crowley (#113597) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sosem késő, és azért még ennek az ellenzéknek nagyon nem árt, ha van rajta elég fék és ellensúly. De egy esélyt ad az újraépítésre, ha már az elején megtanulnak transzparensen és egyenesen kommunikálni. Úgyis minden kiderül, nem jellemző a sikeres titoktartás errefelé, akkor már kérjük számszerűsítve, mennyire szar a helyzet, mi a terv, mennyi idő alatt hová kéne, és ezt updatelve rendszeresen. Ha ezt nem sikerül (nem a terv tartása, hanem a kommunikáció), akkor azt hiszem le lehet húzni a rolót, ezt a területet a balkáni poshadás nyerte.

(#113600) blueboi69 válasza eattila (#113598) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pontosan. Itthagyják a fost, akkor 4év múlva lehet mutogatni, hogy háhá az ő idejükben milyen jó volt minden, az ellenzék ideje alatt meg csak drágulás volt.

Ha ők nyernek, főhetnek a saját levükben,de azért minden menne tovább. Ellenzékkel talán megint lesznek EU-s pénzek és ha jó helyre kerülnek, akkor lehet esélyük bizonyítani.

Az biztos, hogy akárki is nyer, itt nemsokára cudar egy világ lesz. :( És nem akarok guga lenni, hogy csak itt károgok, de bakker itt nálunk a spar-to-go részén a grillcsikre 1700ról felment 2200-ra kb 2hónap alatt. Disznócombot hetek óta nem láttam, szóval bejött ez a hatósági áras dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.