Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112951) blueboi69 válasza Jahno (#112950) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ez igaz. Nálunk sem teljesen sík a térkő, ez eszembe sem jutott, hogy itt csinálják.
Apámnak kellett még asszem tavaly megcsináltatni a mazdán, ott ő másnapra ment érte vissza, nekem meg ugye haza is kéne vele jönni. Na majd meglátjuk mit mondanak rá, mert ha jönnek ilyen 100ezres ajánlattal, akkor keresek mást.

(#112952) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Izé, tudtok esetleg valakit akinek van eladó sparheltje? Működőképes, normális állapotúra gondolok, lehetőleg óccsón.

(#112953) Jahno válasza blueboi69 (#112952) üzenetére


Jahno
őstag

Ejjj, ez 20 éve kukás cucc volt, most meg kuriózum. Mire kellene? Szerintem add fel.

(#112954) Vodike válasza blueboi69 (#112952) üzenetére


Vodike
tag

Mi az olcso? Szerintem mindegyiket fel kell ujitani es olyan 80 korul mennek. Divat lett..

exTiga

(#112955) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#112952) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Tele van vele a marketplace, ami nem foglalkozós olyan 80k HUF rádobsz egy 10est és veszel kb egy újat.

(#112956) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#112955) üzenetére


Jahno
őstag

10-30ezresért vesz egy kicsit lekotlottat, csak gyorsan le kell csapni a nepperek elől. Néha akad 5ösért is, nem kell újra festeni, kicsit rozsdás, de célnak megfelel. Én azt sem tudtam, hogy ebből vannak újak is :Y

(#112957) WiZARD


WiZARD
addikt

Csavar nyilván sehogy se jött ki, de már 2 csavarhúzó vége is letompult...
Most várom hogy kössön benne az epoxy fém ragasztó.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#112958) npera


npera
újonc

Megtisztítottam a quadot. A motort rendesen kipucoltam.

Megjött a Wasp Major motorka. Valami elképesztően szép kézben fogva.

Ha megjön a GTS V2 motor is, akkor lehet építeni egy olyan kwadot, aminek a 4 sarkában 4 különféle motor van. Aztán megfelelő propellerekkel be lehet lőni azonos vonóerőre.

(#112959) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#112956) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Pár éve sokan kitalálták, hogy fával SOKKAL olcsóbb fűteni. Ami igaz lehet, ha nem tüzépen veszed a fát hanem valami egyéb forrásod. Akkor jöttek divatba a semmire sem jó lemezkandallók és társaik, de mióta van szociális tüzifa egyre drágább a fa is.

(#112960) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#112955) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem másik marketplace-t nézünk, nekem ott kb 2 találat van...

(#112961) blueboi69 válasza Jahno (#112956) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ennyiért nincsen vagy nem találtam.
Én sem tudtam, hogy van új is, nem is kevés és simán 2-300ezrekbe kerül. OKé, az nem úgy néz ki mint a hagyományos a falu végén.

(#112962) blueboi69 válasza Vodike (#112954) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jól látod, 50-90között láttam a használtakat.

Mondjuk 20-30ezer környékére gondoltam max.

(#112963) Jahno válasza blueboi69 (#112961) üzenetére


Jahno
őstag

Első három:

(#112964) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#112959) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kibasznám valahova a kertbe, még akár a grill helyére is. Backup főzési opció, ha nincs áram vagy világvége van, vagy csak úgy. Pár gallyat belerak az ember, 10p alatt lehet rajta főzni kb.

Mindig is felbaszott az, hogy bent a konyhában nyáron főzök, mert egyrészt használom az áramot arra, hogy valamit felfűtsek és használok áramot a klímával is, hogy aztán a ház belső terét mégiscsak lehűtsem. Télen ez nem gond, mert egy kisebb főzés alkalmával is simán érezhető, de nyáron elképesztő módon utálom ezt. Ráadásul már lassan 1éve visszaszoktunk a főzésre a kajarendelés helyett, és 1-3naponta főzünk. Elég praktikus lenne, ha kint tudnánk főzni, és nem csak bográcsban/grillen.
Régen is ki volt ez találva, csak szoktak erre melléképületet csinálni, nyárikonyha néven. Egyáltalán nem hülyeség. Arról nem beszélve, hogy lenne így egy megnyugtató megoldás, hogy tényleg bármi gebasz van az árammal, akkor van rá opció.

Egyébként ha teakályhában lehet sütni is, akkor az is bőven elegendő, mert abban is van ugyanakkora sütőrész.

(#112965) blueboi69 válasza Jahno (#112963) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemtudom, mondom nálam más a marketplace :D

és lejjebb görgetve sincs több találat. :U

(#112966) Jahno válasza blueboi69 (#112965) üzenetére


Jahno
őstag

Közben ott a legelső 10ért, de ha ilyenre gyúrsz, akkor tök tudja ezt lőnék-e. Nem szólok bele, mindenkinek van agybaja :DD De nem 10 perc lesz az.

(#112967) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112968) npera válasza blueboi69 (#112964) üzenetére


npera
újonc

Egy ilyen nem praktikusabb?

(#112969) blueboi69 válasza Jahno (#112966) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja az akár jó is lehet, csakhát jó lenne több kép róla vagy akármi, lehet belül szét van rohadva, fasztudja.

Ha visszagondolok, rokonok is mindig kint főztek a teraszon, mindegy volt, hogy panel vagy kertesház, ők sem bent generálták a hőt.

A végén meg inkább építek téglából vmit ami jól is néz ki, csak azt nehéz odébbrakni.

A legkirályabb amit láttam ma: mobilkemence

Mobil sparheltek - kemencegyar.hu

Csak picit drága, de praktikusságban eléggé ott van a szeren, bográcsot is rá lehet lógatni, meg kereken gurul és a fenetudja miből van :) Még a végén csinálok egy ilyet, mert mekkora jó projekt már ez is,nem? De.

(#112970) blueboi69 válasza Samott (#112967) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bazz...

(#112971) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#112959) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk erdészet van, tesómék onnan intézik, nem is nagyon tudok beleszólni meg már itt is megvitattuk. Bár nem lemezkandallót etetnek, hanem cserépkályhát és rendes kazánt.

Igazából a gáz sokba került, majd lett egy megoldás, ami más, de másképp is működött.

Összességében 28 fokra tekerték a termosztátot és kész, ház 2 emelet, sok szoba, kiadta, ami jött. Gáz valóban drága volt. Ezek után korszerűsítettek a fűtésen, nyílászáró csere, padlás szigetelés, külső szigetelés, és fával fűtés. Napközben nem sok fűtés, este 23 fok, de hajnalra kihűl a fél ház. És persze olcsóbb. Én meg innen a városból nem szólok bele, csak a fotelből nem tudok párhuzamot hozni a műszaki koncepciók köré.

(#112972) blueboi69 válasza npera (#112968) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ehhez ha jól sejtem, kell gázpalack is, nem? Azt kihagynám.

Meghát milyen jó is a saját gluténmentes kenyér, kemencében sülve... Ezen nem tudod. Ráadásul mi 4en vagyunk, a két kölyök pár év múlva többet fog zabálni, mint mi asszonnyal :)

(#112973) Sipi- válasza blueboi69 (#112964) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor inkább már gázpalack és gázos tűzhely. A fával nehézkes a hőmérséklet beállítás. Másik edénykészletet mindenféleképpen venni kell, mert fa/gáz után nem fogod a főzőlapra felrakni a lábost.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#112974) Jahno válasza Samott (#112967) üzenetére


Jahno
őstag

És le merik írni? Ebből haddelhadd leszvan. Megy a fasság itt is mindenféle téren. Valaki le meri írni, hogy sor volt vagy nincs benya, akkor aztán jönnek a prokontra érvek és ugyanaz, mint a járvány elején, az ország másik végében élő nem bírja elképzelni, hogy Kiskunszicílián az AmazOFF boltjában hiánycikk a bajuszkötő, miközben Bibalybasznád külső mellett kettővel még van egy csomó denevéreledel, oszt mindenki mondja a magáét és hülyézi a másikat.

(#112975) Jahno válasza blueboi69 (#112969) üzenetére


Jahno
őstag

Erre van itt a kert végében egy Ikarusz felni és kész is.

(#112976) blueboi69 válasza Jahno (#112971) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt a koncepció az, hogy a gázkazánt lecseréljük a villanykazánra + kandalló + hűtő-fűtő klíma. A lényeg, hogy legyen backup megoldás.

Nézegettem elektronyos autókat, a Kia e-niro kibaszottul tetszik és sztem ideális is lenne, csakhát 13.6M... :U
Viszont ha bejön a napelem, akkor utána szinte már csak a vízre kéne fizetni, nem lenne se tankolás, se gázszámla.... Amilyen cudar idők jönnek, ha mindez összejönne akkor nem éppen emelkedett vérnyomással olvasnám a híreket.
A füves területből lecsíptem még kb 50-60m2, ahol kevésbé van szemelőtt és nincs igény a díszgyepre és veteményes lesz belőle, aztán nyilván kiváltani nem tudjuk az éves kajaigényünket, de sokat lehet belőle termelni. Eddig paradicsomot nyomtam csak, azóta a bolti szart nem vagyok hajlandó megenni, mert totál íztelen.

(#112977) Jahno válasza npera (#112968) üzenetére


Jahno
őstag

Ez túl tudományos és modern. Éppen fotós mókát is terveztünk, én mindig tudom, hogy kinél mi a matek. C sak az árfekvését ne nézzük, de vannak hasznos cuccok.

(#112978) Jahno válasza blueboi69 (#112976) üzenetére


Jahno
őstag

"Viszont ha bejön a napelem, akkor utána szinte már csak a vízre kéne fizetni, nem lenne se tankolás, se gázszámla..."

Ezt kicsit számold újra.

Bár szerintem kicsit begugásodtál :U

(#112979) Jahno válasza Sipi- (#112973) üzenetére


Jahno
őstag

Jelentem mostanában sok kúton gázpalack sem volt, de akkor meg már nem mindegy, hogy az vagy vezetékes?

[ Szerkesztve ]

(#112980) Jahno válasza blueboi69 (#112972) üzenetére


Jahno
őstag

Az meg kemence. Két gyerekhez majd nettóban próbáld megtippelni mennyi munkaóra szükséges (:- Pár ismerős seperc összerakja a jó kenyeret. Aztán sok szerencsét...

(#112981) blueboi69 válasza Jahno (#112978) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jah pár hete, amikor még úgy volt, hogy meglesz a hátsótelek, akkor bejött az ötlet, hogy tarthatnánk pár tyúkot is, így hamar feldobta a yutub guga valamelyik videóját, úgyhogy elmorzsoltam pár virtuális könnycseppet az emlékére.

Kb 10x átszámoltam már a napelem dolgot. Elégnek kell lennie mindenre. Ha meg még a bővítve is lesz, akkor főleg.

(#112982) blueboi69 válasza Jahno (#112980) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még bármi lehet, lehet megvadulok és a teraszon építek egy ilyen kültéri téglás izét konyhának és hagyom a sparheltet a picsába.

(#112983) Samott válasza blueboi69 (#112982) üzenetére


Samott
addikt

A bankarom ket eve nyaron, a pandemia kozepen elvegzett egy kalyhas tanfolyamot (home officeban :) ), aminek a resze volt hogy maguknak is epitettek kemencet... ha esetleg. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112984) Jahno válasza blueboi69 (#112981) üzenetére


Jahno
őstag

Ahhoz képest, hogy először még nem akartad a visszatáplálós mókát, most meg arra építesz (:- Ott sem lesz örökké ez az árfolyam, vagy ki tudja.

(#112985) npera válasza blueboi69 (#112972) üzenetére


npera
újonc

Van gázpalackos és van az alkoholos. A képen az alkoholos verzió van.

Létezik 1-2 személyre és 4-5 személyre is. Van egy pár verzió, persze más márkából is lehet választani.

Ez a gázos:

Ez meg az alkoholos:

Itt van az égő hozzá:

Itt meg a kompatibilis alkoholok listája országokra bontva.

Hungary Spiritusz or denaturált szesz

(#112986) npera válasza Jahno (#112977) üzenetére


npera
újonc

1925-ös dizájn, de máig gyártják.

Nem olcsó, de praktikus.

(#112987) Jahno


Jahno
őstag

Na, riportok sorban. Haver berángatott egy minimál esküvőre. Beállított dolgok nem kellettek, kb. 10 fő, családi gyülekezés és utána szertartás, meg 1 darab csoportkép. Amíg gyülekeznek, addig kattoghatunk, de semmi extra. Igazából egész jól összeraktuk, vőlegény a kajálós dumálásnál adott nekem egy komplett biznisz portré referencia sort. Meg sok mást.

Tényleg az van, hogy nem mindig érdemes túlbonyolítani. Reggel 9kor keltem, tali, irány vidék, délután kettőkor már visszaöltözve hason feküdtem a szomszéd dombon virágot fotózva és semmi stressz.

Úgyis meg kell tanulnunk ketten két géppel összedolgozni, aztán válogatni és utómunkázni, mert előzőleg ment a bénázás meg az időhúzás rendesen :W Néztünk erre oktatóanyagot is, de szerintem az előadók bénábbak voltak és nem volt ennyi tapasztalatuk, mint nekünk kettőnknek.

Szakiknak: nap felénél vettem észre, hogy nem is RAWn csinálom, hanem csak JPG-n, de sebajja. És egy ismeretlen géppel meg két darab minimál fix obival rontottam bele a tutiba, szóval volt megfejtés.

Néhány minta, jónapot:

(#112988) Jahno válasza npera (#112985) üzenetére


Jahno
őstag

És van az ukrán benzinporlasztós, bár amennyibe manapság kerül az is (vas is meg benya si)... Ez is teljes reneszánszát éli, de én inkább maradnék a stabil, modern és üzembiztos dolgoknál.

(#112989) Jahno válasza npera (#112986) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, néztem a műszaki indokolását és hasznosítja a hőenergiát rendesen. Nem sok vész kárba.

(#112990) Phülöp válasza blueboi69 (#112982) üzenetére


Phülöp
addikt

Azért jöttem, hogy ezt írjam, de látom, magadtól is ugyanide jutottál. A YouTube tele van jobbnál jobb megoldásokkal, már ahhoz is Excel kell, hogy kiválaszd a legmegfelelőbbet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112991) Jahno válasza Phülöp (#112990) üzenetére


Jahno
őstag

Abból van fél instant megoldás is, kell samott tégla és kész. Sokan betonozzák meg sima téglával rakják, oszt meglepődnek ha szétesik. Most ha nem is egy komplett búbos kemencét, de egyszerűbb dolgot nem nagy kaland összerakni.

(#112992) Jahno


Jahno
őstag

Na, másik.

Egyik nap szembejött egy reklám, aztán lecsaptam rá, mert legyen valami családi program is, ne csak mindig fotós móka és asszonnyal is menjek már valamerre (jöhetett volna szembe egy jó színházi előadás is).

Ne kérdezzétek éppen melyik áramkör ment félre az agyamban, de kerámiafestés a tényállás és most vasárnapra volt időpontunk (nem színházba....).

Bemondónéni rámutatott erre a sok szekrény cuccra, hogy válasszunk valamit és uccu neki:

Persze álltam egyik lábamról a másikra, meg néztem bambán, mint városi gyerök a babóti kocsmában :-D Végül lekaptam egy bögrét, az jó lesz kávézni és pálinkázni is... Legalább hasznos.

Leültünk, a kis csempék a színminták, volt belőle vagy 12ezer féle. Ez alapján lehetett színt kérni, olyan lesz kiégetve ha elkészül. A háromszögletes izébe kaptunk adag festékeket és lehetett kencézni. Még mindig nem volt fogalmam semmiről, de hát irány a mélyvíz, kellett ez nekem :DD Semmi sablon, vagy oktatás, felkészítő duma, előrajzolt bármi. Találd ki, oldjad meg (mehettünk volna színházba is...)

És persze ecset, annak megfelelően, hogy mit szeretnék:

Még mindig nem tudtam, hogy mit, de az a terv is 10 másodpercenként változott, napocskától a pálcikaemberig. Mert elképzelni könnyű :DD Asszony végül egyen csillámos színűre festett egy poharat. Enyémet egyelőre nem merem megmutatni. Most fogják kiégetni és szólnak ha elkészült...

Enperának plusz infó: ha nyáron jön a kölök és érdekli a hasonló kreatívkodás, akkor ez Hoppácska mellett van, két fröccs közt le lehet támasztani a családot.

(#112993) -NoVa- válasza Jahno (#112992) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyerekeket néha visszük, élvezik. Aztán néha jön az ihlet és születnek érdekes izék:

(#112994) Jahno válasza -NoVa- (#112993) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt sziluettesre fotóztad, az nekem is menne, csak ecsetet ne adjanak a kezembe :C

(#112995) qnadam válasza Jahno (#112932) üzenetére


qnadam
veterán

a holdra se joystickkal vitték az apollokat. giroszkóp volt, startpont megvolt, úticél megvolt, számítógép kicsit lassabban és nagyobban, de volt, assembly program volt... :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112996) qnadam válasza Jahno (#112987) üzenetére


qnadam
veterán

jóvanaz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112997) Jahno válasza qnadam (#112995) üzenetére


Jahno
őstag

Túl is csordult, de volt benne bőven kézi vezérlés. Giroszkópig oké, de azért ez nem olyan eccerű, mert egy ilyen baszt bármikor elfúj útközben a szél. Már okosodom.

(#112998) qnadam válasza Jahno (#112997) üzenetére


qnadam
veterán

a voyagereket 45 évvel ezelőtt irányba tudták úgy állítani, hogy azóta is úton vannak, szép sorban végiglátogatták a bolygókat földtől kifelé, nem tévedtek el közben, és most is küldenek haza mindenféle adatokat. ehhez képest egy földi járművet a levegőben elnavigálni, még a 70-es évek technikájával is megoldhatónak hangzik :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#112999) hobizoli válasza qnadam (#112995) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ott az volt meg a szep, amikor a Hold-n 2-300m-re leszalltak egy korabbi Hold-szonda melle, es ha mar igy sikerult akkor azt hazahoztak visszafele


:DDD

több drón kell ;P

(#113000) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#112976) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én is gondolkodom a mostani híreket és trendeket látva valami elektromos fűtésen (feltételezbe a szaldós elszámolás megmaradását), de előbb keresek egy energetikust aki kiszámolja mire van szükségem. Sima villanykazánt viszont biztosan nem akarok, akkor már hiába sokkal drágább de valami hőszivattyús megoldást keresek majd. Eddig nem láttam leírva, de gondolom a sima villanykazán "jósági" foka 1. Na ilyet nem akarok.
Én főztem/sütöttem pár évig sparhelten is, annyira nem nagy élmény. Nyáron már két éve egy sima indukciós főzőlapon főzök a teraszon, illetve kint van az olajsütő is, ok télen kicsit lassabban melegszik, de sokkal kevesebb a szag :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.