Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113901) eattila válasza -NoVa- (#113895) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom mi az autolevel, de ez jól néz ki!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113902) blueboi69 válasza npera (#113897) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Majd ha olcsó lesz... :)

(#113903) eattila válasza hokuszpk (#113900) üzenetére


eattila
csendes tag

Még hosszú a nap.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113904) Jahno válasza eattila (#113893) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ez is kampány végi vasárnap még gyorsan elvesz tőlünk egy órát, hogy tudjuk hol a helyünk.

(#113905) -NoVa- válasza npera (#113899) üzenetére


-NoVa-
őstag

Már Marlint fordítok Visual Studioból, a gyári firmware pont nem adja ki a HW együttállást, többféle alaplap főverzió alatt még 1-2 revízió is lement. Vagy újabb lapot kéne vegyek a stock FW-hez, vagy kódolni. C++, otthonos terület.

(#113906) -NoVa- válasza eattila (#113901) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fejmagasság kalibráló szenzor, ami nyomtatás előtt letapogatja az üveg felületét, és kompenzálja a hőtágulás miatti deformációt. Mivel a sík üveg csak nagyjából sík, nem árt ha ezt nem kézzel kell kiügyeskedni.

(#113907) eattila válasza -NoVa- (#113906) üzenetére


eattila
csendes tag

Értem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113908) npera válasza -NoVa- (#113905) üzenetére


npera
újonc

Ó, nájsz. Akkor nem csalódtam.

Nemsokára Klipper lesz ebből rászpberrin, ahogy nézem.... :B

Ezzel tudsz gyorsulásmérőt rakni a fejre, amivel ki tudod kompenzálni a vezérlésben a rezonanciát. Kevesebb ghosting. Meg webkamerával tud timelapse dokumentációt csinálni. És persze távolról vezérelhető minden IS vele...

(#113909) Jahno válasza npera (#113908) üzenetére


Jahno
őstag

Végén még én is nyomtatok valamit. Lehet mutattam, fotómasinához vettem ilyen akciós mini cuccot, de ez még annál is kisebb és a legkönnyebb gépemet éppen csak megtartja.

Most agyalok milyen más megoldás lehetne erre, vagy ennek alternatívája amit megfogok, zsebre vágok, de így talajszinten működik. Mondjuk kb. annyiba került, mint egy rendesebb csavar, szóval kárba nem vész és lámpát tartani pont jó, csak elindultak a bogarak:

(#113910) qnadam


qnadam
veterán

vettem timelapse-ezni egy uniview ip kamerát, ami tök jó meg minden, de kiderült egy hiba, hosszas nézegetés után jpeg-írási problémának látszik, mintha a kép jobb feléről némi színinformáció átkeveredne balra.
leveleztem egy darabig az ügyfélszolgálattal, hogy nyomkodhatja a beállításokat teamvieweren, de attól nem javul meg. ha a videstreamből veszünk ki egy képkockát a webfelületen, azzal probléma eddig se volt. ragaszkodhat ahhoz, hogy tegyem vissza a videót 20 fps-re (azt úgyse használom, arra elég a sokkal kevesebb is). és nem, nem az optika csillan vissza, nem fogok kimenni megmozgatni.
szóval harcoltunk egy darabig Merlinnel (igen, ez az emailje is), hogy most akkor melyik kép honnan van stb, de végül győzelem: hétfőn reggel kaptak teamviewer hozzáférést, lement egy session meg 7-8 levélváltás, végül ma reggel kaptam egy szép új firmware-t, amiben kijavították. riszpekt, komolyan.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#113911) Jahno válasza qnadam (#113910) üzenetére


Jahno
őstag

Én mindig mondtam, hogy ezeket szénné kell tesztelni, de jahh, Neked sem volt rá sok időd és legalább addig itt pont nem történt semmi. Most meg már javítás van, mázlista. Ráadásul ennek a kamerának nem is teljesen ez a funkciója, most ha vagyonvédelem a cél és kicsit csíkos, hát nabumm, funkciójának bőven megfelel.

Nekem ugye ott voltak a routereim és digizőim, amik véletlenszerűen, vagy X gigabyte forgalom után megálltak. Feléd meg a GoPro is rendetlenkedett a valamiért.

Meg majd néha dicsekszem, éppen jött a posta kici occó kínai arannyal és csodás feliratozással, de nem számít, ez ilyen:

Már csak valami újat kellene kitalálnom, hogy ne mindig azt a pár képet futtassam ami véletlenül sikerült.

(#113912) Phülöp válasza Jahno (#113911) üzenetére


Phülöp
addikt

Gratula, söröd fizetem (limited edition).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113913) npera


npera
újonc

Blueboi, Nova. 6S 1,3 Ah fogpiszkáló?

(#113914) Jahno válasza Phülöp (#113912) üzenetére


Jahno
őstag

Majd egyszer főnöködnél beváltom a kuponom és akkor megoldjuk. Ez egy ilyen nap, most hozta át a szomszéd, erről a képről is tudok mutatni egy vacak képet :C És egyelőre nem sok dupla oldalas van benne :wub:

Kb. 400 fotós országalbumos válogatás az elmúlt asszem 2 év jobb képeiből. Feltörök, mint a talajvíz.

(#113915) Phülöp válasza Jahno (#113914) üzenetére


Phülöp
addikt

mindeközben találtam olyan csodát, ami megérdemel téged
nem helyi, ellenben érdekes
listára tettem, nem felejtem el

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#113916) zetor2000 válasza Samott (#113780) üzenetére


zetor2000
senior tag

Előzetest láttad?

[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113917) eattila válasza Jahno (#113914) üzenetére


eattila
csendes tag

Gratula! :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113918) npera válasza Jahno (#113914) üzenetére


npera
újonc

Ez nem piskóta, ez már tiramisu!

Gratula :R

(#113919) npera


npera
újonc

Tegnap elvittem a családot judóra, aztán közben volt kábé 3/4 órám otthon, így meg tudtam reptetni a Foxeer Predator 5-el felszerelt 3,5"-os fogpiszkálót. A korábbi kamera (RunCam Nano 4) egész jó volt, de nappal szemben kábé semmit nem láttam vele. Ami az erdő szélén repülve tud hátrány lenni.

Szántóföldön nagyobb bokrok és fák is nehezen látszódtak, a csupasz ágak csak pár méter távolságból lettek láthatóak.

A Predator 5 egy racsingos kamera, a képvilága erre van optimalizálva. A latency állítólag valami 1-el kezdődő szám, ami god-tier gyakorlatilag.

A kamera kékjei a rivjúk szerint elég durvák, de nekem egyáltalán nem voltak zavaróak. Még lemenő Nappal szemben az erdő szélén is látszanak a fák és a sötét részen amit látni kell.

A frontlencse akkora, hogy éppen át tudtam tuszkolni a printelt kanopin, elég impresszív kis cucc. Nano méret, ezért 14 mm-es alapja van a háznak.

Ezzel gyakorlatilag megérkeztem a kamerás felfedező utazásomban. A racing kamerák azok, amik "jó" képet adnak, ezzel látok mindent és a képük teljesen jó freestyle repülésre is.

Megpróbáltam felvenni hangot is. Egyelőre mobillal, ami a filmiparból ismerős "csapó!!!" jelenetet is magában foglalja. Mivel a DVR képét össze kellett szinkronizáljam a mobillal felvett hanggal. Egyből meg is állapítottam, hogy a mobil hangja nem az igazi....

Link.

(#113920) blueboi69 válasza Jahno (#113914) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ejha! Rizspekt! :R

(#113921) -NoVa- válasza npera (#113919) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Egyből meg is állapítottam, hogy a mobil hangja nem az igazi...."

Vidd a Qudelix 5k-t is, érzékenyebb a mikrofonja, és állítható is az érzékenysége, jobban kioptimalizálható.

(#113922) A. Crowley válasza Jahno (#113914) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Gratulálok

(#113923) cyberde válasza Samott (#113882) üzenetére


cyberde
csendes tag

(#113924) Bujdy81 válasza cyberde (#113923) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez egy vallásellenes képnek tűnik elsőre.
Valójában persze csak egy poén, ami felhívja az emberek figyelmét a problémákra.

Nem az a baj, hogy sok katolikus megy az El Caminon. Az a baj, hogy nagyon-nagyon kevés közöttük a keresztény! :(

(#113925) eattila válasza Bujdy81 (#113924) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy hogy kevés El Camino megy katolikuson? Mondjuk ez egy morbid kifacsarás.
Viszont ez nem vallás ellenes, hanem ember ellenes. Mert szobrot állítunk egy ember utolsó perceiről, akit megöltünk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113926) blueboi69 válasza eattila (#113925) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy akik a szobrokat csinálják nem ugyanazok az emberek, mint akik megölték. :U

(#113927) eattila válasza blueboi69 (#113926) üzenetére


eattila
csendes tag

A legtöbb emberi lény tömegben megszűnik indivídum lenni. És ugyan úgy viselkedik, ahogy 2-3-4-8k évvel ezelőtt. Mint egy csordányi kegyetlen állat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113928) Sipi-


Sipi-
tag

tippeljetek

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113929) cyberde válasza Bujdy81 (#113924) üzenetére


cyberde
csendes tag

Krisztust Pontius Pilátus ítélte halálra (inkább politikai, mint vallási okokból) és a kivégzés az ókori Róma birodalmi módszerével hajtották végre. Kereszténység -mint vallás- akkor még évtizedekig nem is létezett.
De a Kereszténység nevében elkövetett vallásháborúk vérontásait, az inkvizíció, vagy a keresztény hittérítések kegyetlenségeit látva sem hiszem, hogy másképp döntöttek volna ET-ék.

(#113930) WiZARD válasza Sipi- (#113928) üzenetére


WiZARD
addikt

Arra hol lehet tippelni hogy a románoknál a célbajutott szavazatok szerint 100% vagy csak 99% szavaz viktorra? :(((

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#113931) Bujdy81 válasza cyberde (#113929) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"De a Kereszténység nevében elkövetett"

Nem igazán tér el a véleményünk lényege, pedig - ha jól sejtem - nagyon máshogy állunk a krisztusi tanításokhoz! ;)

Nagyon érdekes kutatás lenne pl. azt kinyomozni, hogy a középkorban kb. hány száz évig volt pontosan NULLA igazi keresztény a katolikus egyház papnál magasabb szinten lévő tagjai között...

Ma sincsen túl sok, és abból a kevésből is fogynak, ahogy térnek le az útról. Pl. szegény Böjte Csabát sem dícsérné meg a 10-20 évvel ezelőtti önmaga. :(

(#113932) npera válasza -NoVa- (#113921) üzenetére


npera
újonc

A! Nem is gondoltam erre, köszi a tippet!

(#113933) Sipi- válasza WiZARD (#113930) üzenetére


Sipi-
tag

Erre gondolsz? [link]

Csak megspórolják, hogy ne itthon kelljen kidobni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#113934) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Fotómasina

https://index.hu/techtud/2022/03/31/nikon-zfc-fenykepezogep-teszt-milc/

(#113935) cyberde válasza Bujdy81 (#113931) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...nagyon máshogy állunk a krisztusi tanításokhoz! ;)..."

Nyilván. Mint ahogy nagyon máshogy állunk Mohamed, Buddha, Siva, valamelyik sintó Kami, stb... kinyilatkoztatásaihoz is. :)

(#113936) Jahno válasza blueboi69 (#113934) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek is tudnak valamit, lassan 1 éves lesz a cucc :-D Már azt hittem valami újabb verziója jött, amit nem tudok. De attól függ, ha valaki ezüstös retró vonalat szeretne, akkor más gyártók fényévekkel megelőzték (ez csak 5+ év, de van mindenféle dizájn):

Ha valaki a Zenithez szokott és szögletesebb verzió kell, akkor olyan is:

Vagy bőr bevonattal, ami simán megy enpera táskájához :C

És akkor Oly sorozatait már nem mind mutatom, mert tényleg sok lenne, de ebből is van nagy, meg kicsi, szögletes, lukas és mindenféle is:

Canikon elég jól elbaszta a fotós piacot meg a kategóriák alját, Fuji legalább következetesen drága, Panám ki fog halni, szóval jó irányba nézünk :C

(#113937) Jahno válasza Bujdy81 (#113924) üzenetére


Jahno
őstag

Én szoktam mondogatni, hogy ha nem lenne egyház már lehet a Marson lenne kólóniánk, aztán persze sosem tudni.

(#113938) Samott válasza Sipi- (#113928) üzenetére


Samott
addikt

:)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113939) Jahno


Jahno
őstag

Elsőre nem mertem megkérdezni, hogy troll-e vagy hülye, de gondolom felmérték az erőviszonyokat és akiket Győzikével elhúznak, azokat így még vissza lehet szerezni:

Alatta még rizsázik egy kört, hogy a könyezetvédelem és egészség meg minden, de az nem fért ki a monitorra. Szerintem ennyi pont elég. És akkor 1 perc néma csend a tudomány nevében :bárgyúfejetvágósszmájli:

(#113940) Samott válasza Jahno (#113939) üzenetére


Samott
addikt

Fura hogy teged mindig ezek talalnak meg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113941) blueboi69 válasza Samott (#113940) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez jutott eszembe nekem is :D

(#113942) Jahno válasza Samott (#113940) üzenetére


Jahno
őstag

Megfelelő körökben kell mozogni :DD

(#113943) eattila válasza blueboi69 (#113934) üzenetére


eattila
csendes tag

Ennek lassan ideje volt...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#113944) npera válasza Jahno (#113936) üzenetére


npera
újonc

Az a táskám kiborított eddig mindenkit :B

(#113945) Samott


Samott
addikt

Teslagyaras dronos.

Olyan nagyon sok nemetre nem lesz ott szukseg ugy latom. Ezek inkabb gepek, mint gyarak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113946) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ilyen van?
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113947) hokuszpk válasza Samott (#113940) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Jahnonak a Sziriuszon is vannak kapcsolatai ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#113948) zetor2000 válasza Samott (#113945) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ennek jobb a minősége :)
4K monitorom van, ezen "botrány" a másik videó :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#113949) Jahno válasza npera (#113944) üzenetére


Jahno
őstag

Ami jó, az jó. Nekem most ígértek egy Lumixosat :-P

(#113950) npera válasza Samott (#113945) üzenetére


npera
újonc

Látványos. Hiányoltam a powerloopot a kasznin keresztül, amikor a galvanizációs medencébe merítették a bódét.... :B

Elég ügyesen válogatták ki azokat az állomásokat, amikor a darabok mérete, a processz jellege és a darabok érzékenysége miatt azért máshol is tipikusan robotokat használnak. Gondolok a nyers lemezek sajtolására és a kezeletlen felületek sajátosságára (kézzel megfogva selejt).

Ahol hagyományosan hangyaként nyüzsögnek az emberek (végszerelés) az pont kimaradt. De hogy ne csak akadékoskodjak: alighanem totálisan az egész "sorra" vetítve az automatizáció mértéke kiemelkedő.

Kíváncsi lennék egy gyárlátogatásra amikor már teljes kapacitáson üzemel a plant.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.