Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112751) npera


npera
újonc

(#112752) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#112750) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Lehet kifogytak és már szendvics és kávé maradt :)

(#112753) eattila


eattila
csendes tag

Itt a shell 480-ert adta a 100-as racsing benyat. De miutan szolt haver, fel ora mulva mar elfogyott…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112754) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No alternative text description for this image

(#112755) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#112756) -NoVa-


-NoVa-
őstag

"Rájöttek a gazdálkodók hogy a traktor étolajjal is megy, azóta a vásárolható étolaj mennyiséget is korlátozták a boltokban."

(#112757) qnadam válasza Sipi- (#112750) üzenetére


qnadam
veterán

ismerős egy órája próbálkozott két kúton xvii-ben, egyiknél se kapott gázolajat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112758) eattila válasza -NoVa- (#112756) üzenetére


eattila
csendes tag

Pedig annak dragabb literje…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112759) Phülöp


Phülöp
addikt

És akkor műszaki vizsga, kíváncsi vagyok, bele tud-e kötni a csaj a Villámba. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112760) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112761) npera


npera
újonc

Nem gondoltam volna, hogy "eljön Amerika" és Magyarországon is zacskóba tankolják a benzint. Nem teszek szmájlit, de ez eléggé elkeserítő.

(#112762) Jahno válasza npera (#112761) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem ezt a sziauramos képről vágta le egy troll. És ennyivel még hülyére sem keresi magát a jövedéki termékes kockázathoz képest.

(#112763) Samott válasza npera (#112761) üzenetére


Samott
addikt

A kommunizmust nem lehet csak felig bevezetni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112764) blueboi69 válasza npera (#112761) üzenetére


blueboi69
csendes tag

May be an image of 2 people and text

(#112765) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of 6 people and text that says "MI EZ AZÚJ ILLAT RAJTAD? GÁZOLAJ."

(#112766) eattila válasza blueboi69 (#112764) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja. Havernak van egy Grand Cherokee -ja. A régi. 5.2 V8. Benzin :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112767) npera válasza eattila (#112766) üzenetére


npera
újonc

Óvatosan hajtva az elszürcsölget 20-liter alatt vélhetően. A mostanság nyugdíjba vonuló volt kollégám 5,5-literes szívó V8-as S500 gépkocsija evett 17-litert vegyes felhasználásban. Nála a vegyes felhasználás a kisboltig, munkába és golfklubba járást jelentette. A legmesszebb a golfklubb volt, mert az majdnem 20 km volt egy irányba :Y

(#112768) npera válasza npera (#112767) üzenetére


npera
újonc

Kollégám most tankolta meg a dízel passzátot 1400 SEK értékben. 51 liter ennyibe kerül most. 49948.36 HUF gúgül szerint.

(#112769) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of 1 person and text that says "Vajon hol lehet a farkas? Lőjetek agyon! Most!"

(#112770) eattila válasza npera (#112767) üzenetére


eattila
csendes tag

Ő nem keveredik az óvatosság gyanújába. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112771) blueboi69 válasza npera (#112768) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Korrekt.
Én meg most olvasom, hogy:

"Közben a Volkswagen leállította a villanyautói, pluginjai gyártását, mert létfontosságú alkatrészek nem készülnek el Ukrajnában, de az oroszok felelősek többek között a német nikkel-import 44 százalékáért is, ami fontos alkotóeleme pl. az akkumulátoroknak. A fogadó ország és maga Oroszország is korlátozhatja az ellátást. Most ott tartunk, hogy 2022-re évtizedes csökkenés után ideiglenes emelkedést prognosztizálnak az akkuk árát illetően,könnyen fordulhat drágából elérhetetlenbe a villanyautó ."

:(
https://totalcar.hu/magazin/velemeny/2022/03/10/jobban-hajlasz-a-villanyautokra-az-uzemanyagok-koruli-cirkusz-miatt-/

(#112772) blueboi69 válasza eattila (#112770) üzenetére


blueboi69
csendes tag

May be an image of one or more people and text that says "BENZINPÁNIK!!! CSAK A MÁRCIUS 15-I HAVAZÁSRA KÉSZÜLNEK HOGY NE KELLJEN ATÜLNIÜK MÁSHOZ! imgflip.com"

(#112773) npera válasza blueboi69 (#112771) üzenetére


npera
újonc

Ó, ennél nagyobb szopás van már a háború kezdete óta például kábelkorbácsokkal. Egy csomó OEM onnan vett gondolom LEAR beszállítótól kábelkorbácsokat. És most nincs.

Pár hónap múlva fog ez bedurranni a vevői oldalon, amikor elfogynak a tranzitban levő kocsik és nem jön új. Közben a félvezetőkből sem lett több vagy olcsóbb, meg magnézium és acél is hiánycikk, de legalább a COVID miatti a szállítási nehézségek is mind megoldódtak. Ja, nem.

Szóval most én úgy gondolkodom, hogy ami autó van, az van és most nem ugrálunk jó ideig. Ha most el tudod adni az S-Maxot, akkor az királyság, aztán a Fiestát pedig jól becsüljétek meg és kerékpározzatok sokat autózás helyett. Top tip from the coach.

(#112774) blueboi69 válasza npera (#112773) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lemaradtál, az smaxot eladtam hétfőn. Egébként azóta nézegettem a hahu-t, sokkal sokkal drágábban vannak kevésbé felszereltebb változatok, szóval néha szokam anyázni, hogy kb 7-800ezerrel többért is meghirdethettem volna, de aztán lenyugszom, hogy nem hiányzik az, hogy idejöjjenek naponta, hogy lefikázzák, meg alkudozzanak, aztán meg a vevő jöjjön panaszkodni.

Viszont akkor lehet nem lesz így 1-2éven belül PHEV, ha elhúzódik ez a háború. Meg gondolom utána is kell némi idő, míg visszaáll a termelés a normális kerékvágásba.
:(

(#112775) Jahno válasza npera (#112773) üzenetére


Jahno
őstag

Másik amit néztem, hogypld. Skodának a felvevőpiaca masszívan oroszok felé ment, onnan szép bevételek jöttek és most ez is ugrik, ahogy sok más cégnél is.

(#112776) npera válasza blueboi69 (#112774) üzenetére


npera
újonc

Én a PHEV-et kihagynám. Vagy egy jó hibrid vagy egy BEV. A PHEV feleslegesen drága, nehéz és egyfolytában lehet a kanócot dugdosni, mert a hatótáv nevetséges valós körülmények között.

Egy jó hibrid teljesen gondtalan, néha tankolsz, de nem sokat és nem gyakran. Egyszerűen csak megy, zümmög és kész.

Ha nagyon alaposan töltöd a PHEV-et, akkor elég sokáig lehet vele menni elektromosan, de akkor nagyon óvatosan kell adni a gázt, hidegben még óvatosabban, mert ha picit is túl sok nyomatékot igényelsz, akkor indul az ICE azonnal. Ráadásul ha így használod, akkor az kifejezetten rossz a belsőégésű oldalnak, mert sosem futja ki magát és állandóan hidegindítási üzemben nyekteti az ember, ha véletlenül beindul. És mivel csak magas nyomatékigényre indul, ezért egyből kapja is az ívet. Bónuszként belerohad az üzemanyag, ezért egy bizonyos idő után forszírozottan járatni fogja az ICE-t, hogy kifusson a tank belőle.

Papíron jó, de aszfalton egy sima HEV jobb szerintem.

De még mindig ott tart a dolog, hogy ha csak ide-oda menni kis távokra kellene autó, akkor legjobb egy jó kerékpár és egy kis szívó benzines. Ami neked pont van is.

(#112777) npera válasza Jahno (#112775) üzenetére


npera
újonc

Ja-ja, az ex-szovjet piac gigantikus igazából, ott lehet eladni a nem elektrifikált cuccokat. Meg szedánt, meg SUV-ot persze.

Most egy ideig duzzog mindenki, aztán szépen visszaszivárognak, mert a bevétel nélkül le lehet húzni a rolót.

(#112778) Jahno válasza npera (#112777) üzenetére


Jahno
őstag

Igyekszem nem aktuális hírt nézni, mert az ki tudja milyen és pár éves elfekvőben évi 90-100ezer eladott autó szerepelt. Az már méret és biztos meglátszott év végén a feőnök meg a szélszes bónuszán...

(#112779) Phülöp válasza blueboi69 (#112764) üzenetére


Phülöp
addikt

Jöhetnek a csajok, megyek tankolni. :)
És nincs rajta sapka.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112780) Jahno


Jahno
őstag

Friss, de gondolom 3 perc alatt megy körbe a neten is:

(#112781) blueboi69 válasza npera (#112776) üzenetére


blueboi69
csendes tag

PHEV viszont olcsóbb és elérhetőbb. Kb feleannyiba is kerül mint egy BEV.

Apám végül megvette nyáron a PHEV ioniq-ot és imádja! Tud kapcsolni tisztán EV-t és talán vegyesben is olyan 80-90ig elmegy elektromosan, nem kapcsol be a motor.
Van, hogy átjön hozzánk aztán mondja, hogy hehe 3liter átlagfogyit ír ki a gép, de tisztán elektromosan is át tud jönni. Viszont 100as benyát tankol, hogy ne poshadjon meg, mondja, hogy idén még csak múlthéten tankolt először...

Nálunk lesz napelem, HO-ban dolgozom, a töltés szerintem nem lesz nagy gond. Ja a pirusoknál olvastam hogy vmi motormelegítési ciklus is van, hogy ne hidegen kapcsolja rá, illetve cvt váltónál nem forogja szét magát a motor.
Nem vitatkozni akarok, csak ezeket a problémákat már kiküszöbölték, amiket mondasz, mert egyébként valós problémák.

És igen, a PHEV nem a legjobb valóban, de az még elérhetőbb árú.

A sima HEV nekem nagyon nem jó, mert nem tudom tölteni. Az tipikusan városi kisautónak jó, ahol állsz a dugóban. Itt nálunk nincs ilyen. Vagy megyek mondjuk 50-60-al, vagy autópályán. És mondjuk egy körrel sem mennék elektromosan 30-40km-nél többet, de a tipikus bolt-ovi-posta-akármi az ilyen 5-10km-es kör. Hazajövök, rádugom a napelemet, jóidő.
És ezekre a hatótávokra meg jó a PHEV. Szerintem, innen a székből.

(#112782) -NoVa- válasza blueboi69 (#112781) üzenetére


-NoVa-
őstag

Innen székből azt mondom, hogy Subarut kell venni, a többi teljes tévút. Pont van is egy jó eladóm! :D

(#112783) qnadam válasza Phülöp (#112779) üzenetére


qnadam
veterán

ma megyek én is, remélem lesz mit...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112784) Sipi- válasza qnadam (#112783) üzenetére


Sipi-
tag

Mondeo FB csoportba dobálják be a 580-700+ Ft/literes számlákról a képeket :Y
Mert a normál dízel már elfogyott és ha már ott van, akkor rak bele prémiumot. Vagy eddig is mindig azt rakott bele.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112785) eattila válasza Sipi- (#112784) üzenetére


eattila
csendes tag

Hogy? Limitálva van nem?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112786) blueboi69 válasza eattila (#112785) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A prémium üzemanyagra nem vonatkozott limit.

(#112787) eattila válasza blueboi69 (#112786) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez igaz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112788) Jahno válasza Samott (#112760) üzenetére


Jahno
őstag

Páran elő is szedtünk legalább három "eredeti" verziót: [link]

(#112789) Samott válasza Jahno (#112788) üzenetére


Samott
addikt

Nyilvan vicc volt, nem kell ebbe ennyi erot belerakni.

Tankolas, jartam ma a varosban, a Metro kutja tokures volt, utkozben lattam Shell es Mol kutat, mindnel volt szabad kutfej. Viszont a helyi OMV-nel, reggel es del korul is sor allt (legalabb 3-4 auto vart kutfejenkent).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112790) -NoVa- válasza Samott (#112789) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nyilván nekünk, csak mi dilettáns civilek vagyunk, de a szakértő felelős miniszter az meg tényként mutogatta, és ő befolyásolja a szabályok alakulását a saját pici agyának a hitvilága szerint.

(#112791) cyberde válasza Samott (#112760) üzenetére


cyberde
csendes tag

https://www.urbanlegends.hu/2022/03/tenyellenorzes-hernadi-zsolt-benzin-zacsko-mexikoi-kep/?fbclid=IwAR1epH1Fi7nSyLpWKxVLI-rRmGk7D1xbJ0-bbvkIsXrjiUn4XlkJtUZjb6o

(#112792) Jahno válasza npera (#112776) üzenetére


Jahno
őstag

Kolléga meg most kapja sorban a telefonokat, hogy nincs a bicajhoz ez meg amaz.

Másikat idézvén:

Nem tudsz biciklizni?? 🙄
Pedig pont olyan mint a sex
(zavarja a gyalogosokat ha a járdán csinálod...)

(#112793) Samott válasza cyberde (#112791) üzenetére


Samott
addikt

Ok, azt nem tudtam hogy a mol fonoke fullba tolja a kretent. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112794) Jahno válasza cyberde (#112791) üzenetére


Jahno
őstag

Itt van az, hogy kapkodnak és kavarnak (ez a benzináras limit is elég szarul lett kitalálva), csak ha ez a kép körbemegy a világban, akkor 3 nap múlva már senkit nem érdekel és gondolom csávó agyában elindult a pánik bogár. Szar ez mindenhogy, lesz itt még olyan orosz kitaláció, ami az ukrán hírszerzés fülébe jut és még maguk is elhiszik, hogy vegyi fegyverrel meg 300 atomrakétával próbálták megtámadni az oroszokat.

(#112795) Phülöp válasza -NoVa- (#112782) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem te nem is igazán akarod eladni azt a Subarut....

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112796) Sipi- válasza cyberde (#112791) üzenetére


Sipi-
tag

Ez az amikor a belső levlistán poénból körbeküldött képed bekerül a hírekbe, mert a főnök nem érti a poént.

Egyébként meg miért tankolna a magyar zacskóba mikor maximum egy ismerősnyi távolságban biztos van néhány honvédségi 20 literes marmonkanna :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112797) blueboi69 válasza Jahno (#112792) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én csak a feliratot láttam eddig plakátokon, de azt hittem ellenzéki plakát! Annak láttam értelmét csak.

(#112798) blueboi69 válasza Phülöp (#112795) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ilyen jó autót, kár is lenne.

(#112799) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Amikor a haverod ciki, de nem akarod/mered megmondani neki:

„Tisztelt Novák asszony!

Fogadja őszinte gratulációmat Magyarország köztársasági elnökévé választásához.

Remélem, hogy elnöki tevékenysége hozzájárul a kölcsönösen előnyös orosz-magyar kapcsolatok további fejlődéséhez.

Sok sikert és jó egészséget kívánok.

Tisztelettel,
Vlagyimir Putyin”

(#112800) hobizoli válasza Bujdy81 (#112799) üzenetére


hobizoli
nagyúr

uuuu, de kellett ez neki :DDD


janem :DDD

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.