Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108301) zetor2000 válasza Phülöp (#108297) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez olyan, hogy ránézésre is eléggé rosszul lennék tőle... :D
Vörös boros kóla fahéjjal? Ezeket külön kell fogyasztani, kár összeengedni egybe.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108302) zetor2000 válasza Jahno (#108289) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam. Jó volt. Kicsit fájt a fejem reggel, de délre elmúlt. Érdekes zenekarok vannak manapság... :)
Szerencsére a Stadionoknál amikor jött a busz, onnantól egész flottul jöttem. Bár a Népligettől az Ecseriig sétáltam egyet. Ott jött a 914, az meg hazáig hozott - majdnem, egy 5-600 métert kellett még sétálni a megállótól.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108303) Phülöp


Phülöp
addikt

Üdv 2022-ből, pupákok!

Boldog új évet kívánok!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108304) Sipi- válasza Phülöp (#108303) üzenetére


Sipi-
tag

Boldog új évet!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108305) Jahno válasza zetor2000 (#108302) üzenetére


Jahno
őstag

Ez azért elég pecifikus rendezvény volt és akkor kettő fellépőből ki is maradtunk. Állítólag május 7 amit fel kell írni, még nem tudjuk mi és merre, de bográcsozós helyet kell keresni. Ha Borkuckó megoldotta ott a panel előtt, akkor még bármi lehet, Pesttől túl messze azért nem mennék, majd szólok és jöhetsz möhözni.

(#108306) Grillo


Grillo
senior tag

Na, kiscsaj fél 7kor azzal jött be, hogy akkor ő most hányni fog, mondjuk lavórral a kezében érkezett, és még a kanapéra is le tudtunk ülni az első előtt, úgyhogy végülis szar, de lehetne roszabb is.
Most ugye kérdés, hogy ez mi, kitől, és hogy akkor meddighogyan.

(#108307) Samott válasza Grillo (#108306) üzenetére


Samott
addikt

En a Micimackora gyanakszom:

De ez ilyenkor talan nem olyan varatlan, nem evett tegnap este ossze-visza mindent? Virslit chipsel meg ilyenek?

Mas: Tuzijatek :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108308) Elektrosokk válasza Phülöp (#108297) üzenetére


Elektrosokk
addikt

korrekt lehet! :DDD :C

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#108309) zetor2000 válasza Samott (#108307) üzenetére


zetor2000
senior tag

Előzmény:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108310) npera


npera
újonc

Én elvesztettem a csatát a család után maradt étel elfogyasztásában. A húsleves megsavanyodott, a felvágottak megromlottak, a kenyér megpenészedett. Ja, egy sajt és penészes lett.... :(

Nagyon nem szeretek ételt kidobni, de sajnos nem volt teljesen átgondolva, hogy mennyi kaja van a hűtőben, mielőtt elutaznak.

Most cserébe a hűtőt is ki tudom takarítani, ha már ürítem belőle a maradékokat. Ez legalább pozitív.

Tegnap (sőt tavaly!!!) lefeküdtem már 11 előtt picivel, aztán mire a nagy durrogás beindult már félálomban is voltam. Gyakorlatilag átaludtam a tüzijátékot frankón :B

(#108311) eattila válasza Grillo (#108306) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulást!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108312) Grillo válasza Samott (#108307) üzenetére


Grillo
senior tag

Sajna nem, amúgy is rosszevő, tegnap ebéd után már nem is evett semmit. Úgyhogy inkább csak erőlködés volt ez a hányás is, nem nagyon volt, ami kijöjjön.
De közben az unokatesó is hasonlót művelt az éjjel, és mivel a tegnap délutánt együtt töltötték, logikusnak tűnik, hogy valami ragadós dolog az ok (bár eddig kipkopp másnál nincs tünet).

(#108313) npera válasza Grillo (#108312) üzenetére


npera
újonc

Jobbulást!

Ez simán lehet kallici vírus, amit a svédek "téli hányós" néven neveznek. Tipikus kisgyerekes vírus. Gyakori és alapos kézmosással el lehet kerülni.

Nekem sosem volt ilyen, mielőtt nem lett gyerek. Aztán 3 éven át minden télen. Utána bevezettük, hogy óvodából elindulás előtt alapos kézmosás, aztán otthon is. És evés előtt mindenképpen kézmosás és nincs matatás a szájban és orrban.

A rutint a gyerekek simán felvették és utána már maguktól is akarták mosni a kezüket. Erre a corona már csak rárakott egy extra hangsúlyt a kézmosásra. Azóta sem volt ilyen fosós-hányós vírusunk.

Egyébként ez a létező legrosszabb, amit el tudok képzelni a férfias mancoldon túl. Volt olyan, hogy még talán 2016-ban télen otthonról dolgoztam, éppen a most futó benzines motorok egyik fontos rendszerének sourcingja futott. Mindenféle beszállítói meeting, engineering state of work rivjúk látástól mikulásig. Éppen egy ilyenre hívtam be, amikor éreztem, hogy jön a következő roham. Elkezdtem légzésgyakorlatokat végezni, aztán jöttek a hőhullámok (hirtelen leizzadsz, aztán fázol), közben pedig kiver a víz. Még éppen be tudtam nyögni a hívásba, hogy rohannom kell és valaki figyeljen amíg én hányni megyek, aztán mute és rohantam ölelni a hűvös fajanszot.

A legrosszabb, hogy nem lehet előre tudni, hogy melyik oldalon tör fel a gejzír. Asszem először okádtam, de utána hirtelen jött a másik oldal is, még éppen le sikerült ülni a Fergusonra.... :Y

A végén csak magzatpózban vergődik az ember a padlón és reméli, hogy ez volt az utolsó roham....

Egy ilyennel simán lehet 2-3 kg-ot fogyni hirtelen, ami persze csak nedvesség, de látványos....

(#108314) Grillo válasza npera (#108313) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, ismerős ez is, de remélem most erről van szó, mert akkor világvége lesz.
Kézmosás van sok, itthon is kaja előtt, kaja után is.
Csak most ez nem túl vicces amúgy sem, mert nagyon vékony, alig eszik, aztán még egy ilyen 2-3 kg veszteség nála hozhat komoly gondot is. Jó lenne a covidot is elkerülni vele most, erősödnie kell.
Asszony akart velük moziba menni ünnepek alatt, de mondtam neki, hogy kizárt. Majd.

(#108315) Grillo


Grillo
senior tag

Ja, IT kérdés.
Van két 1 TB HDD a gépben, egyiket kicserélem egy 4 TBs újra. Melyik maradjon? Egy WD RE4, futott 1505 napot, SMART szerint 100-as, 190 ezer/180ezer az adat olvasás/írás. A másik egy Hitachi Deskstar, 1499 napot ment, SMART szerint 100as, 13ezer/12ezer az írás/olvasás.
A SMARTnál viszont a Hita eseteében kevesebb az OK (mindig rendben) adat, pl. a raw read error rate a WDnél 1, a Hita-nál 196 ezerről 458 ezerre ment fel az utóbbi fél évben. De rohadtul nem tudom, hogy ez biztosan baj-e vagy ez ilyen.

Alapvetően adattárolás a felhasználás célja, lehet a torrent maradna az 1 TB-os, és akkor a 4esen max dropbox/gdrive szinkronizásció miatt pörögne az adat, de telepítve a programok amúgy is SSDre vannak.

(#108316) Piftuka


Piftuka
veterán

Sikerekben bővelkedő, boldog új esztendőt, és nagyon jó egészséget kívánok Mindnyájatoknak! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#108317) npera


npera
újonc

Most nem örülnék, ha dízellel járnék. Mondjuk ez a teherforgalom miatt mindennek az árára rá fog rakódni persze...

20 korona felett van a sima dízel literje, mivel újra emeltek rajta 1 koronát a törvénybe foglalt évenkénti kötelező adóemelés miatt. A zöldek keresztülnyomták, mert hadd szopjon mindenki...

A HVO100 biodízel pedig 4 koronát emelkedett, most már 24 korona és 12 őre literje. Ez forintra számolva 865 HUF per liter a bióra és 727 HUF a sima dízelre.

Mondjuk a zöldek pártvezére megkérdezte a vidékiektől, hogy ha ennyire drága az üzemanyag, akkor miért nem járnak földalattival? Erős metaforát érzek egy francia celeb hasonló kérdésével kapcsolatban...

(#108318) Grillo válasza npera (#108317) üzenetére


Grillo
senior tag

Az fasza. Mondjuk nem mindegy, hogy fonott vagy sós-e az a kalács. Nekem most az utóbbi jönne jól a sültmalachoz, de kisujjat eltartva a kenyérhez is hozzáérek azért.

(#108319) npera válasza Grillo (#108318) üzenetére


npera
újonc

Ugye? :-)

Meg kellett nézzem, hogy melyik nap megyek be először dolgozni, mert annyira elfelejtettem mindent, hogy semmire nem emlékeztem. 4-én kezdek újra, szóval még van időm felkészülni lélekben. A család csak 10-én jön vissza, szóval ez a hét még teljesen nyugodt lesz.

Mindent IS kitakarítok, mire visszajönnek, csillogni-villogni fog a lakás. Aztán persze lerúgják két nap alatt, de addig... :C

(#108320) npera


npera
újonc

2022 mottója számomra:

(#108321) npera


npera
újonc

Blueboi és Nova vélhetően izgalmi állapotba fog kerülni. Van itt Subaru kombi, Zsigulátor, BMW 3-as és sok-sok sederintés. Meg elvétve pár káromkodás... :U

(#108322) Jahno válasza Samott (#108307) üzenetére


Jahno
őstag

Ha még nem vót:

Mert azért több, mint 2 perce fent van a neten.

(#108323) Jahno válasza Grillo (#108315) üzenetére


Jahno
őstag

Sorsolj véletlenszámmal és tartsd meg a WD-t.

(#108324) Grillo válasza Jahno (#108323) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, én is erre jutottam, a hitára meg felmásolok pár dolgot, aztán megy a szekrénybe. 3ik másolatnak jó lesz.

(#108325) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, találtam egy vicces spanyol videót. Xnova 2207-es motor teszteket nézek és a kamerás jóember az első teligázra rögtön a spanyol "o kurwa" szóval indít :C

Amikor valami kőfalakkal határolt belső udvarban zúgatja a gépet, akkor eléggé érezni a dinamikát...

(#108326) zetor2000 válasza Grillo (#108324) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vidd el valami rendes ismerőshöz / családtaghoz. A "harmadik másolat" lehetőleg ne ugyanazon a gps koordinátán legyen - mégha offline is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108327) npera


npera
újonc

(#108328) Phülöp


Phülöp
addikt

Egyszer mar kerdeztem, de aztan megse.
De akkor most megint: kell valakinek egy ZTE MC801A tipusu 5G modem/router?
Januar kozepen megyunk haza, el tudom vinni, de csak ha van ra erdeklodes.
Eppen egy eves a vas, sokat nem volt gyotorve: beüzemeltük, aztan eltelt igy egy ev.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108329) eattila


eattila
csendes tag

Megnyitottam 2k22-t fotó ügyileg :)
Sokkal jobb lett volna ha van hó is, nem csak köd. De ez van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108330) Phülöp válasza eattila (#108329) üzenetére


Phülöp
addikt

Jo kezdes

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108331) eattila válasza Phülöp (#108330) üzenetére


eattila
csendes tag

:R :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108332) npera


npera
újonc

Ma nem esett (annyira), így voltam kinn a félig nyitott garázsnál repülni. Kábé félúton voltam a műveletben, amikor egy XC60 CC elkezdett nézelődni, aztán miután integettem neki oda is hajtott és egy női hang kiszólt belőle, hogy mit csinálok. Mondtam neki, hogy várjon picit, amíg leszállok, aztán akkor levettem a szemüveget és tudtam válaszolni.

Egy biztonsági őr volt, fiatal közel-keleti anyu. Kérdezte, hogy filmezek-e, mert azt nem szabad. Mondtam neki, hogy nem filmezek "úgy", a titkokat nem filmezem. Ettől picit összezavarodott, mire felajánlottam, hogy bele akar-e nézni a szemüvegbe, hogy lássa, hogy én mit látok. Ettől még jobban összezavarodott, aztán megnyugtattam, hogy nem filmezek titkokat, egyébként itt dolgozom és nem lesz semmi probléma.

Ettől megnyugodott, aztán elhajtott őrjáratozni máshova. Mivel addigra már nagyon átfújt a szél is, meg kábé kész is voltam a kameratesztemmel (amin nincsen semmi ipari titok), így elcsomagoltam és körbeautóztam a környéket vidéki utakon, hogy kicsit kiforraljam a benzint az olajból és töltődjön az akksi.

Délután a lányom ruháit rendezgetem, még felrakok egy kábelcsatornát, meg videót tervezek vágni. Keddtől melózok újra. Találós kérdés: szerintetek mikor lesz vége a ködszitálásnak és süt ki a Nap? Hmm? Hmmm? Igen... keddtől.... :C

(#108333) Jahno válasza eattila (#108329) üzenetére


Jahno
őstag

Aljas keci vagyol! Ráadásul jövő héten szervízbe megy a kocsi, mentem volna közelebbi káposztaföldeken hasonló fát keresni.

Azt nem tudom a végsőt mutattam-e ebből: [link]

Ha már ott volt és ilyen takony időben sem szín, sem koncepció, akkor legyen timelapse. Következőnél felcsapom a gépet egy konyhai körbeforgós időzítőre és remélem elég lassú lesz hozzá.

(#108334) JonesC


JonesC
csendes tag

Boldog újat mindenkinek!

Tettem egy tétova lépést az elektromobilitás irányába, vettem egy tini Leafet :)

(#108335) eattila válasza Jahno (#108333) üzenetére


eattila
csendes tag

Az. Ellenkezo iranyban volt jobb fa csak messzebb van. Ezt most szurtam ki.

a timelapse az jo. A nagylato viszont nekem sok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108336) eattila válasza Jahno (#108333) üzenetére


eattila
csendes tag

Amugy eddig te hoztad a franko fas kepeket. Mondjuk azok jobbak, mint ez.

Kene valami maganyos szomorufuz vagy nyarfa, megbszel meg hosszu zarido.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108337) Sipi- válasza Phülöp (#108328) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem valószínűleg kell majd egy 4G router a nyaralóba nyáron, de nem ilyen árkategória. Én beérem majd egy valamiféle tp-link-kel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108338) Sipi- válasza Jahno (#108333) üzenetére


Sipi-
tag

A videó jó lett, csak nekem baromi zavaró, hogy így felhúzott a széle.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108339) Sipi- válasza JonesC (#108334) üzenetére


Sipi-
tag

Kis lépés, de jó az irány. Merci azért megmarad gondolom :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108340) Jahno válasza eattila (#108335) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, én általánosságban bele vagyok buzulva a 7mm-be és hasonlókba, de ez más gyutávon nehezen adta volna ki magát, meg aztán néhány turista is belemászkált a képbe, ami ilyenkor nem látszik.

17mm nagylátó már lehet nem olyan szörnyű:

Vagy kb. 50mm normál obival, hümm. Összerakok mindent:

(#108341) Jahno válasza eattila (#108336) üzenetére


Jahno
őstag

Szomorúfűz jó lenne. Deresen, kopasz vidéken mondjuk Gánton a piros talajú bauxitos részen :C Ötleteim lennének rá, végén még rendelek Ebayről felfújható mobil fát :DD

(#108342) JonesC válasza Sipi- (#108339) üzenetére


JonesC
csendes tag

Meg persze :)

Mondjuk projekt tervben benne van, hogy kap egy 62kWh-ás akksit, de az még mindig csak kb 350 km.

(#108343) npera válasza JonesC (#108342) üzenetére


npera
újonc

Nincs a tetején napcella? Akkor csak kirakod a napra és feltölti magát. Örökélet és egy nap :C

(#108344) zetor2000 válasza npera (#108343) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ahhoz elég durva méretű teteje kéne, hogy legyen, bár nem lehetetlen :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108345) WiZARD válasza zetor2000 (#108344) üzenetére


WiZARD
addikt

A Leafre elég volt ekkora is :DDD

(a 12V akku töltéséhez)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#108346) npera válasza WiZARD (#108345) üzenetére


npera
újonc

Tudom, csak tréfa volt :C

(#108347) eattila válasza Jahno (#108340) üzenetére


eattila
csendes tag

Az uccsót magasabbról, hosszabb zárral, aztán már mehetne is BW-be :D Meg némi hó és atmoszféra...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108348) eattila válasza Jahno (#108341) üzenetére


eattila
csendes tag

Ötlet nekem is. Csak vagy időm nincs, vagy energiám :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108349) npera válasza zetor2000 (#108344) üzenetére


npera
újonc

Tetejére kis propeller, aztán tölti magát menet közben. Ha vadászgépeken működik, akkor autón is kell működjön.....

(#108350) npera


npera
újonc

Ez volt már? A srác elég sok időt eltöltött vele szerintem, de igen látványos lesz. F-35 VTOL RC modell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.