Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112651) blueboi69 válasza Grillo (#112628) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja ez nem olyan bőrbakancs, lehet félreérthető. A formája az, egyébként vmi szövet. És köszi neked is meg Igunak a tippet. Legutóbb mentem már vele, meg először akkor vettem fel amikor a kutyákat kivittem sétálni a szemközti mezőre, szóval eddigi tapasztalatok alapján kényelmes és jó is. Talán picit túl meleg is.

Sarokfeltörésre egyébként én azt a tippet alkalmazom, hogy előre leragasztom a sarkom 3M ragtapasszal. Sztem kórházakban is ilyet használnak a régi leokoplaszt helyett.
Ilyen:
https://www.3mmagyarorszag.hu/3M/hu_HU/p/c/orvosi-termekek/orvosi-ragtapaszok-es-filmek/

Namost ezzel leragasztom a sarkam és úgy húzom rá a zoknit, akkor a kemény bőrcipő sem töri fel a sarkam, pedig fú de tudok szenvedni, mikor húsig leradírozza a bőröm. :O
Tehát megelőzésképpen ezt felrakom és tádááám. Ezen el tud csúszni a zokni és a cipő is. Nagyon masszív cucc. Feliratozható is, tehát alkohols filccel lehet ráírni, feliratozni dobozokat, akármit is, nem jön le olyan könnyen.

(#112652) blueboi69 válasza Samott (#112643) üzenetére


blueboi69
csendes tag

oké köszi! :)

(#112653) eattila válasza blueboi69 (#112651) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem az nem normális, hogy egy cipő töri az ember lábát, és eleve mindig sarkat kell ragasztani. Lehet be kell törni a cipőt, de ha azután is ezt csinálja, akkor vagy nem jó a méret, vagy nem jól kötöd meg, vagy szimplán szar. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112654) blueboi69 válasza eattila (#112653) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Új cipőről beszélek, vagy olyan bőrcipő amit nagyon ritkán hordok, pl csak ünnepi alkalmakkor szökőévben egyszer. Olyankor viszont inkább leragasztom a sarkam, minthogy szenvedjek :)

(#112655) eattila válasza blueboi69 (#112654) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, az más. Azoknál én azt szoktam csinálni, hogy elverem valami tompával. Kvázi megtöröm. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112656) Grillo válasza npera (#112650) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, itt a kivitelezők is bajban vannak, meg a beruházók, nem tud vasat venni, és az ukrán segédmunkások vagy hazamentek a családért, de már nem tudnak visszajönni, vagy rögtön harcolni metek haza, olyan 30%.

(#112657) Jahno válasza Grillo (#112656) üzenetére


Jahno
őstag

Ma indul itt egy nagy projekt, haversrác több benyakúton sem kapott benzint, de már mutattam az acélt, hogy ismerős cég már vagy 10 napja lehírezte a zárórát. Lehet akadékoskodni oroszokkal is, az nem lesz egyszerű, nem kevés cég 10-20%os bevétele onnan jön, vagy ott termel alapanyagot. Meglátjuk.

Én most másolgatok, ez helyben van:

Így el fog menni pár napig az biztos, aztán még 4szer... És van 2x10 meg 4x10 gugám, azt is lefoglaltam, következő héten kihajtom a fenébe. Tompika jáccik :C Meg persze ilyenkor elnyomok egy kapcsolót a scripten és bedarálja a cég összes cuccát nullára. Vagy olyanok kerülnek elő, amit 3 éve töröltek :DD

(#112658) Samott válasza Jahno (#112657) üzenetére


Samott
addikt

Mirol beszelsz ember? Mi koze ennek az oroszokhoz? Egesz europa onnet veszi az olajat, mindenhol van benzin.

Itt van befagyasztott (mostmar nagyker) ar, emiatt jonehany nagyker bezart es a MOL nem birja a terhelest. Ha belepiszkalnak a piacgazdasagba az elobb utobb ilyen lesz. Nem kene olcsobban adni mint a kornyezo orszagokban es akkor nem itt tankolna boldog-boldogtalan.

600-650 forint a nafta realis ara, ez nalunk most eppen 480. Mert a dagadt fel hogy elbukja a valasztast. Udv a kadarrendszerben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112659) hobizoli válasza Jahno (#112657) üzenetére


hobizoli
nagyúr

persze, csak a tranzit tgk-sok is raszoktak a 480Ft-s magyar gazolajra, mikozben barhol mashol boven 600+
amikor 5 forintokon leallnak ruppotlankodni, akkor ez nekik a kanaan

megall itt, es televerik a 600 literes tankot
vmelyiken ketto is van

kozben persze meg hivatkoznak elszallt uzemanyagarakra, hogy azert emelnek szallitasi arat, szoval nekik ez most habzsi-dozsi

nem mellesleg mar a MOL-nak is massziv veszteseg ezt fenntartania, de a doktorminiszterelnokur valasztasi kampanyt tart

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#112660) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Minden pixele arany! :)

(#112661) blueboi69 válasza Bujdy81 (#112660) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én ezen akkor sem tudok nevetni. Van az, hogy vicces, mert igaz, de itt már annyira fájó a valóság, hogy ez már nem vicces.

Egyébként az előbb töltöttem tele a fiesta-t,(természetesen mol kuton) kemény 36litert tudtam belecsurgatni, közben számolgattam, minden liternél, hogy akkor 100ft minusz... 100ft minusz.... :)

Közben bejött két kamion a kútra, a pénztárnál a két kamionos srác beszélt valamit, de nem értettem, csak foszlányokat, vmi olyasmit mondott az egyik, hogy céges mol kártyáuk van, azzal még olcsóbb is az üzemanyag éshogy tele a töke, hogy sehol nem akarják kiszolgálni.
Mire a másik: majd ha leállunk és nem tudjuk vinni az árut a boltokba és nem lesz mit enni, majd rájönnek, hogy magukkal basznak ki.

És amúgy ja, igazuk is van. Holnap megtöltöm a benzines kannákat is, bár azokba 100ast tolok, mert a fűnyíróba azt töltöm.

(#112662) blueboi69 válasza Samott (#112658) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, csakhogy kint ezt ki tudják fizetni valszeg.

Itthon ha ennyi lesz, -márpedig ennyi lesz- és ráadásul beépül minden szállításba is,akkor szívás lesz eléggé.
Cumi lesz ha a futárcégek is emelnek díjakat, kb 2x is meggondoljuk, hogy rendeljünk-e házhoz.
Bár asszem GLS-nél kezdtek átállni elektromos áruszállítókra még 1-2hónapja.

(#112663) Jahno válasza blueboi69 (#112662) üzenetére


Jahno
őstag

GLSnél akkor jó, mert egy ideje emelt árat fizet a villanyért, meg persze most épített 2-3 logisztikai központot, annak az árát be kell hozni, mellé nem merném megtippelni a villanyszámlájukat alapban sem. Itt már semmire nem lehet gyúrni, hogy olcsó lesz. Évekig szopni fogunk.

(#112664) blueboi69 válasza Jahno (#112657) üzenetére


blueboi69
csendes tag

May be an image of 1 person and text

(#112665) blueboi69 válasza Jahno (#112663) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem már most megrendelem a villanykazánt, meg a vezetékeket, hogy készen legyen minden, ha váltani kell a gázról villanyra.
21.-én szerelik a napelemeket, már nagyon várom, hogy túllegyünk rajta és termelje az áramot. Utána már csak az amperbövtést kell kiköhögni, meg asszony is hajt már a kandallóra, aztán jók leszünk, de az emberek 80%-a marhára gondban lesz.

(#112666) Samott válasza blueboi69 (#112665) üzenetére


Samott
addikt

Utana meg akar egy honap is lehet mire felrakjak az orat, csak akkor indul rendszer.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112667) blueboi69 válasza Samott (#112666) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tudom. Nekem még tárcsás a jelenlegi óra. Azt mondta az egyik csávó a Pentele-től, hogy ez nem számolja a visszatermelést fogyasztásként, simán meg tud állni az óra, de ezt nem tőle tudom.... :D Mondom oké.

(#112668) eattila


eattila
csendes tag

Itt eleg elfoglaltak voltak a kutasok. Ablakbol raltok egy mol kutra. Tele is loktem a kocsit, mert vinnem kell a csajokat majd miskolcra.
De ki van irva, hogy max 100l tankolhato.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112669) Phülöp válasza blueboi69 (#112662) üzenetére


Phülöp
addikt

Persze, de ha nem csak boltba jár az ember vele, hanem mondjuk napi ingázáshoz (mert a benzinrevalót is meg kell keresni valahogy), akkor azért tud fájni.
Nekem az alap nettó fizetésem 9%-át viszi el havonta a mostani árral szamolva, és ezt megérzi az ember.
Szerencsére van lehetőség több zsákmányt szerezni, nem csak az alapbér van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112670) blueboi69 válasza Phülöp (#112669) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Napi ingázáshoz a lehető legdrágább volt eddig is az autó. Tudom, hogy nézted korábban is a töltést a melóhelyen stb, de lehet ésszerűbb összeállni valami kollégával és együtt utazni be, felezvén a költségeket. Csak egy tipp, tudom, hogy nagy mázli kell hozzá.

(#112671) Phülöp válasza blueboi69 (#112670) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy kolléga lakik csak abban az irányban, de nem ugyanakkor dolgozunk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#112672) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#112667) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Jó esetben simán megáll, rosszabb esetben megförmed. Felrakják a cuccot tesztelik max egy órát és leállítják a cuccot vagy talán le is kötik, erre nem emlékszem.

(#112673) Vodike válasza blueboi69 (#112665) üzenetére


Vodike
tag

Akikkel én szerződtem, azok el sem kezdik a kivitelezést, amíg nincs kész a fázis és amperbővítés nálam.

Arra meg már 3. hete várok, hogy böffentsen valamit a szolgáltató...

exTiga

(#112674) Samott


Samott
addikt

Roham a benzinkutakon: kényszerbezárás készlethiány miatt, tömött sorok a működő helyeken

"Arra a kérdésre, hogy mi lehet a hiány az oka, az üzemeltető közölte: egyértelműen a maximált forintos ár. A nagykereskedők, így az ÖMV és a Shell már nem hoz be üzemanyagot, mert nem éri meg nekik, a Mol pedig nem fogja bírni. Szerinte több száz magán benzinkút be fog zárni hétvégén."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112675) eattila válasza Samott (#112674) üzenetére


eattila
csendes tag

A sorok oka meg az, hogy elore beparaztatjak az embereket.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112676) Jahno válasza eattila (#112668) üzenetére


Jahno
őstag

Én is növeltem a katasztrófát, mert a héten tankolni kellene és ha most mindenki lerohanja a kutat, akkor vagy sor lesz vagy nem jut. Ugyanaz, mint járvány elején a kajával. Most pár hétig jó vagyok, aztán lesz valami.

(#112677) Jahno válasza blueboi69 (#112665) üzenetére


Jahno
őstag

Ha most rendeled, akkor rosszabb esetben simán ősz lesz, mire bármi is történik. Olvasom, hogy forgós óra, akkor lehet még fadobozosban van... Most ugye összeolvadtak a szolgáltatók meg azt sem tudja egyik sem, hogy ki merre van, de legalább megy a bürokrácia. Aztán kitalálják, hogy szabványosítani kell a szekrényt :C

(#112678) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#112672) üzenetére


Jahno
őstag

Műterhelés éppen elég. Csak süssön a nap :-D Oszt majd később összeszigszalagozzák az óránál.

(#112679) Vodike válasza Jahno (#112677) üzenetére


Vodike
tag

Mindenkeppen szabvanyositani kell a szekrenyt, ha:
- nem muanyag atlatszo dobozos
- nem kint van, jol lathato helyen
- nem eleg nagy meretu, hogy beleferjen az uj ora
- stb.

En most futottam par kort, de nalam nem kell szabvanyositani, ellenben 3 amperbubus is meg akart etetni 600ezresert.

Vegul 180-bol meguszom + az amperek.

180-ban lesz nagyobb szekreny, meg kinto doboz a 3 fazisu fi relenek meg autos konnektor.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#112680) Jahno válasza Vodike (#112679) üzenetére


Jahno
őstag

Tenne kintre 3 fázisú fít a fene. Feltéve ha nem a napelemhez van külön.

(#112681) Vodike válasza Jahno (#112680) üzenetére


Vodike
tag

Ahhoz van, de meg pontosan nem latom at. Majd jon a szaki, ha vegre boffent valamit a szolgaltato. De egyelore semmi.

exTiga

(#112682) npera


npera
újonc

Nova, múltkor linkeltem a zseniális Tiny Combat Arena című szimulátort. A bevezető 11 jurós árról felment 16-ra, vagyis kábé 1 liter benzin, he-he (bár nevetek, de a könnyek igaziak)...

Kerestem a régi Saitek joystickomat, de már nincs meg.

Rákerestem "rajongó szintű" joystickokra és hamar feljött valami HOTAS képe. Megnéztem és hopp, tetszik :B

Ez már-már fémből van...

Nem is akarom tudni mennyibe kerül, de a 16 jurós árkád szimulátorhoz ilyesmi kell, mert akkor a gázkar melletti analóg tekerőkkel simán tudok zúmolni mondjuk és a Harrier nozzüljét dönteni. Ami fontos!NÉGY444

Itt egy rivjú róla, patentnak tűnik.

Egy sokkal könnyebben elérhető opció a Thrustmaster Warthog kombó. Az sem teljesen furvinyek, de a WinWing egy fokkal jobb.

(#112683) eattila válasza Jahno (#112676) üzenetére


eattila
csendes tag

En is, mert penteken mennem kell. Meg vasarnap. Es az 1 tank benya. Ugyhogy most tele loktem mikor csitult a roham. De asszony a buszbol latott olyan kutat ahol 50 auto vart.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#112684) Samott válasza Vodike (#112679) üzenetére


Samott
addikt

Nem, az elso ketto nem szempont. Nekem tavaly csereltek orat, se nem muanyag atlatszo, se nem jol lathato helyen van (zart faszekreny).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#112685) blueboi69 válasza Vodike (#112673) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miért, nálad 1fázis van?
Itt 3x16A van, erre azt mondták, hogy oké.
Mesélj, mi lesz nálatok!? :)

Majd ha kész minden, fogok én is ampert bővíteni.

(#112686) Vodike válasza Samott (#112684) üzenetére


Vodike
tag

Orulok, itt pedig nem engedelyeznek.

Ha jol emlekszem 2021.09.01. ota.

Kb ilyesmi most a helyzet: [link]

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#112687) blueboi69 válasza Jahno (#112677) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Neeem, ezt már ellenőrizte a kivtelező cég. Szabványos a bekötés, házfalban van, Hensel dobozban.
Már rég megrendeltem, engedély is megvan rá, 21.-én jönnek szerelni.

(#112688) blueboi69 válasza Vodike (#112679) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez a 180 pénz nekem gyanúsan olcsónak tűnik. :U

(#112689) Vodike válasza blueboi69 (#112685) üzenetére


Vodike
tag

Aha, 1x32A :( bajom nincs vele, de most nem jott jol :)

14db 400W-os tabla lesz (ennyi fer fel) + egy ehhez valo Huawei inverter.

Szerencsere ismeros csinalja, ugyhogy beszerzesi aron.

exTiga

(#112690) Vodike válasza blueboi69 (#112688) üzenetére


Vodike
tag

2 dobozra?

exTiga

(#112691) blueboi69 válasza Vodike (#112689) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bazzeg, hogy neked mindenre van valami ismerősöd és nem szóltál :W

Miért pont huawei inverter?

Nálam 16db 370-es Sharp megy fel, de marad még lehetőség bővíteni, még max 7-8 panellel. Jelenleg a rendeléskor nem fért bele a keretbe több, akkor még nem tudtam, hogy eladjuk az smaxot ilyen hamar.

De az 50%-os kedvezményt igénybe veszitek, nem?

(#112692) blueboi69 válasza Vodike (#112690) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát most nem konkrétan a 2db fröccsöntött műanyagra gondolok, hanem kiépíteni is, szereléssel, stb. Eleve egy falitöltő kerül simán 150-180ba önmagában.
Vagy úgy érted, hogy lesz egy kültéri konnektor, amibe majd beledugod az autó töltőjét?

Nézegettem most vezeték árakat, mentek fel rendesen azok is. Nálam valszeg kell kábelezni majd a kazánházhoz, mert a 1.5-es vezeték az egyáltalán nem lesz elég.

(#112693) blueboi69 válasza Vodike (#112690) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja, nekem tavaly nyáron kellett villanyóra fedlapot cserélni, mert már úgy bemattult, hogy nem lehetett leolvasni az órát. Fedelet találtam használtan egy építkezésen volt ideiglenesen, így féláron megvettem 7ezerért, de csak annak a cseréje, regisztrált eon-os emberrel volt 20ezer.
Kijött, mondta, hogy hehe, jó drága ehhez a fedlap, levágta a plombákat, levette a fedelet, belenézett a dobozba, felrakta az újat, lefotózta, majd mondta, hogy 20ezer lesz. :Y
5p volt az egész "munka", a plombákat feltenni, már egy másik ember csinálta az eon-tól, 1héttel később.

(#112694) Vodike válasza blueboi69 (#112691) üzenetére


Vodike
tag

Teljesen veletlen volt. Nem vesszuk igenybe (kiesunk az 1 eve allando lakcim kriterium miatt), de egyebkent emiatt is fog vekonyabban a cerka. Olyanokat meselt az ismerosom, hogy ihajj.

Huawei inverter MO-i disztributora, csak ez van neki, igy ez adta magat.

A rendszer majdnem 3x-osat termeli majd, mint az atlag havi igenyunk.

exTiga

(#112695) Vodike válasza blueboi69 (#112692) üzenetére


Vodike
tag

Ja, nem falitolto lesz egyelore. Arra most nem koltok. Nem teljesen kulteri konnektor, majd lefotozom, ha keszen lesz.

Ja a villanykazant en is kikabeleztetem, szerencsere a padlason megy a kabel a szigeteles alatt, szoval egyszeru lesz.

exTiga

(#112696) npera


npera
újonc

Ezt már csak a gyönyörködés kedvéért rakom be, ilyet se fogok venni...

Virpil Controls.

(#112697) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#112684) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálam is hasonlóan néz ki a villanyóra és társai, csak tükrözve kb :)
Szintén hagyták, amíg elfér az új villanyóra és nem kérsz bővítést nem nyúlnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#112698) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#112685) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

3x16A mellett villanykazán az elég merész szvsz, de te tudod :)

(#112699) blueboi69 válasza Vodike (#112695) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Foto, link johet, hasznos lenne nekem is. 1szintes haznal konnyu a padlason vezetekezni :P

(#112700) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#112698) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tobbszor is irtam, hogy ez bovitve lesz csak meg nem tudom mennyire ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.