Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108551) Jahno válasza Samott (#108550) üzenetére


Jahno
őstag

+Madonna és sokan mások.

(#108552) Samott válasza Jahno (#108551) üzenetére


Samott
addikt

Nem, Madonna volt az eredeti, meg 83-bol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108553) blueboi69 válasza Bujdy81 (#108471) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Namost közben a cég küldött egy ajánlatot, így látatlanba.
A weboldalon szereplő 1.8M-ból azonnal 2.1M lett így látatlanba, mindenféle részletes tervezés nélkül. Ugyebár nálam meredek a tető, am miatt a polykristályos panel lenne jó (valszeg én sem ilyet vennék magamnak, mert jóval drágább, mint a mono) és a meredekség miatt lehet több sorban kell panelezni 3szög alakban tehát lehet ezt sakkozni kell és az sem derült ki, hogy tud e az inverter 2 stringet kezelni a két tetősík miatt.

Másrészt a weboldalon Canadian Solar napelemmel hírdetik magukat, ami eléggé top kategória, viszont az ajánlatban Phono solar szerepel, ami akár jó is lehet, akár nem is.

A munkadíj 626ezer HUF és 1nappal számolnak, hogy mindent megcsinálnak 1nap alatt.... Nemtudom ehhez azért sok embernek kéne akkor párhuzamosan dolgoznia, meg kitalálni, hogy hol lehet értelmesen elvezetni a kábelt, stb.

(#108554) Jahno válasza Samott (#108552) üzenetére


Jahno
őstag

A végén kiderül, hogy ebből eredeti sosem volt: [link]

(#108555) Samott válasza blueboi69 (#108553) üzenetére


Samott
addikt

Nalam 17 panelt + invertert + kabelezest megcsinaltak volna egy nap alatt ha nem 40 fok van delutan es hoznak eleg anyagot. Ket reggel/delelott kellett vegul hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108556) blueboi69 válasza Samott (#108550) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aztaaaa na és melyik volt előbb? :)

(#108557) Samott válasza blueboi69 (#108556) üzenetére


Samott
addikt

Elvileg a Madonna fele, abbol lett a holland rap majd abbol a ruszki es a magyar feldolgozas. Ez a Cliff Richard fele dal nagyon maskent szol es a szerzok se egyeznek meg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108558) blueboi69 válasza Samott (#108555) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt 12 panellel számolnak, akkor elvileg lehet, nekem több szabadidőm menne rá, mert valszeg sokáig agyalnék, hogy hogy lenne esztétikusabb, hol vezessem el a kábelt, hol nem lesz útban később az inverter ha kívül van, vagy ha házon belül helyezem el, akkor hol érdemes. Merugye azon az oldalon, ahol a nap süt, ott a házfalra is süt és gondolom nem jó ha az invertert telibe tűzi a nap.
Na meg lehet tennék egy napelemet a kukatároló tetejére (cserepes fedésű), onnan viszont a földben kell kábelt átvezetni, az sem olyan, hogy csak úgy feltúrom a sziklakertet a gecibe és utána úgyhagyom.

De persze nyilván meg lehet csinálni, ezek szerint maga a panelfelrakás az már rutinmunka és nem azzal megy el az idő.

(#108559) Bujdy81 válasza Sipi- (#108491) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hozzáadjam a mi gázszámlánkhoz azokat a tételeket, ami neked a közös költségben benne van?
- szemétszállítás,
- kert rendezés, locsolás,
- játszótér építés/karban tartás,
- kerítés építés/karbantartás

Ezekkel szépen hízna és neked ezek is benne vannak a közös költségben, nem? Ja, a hólapátolást nem számoltam, mert sz kb. nincsen! :D

(#108560) Bujdy81 válasza Vodike (#108489) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért variáltok a hőfokkal nappal/éjjel, ezt nem értem? A számok, meg az elmondásod alapján ez egy korszerű ház, megfelelő szigeteléssel, nem szabadna fél foknál többet hűlnie éjjel. Máshogy nézve: marginális kellene legyen a gáz többlet fogyasztás, ha "ész nélkül" 24 fok lenne mindig.

(#108561) zetor2000 válasza blueboi69 (#108558) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy megfelelően előkészített terv kell, utána szerintem aki ezzel foglalkozik, annak ez már rutinmunka.
Át kell gondolni, mi merre / hova kerüljön, mert ez tudja egyszerűsíteni a munkát, az meg a kivitelezési időt csökkenti. Ilyenkor a vezetékek elvezetését is ki kell találni, hogy merre menjenek, ne azzal menjen az idő.
Gondolom, megrendeléskor vagy előtte megnézi valaki, aki esetleg méreget is, meg bejárja a kéglit, hogyan néz ki, elmeséli, merre hogy lehet megcsinálni, talán mond méretet, vagy javasol is valamit, ami neked is jó lehet. Aztán megjönnek a melósai, és kezdődik a fejetlenség. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108562) Bujdy81 válasza blueboi69 (#108495) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért nem a szigetelésre költesz???

A napelem/inverter egy idő után el fog romlani, az tuti. A polisztirol nem kér enni és az energia olcsóbb nem lesz!

Hiába csináltatod meg a kandallót, amíg nem lesz erdőd, vagy nem lopod a fát, addig pénzbe fog kerülni azzal is a fűtés!

Itt van a 3+3-as felújítási pályázat, most kellene megcsinálni a szigetelést is!

Vagy a napelem+hőszivattyús pályázati opcióra rámenni, picit bennfentes az egyik ismerős, szerinte arra nem sokan pályáznak és nektek van gyerek is, ugyebár...

(#108563) zetor2000 válasza Bujdy81 (#108560) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, figyelembe veszik, hogy éjjel jobban tud esni, ha pár fokkal hűvösebb környezetben alszol. Mindenféle tanulmányok vannak állítólag ebben a témában, és a meleg nem annyira jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108564) Samott válasza Bujdy81 (#108562) üzenetére


Samott
addikt

Mindig mindenhol a szigetelessel kellene kezdeni. Mi eloszor az ablakokat csereltuk aztan a haz kapott egy kabatot, majd a tetot raktuk ujra es szigeteltuk. Csak ezutan jott a napelem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108565) Bujdy81 válasza blueboi69 (#108522) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Küldj már egy linket, hogy ez milyen inverter és mennyibe kerül!

Tényleg érdekelne, hogy ha évi 5000-5500 kWh-ért 1,8 millió sok, akkor a felét/harmadát mennyiből akarod kihozni (a végtelen otthoni szopást most nem forintosítottam)!

(#108566) eattila válasza -NoVa- (#108547) üzenetére


eattila
csendes tag

Asssztak_va! :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108567) Bujdy81 válasza blueboi69 (#108524) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Most megnéztem gyorsba a neten, hogy a 12V-os, 100 Ah-s Banner munkaakumulátor 45 ezer per db. Az 1,2 kWh. Nekünk a 6 kWp rendszer termel optimális esetben napi 36 kWh-t.

Tegyük fel, hogy Te csak 3 kWp-vel indulsz, meg 20%-ot elhasználsz on-the-fly, akkor csak 12 db ilyen akksi kell. 540 ezerért. Indulásnak.

Csak nekem nem jön ki a matek, de nagyon?

(#108568) Vodike válasza Bujdy81 (#108560) üzenetére


Vodike
tag

Asszony úgy érzi jól magát, hogyha nappal 24 fok van kb., mert akkor itthoni kényelmes ruhában elvan. Este viszont egy nagy szellőztetést csinál amikor szerintem kihűti a házat, szerinte pedig bő mennyiségű friss/hideg levegőt enged be az éjszakai pihenés érdekében (én javasoltam már neki a paplan cserét is vékonyabbra, friss levegőt pedig a szellőztető szállít).

Egyébként ahogy mondod, nem esik le 22.5-re a hőmérséklet, de úgy van vele, hogy az lenne a minimum amire visszaeshet (a grafikonokat nézve ez nem igazán történik meg, csak extrém esetben, mint a nyitott ablak) kivéve akkor hogyha nyitva is hagyja éjjelre az ablakot.

exTiga

(#108569) Sipi- válasza Bujdy81 (#108567) üzenetére


Sipi-
tag

Csak nekem nem jön ki a matek, de nagyon?

Ezért rosszak a közgazdászok! Mindent kiszámolnak és ezzel elrontják a zsenik elképzeléseit, álmodozásait terveit. :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108570) Bujdy81 válasza blueboi69 (#108558) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azt mondd meg, hogy mennyibe lenne otthoni gányolással a kvázi szigetüzem akksikkal, napelemmel, inverterrel? Tedd a 2,1 millió mellé és akkor lehet, hogy rájössz, hogy melyik a jobb!

Az mondjuk alap, hogy az invertert nem tenném kültérre, mert sem a 40, sem a -20 fokot nem szereti...

[ Szerkesztve ]

(#108571) Bujdy81 válasza Samott (#108564) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Elavult, kispolgári, szűk látókörő gondolkodás! ;)

Fogadjunk, hogy Te a házat is az alappal kezded, nem a tetővel! :D

(#108572) Jahno válasza blueboi69 (#108553) üzenetére


Jahno
őstag

Meg lesz ez 1 nap alatt. Szoktak még annyit optimalizálni, hogy szerkezetet és paneleket előtte napokban lerakják, ott van és kézreáll minden, aztán csak jönnek a niggerek és tolják az ipart.

(#108573) eattila válasza Vodike (#108568) üzenetére


eattila
csendes tag

A szellőztetéstől én is agyfaszt kapok amúgy. Mert ugye azt úgy kéne, hogy minden kinyit, 1 perc, átrántja a levegőt, mindent becsuk, és kb nem veri agyon a benti hőt. De enyém asszony bukóra nyit, egyenként, nem egyszerre. Szóval csak hül... Én meg fázok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108574) WiZARD


WiZARD
addikt

Most jött cainiao super economy szállításos alis csomagom. Postán kaptam meg, áfa/vám fizetés nélkül. Belgiumbol jött

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#108575) Phülöp válasza blueboi69 (#108528) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyszerű deszka építmény, nem rönkfa.
Viszont 3 sarka meg volt süllyedve, finom kis projekt volt kiegyenesíteni. Meg az előző tulaj költözés előtt elkezdte lebontani a terasz léceit, így nem kellett fát vennie a fűtéshez. Azokat is visszapótoltam időközben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108576) blueboi69 válasza Bujdy81 (#108567) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Úgy látom maradt ki pár info nálad. Röviden, nem lesz akku, azzal nem számolok.

Szigetelést pedig leírtam Grillonak vagy Tigának már nem tudom ki hozta fel. Azt számolgattam már, túl nagy költség. Nyílászárók sem olyan szarok, hogy indokolt lenne.

És igen, nyilván a fa is pénzbe kerül, tudom, hogy nincs ingyen.

(#108577) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#108553) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

21 panel, 1 nap alatt meglett.

(#108578) blueboi69 válasza Phülöp (#108575) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, ez elég pofás azért :)

(#108579) Jahno válasza WiZARD (#108574) üzenetére


Jahno
őstag

Énmeg az Ebayes levelet mutattam másik csoportban, hogy elég egyszerűen át lehet ugrani a sok vacak közt, vagy simán csaló levélnek nézni, de ilyen formában jön a postai pénzbeszedő, ha IOSS vásárolsz valamit:

Ez így elég erős tud lenni, azért gondolkoztam egy darabig, no meg két levelet ki is hagytam....

Nálam csak a szokásos van, mindenki élteti az Ali-féle ExpressOne szállítást, én meg persze szoptam vele elég rendesen, akkor inkább fizetek ilyen minimál felárakat a postának, csak kapjam meg.

(#108580) blueboi69 válasza Bujdy81 (#108565) üzenetére


blueboi69
csendes tag

https://mppsolar.en.alibaba.com/product/1700006511183-220963344/_5048GK_220_240vac_5KW_48V_solar_inverter_MPPT_solar_charger_80A_High_PV_input_500vdc_battery_charger_60A.html?spm=a2700.shop_plgr.41413.12.71e43acdgQ1E1C

Ez az MPPSolar terméke, az ő cuccaik vannak a Growatt-ban is, szigetüzemű tápokban igencsak jók.

Az alibaba link ne tévesszen meg, van rendes supportjuk és cég van mögötte tizensok éve, csak kiskerskedeéshez ez könnyebb.
Van EU raktár is, ahonnan vám és áfamentesen meg lehet venni, csak a sales-nek kell írni mailt és mondják, hogy éppen mi van és mit tudnak így ócsón küldeni, meg segítenek a választásban is.

Tehát ha nagyobb inverterrel is számolok 200-300ezer között mozogna az inverter. A panelek dobják meg. 10db monokristály panel ami 3kW körül van, az olyan 550ezer + a szerelékek, kábelek, apróságok még mondjuk 100e. Tehát felülbecsülve (nem írtam össze a pontos listát téltesen) kijönne 900ezer körül.
Ha beleveszem a létrabérlést meg a szopófaktort akkoris is legyen 1M.

(#108581) blueboi69 válasza Vodike (#108568) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Asszony úgy érzi jól magát, hogyha nappal 24 fok van kb"

Nálunk 24fokban már mindenki félpucéran fetrengene a nyitott ablak előtt lihegve, hogy levegőőőőőőőőt levegőőőőőt :U

(#108582) Vodike válasza blueboi69 (#108581) üzenetére


Vodike
tag

Én sem öltözöm túl :D rövidnadrágot is csak azért veszek, hogy ne alsógatyában menjek ki, ha jön a postát vagy ki kell vinni a szemetet :D

exTiga

(#108583) Jahno válasza blueboi69 (#108580) üzenetére


Jahno
őstag

És ez biztos tud a hálózat felől energiát pótolni?

Tök tudja, kevés vagyok benne meg leírás kellene, de elsőre azt látom, hogy ha kell, akkor arról üzemel, aggregátort indít és akkut tölt, de nem úgy néz ki, hogy ha kevés a naperő akkor azt kiegészíti az EON felől.

(#108584) blueboi69 válasza Jahno (#108583) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pedig de.
Tegnap küldtem videót is.
Olyanok ajánlották, akiknek ilyen van és működik.

(#108585) WiZARD válasza Jahno (#108579) üzenetére


WiZARD
addikt

Amúgy ioss zseniálisan müxik a nav oldalról is.
A 2021Q3 eladásaim után eddig a finn adóhivatal küldött egy 30€ büntetést hogy későn adtam be a bevallást, meg a franciák emailben egy felszólítást hogy fizessem be a bevallott áfát.

(valóban pár nap késéssel lett beküldve a bevallás, viszont a nav felé még november elején befizettem a pénzt, szóval ott reklamáljon aki akar)

Kiváncsi leszek hogy a másik tizenx ország adóhivatalától mikor és mit kapok.
Az az oldala is érdekes kérdés, hogy én milyen jogi kapcsolatban állok a többi ország adóhivatalával, egyáltalán van-e kapcsolatom velük, vagy csak próbálkoznak. Megbüntethet-e egyesével mind "ugyanazért", egyáltalán büntethet-e egy másik ország adóhivatala, egy nem hozzájuk címzett bevallás miatt.
Egyáltalán megkaptam-e mindenkitől a simán postaládába bedobott (nem ajánlott, nem tértivevényes) levelet vagy elkavarodott valahol, az esetleges spamba került emailekről nem beszélve...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#108586) Bujdy81 válasza blueboi69 (#108580) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tehát akkor most számolsz egy olyan, 3 kWp-s rendszerre 1 milliót, ami nem termel vissza, tehát amit nem fogyasztasz el, az kuka. Tehát a rendszer potenciális, éves 3000-3300 kWh termelésének jelentős részéről lemondasz, hiszen amikor süt a nap, nem feltétlen fogod gyorsan benyomin a mosást (mert pl. otthon sem vagy).

Mekkora hatásfokkal számolsz? A megtermelt energia mekkora része fog menni a levesbe? Vagy még erre jön rá a szabályozó elektronika, hogy a fölös termelés menjen a melegvíz tartály fűtésére?

Ehhez képest egy 5 kWp-s rendszer kulcsrakészen 2,1 millióért nem éri meg. ÁFA-s számlával, garanciával, ha még nem merítetted ki a 3+3-at, akkor 50% állami támogatással. Értem. Vagyis nem... :(

Nemrég futottam egy kört anyu házára napelem témában, megnyitottam egy ajánlatot, ami részletes volt (nem a számok a lényeg, hanem az arányok):
- napelem 853 ezer Ft,
- inverter 520 ezer Ft,
- DC szerelési anyagok: 76 ezer Ft,
- panelek tartó szerkezete: 178 ezer Ft,
- AC Villanyszerelési anyag (túlfeszvédelem, földelés, kábelek) 171 ezer Ft,

Tehát az általad nagyvonalúan "a szerelékek, kábelek, apróságok még mondjuk 100e" az itt (amúgy ez egy 5,25 kWp-s rendszer, de AC oldalról nézve ez mindegy) 76+178+171= 425 ezer Ft. Ha neked fele ennyi panel lesz, akkor a DC szerelési anyag és a tartószerkezet megy le a felére, marad 38+89+171= 298 ezer Ft.

A munkadíj külön soron van, ezek elvileg csak anyag költségek. Nem tudom, hogy Te vagy én meg tudnánk-e venni ennyiért, vagy többért, kevesebbért...

Ja, és még azt gondold át, hogy a napelem nem egy zsebtelep. Egyrészt az tényleg megb@sz, ha úgy alakul, másrészt ott komoly energiák mozognak, ha valamit eltolsz és tűz keletkezik, akkor mi van? Azért ez mégis a legfontosabb ingatlan a világon, hiszen ez a Te családodnak az otthona...

(#108587) Bujdy81 válasza Vodike (#108582) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Pár éve mondta a szomszéd, hogy ha látja, hogy alsógatyában és pólóban megyek ki a kukához, akkor tuti van legalább 5 fok. Nos, ez azóta megdőlt, mínusz 5-ben is úgy viszem ki a cuccot... :D

(#108588) Phülöp


Phülöp
addikt

#madaretetos topik

Ma reggel

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108589) blueboi69 válasza Bujdy81 (#108586) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" ha még nem merítetted ki a 3+3-at"

Még nem, használtuk fel, de azt a teraszburkolásra és kandallóra akartam ellőni, arra valszeg kelleni fog mind. :U

(#108590) blueboi69 válasza Bujdy81 (#108586) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"tehát amit nem fogyasztasz el, az kuka. "

Olyan sztem nincs, pont, hogy a 3kW még kevés is lesz, ha maxon termel akkoris. Mert vagy a klíma fog róla menni, vagy a vízmelegítés vagy mindkettő!

(#108591) blueboi69 válasza Phülöp (#108588) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Dekirály! :)
Nálunk is volt már mókus a teraszon, de nem jellemző.

(#108592) eattila válasza Phülöp (#108588) üzenetére


eattila
csendes tag

De jó! Itt madár sincs igazán, mert reggel itt gyűlnek a varjak. Napközben meg nem látom, de nem fogy a kitett mag...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108593) Phülöp válasza eattila (#108592) üzenetére


Phülöp
addikt

Eddig 11 féle madarat számoltunk, nekem a legújabb a vörösbegy, ők is csapatostul jönnek (5-10 egyszerre). Most épp 7 helyen van kirakva eleség a birtokon, van is forgalom rendesen. Az utóbbi években probléma, hogy a verebek száma is durván lecsökkent - hát rajtunk nem múlik a túlélés...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108594) blueboi69 válasza Phülöp (#108593) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon helyes. Felétek több a hó, jobban rá is szorulnak.
Itt jellemzően 3-4féle madár jön, többnyire cinkék. Érdekes, mert tettem ki ilyen cinkegolyónak hívott valamit, azt egy időben imádták, most meg már hetek óta nem fogy... Lehet igazából a napraforgóra jönnek csak, aztán akkor fogyasztanak a golyóból is. Bár melyik nap egy szajkópár evett a golyóból.

(#108595) Jahno válasza Phülöp (#108588) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk van egy kissé tákolt madáretető, de még annyire tél nem volt, hogy valamit kezdjek vele. Hétvégén emlegettem a szomszédnak, hogy az alja fából van és simán megmássza a macska, szóval kicsit barkácsolni kellene rajta aztán bevethető lenne. És akkor raknék ki valami eleséget. Meg a fotómasinát :-D

(#108596) Jahno válasza WiZARD (#108585) üzenetére


Jahno
őstag

Ez agyrém lett. És a posta 120 napja is. Én nem reklamáltam, de sok ismerős mutatta a válaszokat, attól is csak idegbeteg lennék.

(#108597) eattila válasza Phülöp (#108593) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, itt is kevés a veréb. Inkább tengelic van tavasztól Abból több is. Némi cinege (szén) van még tavasszal, aztán elmennek az erdőkbe. Mondjuk hó nélkül nem jönnek be a városba se.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108598) Jahno válasza eattila (#108597) üzenetére


Jahno
őstag

Itt a beton közepén dolmányos varjú az uralkodó, tanya felé sok s szajkó. Tavaly akadt néhány búbos, meg gerle, most pár cinkén kívül mást nem nagyon láttam.

(#108599) Phülöp válasza Jahno (#108598) üzenetére


Phülöp
addikt

itt a dolmányosok meg a szarkák közt alalkult ki egy közepes méretű bandaháború

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108600) zetor2000 válasza eattila (#108597) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt cáfolom, az itteni erkélyen sok cinke szokott ücsörögni, pedig nincs is hó.
A "szemetek" még tavasz végén is, amikor véletlen kinn hagytam a diós zacskót. Feltépték a csőrükkel, azt abból ették ki a dióbelet. A végét odaöntöttem nekik, most adtam a napokban friss dióbelet, meg vizet.
Egy időben volt kinn nekik napraforgómag, a rákövetkező évben lett belőle napraforgó is, mert 1-2 szemet biztos elszórtak a virágcserépbe. Amikor az megnőtt, és termőre fordult, akkor onnan kapkodták ki a magot. :)
Az utca túloldalán galambok szoktak bandázni, de azokat nem szeretem. 1-2x szarkákat láttam az erkélyen, azok ették a nagyobb diódarabokat, de elhessegettem, a cinkéket jobban szeretem. Aztán jöttek verebek, a cinke-veréb meccsnek meg valami ragadozó madár vetett véget. Azt azóta se láttam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.